Een-derde van Frans parlement vijandig tegenover de democratie Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heden hervatting in Genève van de Nederlands-Indonesische conferentie De grote vraag is nu: zal Frankrijk met deze Kamer nog te regeren zijn Amerikaanse protectionisten ondernemen nieuw offensief Resultaat van werkgroepen maakt het voor de ministers nog moeilijker Getuige raakte geheel van de kook Voorstanders van vrijer handelsbeleid waarschuwen tegen beperkingen Het woord is aan, 70e JAARGANG No 152 WOENSDAG 4 JANUARI 1956 Syrië is misnoegd over de Libanese neutraliteit Jet riUKKlo oefoteyou buy! Zaak-Schmidt Argentijnse minister voor de luchtmacht afgetreden Franse troepen heroveren dorp in Marokko Bisschop Dibelius wenste 80-jarige Pieck geluk Russen bewaken ruïne van ambassade in Ottawa Noord-Noorwegen door een orkaan geïsoleerd Duitse kolenmijnen wensen de prijzen te verhogen Mooi weer Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom -a. Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 303 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op het eerste gezicht zou men denken dat de foto een beeld geeft van de aanleg van een nieuwe stuwdam in het uitgestrekte berggebied van Kashmir. Hoe diep is het ravijn rechts? Zo diep als het duinland schap tussen de Zeeweg en het Bloemen- daalse strand het toestaat, want in. wer kelijkheid is dat de plaats van handeling op dit plaatje. Men is bezig de Noord Boulevard te verbreden door de aanleg van rijwiel- en wandelpaden. Bulldozers egaliseren het terrein. (Van onze speciale verslaggever te Genève) De Nederlands-Indonesische conferentie is dinsdagmiddag opnieuw naar Genève verlegd. De financieel-economische werk groepen zijn er echter niet in geslaagd de kloof, die beide partijen nog steeds van elkaar scheidt, te overbruggen. Alle hoop is nu gevestigd op de ministers, die elkaar vanmiddag in het Batiment Electoral zul len ontmoeten. De situatie is thans, dat er slechts een accoord bereikt is over één punt: de op heffing van de Unie. Het grote knelpunt blijft echter de kwes tie van de Nederlandse investeringen in Indonesië, die volgens de Indonesiërs onder de nationale wetgeving en volgens de Nederlanders in een internationale over eenkomst moet worden geregeld. Van Nederlandse zijde spelen hierbij voornamelijk zakelijke motieven een rol. Van Indonesische zijde is men er op uit een zo voordelig mogelijke koop te sluiten teneinde langs deze weg de positie van de regering-Harahap in het parlement te ver sterken. In de Indonesische delegatie heerst dan ook een nogal geprikkelde stemming, om- DAMASCUS (Reuter) Syrië zal zijn betrekkingen met de Libanon wellicht her zien wegens de „afzijdige Libanese hou ding" jegens een voorstel tot een militair bondgenootschap met Syrië, aldus is in ambtelijke kringen te Damascus, de hoofd stad van Syrië, vernomen. De herziening zou ondermeer kunnen slaan op het ver keer en de economische betrekkingen. Onderhandelingen over het voorgestelde bondgenootschap zijn in oktober begonnen maar hebben tot dusver geen resultaat ge had. Volgens Syrische zegslieden betogen Libanese autoriteiten, dat zij een neutrale politiek volgen tussen het pact van Bagdad en het bondgenootschap van Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL. 717162 Sturka Damespantalons ƒ17.50 j DJAKARTA Maandag is voor het landgerecht in Djakarta de 35ste zitting in de zaak-Schmidt gehouden. Gehoord wer den twee getuigen charge: de landbou wer Udin Bin Hing uit Warungkondang en Sutardjo, landbouwer in Sukamantri. Udin Bin Iling is in 1951 twee maanden bij een bende van de Tentara Islam Indo nesia (T.I.l.) geweest. Hij heeft eenmaal een Hollander bij de bende gezien. Op de vraag van rechter Rochjani of deze Hol lander in de rechtszaal aanwezig is, wijst getuige op beklaagde Schmidt en zegt, dat deze man heel veel lijkt op deze meneer. Hij betwijfelt echter, of beklaagde wel de