uw vrouwelijke kantoorbediende flinke werkster Openbaar ministerie reageert op artikel in KNAC-orgaan Sovjet-geleerden namen onweer waar op de planeet Jupiter ptiimeline „Gevolg van rijbewijs-intrekkingen geen angst maar voorzichtigheid" Zeventien-jarig meisje te Enschedé vermoord Oppercorona van de zon werd ontdekt Bennebroek Amsterdamse Beurs Zandvoort Kerstconcert in de openlucht Haarlemmermeer 9 „Wij leggen deze critiek naast ons neer" Te soepele berechting doet verkeersonveiligheid toenemen Von Welck als ambassa deur naar Moskou? Berisping voor kapitein van de „Paramount" Rechtbank verklaart eis niet ontvankelijk J. (J. H. A. van Graas 40 jaar bij de P.T.T. Breda: 100.000 inwoners Novelle-prijzen: R.Blijstra, 1. van Dullemen, M. Nathusius Diefstallen bij Haagse radiofabriek Geschokt vertrouwen Surinaamse Staten nemen oppositie-motie aan „Columba" hield geslaagde expositie Veestapel Noord-Holland vrijwel TBC-vrij Vlot gespeeld blijspel Verkeer Leimuiderdijk Scheepvaart VERKOOPSTERS AANKOMENDE VERKOOPSTERS DINSDAG 27 DECEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar aanleiding van de reactie van de zyde van de K.N.A.C. in het orgaan „De Auto" op de recente vonnissen van de Haarlemse kantonrechter voor verkeers overtredingen, hebben wy ons tot het hoofd van het parket van het Haarlemse kanton gerecht, mr. J. van den Oever, gewend. Deze wilde, naar hy zeide, zyn mening over de K.N.A.C.-reactie wel geven, ofschoon hy niet met de schryver van het artikel in De Auto in discussie wilde treden. Dat laatste achtte hy niet behoorlyk, omdat de door de schryver van het artikel aangevochten uitspraken nog geen van alle onherroepe lijk waren. Er waren er vele by, die nog in hoger beroep zullen moeten worden behan deld. Hy vroeg zich af, waarom de schry ver zich niet eerst ter nadere informatie tot het parket had gewend en mede op grond daarvan ontzegde mr. Van den Oever deze schryver de bevoegdheid om over deze zaken te oordelen. „Of dit te hard is geweest, zal in ver scheidene gevallen de appèlrechter nog moeten uitmaken", aldus het hoofd van het parket. „Het artikel suggereert echter, dat de strengere bestraffing een gevolg zou zijn van het feit, dat deze zaken behandeld worden gedurende een bijzonder ver scherpte verkeersactie. Dit is in het alge meen niet waar. Reeds gedurende een jaar zijn de straffen geleidelijk aan strenger geworden en er werden al geruime tijd rijbewijzen ingetrokken. De kantonrechter gaat daartoe thans in meer gevallen over dan voorheen, maar daar komt bij, dat het thans meer de aandacht trekt, doordat er nu publiciteit aan wordt gegeven en voor heen niet." Verder heeft, naar mr. Van den Oever zeide, het artikel in „De Auto" de suggestie gewekt, als zou er in alle zaken intrekking van het rijbewijs zijn geëist en opgelegd. Er zijn echter in de zitting, waarvan het verslag in Haarlems Dagblad verscheen, waarop in „De Auto" werd gereageerd, 95 zaken behandeld, en daarbij waren er 15, waarin intrekking van het rijbewijs werd opgelegd. Het begrip wegpiraten zeide mr. Van den Oever nog terzijde te willen laten: in het algemeen gaat het hier om bestuurders van motorvoertuigen, die betrekkelijk een voudige voorrangsregéls bewust overtraden met als gevolg een min of meer ernstige aanrijding. De zin in het artikel „Maar zelfs de be kwame bestuurder hangt het zwaard van Damocles boven het hoofd en het is in vele gevallen volkomen toeval of dit op hem al dan niet zal neerdalen" achtte mr. Van den Oever een teken van „een ontstellend ge brek aan reverentie voor rechterlijke uit spraken". „Het wordt al kalmer" „Deze maatregelen zijn thans, nu we op de grens van de verkeerschaos leven, hard nodig. En wat die angstpsychose betreft: wie hiervan onrustig wordt, heeft blijkbaar ten opzichte van het verkeer geen goed geweten. Ons is hier al van verschillende kanten verzekerd, dat het verkeer in Haar lem de laatste weken kalmer en voorzich tiger is geworden. En ook over de lande lijke situatie heeft minister Algera ver klaard, dat de strengere straffen hun neer slag