Bovenverdieping uitgebrand in Waalstraat bij Rijksstraatweg Plan voor flatgebouw met achttien woningen aan de Dompvloedslaan Kort en bondig ZAADHANGEL JAN ROOZEN In Haarlem zijn zaterdag 2800 kerstbomen verbrand Mosselen eten en Spencer roken Haarlemse brandweer in actie Gemeente Haarlem wil „boterfabriek" kopen EVC probeert IJmuidense staking te „veroveren Uzv vruchtbomen 7 Ook aankoop voor nieuwe sportzaal bij Gymnasium Dodelijk verkeersongeval bij Vierkant in Lisse J. L. Roelofs koninklijk onderscheiden B.B. gaat oefenen in Oud-Schoten Nog geen bouwvergunning voor Linnaeushof Dakdekker uit Amsterdam gearresteerd Voormalig R.K. priester spreekt in Begijnhofkapel Sneeuw Ontslag van 64-jarige niet bewezen geacht Conflict gaat door; reders antwoordden niet Zuster Van Soeren van Spaar en Hout jubileert Burgerlijke Stand van Haarlem Nieuwjaarsreceptie dr. M. J. Prinsen Albert de Klerk dirigent te 's Hertogenbosch MAANDAG 9 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Al in 1748 wist men in Nederland wat een goede mossel waard teas. De stad Rotterdam had er zelfs een eigen keurmeesteres voorKaal Mulderbeter bekend als Kaat Mos sel, de vurige Oranje-klanle. Van haar zijn de kernachtige woorden Een mossel smaakt niet zonder brandewijn In het Mosselhuis in de Herenstraat in Den Haag weet men dat nu wel beter. Daar kent men wel vijftig manieren om mosselen te bereiden, en op alle vijftig manieren smaken ze verrukkelijk ook zonder bran- dewijn. De échte fijnproever steekt na afloop een Spencer op: de be kroning van zijn smulpartij èn, een genot op zich zelf! ^XIALIT)^ een genot een traditie Wanneer dc Haarlemse raad met een urmaT) COHUNl N. V. De huurflats, zesendertig in getal, die aan de Dompvloedslaan in Overveen zijn gebouwd en die nu bijna voltooid zijn de meeste woningen in de drie blokken zijn inmiddels al betrokken door de nieu we bewoners zullen niet de enige flat woningen zijn aan deze laan, die in de toe komst een belangrijke verbindingsschakel zal worden in de oost- en westverbinding. De hoek DompvloedslaanVrijburglaan zal eveneens niet langer een kale vlakte blijven, maar plaats bieden aan achttien flatwoningen. En misschien zal in de verre toekomst op dezelfde wijze de hoek Domp vloedslaan-Willem de Zwijgerlaan worden bebouwd. Dan zal de ingang- van de Konin gin Wilhelminaschool voor christelijk lager onderwijs de scheiding tussen de twee nieuwe flatgebouwen vormen, waarmee het schoolgebouw aan het gezicht wordt ont trokken. Scholen spelen verstoppertje Daar heeft de architect B.N.A. W. J. Pie- terse uit Aerdenhout, die destijds dit schoolgebouw heeft vervaardigd, nogal ernstige bezwaren tegen geuit. Met voor beelden toonde hij aan, dat gedurende een periode de mening heeft geheerst ook in Bloemendaal dat scholen lelijke gebou wen zijn, die zo ver mogelijk uit het ge zicht moesten worden gebouwd. Men be hoeft daartoe slechts aan de ingesloten Ju- lianaschool in Overveen en de Bornwater- school in Bloemendaal te denken. De heer Pieterse is van mening, dat de architect ook bij de scholenbouw wel degelijk een architectonisch fraai geheel weet te ver krijgen, dat het daglicht kan verdragen en het aanzicht zeker waard is. Misschien dat hiermee in de toekomst rekening kan wor den gehouden bij scholenbouw. De kleuter school aan de Vrijburglaan, een ontwerp van de heer K. J. Aanstoot, architect B.N.A. te Overveen. zal ook nog achter huizen schuil gaan, maar het project van de Bloemendaalse architect B.N.A., de heer H. W. van Kempen, met de bouw van een christelijke ulo aan de Rijperweg belast, krijgt een ander lot en zal wel van de weg af te zien zijn. Dit moge als goed teken voor de toekomst worden beschouwd. Bezwaren omwonenden Artikel 20 van de Wederopbouwwet