Pakkende oproep van B. en W. tot Haarlemse gemeente-ambtenaren Bestuur E. P. Schuytstichting in Haarlem geïnstalleerd Kort en bondig Woningbouw gaat voor alles kJUphw- Patachou komt toch in Teisterbant Kerstrede van ir. Ingen Housz Zilveren médaille voor Jan Musch Coördinatie van Nazorg-werk Amsterdamse Beurs Mooi Kerstfeest voor ouden van dagen Politierechter Haarlem deelde boetes uit W. VOET ZONEN Horlogerie TEN BOOM Moeder en kind uit trein gevallen Militaire leiders moeten het geschil oplossen Hoogovens zullen steeds meer huizen nodig hebben B. en W. willen optietermijn van stichting verlengen Burgerlijke Stand van Haarlem Leger des Heils Motie over onbevredigende salariëring bij het ULO Schiphol-affaire Gouverneur Van Tilburg bij minister-president dr. Drees Scheepvaart VRIJDAG 23 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l 6 99 99 REEDS IN ONS BLAD van Donderdag 10 November hebben wy meegedeeld, dat B. en W. van Haarlem ingrypende maatregelen hebben genomen om de woning bouw te versnellen. Het college, zo schreven wij, heeft tot devies gekozen dat de woningbouw voor alles gaat en zal alle op de woningbouw betrekking hebbende vraagstukken voor alle andere gaan behandelen. Tegelykertijd werd een begin gemaakt met het regelmatig houden van staf besprekingen over de woningbouw, waaraan deelgenomen wordt door vertegen woordigers van Openbare Werken, Bouw- en Woningtoezicht, zevende afdeling (Openbare Werken en Volkshuisvesting) van de gemeentesecretarie, de sociograaf en de gemeentesecretaris onder voorzitterschap van de wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer W. F. Happé. Intussen heeft het college van B. en W. een circulaire gezonden aan alle gemeente ambtenaren die by de voorbereiding van de woningbouw betrokken zyn. Deze circu laire, welke aan duidelijkheid niet te wensen laat, drukken wij hier wegens haar uitzonderlijk belang onverkort af: „Het leed, dat de woningnood veroor zaakt, neemt zulke vormen aan, dat van een onduldbare toestand moet worden ge sproken. Duizenden stadgenoten moeten leven onder omstandigheden, die een ge lukkig gezinsleven onmogelijk maken; kinderen zijn gedoemd op te groeien in een sfeer, die een stempel drukt op hun jeugd en wellicht op hun persoonlijkheid; jonge mensen moeten vaak de beste jaren van hun leven laten voorbijgaan met het wach ten op een woning en dit alles wordt ver oorzaakt door de woningnood. Tegen deze achtergrond moet het besluit van burgemeester en wethouders worden gezien, dat van nu af aan de regel zal gelden: „Woningbouw gaat voor alles". Iedere ambtenaar zal, hoeveel dringende zaken hij ook onder handen heeft op grond van dit besluit aan werkzaamheden, die in het belang van de continuïteit in de wo ningbouw, voorrang dienen te verlenen. Met nadruk wijzen wij er op, dat iedere ambtenaar van hoog tot laag invloed kan uitoefenen op het tempo van de woning bouw. Wanneer iedereen, die een schakel is in het voorbereidingsproces, enige dagen wint, zal enige maanden eerder met de bouw kunnen worden begonnen, terwijl voor degenen, die in nood verkeren, iedere dag belangrijk is. Het is van praktisch belang voor u te weten dat dit besluit na rijp beraad is ge- ADVERTENTIE Uw leven lang zult U trots zijn op Uw Het wereldvermaarde Zwitserse klassehorloge beroemd om zijn verfijnde elegance en feilloze, con stante precisie. In duurzaamheid onover troffen in prijs binnen Uw bereik All-risk verzekerd op wereldpolis. ANEGANG 15 GROTE HOUTSTRAAT 165 HAARLEM BARTELJORISSTRAAT 19 HAARLEM - TEL. 11541 Donderdagavond om tien minuten voor tien ontdekte de bestuurder van een trein op de spoorbaan tussen Zwijndrecht en Ba- rendrecht twee lichamen. Hij maakte mel ding van zijn ontdekking en een spoorweg ambtenaar liep de spoorbaan op en vond ongeveer een kilometer voorbij de Bunni- kersteeg het stoffelijk overschot van een vrouw. De ambtenaar keerde terug en waarschuwde de Zwijndrechtse politie. Deze vond in de nabijheid van het lichaam van de vrouw ook het stoffelijk overschot van een driejarig jongetje. Uit het onderzoek bleek, dat ze uit de richting Rotterdam