reeds gevonden hebben in een afne ming van het aantal verkeersongelukken in de loop van het laatste kwartaal". Het hoofd van het parket vestigde voorts de aandacht op het door hem ontstellend genoemde aantal aanrijdingszaken, dat dit jaar bij hem is binnengekomen. Tot 1 De cember waren het er reeds 3263 en in het hele jaar 1954 waren 2878 zaken behandeld. De gemiddelde toeneming per maand van Officier van Justitie te Arnhem: In November heeft het aantal verbali seringen wegens verkeersovertredingen in sommige gemeenten van het arrondisse ment Arnhem één op de vijftig inwoners bedragen, zo heeft de officier van Justitie, mr. J. E. Th. C. baron Speyart van Woer den, medegedeeld. Over het algemeen neemt de verkeers onveiligheid in dit arrondissement in niet geringe mate toe, hetgeen de officier voor namelijk toeschrijft aan het falen van de berechting. De officier zal met de hem ter beschikking staande middelen voortgaan overtreders te vervolgen, ofschoon dit een aanmerkelijke verzwaring van het werk van de politie en van zijn parket betekent. Hij betreurt echter, dat de zittende magis tratuur veelal ten achter is gebleven met de bestraffing van overtreders en delin quenten (in het bijzonder in hoger beroep) bij de ernst van de inbreuken op de veilig heid van het tegenwoordige wegverkeer. De officier zei: „Er wordt aangedrongen op verhoging van de tegenwoordige maxi ma van de strafmaten, doch deze verhoging heeft geen enkele zin, zo lang de tegen woordige maxima niet worden opgelegd". Volgens de officier maakt de rechter van zijn bestraffingsbevoegdheden in het alge meen een bescheiden gebruik. Zo is ten aanzien van kleine overtredingen van fiet sers een maximumstraf van driehonderd gulden boete en dertig a zestig dagen hechtenis bepaald. In den regel worden deze overtredingen afgedaan met tien gul den boete of minder, aldus baron Speyart van Woerden. De rechter maakt zelden ge bruik van de hoogste strafmaat die moge lijk is tegen dronken autobestuurders: drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar in trekking van rijbewijs. BONN (Reuter). West-Duitsland heeft Wolfgang baron von Welck, een beroeps diplomaat, voorgesteld als de eerste am bassadeur te Moskou, verluidt te Bonn. Er is enige critiek geweest op het feit, dat de West-Duitse regering zo lang wachtte met het kiezen van een vertegenwoordiger in Moskou. In regeringskringen werd ver klaard, dat het moeilijk was de juiste man voor die functie te vinden. Waarnemers leggen verband tussen het West-Duitse voorstel en de Russische mededeling, dat de repatriëring van Duit sers uit de Sovjet-Unie pas begin Januari zal worden hervat. het aantal binnenkomende verkeerszaken bedraagt 66. „Hier geldt het: zachte heel meesters maken stinkende wonden," aldus mr. Van den Oever. „Vooral de onverantwoordelijke snelhe den, waarmee in het algemeen in bebouw de kommen wordt gereden komen bij al lerlei voorrangszaken aan het licht en hebben het O.M. reeds vele malen doen verzuchten, dat een wederinvoering van de maximum snelheid gewenst is. De op heffing daarvan is als appèl aan het fat soen van de weggebruiker mislukt", ze zei het hoofd van het parket, dat voorts ver klaarde in de huidige tijd van welvaart het opleggen van boeten voor dergelijke grove overtredingen niet educatief te ach ten. „Ik betreur, dat de K.N.A.C. zich tot deze mijns inziens ongefundeerde critiek heeft laten leiden en ik kan met een gerust hart verklaren, dat het Openbaar Ministerie deze critiek naast zich neerlegt en naar eer en geweten door zal gaan om die straffen te requireren, die het in het belang van de verkeersveiligheid noodzakelijk acht. Het is verheugend, dat bij dit alles zulk een vol ledige overeenstemming met de kanton rechter bestaat", zo besloot mr. Van den Oever. De stranding van het 491 ton metende m.s. „Paramount" van de rederij E. H. Schuur en C. Lenten te Groningen, dat op 4 October vastliep op de rotsen in de Stock- holmer scheren nabij Tjarven, is te wijten aan onjuiste navigatie van de 60-jarige kapitein van het schip, de heer J. J. uit