Het alledaagse in een nieuw licht Diplomatenvrouw befaamd door het hoeden ontwerpen De Aronskelk Bijzondere vergadering van Haarlems Speeltuinverbond Cruys Voorbergh vertelt over werkgroep Vrouw en sfeer" Madame Bonnet deed haar naam alle eer aan ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Haarlem zal binnenkort vier speeltuinen rijker zijn A anmeldingsformulier MACARONISOEP Dame de reception bij Dior Recepten voor de Kerstdagen Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor u i UW HAAR IS UW KROON C. OERLEMANS Aanvragen van rijbewijzen vereenvoudigd Magazijnbediende twee maanden veroordeeld Zes weken voor dronken automobilist ZATERDAG 17 DEGEMbbR 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT <V oor cle*U rouw „HET LEVEN is in dit tijdperk van atomen en snelheid hoe langer hoe in spannender geworden. Men is moe na een lange werkdag en het gevaar, dat men zijn veerkracht verliest, is dan ook lang niet denkbeeldig. Het menselijk bestaan wordt zo vaak een sleur - een karwei van alledag. En nu willen wij de mensen verleiden tot enthousiastme". Dat zijn de eerste woorden van Cruys Voorbergh, die ons iets komt vertellen over net streven van de werkgroep „Vrouw en Sfeer", samengesteld uit deze acteur, costuumkundige en caba retier, mevrouw A. Boissevain-Tijssen en de heer C. H. Voorhoeve, welke laatste zich speciaal bezighoudt met het kind en de natuur. „Wij willen men sen, die in onvrede zijn met het eigen bestaan iets van het blijde van het leven propageren - een nieuw licht laten vallen op wat vertrouwd is geraakt en wat tot de alledaagse dingen is gaan behoren. Maar we willen niemand, die in haar eigen sfeer gelukkig is, iets opdringen." EERLIJK GEZEGD is het ons nog niet helemaal duidelijk, maar Cruys Voorbergh komt direct met een voor beeld, dat gemakkelijk aanspreekt. „Neem nu eens die lampetkannen, die passen bij de waskom, waarin men zich vroeger waste. Tegenwoordig worden ze niet meer aangekeken, liggen misschien nog tussen oude rommel op zolder. Maar ik heb eens iemand ontmoet, die er bloemen in had gezet. Het stond in zijn naïeviteit prachtig. Het was werkelijk een openbaring voor me, want ik had zo'n ding nog nooit met die ogen aan gekeken. Dat is een voorbeeld hoe met minimale middelen een nieuw accent kan worden gegeven. Een ander voor beeld? Ik zal bij mijn causerieën wel eens een oude tafel laten zien, die aan de ene kant een „echt vervelend" uiter lijk heeft. De andere kant zit onder een laag grijs-groene lak en die kant heeft een merkwaardige bekoring. Door ver gelijking van beide zijden zullen de meeste mensen tot dezelfde conclusie komen. OP DE VOORGROND STAAT, dat nieuwe voorwerpen, die sfeer kunnen brengen in een huis, helemaal niet duur hoeven te zijn! Onze activiteit gaat zich trouwens richten op alle mogelijke ter reinen: dat van de kleding bijvoorbeeld. Wij zullen o.a. ook spreken over mode problemen voor mensen met een kleine beurs. Of iets heel anders over onze houding ten opzichte van onze medemensen. Bij hetzelfde kopje thee en koekje kan het zoveel aardiger toe gaan, als we ons maar geheel nieuw tegenover de mensen instellen. We zul len dat op de causerieën met korte scènes duidelijk maken. Eerst bijvoor beeld een conventioneel bezoek en daar na hoe het een beetje plezieriger kan. In wezen is het zo eenvoudig. Neem nu geschenken. Vaak koopt men wat men zelf leuk vindt, maar we behoren ons in de eerste plaats te verdiepen in de wensen van degene voor wie zé be stemd zijn." De heer Voorbergh legt er overigens de nadruk op, dat het er de werkgroep vooral niet om te doen is critiek te leve ren op bestaande toestanden. „Dat is negatief nee, we willen positief wer ken, de belangstelling stimuleren, het onderscheidingsvermogen prikkelen." „Kunt u uit eigen omgeving al op resultaten wijzen?" vragen wij. „Ja, ik zou de initiatiefneemster, mevrouw Boissevain, willen noe men. Zij heeft laten zien hoe je van een betrekkelijk kleine woning iets heel bijzonders kunt maken. In alle opzichten is zij