jongste bediende (mnl) Kinderen Prinses Marijkeschool betrokken gebouw aan Dinkelstraat Werkster Bejaardenhuis te Hoofddorp Minerva Theater deed wederom dienst als televisiestudio Betogingen in Jordanië tegen pact van Bagdad Bloemendaal Heemstede Amsterdamse Beurs MAANDAG 19 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Overleg met Groot-Brittannië wordt „te zijner tijd" hervat Examens T eraardebestelling van L. E. W. van Albada Ziektekostenregeling gemeentepersoneel Heemstede zal Haarlem volgen Heemsteedse subsidies Auto te water; meisje van 9 jaar verdronken Ongewenst gezelschap in een auto Lesauto achtervolgde dronken automobilist Dronken jongeman stompte agent in het gezicht Grondwerker hielp rij platen van chef stelen Auto maakte „sprong" van vijf meter Notarissen benoemd Scheepvaart gevraagd Verwacht wordt, dat in het voorjaar be gonnen kan worden met de bouw van een bejaardenhuis met vierentwintig bungalows aan de Verlengde Prins Bernhardstraat te Hoofddorp. De architecten zijn de heren De Koning en Siezen. Het plan bestaat uit een groot verzor gingshuis, waarin 51 bejaarden, 5 zieken en 6 leden van het personeel kunnen ver blijven. Dan worden 24 bungalows in zes blokken gebouwd, bestemd voor 56 dames en heren. Het hoofdgebouw heeft drie woonlagen. Gelijkvloers worden kamers gemaakt voor 26 bejaarden, verder een recreatiezaal, een kamer voor de directrice en vertrekken voor het huishouden. Op de eerste verdieping zijn vele slaap kamers en de tweede verdieping is bestemd voor het personeel. AMMAN (Reuter/A.F.P.) In de Jor daanse hoofdstad Amman is het Zondag opnieuw tot ongeregeldheden gekomen tus sen politie en studenten als gevolg van het Britse voorstel aan Jordanië om zich bij het verdrag van Bagdad aan te sluiten. Bij de gevechten kwam een burger om het leven en werden zeven personen gewond. Ook uit andere delen van het land werden protest demonstraties gemeld. In Jericho werden tegen demonstranten troepen ingezet. Het Jordaanse kabinet kwam in spoedzitting bijeen om zich over de kwestie van de demonstraties te beraden. De bijeenkomst werd bijgewoond door de chef van de gene rale staf van het Arabische legioen, de Britse generaal-majoor John Glubb. Premier Majali heeft verklaard, dat de onderhandelingen met Groot-Brittannië over toetreding tot het pact van Bagdad ,,te zijner tijd" hervat zullen worden. De onderhandelingen waren geëindigd met het aftreden van de oude regering na bespre kingen met generaal Sir Gerald Templer, chef van de Britse imperiale generale staf. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Bevor derd tot apotheker de heer A. van Haerin- gen te Heemstede. Akte Frans middelbaar onderwijs B ge slaagd: mej. M. H. Kloet te Haarlem. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde: mej. H. de Boer te Overveen en H. R. Vervvers te Haaidem; voor het artsexamen: W. P. J. Bremmers te Beverwijk. Op de algemene begraafplaats te Bloe mendaal werd Zaterdagmiddag het stoffe lijk overschot teraardebesteld van generaal- majoor b.d. L. E. W. van Albada. Onder de aanwezigen bevonden zich be stuursleden van de Nederlandse Amateur- FotogTavenvereniging en' van de bond van Ned. Amateur fotografen, van welke' beide instellingen de overledene erelid was. In de aula speelde Gosse Kroese het Largo van Handel. Prof. dr. A. C. S. van Heel, hoogleraar- aan de Technische Hogeschool te Delft, sprak als vriend uit de optische kringen. Hij noemde de overledene de „op tische generaal," die door zijn stimulerende opmerkingen en vriendelijke gesprekken in alle eenvoud en bescheidenheid zoveel heeft gegeven aan de medemens. De heer A. F. W. van Dalsum getuigde nemens de Nederlandse Amateur fotogra- venvereniging van de beminnelijke advie zen van wijlen generaal Van Albada. De heer Dick Boer herinnerde als directeur van de N.V. „Focus", dan op de medewer king van de overledene aan het tijdschrift Voor de derde keer in zijn geschiedenis deed het Minerva-Theater Zaterdagavond als