Groningen. Aldus de uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart. Met een volle lading gezaagd hout aan boord voer de „Paramount" tijdens zwaar weer door de Stockholmer scheren. De kapitein had de wacht overgenomen van de stuurman. Hij besteedde te weinig aan dacht aan de diverse bakens, met het ge volg, dat het schip strandde. Het gelukte niet met eigen middelen vlot te komen. Het schip stootte zwaar en het ruim bleek na enige tijd 10 c.m. water per uur te maken. Ruim 10 uur later bracht een bergingsboot enkele pompen naar de „Pa ramount" en probeerde het gestrande schip vlot te trekken, hetgeen mislukte. Er werd toen besloten de deklast overboord te wer pen, waarmede men de volgende dag ge reed was. De tweede poging om de boot vlot te trekken, slaagde. Steeds pompend en begeleidend door de bergingsboot, voer de „Paramount" naar Stockholm en werd daar voorlopig gerepareerd. De kapitein gaf zijn fout ter zitting toe en weet zijn onoplettendheid aan overver moeidheid en zijn minder goede gezond heidstoestand. Bij het nemen van een be slissing in. deze zaak heeft, de Raad voor de Scheepvaart gemeend rekening' te moeten houden met de lange, st'a.at.,van dienst van betrokkene als gezagvoerder. De Raad vol stond daarom met het uitspreken van een berisping. De zaak der verwisselde babies De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vanmorgen vonnis gewezen in de zaak van de verwisselde babies. De rechtbank heeft de eisende partij niet ontvankelijk verklaard in haar eis. De echtparen Van D. uit Leiden en Van V. uit de Haarlem mermeer wilden door middel van een ge rechtelijk onderzoek zekerheid krijgen omtrent de vraag of hun dochters, kort na haar geboorte, 23 jaar geleden in het Academisch Ziekenhuis zouden zijn ver wisseld ten gevolge van een vergissing. De eisende partij was de dochter van de familie Van D., mevrouw Van V.-Van D. Haar ouders, die op de dagvaarding als gedaagde partij stonden, waren niet ver schenen toen op 29 November de zaak be gon; tegen hen was destijds verstek ver leend. De eisende partij zal voorts de kosten van het geding moeten betalen, zo bepaalde het vonnis. Kerstdiensten in Peking en Moskou In de kathedraal van Peking woonden ongeveer 3000 Rooms-Katholieken de nachtmis bij. Ook in andere kerken namen duizenden aan godsdienstoefeningen deel. In Moskou werd de mis opgedragen in de kerk van Lodewijk de Heilige. De dienst werd door vele Westerse leden van het corps diplomatique bijgewoond. Vanmorgen om half tien is op een met struikgewas begroeid terrein nabij de Herstweg te Enschede het stoffelijk over schot gevonden van de 17-jarige Hendrica Broeils, van wier vermissing de politie in de afgelopen nacht om twee uur op de hoogte is gesteld. Het meisje is gisteravond door wurging om het leven gebracht. Dit werd de politie vanmorgen meegedeeld door een niet nader bekend gemaakt persoon, die mededeelde dat de 21-jarige J. S. hem vanmorgen had verteld, dat hij gisteravond een meisje had vermoord. De politie is direct op onderzoek uitge trokken doch trof S. niet op zijn werk noch in zijn huis aan. Hij heeft de vlucht geno men. De vermoedelijke dader en het slacht offer werkten op dezelfde fabriek. De ver moedelijke dader is reeds eerder met de politie in aanraking geweest. Op Zondag 1 Januari zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer J. C. H. A. van Graas in dienst trad bij de P.T.T. te Haarlem, waarbij hij thans als besteller eerste klasse werkzaam is. De heer Van Graas begon zijn loopbaan destijds als hulpbesteller. Op 1 April 1919 werd hij bevorderd tot besteller en op 1 Januari 1948 tot besteller eerste klasse. Na enige tijd bij het „voorsorteren" werkzaam te zijn geweest verricht de aan staande jubilaris zijn arbeid thans reeds een groot aantal jaren op de afdeling „aan getekende stukken". Hedenmorgen is op het Bredase ge meentehuis aangifte gedaan van de ge boorte van de honderdduizendste inwoon ster. Het is Wilhelmina Joanna Maria van Gils, wonende in de Zuilenstraat 37, doch ter van Petrus van Gils en Anne van der