prachtige badhanddoek enige gehuwde vrouwen drastisch I verlaagde prijzen gedurende slechts 8 dagen Economische vooruitzichten voor 1956 zijn uitstekend 2: phimeline Alom maatregelen om de welvaart op een steviger grondslag te plaatsen Agent doodgeschoten bij roofoverval Indonesië acht overleg over Irian heropend Oude Zaanse arbeider klaagde werkgever aan Twee Franse posten in Rifgebied veroverd Amsterdamse Beurs GEROUT. Ie VERKOOPSTER verkoper(ster) EMIGREREN Toon Verhey deze maand nog met ziekteverlof L. D. Bruneel gehuldigd Ernstig auto-ongeluk bij Brasschaet in België Economische politierechter Na 40-jarige dienst wegens gebrek ontslagen Scheepvaart jaar in jaar uit doe MÉÉR met MINDER geld MAANDAG 2 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT LONDEN (Reuter) Onvoorziene ont wikkelingen voorbehouden zal 1956 een jaar van grote economische welvaart wor den, zo schrijft de financiële redacteur van Reuter. De regeringen en de financiële autoriteiten in de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, West-Duitsland, Canada en vele andere landen hebben maatregelen getrof fen om de welvaart op een steviger grond slag te plaatsen. Het jaar 1955 is een ,.boom"-jaar geweest. De „boom" leidde echter tot te grote vraag en te grote span ning, die een nieuwe inflatie dreigde te veroorzaken. Aangezien deze gevallen door monetaire controlemaatregelen in bedwang worden gehouden, zal 1956 vermoedelijk dichter bij het „juiste midden" komen. De industriële productie schijnt te zullen moe ten afnemen, vooral in de Verenigde Sta ten en West-Duitsland. Men beschikt niet over de produktie-capaciteit en de grond stoffen om in 1956 even grote toenemingen te bereiken als in het voorafgaande jaar. Eventuele toenemingen zullen echter op een gezondere basis berusten. In op zijn minst twee industrieën, de auto-industrie en de bouwbedrijven, is het mogelijk, dat het nieuwe bij het oude jaar ten achter blijft. Deze mogelijke zwakke plekken kan trien zien als opzettelijk ver oorzaakt, daar men de nodige ruimte wil scheppen, om de inflationistische overspan ning te doen verdwijnen. Het bedrijfsleven in de wereld in zijn geheel zal er eerder sterker dan zwakker door worden. Een zekere vermindering van de druk van de vraag naar grondstoffen voor de in dustrie zou wenselijk zijn en is te verwach ten. Bij de jaarwisseling is de vraag naar staal, krantenpapier, koper, nikkel, alumi nium en een groot aantal andere grond stoffen te groot, hetgeen kostbare knel punten dreigt te veroorzaken. Deze vermindering, zo zij intreedt, zal nauwelijks iets meer kunnen doen dan de mate van overspanning te verminderen, er zijn geen aanwijzingen, dat zij zo ver zal gaan, dat er te weinig vraag zal ontstaan, nog veel minder een economische crisis. De dollarontwikkelingen zijn buitenge woon gunstig voor de niet-communistische wereld. Alles wijst er op, dat de „boom" in de Verenigde Staten op zijn minst tot de presidentsverkiezingen in november zal voortduren. Wanneer maatregelen nodig zijn, dan kan dit gemakkelijk genoeg ge schieden door belastingverlagingen en door een politiek van gemakkelijker geld. Om politieke redenen zullen de Amerikanen in de verleiding komen de „boom" te over drijven, maar ook dan zal een voorspoedig 