gekomen waren. Men vond een Engels paspoort ten name van de 27-jarige Elisabeth Brinkly uit Enge land, waarin ook vermeld was de driejarige Peter Charles Brinkly. Uit de papieren bleek, dat de vrouw van Nederlandse af komst is en de echtgenote was geweest van een sergeant van de Engelse bezettings troepen in Duitsland. Men vermoedt, dat het jongetje uit de trein gevallen is en dat zijn moeder hem heeft willen redden en daarbij zelf ook uit de trein gevallen is. Indonesische luchtmacht DJAKARTA (United Press) Het In donesische kabinet heeft de netelige crisis in de luchtmacht ter regeling aan de mili taire leiders overgedragen. De ministers hebben de. gezamenlijke stafchefs verzocht een schikking voor het conflict te ontwer pen. President Sukarno en vice-president Hatta zouden hun goedkeuring aan het plan hebben gegeven. In het conflict wordt de stafchef van de luchtmacht Suryadarma bij zijn strijd om zijn post te behouden gesteund door Sukar no. Hatta staat achter het kabinet-Hara- hap dat als plaatsvervanger van Surya darma een officier benoemde die drie jaar geleden wegens insubordinatie door Su ryadarma werd weggezonden. Deze be noeming werd gezien alseen poging om Suryadarma tot aftreden te dwingen. Sukarno heeft geweigerd de ontslagaan vraag van Suryadarma in te willigen. nomen en dat alle leden van het college zich volledig achter deze richtlijn stellen. Het is derhalve bij vertraging van een be paalde zaak geoorloofd zich te beroepen op het feit, dat men aan een woningbouw- kwestie voorrang heeft gegeven." De vermaarde Franse chansonnière Fatachou komt op Woensdag 28 December speciaal naar Nederland om een bezoek te brengen aan de Haarlemse sociëteit Tei sterbant, waar zij de eerste prijs in ont vangst zal nemen, behaald in het enkele maanden geleden, onder leiding van Ben Levi, gehouden gramofoonplatenconcours. Het bestuur van de sociëteit zal haar en haar zaakwaarnemer, de Amerikaanse im presario Arthur Lesser, een souper aanbie den. Er zijn vijfentwintig beeldende kunstenaars uitgenodigd om werken in te sturen, waaruit Patachou een schilderij als de haar toekomende prijs zal kiezen. Zoals men zich zal herinneren, was de chan sonnière Nicole Louvier na haar optreden voor de Haarlemse Kunstgemeenschap eveneens de gast van Teisterbant: zij won destijds de tweede prijs en heeft een teke ning van Frans Funke gekozen. Patachou treedt niet in het openbaar op, maar heeft, toegezegd Slider de gewelven aan de Haar lemse Grote Markt een aantal bekende en enige nieuwe nummers ten gehore te bren* gen. Vermoedelijk zal de AVRO van dit be zoek een radio-reportage maken. De optimistische tendez, te puren uit het laatste jaarverslag van de K.N.H.S. én uit de omvangrijke, dezer dagen gepubliceerde uitbreidingsplannen, was vanmorgen ook terug te vinden in de rede, die de presi dent-directeur van het bedrijf hield aan de traditionele Kerstlunch van directie met staf, afdelingschefs, hoger leidinggevend personeel en verdere vertegenwoordigers uit het personeel alsmede de jubilarissen van 1955. „Ik kan bepaaldelijk spreken van een jaar van bloei", zo merkte ir. A. H. Ingen Housz in deze rede op, „en de laat ste maanden sinds het uitkomen van ons verslag hebben daarin niets veranderd". Hij noemde enige bedrijfsSjfers en verge leek de productie over de perioden 1 De cember30 November van de jaren 1954 en 1955. De grootste stijging vertoonden de rollen (384.309 ton en 535.900 ton) en de koud- en warmgewalste plaat (187.500 stand te brengen, om onze kwaliteit tot steeds grotere perfectie op te voeren, om onze wetenschappelijke grondslag zekér te maken, om de plannen voor de toekomst beter te kunnen maken voor dat alles en voor nog veel meer hebben we steeds meer mensen nodig. Thans werken reeds meer dan 10.000 mensen in de gezamenlijke fabrieken". De kolossale uitbreidingen werden in de Kerstrede van de president directeur eveneens behandeld en nogmaals uiteengezet. De kortere werkweek Het verlangen naar de 45-urige week, waarover thans hier en daar gesproken wordt, is in België ontstaan en het is eigen lijk een politiek punt in een