Amsterdamsche Bank Woningbouw in Haarlem eiste groot deel bouwnijverheid op Textiel-industrie in Haarlem boekte gunstige resultaten Kerkdiensten Zorgen voor de houthandel door hoge prijzen van de grondstof „Vervoer in spitsuren is te goedkoop" Radio Moors Reddingsbrigade oefent met autocabine KNBRD SLOT DEFECT? ZATERDAG 7 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Grammofoonplaat gebruiksvoorwerp" Drukseizoen voor vervoer bedrijven in district Haarlem Belangrijke kleinigheden scherp bezien Zondag in Stoop's bad Begrafenis Braziliaanse ambassadeur WASSERIJ DUYN Het jaar 1955 bracht voor de bouwnijver heid in Haarlem en omgeving voldoende werk, waarbij de woningbouw ten behoeve van de volkshuisvesting het overgrote deel voor zich opeiste, aldus het verslag van de Haarlemse Kamer van Koophandel. Wel werden in beperkte mate ook grotere bouwwerken ten behoeve van de overheid gesticht, scholen en ziekenhuizen gebouwd, maar niet voldoende om de bouwbedrijven, die niet als woningbouwers optraden of gespecialiseerd waren, van voldoende werk te voorzien. Daar te bouwen woningcomplexen meestal in groot aantal in één object wer den uitbesteed, konden de kleinere aan nemers hieraan niet deelnemen door de financiële eisen en het risico hieraan ver bonden. Wel werden door grote bouwers of combinaties grote woningcomplexen, be stemd voor beter gesitueerden, gebouwd en deze werden door particulieren voor eigen- bewoning of ook wel in zijn geheel door verzekeringsmaatschappijen voor belegging gekocht. De premieverlaging van de particuliere bouw met 50 was voor vele bouwonder nemers een teleurstelling, waarbij ook nog moeilijkheden ontstonden voor het ver krijgen van bouwvergunning voor premie- bouw bij de gemeentebesturen, die verbin tenissen met de zogenaamde bouwkassen hebben aangegaan en voor deze laatste hun bouwvolume reserveerden. Voor de burgerpatroon kwamen veel uit gestelde onderhoudswerken en kleine ver bouwingen aan de markt, zodat voor deze ruim voldoende werkgelegenheid werd ge schapen. De verhogingen van materiaalprijzen waren zeer belangrijk, waardoor baksteen, dakpannen en vooral rivierzand en grind aanmerkelijk duurder waren; voor de twee laatstgenoemde kan het tekort aan scheepsruimte voor de binnenvaart als een der voornaamste oorzaken worden ge noemd. Aan het einde van dit jaar werden de moeilijkheden voor het bouwbedrijf nog vergroot, doordat door de bouwstop voor de bedrijven, welke niet op woningbouw zijn ingesteld, een voor hen belangrijk ar beidsveld werd afgesloten. De regering is echter van mening, dat in het belang van de volkshuisvesting, de woningbouw voor rang moet hebben. Kalkzandsteenindustrie In de kalkzandsteenindustrie werden de bedrijfsresultaten in het jaar 1955 voort durend ongunstig beïnvloed door een ern stig tekort aan personeel, zowel geschoold als ongeschoold. Dit heeft geleid tot een regelmatige onderbezetting, waardoor niet ten volle aan de vraag kon worden vol daan, terwijl de produktie-kapaciteit daar voor wel aanwezig was. De onderbezetting had uiteraard mede tot gevolg, dat een niet onbelangrijk deel van het geïnvesteerde kapitaal onrendabel was. Zolang de langdurige militaire dienst tijd, de emigratie en het ambtelijke appa raat zo vele mensen aan het productie proces blijven onttrekken, vreest men, dat geen verbetering zal intreden, doch wel een geleidelijke teruggang. Bovendien heeft het personeels-tekort nog het gevolg, dat de factor arbeid in de kostprijs regelmatig stijgt, zonder dat daar een evenredige produktieverhoging tegen over staat. De ondernemers zien zich ge dwongen bij het aantrekken van personeel tegen elkaar op te bieden, waardoor alleen maar bereikt wordt, dat de lonen en emo lumenten steeds hoger stijgen, waardoor het tekort uiteraard niet wordt opgeheven, doch wèl steeds meer voelbaar wordt. De jongste tendenz naar langere vacanties, zal het tekort nog meer accentueren. Typisch is een groot tekort aan scheeps ruimte voor de binnenvaart, waardoor de aanvoer van grondstoffen nu weer dreigt te stagneren. Vóór alles zal echter de per soneelsvoorziening in dit bedrijf in de ADVERTENTIE -A. De beroemde Potter's