Sport in het kort Hockey met de Kerstdagen De wedstrijden in cijfers Haarlem weerde zich goed in Amsterdams zaalhandbaltournooi Orbaan vervangt mr. Spanjaard Broekman en Maarse in Olympische ploeg V"' -7 r#rV Belangrijke badminton- tournooien in Januari Paardensport Winkler behaalde dit jaar 167 overwinningen Olympische Spelen Vijfentwintig Joegoslaven naar Cortina d'Ampezzo Olympisch fonds van Amerika groot succes Felle strijd om HSG-beker Zesdaagse-rermers kriigen motoréangmakir^ Russische skiërs naar Zwitserland Nederlandse skikampioenschappen Biljartuitslagen 5 Anak Agung in Januari naar Londen Brussel hoopt dat wapen transacties ophouden Fokker S 14 in Amerika Derde slachtoffer explosie te Velp overleden Ook bij Figee gebrek aan personeel Motorrijder na aanrijding overleden Dodelijk verkeersongeluk in Den Haag Betaling abonnementsgeld per giro Morgen begint het schoolbasketbaltournooi Athletiek St. Sylvester]oop met bijna 300 athleten VOETBAL ZAAL HANDBAL DINSDAG 27 DECEMBER 1955 De duizenden toeschouwers, die het grote H oogovenschaaktotirnooi In de hoofdgroep van het Hoogoven- schaaktournooi dat op 5 Januari in Bever wijk begint, zal de Nederlander M. E. Spanjaard op medisch advies verstek moe ten laten gaan. C. Orbaan uit Amsterdam zal zijn plaats innemen. De trainer van de Nederlandse ploeg schaatsenrijders in Hamar, de heer B. Holleboom heeft medegedeeld, dat zeker is dat Broekman deel zal uitmaken van de Olympische ploeg die op 13 Januari via Davos naar Cortina d'Ampezzo zal ver trekken. Hetzelfde is het geval met Maar- se. De keuze van Holleboom gaat voorts uit naar de negentienjarige sprinter Bruine de Bruin en de twintigjarige lange-af- standrijder Kroon. Trainer Schenk zal ech ter uitmaken wanneer de ploeg van zes rijders in Hamar definitief wordt samen- gestald. Een schraal hockeymenu werd er met de Kerstdagen opgediend door slechts een klein deel van de hockeyverenigingen in Kennemerland. Zaterdag en Maandag wa ren hiervoor de uitgezochte dagen en op Zondag Eerste Kerstdag kon men elf spe lers van BMHC achter de voetbal zien hollen. De wedstrijden rond de Kerstdagen be gonnen Zaterdagmiddag op het daarvoor door de Zandvoortse hockeyclub beschik baar gestelde terrein Duintjesveld binnen het -circuit in de badplaats tussen twee elftallen van oud-lyceïsten. De ontmoeting tussen de ouc'-leerlingen van het Christe lijk Lyceum Emmakade en die van het Kennemer Lyceum was eigenlijk in grote lijnen een wedstrijd van promotieklasse sterkte tussen dé hockeyverenigingen Zandvoort en BMHC. De laatste ploeg speelde met vier eerste klassers: Boom, Koningsveld, Bunge en Berkman; in het „Zandvoort"-team kwamen Minnema van BMHC en E. Vleeming van Amsterdam (en ex-Zandvoort) uit. Overigens had „Zand voort" nog een speler van Adelborsten en een van HfiS; BMHC van Delftse Studen- PSV kwam Tweede Kerstdag voor tegen Willem II en het leek dus waarschijnlijk dat de Tilburgers andermaal zouden verliezen. Maar daar kwam niets van. Het bovenstaande doelpunt, gescoord door Fransen, bleef het enige - Willem II maakte er twee. OFFENBERBER. De beste Oostenrijkse schaatsenrijders hebben in Wenen onder linge wedstrijd-en gehouden. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Off en berger 45.6 sec. 3000 meter: 1. Offenberger 5 min. 12.1 sec. Offenberger's tijd op de 500 meter was de be9te, die sedert de oorlog door een Oosten rijker gemaakt is op deze afstand. LOI. In de zesde ronde van een boks- partij, waarbij de titel niet in het geding was, heeft de Italiaan Duilio Loi, Europees kampioen lichtgewicht, door k. o. gewon en van de Brit Gordon Goodman, een der candidaten voor het britse kampioenschap. De wedstrijd werd gehouden in het sport paleis voor 8000 toeschouwers. OM DE EUROPESE VOETBALBEKER. In de kwartfinale