Velden, het zesde kind uit dit gezin. Het meisje is op Eerste Kerstdag om halfvijf in de middag geboren. Litteraire prijzen Amsterdam Poëzieprijzen: M. Vasalis, Hans Andreus en Remco Campert In de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders van Amster dam van 23 December is besloten drie prij zen, elk groot f 1.000, voor een in de jaren 1953 of 1954 in boekvorm verschenen no velle, toe te kennen aan R. Blijstra („Een Schot in de Bergen"), Inez van Dullemen („Het Verzuim") en Marie-Sophie Nathu sius („De Partner"), zulks op advies vac de jury voor de novellenprijzen-1955, be staande uit Clare Lennart, mr. W. H. Nagel en mr. E. Straat. Voorts hebben Burgemeester en Wethou ders besloten drie poëzieprijzen toe te ken nen, twee van elk f 1.000, voor een bundel gedichten, in 1954 in boekvorm verschenen, en een van f 200 voor een gedicht, dat in 1954 in bundel of tijdschrift was gepubli ceerd. M. Vasalis en Hans Andreus ontvingen ieder een prijs van 1.000, onderscheiden lijk voor de bundels „Vergezichten en Ge zichten" en „Schilderkunst", zulks op ad vies van de jury voor de poëzieprijzen-1955, bestaande uit D. A. M. Binnendijk, Jan G. Elburg en dr. Victor E. van Vriesland. De kleine poëzieprijs van 200 werd toegekend aan Remco Campert voor zijn gedicht „Ge dicht met een moraal", zulks op advies van de jury voor deze prijs, toestaande uit Ad den Besten, Gerard Diels en Gabriel Smit. Essayprijs: dr. R. Jacobsen De prijs voor een in 1954 verschenen bundel essays of een in 1954 in boekvorm verschenen afzonderlijk essay, groot 1000, werd toegekend aan dr. R. Jacobsen voor zijn boek „Kaleidoscoop", zulks op advies van de jury voor de essayprijs-1955, be- Veertien personeelsleden aangehouden De recherche heeft veertien leden van het personeel van een Haagse fabriek van radiotoestellen en stofzuigers aangehouden. Zij worden ervan verdacht gedurende an derhalf 'jaar onderdelen uit de repara tie-afdeling van de fabriek te hebben ge stolen. Bij de huiszoeking bij een 24-jarige radiotechnicus vond men voor een waarde van f 700 aan onderdelen. Een afdelings chef wordt verdacht van valsheid in ge schrifte. Hij zou de diefstallen mogelijk hebben gemaakt door reparatieformulie ren opzettelijk onjuist in te vullen. De totale waarde van het gestolene loopt naar schatting in de duizenden guldens. Daar gingen zij dan, twee kleuters op één step. Zij reden van Heemstede langs de Wagenweg naar huis en zij j maakten vlug voort om voor donker 1 thuis te zijn. Aan het stuur van de step hing een tasje met hun schatten, waar- j mee zij de hele middag bij oma gete- kend hadden: twee tekenschriften, twee dozen kleurpotloden, wat postpapier en hun eerste leesboek, alles pas van Sint Nicolaas gekregen. Toen zij thuis kwa- men was de tas echter verdwenen en zij bleef - ook na talrijke informaties - onvindbaar. De schade is gering, slechts enkele gul dens, maar toch kunnen de kinderen dit verlies niet verwerken. Zij begrijpen er niets van dat hun eigendommen nog niet teruggebracht zijn. Vooral ook niet omdat overal de namen en het adres duidelijk op vermeld stonden Het vertrouwen van deze kinderen in de mensheid is geschokt. Maar dit kan nog hersteld worden wanneer de vinder het tasje laat terugbezorgen. Mevr. A. VAN OMMEREN, Laan van Bloemenhove 6, Heemstede. LONDEN (United Press) Radio-Mos kou heeft in een uitzending, waarin de uit reiking van een prijs door de Sovjet Aca demie van Wetenschappen bekend werd gemaakt aan de astronoom Vitkevitsj, we tenschappelijk leider van het radio-astro nomische observatorium op de Krim, ge zegd, dat Sovjet-geleerden aanwijzingen hebben dat er op de planeet Jupiter hevi ge onweders kunnen heersen. Volgens radio-Moskou wijzen radio-sig nalen van Jupiter er op, dat 2ich in de at mosfeer van deze grootste planeet van ons zonnestelsel periodiek zeer krachtige elec- trische ontladingen voordoen, die gelijken op de bliksem, die wij op aarde kennen. Sedert de oorlog worden radio-ontvan gers gebruikt, die volgens het principe van radar werken en waarmee men zwakke golven