flinke vrouwelijke krachten Clublokaal van hobbyclub in Heemstede officieel geopend Reddingsbrigade demonstreerde zondag met oefen-autocabine Amsterdamse Beurs J> jongedames 6 Eerste steenlegging chr. mulo te Heemstede Nederlandse première in Haarlem Sleeliefhebbers vanavond al naar „Kijkduin" „Het Garenkokerskwar- tier" vierde tweede lustrum Willem van Iependaal voor I.vA.O. Postduivententoonstelling van „Oud-Schoten" Ophogen gronden voor Amerikaanse fabriek „Het witte schaap van de familie" in Heemstede Scheepvaart fs een hondje MAANDAG 9 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dankzij de medewerking- en sympathie van het Heemsteedse gemeentebestuur, heeft de onlangs door een aantal jongelui opgerichte hobbyclub een bescheiden, maar voor dit doel ideaal onderkomen gevonden in een voormalige bergruimte aan de Val kenburgerlaan: gebouwd tegen de achter zijde van de bushalteplaats. Dit clubhuis werd door de jongelui eigenhandig inge richt en van kastjes, verlichting en werk banken voorzien, zodat zij hier voortaan ongestoord hun diverse liefhebberijen kun nen beoefenen. Hobby's, die voornamelijk uit handenarbeid en het vervaardigen van huisvliit-artikelen bestaan. Dit clubhuis werd Zaterdag in de na middag officieel geopend door de burge- nood geraakt ten aanzien van het treffen der van Rappard, die daarbij verklaarde dat hij onmogelijk weerstand heeft kunnen bieden aan de grote schare jongelui, die zich onlangs op een donkere winteravond aan zijn woning vervoegde met het weinig officiële, maar daarom niet minder spon tane verzoek: „Burgemeester, wilt u ons clubhuis komen openen?" De burgemeester voegde hieraan vervol gens toe, dat het hem bij nalezen der poli- tie-rapporten meermalen moeilijk is ge vallen de moderne jeugd te begrijpen en daarom ook heeft het gemeentebestuur met zulk een grote instemming van de oprich ting dezer hobbyclub vernomen, waarin enige jongelui zich hebben verenigd ten einde uitsluitend positieve daden te kun nen verrichten. Burgemeester Van Rappard verzekerde daarbij, dat de verdere ver richtingen van de hobbyclub door het ge meentebestuur met de grootste belang stelling zullen worden gadegeslagen en wanneer de oprichters met dezelfde enthou siaste ambitie werkzaam blijven, kunnen zij zich van de steun der overheid verze kerd achten. De burgemeester verrichtte tenslotte onder applaus van de aanwezigen de officiële openingshandeling, die bestond uit het aanbrengen van de eindlamp in een versterker. Als voorzitter van de hobbyclub betuigde Dick Hoekendijk hierna zijn grote erkente lijkheid tegenover de burgemeester, die zo uiterst welwillend was in te gaan op het verzoek van „een stelletje jongens, dat hij nauwelijks kende". Uiteraard was de club bijzonder trots op dit ideale onderkomen, waarin de leden gezamenlijk hopen te be reiken wat de enkeling niet gemakkelijk gelukt. Ten slotte deelde de jeugdige voor zitter nog mede, dat de club thans over vijfendertig leden beschikt, die hier twee maal in de week zullen samenkomen, om dan hun diverse liefhebberijen ongestoord te kunnen beoefenen. Na deze officiële opening werd de aan wezigen verzocht zich naar het wijkge- bouw „De Haven" aan de Campiaan te be geven, waar nog een kopje koffie werd gepresenteerd. De commissaris van het materiaal, Rob van Leeuwen