van het tomooi om de Europese voetbalbeker heeft „Real Madrid" in de Spaanse hoofdstad met viernul van „FK Partizan" uit Belgrado gewonnen. Bij rust stonden de Spanjaarden met drienul voor. ten (de ex-BMHC-er Carel Dekker) en van TOGO. De wedstrijd tussen twee goede teams werd door de oud-Kennemer lyceïsten iets te gemakkelijk opgenomen; individueel werd wel goed gespeeld, maar het ontbrak aan samenspel. De ploeg van oud-lyceïsten van het Christelijk Lyceum combineerde veel beter en uit doelworstelingen vlak bij de doellijn slaagden Ernst Vleeming en Edgar Schmidt er dan ook voor de rust in hun ploeg met twee-nul de leiding te ge ven. Het Kennemer BMHC-elftal probeer de in de tweede, iets harder en feller ge speelde helft, het spel te forceren, maar het Zandvoort lyceïsten team bleef in de meerderheid. Vleeming maakte voor het einsignaal in de door Nusink en Van den Ende geleide wedstrijd nog een doelpunt. Daarmee won het Christelijk van het Ken nemer lyceum met drie-nul. Veteranen-voetbalwedstrijd De traditie getrouw kon men op de mid dag van de Eerste Kerstdag op het sport veld aan de Haarlemse Spanjaardslaan elf hockeyers van BMHC achter de voetbal zien aanhollen in een ontmoeting tegen veteranen van HFC. In het elftal van de voetbalclub verdedigde A. van der Togt het doel. In het veld speelden onder meer H. ten Have, H. de la Mar, Van Beekum en Kammeyer, die de vijf doelpunten voor HFC voor hun rekening namen. Van Bee kum scoorde twee maal en Kammeyer schoot een strafschop in. Ook BMHC toon de behalve te kunnen hockeyen ook met het voetbalspel bekend te zijn en maakte eveneens vijf doelpunten. Aan deze zijde werd ook al een straf schop ingeschoten (door H. Markus). De overige vier doelpunten kwamen op reke ning van P. Zeven (2 x), Maas en Hage. De eindstand van vijf-vijf wees op een gelijk opgaande strijd. Tweede Kerstdag Hockey op de Tweede Kerstdag kon men zien speien op drie velden: Duintjesveld in Zandvoort. de velden rond de Aelberts- bergweg in Bloemendaal en die aan de Driehuizerkerkweg in Velsen. Alle hier gespeelde hockeywedstrijden waren on derlinge mixed-wedstrijden. Enige tiental len speelsters en spelers van de Zand voortse hockeyclub betraden tussen één en vijf uur het veld met een aantal mixed zestallen, die elk een drietal wedstrijden speelden. Winnaar werd de six van de oud-Zandvoort speler (tegenwoordig Am sterdam 1) Ernst Vleeming, die met dit succes door de heer Th. Polman namens het bestuur van de Zandvoortse hockey club werd gecomplimenteerd. De wedstrijdleiding van BMHC, bestaan de uit Max Maas en Peter Zever, had het in Bloemendaal heel wat moeilijker met de mixec* wedstrijden, waaraan niet min der dan vierhonderd(!) leden van BMHC. BDHC en Rood Wit deelnamen. Er kwa men ruim dertig „elftallen" met elk veer tien spelers(sters) in het veld. die elkaar het recht van het sterkste team betwistten in ontmoetingen van vijftien minuten. Elk team moest vijf wedstrijden spelen. Win naar werden de veertien onder aanvoering van Wetselaar, die in de finale het team van Honnebier versloegen. De Kennemer hockeyclub Strawberries soeelde met drie volledige elftallen onder linge mixed wedstrijden, waarvan de duur werd bepaald op twee maal twintig minu ten en elk team twee wedstrijden speelde. Kerstzaalhandbaltournooi in Amsterdam bebben bijgewoond, hebben met ons geno ten van vele prachtige en spannende wed strijden. Vooral de hoofdschotel, het vler- stedentournooi, heeft zeer vele aantrek kelijke momenten opgeleverd en ook de Haarlemmers hebben hiertoe in belang rijke mate bijgedragen. Tiidens de wed strijden bewees Haarlem al dadelijk een be'an<wijke rol te zullen spelen. De ploeg gaf zich tot het uiterste en slaafde er in tot zo'n peil op te klimmen, dat Den Haag in de eerste wedstrijd en