van ver verwijderde hemellichamen heeft kunnen opvangen, die op radiogolven gelijken. In een interview met radio-Moskou ver klaarde Vitkevitsj dat men door middel van de nieuwe astronomische apparatuur nieu we gegevens had verkregen over de om vang van de corona rond de zon, die waar genomen kan worden tijdens een totale zonsverduistering. „Men heeft kunnen vaststellen, dat de corona een veel groter omvang heeft dan men tot nu toe heeft aangenomen. De hoogte van de corona is vijftien maal groter dan de middellijn van de zon zelf. Wij hebben de „oppercorona" van de zon ontdekt, die bestaat uit wolken van electronisch gas. Door de radiogolven te bestuderen, die van de zon uitgaan, zul len de geleerden in de toekomst ongetwij feld in staat zijn magnetische stormen en het tijdelijk slechter worden van radiover bindingen te voorspellen", aldus deze ge leerde. Regering beraadt zich ernstig De Staten van Suriname hebben met algemene stemmen een door de oppositie ingediende motie goedgekeurd om aan landsdienaren met een jaar-inkomen van 7200 gulden een extra uitkering te geven van 200 gulden. De motie werd aange nomen, ondanks het feit, dat de premier eerder te kennen had gegeven dat de rege ring zulks niet kan doen, gezien de finan ciële positie. Na aanvaarding van de motie deelde de premier mede, dat des regering zich nog ernstig zal beraden. De postduivenvereniging „Columba" te Haarlem kan met genoegen terugzien op haar jaarlijkse verenigingstenitoonstelling, welke op 24, 25 en 26 December in zaal „Noord" aan de Rijksstraatweg in Oud- Schoten werd gehouden. Niet alleen was de deelneming van de zijde der leden zeer be vredigend in totaal werden 185 duiven ingezonden belangrijker was, dat de kwa liteit van de inzendingen over het algemeen op een behoorlijk peil stond, zodat de onder linge verschillen tussen de diverse prijs winnaars dikwijls zeer miniem was. Ieder lid kon vier duiven inzenden voor de hok- show, namelijk twee duiven als koppel, een oude duif en een jonge duif voor de dames klasse. Als keurmeester fungeerde de heer H. Kollen uit Amersfoort. De prijzen werden als volgt toegekend: I. A. in 't Veld 544 pnt.; 2. C. Hoogendoorn 543% pnt.; 3. P. Stegemeijer 543% pnt.; 4. H. Krop 542 pnt.; 6. K. Ebbing 541% pnt.; 7. H. Hoogland 541% pnt.; 8. D. v. Gend 541 pnt.; 9. C. Kwaak 540% pnt.; 10. B. v. d. Meer 540 pnt. Uitslag koppels: 1. P. Stegemeijer 182 pnt.; 2. Zegwaart 181% pnt.; 3. B. v. d. Meer 181% pnt. Dame9klasse (oud): 1. H. Krop 91% pnt.; 2. P. Stegemeijer 91 pnt.; 3. C. Hoogendoorn 91 pnt. Damesklasse (jong): 1. K. Ebbing 91 pnt.; 2. C. Hoogendoorn 91 pnt.; 3. S. Hurkmans 91 pnt. De prijs voor de schoonste vogel van de tentoonstelling viel ten deel aan de heer H. Krop. De tentoonstelling werd op Maan dag 26 December besloten met een feest avond, tijdens welke de heer Kleinstra de postduiven-lustrumfilm vertoonde. Ook het spel „Duif en Doffer" oogstte veel succes. Nadat gezellig om de vele prijzen was ge kiend, werden de op de tentoonstelling ge wonnen prijzen aan de verschillende win naars uitgereikt. In de te Alkmaar gehouden vergadering van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren heeft de directeur de heer D. Rempt medegedeeld; dat thans in Noordholland 11.869 veehoudersbedrijven (dat is 98,4 van het totaal aantal) geheel TBC-vrij zijn. Het reactiepercentage van TBC onder het rundvee is in een jaar tijd in Noordholland gedaald van 6V2 tot 1,2 percent. De R.K. toneelvereniging „Bennebroek" gaf op de avond van de tweede Kerstdag een vlotte opvoering van het even vrolijke als onlogische blijspel „Papa mag het niet weten" van Bert Speets, vermoedelijk het zoveelste pseudoniem van een schrijver, die toneelstukken aan de lopende band vervaardigt. Het thema is: het huwelijk van de zoon van een hereboer met een meisje uit de stad, met de daaruit voort vloeiende ongenade en misverstanden. Het eind is natuurlijk een algehele verzoening. De nieuwe voorzitter, de heer Th. Wil- lemse, sprak niet alleen een geestig wel komstwoord, doch liet uit een beknopt financieel