zelfde persoon is, als diegene die hij heeft gezien, daar het al lang geleden is. Getuige Sutardjo is in de jaren 1951 en 1952 gedurende acht maanden bij een ben de van de T.I.L geweest. Getuige zegt be klaagde verschillende malen bij de bende te hebben gezien. Beklaagde noemt deze getuige een grote fantast, „hetgeen wel blijkt uit de vele verdraaiingen van eerder afgelegde verklaringen". Verder zegt be klaagde, dat het eerste verbaal van de ver klaringen van getuige zo vreemd aandoet, dat men moeilijk aan de indruk kan ontko men, dat er al dan niet opzettelijk iets mee gebeurd is. V erivarrin£ Als de verdedigster, mevrouw Bouman de tijdstippen van de ontmoetingen van getuige Sutardjo met beklaagde nog nauw keuriger wil laten vaststellen, ontstaat een verwarring over de afgelegde verklarin gen. Getuige begrijpt de vragen van de verdedigster, van de rechter en van de of ficier van Justitie niet meer, raakt in de war en geeft geen antwoord meer. Als hij de langzamerhand ongeduldig geworden rechter toch wil antwoorden, wijken deze antwoorden af van zijn verklaringen. Ten slotte blijkt, dat alles toch weer zo was, als hij eerder verklaarde, alleen heeft getuige nu weer een vierde ontmoeting met een Hollander genoemd. De rechter sluit de zitting en bepaalt, dat de volgende zitting op 16 januari zal wor den gehouden. Dan zal een getuige a charge, Asept Mamfuddin, en verder de getuigen a décharge uit Nederland, die dan in Indonesië zullen zijn aangekomen, wor den gehoord. Mevrouw Bouman verklaart, dat dit luitenant Nolten en onder-luitenant Koenders zullen zijn. (Van onze correspondent in Parijs) Wat de Franse verkiezingen betreft is het op dit ogenblik niet meer van bijzonder belang nog precies na te gaan welke partij hoeveel zetels of stemmen heeft gewonnen of verloren. Er doet zich namelijk een aanmerkelijk gewichtiger vraagstuk voor en wel de fundamentele kwestie of Frankrijk met deze Kamer nog te regeren zal zijn. Zoals we gisteren al hebben opgemerkt zijn de anti-democratische krachten aanmer kelijk versterkt uit de bus gekomen. Ongeveer een derde van het nieuwe parlement staat principieel vijandig tegenover de democratie. Men kan natuurlijk zeggen dat er in 1951 de Gaullisten waren, die eveneens de strijd tegen „het systeem" hadden aan gebonden. Zeker, maar die werden aangevoerd door een generaal, wiens patriottisme en loyaliteit boven iedere verdenking stonden. Dat valt van monsieur Poujade en van de communisten helaas niet te getuigen. Poujade heeft intussen in zijn nieuwe hoofdkwartier vlakbij Parijs gisteren al zijn afgevaardigden bij zich ontboden om hun herinnering nog eens eyen op te fris sen. Zijn instructies blijven sabotage van het parlement, doordat de Poujadisten zich systematisch bij iedere stemming afzijdig zullen houden. Het doel dat hun voor ogen staat is: vorming van een Staten-Ge- neraal waarvan de leden vermoedelijk door de grote man zelf zullen moeten worden aangewezen. Op ongehoorzaamheid blijft de straf van kracht: ophangen zonder verder gebazel. Alle Fransen, die zich ook maar opper vlakkig voor hun land interesseren, hebben zich onmiddellijk na de uitslagen van de verkiezingen over de parlementaire leg kaart of beter de lappendeken van het nieuwe parlement gebogen. Ook en vooral de partijbesturen, die alle voor de volgende dagen bijeen zijn geroepen, hebben natuur lijk gewikt, gewogen en gemeten maar nog niemand schijnt een aannemelijke formule te hebben gevonden voor de samenstelling van een nieuw kabinet. Men zit met de handen in het haar en het hoofd boordevol nieuwe zorgen. Van de 544 disponibele plaatsen hebben de vier grote blokken het volgende aantal zetels gekregen: communisten 145 (winst 53), republikeins front van socialisten en radicalen plus minus 160, rechts-centrum van conservatieven en katholieken circa 190 en Poujadisten en andere rechtse ex tremisten 54. Theoretisch kan men natuurlijk groepen combineren om