Amsterdam in de tweede ontmoeting, zich geen moment ver slapping konden veroorloven. Jammer voor Haarlem was, dat het doel- verdedigingsprobleem niet opgelost kon worden, waardoor de uitslagen van de drie wedstrijden aan de geflatteerde kant ziin. Als doelmannen traden op Bruins, De Groot en Zieren, die vaak uitstekend werk lieten zien, maar ieder op hun beurt fou ten maakten. De eerste wedstrijd speelde Haarlem te gen Den Haag met zoveel élan, dat tot kort. voor het eindsignaal de stand nog in even wicht was. De laatste vier minuten lever den Den Haag echter plotseling vier doel punten op, zodat de einduitslag 84 voor Den Haag werd. In de tweede wedstrijd was Amsterdam de tegenspeler, die ook al gauw moest er varen, dat Haarlem veel sterker voor de dag kwam, dan verwacht werd. Ook hier was het weer een gelijkopgaande strijd tot kort voor het einde, waarna Amsterdam met enkele doelpunten de ontmoeting be sliste (95). Amsterdam was uitstekend voor de dag gekomen in de eerste ontmoeting, want Dusseldorf werd met 97 verslagen. Daar na won Dusseldorf met 126 van Den Haag. De finale gaf door deze uitslagen een herhaling te zien van de eerste wedstrij den, namelijk Amsterdam-Dusseldorf en Haarlem—Den Haag. Amsterdam leverde ook nu weer tegen de buitenlandse gasten een interessant duel, maar tenslotte bleek Dusseldorf zijn verdediging toch voldoende te hebben afgegrendeld. Na lange tijd steeds gelijk te hebben gestaan, kon Dus seldorf een doelpunt voorsprong nemen 65 Haarlem kwam tegen Den Haag weder om uitstekend voor de dag. Tot kort voor het einde kon een gelijke stand worden be houden. En ook nu liet het geluk Haarlem in de laatste minuten in de steek (1511). In de competitie debuteerde de Blinkert- jeugd met klinkende overwinningen. En ook het tweede van Concordia paste zich uitstekend bij dit zaalhandbal aan. De rood-witten wonnen van een sterke Niloc- combinatie met 139. De badmintoncompetitie behoort dit jaar, behoudens enkele promotie-degradatie wedstrijden, weer tot het verleden. Zoals reeds verwacht heeft het team van Breda wederom kans gezien zich in de hoogste klasse te handhaven, want voor de derde achtereenvolgende keer moest het Rotter damse SIOD de meerderheid van de Bre dase ploeg erkennen (71). Helaas kwam het derde team van Duin wijck de degradatiewedstrijd niet zo goed door, hoewel er tegen het Haagse VEDO winstkansen zeker aanwezig waren. (34). Dit seizoen is voor de badmintonclub Velsen uitstekend geweest. Hoewel de Velsenaren verleden jaar de onderste plaats in de tweede klasse C. bezetten, werd het team toch in deze klasse ge handhaafd. En met succes. Het Velsen- team behaalde dit seizoen namelijk het kampioenschap en slaagde er zelfs via een promotiewedstrijd éegen Vredenburgh (Den Haag) met een 43 zege in een plaats te veroveren in de tweede klasse B. Ook in Nijmegen wordt binnenkort een sporthal geopend, waarin enkele badmin- tqnbanen zijn uitgelegd. Ter gelegenheid hiervan zal begin Februari 1956 door de eerste Nijmeegse Badmintonclub een open B- en C-tournooi gehouden, waaraan na tuurlijk ook door leden van de Haarlemse vereniging „Duinwijck" zal worden deel genomen. Op Dinsdag 3 Januari en Woensdag 4 Januari zal het eerste nationale jeugd- tournooi worden gehouden door de ver eniging „Duinwijck" in het Haarlemse Krelagehuis. Niet minder dan honderd en twaalf inschrijvingen kwamen binnen, waaronder van de sterkste Nederlandse jeugdspelers(sters). Ook de internationale badmintonwedstrijden beloven een succes te worden, want ook voor deze wedstrijden kwamen inschrijvingen binnen van inter nationale spelers(sters). Deze wedstrijden zullen eveneens in het Krelagehuis in Haarlem worden gespeeld, namelijk op Zaterdag 7 Januari en Zon dag 8 Januari 1956, waarvan de belang rijke finalewedstrijden