televisiestudio dienst, doordat de KRO opnieuw van de reeds in de practijk ge bleken geschiktheid van zaal en toneel voor een beelduitzending gebruik heeft ge maakt. Hiervoor was een internationaal variétéprogramma samengesteld, waarvan het gehalte voortreffelijk moet worden ge noemd. De techniek is intussen al weer zover gevorderd, dat de gehanteerde televisieca mera's momenteel zo lichtgevoelig zijn, dat de benodigde lampen geen abnormale hitte meer verspreiden, waardoor de toe schouwers in de zaal van een uitzending voortaan weinig hinder ondervinden. Inte gendeel: de diverse manipulaties van de cameraman met zijn ingewikkelde appara tuur werden met de grootste belangstelling gadegeslagen. Ondanks de uitstekende kwaliteiten van het programma als geheel, waren er toch nog enige nummers die zich in een bepaald opzicht van de andere onderscheidden. Zo- Focus" gedurende veertig jaar. Daarbij als de „comedy entertainers" Homer en gaf hij vele amateurs een stimulans. Zijn ,die schlJnbaar onbewogen en onver- istoorbaar een waarlijk verbluffende spier- truow kan men nooit vergeten. Zijn leven lang was hij een straal van licht, aldus de heer Boer, nu moge hij de glans van het eeuwige licht zien. Daarna sprak de heer H. Nijenhuis, ge- pensionneerd luitenant-kolonel titulair. Hij getuigde eveneens van de beminnelijkheid van de ontslapene. Deze was een goed kameraad; hij wist het zo goed en hij deed zo eenvoudig. De heer M. Loth, kleinzoon van de over ledene, dankte voor de blijken van deel neming, waarna de organist Solveig's lied van Edward Grieg speelde. Met de tonen van het gezang „Blijf bij mij, Heer," werd de aula verlaten. Naast de groeve bevonden zich vele bloemstukken, kransen en takken. Behalve van familie en vrienden waren er bij „van de wetenschappelijke optische vrienden in eerbied, dankbaarheid en weemoed," de directie van de NZHVM, de N.V. „Focus" industrie „De Oude Delft," de N.V. „Focus" en van de Bond van Nederlandse amateur fotografen. Burgemeester en Wethouders van Heem stede delen in de nota ter begeleiding van de begroting 1956 aan de gemeenteraad mede, dat het college binnenkort een voor stel aan de raad zal doen tot het vaststel len van een regeling met betrekking tot een ziektekosten-voorziening voor het daarvoor in aanmerking komende perso neel van de gemeente.-Wij vernemen dat het voorstel zal neerkomen op de z.g. Haarlemse regeling. In de ontwerpbegroting voor 1956 van de gemeente Heemstede zijn de volgende nieuwe subsidies geraamd: Nationaal Rheumafonds 0,5 cent per inwoner, R.K. bond voor bejaarden en gepensionneerden, afd. Heemstede f 150, Militaire tehuizen van het humanistisch thuisfront f 100. Heemst. Zwem- en Poloclub f 200. Hoger dan vorig jaar worden geraamd: Sportclub gemeente-ambtenaren f 400 (v.j. f250), Politiesport- en schietvereniging 1500 (f 1400), Onderwijsverkeerscom- missie f400 (f350), Pro juventute f450 (f 300), R.K. e.h.b.o. f150 (f 100), Wit-gele Kruis f2000 (nihil), Speeltuinverenigin gen f 1200 (f 1000), Noordholl. Philharm.- Orkest f4.368 (f4.053), Cursus huishoude lijke voorlichting f3200 (f3000), Nederl. Jeugdgemeenschap f3.900 (f3.600), Heem- steedse Kunstkring f 2.600 (f 1.600). Lager geraamd wordt overeenkomstig de aanvrage Witte Kruis voor t.b.c.-bestrij ding f 12.000 (f 15.000). Bij Balkbrug is Zondagmiddag een per sonenauto met vier inzittenden, bestuurd door de heer J. Stegerman uit Klazinaveen, in de Dedemsvaart gereden. Hierbij is het negenjarig dochtertje van de bestuurder om het leven gekomen. Het ongeluk ge beurde, doordat de wagen bij het uitwijken voor een tegenligger slipte. Omstanders slaagden erin het echtpaar S. en hun jong ste kind vrij snel uit de wagen te redden. De kleren van het oudste meisje bleken tussen het portier en de wagen gekneld te zitten, zodat men haar niet tijdig meer uit de auto kon halen. beheersing demonstreerden. Dit laconieke optreden verleende hun verrichtingen een onweerstaanbaar komisch aspect, welke combinatie