er in geslaagd sfeer te scheppen. Buurkinderen zijn er niet weg te slaan en haar voorbeeld vindt in haar omgeving al navol ging. We hebben contacten gelegd met buurtverenigingen en organisaties op alle mogelijke gebieden, zodat we be langstellenden bijvoorbeeld kunnen doorgeven aan een cursus bloemen- schikken. De U.V.V. heeft zich vrijwillig beschikbaar gesteld met ons mee te werken en zij heeft ons ook met de administratieve kant van ons werk uit stekend geholpen. Het ligt niet direct in de bedoeling zelf cursussen te organi seren; eerst willen we op bestaande mogelijkheden wijzen. INDERDAAD KAN DIT INITIATIEF van groot belang zijn voor het verbete ren van de sfeer in huis, die immers zo belangrijk is voor de opvoeding van de kinderen. Met een sfeervol gezin als middelpunt is het een loffelijk streven de aard van de menselijke betrekkingen op een hoger plan te brengen. De initia tiefnemers begrijpen wonderwel, dat zij niet prekerig te werk moeten gaan: een voudige voorbeelden zullen illustreren hoe iets beter, prettiger, mooier kan. Het eerste doel is de mensen over een drempeltje te helpen. Zijn zij daar een maal overheen, dan kunnen wij hen op hun eigen terrein ontmoeten,het smaak- niveau op elk gebied vergroten en een beter onderscheidingsvermogen ontwik kelen. Haarlem heeft Donderdagavond de primeur gehad van de causerie van Cruys Voorbergh. Hij zal voorlopig de doelstellingen van „Vrouw en Sfeer" naar buiten toelichten. Er zal overal, zoals dat ook hier is geschied, ruime gelegenheid worden gegeven vragen te stellen. Men beseft zeer wel, dat een hoog ideaal als dat van de Werkgroep „Vrouw en" Sfeer" niet in korte tijd kan worden verwezenlijkt, maar wij mogen deze ijveraars zeker alle succes wensen. TINEKE RAAT. Macaronisoep met vlees. Ongeveer 100 gr. poulet van vlees of gevogelte of 100 gr. kippenorganen (maag, hart, enz.), 1 liter water, 40 gr. (een half kopje) elleboog- of figuurmacaroni, zout, een stukje foelie, boter of marga rine, aardappelmeel of maizena. Het vlees klein snijden en in een wei nig boter of margarine aan alle kanten lichtbruin bakken. Het water en zout en foelie toevoe gen, het geheel aan de kook brengen en zachtjes 2 a 3 uur laten trekken. Het vlees en de foelie uit de bouillon nemen. De macaroni er in strooien en gaar ko ken in ongeveer 20 minuten Het vlees van zeentjes en botjes ontdoen en als vulsel in de soep gebruiken. Desgewenst de soep bijbinden met een weinig met koud water aangemengd aardappelmeel of maizena. Met haar man de vroegere Franse ambassadeur te Washington, is mevrouw Bonnet nu weer terugge keerd in Parijs. Niets doen ligt haar echter weinig en daarom heeft Madame Bonnet met beide handen het aanbod aangegrepen van modekoning Christian Dior die haar tot „dame de réception" in zijn onderneming heeft benoemd. Het i i-- - Mv> \*ii I Een geheel cloorgeknoopte japon met wijde rok en nauwsluitend lijfje, drie kwart mouwen en grote revers. De ruitjesstof is Shetland-wol. Aronskelken zijn niet alleen heel mooie snijbloemen doch ook prachtige kamerplanten. De meeste grote witte bloemen kunt u echter eerst na Janu ari verwachten; de zon moet wat meer kracht krijgen en dat is voor u al een vingerwijzing dat de plant een zonnige plaats moet hebben. Omdat ze zulke vrij grote bladeren heeft moet ze veel water hebben en op een zonnige warme plaats is éénmaal gieten per dag dikwijls nog onvoldoende. Deze plant moet ook veel voedsel hebben; wekelijks heeft ze wel een beetje op geloste kamerplantenkunstmest. Per liter water één theelepeltje oplossen en daarmee kunnen dan al wel ongeveer twintig planten bemest worden. De De Aronskelk Aronskelk bloeit alleen maar rijk indien de plant op tijd rust krijgt en dat ver geten de meeste mensen. Na half Mei dan geen water meer geven en ook geen vloeimest. De bladeren worden geel en sterven af. Tot half Juni geheel droog houden en dan alle oude aarde verwij deren en verse bloemistengrond geven. Op een zonnig plekje in de volle grond van de tuin «etten en dan eind