op Zondagmiddag door de Nederlandse Televisie Stichting uitgezonden worden in een directe repor tage, met als radioreporter de heer A. van Leeuwen. Aan het einde van het ruiterseizoen in Duitsland heeft de Duitse Paardensport Bond de officiële kampioenslijst uitgege ven. Bij de springruiters staat de wereld kampioen Winkler bovenaan met een totaal van 167 overwinningen in 1955, Thiede- mann komt op de tweede plaats met 128 en Von Buchwaldt staat derde met 59 overwinningen. Bij de amazones (springen) heeft Ger- linde Mertens de titel behaald met 38 over winningen. Clement en Fellgiebel volgen met respectievelijk 18 en 16 overwinningen. Bij de dressuurruiters zegevierde Schul- theis 99 maal, tegen Klimke 57. Lieselotte Linsenhof klasseerde zich als eerste bij de dames (dressuur) met 51 tegen Hannelore Wevgand 47 overwinningen. Bij ée veel- zijdigheidsproeven bleek Rothe de meest succesvolle ruiter (11 overwinningen). Van de paarden bracht het springpaard ..Halla" niet minder dan ruim 22.500 Duit se mark in het laatie van zijn eigenaar. Thiedemans paard „Meteor" bereikte een totaalbedrag van ruim 15.000 mark. Bollow werd tenslotte renkampioen met 42 over winningen. Joegoslavië zendt een ploeg van 25 man, bestaande uit skiërs en schaatsenrijders, naar de Olympische winterspelen in Cor tina d'Ampezzo. Joegoslavië zal ook bij de zomerspelen in Melbourne vertegenwoor digd zijn. Om de uitzendingen te financie ren werd een Olympisch fonds gesticht, kort na de Spelen in 1952 in Helsinki. Drie percent van de recettes van alle sporteve nementen in het land werd in het fonds gestort. In het Olympische jaar 1956 zal c'it tot vijf worden verhoogd. Op het ogenblik is de uitzending van en kele grote groepen Amerikaanse sportlie den naar de Olympische Spelen in 1956 verzekerd. Dit is te danken aan de natio nale acties voor het Olympische fonds, die nu al een succes genoemd kunnen worden. Men had berekend, dat ongeveer 3.8 mil- lioen gulden nodig zouden zijn om de Ver enigde Staten te doen vertegenwoordigen bij de winter- en zomerspelen en bij de Oiympische ruiterwedstrijden. Dit bedrag is al bijna binnen en het zal ongetwijfeld worden overschreden. Resultaat hiervan is, dat Amerika tijdens de winterspelen in Cortina d'Ampezzo alleen al vertegenwoor digd zal worden door een gezelschap van 91 personen, onder wie zich 33 skiërs en een ijshockeyploeg zullen bevinden. De Olympische „collecte" is voor de or ganisatoren geen moeilijk karwei gewor den. Er ontstond een ware competitie, dooi-dat staten en steden gingen proberen elkaar de loef af te steken. Zuid-Califor- nië beloofde 75.000 dollar, Detroit voor spelde, dat het 100.000 dollar zou verzame len en New "^oi-k liet weten, dat men op 375.000 dollar kon rekenen. Talrijke bekende Amerikanen hebben hun invloed en populariteit gebruikt om de acties te steunen. De filmster-zanger Bing Crosby was een van de eersten en president Eisenhower, vice-president Nixon en New York's burgemeester Robert "Wagner, hielpen met vele politici mee. Na tuurlijk bleven ook de sportlieden zelf niet achter. De Athleet Mal Whitfield was als collectant op een nachtfeest alleen goed voor 4000 gulden. ANDERSON. De Brit Anderson, die het vorige seizoen als ploegleider en reserve van de rensital „Moto Guzzi" optrad, gaat deze firma per 31 December verlaten. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat hij het volgend jaar aan een andere Italiaanse fabriek zijn diensten zal verlenen. CUNIOLO. In Tortono bij Alexandrië is in de leeftijd van 71 jaar overleden de Italiaanse wielrenner Cuniolo. Cuniolo debu teerde als wielrenner op een zelf gemaakte fiets. Hij werd in 1906 Italiaans kampioen, welke titel hij gedurende enkele jaren be hield. In 1909 won hij de ronde van Lom- bardije en hij behaalde ook in Australië en Amerika grote successen. .TOE LOUIS. De ex-wereldkampioen bokser in het zwaargewicht, Joe Louis, is te Harlem, de negerwijk van New York in de echt verbonden met Rosé Morgan. Of schoon het de derde maal is dat Louis is getrouwd, is Rosé Morgan toch zijn tweede vrouw. Zijn eerste echtgenote was Marva Trotter van wie hij zich in 1945 liet schei den. Hij huwde haar daarna opnieuw en scheidde in 1949 voor de tweede maal van haar. VAN VLIET. In het stadion van Gent zijn op eerste Kerstdag internationale wie lerwedstrijden gehouden. De sprintwedstrijd om de grote Kerstmisprijs, over vijf man ches van drie en één km. met staande start, werd gewonnen door onze landgenoot Van Vliet voor de Fransman Bellenger en de Italiaan Maspes. SADDLER. De Belgische promotor Reis heeft de Belgische Boksbond laten weten, dat hij bereid is een wedstrijd te organiseren tussen de wereldkampioen vedergewicht Saddler (Verenigde Staten) en de Europese kampioen de Spanjaard Galiana. Deze wed strijd zou in Februari van het volgend jaar in Brussel kunnen worden gehouden over tien ronden, waarbij de titel niet op het spel zou staan. MISLUKT Tijdens de kampioenschap pen gewichtheffen eerste klasse Zuid-Hol land heeft de lichtzwaargewicht Van Grie ken van „Robot" een vergeefse poging ge daan om het Nederlands record tweehandig stoten, dat met 142,5 kg. op zijn naaam staat, te verbeteren. Van Grieken bracht het niet verder dan 137,5 kg.. IJSHOCKEY-INTERLAND. In Stock holm is een ijshockeywedstrijd gespeeld tus sen de teams van Zweden en Tsjechoslowa- kije. De gasten wonnen met negenéén. WAGTMANS. In het sportpaleis in Antwerpen heeft de Belgische wielrenner Severeyns een pun ten wedstrijd over 40 km. gewonnen met 41 punten, voor de Zwitser Strehler (23 punten) en de Italiaan Messina (12 punten). Wagtmans eindigde ex aequo met de Belg De Paepe op de zesde plaats. Zij kregen 5 punten OMNIUM. Het omnium der wieler kampioenen in Gent, bestaande uit een sprintwedstrijd, een puntenwedstrijd, een Australische achtervolging en een tijdrit over een kilometer werd gewonnen door de Belg Van Steenbergen voor de Zwitser Strehler, de Fransman Anquet.il en de Italiaan Messina. De wedstrijd achter zware motoren, werd gewonnen door Verschueren (Belg) voor Timoner (Spanje). Dit jaar is de strijd tussen de verschillen de schoolzestallen, die alle spelen tegen een ploeg van het Haarlems Schaak Genootschap onverwacht spannend geweest. Niet minder daar vier scholen eindigden gelijk, elk met 1% pnt, namelijk het Christelijk Lyceum, Coomhertlyceum, Marnixlyceum en Mendel- college. In een snelschaak-competitie zal worden uitgemaakt, in welke prijzenkast de HSG-beker dit jaar zal prijken. Hoewel de geluksfactor bij snelschaak zeker een rol speelt, willen de spelers bewijzen dat zij niet bijgelovig zijn: als datum voor de be slissingswedstrijden is namelijk gekozen Vrijdag 13 Januari. De zesdaagse van Antwerpen, van 10 tot 16 Februari, zal door koppels van drie ren ners worden gereden. Om nog meer afwis seling voor het publiek te brengen, zal de „Derny", het lichte motorfietsje voor de gangmaking, hier zijn intrede doen. Iedere avond, tweemaal gedurende een half uur, zal achter demies worden gereden en op de laatste avond bovendien gedurende het laatste uur van de wedstrijd. Rusland zal een ploeg van tien skiërs afvaardigen naar de internationale Lau- berhornwedstrijden welke op 7 en 8 Jan. in Wengen (Zwitserland) worden gehou den. Dit is de eerste maal in de historie, dat Russen deelnemen aan een Alpine ski wedstrijd in West-Europa. Voor de Nederlandse ski-kampioenschap pen, die op 7 en 8 Januari in Bad Gastein in Oostenrijk zullen worden gehouden, hebben zich tot dusverre de volgende deel neemsters en deelnemers aangemeld: Da mes: mej. M. A. A. Rambonnet. mej. M. J. W. Rambonnet. mevr. H. L. E. Groenix van Zoelen-baronnesse Taets van Ameron- gen, mej. L. Zur Mühlen, mej. A. Dros- saart van Dusseldorp, mej. A. A. Gorter en mej. A. van Hoeken. Heren: Kortenover, Hubrecht. P. Pap- nenheim, Plieger. Mennega. Minke. De Bie Leuveling Tieenk, Zabel. Van Perlstein. Jansen. H. Pappenheim. Mosier, Quaring. Lachman en Suba. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de federatie van biljartverenigingen voor Haarlem en omstreken luiden: A-klasse: Haarlem WestKRT 62; KR IICentrum I 62; Centrum IITelescoop 4—4. B-klasse: Poedeltje IKampervest II 62; TelescoopPoedeltje II 44; Rozenpriëel Centrum 62; KampervestKR 4—4. D I-klasse: BWTelescoop 44; Kam pervestOosten 44; Haarlem WestRo zenpriëel 62; S. en G.DWO 62. D II klasse: CentrumOosten 53; Poe deltjeHaarlem West 26. Vriendschapsverdrag tussen Oost-Uuitsland en Peking-China De premiers van communistisch China en Oost-Duitsland hebben in Peking een verdrag van vriendschap en samenwerking getekend. Er werden ook een cultureel ver drag en een overeenkomst ter bestrijding van plantenziekten geparafeerd. De Oost- Duitse delegatie die ook Noord-Korea heeft bezocht, is nu in Ulan Bator, de hoofdstad van Buiten-Mongolië aangekomen. In een ChineesOost-Duitse verklaring worden de „gerechtvaardigde eisen" van India voor terugkeer van Goa en de „eis van Indonesië voor terugkeer van West-Irian" gesteund en wordt toelating van Peking-China tot de UNO geëist. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Anak Agung Gde Agung, zal op 9 Januari vanuit Genève naar Lon den vliegen, waar hij op uitnodiging van de Britse regering een officieel bezoek van vier dagen zal brengen, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken medegedeeld. Anak Agung zal met de Britse ministers spreken over de internationale toestand, in het bijzonder wat betreft Zuid- en Zuid- Oost Azië en over economische- en han delsvraagstukken, aldus wordt in diploma tieke kringen te Londen vernomen. Hij zal een lunch hebben met Selwyn Lloyd, de staatssecretaris van het minis terie van Buitenlandse Zaken, en op 11 Januari zal hij des avonds een receptie bijwonen, die te zijner ere zal worden ge geven door Lord Reading, de minister van Staat bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, die in October een officieel bezoek bracht aan Djakarta. Verwacht wordt, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken in Lon den de vraag in zijn land naar meer harde valuta zal bespreken. Indonesië wenst een groter deel in de dollar-opbrengst van Sin gapore, die verkregen is van de her-uitvoer van de Indonesische producten door Singa pore. ANTWERPEN (Reuter). De Belgische re gering hoopt oprecht, dat het verzenden van surplus-wapens via België naar onbe kende bestemming zal ophouden, zo heeft een woordvoerder van het Belgische mi nisterie van Buitenlandse Zaken meege deeld. „Wij zouden er de nadruk op wil len leggen, dat de verschepingen, die zo veel belangstelling in de pers heisben ge wekt volkomen in orde waren, voor zpver het ons betreft", zo voegde hij hieraan toe. Woensdag is het 2.704 ton metende Egyp tische vrachtschip „Al Kahira" uit Antwer pen naar Alexandrië vertrokken met 51 overtollige Britse tanks en Belgische rails aan boord. Transacties. (A.N.P.) Het Rooms-katholieke blad „La Libre Belgique" meldt dat in totaal 359 uit Britse legervoorraden afkomstige tanks in België geïmporteerd werden onder de benaming „scrap-tractors". In de Britse uitvoervergunning was vermeld, dat de tanks ontmanteld waren. Uit die 359 tanks werden de 151 samengesteld en met een groot aantal reservestukken en onderdelen aan Egypte verkocht. Maandag is te Baltimore het vrachtschip „Black Eagle" binnengelopen met aan boord een S-14 Fokker straaltrainer