houdt in, dat gebouwd mag worden onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten in afwijking van een bestaand uitbreidings- plan of van geldende bebouwingsvoor schriften. B. en W. van Bloemendaal heb ben half December van het vorige iaar be kend gemaakt, dat zij vergunning wilden verlenen, als bedoeld in genoemd artikel van de Wederopbouwwet voor het bouwen van een flatgebouw aan de zuidzijde van de Dompvloedslaan, tussen de uitmonding op die laan van de Vrijburglaan en de Willem de Zwijgerlaan, op de hoek van eerstgenoemde laan. Tegen dit bouwplan hebben nadat dit op de gemeentesecre tarie te Overveen ter inzage had gelegen enige eigenaren van aan genoemde per celen grond grenzende en in de nabijheid gelegen eigendommen bezwaren inge bracht. Daarover zullen B. en W. van Bloe mendaal zich dus nog moeten beraden, al vorens met de bouw van de flats kan wor den begonnen. Achttien woningen in 3 lagen Het flatgebouw zal achttien woningen be vatten met drie woonlagen en zes flats op elk der drie toegangsdeuren. Zij zullen ge bouwd worden door het aannemersbedrijf W. Thunnissen N.V. te Heemstede, dat aan de Overveense architect B.N.A., de heer K. J. Aanstoot, de opdracht heeft gegeven een plan voor deze flatbouw te maken. In te genstelling met de reeds bestaande drie blokken van twaalf flats, die huurwoningen zijn, zullen de percelen in het nieuwe ge bouw tegen ruim twintig duizend gulden te koop worden aangeboden. De prijs ver schilt naar gelang men de eerste, tweede of derde woonlaag kiest. In vormgeving sluit het nieuwe gebouw aan op de bestaande flats; alleen zullen de woningen iets inspringen. Zij bevatten evenals de huurflats drie slaapkamers met keuken en balcon aan de voorzijde (noordkant). In het nieuwe geoouw komt bovendien een ruim balcon aan de achter (zuid)zijde. Voor bewoners, die voldoende hebben aan twee slaapkamers, kan de aan het balcon grenzende slaapkamer bij het woonvertrek (oppervlakte 5 bij 3.75 meter) worden getrokken door de afscheidende glazen deuren weg te nemen. Andere af metingen zijn: een hal van 1.70 bij 3.60, aan de achterzijde twee slaapkamers van respectievelijk 4.25 bij 2.50 en van 3.63 bij 3 en een keuken van 2.41 bij 2.30 meter. Bovendien krijgt elke bewoner in het souterrain de beschikking over een berg ruimte voor rijwielen, brandstoffen en an dere zaken, die'men meëstal in dé schuur pleegt op te bergen. Zondagmiddag om 3 uur werd de heer H. Warmerdam uit Lisse op de Hereweg nabij het Vierkant in Lisse, door een auto aan gereden en op slag gedood. Het slachtoffer had een bezoek gebracht aan het nabij gelegen café en wilde per fiets vanuit de poort naast dit café de weg oversteken, maar deed dit zonder op het verkeer te letten. Enkele maanden geleden was hem op de zelfde plaats een dergelijk ongeluk over komen, waarbij hij toen slechts licht werd gewond. De heer J. L. Roelofs, die de dag heeft gevierd, dat hij vijftig jaar werkzaam is bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. te Haarlem, is toegekend de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer B. F. Enschedé, president-directeur, heeft hem de onder scheiding uitgereikt na een hartelijke toe spraak. Namens de directie overhandigde hij een cadeau en een geschenk in enveloppe. In het Johez-huis aan de Jansstraat is de jubilaris in de kring van zijn medewerkers gehuldigd. Daarbij hebben toespraken ge houden de chef van de zetterij, de heer J. C. van Kralingen, de bedrijfsleider, de heer J. Sweres. de heer F. G. Tros. die namens de collega's een elektrisch scheei-apparaat aan bood en de heer J. Lijnzaad, bestuurslid van de afdeling Haarlem van de Katholieke Gra fische Bond. Woensdagavond 11 januari zullen de leden van de B.B., ressorterende onder