strijd tussen de politieke partijen, die in België op tal van gebieden, met name ook op het gebied van het onderwijs, wordt gevoerd. De Bel gen, die het onderling over dit vraagstuk niet eens konden worden, hebben het nu neergelegd in het midden van de E.G.K.S., in de hoop dat zij een oplossing, die ze zelf niet kunnen vinden, van daaruit zullen cadeau krijgen. „Maar daarmede hebben zij tevens de onrust, die in hun eigen mid den om andere redenen is ontstaan, naar andere landen overgebracht," zei hij. ,,Ook bij ons geloof ik, dat het vraagstuk van de verkorte werkw^k niet het belang rijkste is, afgezien misschien van de kolen- mijnbouw. Ik geloof echter, dat we het er in ons land allen over eens zijn, dat dit een geheel afzonderlijk vak is, met geheel af wijkende arbeidsomstandigheden, en dat daarom de mogelijke sociale wenselijkheden die daar bestaan, geheel apart moeten wor den bekeken. Wel hoop ik, dat men zich daarbij ook zal afvragen hoe onze gezinnen blijvend aan de benodigde huisbrandkolen en onze industrie ook wijzelf aan de nodige kolen zullen komen, als er minder uren zou worden geproduceerd." Voor alle overige industrieën, meende ir. Ingen Housz, dat er andere van de hier- voren genoemde desiderata zijn, die veel meer leven en waarvan hij geloofde, dat zij veel meer aandacht verdienen dan de kor tere werkweek. Zandvoorts Boulevard plan Naar wij vernemen is het beperkte plan van de stichting Recreatie-oord Zandvoort, waarvan wij in ons blad van Donderdag meedeelden dat het bij B. en W. van Zand voort was ingediend, in de gisteren door Burgemeester en Wethouders gehouden vergadering welwillend ontvangen. Zoals wij schreven omvat dit project, dat een aftreksel vormt van het „honderd- millioenplan" voor een Boulevardcentrum, waarvan zoveel sprake is geweest, de bouw van een hötel-café-restaurant, een winkel galerij, twee flatgebouwen van tien ver diepingen en een ondergrondse garage - waarvoor reeds een drietal oliemaatschap pijen belangstelling heeft getoond - voor vijftienhonderd auto's. De ontwerpen zijn van prof. H. Th. Wijdeveld en Jan Wils. Met de verwezenlijking is ruim twintig millioen gulden gemoeid. Het ligt nu in de bedoeling aan de raad voor te stellen de optietermijn voor de stichting „Recreatie-oord Zandvoort" te verlengen. Dit voorstel komt in de raads vergadering van 24 Januari aan de orde. B. en W. hebben afgezien van een extra vergadering, zoals aanvankelijk in de be doeling lag. Donderdagmiddag heeft de wethouder voor de Kunstzaken, mr. A. de Roos, na mens het gemeentebestuur van de hoofd stad aan de toneelspeler Jan Musch ter ge legenheid van zijn tachtigste verjaardag de zilveren eremédaille van de stad Amster dam uitgereikt als bewijs van dankbaar heid en bewondering. Dit geschiedde tijdens een intieme receptie in de Stadsschouwburg te Amsterdam, waar ziich vele vooraan staande acteurs en actrices, vrienden en bekenden van de kunstenaar hadden ver zameld om hem en zijn echtgenote hun gelukwensen aan te bieden. Wethouder De Roos stelde de heer Musch geboren en getogen Amsterdammer ook nog een geschenk van materiële aard in het voor uitzicht: de gemeenteraad heeft namelijk besloten het pensioen van Jan Musch met duizend gulden te verhogen om hem zo doende in staat te stellen te blijven wonen waar hij zich zo thuis voelt, in Blaricum, waar hij zich met veel levenslust aan al zijn kunstzinnige liefhebberijen wijdt. De veelzijdige kunstenaar houdt zich niet alleen bezig met schilderen, boetseren en het bespelen van verscheidene muzikinstru- menten, maar ook met componeren. Van deze veelzijdigheid gewaagden verschei dene sprekers en spreeksters op deze mid dag, die hun woorden vergezeld lieten gaan van geschenken. Onder voorzitterschap van de heer W. C. Bakker, de Haarlemse wethouder van volksgezondheid en financiën,, werd dezer dagen het bestuur van de in Juni opge richte E. P. Schuytstichting geïnstalleerd. Alvorens tot installatie over te gaan, gaf hij de aanwezigen een kort overzicht van de historie der Haarlemse Nazorg. In 1925 werd door de gemeente Haarlem Nazorg ingesteld voor oud-leerlingen