een meerderheid van 313 stemmen te bereiken. Wanneer men het volksfront tussen de communisten en Men- dès-France uitsluit, waarvan de radicale leider niets wil weten, dan blijft als enige mogelijkheid over, dat de leiders der twee centrum-groeperingen en in het bijzonder Mendès-France en Faure de handen ineen slaan om Frankrijk aan een regering te helpen. Dinsdagmiddag was Edgar Faure de gast op een lunch van de buitenlandse persvereniging en men is zeer benieuwd te vernemen, hoe de premier zelf over de mo gelijkheid van een verzoening denkt. Di rect gebeuren ziet men dat nog niet, maar er zit toch niets anders op wanneer men tenminste deze thans gekozen Kan.er niet onmiddellijk weer naar huis wil sturen om zo mogelijk met een ander stemsysteem nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Som mige stemmen, vooral van verslagen kan didaten, hebben deze suggestie al wel ge opperd. Maar men moet de geestesgesteld heid van de Franse afgevaardigden wel heel slecht kennen, om ook maar één se conde een tweede Kamerontbinding in overweging te kunnen nemen. BUENOS AIRES (Reuter) De Argen tijnse minister voor de Luchtmacht, onder- kapitein ter zee-divisiecommandant („vice- commodore") Ramon Abrahim, is om ge zondheidsredenen afgetreden. Hij zal wor den opgevolgd door Se onder-minister, ka pitein ter zee-divisiecommandant Julio Cesar Rrause. Uit de officiële uitslagen van 97 van de 103 kiesdistricten in het Franse moederland blijkt, dat de communistische partij maan dag meer dan 300.000 stemmen meer ge kregen heeft dan in 1951, doch het percen tage dat de communisten haalden daalde van 25,9 tot 25,0, aangezien het totaal aan tal stemmen 2,7 percent hoger was dan in 1951. De dinsdagavond gepubliceerde uitslagen van 97 van de 103 kiesdistricten in Frank rijk zelf luiden: Geregistreerde kiezers: 23.494.193. Uitgebrachte stemmen: 19.382.596. Percentage 82,6 (tegen 79,9 in 1951). Geldige stemmen: 18.805.662. Communisten 4.711.077 stemmen, 25 per cent (1951: 4.393.703 stemmen en 25,9 per cent). Socialisten 2.927.173 stemmen, 15,5 per cent (1951: 2.523.765 stemmen 14,9 per cent). Radicalen (van Faure en Mendès-Fran ce) 2.438.183 stemmen, 12,8 percent (1951: I.929.123 stemmen, 11,2 percent). Volksrepublikeinen 2.130.044 stemmen, II,3 percent (1951: 2.094.127 stemmen, 12,8 percent). Conservatieven 2.660.982 stemmen, 13,9 percent (1951: 2.088.441 stemmen, 12,3 percent). Sociale republikeinen 816.629 stemmen, 4,3 percent (1951: 3.458.104 stemmen, 2,4 percent). Uiterst rechts 280.664 stemmen, 1,4 per cent (deed niet mee in 1951). Poujadisten 2.306.890 stemmen, 12,1 per cent (deden niet mee in 1951). Andere linksen (gewoonlijk gegroepeerd met de socialisten, doch in de officiële sta tistieken afzonderlijk vermeld) 298.095 stemmen, 1,5 percent (1951: 28.423 stem men, 0,1 percent). Zetelverdeling Toen de niet-officiële uitslagen voor 553 zetels (waaronder 12 voor overzeese kies districten) bekend waren, was de verdeling als volgt: zetels Communisten 151 Socialisten 93 Radicaalgezinden 7 Orthodoxe radicalen 53 Dissidente radicalen 13» Volksrepublikeinen 68 Conservatieven 96 Sociale republikeinen 16 Poujadisten 49 Uiterst rechts Ik.3 Andere 4 553 WASHINGTON (Reuter) De protec tionistische groepen in het Amerikaanse Congres hebben hun strategie herzien en zijn een nieuwe campagne begonnen tegen de plannen van president Eisenhower om de hinderpalen voor de internationale han del te verminderen. Er zal een wet worden voorgesteld, die tot strekking heeft een uitgebreid stelsel van kwantitatieve in voerbeperkingen in te stellen en de na druk op verhogingen van de invoerrechten als middel ter bescherming van de Ameri kaanse industrie tegen de buitenlandse concurrentie te verminderen. De campagne zal in de slotzitting van het 84ste Congres worden geleid door Lan- ham, een democraat uit de staat Georgia. Lanham zal morgen onmiddellijk na de voorlezing van de jaarlijkse