verzocht ons dit verslag te besluiten met een verzoek aan allen, die misschien nog gereedschappen of materiaal Het kille en mistroostige winterweer heeft niet kunnen verhinderen, dat de eer- ste-steenlegging voor de Gerrit Barger mulo-school aan de Koediefslaan de derde christelijke school te Heemstede zaterdagmiddag een grote belangstelling getrokken heeft. Bij deze korte plechtig heid waren onder meer aanwezig: de Heemsteedse wethouder van onderwijs, de heer H. Disselkoen; de rijks-inspecteur voor het lager onderwijs, drs. I. van der Velde; de gemeente-secretaris van Heemstede, de heer Th. Schelling; ds. G. A. Barger, vroe ger Nederlands hervormd predikant te Heemstede, thans te Edam; het onderwij zend personeel en vele ouders van leer lingen. Zij allen werden hartelijk welkom gehe ten door de voorzitter van het schoolbe stuur, dr. A. Dondorp, die zich daarbij spe ciaal tot ds. Barger richtte om eraan te her inneren, dat deze tijdens zijn ambtsperiode te Heemstede het christelijk onderwijs zo voorbeeldig bevoxderd heeft. Ds. Barger werd verzocht de eerste steen te leggen. Na zijn beste wensen voor de toe komst te hebben uitgesproken, verrichtte ds. Barger deze officiële daad, waarna wet houder H. Disselkoen eraan herinnerde dat de besprekingen tussen school- en ge meentebestuur altijd in een bijzonder vriendschappelijke geest gevoerd konden worden. Vandaar dat alle problemen die zich hebben voorgedaan snel en met succes waren opgelost. De wethouder wenste de verdere voltooiing van het gebouw een uiterst spoedüg verloop. Het slotwoord werd gesproken door dr. A. Dondorp, die de nadruk legde op het christelijk beginsel, dat ook voor deze school de leidraad zal vormen. Niet het be halen van het mulo-diploma, hoe belang rijk dit ook voor de verdere toekomst van de leerling zal mogen zijn, is het einddoel, doch het brengen van de ware christelijke geest, in deze tijd zo dringend noodzakelijk. Na de korte plechtigheid begaven de aan wezigen zich naar het Hervormd Jeugdhuis aan de Herenweg, waar de thee werd aan geboden. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, opende door het plaatsen van een radiolamp het club huis van de hobbyclub „Heemstede". Links naast de burgemeester de voorzitter van de club Dick Hoekendijk en de materiaal- meester Rob van Leeuwen. in hun bezit hebben, dat niet meer wordt gebruikt. Wanneer zij dit aan de hobby club willen afstaan, zal een der leden zich gaarne met het afhalen belasten. Eventuele opgaven kunnen geschieden aan Rob van Leeuwen, woonark „Our Home", Cruquius- haven, Heemstede. „Theater" met nieuwste stuk van Tennessee Williams De toneelgroep „Theater" uit Arnhem geeft zaterdag 14 januari in de Stads schouwburg in Haarlem de Nederlandse première van 't nieuwste stuk van Tennes see Williams, getiteld „Kat op een heet zinken dak". De regie is van Richard Flink; de vooi'naamste rollen worden ver vuld door Emmy de Lange, Hetty Beck, Kees Brusse en Richard Flink. In Overveen blijft de sneeuw op de bui tenwegen goed liggen. Op de wegen die naar het Kopje leiden is weliswaar door het autoverkeer wat sneeuw weggereden, maar men verwacht dat bij aanhoudende sneeuwval en opvriezen vanavond de slee liefhebbers op „Kijkduin" hun sport kun nen gaan beoefenen. Als het zover is en het sleeën kan enige dagen