1956 nog niet noodzakelijk betekenen, dat er na de verkiezingen van november een zondvloed zal komen. De stabiliteit en wel- ANTWERPEN (United Press) Politie en rijkswacht in de provincie Antwerpen zijn een speurtocht begonnen naar twee jeugdige boeven, die de dood van een po- Iitie-agent op hun geweten hebben. Kort na negen uur zaterdag stapten twee jongens van beneden de twintig het kantoor van de ziekteverzekering in de Antwerpse voorstad Deuroe binnen. Dicht bij het ge bouw lieten zij een lichtgroene auto met lopende motor staan. Zij trokken een auto matisch pistool en dwongen de kassier hun een aktentas af te geven, die de man juist in de hand hield en die de salarissen van de employés bevatte. Met de aktentas renden de jongens het gebouw uit, terwijl de kassier luide alarm sloeg. De twee jongens reden in de richting van Turnhout en mogelijk de Nederlandse grens. Zij ontkwamen met ongeveer 140.000 francs. Toen zij na hun slag te hebben geslagen het kantoor verlieten zagen zij twee niets vermoedende politieagenten passeren. Zij wachtten tot de twee agenten ongeveer 15 meter waren doorgelopen en losten toen verscheidene schoten. De 43-jarige agent Armand Geenen, gehuwd en vader van vier kinderen, was op slag dood. De tweede, Louis Mertens, 24 jaar, kreeg verscheidene schotwonden in de dij. Men vervoerde hem naar een ziekenhuis. Naar wij vernemen zal de eerste dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Or kest, Toon Verhey, ook in januari met ziekteverlof blijven. De heer Verhey, die voor het begin van het seizoen op dokters advies een langdurig ziekteverlof moest nemen, is onlangs teruggekeerd van zijn verblijf in Duitsland. Hij gaat goed voor uit, doch het bestuur van de orkeststich ting acht het gewenst, dat hij zijn zware taak pas na een volledig en definitief her stel zal hervatten. Daarom is het nog niet te zeggen of de dirigent in februari weer voor het orkest zal staan. Marinus Adam zal voorlopig de artistieke leiding blijven waarnemen. Veertig jaar bij reinigingsdienst Het is vandaag veertig jaar geleden, dat de heer L. D. Bruneel uit Heemstede in dienst kwam bij de reinigingsdienst aldaar. Nadat de jubilaris vanmorgen ter gelegen heid van dit feit was toegesproken door de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, en uit diens handen een geschenk in enveloppe had ontvangen, werd hem korte tijd later in het Verver singshuis van het wandelbos „Groenen- daal" een intieme huldiging bereid. Wet houder E. J. van Lent nam daar als eerste spreker het woord en schetste in het kort de loopbaan van de heer Bruneel. Hij sprak een woord van hulde tot de jubilaris voor het werk. dat hij in Heemstede heeft verricht en noemde hem een harde werker, die zijn sporen zeker verdiend heeft. Namens het gemeentebestuur bood de wet houder zijn felicitaties aan. Ook de directeur van Openbare Werken, ir. E. A. Bierdrager, roemde de jubilaris en prees zijn plichtsgevoel. „Als baas van de belt hebt u een verantwoordelijke be trekking bekleed." De heer C. van Dijk bood als voorzitter van het personeelfonds van Openbare Werken zijn gelukwensen aan en overhan digde een geschenk in enveloppe. Nadat een oud-collega van de heer Bruneel, de heer L. Jansen, gemeenschappelijke herin neringen