boodschap van de president aan het Congres, een wets voorstel indienen, dat beoogt invoercontin genten in te stellen voor goederen, die het bestaan van Amerikaanse industrieën be dreigen. Lanham beweert in en buiten het Congres machtige steun te hebben. Zijn wetsvoorstel wordt gesteund door de natio nale commissie van nijverheid, landbouw en vakbeweging voor een export-import- politiek, een toonaangevende protectionis tische organisatie, die zich steeds heeft ge kant tegen de vrijere handelspolitiek van Eisenhower. Reeds twee jaren klagen de protectio nisten, dat de waarde van de huidige ta rievenstructuur ongunstig wordt beïnvloed door de stijging der produktiekosteiï in de Verenigde Staten en de aanhoudend lage arbeidslonen in het buitenland. Zij be weren, dat de verlichting, die de Ameri kaanse industrieën verkrijgen door de ta riefsverhogingen, welke de ontsnappings clausules der tariefovereenkomsten moge lijk maken, onzeker en ontoereikend zijn en moeten worden aangevuld door een stelsel van invoercontingenten, dat zich richt naar het peil der arbeidslonen in de exporterende landen. Onder de bestaande wetgeving is het de industrie mogelijk tot de commissie voor de douanetarieven een verzoek om ver lichting te richten. Deze commissie kan dan de president voorstellen de douane tarieven te verhogen of zelfs de invoer te contingenteren, maar er wordt geklaagd, dat van de 54 voorgestelde toepassingen der ontsnappingsclausules de president er slechts zes heeft goedgekeurd en dat hij alle aanbevelingen inzake het instellen van invoercontingenten heeft verworpen. Gevaarlijk Indien onder de voorgestelde wet zal worden besloten de invoer van een product te contingenteren, dan zal dit niet geschie den op grond van „schade of dreigende schade" voor een Amerikaanse industrie, maar volgens eer. geheel andere maatstaf, namelijk dat een importartikel in een be paalde periode zyn aandeel van de Ameri kaanse markt aanzienlijk heeft vergroot. Voorstanders van de vrijere handelspoli tiek van Eisenhower noemen dit een ge vaarlijke afwijking van de gevolgde poli tiek. Na de heropening van de zitting van het 84e Congres na het korte Kerstreces heeft de afgevaardigde Mason stopzetting van de buitenlandse hulpverlening geëist. „Buitenlandse hulp is een fout en een be drog. Men moet er onmiddellijk mee op houden. Is het niet tijd, dat dit Congres eens meer aan de Amerikaanse belasting betaler en minder aan de buitenlandse be lastingbetaler denkt?", aldus Mason. dat men wel beseft dat er op dit principiële punt van Nederlandse zijde weinig tege moetkomendheid valt te verwachten. Deze geprikkelde atmosfeer kwam dinsdagmid dag duidelijk tot uiting in de financieel- economische debatten. De Indonesiërs staken hun ontstemming over wat zij noem den de „halsstarrigheid" van Nederland niet onder stoelen of banken en ofschoon de leider van de Nederlandse groep mr. L. de Blocq nog trachtte „olie op de golven te werpen," scheidden de deskundigen toch allerminst als vrienden. De ministers zullen vanmiddag dus moe ten trachten de touwtjes weer aan elkaar te knopen, een onder deze omstandigheden niet gemakkelijke taak. In het Nederlandse kamp rekent men er echter op dat de aan wezigheid van de Indonesische minister van Economische Zaken, prof. dr. Soemitro Djojohadikusumo, die vanochtend arri veerde, een gunstige invloed op het overleg zal hebben. RABAT (Reuter) Franse troepen heb ben met behulp van artillerietroepen, ge steund door straaljagers, Bab-Mareklo her overd. Bab-Mareklo in de nabijheid van de grens van Spaans-Marokko, werd twee dagen tevoren door opstandelingen bezet. De plaats is uiterst moeilijk te bereiken. Een deel van het oorspronkelijke garnizoen is verdwenen. Men neemt aan, dat de ver misten naar de opstandelingen overgelopen zijn. Te Oertzar, normaal een rustig, ongeveer vijftig kilometer van Fez gelegen stadje, slapen de Franse kolonisten 's nachts in een