worden voort gezet zal de dienst van Publieke Wex-ken te Bloemendaal de weg afzetten voor het ver keer en op de gevaarlijke punten stro pakken neerzetten. De Bloemendaalse Red dingsbrigade zal wederom voor de eerste hulpverlening zorgen. Zaterdagmiddag hield de biljartclub „Het Garenkokerskwartiex-" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een receptie in „Dx-eef- zicht". Na deze receptie kwamen alle leden het bestuur complimenteren en zaten allen aan een wel vex-zorgd jubileum-diner. Om 9 uur kwamen vele genodigden, o.a. vele be stuursleden van zustex-verenigingen uit district „Kennemerland", om tot slot van deze dag een cabaretavond mede te maken. Na een kort openingswoox-d door de voorzitter, de heer N. Dirkse, werd er een aantrekkelijk programma geboden. Tot half drie bleef een groot aantal aanwezigen door middel van een gezellig bal bijeen. Zaterdag 14 januari houdt deze vereniging tot besluit van haar feesten nog een jubileum bridgedrive in „Dreefzicht". De Bloemendaalse reddingsbrigade heeft zondagmiddag in Stoops bad te Overveen de primeur voor Zuid-Kennemerland gehad om de nieuwe, eind vorig jaar gereed gekomen onderwatercabine van de koninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen te proberen. Van te voren werd aan een vijftigtal belangstellenden door de heren H. R. Vos en G. Schuitemaker een theoretische voorbeschouwing gegeven. Door het steeds toenemende gebruik van auto's is het aantal auto-ongevallen sterk vermeerderd. Gebleken is, dat de slachtoffers die op de hoogte waren van gestelde richtlijnen zichzelf en hun mede-inzittenden van de verdrinkingsdood konden redden. Beide sprekers, leden van de Bloemendaals reddingsbrigade, wezen er zondagmorgen op, dat het belangrijk is voorzorgsmaatregelen te nemen. Een zeer belangrijke maatregel, vooral in ons waterrijke land, is het leren zwem men en zo mogelijk het beoefenen van het zwemmend redden. Brigades in vele plaat sen bieden de mogelijkheid van een oplei ding daartoe. Van groot belang is het bij het rijden op wegen langs het water niet met vergrendelde portieren te rijden; het belemmert eventuele hulp van buitenaf. Men dient voorts het gebruik van losse zit banken, zoals in vrachtauto's worden ge bruikt, te voorkomen. Deze zittingen kun nen bij waterongevallen gaan drijven en daardoor belemmerend werken bij de po ging de auto te verlaten. Tenslotte werd er op aangedrongen, dat automobilisten zich voorzien van een touw lijn of sleepkabel van tenminste twintig meter lang en bovendien een reddingsklos, zowel voor eigen veiligheid als om anderen hulp te kunnen bieden. De reddingslijn moet aan een einde voorzien zijn van een riem: aan de andere zijde van een grijp- hout. Als men met een auto te water rijdt is één van de eerste en belangrijkste feiten, dat men kalm blijft en de inzittenden kal meert. Een van de hierboven niet ver melde voorzorgsmaatregelen kan zijn, dat men tevoren gezamenlijkt bespreekt hoe elk der inzittenden moet handelen in dien onverhoopt de auto te water zou ge raken. Reeds velen danken hun leven aan de wetenschap, dat in een auto veelal de ruimte onder de kap een aantal minuten met lucht gevuld blijft, waarin men kan blijven ademen. Kinderen in de onder wa ter verkerende auto kan men optillen tot het hoofd in die „luchtzak" reikt. Men