had opgehaald, sprak de jubilaris tot slot van deze genoegelijke bijeenkomst enkele woorden van dank. vaart in de Verenigde Staten hebben de laatste jaren voortdurend verwarring ge bracht onder de pessimisten. Bijna onopge merkt is het dollartekort een ding uit het verleden geworden. In de afgelopen vijf jaren heeft de overige wereld bijna tien miljard dollar aan de Verenigde Staten verdiend en op zijn minst twee miljard dol lar aan pas gewonnen goud. JDe dollarre serves van West-Duitsland, Frankrijk, Ita lië, Japan en bijna elk ander land, uitge zonderd Groot-Brittannië, hebben zich op merkelijk goed gehouden. Nederlanders op weg naar Antwerpen; 2 doden, 3 gewonden BRASSCHAET (A.N.P.) Op de Breedbaan nabij Brasschaet (België) is zaterdagavond een auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee doden en drie zwaar gewon den zijn te betreuren. Vijf jongelui, allen afkomstig uit Sint Willebrord (N.B.) waren per auto op weg naar Antwerpen om daar de jaarwisseling te vieren. Nabij Biassschaet is, vermoedelijk door het glad de wegdek, de wagen geslipt en tegen een boom gereden. De 20-jarige D. de B. werd op slag gedood en de 21-jarige M. H. zo ernstig gewond dat hij kort daarop, overleed. De 20-jarige C. W. raakte tussen auto en boom bekneld en werd zwaar gewond. De 21-jarige chauffeur en eigenaar van de wagen W. de J. kreeg- verwondingen aan de ruggegraat èn zware kneuzingen. De 26-jarige A. B. werd ernstig aan het hoofd gewond. De gewonden werden allen naar de St. Josef-kliniek te Brasschaet overgebracht. Hun toestand is zorgwekkend. DJAKARTA (ANP) In een nieuw jaarsrede, die premier Harahap van Indo nesië voor de radio heeft gehouden, heeft hij gezegd, dat de Indonesische delegatie op het ogenblik haar uiterste best doet om West-Irian „dat thans nog in de macht is van het kolonialisme" onder het de facto gezag van de Indonesische republiek te brengen. De regering spreekt de hoop uit, dat de pogingen van de huidige dele gatie meer succes zullen hebben dan de voorafgaande. „In elk geval is de regering erin geslaagd de onderhandelingen over West-Irian met Nederland te heropenen". Harahap zei voorts, dat Nederland de kwestie-West-Irian als een binnenlandse aangelegenheid beschouwt, „doch een feit is, dat de resolutie, die de UNO heeft aan genomen, bewijst, dat zij een internatio nale aangelegenheid in het algemeen is en een conflict tussen Indonesië en Nederlano in het bijzonder". De regering wil geen beloften doen inzake de resultaten, die in Genève bereikt kunnen worden, maar zij hoopt, dat de delegatie de weg zal hebben- gebaand voor de werkzaamheden van de komende regeringen. „Dë regering is ervan overtuigd, dat het nieuwe parlement, dat dit jaar zal worden gevormd, betere resul taten zal boeken in de strijd om West- Irian onder het de facto gezag van de In donesische republiek te brengen, aange zien het nieuwe parlement een regering tot stand kan brengen, die sterker en sta bieler zal zijn dan alle voorgaande kabi netten", aldus Harahap De twee eigenaren van een motorbedrijf te Koog aan de Zaan stonden vanmorgen voor de economische politierechter te Haarlem omdat zij een bejaarde werknemer zonder toestemming van het Arbeidsbureau zouden hebben ontslagen. Deze, de 64- jarige G. K. uit