menthol pellets brengen ogenblikkelijke verlichting. Handige blik- doosjes 55 cent bij Apotheker of Drogist. Bij zware verhoud heid, bronchitis of catarrh neem I dan F'otter's Ca- 1 tarrh Pastilles, per doos fl 1.10. De rode pastilles met J de snelle werking. POTTER'S L IN IA Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM In dè grammofoonindustrie in het district Haarlem is men over de resultaten van het afgelopen jaar uitermate tevreden. Men schrijft de gunstige gang van zaken in de eerste plaats toe aan de verhoogde welvaart en in de tweede plaats aan het feit, dat de grammofoonplaat tegenwoor dig eerder kan worden beschouwd als een gebruiksvoorwerp dan als een luxe artikel. Een en ander heeft tot gevolg, dat het in het district Haarlem gevestigd bedrijf is overgegaan tot de bouw van een nieuwe fabriek, die twee keer de kapaciteit bezit van het huidige fabriekspand. De lang speelplaat vindt steeds meer aftrek, ter wijl ook de 45-toeren plaat hoe langer hoe neer de plaats gaat innemen, die deze Plaat, welke tal van goede eigenschappen hezit, verdient. In het afgelopen jaar heeft men zich er speciaal op toegelegd platen °P te nemen van Nederlandse artisten, die succes boeken en met goede resultaten. Over gebrek aan personeel had men in de branche niet te klagen. Het schijnt, dat het werken in dit bedrijf, waar in de let terlijke zin „muziek" in zit, een bepaalde Mtractie biedt. naaste toekomst de bedrijfsresultaten be- invloeden. Schildersbedrijf In het schildersbedrijf bestond in 1955 zo goed als geen werkloosheid. Door het weghalen van schildersgezellen voor de nieuwbouw, waarbij het werken in tarief werd aangeboden, raakte men het perso neel in het onderhoudswerk kwijt. Op drachten kwamen er zeer vele, maar van nieuwe relaties was het zo goed als on mogelijk werk aan te ne.-nen. De te maken prijzen waren goed, het vroeger zo veelvuldig voorkomen van te lage inschrijvingsprijzen bij bestedingen, kwam niet veel voor in het afgelopen jaar, omdat men overal te veel opdrachten had. Veel buitenschilderwerk, dat dit jaar nog uitgevoerd had moeten worden, moest noodgedwongen blijven wachten, het hoogst noodzakelijke werk aan kale gedeelten werd dan, om bederf te voorkomen, voorlopig gegrond. Alles bijeen was het een zeer goed jaar wat de bedrijfsresul taten betreft. Houthandel Bij een terugblik op het achter ons lig gende jaar kan geconstateerd worden, dat de resultaten in de houthandel over het algemeen een gunstiger indruk geven dan aanvankelijk was verwacht. De langdurige vorstperiode in de aanvang van dit jaar, waardoor de bouw aanmerkelijk stagneer de, deed vrezen, dat de daardoor ontstane achterstand in de omzetten niet meer in de loop van het jaar zou kunnen worden ingehaald, aldus het verslag. Er blijven echter zorgen voor heden en toekomst. De zorg voor de houthandel be treft in de eerste plaats de zeer hoge prij zen van de grondstof. De stijging van de prijs van het hout is nog steeds drie- tot viermaal méér dan die van andere bouw stoffen. Allerwegen wordt hieraan veel aandacht besteed. De door exportlanden gevraagde hogere prijzen voor het rond hout, de ook daar gestegen lonen, de veel hogere scheepsvrachten, assurantietarieven en de hogere kosten van de arbeid in ons land, zijn even zovele oorzaken van dit verschijnsel. Overigens is het niveau van de houtprijs in de andere Westeuropese landen gelijk aan dat van ons land. Dat dit alles een nadelige invloed heeft op de marge voor de handel is duidelijk. Dan moge nog genoemd worden: de fiscale druk die het de ondernemer praktisch onmo gelijk maakt in Voldoende mate voor par ticuliere kapitaalvorming te kunnen zor gen. Het bedrijfsleven ziet met verlangen uit naar een wijziging van de belasting wetgeving te dezen aanzien. Niettegenstaande alle moeilijkheden moge erkend worden, dat de houthandel haar taak naar behoren heeft verricht. Hout is in elke gewenste hoeveelheid, maat en soort te verkrijgen en direct leverbaar. Kwam het grootste gedeelte van de in voer, als gewoonlijk, uit Zweden en Fin land, ook Oostenrijk was weer een belang rijk handelspartner, terwijl het aandeel van Rusland in de zachthoutsector