overzicht blijken, dat als gevolg van de kosten voor de volgende uitvoerin gen de toegangsprijs iets verhoogd zal moeten worden. Van de spelers moet in het bijzonder Th. Peters worden geprezen als de koppige boer, die echter op den duur voor vrouwelijke list en charme moet be zwijken. Ook mevrouw Cl. Veen-Beliën droeg veel bij tot het succes van deze avond, evenals W. Lammerse. Aan Ria Hopman was de dienstbode wel toever trouwd. A. Teeuwen had van de rol van Bastiaan van Barneveld heel wat meer kunnen maken, een stevige studie van zijn rol zal een volgende keer stellig veel meer resultaten opleveren. W. Lammerse deed het phenomenaal als Manus van Nergens- huizen, handelaar in nylons enz. en G. Lips die vermoedelijk ook voor het eerst de planken betrad, verraste iedereen door een keurige uitbeelding. 3-3 V Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 99 Vs 9 93 10 345% 322% 267 389% 487 305% 359% 348 204% 382% 267% 683% 656% 136% 211 198 261 149 151% 334% 250 269 260 72% 163% 5713/18 142% 65% Openings koersen 99i/i8 99" 345 323 267 390 485 305 358 347 204% 383 268 681 654 137 213 200 261 148 150% 335 253 269 260 72% 163 57% 144 65 33% Of het nu aan de nieuwe instrumenten heeft gelegen, waarmede voor het eerst in het openbaar werd opgetreden, of aan het enthousiasme, dat de leden der Zand- voortse Muziekkapel bezielde tijdens het openluchtconcert dat men Zaterdagavond onder leiding van directeur J. J. Wildschut gaf in de tent op het Raadhuisplein ter in leiding van de Kerstdagen, zeker is, dat de kapel zichzelf overtroffen heeft. Onder de titel „Kerstklokken" werd door directeur J. J. Wildschut een speciaal pro gramma samengesteld, waarvoor hij spe ciale en zeer geslaagde arrangementen schreef. Het samenspel was voortreffelijk en deed soms aan orgelkunst denken. Een hoogtepunt in de uitvoering was ongetwij feld het Larghetto uit een Concerto Grosso van Handel en verder moeten een para phrase over „Boven de sterren" en het be kende Engelse kerklied „Abide with me" worden genoemd, evenals Andante Reli- gioso naar een lied van J. G. Hiller. Het was slechts te betreuren, dat dit fraaie musiceren af en toe danig werd ge stoord door langskomend snelverkeer. Waarom de politie er niet toe overging voor dit uurtje het verkeer om te leggen, is ons een raadsel. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben besloten de Leimuiderdijk in de gemeente Haarlemmermeer ter plaatse van het viaduct in de provinciale weg, zijtak naar Leimuiden, gesloten te verklaren voor het verkeer in beide richtingen met voer tuigen, waarvan de hoogte met inbegrip van de lading 2.10 meter te boven gaat. Overwogen is, dat de onderkant van het viaduct op sommige plaatsen niet meer dan 2.10 meter boven het wegdek ligt. Daardoor bestaat de kans, dat voertuigen, die met inbegrip van de lading hoger zijn dan 2.10 meter, onder het viaduct zullen vastlopen. Alioth, 24 Rotterdam. Alphard, 24 Rotterdam. Abbekerk, 26 v. Penang n. Aden. Albireo, pass. 25 St. Vincent n. Montevideo. Alchiba, 26 Norfolk. Amsteldijk, 25 60 m. O.NO. New York. Amstelvaart, 26 Rotterdam. Angelakust, 26 Antwerpen. Ampenan, 24 Semarang. Adonis, pass. 24 Vlissingen n. Amstredam. Alamak, 24 nog Damman. Aldabi, 25 Antwerpen verwacht. Aegis, 26 Guanta. Attis, 24 v. Amsterdam n. La Guaira. Billiton, 26 Singapore. Blommersdijk, 27 Antwerpen. Bonaire, pass. 24 Azoren n. Barbados. Britsum, 23 430 m. ZW. Fayal. Boskoop, 28 Callao verw. Bintang, 27 Kuwait. Breda, 25 v. Amsterdam n. Pta Cardon. Bussum, pass. 27 Kp. Bon n. Port Said. Camphuys, 24 Makassar. Cradle of Liberty, 23 130 m. W. Gibraltar. Caltex Delft, pass. 25 Gibraltar n. Sidon. Caltex Pernis, 26 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 25 v. Sidon n. Rotterdam. Cirrus, 25 Rotterdam. Coryda, 25 Curasao. Crania (t), 26 nm. Curasao. Callisto, 24 Baltimore. Caltex Leiden, pass. 27 Kreta n. Rotterdam. Caltex Nederland, 27 Kopenhagen. Dalerdijk, 27 nm. Curasao. Daphnis, 27 Philadelphia. Diemerdijk, 26 nm. v. Christobal n. Southampton. Esso Amsterdam, pass. 26 Finisterre