gemeenschappelijke slaapzaal, met het geweer naast zich. In de heuvels rondom bevinden zich rebellen, die naar zwakke plekken in de Franse linies zoeken. De uit Rhafsai ten noorden van Oert zar, in het grensgebied tussen Frans- en Spaans-Marokko voerende weg is on toegankelijk verklaard voor niet door militairen begeleide burgervoertuigen, met het oog op het optreden van sluipschutters. Elke nacht sluipen benden verzetslieden, waarvan men aanneemt dat zij soms tot veertig man sterk zijn, tussen de Franse stellingen door naar het zuiden. Taoernate, een Berber-dorp aan de weg van Rhafsai naar Fez, is een grote operatie basis van het Franse leger voor acties tegen de rebellen langs de honderd kilometer lange weg, waarover voorraden naar Boe- red en het oostelijke gedeelte van het front worden vervoerd. Langs deze weg worden zware gevechten met de verzetslieden ge leverd. BERLIJN (United Press) Bisschop Otto Dibelius, de voorzitter van de raad van de Duitse Evangelische kerk, heeft gisteren de tachtigjarige president Wilhelm Pieck gelukgewenst namens de Evangeli sche bisschoppen in Oost-Uuitsland. Volgens de Oostduitse radio zei Dibelius, dat „de christenen der Evangelische belij denis God danken, dat Hij president Pieck voor de bevolking der Deutsche Demo- kratische Republik behouden heeft". Vol gens het kerkelijk bureau der Evangelische kerk in West-Berlijn heeft Dibelius echter gezegd, dat de christenen der Evangelische belijdenis dankbaar waren omdat „God u in goede gezondheid gelaten heeft". Dibe lius bezocht Pieck tegelijk met vertegen woordigers van de Rooms Katholieke, Grieks Orthodoxe en Joodse gemeenten. Betamelijk President Worosjilov die het verjaars- festijn bijwoont heeft het bestaan van de Oostduitse republiek een „buitengewoon belangrijke factor voor de vrede e de in ternationale veiligheid" genoemd. Worosji lov prees de Oostduitse communisten voor hun pogingen om de Westduitse anti-com munistische sociaal-democraten over te halen tot samenwerking. Toen Worosjilov een dronk op de eerste Duitse arbeiders president uitbracht, zei h: „u ziet er gezond uit zoals het een kind, dat zijn verjaardag viert, betaamt." De Oostberlijnse Kamer van Koophandel bood Pieck een cheque aan van tienduizend mark „voor de wederopbouw van Noord- Vietnam". Het corps diplomatique schonk een bostbeeld van de jarige. Vrachtauto's vol geschenken zijn aange komen bij het paleis van Pieck. Onder de geschenken bevond zich een koperen model van een hoogoven, aldus het Oostduitse persbureau A.D.N. OTTAWA (United Press) De Sovjet- russische functionarissen hadden als diplo maten het recht, de brandweer het betre den van het brandende ambassadegebouw in Ottawa te beletten, aldus een uitspraak van het Canadese ministerie van Buiten landse Zaken, zolang geen levens of eigen dommen van Canadese burgers in gevaar v/aren". De brand, die het gebouw in as gelegd heeft en een schade van een mil joen gulden heeft aangericht, is ontstaan door kortsluiting in een leiding in de radio kamer van de ambassade. Pers en radio hebben zich beziggehou den met de Russische beschuldiging, dat de brandweer ondoeltreffend gewerkt zou hebben, en met het tegenverwijt, dat de Russen de brandweer voor de voeten gelo pen hebben. Men verwacht, dat de kwestie de volgende week in het parlement be sproken wordt. Volgens een Russische woordvoerder zullen deskundigen na een nauwkeurig on derzoek beslissen of het verwoeste gebouw kan worden herbouwd. De Russen laten de bouwval dag en nacht bewaken. De politie bewaking is op hun verzoek teruggetrok ken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Bernhard Shaw Er is niets krankzinnigers in ons maatschappelijke stelsel dan het inkomen van een dokter te laten afhangen van de ziekten zijner patiënten. OSLO (United Press) Een orkaan die binnenkwam van de Atlantische Oceaan en de Poolzee heeft de noordelijke helft van Noorwegen geïsoleerd. Alle normele ver