Koog aan de Zaan, was reeds veertig jaar in dienst van dit bedrijf, toen hij door een ongeluk in de termen van de Ziektewet en vervolgens van de In validiteitswet kwam te vallen. Hij was toen op een morgen op het kantoor van de direc tie geroepen, waar hem volgens zijn eigen mededelingen was gezegd, dat hij alleen nog maar licht werk kon verrichten, dat dit bedrijf geen licht werk voor hem had en dat hij maar naar het „armbestuur" moest gaan om te vragen of men daar nog iets voor hem wist. Hij was toen maar vast gaan zoeken om elders licht werk te vin den en vond het. Toen hij eenmaal een nieuwe betrekking had gevonden, had de directie van het genoemde motorbedrijf een wederzijdse ontslagovereenkomst ter tekening aangeboden, doch hij had gewei gerd te tekenen. De eigenaren van het bedrijf verklaarden dat de toedracht heel anders was geweest. G. K., die alleen nog maar licht werk kon doen als gevolg van zijn gebrek was inder daad in de directiekamer geroepen, maar het woord ontslag was daar niet gevallen en het viel volgens de werkgevers ook ner gens uit af te leiden. Tegen de 64-jarige zou alleen gezegd zijn, dat hij elders zou moeten omzien naar licht werk en dat hij de uitslag van zijn pogingen maar moest mededelen. Zou het hem niet lukken het hem beter liggende lichte werk te krijgen, dan zou een nadere regeling worden ge troffen. De getuige ontkende dit echter ten stelligste. Hij kon uit dat hele onderhoud naar hij zeide alleen maar zijn ontslag con cluderen. Op de vraag van de economische rechter, mr. J. A. Bletz, of hij gedurende de acht weken van zijn ziekte wel eens enige belangstelling had ondervonden van het be drijf, waar hij meer dan veertig jaar had gewerkt, antwoordde de getuige ontken nend. De officier van justitie, mr. J. Wiarda, achtte het tenlastegelegde gezien de hele toedracht wel bewezen en vorderde een boete van 75, maar de raadsman van de werkgevers, mr. D. Aten, meende, dat het bewijs zeker niet geleverd was, gezien de tegenstrijdige verklaringen. Uit alles bleek volgens hem, dat er over de zaak nog vol op overleg was met het Arbeidsbureau en met de vakbond van de werknemer. Hij achtte het zeer onbegrijpelijk, dat het Ar beidsbureau de zaak aanhangig gemaakt had. De economische rechter zal over een 1 week schriftelijk uitspraak doen. FEZ (Reuter/A.F.P.) Marokkaanse op standelingen hebben in het Rif-gebied twee Franse buitenposten veroverd en zij staan nu dertig kilometer ten westen van hun voormalige operatiegebied, aldus heeft het Franse legerbevel te Fez bekendge maakt. De twee posten, Taoenate El Khoer en Bab El Mareklo, liggen ongeveer 65 ki lometer ten noorden van Fez en op een steenworp afstand van de grens van Spaans-Marbkko. Volgens Franse functionarissen is de toe stand in het Rifgebergte ernstig. In de af gelopen vijf dagen is het gebied waar op standelingen optreden, tweemaal zo groot geworden. Daardoor heeft het front nu een lengte van ongeveer honderdvijftig kilo meter. De twee buitenposten gingen zaterdag nacht verloren. Volgens de eerste berichten zijn dertig Marokkaanse dienstplichtigen die de posten bezetten, na de aanvallen van rebellen met hun wapens en uitrusting overgelopen. Wat met de bevelvoerende Franse onder-officieren is gebeurd, is niet