weder om groter was dan in het voorgaande jaar. De Nederlandse houthandel volgt met zeer veel belangstelling de besprekingen en studies over de plannen van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting ter zake van de bouw van het zogenaamde „houtrijke huis", dat goedkoper en met minder arbeidsuren-op-het-werk kan wor den gereedgemaakt, dan het voor Neder land klassieke gemetselde huis. Men hoopt hierdoor tot een groter aantal afgeleverde huizen per jaar te komen dan in de laatste jaren het geval was. De houthandel staat gereed hieraan enthousiast mee te werken. Glashandel Het artikel glas is door de nieuwbouw nog steeds sterk in vraag. De omzet be woog zich in stijgende lijn, terwijl de winstmarge redelijk is te noemen. Daar tegenover staan echter hogere lonen en kosten, zodat het resultaat wellicht iets beneden dat van 1954 zal liggen. In het algemeen kan worden gezegd, dat de bedrijfsresultaten van het vervoer in het district van de Haarlemse Kamer van Koophandel en Fabrieken in 1955 gunstig zijn geweest. Enerzijds is dit te danken aan de prachtige zomer, anderzijds aan de vrijwel algemene welvaartsverhoging. Er wordt meer van de openbare vervoermid delen gebruik gemaakt dan ooit tevoren, al wordt de concurrentie van wielrijders en bromfietsers, in het bijzonder bij gun stig weer, in steeds toenemende mate ge voeld. De exploitatie-kosten stegen in niet onbelangrijke mate. Slechts met inspanning van alle krachten en door een zo efficiënt mogelijke bedrijfs voering kon, zonder tariefsverhoging, aan de stijging der exploitatiekosten het hoofd worden geboden. Mochten de kosten blij ven stijgen, dan zal in de naaste toekomst echter gerekend moeten worden met een gepaste verhoging der tarieven. In het bijzonder zal hierbü gedacht moe ten worden aan een verhoging van de prijs van abonnementen en weekkaarten. Het vervoer in de spitsuren, uren, waarin ook door de vervoerbedrijven extra pres taties moeten worden geleverd, is te goed koop. Het binnen- en buitenlandse toerwagen- vervoer bleef zich in gunstige zin ont wikkelen, evenals het vervoer naar en van Schiphol en De Keukenhof. Het gebrek aan personeel deed zich ook in de vervoerssector in ernstige mate ge voelen. Gelukkig kon in bepaalde gevallen personeel uit de noodgebieden worden aangetrokken. Hoewel van de overheid bij de toewij zing van woningen veel medewerking werd ondervonden, is de woningnood bij een verantwoorde personeelsvoorziening een zeer remmende factor. ADVERTENTIE van ouds bekend Tel. 14609 Officieel Phlltps-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ADVERTENTIE Niets ontgaat de vakman, die een uurwerk onder de loupe neemt. Elk radertje is een „belangrijke kleinigheid", dat scherp moet worden beschouwd. Zo heeft ook de Bank een door ervaring gescherpt oog voor de vele „belangrijke kleinigheden" in het zakenleven, voor de schijnbaar onbelangrijke factoren, die in werkelijkheid doorslaggevend kunnen zijn om een zaak tot een goed einde te brengen. De bemiddeling van de Bank bij transacties - en zeker als die op internationaal terrein liggen - biedt daarom méér en betere kansen op het welslagen daarvan. 218 kantoren in 179 plaatsen Het jaar 1955 is voor het in het district der Haarlemse Kamer van Koophandel ge vestigde kousenbedrijf gunstig geweest, dank zij het feit, dat sinds 1946 het groot ste gedeelte van het machinepark is ver nieuwd en gemoderniseerd, waarbij tevens de totale produktiekapaciteit zeer belangrijk werd uitgebreid. Hierdoor was men in staat belangrijke exportmarkten te veroveren. Waar echter ook het buitenland, waar onder vooral Duitsland, belangrijke uit breiding aan zijn kousenproductie geeft, zullen nieuwe loonronden de positie op de exportmarkt belangrijk beïnvloeden. In de handschoenenbranche ziet men met voldoening op het afgelopen jaar terug, al bracht de wijziging in de omzetbelasting wel een ernstige teleurstelling, doordat, terwijl de weelbelasting werd afgeschaft voor niet met vacht gevoerde handschoe nen, de met vacht gevoerde handschoenen wel met 15 percent bleven belast, waar door zich het eigenaardige verschijnsel voordoet, dat handschoenen, die dienen om