bindingen tussen Noord- en Zuid-Noorwe- gen zijn verbroken. Volgens de weinige rapporten die op de korte golf binnenko men zijn de moeilijkheden groot. De elek trische stroomvoorziening werd afgesneden waardoor de mensen in de duisternis zaten die hier om deze tijd van het jaar dag en nacht heerst. De mensen blijven in hun huizen en zitten aan de kust de storm in de kelders uit. Te Hammerfest ging de orkaan gepaard met zware sneeuwval Dank zij tijdige waarschuwingen konden alle vissersboten en kustschepen zich in de havens in veiligheid brengen voor de or kaan losbrak. ESSEN (D.P.A.) De ondernemers der kolenmijnen in het Ruhrgebied hebben bij de Hoge Autoriteit van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal het ver zoek ingediend de kolenprijzen voor 15 februari met gemiddeld drie mark per ton te mogen verhogen. Als reden voor dit ver zoek hebben de ondernemers het verzoek van werknemers genoemd voor een loons verhoging met gemiddeld negen percent. Het verzoek tot prijsverhoging omvat volgens de ondernemers nog niet de prijs verhogingen van in totaal ongeveer drie mark per ton, die in het voorjaar van 1955 na de toenmalige loonsverhoging in de kolenmijnen werden aangevraagd, doch tot dusverre nog niet werden toegestaan. In totaal zouden de kolenprijzen derhalve met zes mark per ton verhoogd moeten worden. DE BILT: Een hogedrukgebied, dat enkele dagen achtereen ten noorden van de Azoren lag, heeft zich afgelopen 24 uur naar West-Europa verplaatst, waarbij voor al in Duitsland de luchtdruk aanzienlijk steeg. Dit had tot gevolg dat de invloed van de diepe stormdepressies, die langs IJsland naar het noord-oosten trekken, nu niet verder meer reikt dan tot het noordelijk deel van de Noordzee. De depressies stuwen weliswaar grote hoeveelheden zachte lucht in de richting van het Noordzeegebied en Scandinavië maar door de verplaatsing van het hoge drukgebied naar Duitsland kan deze zachtere en vochtige lucht in de onderste lagen van de atmosfeer niet verder over ons land doordringen. Alleen langs de Waddenkust stroomde zachter en vochtiger lucht tijdelijk binnen. Het weer in ons land blijft ook donderdag onder invloed van het hogedrukgebied bo ven Duitsland zodat in het heersende weer type weinig verandering komt. v cei rappuri (van hedenmorgen 7 nur) weers - Bfl *1 O. M ra g ci toestand së S O u t- 5r O zS Helsinki half bew. w 1 0,4 Stockholm geheel bew. w 2 3 Oslo nevel n -2 0 Kopenhagen motregen w 4 1 Aberdeen half bew. windstil 8 0 Dublin geheel bew. zw 7 0 Londen mist windstil 1 0 Amsterdam onbewolkt Z -1 0 Brussel onbewolkt windstil -3 0 Parijs onbewolkt no -2 0 Bordeaux mist windstil -3 0 Grenoble geheel bew. windstil 0 0 Nice onbewolkt nw 4 0 Berlijn regen wzw -0 0,3 Frankfort nevel windstil -4 0 München half bew. zo -2 0 Zürich geheel bew. nno 0 0 Genève geheel bew. nno 2 0 Locarno onbewolkt windstil -4 0 Wenen onbewolkt n -3 0,3 Innsbruck geheel bew. windstil -0 0 Rome zwaar bew. no 6 0 Den Helder onbewolkt mat. wzw 2 0,1 Ypenburg onbewolkt zw. zw -1 0 Vlissingen onbewolkt zw. zw 1 0 Eelde onbewolkt mat. zw -1 0 De Bilt onbewolkt zwakke -3 0 Twente onbewolkt zwakke -3 0 Eindhoven dichte hiist windstil -5 0 Vlv.Z.-Limb. onbewolkt windstil -3 0 Neerslag laatste 24 uur. POOOOOOCCOOOOOOOCxxcooocoooooooomcyTnfYYïVYVYY- RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Opklaringen maar ook plaatselijk mist. Weinig wind. Vannacht overwe gend lichte vorst, morgenmiddag over het algemeen iets lagere temperaturen dan vandaag. 5 januari Zon op 8 50 uur. onder 16.45 uur. Maan op 1.28 uur. onder 11.50 uur. Maanstanden 4 jan. 23.41 uur: laatste kwartier 13 jan. 4.01 uur: nieuwe maan 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 4 januari Hoog water: 8.15 en 20.39 uur. Laag water: 3.47 en 16.13 uur. Donderdag 5 januari Hoog water: 9.07 en 21.35 uur. Laag water: 5.26 en 17.02 uur. 0000

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1