bekend. In het gebied zijn in dezelfde nacht nog twee Franse posten door groepen re bellen met geweren beschoten. De Franse troepen zijn een tegenactie be gonnen, de krachtigste sedert drie maan den geleden de gevechten uitbraken. De rebellen zouden zware verliezen lijden. De voornaamste aanvoerweg naar de bergen, die de vorige week afgesneden werd, is weer vrijgemaakt. Ron-' de jaarwisseling zijn tenminste 56 rebellen gedood. Uit Rabat wordt gemeld, dat volgens niet-officiële cijfers, in 1955 533 personen, onder wie 458 Marokkanen, om het leven zijn gekomen in acties der opstandelingen. In deze cijfers zijn niet begrepen de Euro pese slachtoffers van de massamoorden, die Marokkaanse nationalisten hadden bedre ven, zoals de moordpartij te Oued Zem, in de afgelopen zomer. Hieraan zijn een hon derdtal Europeanen ten offer gevallen. 3-3% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem SteeJ U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Donderdag 99s/.« 99'*/j« 341 326 270 381 485 310 356 344 203 380 272 647% 134% 213% 200 269% 146% 146 lS/,« 335 254% 269% 264 71% 162% 57% 137% 64% I 33% Openings koersen 99% 99lS/i6 346 326 273 380 485 310 363 350 203 385 273 685 658 137 219 204% 269% 147 148% 270 ex-div. 254 270 264 73% 164 58% 33% WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Albireo, pass. 30 Fern. Noronha n. Montevideo. Annenkerk, 31 Lorenzo Marquez. Aagtedijk, 30 v. Galveston n. Brownsville. Abbedijk, 31 v. Londen n. Cristobal. Alphacca, 30 v. Santos n. Rio de Janeiro Adonis, 30 v. Amsterdam n. La Guaira. Aalsum, 1 te Cochin. Aardijk, 2 te Havana. Altair, 31 v. Montevideo n. Santos. Amstelbrug, 31 v. Aden n. Penang. Amsteldijk, pass. 1 Startpoint n. Antwerpen. Andijk, 2 te Houston. Arendsdijk, 1 te Marseille. Attis, pass. 31 Flores n. Guanta. Algenib, 31 Antwerpen verwacht. Alwaki, 31 nog Chittagong. Averdijk, 31 Bremen. Amsteldiep, pass. 31 Khorya Morya eil. naar Muscat. Ampenan, 31 te Sungeigerong. Angolakust, 1 v. Amsterdam n. W. Afrika. Aagtekerk, pass. 2 Kp. Guardafui n. Aden. Alblasserdijk, 2 te Antwerpen. Alkaid, pass. 1 Fernondo Noronha n. Las Palmas Almkerk, pass. 1 Finisterre n. Marseille. Alphacca, 1 v. Rio de Janeiro n. New York. Aludra, 1 v. Colombo n. Quilon. Amerskerk, 1 te Rotterdam. Amsteldijk, 2 te Antwerpen. Amstelland, 1 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Bantam, 30 v. Singapore n. Zamboanga. Beninkust, 31 v. Antwerpen n. Hamburg. Bali, 30 v. New York n Alexandrië. Bloemfontein, 31 v. Kaapstad n. Las Palmas. Blijdendijk, 1 te New York. Bussum, 1 v. Suez n. Perz. Golf. Bontekoe, 31 v. Menado n. Makassar. Breda, pass. 31 Azoren n. Pta Cardon. Britsum, 30 75 m. o.t.n. St. Maarten. Celebes, 31 rede Belawan. Caltex Delft, 31 Sidon verw. Callisto, 31 v. Baltimore n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Cinulia, 31 te Curagao. Clavella, 31 v. Rastanura n. Madras. Corvda, 1 v. Pta Cardon n. Stanlow. Caltex Leiden, pass. 31 Kp. de Gata n. R'dam. Castor, 31 Amsterdam. Corilla, pass. 31 Recife n. Curagao. Camerounkust, 31 te Hamburg. Dalerdijk, 30 in Panamakanaal n. Los Angeles. Duivendijk, 30 Rotterdam. Dongedijk, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Dorestad, 30 600 m. z.zw. Bermuda. Delfland, 31 Bremen. Delft, 