die in de Verenigde Staten aan officieren van de Amerikaanse luchtmacht en marine en van de Canadese luchtmacht gedemonstreerd zal worden. Het is het tweede toestel van dit type waarmee in de Verenigde Staten gedemonstreerd zal worden. Het eerste stortte op het vliegveld te Hagerstown neer in October. Luitenant-kolonel Gerben Son- derman kwam daarbij om het leven. In het Algemeen Ziekenhuis te Velp Is, na wekenlang in zorgwekkende toestand te hebben verkeerd, de achttienjarige mej. S. L. overleden, die op 23 November bij een explosie in het laboratorium van het Velp- se ziekenhuis zwaar werd gewond. Twee laboranten liepen toen zulke ernstige brandwonden op, dat zij enkele uren na het ongeluk overleden. Orderportefeuille groter dan ooit „Over de gang van zaken in ons bedrijf gedurende het jaar 1955 zijn wij in menig opzicht tevreden", zo deelt de directie van Figee Haarlem mede. „Wij hebben in de loop van het jaar een zodanig aantal nieuwe opdrachten geboekt, dat onze portefeuille van onuitgevoerde orders per ultimo 1955 groter is dan ooit te voren. Hierdoor is een volledige bezet ting van onze werkplaatsen gedurende ge ruime tijd verzekerd. Wij hebben echter te kampen met een te gering aanbod van ge schoolde arbeidskrachten, waardoor wij niet in staat zijn de huidige vraag naar onze producten geheel te bevredigen. De resul taten van het lopende boekjaar, voor zo ver thans bekend, zijn niet achtergebleven bij de voorafgaande jaren", aldus de directie. De 26-jarige motorrijder A. A. H. uit Apeldoorn is in de nacht van Zaterdag op Zondag in die plaats onder een militaire vrachtauto geraakt en onder zijn in brand gevlogen motor terechtgekomen. Hij liep zware brandwonden op en is naar het Julianaziekenhuis overgebracht, waar hij later overleed. De echtgenote van H., die op de duo had gezeten, werd niet gewond. Het ongeluk gebeurde, aldus zegt de politie, doordat de militaire chauffeur F. P. M. H. uit de legerplaats „De Wittenberg" geen voorrang verleende. Op de avond van Tweede Kerstdag is I de 82-jarige voetganger N. L. uit 's-Gra- venhage, toen hij de Loosduinse kade nabij de overweg van tramlijn elf wilde over steken tegen een auto gelopen. Hij kreeg verwondingen aan het hoofd en is ter plaat se overleden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal ver voerd. VERBETERING IN OMSCHRIJVING VAN KRUISWOORDPUZZLE Ondanks de vele controles, die het reus achtige kruiswoordraadsel in „ERBIJ" van Zaterdag vergde, is er toch nog zeer tot onze spijt een foutje in de omschrijvin gen geslopen. Nummer 24 horizontaal moet namelijk „eikenschors" zijn in plaats van „vis". Nu men dit dus weet, kan de verdere oplossing van de puzzle vrijwel geen enkele moeilijkheid meer opleveren. U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE »XJOOOOOOOOXXX»CXX>OGCOCCCCXXXXXX300000000COOCOCXXOOCOCXX Voor de scholieren van de Middelbare en ULO-scholen uit Haarlem en naaste om geving zal morgen weer het jaarlijkse bas- ketbaltournooi beginnen en gezien de grote belangstelling voor deze wedstrijden wederom was de inschrijving groter dan in voorgaande jaren ziet het er wel naar uit dat de grote zaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart weer enige dagen zal daveren van de toejuichingen. Behalve op Woensdag zal het tournooi nog worden gespeeld op Donderdag en Vrijdag. De finalewedstrijden hebben Vrij dagavond plaats in het Krelagehuis. De wedstrijden beginnen iedere dag om half negen des morgens en zullen duren tot des middags ongeveer half zes. De grote inschrijving van dit scholieren- tournooi heeft het bovendien noodzakelijk gemaakt de meisjeswedstrijden op de eerste dag van dit tournooi te laten spelen in de gymnastiekzaal van de HBS-B aan de Vol dersgracht, welke wedstrijden eveneens reeds des morgens om