de blokken 117, 118 en 120 (Oud-Schoten) onder leiding van hun blokhoofden een oefening houden, waarbij verondersteld wordt, dat om precies kwart voor acht een bominslag in genoemde blokken heeft plaats gevonden. De bedoeling is na te gaan hoe het opkomen in de blok- post. gelegen in de A. D Hildebrandschool aan de Rijksstraatweg, zal verlopen. Deze oefening is een voorbereiding voor binnen kort te houden oefeningen in groter verband. Naar wij vernemen heeft de directie van de N.V. Linnaeushof te Bennebroek nog geen bouwvergunning gekregen voor het caférestaurant in het over enige weken te openen bloemenpark van die naam. De reden daarvan is, dat de betrokken commissie van het ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting eerst nog wil onderzoeken in hoeverre de bij de bouw van dit restaurant te bezigen materialen inderdaad besparend werken, met andere woorden dat deze geen belasting vormen van de voor de woningbouw benodigde hoeveelheid materialen. Intussen betekent deze vertraging voor de Linnaeushof een tamelijk ernstige te genslag, omdat reeds vergaande voorzie ningen waren getroffen voor de bouw van het restaurant, onder meer door het gra ven van een bouwput welke voortdurend gedraineerd dient ie worden. Bovendien is men thans, mede door de onzekerheid ten aanzien van de uiteinde lijke beslissing van het ministerie, in tijd nood geraakt ten aanzien van het treffen van een noodoplossing. Men zou bijvoor beeld al een heel eind geholpen zijn wan neer men op de bouwplaats een vloer mocht leggen, maar ook daartoe ontbreekt de toestemming. Natuurlijk is de opening van Linnaeus hof niet a'fhankelijk Vén dé' aanwezigheid van het restaurant, maar dit vormt ten slotte toch al wel een onmisbaar element in het geheel. Inbraken in Zandvoort tijdens oud e j a a r s nacht Naar aanleiding van de drie tijdens de oudejaarsnacht in Zandvoort gepleegde in braken is de Zandvoortse recherche na een uitgebreid ondei'zoek overgegaan tot arres tatie van de 25 jarige dakdekker L. M. uit Amsterdam. Hij heeft bekend zich aan de drie inbraken te hebben schuldig gemaakt. Bijna al het ontvreemde werd bij hem thuis in beslag genomen. Tevens is gebleken dat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan inbraken in drie andere gemeenten. Hij is ingesloten in het politiebureau in Zandvoort en zal dezer da gen aan de betreffende gemeenten worden overgegeven. Het interkerkelijk Evangelisatie-Comité te Haarlem organiseert dinsdagavond in de Begijnhofkapel een extra bijeenkomst, waarin een voormalig rooms-katholiek priester, ds. H. J. Hegger uit Denderleeuw, zal spreken over het onderwerp „Mijn weg naar het zuivere Evangelie". Ds. Hegger kwam in Brazilië tot het protestantisme en is thans predikant van een gerefor meerde Belgische gemeente. iüil^ De eerste sneeuw is gevallen en valt nog steeds, tenminste op het moment dat wij dit schrijven. De Haarlemse Dreef heeft in de vroege morgen al een winters aspect gekregen en de bos sen die haar omzo men bewaren het witte geschenk zorg vuldig in hun dorre takken. Voor de weg gebruikers is het on gemak groter dan de traditionele roman tiek, die trouwens even platgetreden is als de sneeuw zelf. Voorzichtigheid wordt nu dubbel aanbevolen aan allen, die de glib berige wegen berijden of bewandelen. En enige hoffelijkheid evenzeer, want de ge smolten sneew, die tot grauwe modderbrij wordt, levert onwel kome douches op voor de voorbijgangers, als de auto's zich al te gehaast door de smeerboel bewegen. Economische politierechter De tweede melding bereikte omstreeks halfzes de brandweerkazerne. Meegedeeld werd, dat het brandde in een tuinhuisje aan het Kennemerplein. achter het station. Het huisje is in gebruik door de driecn- veertigjarige