deze knappe acrobaten een langdurige en enthousiaste ovatie heeft op geleverd. Gratie en charme werden verte genwoordigd door Jeanne Assmann en Wim Voeten, die met enige stijlvol uitgevoerde moderne dansen bewezen, dat zij de titel „professional danskampioenen 1955" niet zonder recht verworven hebben. De „coloured singers" Harriot en Evans vormden een gretig beluisterd duo, voor treffelijk afgestemd. „The three Skylarks" bereikten in haar zang en bewegingen een opmerkelijke eenheid, geheel op die ma nier, zoals dit voor een moderne show als eerste vereiste geldt. Sigrid Candler lever de als mondharmonicavirtuose, hoe uit- Zondagavond kort na 9 uur kreeg een autobestuurder ongevraagd een ongewenste gast in zijn wagen op de Gedempte Oude Gracht bij de Botermarkt. Hij stopte en vroeg een wandelaar de weg. De wandelaar gaf staande voor het open portierraampje de gevraagde inlichtingen, toen hij plotse ling door een man, die vermoedelijk onder invloed van drank verkeerde, opzij werd geduwd. Deze opende het portier en, voor dat het hem verhinderd kon worden, ging hij in de wagen zitten. De man sommeerde de bestuurder: „rijden". De autobestuurder voelde hiervoor niets en vroeg de onge wenste passagier zijn wagen te verlaten. Hiertoe toonde de ongewenste gast geen neigingen, waarop de autobestuurder met medeneming van het contactsleuteltje de wagen verliet, om uit te zien naar een po- litie-agent. Het zitten in de stilstaande wagen begon waarschijnlijk de man te ver velen, hij verliet de wagen en na een arm zwaai naar de autobestuurder spoedde hij zich naar een in de buurt gelegen café, waarop de autobestuurder zijn tocht voort zette. 3-3 Nederl '47 3% Nedl 1962/64 A. K_ U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Nieuwe Philips pret.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche PetroL Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 99% 99% 346 316% 374% 483 306 361% 250% 350% 384% 268% 671% 645 140 209% 197 263 150% 156% 325% 246 260 254% 73% 163% 58% 141% 62% 33% Openings koersen 99 99% 347 316% 375 483 306 362 350% 205% 385 268% 680 652 138 211% 197 263 149 155 325 246 260 254% 73 164 58% 140% 62% 33% zonderlijk zij dit kleine instrument ook be speelde, in dit variété toch een enigszins conventioneel nummer. Rita en Arno van Bolen slaagden er in, door op een voor ieder normaal mens volkomen onbegrijpe lijke wijze in een „hoedendoos" met zeven sloten een aan toverij grenzende persoons verwisseling te ondergaan, het publiek tot opperste verbazing te brengen.. De onderdelen van het programma wer den aangekondigd door Fred Rombouts, wiens optreden duidelijk maakte dat voor de televisie een aparte, meer op net visuele gerichte conférence te verkiezen is boven de voordien gebruikelijke. Doordat w'j in de directiekamer een klein gedeelte van de uitzending op het televisiescherm hebben gevolgd, mochten wij tevens constateren dat de toeschouwers in de huiskamer meer geboden werd dan het publiek in de zaal. Tussen de nummers door werden namelijk achter de coulissen diverse komische inter mezzo's gearrangeerd, waarvan Rombouts telkens het komische middelpunt werd. Daarnaast nam hij op het toneel nog een „show in zakformaat" voor zijn rekening, waarbij zijn optreden soms aan niemand minder dan Danny Kaye deed denken. In totaal dus een voortreffelijk programma, dat de toeschouwers in het Minerva Thea ter en daarbuiten enige uren van be schaafd en uitstekende amusement geboden heeft. Si- Voor de pauze werd nog de K.R.O.