1 v. Santiago n. Cuba n. Hamburg. Elizabeth B, 30 v Port Said n. New York. Etrema, 31 v. Curagao n. Stanlow. Eendracht, pass. 31 Malta n. Esbjerg. Esso Amsterdam, 2 te Sidon. Esso Den Haag, pass. 2 Perim n. Antwerpen. Friesland (KRL), 1 te Singapore. Gaasterkerk, 31 v. Singapore n. Ilo Ilo. Gouwe, 29 v. Dakar n. Monrovia. Gadilla, 1 Gladstone verw. Houtman, 30 v. Singapore n. Mahe. Hestia, 30 v. Rotterdam 31 Amsterdam. Hector, 2 te Napels. Hilversum, pass. 1 Finisterre n. Mena el Ahmadi Hoogkerk, 2 te Manilla. Hoogkerk, 31 75 m. o. Formosa. Indrapoera, 31 Surabaja. lsis, 31 Liverpool. Kota Inten, 31 Rotterdam. Keizerswaard, 1 Curagao verwacht. Korenia, 31 v. Pto La Cruz n. Curagao. Kabylia, pass. 31 Gibraltar n. Harburg. Karimata, 1 te Suez. Keizerswaard, 1 te Curagao. Kenia, pass. 1 Ouessant n. Curagao. Kertosono, 31 v. Los Angeles n. Balboa. Kieldrecht, 1 te Rotterdam. Kota Agoeng, 1 te Genua. Karimata. 2 v. Port Said n. Napels. Lombok, pass. 30 Kp. f-Iatteras n. Colon. Laertes, pass. 1 Gibraltar n. Liverpool. Loosdrecht, 31 Koewait. Leersum, 31 v Mobile n. Savanna. Loppersum, 1 te Port Talbot. Lawak, 31 Kaapstad verwacht. Lindekerk, 1 v. Suez n. Damman. Laurenskerk, 2 te Amsterdam. Leopoldskerk, 1 v. Amsterdam n. d. Perz. Golf. Limburg, 2 te Penang. Markelo, pass. 30 Finisterre n. Leixoes. Marpessa, 30 v. Dakar Curagao. Maureen, 31 Philadelphia verwacht. Murena, 31 v. Shimotsu n. Miri. Maas, 31 te Rotterdam. Maureen, 1 te Philadelphia. uitmuntende kwaliteit; prachtige, sterke garens; heerlijk zacht, en uitstekend vocht-opnemend in de allernieuwste Italiaanse streep-dcssins royale maat; met lus Zie onze speciale etalages! Want dit is beslist niet het enige Hema-voordeel in het nieuwe jaar. Voor alle afdelingen geldt: DROST ES CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN N.V. vragen voor spoedige indiensttreding tot 50 jaar voor eenvoudig werk op aparte fabrieksafdelingen, tegen goede beloning. Bedrijfskleding wordt gratis verstrekt. De werktijd is van 912 uur. Aanmelding dagelijks aan de fabriek van 8.305 uur. DROSTE'S "ACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, H.V, HAARLEM Meerkerk, pass. 31 Gibraltar n. Antwerpen. Modjokerto, 31 te TJ. Priok. Molenkerk, 1 v. Port Said n. Genua. Mulderkerk, 1 te Aden. Maasland, 31 Rio de Janeiro verwacht. Mentor, pass 1 Ouessant n. Paramaribo. Mijdrecht, pass. 1 Gibraltar n. Coryton. Nigerstroom, 30 v. Dakar n. Freetown. Notos, 30 v. Kavalla n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 2 te New York. Noordam, 1 te Rotterdam. Oranje, pass. 31 Gibraltar n. Port Said. Orion, 30 v. Rotterdam n. Oran. Oldekerk, pass, 31 Gibraltar n. Marseille. Oranjefontein, 2 te Kaapstad. Ouwerkerk, 1 v. Port Said n. Genua. Ondina, 31 Tarakan. Omala, 31 te Volo. Ootmarsum, 1 te Amsterdam. Prins Philips Willem IV, pass. 31 Ouessant n. Malaga. Perna. 