moet de ramen sluiten, omdat hierdoor onnodig veel water naar binnen komt. Dit zal lang zaam door de vloer en langs de voorkant naar binnen komen. Ervaring op dit gebied heeft geleerd, dat onder de kap boven de portierranden een hoeveelheid lucht ach terblijft, die niet kan ontwijken. Is de lucht tot die stand samengeperst, dan houdt het binnenstromen van het water op. Men kan dit waarnemen door het eindigen van een geraas, dat door het binnenstromende wa ter werd veroorzaakt. Het betekent tevens, dat de evenwichtstoestand is bereikt (er is evenwicht tussen de druk van binnen en van buiten) en het blijkt gemakkelijk de portieren of ramen te openen en daardoor de auto te verlaten. Dat de aanwezigen met belangstelling de technische uiteenzetting hadden ge volgd, kon worden opgemaakt uit het stel len van een aantal vragen over het behan delde onderwerp. In het zwembad hebben de leden van de Bloemendaalse reddingsbrigade daarna steeds met twee leden tegelijk plaats ge nomen in de cabine, die van het ondiepe naar het diepe gedeelte van het bassin werd getrokken. De heer F. Bontebal, had er voor gezorgd dat via een microfoon de inzittenden van hun ervaringen onder wa ter konden verhalen. Dat men het wel tien minuten onder water in de cabine kan uithouden bewezen twee zwemmers. Later werd ook gedemonstreerd hoe van Op dinsdag 10 januari zal de bekende schrijver Willem van Iependaal onder auspi ciën van het Instituut voor Arbeidersontwik keling, afdeling Haarlem-Noord, een lezing houden over het onderwerp „De commissaris kan me nog meer vertellen". De heer Van Iependaal zal op de hem eigen wijze een be schouwing geven over enkele geruchtmaken de processen, waaronder die van de Berkelse moordzaak. De avond, welke in de Koningin Emmaschool aan de Raafstraat in Oud-Scho ten wordt gehouden, is toegankelijk zowel voor leden als niet-leden van het instituut. buiten af inzittenden uit een auto kunnen worden gered. Deze leerzame theoretische en practische uiteenzetting verdient stellig een herhaling, tot het geven waarvan de brigade zeker be reid is. Men kan zich daarvoor wenden tot het secretariaat van de'technische commis sie van de B.R.B., de heer H. R. Vos, Roer dompstraat 40, Haarlem-Noord, tel. 24589. Op zaterdag 7 en zondag 8 januari hield de postduivenvereniging „Oud-Schoten" in feestzaal „Noox-d" aan de Rijksstraatweg een expositie, die èn door het grote aantal in zendingen èn door de ondex-vonden belang stelling een succes kan woi'den genoemd. Bijna 200 vogels kreeg keurmeester C. v. d. Wal uit Heemstede in zijn handen, waarbij over het algemeen de goede conditie van de inzendingen opviel. Er was dan ook weinig verschil in kwaliteit, hetgeen de aanwijzing van de verschillende winnaars niet eenvou dig maakte. De geëxposeerde vogels waren ondergebracht in verschillende categorieën, namelijk in een hokklasse, een vrije klasse, een damesklasse en een klasse late jongen. De voornaamste uitslagen in de verschil lende klassen luiden als volgt: Hokklasse: 1. J. Verton 332 pnt.; 2. J. Pieke 323% pnt.; 3. W. Kamstra 323% pnt.; 4. A. C. Pieke 317% pnt.; 5. J. Schuitemaker 316 pnt.; 6. M. v. d. Kerkhof 314 pnt.; 7. A. J. Overtoom 313% pnt. 8. A. v. Hoorik 308% pnt.; 9. W. de Jong 303% pnt.; 10. A. Meeg- des 303 pnt. Jeugdklasse: 1. H. W. v, d. Vlugt 322 