-pro- pagandafilm „Uw onbekende huisgenoot" vertoond, waarin de vele beslommeringen bij de voorbereiding van diverse radio uitzendingen dermate suggestief werden onthuld, dat wij geneigd zijn onze radio voortaan met meer eerbied te gaan beluis teren. Deze krijgt zes weken en twee jaar ontzegging Op 14 October van dit jaar heeft een autorijschool-houder uit Haarlem, per auto, met een agent naast zich, een over de weg slingerende personenauto door Haarlem en over de Amsterdamsevaart achtervolgd en de bestuurder er van ten slotte tot stoppen gedwongen. Deze is he denmorgen door de Haarlemse politierech ter mr. J. P. Petersen bij verstek veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes we ken met de ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van twee jaar. De autorijschool-houder, als getuige ge hoord, vertelde vanmorgen, dat hij op die bewuste dag, toen hij zich met zijn leswa- gen op de Gedempte Oudegracht in Haar lem bevond, er door een paar jongetjes op attent was gemaakt, dat er een eindje ver derop een dronken man in een auto was gestapt. De getuige had de bedoelde auto al spoedig in de gaten gehad en was haar onmiddellijk gevolgd. Hij had gezien, dat de auto, in de Spaarnwouderstraat geko men, zo ver over het trottoir reed, dat enkele voetgangers zich plat tegen de hui zen moesten drukken, om niet aangereden te worden. De getuige was daarna naar een politieposthuis gereden, had een agent la ten instappen en vervolgens de auto weer opgespoord. Omdat de achtervolgde wagen nog steeds hevig slingerde, had de getuige, zoals hij zei, bij het doen stilhouden van deze auto uiterst scherp moeten opletten, dat de beide auto's niet met elkaar in botsing kwamen. „Toen de man uitstapte, zagen we, dat hij stomdronken was", zo besloot de autorijschool-houder zijn relaas. Volgens het verbaal van de agent had de man onvast op zijn benen gestaan. Bij de bloedproef was gebleken, dat hij 1,85 pro mille aethylalcohol in het bloed had. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, verklaarde, dat bij een doeltreffende bestrijding van deze weg- piraterie de hulp van het publiek noodza kelijk is. Hij was er dan ook dankbaar voor, dat de 'getuige zijn auto beschikbaar had gesteld voor een achtervolging met de politie Vooral het feit, dat de reeds ge noemde voetgangers ternauwernood aan een aanrijding ontsnapt waren, rekende hii de verdachte, die niet was verschenen, ernstig aan. Hij eiste twee maanden ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging. Voor de Haarlemse politierechter stond hedenmorgen een 22-jarige jongeman te recht omdat hij een agent „gewelddadig tegen het hoofd had gestompt of geslagen, tengevolge waarvan deze pijn heeft onder vonden." Dat was gebeurd op Zondagavond 2 October, toen hij moeilijkheden veroor zaakte in „De Leeuwerik" te Haarlem en de agent te hulp was geroepen. Hij verklaarde zich van dit alles weinig te herinneren, om dat hij dronken was geweest. De agent, een brede reus, kwam in de getuigenbank staan om de toedracht van de zaak uiteen te zetten. „Als we hier de getuige en de verdachte naast elkaar zien, dan hoeven we ons niet veel zorgen te maken over de gevolgen van het gewelddadig optreden van dit mannetje- tegen deze agent en evenmin over de af- loopvan dit treffen", zei de officier. „Wel" vragen ons alleen af wat hem bezielt. Het is te hopen dat hij eens aan de uitnodiging van het Medisch-Maatschappelijk Consul tatiebureau voor Alcoholisme gevolg zal geven en daar eens gaat praten". Hij eiste een boete van 50 en twee weken voor waardelijk en de veroordeling luidde con form. Van een baggerwerk bij de Richard Holkade Een 26-jarige grondwerker en een 27- jarige los arbeider stonden hedenmorgen voor de Haarlemse politierechter wegens diefstal in vereniging van een aantal ijzeren rijplaten van een aannemingsbedrijf dat een baggerwerk uitvoerde aan de Richard Holkade te Haarlem. De grond werker was onder-aannemer bij dit werk en genoot dus veel vertrouwen. Aanvan kelijk had hij geweigerd, maar tenslotte had hij zich vier gulden laten betalen om twee platen op de bakfiets te laden van de man, die hem het voorstel deed en de vol gende dag nam hij daar nog eens zeven gulden voor in ontvangst. De platen had den tezamen zeker een waarde van 75. De grondwerker had nog een voorwaar delijke straf van drie maanden boven zijn hoofd hangen. De officier van justitie eiste een maand met aftrek van preventief (13 dagen) en de politierechter