Septem ber in ruime pot plaatsen en half Oc tober binnen plaatsen. Wie de plant zomer en winter binnen moet kweken dient haai- 's-zomers zoveel mogelijk een luchtige standplaats te geven. G. KROMDIJK is nu in het bijzonder haar taak Ame rikaanse dames te ontvangen en hen bii hun aankopen te adviseren. Tijdens haar vijtienjarig verblijf in Washington heeft de voormalige Franse ambassadrice de smaak en de voorkeu ren van de Amerikaanse vrouwen na tuurlijk wel heel goed leren kennen. Naar Amerika Ziehier een staaltje van haar meester schap in de kunst van het débrouille- ren. In 1940 week Henri Bonnet naar Amerika uit om daar een actie te gaan voeren ten behoeve van het vrije Frank rijk waarvan generaal de Gaule de lei der was. De Bonnets hadden niet zo heel veel geld tot hun beschikking, en Madame begreep, dat ook zij de handen uit de mouwen zou moeten steken. Tot datzelfde inzicht was ook de echtgenote van een andere Franse di plomaat, Hervé Alphand gekomen die ih déze dagen een carrièfe al§ chanson- nière begon, die ze eerst jaren later af moest breken Op bevel van dé Quai d'Orsay, die deze combinatie van func ties minder gelukkig achtte. Madame Bonnet beschikte niet over een aardige stem, maar wel over rappe vingers en daarenboven over een uitnemend be grip voor mode-aangelegenheden. Ze legde zich toe op het hoedenvak en deed daarmee tevens haar naam eer aan (Bonnet-muts). Het begon overi gens maar heel bescheiden. Met wat tule en kunstbloemen had ze zo'n minuscuul dekseltje vervaar digd, dat je 's avonds zo aardig op je kruin kunt plakken. Ze droeg het onbe vreesd en wekte de unanieme bewonde ring der Amerikaanse dames op. De verbindingen met de Franse mode industrie waren verbroken en zo zag Madame Bonnet al gauw de kans een eigen atelier op te bouwen. Alles deed ze zelf. In de warenhuizen sloeg ze couponnetjes in om daarna thuis haar fantasie de vrije loop te ge ven. De bestellingen kwamen al gauw los. En wanneer ze weer een nieuw hoedje klaar had, dan nam ze het onder de arm om het persoonlijk af te gaan le veren. Ze heeft haar man op die manier krachtig bijgestaan in zijn strijd om het dagelijks bestaan. Een strijd die vooral ook voor Frankrijk werd gevoerd en die na de oorlog werd bekroond met zijn benoeming tot Frans ambassadeur in Washington. Wat nu de mooiste herinneringen zijn uit haar Amerikaanse leven? Natuurlijk, antwoordt mevrouw Bonnet, zal ik die tien laatste jaren die we doorbrachten in het bijzonder mooie Ambassadepaleis nooit kunnen verge ten. Het is een zeldzaam interessante tijd geweest. Maar toch, de periode waaraan ik zelf het liefste terugdenk, ligt direct na onze aankomst in de vrije wereld. Gratis besteldienst Toen bemerkte je wat vriendschap tussen twee volkeren betekenen kan. En je voelde dat vooral onder de gewo ne mensen in de straat. Ik behoud daar van herinneringen die mijn hart nog dagelijks verwarmen. In het begin moest ik de hele stad met mijn hoedjes doorkruisen. Ik nam dan een taxi, al kon dat er dan ook eigenlijk nauwelijks af. De chauffeurs van de taxi's vlak bii ons huis, hadden elkaar al gauw ver teld dat ik een Parisienne was en waar om ik altijd met die dozen sjouwde. Op een dag toen ik weer in een taxi wilde stappen, hield de chauffeur me tegen om me uit naam van zijn collega's een voorstel te doen. Hij zei dat ik me een hoop tijd en geld zou kunnen besparen omdat hij en zijn kameraden die hoed jes ook heel best zelf en zonder mijn aanwezigheid af konden leveren. Ze reden immers toch de hele dag en die bestellingen konden ze gemakkelijk met andere vrachtjes combineren. Èn zo werd er voor mij door die taxichauf feurs dan spontaan een gratis-bestel dienst georganiseerd. Monsieur Dior heeft zeker geen dom me keus gedaan door madame Bonnet als „ambassadrice van de Franse smaak" aan zijn modehof'te verbinden. En Hellé Bonnet voelt zich gelukkig dat ze zich in haar eigen oude vak verdien stelijk zal kunnen blijven maken. Dit charmante ensemble, bestaande uit een japon zonder mouwen en bijpas