pnt.; 2. W. Heesemans 309 pnt.; 3. J. v. Galen 306 pnt.; 4. Th. de Loose 292% pnt.; 5. R. de Bruin 280 pnt. Damesklasse: 1. J. Pieke; 2. A. C. Pieke; 3. W. Heesemans; 4. Th. v. d. Putten; 5. J. F. Koedijk; 6. J. Verton; 7. W. de Jong; 8. A. Meegdes; 9. Th. de Loose; 10. H. W. v. d. Vlugt. De prijs voor de schoonste vogel van de tentoonstelling werd toegekend aan de heer J. Verton. Ook de eerste prijzen voor de schoonste oude doffer, de schoonste oude duiven, de schoonste jonge doffer en de schoonste jonge duivin vielen hem ten deel. De tentoonstelling werd zondagavond ge sloten met een druk bezochte feestavond. 3-3% Nederl.'47 3% Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Vrijdag 99 s/,e 100% 34534 328 277% 384 48834 322 354% 347 199 y. 319% 275 680 650% 137% 224 208 275 149 y 151 y 212 255 279 267 72J4 162 3/. 57% 136% 6434 33% Openings koersen 99s/i» 100'/s 345 328 277% 383 488 322 353 345 19934 378% 275 678 ex-div. 652% 138 222% 209 275 149% 152% 272 255 279 267 73 163% 57% 136% 64'/. ex-d 33% In aansluiting op onze berichtgeving van zaterdag over de vestiging van een fabriek van het Amerikaanse geneesmiddelencon cern Mei'ck, Sharp en Dohme in de Waar- dei-polder in Haarlem delen wij thans mee, dat B. en W. van Haarlem de raad voorstel len een krediet te verlenen van f 284.000, dat gebruikt zal woden voo het ophogen van de desbeteffende gronden en voor het door trekken van de Nijverheidsweg in noorde lijke richting. Dit verdrag is verdisconteerd in de grondprijs van t 18. De r.k. blindenbond „St. Odilia" geeft voor zijn leden en introducé's op woensdag 18 januari een toneelavond in het Minerva theater te Heemstede. Door de r.k. rederij kerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haar lem" zal voor deze gelegenheid een opvoe- ï'ing worden gegeven van „Het witte schaap van de familie", het bekende vermakelijke blijspel in drie bedrijven door L. du Garde Peach en Ian Hay. Aagtekerk, 8 v. Port Said n. Genua. Alcyone, pass. 8 Wight n. Wilmington. Aldabi, 8 te Bremen Aliotli, 7 te Roterdam. Arendskerk, pass. 8 Finisterre n. Antwerpen. Argos, 8 te Rotterdam. Arnedijk, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Averdijk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Argos, pass. 7 Beachy Head n. Rotterdam. Almkerk, 7 te Genua. Amor, 9 te Rotterdam. Aalsdljk, 7 v. Boston n. Philadelphia. Aardijk, 7 te Houston. Abbekerk, 8 v. Alexandrië n. Genua. Alamak, 9 rede Damman. Altair, 8 v. Victoria n. Ilheos. Ampenan, 8 v. Sungeigerong te Surabaja. Andijk, 9 te Tampa. Annenkerk, 9 te Dar es Salaam. Antonia, 9 te Balipapan. Arendsdijk. 8 te Norfolk. Artemis, pass. 8 Cuba n. Curasao. Attis, 9 te Guanta. Bonaire, 9 te Georgetown. Boskoop, 8 v. Antofagasta n. Coquimbo. Blommersdijk, 7 te Antwerpen. Barito, 7 te Timor. Boschfontein, 8 te Genua. Breda, 8 te Pta Cardon. Beninkust, pass. 7 Galloper n. Dakar. Blitar, 6 te Bremerhaven. Caltex Delft, pass. 7 Kp. St. Vincent n. R'dam. Caltex Pernis. 