maakte er na het pleidooi van mr. W. Glastra drie weken met aftrek van. De laatstgenoemde had betoogd, dat de verdachte door zijn werk gever toch wel gewaardeerd moest zijn om zulk een leidende functie bij het werk aan de Richard Holkade te krijgen. Ook de los-arbeider, die de rijplaten was komen halen, hoorde een maand met aftrek tegen zich eisen. Zijn raadsvrouwe, mevr. mr. H. Felhoen Kraal-Otte, zou een psy chiatrisch onderzoek van haar cliënt op prijs stellen tenminste als hij de vijf maanden voorwaardelijk, die boven zijn hoofd hingen, nog zal moeten uitzitten. De politierechter veroordeelde de jongeman tot drie weken met aftrek van het voor arrest, dat dertien dagen geduurd heeft. StadHeden In de nacht van Zaterdag op Zondag is een bestuurder van een auto de weg kwijt geraakt in Haarlem-Noord. Doordat de voorruit van de auto van ijizel was voor zien was het uitzicht slecht. Hij kwam van de Örionweg en is rechtdoor over de brug van de Delft gereden op de Verlengde Orionweg, waar het Mendeleollege geves tigd is. Deze weg eindigt in een plantsoen en een meter lager ligt weiland. De be stuurder, die alleen in de auto zat, is door gereden en de auto kwam vijf meter van het plantsoen af op de grond. De auto was licht beschadigd en er deden zich geen on gelukken voor. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot notarissen binnen het arrondissement Haarlem ter standplaats der gemeente Haarlem de heer F. L. Wichman, candi- daatnotaris (vacature de heer J. Wild schut) en ter standplaats Wormerveer de heer J. H. M. van Reeuwijk, candidaat- notaris te Zeist, vroeger wonende te Heem stede. Tot notaris binnen het arrondisse ment Utrecht, ter standplaats Amersfoort is benoemd de heer J. M. Versnel, candi- daat-notaris te Haarlem (vacature de heer G. P. A. L. te Leuken). VvV;::). '"V -*■■ Alvorens de meisjes en jongens van de Prinses Marijkeschool vanmorgen het gebouw betraden woonden zij een korte plechtigheid bij. De Nederlandse vlag ging in top ten teken van opening der school. Vanmorgen .was er feest op de nieuwe Prinses Marijkeschool (Christelijk buiten gewoon lager onderwijs) in Delftwijk in Haarlem-Noord. Voor het eerst betraden de meisjes en jongens het gebouw en als men weet onder welke omstandigheden het onderwijzend personeel in het gebouw aan de Sophiastraat gewerkt heeft, zal men zich kunnen indenken, dat er een grote vreugde heerst. Uit een lied, dat in de gymnastiek zaal gezongen werd kwam het verschil van gebouw ook tot uiting. Men oordele: „Nu zijn de klassen ruim en licht, De vloeren, die zijn dicht, De muizen komen er niet uit". Tegen negen uur kwamen de kinderen bij de school bijeen; tijdens het zingen van het Wilhelmus ging de Nederlandse vlag in top. Daarna betraden de kinderen het fraaie gebouw en begaven zij zich naar de gymnastiekzaal. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. M. G. Blaauw, richtte zich tot de kinderen, tot de architect, de heer H. W. van Kempen te Bloemendaal en tot de aannemer, de heer M. Holleman uit Santpoort. Daarna volgde een poppenkast voorstelling onder leiding van Oom Flip uit Amsterdam. De school is het eerste object in het uit breidingsplan Delftwijk en staat aan de Dinkelstraat, niet ver van de Noorderhout. Na het betreden van het gebouw treft men rechts kamers voor de concierge en voor het opbergen van leermiddelen. Loopt men rechtdoor dan bereikt men de gymnastiek zaal. Gelijkvloers zijn de kamer van het hoofd en vier leslokalen. Tussen de lokalen zijn de garderobes en een gang, die toegang geeft tot de ruime speelplaats. Verder is er een zaal voor handenarbeid. Via een trap nabij de ingang wordt de verdieping be reikt, waar gelegen zijn een kamer voor de dokter, vier leslokalen en een keukenles lokaal, annex keuken. De lokalen liggen aan een tuin met speelplaats ter grootte van ongeveer 600 m2. Langs het gebouw wordt een plantsoen aangelegd en een ge deelte wordt ingericht als zandbak en als schooltuintjes. In de Sophiastraat