n. Sidon. Esso Den Haag, 26 Rastanura. Esso Rotterdam, pass. 24 Philippeville. Eemdijk, 27 Lissabon. Etrema (t.), 26 v. Port au Prince n. Trujillo. Friesland (KRL), pass. 24 Minikoy n. Belawan. Gooiland, 25 Rio Grande do Sul. Gaasterkerk, 27 Singapore. Graveland, 27 Rio de Janeiro. Groote Beer, pass. 27 vm. Malta n. R'dam. Guineekust, pass. 26 nm. Las Palmas n. Dakar. Helena, 24 v. Trinidad n. Rotterdam. Hestia, 25 Antwerpen. Jason, 26 rede Guanta. Java, 26 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Kermia, 24 bij Port Said voor anker. Kabylia, 24 rede Banias. Katelysia, 26 Geelong. Korovina, 26 v. Rotterdam n. Stockholm. Kota Baroe, 26 Priok. Kota Gede, 25 Charleston. Kota Inten, pass. 26 Gibraltar n. Rotterdam. Karimata, 24 200 m. Z.ZW. Colombo. Laagkerk, 26 Antwerpen. Laertes, 26 v. Port Said n. Liverpool. Langkoeas, 25 175 m. NW. Finisterre. Leersum, 27 New Orleans. Leopoldskerk, 24 Rotterdam. Lombok, 26 New York. Lissekerk, 24 Basi-ah. Laurenskerk, pass. 24 Brunsbüttel n. Kopenhagen Larenberg, 27 v. Laguaira n. Pto Cabello. Lekhaven, 27 Montevideo. Loppersum, pass. 27 vm. Lissabon n. Pt. Talbot. Lindekerk, pass. 27 Tunis n. Port Said. Markelo, 23 Rotterdam. Mataram, 24 Rotterdam. Mentor, 24 Rotterdam. Molenkerk, 24 330 m. ZW. Karachi. Maas, pass. 26 Gibraltar n. Rotterdam. Maasdam, 26 La Guaira. Madoera, 24 Amstredam. Markelo, 24 v. Rotterdam n. Leixoes. Meerkerk, 25 Genua. Molenkerk, 27 Aden. Mijdrecht, 26 v. Banias n. Coryton. Myonia, 24 te Saigon. Moordrecht (t.), 27 Ceuta. Muiderkerk, 28 vm. Portsaid verw. Maasdam, 27 Willemstad. Noordam, 26 200 m. ZO. Sable eil. Notos, 23 te Kiuluk. Nestor, 27 Curacao. Nieuw Amsterdam, 26 v. Curacao n. Port au Prince. Ouwerkerk, pass. 26 Guardafui n. Aden. Oranjefontein, 23 115 m. N. Dakar. Ouwerkerk, 27 Aden. Prins Joh. W. Friso, 23 Rotterdam. Peperkust, 23 v. Winneba n. .Lagos. Prins Willem II, 24 te Lissabon. Prins Maurits, 24 Rotterdam verwacht. Prins Fred. Hendrik, 24 Rotterdam. Prins Willem George Fred., pass. 24 Gibraltar naar Rotterdam. PPendrecht, 25 Rotterdam. Perna, 26 Curacao. Prins Alexander, 24 Leixoes. Prins Casimir, 26 Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 24 Rotterdam. Prins Maurits, 24 Rotterdam. Rotti, 24 v. New Orleans n. Philadelphia. Rondo, pass. 25 Perim n. Belawan. Reyniersz, 25 Singapore verwacht. Ridderkerk, 26 Dar es Salaam verw. Schie, pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Stad Maassluis, pass. 23 Finisterre n. Casablanca Sumatra, 24 Djibouti. Salawati, 26 Colombo. Sarangan, 25 v. Barcelona n. Rotterdam. Sibajak, 27 Aden. Stad Alkmaar, 26 Rotterdam. Saidja, 24 Puulbukom. Stad Leiden, 27 Le Havre. Stad Rotterdam, 26 Hamptonroads. Statue of Liberty, pass. 26 Gibraltar n. Philadel phia. Stad Leiden, 27 v. Marseille te Le Havre. Schouten. 24 te Hongkong verw. Titus, 24 Kalamata. Ternate, 25 v. Lissabon n. Antwerpen. Tjikampek, 24 te Surabaja. Tjisondari, 25 v. San Francisco n. Kaapstad. Tiberius, 24 te Antigua. Tomocyclus, 24 v. San Carlos n. Curacao. Ternate, pass. 26 Finisterre n. Antw. Tero, 27 Antwerpen. Van Spilbergen, 24 Dakar. Vasum, 24 v. Amsterdam n. Mena el Ahmadi. Waterland, 25 v. St. Vincent n. Emden. Westerdam, 24 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, 27 Colombo. Westertoren, pass. 24 Recife n. Curacao. Wonogiri, 24 130 m. W. Saban. Willemstad, 26 v. Barbados, 27 Trinidad. Weltevreden, 27 rede Bahrein. Zijpenberg, 24 Piombino. Zeeland (KRL), pas. 25 Azoren n. Halifax. Zonnewijk, 25 Ancona. Zuiderkruis, 23 v. Walvisbaai n. Las Palmas. KLEINE VAART Aeneas, 24 v. Malaga te Rotterdam. Albergen, 25 te Requejada verw. Alcetas, 23 te Amsterdam. Brem, verm. 