hen, die uit hoofde van hun beroep veel in de buitenlucht moeten vertoeven, worden belast volgens het weelde-tarief, terwijl avond-handschoenen vrij zijn van weelde belasting. De stijging van de algemene welvaart heeft weinig invloed gehad op de bedrijfs resultaten, omdat men zich in het in het district gevestigd bedrijf in feite een vrij willige beperking oplegt in de productie, teneinde te verkrijgen, dat in tijden van een neergaande conjunctuur de productie gehandhaafd kan worden en er ook dan voldoende werkgelegenheid zou zijn voor het personeel. Dit personeel namelijk volgt een drie- of vijfjarige opleiding, geduren de welke periode het loon naar verhouding laag is. ADVERTENTIE Daartoe in staat gesteld door een belang rijke subsidie van het Carnegie Helden fonds heeft het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van dren kelingen (K.N.B.R.D.) waarvan voorzit ter is de heer J. P. Weyburg uit Santpoort eind vorig jaar bij de constructiewerk plaats De Groot in Amsterdam een auto cabine laten vervaardigen op aanwijzing van het Centraal materiaalbureau van de reddingshond. De nieuwe cahine was bij de bondsvergadering op 12 November voor het eerst te zien. De reddingsbrigade in Alk maar had op 17 December de primeur van het te water laten van de cabine. De twee de reddingsbrigade, die er mee oefent, is de Bloemendaalse. Deze oefening wordt zon dag in Stoop's bad gehouden. Om elf uur begint een theoretische voorbeschouwing, hoe men als automobilist zich in veiligheid kan stellen als men te water is gereden. Om kwart over twaalf begint vervolgens een practische oefening. Het secretariaat van de technische commissie van de B.R.B. heeft een schrijven laten uitgaan aan het Provinciaal Electriciteits- en Waterleiding bedrijf van Noordholland (P.E.N. en P.W.N.), alsmede aan de Bloemendaalse politie en de dienst van Publieke Werken in deze gemeente, in welk laatste geval men via de directeur van dit bedrijf tevens de Vrijwillige brandweer Bloemdaal hoopt te bereiken, waarvan hij directeur is. Ook iedere particuliere automobilist is Zondag in Stoop's bad hartelijk welkom om de oefening bij te wonen (en eventueel mee te maken). Waarschijnlijk kunnen vierentwintig mensen met de cabine onder water gereden worden. De afmetingen van de van een millimeter dik plaatijzer ver vaardigde cabine zijn: lang 110 cm. breed 105 cm. en hoog (inclusief vier wielen 135 cm. Het gewicht van de cabine is 110 kilo gram, maar om drijven te voorkomen wordt bij gebruik de cabine verzwaard met vier gewichten. Dan wordt een totaal gewicht van 259 kilogram bereikt. Er is één deur. aan de stuurzijde. Aan drie zijden is onbreek baar autoglas aangebracht. Om aan alle daarvoor gestelde veiligheidsvoorwaarden te voldoen, rekening houdende met het feit dat in open water de cabine kan weg zakken, ontbreekt de bodem in deze cabine j van de K.N.B.R.D. in tegenstelling met die j van de Haarlemse watervrienden, die al I meermalen in het Sportfondsenbad werd gedemonstreerd. Men is er bij het centraal j materiaalbureau van de K.N.B.R.D. van uitgegaan, dat bij eventuele onverwachte moeilijkheden de cabine kan worden ge- j kanteld, waardoor de een of twee inzitten den er door de bodem van de cabine uit kun nen komen. Normaal zoals bij de vaste bo dem in Stoop's bad echter, is de juiste weg de cabine door de deur te verlaten. Deze deur kan heel gemakkelijk worden geopend, zodra de evenwichtstoestand is ingetreden. Het is van enorm veel belang bij te water rijden te wachten tot dit ogenblik aan breekt en zich gedurende deze periode niet angstig te maken. De confectieindustrie was ook in 1955 ruim voldoende van orders voorzien, waar bij het nog steeds nijpende gebrek aan per soneel, in het bijzonder ook vrouwelijk personeel, de grootste belemmering voor de verdere expansie bleef. Daartegenover werd de rationalisatie in de bedrijven, onder stimulerende invloed van het Produktiviteits centrum voor de Confectie-Industrie, verder doorgevoerd. In 1955 werd voor het eerst in Haarlem met een officiële Vakopleiding voor con- fectie-naaisters begonnen. Hierbij zijn de Huishoudscholen voor het aanvullende onderwijs