heeft men niet de beschikking gehad over een speelplaats. De kinderen begaven zich naar het Sophia- plein en het is niet uitgesloten, dat om wonenden hinder hebben ondervonden. Hieraan is een einde gekomen en de kin deren hebben zich in een brief tot de bewoners gewend, om hun dank te zeggen. Het ligt in het voornemen het schoolge bouw in Januari officieel in gebruik te nemen. Open Deur dienst. Op Vrijdagavond 23 December wordit een Open Deur Kerk dienst gehouden in de Hervormde kerk aan de Ramp laan. Voorganger is ds. H. Wolden- dorp, tot voor kort verbonden aan het Ma rine Hospitaal te Overveen. Medewerking verlenen de alt-zangeres Annie Woud en de organist Egbert Vos. Alhena, 18 Montevideo verwacht. Alioth, pass. 16 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Alphacca, 17 te Montevideo. Aai^um, 17 te Chalna. Altair. 16 v. Buenos Aires n. Rosario. Amstelkroon, 16 v. Baltimore n. Europa. Amstelbrug, pass. 16 Kp. Finisterre n. Port Said. Aaisdijk, 17 te Antwerpen n. New York. Aardijk, 18 te Rotterdam. Abbekerk, 18 te Singapore. Agamemnon, pass. 17 Ouessant n. La Guaira. Albireo. pass. 18 Ouessant n. Buenos Aires. Alderamin, 17 te Aden. Amsteldiep, 18 te Port Said. Alphard, 17 te Las Palmas. Alwaki, 17 te Calcutta. Ariadne, 17 v. Rotterdam n. Tanger. Abbedijk, pass. 17 Texel n. Antwerpen. Arnedijk. 17 v Liverpool n. Antwerpen. Alioth, 18 te Antwerpen verwacht. Alnati, verm. 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Aaisdijk, pass. 17 Vlissingen n Antwerpen. Aagtedijk. pass. 18 Kp. Hatteras n. New Orleans Aldabi, 19 te Las Palmas. Alderamin, 18 v. Aden n. Karachi. Almkerk, 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Amstelpark, 19 te Rotterdam. Annenkerk, 19 te East London. Arendskerk, 18 v. Aden n. Port Said. Arnedijk, 19 te Antwerpen. Averdijk, 19 te Le Havre. Baarn, 17 te Antwerpen. Bali, 18 te Phj'adelphia. Bennekom, 17 v. »ntofagasta n. Cnllao. Blitar, pass 18 Ouessant n. Rotterdam. Bonaire, 17 v. Dover n. Barbados. Bussum, 18 te Le Havre. Britsum, 16 200 m. NW. Finisterre. Breda, pass. 17 Antwerpen te Rotterdam. Bawean, 17 v. Vancouver n. Manilla. Boskoop, 19 te Buenaventura. Cinuha, 16 v. Rotterdam n. Curagao. Cottica, 16 v. Paramaribo n. Trinidad. Caltex Utrecht, 18 te Rotterdam. Camerounkust, pass. 18 Ouessant n. Le Havre. Castor, 16 280 m. ZO. Bermuda. Celebes, 17 te Djeddah. Charis, 17 te La Guaira. Caltex Leiden, 17 180 m. N.NO. Kp. Vilano. Callisto, 23 te New York verw. Cistula, 18 v. Aden n. Lorenzo Marpuez. Corilla, 19 te Buenos Aires. Delfshaven, 16 v. Buenos Aires n. Montevideo. Delft, verm. 17 v St. Marta n. Cartagena. Diemerdijk, pass. 17 San Diego n. Cristobal. Dorestad, 19 te North Weymouth. ^sso Rotterdam, pass. 16 Malta n. Sidon. Etrema, 17 te Curagao. Eemdijk, 17 te Rotterdam. Elizabeth B. 18 200 m. W.ZW. Bombay. Eos, 17 v. Rotterdam 18 te Hamburg. Esso Den Haag, 18 v. Suez n. Rastanura. Erinna. 17 te Singapore. Eemdijk, pass. 17 Terschelling n. Rotterdam. Eemland, pass. 18 Finisterre n. Recife. Falco, pass 17 Gibraltar n. Rotterdam. Fairsea, 15 te Port Said. Farmsum, 18 te Jacksonville. Gaasterland, 17 te Amsterdam. Groote Beer, pass 18 Guardafui n. Aden. Graveland, 19 te Itajai. Helder, 17 v. San Juan n. Europa. Hestia, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Hera, 17 te Ciudad Trujillo. Hathor, pass. 18 Finisterre n. Oran. Hilversum, pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Isis, 17 125 m. NO. Bahama n. Londen. Ivoorkust, 17 te Lome. Jagersfontein, 13 te Southampton. Java, 17 v. Padan n, Singapore. Kertosono, 15 v. Portland Oreg n. Coosbaai. Kota Baroe, 17 rede Belawan Karimun, 18 te Genua. Keizerswaard, 17 te Buenos Aires. Kermia, pass. 17 Finisterre n. Men'a el Ahmadi. Kryptos, 17 te Mena el Ahmadi. Kota Baroe, 18 te Belawan. Kota Inten, 18 te Suez. Kalydon, 18 te Rotterdam. Larenberg, 18 te Bridgetown. Laurenskerk, 18 te Rotterdam. Leersum, 17 te Houston. Liberty Bell, pass. 18 Aden n. Mena el Ahmadi. Loppersum, pass. 18 Ouessant n. Almeria. Leopoldskerk, 17 v. Hamburg n. Londen. Lindekerk, 18 v. Rotterdam n. Basrah. Linge, 18 v. Libreville n. Monrovia. Lutterkerk, 19 te Marseille. Maasdam, 17 te Halifax. Maasland, 18 v Las Palmas n. Rotterdam. Mariekerk, 18 v. Colombo n. Madras. Marsland, 18 v. Rotterdam n. Antwerpen Mijdrecht, pass. 18 Finisterre n. Banias. Myonia, 17 te Singapore. Meliskerk, 17 v Amsterdam n. Kobe. Maaskerk, 18 te Amsterdam verwacht. Maashaven, 19 te Rotterdam. Marisa. 