sende 7/8 jas, met 2 grote zakken, is gemaakt van wit en blauw gestreepte wollen stof met rayon vermengd. Vindt u het ook zo prettig de feest dagen extra luister bij te zetten met goedverzorgde maaltijden? Misschien kunnen de volgende recepten u bij dit streven helpen. Voor de broodmaaltijd: Vleesbroodjes (4 stuks) Een gaar gestoofde runderlap van ongeveer 100 gram, koude jus, een uitje, een stukje prei, 25 gram (214 eetlepel) bloem, 2 kleine broodjes, boter of margarine. Het vlees in stukjes snijden. De ui en de prei schoonmaken en zeer fijn snijden. Vlees en groenten in twee lepels vet van de jus aan alle kanten licht bakken. Ongeveer 2 dl (iy2 kopje) met water verdunde jus toe voegen en het vlees hierin nog even stoven. De bloem aanmengen met een weinig koud water en onder roeren in de jus schenken. De massa even laten doorkoken en op smaak afmaken. De broodjes doormidden snijden en een weinig van het kruim verwijderen. De broodjes in de hete boter of mar garine aan weerszijden heel licht bruin bakken. De vleesragoüt er over verdelen en de broodjes warm op dienen. De vleesragoüt kan enige uren of de dag tevoren worden bereid en kort voor het gebruik worden gewarmd. Kerstdessert in kleuren (voor 4 pers.) Een klein blikje of potje rode vruchten op sap (aardbeien, ker sen of pruimen), 4 dl melk, 30 gr. (2% eetlepel) griesmeel, 6 gram (3 blaadjes) gelatine, ongeveer 2 eetlepels suiker, het wit van een klein ei, 1 eetlepel rode jam. De vruchten uit blik of glas op een zeef storten en goed laten uitlekken. De vruchten over vier diepe pudding schaaltjes of glazen verdelen. De melk aan de kook brengen. De suiker en de griesmeel dooreen roeren, in de melk strooien en enkele minuten zacht laten koken. De pap op smaak afmaken en na enige afkoeling voor zichtig over de vruchten schenken. De massa laten afkoelen. De gelatine in ruim koud water 10 minuten weken. Het achtergebleven vruchtensap verdunnen met zoveel water dat het goed van smaak is om zo te eten. Van het verdunde sap 2% dl (iy2 kopje) nemen. Dit aan de kook brengen en van het vuur nemen. De gelatine uitknijpen en onder roeren in het hete vruchtensap oplossen. De vloeistof laten afkoelen. Het sap voor zichtig op de griesmeel schenken en geleiïg laten worden. Kort voor het opdienen het eiwit stijfslaan; op het laatst een lepel rode jam meekloppen. De pudding met het schuim garneren Desgewenst nog een versiering van ge- confijte vruchtjes of kerstfiguurtjes aanbrengen. De overgebleven eidooier kunt u b.v. voor de soep gebruiken. U kunt de dooier rauw door de soep roeren, u kunt hem ook met een beetje water verdunnen en er een flensje van bak ken, dat in reepjes gesneden bijzonder aardig staat in een donkere, gebonden soep, zoals tomaten- of ossestaartsoep, of in een heldere bouillon. Voor degenen, die na de soep een braadstukje willen geven, laten wij de braadtijden van enkele vleesstuk ken volgen. Zij gelden voor een ge wicht van 1 kg. Is het stuk lichter of zwaarder van gewicht, dat kunt u per 250 gram 10 minuten korter of langer rekenen. Braadtijden. Ossehaas, 20 minuten. Roastbeef, spierstuk, ribstuk 35 a 45 minuten. Kalfsfricandeau, ribstuk, rollade, var kensfricandeau 1 uur. Kip, eend, 1 uur. Voor het Haarlems Speeltuinverbond, dat Donderdagavond in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg in Oud-Schoten een bijzondere algemene vergadering belegde, openen zich gunstige perspectieven. Op na genoeg alle agendapunten, welke men in speeltuinkringen van zeer groot belang voor de verdere ontplooiing van de Haar lemse speeltuinbeweging achtte, werd over eenstemming bereikt. Nadat de voorzitter van het Verbond, de heer H. van Dijk, de afgevaardigden van de vijftien aangesloten afdelingen en in het bijzonder de heer J. du Bois, de voorzitter van de Nederlandse Unie van Speeltuin organisaties, welkom had geheten, gaf hij een korte uiteenzetting van de noodzaak welke tot het beleggen van deze vergade ring heeft gevoerd. De heer Van Dijk deelde mede dat bin nen afzienbare tijd