der scholen voor buitengewoon onderwijs. Ter stond werd door het hoofd van de Nazorg een beroep gedaan op de bevolking van Haarlem en omgeving om financieel te helpen. Achtereenvolgens werden opgericht de Vereniging „Haarlemse Werkinrichting", de Stichting „Blindenfonds", de Stichting „Kennemerland" voor lichamelijk gebrek- kigen en de Verbandscommissie Nazorg. Sinds 1925 werd van particuliere zijde ontvangen 250.000, waarvan nog als ka pitaal aanwezig is c.a. 50.000. Om meer eenheid te krijgen werd in 1955 opgericht de E. P. Schuytstichting als Cen traal Nazorgfonds voor minder validen. Unaniem en met grote instelling besloten de bestuursleden der bovengenoemde in stellingen af te treden; opdat het bestuur der nieuwe stichting tevens als bestuur der ondergroepen zou kunnen optreden. Opheffing dezer instellingen bleek min der gewenst, daar de bevolking sinds 30 jaar er mede vertrouwd geraakt was en eventuele legaten enz. dan verloren zouden gaan. Vandaar dat deze Instellingen in deze nieuwe stichting opgenomen werden en men naar eigen keuze een der Nazorgin stellingen zou kunnen blyven steunen. Het doel der stichting is, om door het vormen van een Nazorgfonds geldelijke ondersteuning te kunnen verlenen aan minder validen van alle gezindten te Haar lem en omgeving, telkens wanneer dit het bestuur gewenst voorkomt. De voorzitter richtte zich in het bijzonder tot mevrouw baronesse J. M. de Vos van Steenwijk-Van Royen, die bereid bleek om als beschermvrouwe te blijven optreden en tot mevrouw C. G. E. M. Cremers-De Bruyn, die grote belangstelling voor dit werk heeft en verklaarde bereid te zijn als ere-Dresidente te willen optreden. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. C. Bakker, voorzitter; E. P. Schuyt, secretaris; A. H. Bloem, penningmeester en als ledpn: de dames J. Bakker, S. J. M. Boon, S. Houtkoper en de heren G. de HAARLEM. 22 December 1955 GEHUWD: 22 Der.. Th. C. Zonneveld en P. H. Snijder; J. W. Dekker en M. C. van Duivenbooden: .J. W. Uiterdijk en M. L. Snijder: L. van Schaik en V. Temminck; W. Gutteling en A. C. M. Maat; W. J. Keijzer en J. Matheij. BEVALLEN van een zoon: 21 Dec., D. Weggelaar—Groot; J. Willemsevan Heek. BEVALLEN van een dochter: 20 Dec., L. C. DonkersPus; 21 Dec., M. Putuhena— Sahanaja; M. J. VerkooijJongejans; M. C. J. TimmermanMaas; A. A. M. Portegies Loerakker; H. M. P. Kostervan Kessel; 22 Dec., J. H. Tuijnvan Kampen; G. J. van DingsteeBakker. OVERLEDEN: 20 Dec., K. Visser—Nobel, 85 j., Westerhoutpark; M. J. A. van der Mareivan Dijk, 68 j., Centaurusstraat; E. Wijnoogst—Hout, 78 j„ Caninefatenstraat; W. F. Lodérus, 61 j., Lindenstraat; 21 Dec., A. de BoerJonker, 66 j., Zomervaart; O. de HaanKoster, 64 j., Tetterodestraat. 3-3% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 99>/ie 99% 99% 99% 345% 345 222 322 208% 267 385 382% 486% 486 305 305 361% 359% 349% 348 204% 204% 384% 383 265 265 685% C84 660% 657% 137 137 211 210% 196% 197% 263 263 150 149 152% 151% 334% 335 250 250 268% 269 258% 258% 73 72% 164% 163% 57% 58 140 141 65% 65% 33% 33% Boer, W. J. B. van Liemt en de heer A. J. v. d. Wakker. Als tweede secretaris zal fungeren de heer L. C. Carstens. Verder verklaarden zich bereid als plaatsvervangende leden mede te werken de dames C. G. Jagtenberg en A. C. v. d. Lans en de heren J. Mol, F. H. van Rooy, J. J. Schnerr en R. Scholtens. De voorzitter wenste de heer Schuyt ge luk met het tot stand komen van deze stichting, waartoe het voorstel is uitgegaan van de beschermvrouwe. Het zal de heer Schuyt tot voldoening strekken, dat zijn naam nu blijvend aan het nazorgwerk is verbonden. De secretaris deelde mee, dat 1 April 1955 de Haarlemse Werkinrichting is ge bracht onder de G.S.W.-regeling. (Gemeen telijke Sociale Werkvoorziening). Dit be tekent, dat door het Rijk jaarlijks 137.000 wordt vergoed aan lonen voor de tewerk- gestelden. Door deze maatregel konden deze lonen aanzienlijk worden opgevoerd. Er is een legaat ontvangen, overeen komende met een jaarlijkse uitkering, groot 500, terwijl van een plaatselijke stichting jaarlijks 750 wordt ontvangen. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat per 1 December 1955 het kapitaal van de diverse fondsen 55.198 bedraagt. Voor de inrichting van een nieuwe eet zaal en weefkamer zal de komende maan den 2000 worden uitgegeven. Dit werd verkregen via een verloting. Een talrijke groep ouden van dagen was Donderdagavond in de grote zaal van het Haarlemse Concertgebouw te gast op een stemmig en royaal georganiseerd Kerst feest, door het Leger des Heils aange boden. Het podium, versierd met een enor me kerstboom en bezet met het in uniform gestoken koor en dito muziekkorps, bood een mooie aanblik, terwijl voorlezing van het Kerstevangelie, de voordracht van een toepasselijke vertelling, zang en muziek, vertoning van de allernieuwste geluids film van het Leger des Heils en zelfs enige balletnummers, verzorgd door leerlingen van Henny Meyers, de avond vulden. Bo vendien werd er een paar keer gepauzeerd om de bezoekers op spijs en drank te ont halen. Het zou echter tegen de gebruiken van het „Leger" zijn de gewekte stemming te laten verlopen en dus zorgde het muziek korps, onder leiding van kapelmeester B. Schut, voor passende aanvulling met kerst melodieën - en dat was waarachtig niet het minst treffende van de muzikale pres taties. Het korps - zoals men weet: een „brass-band" - was naar zijn aard in goe de vorm. Het experiment om het gemeen schappelijk zingen door dit blaasorkest, tezamen met het grote orgel - bespeelt door brigadier G. Claeys - te laten bege leiden, had een gelukkig resultaat. In het trio van „Kerstvreugd" van Eric Leidzen klonk het korps op zijn best. Mevrouw Tine Hessen-Heek, die zich zeer verdienstelijk gemaakt had bij het organiseren van dit Kerstfeest, liet zich met succes als altzangeres horen in een tweetal liederen. Ook de sopraan Ada Pirsch luisterde het programma op met een paar kerstzangen en speelde boven dien de piano-partij van Mozart's Andante voor fluit in C, dat door de fluitiste me juffrouw A. C. A. Vening-Meinesz be hoorlijk vertolkt werd. De pianiste Tineke Amse droeg met begrip de „Kinderscènes" van Schumann voor en de „Zangbrigade" liet, onder leiding van haar leider J. Bon, herhaaldelijk blijken wat zij waard is. Als geheel kon dit Kerstfeest uitstekend ge slaagd heten. De ouden van dagen zullen er dankbaar aan terugdenken. JOS. DE KLERK. Op de algemene vergadering die door de Vereniging tot Behartiging van de Belan gen der Christelijke Scholen voor ULO in Nederland, in de Rivièrahal te Rotterdam wordt gehouden is een motie aangenomen waarin de vereniging haar grote bezorgd heid uit over het vertrekken van voor het ULO onmisbare leerkrachten en constateert dat hierdoor op vele plaatsen een noodtoe stand is ontstaan. Zij is er van overtuigd, dat deze noodtoestand voor een belang rijk deel het gevolg is van het grote ver schil in salariëring tussen het ULO en de overige takken van voortgezet onderwijs en doet daarom een dringend beroep op de regering de onderwijzers bij het ULO recht te doen wedervaren door hun een salarisregeling te geven, gelijkwaardig aan die van de UTS. Het hoofdbestuur ver klaarde zich met deze motie solidair, en de vergadering gaf door applaus blijk van instemming. De motie wordt ter kennis gebracht van de minister van Onderwijs, kunsten en Wetenschappen. ADVERTENTIE Kruisstraat 33 - Haarlem - Tel. 15507 Voor de Haarlemse politierechter mr. J. P. Petersen is hedenmorgen weer een on derdeel van de Schipholaffaire behandeld. Een der verdachten was de 27-jarige Haar lemse koopman J. D., tussen wie en de K.L.M. in 1954 en 1955 een contract liep betreffende het leeghalen van de vuilnis- hokken op het Schipholterrein. In dat con tract stond, dat verdachte bij het sorteren van het vuilnis waardevolle voorwerpen aan de K.L.M. moest teruggeven.Verdachte ontkende hedenmorgen het bestaan van deze bepaling niet; hij verklaarde, dat hij vele malen goederen van waarde, zoals bestek, serviesgoed en dergelijke had te ruggebracht. maar dat de K.L.M. duidelijk had laten blijken, dat zij er geen waarde aan hechtte. Hij beweerde voorts, dat hij het personeel, dat hij onder zich had, van de bewuste bepaling in het contract op de hoogte had gebracht. Enkelen van deze vroegere personeels leden, als getuigen gehoord, vertelden evenwel, dat zij daar nimmer iets van hadden gehoord. De chef van de schoonmaakdienst op Schiphol getuigde, dat de verdachte inder daad wel eens wat waardevols, dat hij tus sen het afval had gevonden, had terugge bracht. De getuige sprak de verklaring van D. tegen, als zou de K.L.M. geen of weinig belangstelling voor de goederen hebben getoond. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, zei dat vast staat, dat er veel waar devolle voorwerpen, die tussen het vuil waren geraakt, zijn verdwenen. De officier vroeg zich af, in hoeverre de verdachte hieraan schuld heeft. Van zijn verkeerde manipulaties heeft hij weinig voordeel ge had. Mr. Pitlo eiste wegens medeplichtig heid aan verduistering, gepleegd door zijn personeel, een boete van honderd gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. De verdediger van D., mr. J. P. Vreeken uit Amsterdam, legde aan de politierechter een schriftelijke verklaring over van een aantal personeelsleden van D., waaruit bleek, dat hij hen er nadrukkelijk van in kennis had gesteld, dat zij waardevolle voorwerpen dienden terug te geven aan de K.L.M. Mr. Vreeken achtte de waarde van de verdwenen voorwerpen uiterst gering. Hij was van oordeel, dat de K.L.M. weinig interesse had getoond bij het terugkrijgen van de voorwerpen. Hij vroeg de politie rechter met deze feiten rekening te willen houden.' Mr. Petersen achtte de medeplich tigheid aan de verduistering bewezen en veroordeelde D. tot een boete van honderd gulden en een voorwaardelijke gevangenis straf van veertien dagen. Tegen A. D„ een broer van verdachte, eiste mr. Pitlo een geldboete van honderd gulden. Deze verdachte was bij zijn broer in dienst geweest en bij hem thuis had de —recherche een aantal lepels, vorken en messen en dergelijke, afkomstig van de K.L.M., aangetroffen'. Mr. Peterson ver oordeelde hem tot een boete van vijftig gulden. De volgende verdachten waren de broers W. J van H. en G. J. van H. uit Haarlem. Tegen de eerste eiste de officier wegens verduistering van goederen van de K.L.M. een boete van 25 en een week gevange nisstraf voorwaardelijk; tegen de ander wegens verduistering en heling een boete van 40 en eveneens een voorwaardelijke trevanfrenisstraf van een week Mr. Peter sen ging accoord met de boetes, doch ver- boogde de voorwaardelijke straffen tot tien dagen. De laatste verdachte was de Haarlemse betonarbeider F. J. N., die verdacht werd van heling van een aantal K.L.M.-goede- ren, die hij van een der broers Van H. ten geschenke had gekregen. De officier achtte opzetheling bewezen en eiste een boete van honderd gulden. De politierechter halveer de deze boete. De nieuwbenoemde gouverneur van Su riname, de heer J. van Tilburg, heeft van daag zijn opwachting gemaakt bij minister president dr. Drees ïn diens kabinet. Aldabi, pass. 22 Finisterre n. Antwerpen. Albireo, pass. 22 Madeira n. Buenos Aires. Amstelland. 21 v Amsterdam n Buenos Aires. Aardijk. pass. 21 Ouessant n. Havana. Alkaid, 21 v. Bahia Blanca n Las Palmas. Artemis, 21 te Maracaibo. Adonis, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. AlamaK, 22 Damman. Alpbara, pass. 22 Ouessant n. Rotterdam. Amor, 22 Piraeus. Alhena, 22 v. Montevideo n. Buenos Rires. Amstelvaart, pass. 22 Finisterre n. Rotterdam. Axeldijk, 22 Buenos Aires. Appingedijk, pass. 22 victoria n. Rio de Janeiro Abbekerk, 23 te Port Swettenham. Alblasserdijk, 22 v. Havana n. Antwerpen. Alnati, 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Amstelpark, 22 v Rotterdam n. Hampton Roads Appingedijk. 22 te Rio de Janeiro, ftrendskerk, 23 te Port Said. Atje Ray S, 23 te Wilmington. Averdijk. 23 te Rotterdam. AlmkerK, 23 te Amsterdam. Amstelveen, 22 v. Amsterdam n. Hamptonroads Baarn, 22 te Rotterdam. Bennekom, 22 te Paita. Bacchus, 22 te Curasao. Baud, 22 te Ambon. Britsum, 21 125 m. Z.t.W. Fayal. Banka, 22 te Suraba.ia. Bantam, 23 te Belawan. Borneo, 23 te Halifax. Boskoop, 22 v. Buenaventura n. Guayquil. Cradle of Liberty, pass 21 St. Maria n. Port Said Crania, 27 Curasao verwacht. Camerounkust 22 v. Antwerpen n. Amsterdam Ceronia, 22 240 m. O. Ras al Hadd. Caltex Leiden, pass. 23 Zuid-W.