8 dwars Folkestone n. Sidon. Caltex The Hague, 8 75 m. no. Ouessant. Cradle of Liberty, 7 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Celebes, 7 te Singapore. Camphuys, 7 te Donggala. Camerounkust, 7 te Amsterdam. Caltex Leiden, pass. 9 Finistehhe n. Sidon. Dongedijk, 8 te Rotterdam. Daphnis, 7 te Oranjestad. Diemerdijk, pass. 9 Scilly's n. Southampton. Eemdijk, 9 te Havana. Esso Rotterdam, pass. 7 Oran n. Sidon. Fairsea, 4 v. Fremantle n. Sydney. Eemland, 9 te Rio Grande do Sul. Ena, 8 v. Rotterdam n. Hammerfest. Esso Amsterdam, pass. 8 Kp. de Gata n. Antw. Esso Den Haag. pass. 9 Malta n. Antwerpen. Felipes, 7 te Padang. Farmsum, 9 te Amsterdam. Groote Kerk, 7 te Lorenzo Marquez. Gooiland, 7 te Itajai. Gadila, 8 v. Cairns n. Balikpapan. Ganymedes, 8 te Pto Plata. Graveland, 8 60 m. o. Kp. Verd. eil. Guineekust, 8 v. Lagos n. Matadi. Heelsum, 8 v. Antwerpen n. Houston. Helicon. 7 te Port au Prince. Hera. 6 voor anker Puerto Ordaz. Haulerwijk, 8 ten anker Hampton Roads. Heemskerk, v. Tsingtao n. Shanghai. Hermes, 8 v. Amapala n. Cristobal. Hersilia, 7 te Maracaibo. Houtman, 8 v. Mah en. Mombasa. Hydra. 8 te Guanta. Ivoorkust. 8 v Freetown n. Amsterdam. Jagersfontein, 7 Vlissingen n. Antwerpen. Kellia, 8 te Abo. Krovina, 7 dwars Scheveningen n. Stockholm. Kota Baroe, 8 v. Semarang n. Surabaja. Kota Inten, 7 v. R'dam 8 te Hamburg. Kopionella, 7 v. Gothenburg n. Limhamn. Kabylia, 8 V. Harburg n. Mena el Ahmadi. Kalinga, pass. 8 Azoren n. Curagao. Kermia, 9 v. Mena el Ahmadi n. Geelong. Leersum. 7 v. Savana n. Le Havre. Lekhaven, 6 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Lemsterkerk, 8 te Suez. Langleeclyde, 7 Vlissingen n. Antwerpen. Laagkerk, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Larenberg. 7 te Willemstad. Lekkerkerk, 9 te Rotterdam. Leuvekerk. 9 te Port Said. Loenerkerk, pass. 8 Str. Messina n. Genua. Maashaven, pass. 8 Ouessant n. Melilla. Meerkerk. 7 te Rotterdam. Molenkerk, 8 v. Marseille n. Le Havre. Mijdrecht, pass. 8 Dover n. Rio de Janeiro. Musi. 7 te Tj. Priok. Maasdam, 9 te Port au Prince. Maasland, 9 te Montevideo. Marisa, 8 v. Mai-seille n. Vado. Nieuw Amsterdam, 6 740 m. n.nw. San Juan. Nooi-dam, pass. 8 Startpoint n. New York. Notos, 6 80 m. no. Oran. Nigerstroom, 7 te Abidjan. Nestor, 7 te Houston. Nias, 5 te Vancouver. Oostkerk, 8 te Melbourne. Oranje, pass. 8 Socotra n. Colombo. Oranjefontein, 7 te Port Elizabeth. Ouwerkerk. 8 te Casablanca. Overijsel, 7 te Rotterdam. Ophir, 7 te Surabaja. Oberon, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Oldekerk, 9 te Port Said. Ovula, 8 te Pladju. Poseidon, 7 v. New York n. Curagao. Prins Philips Willem. 8 te Rotterdam. Prins Willem IV. 9 rede Burriana. Prins Willem George Fred., pass. 8 Ouessant n. Cadiz. Papendrecht, 8 te Aruba. Poelau Laut, 8 te Port Said. Prins Joh. W. Friso, pass. 8 Gibraltar n. Reggio. Prins Willem v Oranje, 8 te Halifax. Peperkust. 7 te Monrovia. Polydorus, pass. 7 Colombo n. Belawan. Prins Casimir, pass. 7 Dungeness n. Taragona. Rondo, 8 v. Singapore n. Belawan. Rijndam, 7 te New York. Rijnkerk, 9 te Tanga. Roepat, 7 te Singapore. Reael, 7 te Benoa. Ruys, 9 te Montevideo. Scherpendrecht, 7 te Curagao. Singkep, 8 te Madras. Sloterdijk, 8 te Colombo. Stad Haarlem, pass. 8 Wight n. Norfolk. Stad Vlaardingen, 7 v Philadelphia n. R'dam. Stanvac Benakat. 7 te Sungeigerong. Saroena, 7 te Pladju. Schie, 9 te Amsterdam. Salland, 10 te Las Palmas verwacht. Stad Leiden, 8 v. Bremen n. Narvik. Tara, pass. 7 Key West n. Antwerpen. Tegelberg, 8 te Kaapstad. Teiresias, 9 te Port Swettenham. Titus, 8 te Rotterdam. Tjibodas. 