het aantal speeltuinen in Haarlem met vier vermeerderd zal wor den. Van deze vier speeltuinen zullen er drie aan het Haarlems Speeltuinverbond worden toegewezen, namelijk een aan de Jac. van Looystraat op de hoek van de Prins Bernhardlaan in Haarlem-Oost, één aan de Garenkokerskade tegenover de Delftstraat en één aan de Pladellastraat in de Slachthuisbuurt. De vierde speeltuin, welke aan de Heussensstraat zal worden ingericht, is toegewezen aan de R.K. Ver eniging voor het Gezin. De heer Van Dijk noemde uitbreiding van het aantal speeltuinen niet alleen een ver heugende omstandigheid voor de jeugd doch tevens een bewijs voor de grote be langstelling welke het gemeentebestuur in het speeltuinwerk stelt. Hij dankte de ge meentelijke instanties, welke in samenwer king met de Contactcommissie uit het Ver- bondsbestuur tot dit mooie resultaat heb ben bijgedragen. De hierna volgende discussies over de door het verbondsbestuur voorgestelde wij zigingen in de statuten en het huishoude lijk reglement van het verbond en het huis houdelijk reglement voor de afdelingen hadden tot resultaat, dat met uitzondering van enkele door enige afdelingen voorge stelde wijzigingen, welke voornamelijk van redactionele aard waren, de nieuwe statu ten en huishoudelijke reglementen met al gemene stemmen werden goedgekeurd. Te vens verleende de vergadering aan het verbondsbestuur machtiging om op een en ander de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Tot voorzitter van de technische com missie werd benoemd de heer H. Heidweil- ler. Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter aan het adres van de heer Argeloo, die wegens ernstige ziekte zijn functie als lid van de technische commissie ter beschikking had gesteld, voor de wijze waaropt hij steeds zijn taak in deze com missie had vervuld. Namens de vergadering wenste hij de heer Argeloo een spoedig en algeheel herstel toe. Na een toelichtend woord van de voor zitter werd het voorstel tot instelling van een jubileumfonds met meerderheid van stemmen aangenomen, Uit dit fonds, waar in iedere afdeling naar gelang van haar le dental jaarlijks een bepaald bedrag zal storten vermeerderd met een vaste bijdra ge van het verbond, zullen geschenken en zovoorts worden bekostigd, die bij de offi ciële opening van nieuwe speeltuinen en jubilea van afdelingen zullen worden aan geboden. C ontributie-verhoging in discussie Het hierna aan de orde zijnde voorstel tot verhoging van de leden-contributie ont lokte van verschillende zijden reacties. Het verbondsbestuur achtte deze contributie verhoging noodzakelijk aangezien men uit de hierdoor ontstane vermeerdering van inkomsten enige dringend gewenste voor zieningen wenste te financieren, met name het sluiten van een ongevallenverzekering zowel voor de kinderen van de leden als voor de leidsters en leiders en het instellen van fondsen voor onderhoud, herstel en aanschaffing van speelwerktuigen en hek werken. Verscheidene afgevaardigden gaven als hun mening te kennen, dat zij het herstel en het onderhoud van de hekwerken als een taak van de gemeente zien. De heer Jansen, verbondspenningmeester, herinner de er echter aan, dat het gemeentebestuur op het standpunt staat dat terzake van dit punt meer activiteit van de afdelingen ver wacht wordt. Zowel op de speelwerktuigen als op de hekwerken zullen de afdelingen meer moeten afschrijven. De laatstelijk van gemeentewege ontvangen subsidie ten be drage van f 7000 voor de bekostiging van de hoogstnodige reparaties aan de speel werktuigen werd slechts verstrekt op voor waarde, dat de afdelingen in het vervolg zelf deze herstellingen zouden bekostigen. Voorts vreesden diverse afgevaardigden als gevolg van deze contributieverhoging een aanmerkelijk ledenverlies. Hoewel de vergadering in principe met meerderheid van stemmen voor een verhoging van de leden-contributie van f 0.15 tot f 0.20 per week per gezin was, werd besloten eerst het resultaat van de ledenvergaderingen der verscheidene afdelingen af te wachten. Bij