ingeschakeld. Door overbezetting van de textielindustrie bleef de grondstof- fenpositie moeilijk, echter niet van dien aard, dat zich hierdoor stagnaties voor deden. De tijdelijke afschaffing van de omzet belasting op textiel, ingaande 1 september 1955, heeft gunstig gewerkt. De industrie beschouwt het als een eis van algemeen belang, dat dit tijdelijk karakter aan deze maatregel wordt ontnomen. Op het gebied van de omzetbelasting hebben juist in deze tak van industrie op korte termijn in het verleden zo vele wijzigingen plaats gevon den, dat het thans dringend geboden is, dat er nu een lange periode van fiscale rust gehandhaafd blijft. De vooruitzichten van 1956 zijn met betrekking tot het voorjaar bevredigend. Kleermakerijen Het omzetverloop in de branche kleer makerijen bleef ongeveer gelijk aan dat van het vorige jaar. In juli en augustus was de verkoop minder dan in 1954 ten gevolge van de afschaffing van de omzet belasting op textiel per 1 september 1955. De achterstand werd slechts gedeeltelijk ingehaald in de laatste maanden van 1955. De detailhandel was bevredigend en ook in de St. Nico!aasperiode werd wat meer om gezet dan in 1954. Onder groot eerbetoon is vrijdag de dinsdagavond in het ziekenhuis Joannes de Deo overleden ambassadeur van Brazi lië, de heer Th. da Graca Aranha, naar zijn voorlopige rustplaats op de R.K. Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan gebracht, nadat tevoren in de dekenale kerk aan de Park straat een plechtige mis van requiem was gecelebreerd. Aan de ene zijde van de katafalk had den de weduwe, de docher en de overige familieleden van de overleden ambassa deur plaats genomen. Tegenover hen de vertegenwoordiger van de Koningin en de Prins, mr. G. C. D. baron van Harden- broek, grootmeester van het Huis der Koningin. Op de eerste rij van het middenschip der kerk waren ter rechter- en linker zijde de vier slippendragers gezeten: mi nister Beyen, de Australische ambassadeur en de gezanten van Portugal en Uruguay. Ter linkerzijde waren vervolgens de Nederlandse regeringsvertegenwoordigers en andere autoriteiten gezeten, waarbij de ministers Beel, Staf, Kernkamp en de ge volmachtigd minister van Suriname, mr. Pos, de opperceremoniemeester van het Huis der Koningin, N. A. Rost van Ton ningen, vice-admiraal b.d., de voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, de vice-president van de Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. Ter rechterzijde waren vrijwel alle am bassadeurs, gezanten en waarnemende zaakgelastigden gezeten van de in ons land geaccrediteerde missies. ADVERTENTIE AMSrrKDVMSKVVAHrTO Til. 11053 MANGELWAS KANT EN KLAAR. Binnen 4 dagen retour ZONDAG 8 JANUARI 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Zie dienst Nieuwe Kerk. 3.30: Consistoriekamer Gr. Kerk. Liturgi sche dienst voor slechthorenden. 7: zie N.we kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. H. Doop. 7: Ds. W. M. van Asperen. Noorderkerk, Velsersitr. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. H. Doop. 7: Dez. medew. v. h. Jeugdkoor, o.l.v. KI. Bolt. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. v. Asperen. H. D. Ba- kenesserkerk. Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. T. van den Burg. 10.30: Jeugd dienst:. Ds. G. van Leeuwen, van A'dam. Gebouw Vrijz. Hervormden. Jacobstraat 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kiriderkerk. Dhr. J. van Eijsden Jr. 10.45: Ds. E. Pot. Diaconessenhuis Hazepaterslaan. 4.30: Ds. E. Saraber, van Voorschoten. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Dhr. G. Radersma. Centrum. O. Groen markt 10: Wika Veenstra. Eglise Walionne 10.30 h.: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kirehengemeinde. Waalse Kerk, 20 Uhr: Missions Gottesdienst P. Gölz, v. d. Rhein Mission. Woensdag 20 Uhr: Bibelst., Spaarnd.w. 18b.. Christian Science. First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30:Bidstond in de Tempeliers straat 55 rood. The Bethel Pentecostal Tem ple Inc., Voorhelmstraat 3. geb. „Beth-El". 2: Pastor C. J. H. Theys. Dinsdag 7.30: Ma- leise dienst en bidstond. Br. N. Matray. Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zustersa- menkomst). Zr. L. J. Weber-Immink. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdagmiddag 3: Rondetafelbespreking Broederkerk. Parklaan 34. Ned. Herv. Evan gelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Ha- gedoom. van Huizen. Woensdag 7.30: Dhr. G. Stekelenburg, van Utrecht. Stads Evan gelisatie, L. Herenstraat 6. 10 en 7: Kapitein A. Bouwens. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Ziiiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld. Evangelist te Bodegraven. 5: Dezelfde. Evangelisdtiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jac. Klein Haneveld. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits. directeur van het „Brandpunt" te Doorn. Broedergemeen te, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturlgsehe Zangdienst. Zondag. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G., 't Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. j A. H. v. Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgeb. Schoterweg hk. Pijn boomstraat. 7.45: Ds. G. Kroes, Oecumeni sche avondstilte in de Ramplaankerk m.m.v. Geref. Kerkkoor. Ver. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Jeugdkerk in de Peuzelaarsteeg 3. Mej. M. Dijkema Eemonstr. Geref. Kerk. 10.30: Ds. J. Breu- kink. van Alkmaar. Geref. Kerk. Wilhel- minakerk. Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk Richard Hoikade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. .T. A. van Arkel. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen. Oud- Katli. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Ge meente, Begijnhofkapel. Begijnhof. 10.30: Dhr. F. Oosterwijk. 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbel bespreking en bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Samenkomst. 7.30: Evangelisatiedienst. Maandag 8.15: Ra dio Ibra Tanger. Pinksteruitzending. Spre ker E. v. d. Molen, Pinksterzangkoor Gro ningen. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeen- sehapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lan ge Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten Volle Evangelie Gemeente, Paul Kruger- straat 36. 10: Samenkomst. 12-13: Zondags school. 7: Opwekkingssamenkomst. Don derdag 8: Gebedssamenkomst. Alleen voor gem. leden. De Christengemeenschap. Wil- ADV ERTENTIE In Den Haag vond vrijdagmorgen de staatsbegrafenis plaats van de ambassadeur van Brazilië, Th. Da Graca Aranha. Het moment, waarop de kist de dekenale kerk in de Parkstraat - waar de plechtige requiemmis werd gecelebreerd - wordt uitgedragen. „DE S l E U T E l S P E C I A I I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 helminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men sen wijd ingsdienst. Don- dardagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cor- nelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. A. Wunderink, de Bilt. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst. 3: Zondagsschool alle leeftijden. 8: Evangelisatiedienst. Dins dag 8: Ged. O. Gracht 47: Engelse Bijbelstu die. F. Worgan, Engels Evangelist. Donder dag 8: Evangelisatiesamenkomst B. Richard son. Amerik. Evangelist. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kleuterschool. Colensostraat. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 9.30 en 10.45: Dr. H. v. d. Loos. Voorber. H. Av. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. H. Doop. 7: Dr. H. v. d. Loos. Bijz dienst m.m.v. de heer Soellaart. Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam-West) 10.30: Dhr. De Vries, Heemstede, Jeugddienst 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassa- straat). Donderdag 8: Dhr, J. Sevensma., evangelist te Amsterdam. Dinsdag 8: Bij belstudie, Maasstraat 8. Geref. Kerk. Klop persingelkerk. Kloppersingel 55-57. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. H, W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. W. F. M. Lindeboom. Noord-Schoterkerk Spaarnrijkstr. 10: Ds. Lindeboom. 5. Ds. van Arkel. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. L. S. den Boer, Den Haag. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili- gingssamenk. 12: Compagnie. 