-punt Kreta n. Sidon. Corilla, 22 v. Buenos Aires n. Curasao. Delft, 22 te Maracaibo. Delfland, 23 te Amsterdam. Eemdijk, 22 te Antwerpen. Eemland, pass. 21 Palma n. Recife. Esso Den Haag, pass. 22 Aden n. Rastanura. Enggano, 22 v. Tj. Priok n. Semarang. Erinna, 23 Singapore verwacht. Etrema, 22 te Kingston. Eos, 22 te Amsterdam. Falco, 22 te Rotterdam. Esso Rotterdam, pass. 23 Malta n. Antwerpen. Friesland (SSM), 23 te Kopenhagen. Falco, 22 te Rotterdam verwacht. Gaasterland, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 22 Suez. Guineekust, pass. 21 Vlissingen n. Dakar. Graveland, 23 te Santos. Haarlem, 22 te Rotterdam. Helicon, 22 te Pto Cabello. Hera, 21 v. Cumana n. Guanta. Hestia, 22 v. Hamburg te Bremen verwacht. Hersilia, 23 te Trinidad. HAARLEM EN OMGEVING Portemonnaie. De Haarlemse politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een 45-jarige Haarlemse, die er van verdacht wordt bij kennissen tweemaal een porte monnaie met honderd gulden te hebben ontvreemd. „De Meervogels". De Hoofddorpse pad- vindersgroep „De Meervogels" houdt op Woensdagavond 28 December een Kerst avond in de consistorie van de Gerefor meerde kerk in Hoofddorp. Toneelopvoering. Op de tweede Kerst dag geeft de R.K. toneelvereniging „Benne- broek" des avonds om acht uur een opvoe ring van het blijspel „Papa mag het niet weten". Geen spreekuur. De wethouders der gemeente Heemstede zullen in de loop van de volgende week geen spreekuur houden. Hoogkerk, 23 v. Yokohama n. Nagoya. Ilos, 22 te Amsterdam. Indrapoera, 23 Surabaja. Jagersfontein, 22 te Amsterdam. Kalydon, 21 v Rotterdam n. Fredericia. Korovina, 22 60 m. NW. Terschelling. Kieldrecht, 22 te Marseille. Kylix, 22 te Amsterdam. Kertosono, 23 te San Francisco. Kota Agoeng, 23 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Laagkerk, 22 te Bremen. Langkoeas, 21 v. Hamburg n. Houston. Lindekerk, pass. 22 Finisterre n. Port Said. Leuvekerk, pass. 22 Ouessant n. Marseille. Loenerkerk, 22 v. Bombay n. Aden. Laurenskerk, 22 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Liberty Bell, 23 te Mena el Ahmadi. Lissekerk, 23 v Bandarshapur n. Basrah. Maas, 22 te Buriana. Maaskerk, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Maaskerk, 22 v. Amstredam n. Hamburg. Maashaven, 22 v. Rotterdam n. Bremen. Madoera, pass. 22 Ouessant 24 Amsterdam verw. Moordrecht, 23 v. Eastham n. Curacao. Meliskerk, 23 te Genua. Nestor, 23 te Georgetown verwacht. Nieuw Amsterdam, 22 te Martinique. Noordzee, 22 te Liverpool. Nigerstroom. 22 v. Bordeaux n. Dakar. Notos, 21 v. Beyrouth n. Kiuluk. Noorderhaven, 22 v Methil te Limhamn. Oberon, 21 v Pto Ordaz n. Rotterdam. Ouwerkerk, 21 v Colombo n. Aden. Oranjefontein, 21 v. Las Palmas. n. Kaapstad. Ondina, 23 Balikpapan verwacht. Omala, 22 v. Cado n. Spezia. Overijsel, 22 te Antwerpen verw. Oranjestad, 22 v. Amsterdam n. Madeira. Prins Willem George Fred. 22 te Gandia. Prins Willem IV, 22 v. Rotterdam te Antw. Prins Casimir, pass. 22 Ouessant n. Le Havre. Prins Maurits, 22 v. Bremen n. Hamburg. Papendrecht, 22 v. Rotterdam n. Aruba. Piirontis, 22 te Amsterdam. Polydorus, 23 te Djeddah. Poseidon, 23 te Curacao. Prins Willem II, 22 v. Sevilla n. Lissabon. Pygmalion, 23 te Paramaribo. Poelau Laut, 22 te Amsterdam. Rondo. 21 v. Suez n. Belawan. Rotula, 21 v. Pta Cardon n. Rio de Janeiro. Rijndam 22 v Southampton n. Le Havre. Ruys. 23 te Port Elizabeth. Salland, 21 v. Montevideo n. Ilheos. Stad Amsterdam, 22 te Manilla. Stad Schiedam, 21 v. Rotterdam n. Savona. Stad Leiden, pass 22 Gibraltar n. Le Havre. Straat Malakka, 21 v. Brisbane n. Sydney. Statue of Liberty, 21 v Port Said n. Philadelphia Stad Haarlem, verm. 22 v. Narvik n. Imming- ham. Salawati, 22 v. Belawan n. Colombo. Soestdijk, pass. 22 Minikoy n. Belawan. Stanvac Benakat, 22 Sungeigerong. Stanvac Ogan, 23 Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 22 Sungeigerong. Swartenhondt, 23 Tj. Priok verw. Sommelsdijk, 22 v. Rotterdam