koopman J. S,, die in de na bij gelegen villa een bedrijf heeft. Het is bestemd voor opbergplaats van nieuwe fietsen, banden enzovoort en kan ook ge bruikt worden als garage. Het tuinhuisje brandde uit en de inboedel ging verloren. Wat de oorzaak betreft deelde de politie mee. dat zij vermoedt, dat kinderen met vuur in bet tuinhuisje hebben gespeeld. Hi' is aan cle achterzijde gemakkelijk te bereiken. Snijwerk van Eskimo's. Van 22 januari tot 26 februari wordt in het gemeentemu seum te 's-Gravenhage een tentoonstelling gehouden van snijwerk door Canadese Es kimo's. Blijkens een overzicht van het Neder landse Eiercontróle Bureau zijn in het af gelopen jaar in totaal 2.126.705.612 verse kippeeicren uitgevoerd. Op 6 december is het tweerniljardsle ei geëxporteerd. HAARLEM EN OMGEVING Geen spreekuur. De Haarlemse wethou der van openbare werken en volkshuisves ting, de heer W. F. Hanpé, is woensdag verhinderd spreekuur te houden. Italië-avond. Onder auspiciën van reis- bureau Cebuto in Haarlem zal dr. L. van Egeraat op maandagavond 16 januari in restaurant Brinkmann in Haarlem een lezing houden over Italië. Loonpolitiek. Op Woensdagavond 11 januari zal drs. D. Roemers, secretaris van het N.V.V. en lid van de Tweede Kamer, voor de afdeling Haarlem van de Partij van de Arbeid een inleiding houden over het onderwerp „Loonpolitiek" in het gebouw van de speeltuinvereniging „Het Vondel kwartier" te Haarlem-Noord. Zaterdag is weer gebleken, dat de Haarlemse burgerij over een brandweer beschikt, waarin zij vertrouwen kan stellen. Twee maal is zij in de middag opgetreden en des avonds hebben brandweerlieden assistentie verleend bij het verbanden van kerstbomen op divebse punten van de stad. Om halfvier zijn in de Waalstraat op de hoek van de Rijksstraatweg in het noordelijk deel van Haarlem de eerste en zolderverdieping van een huis uitgebrand en twee uur later brandde het fel in een opslagplaats naast een huis aan het Kennemerplein van hAt RnhuArlr aan de zijde van het Bolwerk. daartoe strekkend voorstel accoord gaat zal de gemeente Haarlem voor 90.250,de vroegere „boterfabriek" aan de Leidsevaart tegenover de Prins Hendrikstraat kopen. Voorlopig zal dit gebouw, dat thans nog het eigendom is van de NV Ijsfabriek en koelhuis IJsvries te IJmuiden, blijven bestaan. Het is aan verscheidene bedrijven onderverhuurd. In de toekomst zal het gebouw dat met het omringende terrein ruim 2600 vierkante meter groot is worden gesloopt. Er zal dan een parkeerterrein komen ten behoeve van het Krelagehuis, terwijl tevens in het verlengde van de Prins Hendrikstraat in het verlengde van de Prins Hendrikstraat in het ontwerp-verkeersplan een nieuwe hoofdweg door de Leidscbuurt is geprojec teerd. Een en ander hangt uiteraard ook samen met de sanering van de Leidse buurt. VeTder stellen B. en W. voor het huis Jacobijnestraat 21 voor tienduizend gulden aan te kopen. Deze aankoop hangt samen met de plannen voor de bouw van een gymnastieklokaal voor het gymnasium. Het onderhavige huis bevindt zich aan de noordkant van de Jacobijnestraat tussen de Nobelstraat en het Prinsenhof. Met andere eigenaars is de gemeente nog in onderhan deling. Tenslotte stellen B. en W. voor de aan koop te bekrachtigen van een pand in het Rozenprieel ter wille van de sanering in die buurt. Het betreft Voortingstraat 13, dat kan worden verworven a raison van bijna drieduizend gulden, inclusief de overdrachtskosten. In de brandweerkazerne aan de Ge dempte Oude Gracht was omstreeks half vier commandant G. J. Stap tegenwoordig bij het proberen van gereedschappen, toen de melding binnenkwam van een binnen brand aan de Waalstraat. Een wagen met twee man zou uitrijden op het ogenblik, dat bericht werd, dat een uitslaande brand woedde, waarna