aanvaarding van het voorstel zal de contributieverhoging op 1 Mei 1956 ingaan. ADVERTENTIE maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 ADVERTENTIE Door aankoop van de nieuwste stoomkap geen warmte en zwaarte meer met Perma nent-wave. Stoomtijd slechts 5 minuten. Haarverven, blonderen, kleurspoeling, crème en oliebaden in 5 minuten met verbluffend resultaat. Bedorven haar. roos en uitval in korte tijd hersteld. MED. GEDIPL. HAARKUNDIGE GIERSTRAAT 69 - HAARLEM - TEL. 21736 Reeds meer dan 1500 autorijscholen heb ben zich bereid verklaard een bemidde lende rol te gaan spelen bij het aanvragen van rij-examens. Tot dusver was het ge bruikelijk om een aanvraag rechtstreeks bij het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen in Den Haag in te dienen. Na 2 Januari 1956 wordt het mo gelijk dat de autorijschoolhouder de aan vragen verzamelt en opzendt, waarna zo wel de candidaten als de rijschoolhouder van het tijdstip van het examen worden verwittigd. Het duurt doorgaans drie en 's zomers soms wel vier weken voordat een candidaat wordt opgeroepen. Dit zal ongeveer ander halve week korter worden. De oude metho de van het rechtstreeks aanvragen bij het C.B.R. blijft van kracht voor de ongeveer tien percent der aanvragers, die geen ge bruik maken van de lessen van een auto rijschool, doordat zij bijvoorbeeld in het eigen bedrijf worden opgeleid. De ver- keersbonden ANWB, KNAC en KNMV hebben zich bereid verklaard op hoofd- en bijkantoren formulieren van het C.B.R. in voorraad te houden, zodat voor collectieve aanvragen van bedrijven daar de beschei den aanwezig zijn. Voor de verlenging van de geldigheids duur van een rijbewijs is ook een zoge naamde „eigen verklaring" nodig, welke voortaan niet alleen meer bij het C.B.R., maar ook bij de verkeersbonden en bij meer dan 800 gemeentesecretarieën ver krijgbaar zullen zijn. In 1956 en 1957 zullen vrijwel alle in omloop zijnde rijbewijzen moeten worden verlengd. ADVERTENTIE Wagenweg 29 - Tel. 2051 Haarlem INSTITUT DE BEAUTè HAUTE COIFFURE PERMANEN T-WAV t volgens nieuwe verbeterde methode - Zachtglanzend Natuurlijk golvend De officier van justitie te Haarlem, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste Vrijdag tijdens de zitting van de politierechter tegen een 26- jarige magazijnbediende de maximumstraf: zes maanden gevangenisstraf. De Zaandam mer zou namelijk een auto van ongeveer zevenhonderd gulden in huurkoop gekocht hebben en zou vervolgens deze auto, toen hij pas één termijn had betaald, weer ver kocht hebben. De officier van justitie memoreerde nog, dat de magazijnbediende als een avontu rier bekend stond en reeds diverse vonnis sen achter de rug had. De verdediger, mr. A. W. Hellema, meende, dat deze zaak ge zien moest worden als behorend bij een vroeger door de Zaandammer gepleegd delict. De politierechter, mr. Petersen, wilde daar gedeeltelijk rekening mee houden en veroordeelde de magazijnbediende tot twee maanden met het bevel tot onmiddellijke ingevangenneming. Een vertegenwoordiger uit Alkmaar werd Vrijdag door de Haarlemse politierechter veroordeeld tat een gevangenisstraf van zes weken en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een jaar omdat hij op 15 November van dit jaar na vele glazen bier gedronken te hebben de Alkmaarder had 1,95 pro mille aethylalcohol in het bloed in zijn auto was gaan zitten en daarmee over de Rijksweg 9 en de pont bij Velsen had gereden. De pontwachter, de kapitein van de pont en een machinist bevestigden, dat de vertegenwoordiger dronken was ge weest en daarop baseerde de officier van Justitie zijn eis van zes weken gevangenis straf en twee jaar niet rijden. De politie rechter trok het rijbewijs echter slechts één jaar in. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van t« abonneren op HdOrlemS DdgblCld OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zy die zich met ingang van 1 Januari 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 December 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9