18 v. Curagao n. Gibraltar. Mentor, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Nestor, 18 te Paramaribo. Notos, 17 Alexandrië verwacht. Nigerstroom, 18 v. Amsterdam n. Bordeaux. Nieuw Amsterdam, 17 v. New York n. San Juan Porto Rico. Oostkerk, 18 te Aden. Oranjefontein, pass. 18 Ouessant n. Las Palmas Ouwerkerk, 18 te Colombo. Overijsel, 18 te Bremen verw. Oldekerk, 17 te Bremen. Oranjefontein, 16 v. Amsterdam n. Durban. Oberon, 19 te Trinidad. Orestes, 18 te Rotterdam. Prins Willem III, 17 te Rotterdam. Prins Willem IV, 16 te Bremen. Poelau Laut, 17 te Bremen. Phrontis, pass. 17 Gibraltar n. Amsterdam. Pieter S, 18 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus, 18 te Port Said. Prins Alexander, 17 te Rotterdam. Prins Willem II, 17 te Agadir. Prins Willem George Fred., pass. 17 Finisterre naar Valencia. Poseidon, 17 te Philadelphia. Pygmalion, 17 te Curagao. Roebiah, 18 te Lorenzo Marquez. Rijndam, 21 Cobh verwacht. Ru.vs, 19 te Durban. Salatiga, 16 v. San Francisco n. Manilla. Salawati, 17 v. Singapore 19 te Belawan. Sarangan, 17 v. Port Said n. Napels. Schiedijk, 18 te Houston. Sibajak, pass. 17 Gibraltar n. Port Said. Sloterdijk, 19 te Singapore. Sommelsdijk, 17 te Rotterdam. Stad Arnhem, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Breda, 18 te Rotterdam. Stad Leiden, 18 te Marseille. Statue of Liberty, pass 17 Aden n. Suez. 3tad Dordrecht, 17 te Emden. Stad Breda, 18 a. d. Hoek v. Holl. verw. n. Rot- terdam of Vlaardingen. Soestdijk, 17 v. Aden n. Belawan. Stanvac Talang Akar, 16 te Saigon. Saidja, 17 te Pladju. Schelpwijk, 17 940 m. W. Melbourne. Stanvac Benakat, 18 te Sungeigerong verw. Sibajak, pass. 18 Algiers n. Port Said. Ternate, 17 te Genua. Tero, 18 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tomini, 17 te Singapore. Tiberius, 17 te Port of Spain. Tibia. 17 v. Auckland n. Wellington. Tjimenteng, 17 te Kaapstad. Tero, 17 260 m. ZW St. Vincent. Taria, 20 te La Spezia verw, Ternate. 18 v. Genua n. Lissabon. Van Riebeeck, 17 te Belawan. Wonorato, 17 te Baltimore. Waterland, 17 v Bahia n. St. Vincent. Weltevreden, pass. 18 Perim n. Ummsaid. Westertoren, 17 v Buenos Aires n. Curagao. Woensdrecht, 17 te Pulusambu. W. Alton Jones, 19 te Wakayama verw. Westerdam, 19 te Rotterdam. Westertoren, pass. 18 Rio Grande do Sul naar Curagao. Usel. pass. 17 Finisterre n. Antwerpen. Zeeland (SSM), 17 40 m. N. Terschelling. KLEINE VAART Ali S, 17 v. Brugge te Cardiff verwacht. Arnoudspolder, 17 v. Rotterdam te Lissabon Aco, verm. 17 v. Malmö n. Vejle. Annie, 17 v. Immingham te Plymouth. Albergen, verm. 17 v. Liverpool n. Swansea. Ador, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Arctic, 17 v. Amsterdam n. Londen. Auriga, pass. 17 Brunsbüttel n. Holbaek. Betty, 18 v. Zeebrugge te Goole verwacht. Boreas, 16 v. Barcelona n. Tarragona. Breda, 17 te Rotterdam n. Amsterdam. Beekbergen, 17 v. Marans te Swansea. Birmingham, 17 v. Harlingen te Goole. Bestevaer, 17 v. Rotterdam n. Penryn. Bree Helle, 17 v. Londen n. Rotterdam. Cqsana, 17 v. Gothenburg te Aarhus. Cinderella, verm. 17 v. Antw. n. Boulogne. Corrie B, 18 v. Kalmar te Ornskoldsvik verw. Deni, verm. 17 v. Zeebrugge n. Londen. Duiveland, 17 v. Goole te Rotterdam. Daniel, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Diana V, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Donata, pass. 17 Vlissingen n. Gloucester. Duurt, 17 v. Londen te Amsterdam. Draco, 16 v. Aalborg n. Aarhus. Erasmus, 19 v. Birkenhead te Amsterdam verw. Eibergen, 