half negen zullen beginnen. Het ziet er dit jaar naar uit, dat de strijd bij de meisjes zal gaan tussen de ploegen van het Marnix-lyceum en de Da Costa Kweekschool uit Bloemendaal, hoe wel ook de ULO-scholen in deze klassen zeker een woordje zullen meespreken, aan gezien in de meisjes-klassen vele deel neemsters zijn opgenomen, die ook reeds in de competitie uitkomen, hetgeen het spelpeil ongetwijfeld ten goede komt. Bij de jongens lijkt het er op dat het dit keer met het grote overwicht van de HBS B afgelopen is, want-deze keer zijn er zeker andere candidaten voor de titel aan te wijzen. Ook dit jaar behoort het team van de Rijkskweekschool weer tot de grote kans hebbers evenals trouwens de HBS B, doch bovendien zullen ook de ploegen van de MTS, HBS A, Lorentz lyceum en vooral het Jac. P. Thijsse lyceum uit Overveen een behoorlijke kans maken. Bij de afdeling A (jongste meisjes) zul len tien teams in het veld komen en in de afdeling B (oudste meisjes) zullen niet minder dan veertien teams strijden. De jongste jongens zullen met twintig ploegen gaan uitmaken welke ploeg dit jaar basket- bal-schoolkampioen zal worden. De D- afdeling (oudste jongens) heeft het record gevestigd met drie en twintig teams, die het elkaar zeker bijzonder moeilijk zullen maken. Bijna driehonderd Braziliaanse en bui tenlandse athleten zullen aan de traditio nele St. Svlvesterloop van Sao Paulo deel nemen. Het parcours van deze wedstrijd, die voor de 31ste maal wordt gehouden, gaat over 7300 meter en leidt door de be langrijkste straten van Sao Paulo. In de twee, aan de wedstrijd voorafgaande maan den, werden selectiewedstrijden gehouden. Van de 3569 athleten klasseerden zich 271 Brazilianen en 20 buitenlandse deelnemers voor de grote sportieve strijd, die zich in de laatste twintig minuten van 1955 af speelt. Sedert 1947 is deze jaarlijkse at letiekontmoeting door een buitenlandse athleet gewonnen. Zatopek zegevierde in 1953. (Amateur voetbal) WEST i Tweede klasse A: HBC-DEM 3—1 Beverwijk—HFC 2—0 WFCHol land ia 2—2 Derde klasse B: CSV—EHS 1—1 Alkm. Boys—Kinheim 60 Alcm. Victrix—Vitesse 2—3 Terrasvogels—ADO '20 1—2 Vierde klasse E: NAS—Bloemendaal 1—1 DIO—SEMO 2—1 KNVB RESERVES (Betaald voetbal) B: EDO 2—DHC 2 3—3 (Amateur voetbal) 2 A: HBC 2—WFC 2 1—3 3 F: Beverwijk 2—Hillegom 2 1—1 Kennemers 3—VVB 2 1—1 II V B 1 A: Schoten 3— Wijk aan Zee 2 3—7 HFC 3—EDO 4 4—0 2 A: DSB—Nieuw Vennep 2—2 SHS—Heemstede 1—1 2 D: RCH 7—Haarlem 6 0—2 3 B: VVB 3—Schoten 4 5—1 3 C: TYBB 4—EDO 7 (EDO n. opg.) 3 D: DSS 3—DSK 2 1—2 v. Nispen—RCH 8 2—3 (gestaakt) 3 F: DEM 4—IEV 2 5—2 3 H: Kinheim 5—TYBB 5 5—6 Onze Gezellen 4 DSB 3 1—12 Jeugd: A: TYBB a—Geel Wit a 4—1 B: DEM a—Alliance a 6—1 Van der Aart Beker: SHS—NAS 2—3 BSM—Zandv.meeuwen 1—3 DSB—Onze Gezellen 1—12 Kennemers—EDO 2—2 Tweede Kerstdag RAI-gebouw Vierstedentournool (heren): Amsterdam—Dtisseldorf 9—7 Den Haag—Haarlem 84 Den HaagDiisseldorf 6—12 Amsterdam—Haarlem 9—5 AmsterdamDUsseldorf 56 Haarlem—Den Haag 11—15 Stedenontmocting Amsterdam—Den Haag (spelende scheidsrechters) Amsterdam—Den Haag 5—8 (nlet-spelende scheidsrh Amsterdam—Den Haag 8—7 (Dames-scheidsr.) Amsterdam—Den Haag 24 Jun. Dames Amsterdam—Den Haag 66 Dames (afd. teams) AmsterdamDen Haag 64 Jun. Heren Amsterdam—Den Haag 5—10 Heren Amsterdam—Den Haag 10—7 Dames (stedenteams) Amsterdam—Den Haag 5—3 VereenlglngswedstrOden waarbij teams uit afd. Haarlem zijn betrokken Adsp. meisjes: De Blinkert—Tavenu 5—2 Dames: Niloc 2Concordia 2 40 Heren: Zandv.meeuwen 2— Unitas 2 1—8 Heren: Concordia 2—Niloc 4 13—9 Jun. Dames: De Blinkert—DSG 9—5 Heren: EMAZandv.m. 3 6—2 xxxxxxx>0c000000000000c00cc0<>x>cxxxoc<x>c0c>3c0<xx>0000cx>3000000000000000c00000000000000c>x»00003000003c<cxxx30000a. Finale

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7