30 v. Port of Spain n. Tripolis. Prins Joh. W. Friso, pass. 1 Ouessant n. Leixoes. Prins Willem IV, pass. 1 Finisterre n. Malaga. Prins W. v Oranje, 31 v. Hamburg n. Halifax. Pieter S, 31 Newport Mon. Prins Willem van Oranje, 31 v. Hamburg naar Halifax en St. John. Peperkust, 31 nog Port Harcourt. Phrontis, 31 Hamburg. Polydorus, 1 v. Djibouti n. Belawan. Prins Fred. Willem, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Ridderkerk, 31 Tanga. Roggeveen, 30 v. Kobe n. Hongkong. Rondo. pass. 31 Ceylon n. Belawan. Raki, 31 v. Bombay n. Vizagapatam. Riouw, 1 te Honolulu Rotti, 31 te New York. Rijnland, 1 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Scherpendrechl, 31 t.h.v, Flores verwacht. Stad Haarlem, 30 Immingham. Sumatra, 30 v. Alexandarië n. Halifax. Straal Bali, 31 Buenos Aires. Tabian, 30 v. Beyrouth n. Port Satd Sliedrecht, 1 te Mena el Ahmadi. Sommelsdijk, pass. 1 Startpoint n. New York. Stad Schiedam, 1 te Savono. Schelpwijk, 31 50 m. nw. Kp. Leeuwin. Stentor, 31 v. Georgetown n. Wageningen. Salland, 31 200 m. no. Bahia. Sirrah, 31 Brisbane verwacht. Stanvac Ogan, 31 te Tj. Uban. Stanvac Pendopo, 1 Sungeigerong verw. Salawati, 2 v. Colombo n. Suez. Tegelberg. 3 Ov. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tiberius, 28 v. Ciudad Trujillo n. Jacksonville. Trompenberg, 30 Bermuda. Tamo, 1 te Rio de Janeiro. Ternate. 1 te Rotterdam. Tiba, 1 te Rosario. Tomori. 1 v. Port Said n. Genua. Themisto, 5 Houston verw. Tibia, 31 180 m. n. Brisbane n. Miri. Tjisadane, 31 590 m z.t.o. Colombo. Triton, 31 La Guaira. Trajanus, 30 1160 m. no. Paramaribo. Tankhaven III, 31 te Sungeigerong. Tomori. 31 Suez verwacht. Talisse, pass. 1 Finisterre n. Bona. Titus, 2 v. Ceuta n. Rotterdam. Tjitjalengka, 1 v. Singapore n. Mauritius. Tomini, 2 te Colombo. Van Spilbergen. 2 te Bordeaux Waterman. 30 Aden. Willemstad, 30 380 m. NO. Barbados. Waterman, 31 v. Aden n. Port Said. Westenoren, 31 Curagao. Wonorato, 30 v. New York n. Beyrouth. Wieldrecht. 31 v. Bayonne n. Covenas. Willem Ruys, pass. 31 Perim n. Suez. Woensdrecht, 31 v. Chittagong n. Abadan. Wonosari, 1 v. Madras n. Calcutta. W. Alton Jones. 31 150 m. w. Sabang. Wonogiri, 2 v Colombo n. Djibouti. Zeeland (KRL), 31 Halifax. Zeeland (SSM), 2 Grangemouth verwacht. Zuiderzee. 30 600 m. z.zo. Kp. Race. KLEINE VAART Albergen, 31 v. Requejada te Terneuzen. All S. verm. 31 v. Humbeeck n. Cardiff. Anna, 1 Spezia verwacht. Annie, 31 v. Antwerpen te Vlissingen. Appingedam, 31 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia, verm. 31 v. Gent n Boston. Algarve, 31 v. Rotterdam n. Cardiff. Att S. 30 v Antwerpen te Wicklow. Betty, 31 v. Amsterdam te Antwerpen. Bab T. 28 te Bayonne. Bernard John, verm. 31 v. Marseille n. Burrlana. Betty Anne S, verm. 31 v. Guernsey. Bill S. verm. 31 v. Avonmouth n. Swansea. Cornelis Houtman, 31 te Rendsburg. Castor, 31 te Amsterdam. Cito, 31 v. Dordt te Amsterdam. Domburgh, pass. 30 Ouessant n. Casablanca. Deni, 31 v. Zeebrugge te Portsmouth. Elsenburgh, 31 v. Londen te Rotterdam. Flevo (B), 29 v. Hango n. Belfast. Fiducia. 31 v. Middelharnis n. Londen. Frans v. Seumeren. 31 v Vlissingen te Shoreham Frans Bohmer, 31 v. Hull n. Rotterdam. Gerrie S. 30 v. Rotterdam te Newport Mon. Gaasterland, 31 v. Rotterdam n. Kingslynn. Gelfle, 1 v. Rouaan n. Stockholm. Hydra. 30 v. Londen te Rotterdam. Henrica. verm 31 v Treport n Liverpool. Haskerland, 31 v. Harlingen n. Goole. Harold, verm. 31 v. Antwerpen n. Helsinki, Ilias, pass 29 Gibraltar n. Tripoli. Ingeborg, verm. 1 v. Zwijndrecht n. Helsinki. John M, 31 v. Visby n. Kalmar. Jonan, 31 v Stockholm te Rotterdam. Julia Mary. 28 v. Leizoes te Manchester. Joost. 