de motorspuit met ladder wagen uitrukte. De vrijwilligers uit noord werden gealarmeerd. Op de Rijksstraatweg nabij de Waal straat heerste een grote drukte. Boven het pand hingen grote rookwolken en aan de zijde van het hoekpand sloegen uit de eerste verdieping de vlammen uit. Daardoor waren velen in het bijzonder de jeugd aangelokt zich in de omgeving van het brandende huis op te stellen. Aanvankelijl had de politie moeite de belangstellendei rustig op een afstand te houden, maar late konden dezen de werkzaamheden rustij aan de Rijksstraatweg gade slaan. De brandweer legde drie slangen uit en door het huis- «n aan de zijde - van de Rijksstraatweg werd het vuur bestreden. De eerste verdiepingen de zolderverdie ping brandden uit; het benedengedeelte liep waterschade op. De brand was ontstaan in de voorkamer van de eerste verdieping. Daar woonde een echtpaar en het was bezig een petroleum- vergasser aan te steken. Tijdens het bij vullen van petroleum ontstonden grote vlammen. Aanvankelijk heeft het echt paar getracht het vuur te blussen, maar dit breidde zich zo snel uit, dat daaraan niet viel te denken. De bewoner had brand wonden aan het hoofd opgelopen en zijn echtgenote was overstuur. Beiden zijn per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gast huis overgebracht. Beneden woonde een dame. Met behulp van omstanders zijn vele meubelen in vei ligheid gebracht. Het heeft op deze ver dieping niet gebrand. Het gedeelte, waar de brand gewoed heeft, was niet verzekerd. Grote drukte heerste er zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij de Waalstraat in Haarlem-Noord, waar brandweerlieden in in actie waren in een hoekhuis, waar brand was uitgebroken. Tijdens een openbare vergadering, bijeen geroepen door het OVB, hebben de IJmui dense trawlvissers zaterdagmiddag besloten le staking voort te zetten. De reders had- 'en het niet-erkende OVB geen antwoord .egeven op de verleden week bij resolutie ngediende loon-eisen, waarin vooral de vaste gages, die door de werknemers wel en door de werkgevers niet worden ge- w.enst, een rol speelden, De EVC heeft aangeboden de actie'finari-' CiÖlë 'étëüii' te verlenen,-mits zij zeggen schap over de stakingsorganisatie krijgt; ditw erd echter geweigerd. Het OVB heeft zich inmiddels gedistancieerd van de actie, in zoverre, dat het de initiatieven en be sluiten overlaat aan een actie-comité uit de vissers. De Haarlemse economische politierech ter heeft hedenmorgen schriftelijk vonnis gewezen in de zaak tegen twee eigenahen van een motorbedrijf in Koog aan de Zaan. Zij werden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De eis was een boete van f 75 geweest. 'Hen was tenlaste gelegd, dat zij een 64- jarige werknemer, die door zijn lichame lijke toestand in de termen van de Inva liditeitswet viel en alleen nog maar licht werk kon doen, zouden hebben ontslagen zonder toestemming van het Arbeidsbu reau. Ondanks het feit, dat de man reeds veertig jaar trouwe dienst bij dit bedrijf achter de rug had, zouden zij hem hebben weggezonden. De werkgevers verklaarden echter, dat hem slechts gezegd zou zijn, dat hij elders naar licht werk moest zoeken, omdat dit bedrijf dat op dat moment niet had. Er zou aan toegevoegd zijn, dat de man, in dien hii geen werk vond. terug moest ko men. Dit werd echter door de als getuige opgeroepen werknemer ten stelligste ont kend. ADVERTENTIE thans spuiten met V B C Spekstraat 5 Telefoon 16061 Houten tuinhuisje uitgebrand Op 16 januari zal het 40 jaar geleden zijn, dat zuster Marie van Soeren na een opleiding in het Academisch Ziekenhuis te Leiden haar diploma ziekenverpleging verwierf. Zij werkte daarna eerst als ver pleegster. daarna als hoofdverpleegster in het ziekenhuis te Deventer