n. New York. Sarpedon, 22 te Maracaibo. Stad Breda, 22 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Straat Bali, 23 te Santos. Tibia, 22 te Lyttleton. Tankhaven II, 24 Bangkok verw. Tjikampek, 22 v. Tj. Priok n. Semarang. Teiresias, 25 te Singapore verw. Tjibadak, 22 te Sydney. Trajanus, pass. 21 Finisterre n. Madeira. Tjimenteng, 22 720 m. NW. Kaapstad. Tomori, pass. 22 Kp. Guardafui n. Aden. Ternate, pass. 22 Gibraltar n. Lissabon. Tabian. pass. 22 Gibraltar n. Beyrouth. Tiba, 22 t.h.v. Rio Grande do Sul n. Buenos Aires. Tiberius, 23 te Guadeloupe. Tjisadane, pass. 22 ZO-punt Madagascar n. Port Louis. Van Noort, pass. 21 Makassar n. Brisbane. Weltevreden, 23 Ummsaid. Waterman, 22 80 m. ZW. Benkulen. Woensdrecht, 22 390 m. O. Ceylon. Waikelo, 23 Makassar verw. Waal, 22 te Amsterdam. Wieldrecht, 22 v. Curagao n. Paulsboro. Willem Ruys, 22 v. Tj. Priok n. Singapore. Wonogiri, 23 v Penang n. Colombo. LJsel, pass. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Zuiderzee, 22 te St. Vincent. Zeeland (KRL), pass. 22 Gibraltar n. Halifax. KLEINE VAART Arctic, 22 v. Amsterdam n. Vlaardingen. Agiena, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Altho, pass 22 Vlissingen n. Duinkerken. Advent, 22 v. Skoghal) te Amsterdam. Amigo, 22 v. Colchester te Rotterdam. Appingedam, verm 22 v. Rotterdam n. Lissabon Arnouldspolder, verm. 22 v. Oporto n. R'dam Bab T, 20 v. Zaandam te Goole. Bergsingel, pass. 22 Kiel Holtenau n. Surte. Binnenhaven, 24 v. Casablanca te Le Havre verw. Betty, 22 v Sunderland te Amsterdam verw. Bill S, verm. 22 v. Bremen n. Avonmouth. Castor, pass 21 Vlissingen n. Antwerpen. Cinderella, 23 v. Grimsby te Rotterdam verw. Corrie B, 22 v. Ornskoldsvik n. Dagenhamn. Driebeigen, 22 v. Swansea te Rochefort. Diligentia, 22 v. Gothenburg n Helsingborg. Draco, 22 v Amsterdam te Rotterdam. Ella, 22 te Rouaan verw. Eljo, 21 v. Avonmouth n. Teignmouth. Elisabeth Roorda, 22 v. Huil te Rotterdam verw. Eibergen, 22 v. Swansea te Rochefort. Ellewoutsdijk, 22 v. Rotterdam te Swansea verw. Gerrie S, 22 v. Port Talbot te Amsterdam verw. Hoogvliet, 22 v. Gothenburg n. Sarpsborg. Haaksbergen, verm. 22 v. Avonmouth n. Antw. Hydra, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Harry, 22 v. Dublin n. IJsland. Hast IV. pass. 22 Brunsbütte) n. Kopenhagen. Ilias. 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Jaba, 23 v Koge te Rotterdam verw. Koningshaven, 23 v Oran te Avonmouth vera. Kemnhaan, 22 v La Trinite te Bordeaux. Kaap Falga, 19 Kiel gep. n. Ostrand. Larix, 20 v. Malmö te Norrkoping. Lijnbaan. 23 v Boston te Wisbech verw. Mira, verm. 22 v. Odense n. Nederland. Mutatie, 20 v. Plymouth n. Par. Marianne, 24 te Gothenburg verwacht. Mariscal Lopez, 22 v. Rotterdam n. Asuncion. Matthew, pass. 22 Vlissingen n. Rotterdam. Merak N, 22 v. Rotterdam te Hamburg. Marcella, 27 v Newburgh te Aberdeen. Merwehaven. 22 v Roscoff te Casablanca. Muphrid N, 22 v. Hernosand te Kiel verw. Madjoe, 27 v Huil n. Rotterdam. May Mere, verm 22 v Antw. n. Londen. Myfem, verm. 22 v. Rouaan n. Stockholm. Mypuck. 22 te Middelharnis. Nassauhaven, 22 v. Malmö te Antwerpen. Nieuwehaven, 22 v. Kopenhagen n. Malmö. Nero, 22 v. Antwerpen te Amsterdam. Nieuwland, 22 v. Grangemouth te Rotterdam. Oosterdok, 22 te Antwerpen. Oranje, pass. 22 Vlissingen n. Hansweert. Oleum, pass. 22 Brunsbtittel n. Rotterdam. Pavo, 21 v Zaandam te Rotterdam. Roelf, 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Silvretta, pass. 22 Vlissingen n. Antw. Spora, verm. 22 v. Lowesoft n. Rotterdam. Spurt, 22 te Londen. Tilly, 21 v. Ostrand te Sundsvall. Trito, 22 v. Dublin te Rotterdam. Vrouwepolder, 22 v. Port Talbot te Amsterdam IJsel. pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Zwaant.ienn, 23 v. Skoghall te Amsterdam verw. Zeehaan, 23 v. Hansweert, te Simrishamn verw. SLEEPVAART Gele Zee, 21 40 m. ZO. Westp. Kreta met twee zuigers. Noordholland, 21 v. Casablanca n. Maracaibo. Oostzee, pass. 22 ten Z. Ceylon n. Port Sudan. Rode Zee, 21 v. rede Cowes n. Pasajes. Tyne, 21 op de Bermuda met Bali.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10