29 v. Kalmar n. Zaandam. Kemphaan, verm. 31 v. Bordeaux n. Casablanca Kaap Falga, 30 te Gefle. Kaap St. Vincent, 28 te Cuxhafen. Kirsten, 31 v. Hansweert n. Klintehamn. Leenden B, 31 v, Sarpsborg te Huil verw. Midsland, 31 a. d. Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam. Marianne, 30 v. Gothenburg n. Rouaan. Midas, 30 te Leusis n. Mostaganem. Marcella, 31 v Dieppe te Londen. Matthew, 31 v Gent n. Rotterdam. Marietje Bohmer, 30 pass. Kp. Vilano n. Hamburg May Mere. 31 v. Londen te Antwerpen verw. Nederland, 31 v. Delfzijl te Rotterdam. Nieuwland, 31 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nigeria. 31 v. Lissabon n. Oporto. Nyenburgh, 30 v. Norrkoping te Stockholm. Noorderlicht, verm. 1 v. Rotterdam n. Donse. Nottingham, 1 te Harlingen verw. Nero, 31 v. Aarhus n. Amsterdam. Notos. 30 v. Cavalla n, Rotterdam. Noorderhaven, 31 Dordt verw. Oosterburgh, 30 v Stockholm te Oscarshamn. Olivier van Noort, 2 v. Hansweert n. Gothen burg. Perregaux, 30 v. Bordeau n. Casablanca. Poortvliet N. 1 Antwerpen verw. Plato. 31 v. Rotterdam n. Lissabon. Ponza, 30 te Rotterdam. Rera, verm. 2 v. Rotterdam n. Gent. Ransel. 31 v. IJmuiden te Amsterdam. Sonsbeek. verm. 1 v. La Coruna n. Leixoes. Spolanda, 31 v Londen te Rotterdam. Spurt, 31 v. Antwerpen te Londen. Theano, verm. 31 v. Rotterdam n. Dublin. Ton S. verma 31 v. Rotterdam n. Newport. Tilly. 28 te Wifstavarf. Veenenburgh. 31 v. Middlesbro te Rotterdam. Westereems, 31 v. Antwerpen te Rotterdam. Zeehaan. 31 te Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburgh, 31 v. Rotterdam te Dover met lichter Gele Zee, 30 130 m. no. Algiers met 2 zuigers. Humber, 30 v. Port Said te Izmir. Oceaan, 30 v. Orange n. Lassalinas met 2 boor- pontons. Oostzee. 30 850 m. o. Guardafui met zuiger. Tyne, 30 900 m. o no. Bermuda met Letizia Mon- tanarl. Direct verlichting bij Hoest en Bronchitis door de echte Beukenteersiroop Aan de Tenten- en Parasolfabr. „THE INDIANA" Kantoor Haarlem. Zijlweg 111, is plaats voor een om de cliëntèle IN ONZE SHOWROOM op aangename wijze voor te lichten. Zeer zelfstandige en goed betaalde werkkring. Sollicitaties: persoonlijk na telef. afspraak of schriftelijk, uitvoerig onder bijvoeging van recente pasfoto. GEVRAAGD Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie voor één van onze kiosken te Haarlem. Ook eventueel vroeg gepensioneerden kunnen voor deze betrekking in aanmerking komen. Borgstorten is gewenst. Brieven met volledige inlichtingen, referenties enz. aan N.V Algemene Kiosk-Onderneming „A.K.O.", Singel 282, Amsterdam. WAAROM MEER GELD UITGEGEVEN DAN NODIG IS Voor verpakking uwer goederen met bijlevering zeewaardige kist, in orde maken uitvoervergunning, visitaties en verzege ling, en het afleveren afscheephaven, voor een bedrag van f 70.— per kubieke meter. Meer dan 30-jarige ervaring waarborgt deskundige uitvoering. Laat u niet misleiden: een macht van goede referentiën ter inzage Eerste Haarlems Emballeer- en Verzendbedrijf IN- EN UITKLARINGEN Kantoor en fabriek, Spiegelstraat 4, Haarlem - Telefoon 13203 in wol, kunstzijde en zuiver zijde. 10 "/o korting op alle niet in prijs verlaagde stoffen. en bovendien.... e*** ipSy Gr. Houtstraat uw Gr. Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3