en kwam in 1926 naar Haarlem waar zij een lange reeks van jaren in particuliere verplegin gen werkte, bijna uitsluitend in nachtver- pleging. Nu zij reeds een werkzaam leven in dienst van de zieke medemens achter zich heeft, beschouwt zuster Van Soeren, ondanks haar gevorderde leeftijd, haar le venswerk nog niet als geëindigd: de be jaarde bewoners van het rusthuis ..Snaar en Hout", waaraan zij thans als nachtzus ter verhonden is, hebben al haar aandacht en zorg. HAARLEM, 7 januari 1956 ONDERTROUWD: 7 jan: J. Tj. Sjoerds en M J. W. Blom. GETROUWD: 7 jan.: J. W. C. Goedhart en M M. Heijselaar; R. E. Gillissen en A. R. Mok BEVALT .EN van een zoon: 6 ian.: J. "csfeldBoesberg; E S A. de Winter— Tonkman; 7 jan.: J. S. L. Kerstholt—de Wit; 3 ,T. VoermanErftemeijer. BEVALLEN van een dochter: 6 jan.: W. J Th Draijervan den Heuvel; 7 jan.: W. van Berk—Daams; A. Koopmans—van Nes. OVERLEDEN: 5 jan.: C. E. M. Lugt, 77 j Kleine Houtweg; 6 jan.: C. H. Prins, 72 j., Noorder Tuindorpslaan; H. Zwaan, 77 j., van 't Hoffstraat. Een foto van het verbranden van kerstbo Mede door het goede weer van zaterdag avond was het op de vijf plaatsen, w aar in Haarlem kerstbomen verbrand werden, bij zonder dx'uk. Bijna achtentwintighonderd boxnen zijn opgevoerd en in brand gesto ken. De medewerking van het publiek was bijzonder goed en het werkte mee, dat het verbranden een vlot verloop had. Toen om zeven uur een vuur werd aangestoken kwa men van vele zijden nog jongens met bo men aandragen. De belangstelling aan de Planet enlaan in het noordelijke deel van Haarlem werd het grootst geschat van de vijf punten. Men wilde gaarne getuige zijn van het jaarlijkse verbranden, dat onder het wakend oog van de politie en brandweer geschiedde. Vorig jaar waren er in Haarlem-noord attracties verbonden aan de gebeurtenis. Die waren dit jaar achterwege gebleven, maar over wogen wordt of er volgend jaar ween- iets voorbereid kan worden. Reeds ver voor het vastgestelde uur lie pen vele kinderen maar ook ouderen met de overblijfselen van de kerstfeestviering te slepen om oude bomen naar de verza melpunten te brengen. Naar mate het ogen blik naderbij kwam, steeg de stapel „brand offers" totdat, toen om zeven uur «en der brandweerlieden er de brand in sloeg, hoge bergen waren gevormd. Onder het gejuich van honderden kinde ren, die door de politieagenten op een vei lige afstand werden gehouden, stegen de eerste vlammen al hoger en hoger totdat de stapel bomen weldra één laaiende en knet- nen aan de Vondelweg in Oud-Schoten. terende vuurzee was. Als gefascineerd ble ven de omstanders nog lange tijd naar het grillige spel van de vlammen kijken, slechts zo nu en dan even terugdeinzend wanneer een op de stapel geworpen boom plotseling een fontein van vonken veroorzaakte. Na afloop van de moedwillige doch on schuldige brandstichting was de brandweer nog geruime tijd bezig om de laatste spo ten van dit „vlammenfeest" vakkundig uit te wissen. Uit alle delen van de provincie Noordhol land waren zaterdagmiddag dames en heren naar het gebouw van de Provinciale griffie aan de Dreef te Haarlem gekomen, waar de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen en mevrouw Prinsen een nieuwjaarsreceptie hebben ge houden. Leden van Gedeputeerde Staten, van Provinciale Staten, een zeer groot aan tal burgemeesters, wethouders van grote ge meenten. hoofden van provinciale bedrijven, vertegenwoordigers van de rechterlijke macht en politiecorpsen, alsmede velen uit het bedrijfsleven uit Noordholland boden gelukwensen aan. De heer Albert de Klerk te Haarlem is be noemd tot dirigent van het 's Hertogenbosch Koninklijk Mannenkoor. ADVERTENTIE OVeR DE Kl£|N£ GENOEGENS D^S \-£V£fv5

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3