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Barbaro, 24 v. Middlesbro te Rotterdam. Beekbergen, 24 v. Nantes te Marans. Bab T, 21 v. Goole n. Santander. Castor, 23 300 m. N. v. Flores. Cinderella, 24 v. Grimsby te Rotterdam. Dietert, 24 v. Liverpool te Vlissingen. Da Capo,, verm. 24 v. Lissabon n. Oporto. Diligentia, 24 v. Gothenburg n. Helsingborg. Driebergen, 24 v. Rochefort te Marans. Duurt, 24 te Amsterdam. Draco, 24 v. Rotterdam n. Pasajes. Duurt, 24 v. Falmouth te Amsterdam. Ellewoutsdijk, 26 Amsterdam verwacht. Eljo, 23 te Teignmouth. Eben Haëzer, 24 v. Breda te Amsterdam. Elsenburgh, pass. 24 Kp. Vincent n. Duinkerken. Equator, 24 v. Blyth te Rotterdam. Flevo, 23 v. Amsterdam n. Oporto. Erasmus, verm. 26 v. Rotterdam n. Duinkerken. Farel, 24 v. Delfzijl te Rotterdam. Flevoland, 24 v. Rotterdam n. Kingslynn. Frans Bohmer, 24 v. Gandia te Londen. Gerry S, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Gaasterland, 24 v. Harlingen n. Leith. Hoogvliet, verm. 27 v. Sarpsborg n. Antw. Haskerland, 24 v. Harlingen n. Leith. Boreas, 22 v. Cadiz n. Sevilla. Haaksbergen, 25 v. Avonmouth te Antwerpen. Heemraadsingel, verm. 26 v. Newross n. Port Helen, 24 v. Londen te Rotterdam. Ingeborg, verm. 24 v. Stettin n. Zwijndrecht. Ilias, 23 v. Rotterdam n. Trinidad. Import, 25 v. Rotterdam te Oporto verw. June, 24 te IJmuiden Joost, 23 v. Gothenburg te Kalmar. June, 24 v. Antwerpen te IJmuiden. Kars, 24 v. Antwerpen te Vlaardingen. Kitty, 24 v. Gravelines te Rotterdam. Koningshaven, verm. 24 v. Avonmouth n. R'dam Kaap Falga, 23 v. Amsterdam te Ostrand. Kaap St. Vincent, 23 v. Skutskaer n. R'dam. Kortenaer, 24 v. Swansea n. Amsterdam. Lelystad, pass. 24 Brunsbüttel n. Rotterdam. Lijnbaan, 24 voor Hoek v. Holl. verw. Larix, 22 v. Norrkoping te Vestervik. Lindesingel, verm. 24 v. Amsterdam n. R'dam Marie Sophie, 24 v. Goole te Rotterdam. Mathew, 24 v. Gent te Vlaardingen. Mirfak N, 24 v. Asuncion te Rotterdam. Marcella, 25 v. Aberdeen te Vlaardingen verw. Markab N, verm. 24 v. Famagusta n. Londen. Muphrid N. 24 te Brunsbüttel n. R'dam. Midas, 22 v. Haifa n. Limassol. Marietje Bohmer, verm. 24 v. Burriana n. Ham burg. Marjan, 24 v. Bogestad te Gothenburg verw. Meteoor, 24 v. Stettin te Rotterdam. Midsland, 24 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mulan, 24 v. Portsmouth te Vlaardingen. Myfem, verm. 24 v Rouen n. Nykobing. Noorderlicht, 24 v. Kragero te Vlaardingen. Notos, 22 v. Beyrouth n. Kiuluk. Nettie, pass. 24 Vlissingen n. Gent. Nieuwland, 24 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noorderhaven, 24 v. Kopenhagen n. Dordt. Nvenburgh, pass. 24 Holtenau n. Stockholm. Phidias, 23 v. Barcelona n. Tarragona. Pavo, 21 v Zaandam te Rotterdam. Ponza, 21 Gothenburg gep. n. Zaandam. Poortvliet, verm. 26 v Glasgow n. Rotterdam. Rejo, 14 v. Londen te Rotterdam verw. Spurt. 24 v. Londen te Zeebrugge. Solent. 24 v. Londen te Rotterdam. Setas, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Silvanalana, 24 v. Halmstad te Dordrecht. Tilly, 21 v. Ostrand te Sundsvall. Trompenburgh, 24 v. Kingslynn te Rotterdam. Uranus, 24 v. Swansea te Rotterdam. Volente, 24 v. Goole te Dordrecht. Vrouwepolder, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Volharding, 24 Hoek v. Holl. verw. n. R'dam. Westersingel, 25 Oporto verwacht. Westpolder, verm. 25 Oporto verw. Westerhom, verm. 27 v. Rotterdam n. Livrepool. IJsel, 24 v. Antwerpen te Vlissingen.. Zeehaan, 27 te Rotterdam verwacht. Zus, 24 20 m. ZO Flambrohd. SLEEPVAART Ebro, 24 in de Waterweg met Mirfak N. Noordzee, 23 165 m. W. Fayal met August Bolten Poolzee, 23 v. Kaapstad te Duala. Rode Zee, pass. 23 Ouessant met Bente Maersk naar Pasajes. Thames, 23 v. Rotterdam n. Station. Tyne, 23 200 m. NO. Bermuda n. Letizia Mon- tanari. Voor het kantoor van ons bedrijf zoeken wij een leeftijd 16—19 jaar. Wasserij en Chemische Wasserij HOEK EN VAART, Bloe- mendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. VERMAAT'S BAKKERIJEN zoeken voor zo. spoedig mogelijk een voor hele dagen, niet ouder dan 35 jaar. Goed loon. Aanm.: Donderdag tussen 4—6 uur: Paul Krugerkade 31. Direct verlichting bij Hoest en Bronchitis door de echte Beukenteersiroop ^TTTrni. ?nn - m Wij vragen voor spoedige indiensttreding en voor diverse afdelingen. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties te richten aan ons Personeel- bureau. VdrB Gro1 Grote Houtstraat 54-60 - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3