4: Kindersa menkomst. 6.45: Openlucht samenk. 7.30: Verlossingssamenk. Dinsdag 2.15: Gezins bond. 7.30: Soldatensamenkomst. Woensdag 2: Film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. A. de Klerk. 19: Ds. W. van Wijngen, pred. te Christ- church (Nieuw Zeeland). Kapel Nieuw-Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. H. Av. 19: Ds. v. Dijl, H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Ds. L. D. van Dijl. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Ds. G. J. de Nie, Vrije Gem., Amsterdam. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camp- laan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Ri chel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10.30: Drs. A. Bos, van Haarlem. 3: Ds. J. J. Arnold, van IJmuiden. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10 30: Prof. Dr. E. L. Smelik, te Amsterdam. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in „De Stal". 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eeghen- instituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. Spijker, Rem., 's Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk 9.45 en 5: Ds. C. Klapwijk, H. Avondmaal. BI.OEMFNDAAL. 9.30 en 11: Ds. R. van der Mast. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Hv. Bentveld. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. P. de Ruig, te Haarlem. Voorber. H. Av. 3.30 en 7.30: Ds. S. J. Popma, te Amsterdam. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19,30: Vespers en Lof, OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. van Limburgh te Bennebroek. 19.3019.45: Orgelspel door de heer Egbert Vos. 19.45 20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. G. Kroes. Evang. Luth. Pred. te Haarlem, me dewerking koor. 10: Jeugdkapel, 12-15 j. in „Irene", spr. dhr. P. Mantel. Marine Hospi taal. 10: dienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer H. Doop. 5: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 10: Ds. Krabbe. 5: Ds. Rikkers, uit Achlum. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. D. C. v, Wijngaarden, van IJmuiden, Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. S, L. Verheus, van Leiden. Geref. Kerk 9.30: Ds. D. Hoornstra. 3.30: Ds. J. de Lange. NIEUW-VENNEP, Ned. Herv. Kerk. 11: in de Geref. kerk Ds. J. A. v. Boven. H. Doop. in jeugdgebouw 3: Ds. M. C. Don. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don, H. Avondmaal. 3: Ds. J. A. v. Boven. H. Av. en dankzegging. Bethel- kapel. 10: Ds. G. W. Sprayt, van Amsterdam voorbereiding H. Av. 7: Ds. J. A. v. Boven, jeugddienst. Geref. Kerk. 9 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. H, Av. en dankzegging. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard. van Hillegom. 7: Vie. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. W. van Wijngen, Nieuw Zeeland. 18.45: Bijzondere kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.45 tot 19: zangdienst. „De Toorts" 9: Ds. J. Heidinga, Haarlem. Jeugdhuis 10,30: Jongejeugdkerk. Dhr. W. Doevendans. Santpoort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, Bevestiging van kerkeraadsleden. 7: geen dienst. 9.30: Jeugd kapel. Dhr. J. Schreuder, van Santpoort. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. J. van Leusen, uit Velsen. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, H. Av. 5: Dezelfde. H, Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3: samenkomst in ponsion Dijkhoffz, Brederodestraat 43. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Ilerv. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Jongeboer, H. Av. Ned. Prot. Bond 10: Ds. F. E. van Leeuwen, van Rotterdam. Geref. Kerk, 10: Ds. Pijlman, van Katwijk aan Zee 5: Ds. A. L. Bos, van Katwijk aan Zee. Ger. Kerk. art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. v. d. Hegen, ber. pred. te Stadskanaal. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. C. Noordergraaf, van 's Gra vendeel. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kie- boom. Donderdag 7.30: Dezelfde. Oud-Ger, Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 730: Leesdienst.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7