17 v. Liverpool te Swansea. Eemstroom, 17 v. Grangemouth te Amsterdam. Frejo, 17 v. Dieppe te Antwerpen. Flevoland, 17 v Rotterdam n. Kingslynn. Gaasterland, 17 v. Delfzijl te Harlingen verw. Geeststroom, pass. 17 Vlissingen n. Hansweert. Gre, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Goote, 17 v Rotterdam te Amsterdam. Heemraadsingel, 18 v Rotterdam te Dublin. Hunzeborg, 17 v. Colchester te Rotterdam. Haskerland, 17 v Harlingen n. Goole. Haaksbergen, 18 v. Les Sables d'Olonnes te Li verpool verwacht. Helvetia, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Import, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Ingeborg, 18 Rotterdam te Sandefjord verw. Joost, 15 te Skoghall. Keizersgracht, 17 v. Rotterdam n. Naestved. Lijnbaan, 17 v. Milfordhaven te R'dam. I.arix, 15 v. Gent n. Malmö. Marjan, 17 v. Leith te Grangemouth. Mypuck, 17 v. Middelharnis n. Londen. May Mere, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Marcella, pass. 17 Flamborohead n. Kirkcaldy. Matthew, verm 17 v. Gent n. RoLterdam. Marietje Bohmer, 17 v. Rotterdam te Algiers. Mariscal Lopez, 17 v. Bremen te Hamburg. Merwestad, 17 v Christinahamn te Gothenburg. Mizar N, 18 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Nieuwland, 17 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nijenstein,, pass. 17 Vlissingen n. Felexstowe. Oleum, 17 v. Kopenhagen te Mariager. Olive, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Oleum, verm. 18 v. Mariager n. Kopenhagen. Oranjeborg, verm. 19 v. Rotterdam n. Liverpool Oraniepolder, 18 v. Rotterdam te Liverpool. Ponza, 16 v. Karlstad n. Zaandam. Phidias, 16 v. Carthagena n. Livorno. Patria, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Reliable, 17 v. Londen te Rotterdam. Roelof Buisman. 17 v. Par n. Amsterdam. Rien Teekman, 17 v. Amsterdam n. Bohus. Spurt, 17 v. Zeebrugge te Londen. Stella Maris, 18 v. Oxelosund te Rotterdam verw Spirit, pass. 17 Vlissingen n. Rotterdam. Stientje Mensinga, verm. 17 v. Whitehaven n Genua. Tilly, 15 Kiel gep. n. Ostrand. Taurus, 17 v. Rotterdam n. Grimsby. Theano, 17 v. Rotterdam n. Dublin. Tonny, 17 v. Gent n. Bristol. Tuko. 17 v, Amsterdam n. Harlingen. Vindicat Atque Polit, verm. 17 v. Barry naar Pasajes. Virgo, 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Vesta, 19 Kiel Holtenau verw. n. Nykoping. Victory, pass. 17 Vlissingen n. Immingham. Vliestroom, 17 v. Fowey te Amsterdam. Volharding, verm. 17 v. Valencia n. Rotterdam. Westerhorn, 17 v. Goole te Rotterdam. Westersingel, 17 v. Antwerpen te Surte verw. Wim (V), pass 17 Vlissingen n. Boness. Wegro, pass. 17 Vlissingen n. Kingslynn. Zeehaan, 17 Vlissingen n. Hansweert. SLEEPVAART Gele Zee, 16 v. Suez n. Rotterdam met twee zuigers. I-Iumber, 16 v. rede Goa n. Izmir. Loire, 16 v. Colombo n Bombay met twee bakken Oostzee, 16 40 m. W. ten N. Sabang met zuiger. Poolzee, 16 120 m. W.t.N. Walvisbaai. l.vne, 16 380 m. O.t.N. Bermuda met ss Bali. Nummerbrleven, die volgens Vis oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. voor enige dagen per week. Restaurant Bolwerk, Kenne- merplein 5, Hrl. 22e Middenstandsexamen Alg. Handelskennis Het schriftelijke gedeelte wordt afgenomen op 23 en 24 Mei 1956: het mondelinge tussen 23 Juli en 4 Aug. 1956. De In schrijving sluit onherroepelijk 21 Jan. 1956. Inschrijvings formulieren (uitsluitend per briefkaart aan te vragen) gratis verkrijgbaar bij één der volgende organisatie*: Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 96a. 's-Gravenhage. Centrale voor Katholiek Handelsonderwijs, Jan van Nassaustraal 7. 's-Gravenhage. Instituut voor Mlddenstandsontwlkkcling, Zwarteweg 22. 's-Gravenhage. Contrale voor Christelijk Handelsonderwijs, De Ruijterstraat 74. 's-Gravenhage. Formulieren van vorige examens *Un niet geldig, over te late aanmeldingen wordt niet gecorrespondeerd Groot handelskantoor te Haarlem vraagt Brieven met opgave verlangd salaris onder no 1255.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10