7 te Hongkong. Tomini, 8 v. Colombo n. Aden. Tankhaven II, 7 te Singapore. Teucer, 7 te Semarang. Tarakan, 8 te Southampton. Telamon, 8 v. Pta Cabello n. Oranjestad. Ternate, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Teucer, 8 te Cheribon. Tiberius, 6 v. Savannah n. Tampa. Tomori, 8 v. Genua n. Barcelona. Triton, 7 v. Brigton n. Philadelphia. Utrecht, 9 v. Suez n. Djeddah. Van Linschoten, 7 te Takoradi. Van Spilbergen. 8 te Amsterdam. Van Spilbergen, 7 te Antwerpen. Wonogiri, 8 v. Massawa n. Suez. Wonosobo, 9 te Colombo. W. Alton Jones, 9 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Westland, 9 te Santos. Willemstad, 9 te Plymouth. Waterland, 8 te Amsterdam. Westerdam, 7 v. New York n. Rotterdam. Zeeland (KRL), 8 v. Boston n. New York. Zuiderkruis, 7 te Amsterdam. KLEINE VAART Aigarve, 8 v. Cardiff te Rotterdam. Atlas. 6 v. Rotterdam n. Savona. Audacia, verm. 7 v. Gent n. Cardiff. Arcturus, 7 140 m. o.zo. Rio de Janeiro. Att S, 9 v. Swansea te Rotterdam verw. Alcetas, 7 v. Rotterdam n. Barcelona. Albergen, verm. 7 v. Ipswich n. Antwerpen. Bill S, verm. 7 v. Rotterdam n. Bristolkanaal. Birmingham, 7 v. Harlingen te Goole verw. Brem, 7 v. Lissabon n. Oporto. Boreas, 7 te Amsterdam. Bab T, 5 te Great YYarmouth. Bernard John, verm. 7 v. Gandia n. Carthagena. Castor, 6 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Coolhaven, verm. 10 v. Casablanca n. Rouaan. Da Capo, 7 v. Rotterdam te Antwerpen verw. Driebergen, 7 v. Swansea te Tonnaycharente. Duurt, 7 v. Savona te Gibraltar verw. Daniel, 7 v. Stralsund n. Aberdeen. Duiveland, verm. 7 v. Zeebrugge n. Kopenhagen Deni, 7 v. Londen te Zeebrugge. Eibergen, 7 v. Sansea n. Les Sables d'Olonne. Elisabeth Roorda, 7 v. Bremen te Middlesbro. Erasmus. 7 v. Boulogne te Antwerpen. Export II, 7 v Londen te Rotterdam. Flevoland, verm. 7 v. Rotterdam n. Kingslynn. Flevo, 6 te Algiers n. Borcelona. Frans Bohmer, verm. 7 v. Rotterdam n. Bordeaux Frans van Seumeren, 7 v. Southampton te Es- bjerg verwacht. Gaasterland, 7 v. Harlingen n. Goole. Gerrie S, 7 v. Swansea te Velzen. Concepcion, 6 40 m. o. ten z. Rio de Janeiro. Hast IV. verm. 7 v. Esbjerg n. Parijs. Haskerland, verm. 7 v. Harlingen n. Leith. Ransel, vertr. 7 v. Huil n. Amsterdam. Henrica, 11 v. Swansea te Rotterdam verw. Henrica B, verm. 7 v. Dublin n. Ardrossan. Import. 7 v. Vigo te Rotterdam verw. Ida D. 8 v. Rostock te Amsterdam verw. Jaba, 7 v. Gent te Londen verwacht. Jan Kreumer, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam Joost, 5 te Huil wegens mist. Kemphaan. 8 v. Bordeaux te Casablanca verw. Kirsten, pass. 7 Kiel Holtenau n. Klintehamn. Leuvehaven, 11 v. Kopenhagen te R'dam verw. Larix, 5 Brunsbüttel n. Zaandam. Lindesingel, 7 v. Barry te Nantes verw. Matthew, 7 v. Gent te Rotterdam. Merwestad, 7 te Randers. Midsland, 8 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Manto, pass. 7 Fehmarn Belt n. Amsterdam. Markab N, 7 v. Piraeus te Londen. Mypuck, 7 voor Hoek v. Holland n. R'dam. Marietje Bohmer, verm. 7 v. Harlingen n. R'dam Muphrid N, verm. 7 v. Rotterdam n. Nantes. Neeltje B, 8 v. Teigmouth te Civita Vecchia verwacht. Nautic, verm. 7 v. Rotterdam n. Manchester. Nieuwland, 7 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham, 7 v. Blyth te Harlingen verw. Nigeria, 12 Antw. 14 Rotterdam verw. Nassauhaven, verm. 7 v. Helsingburg n. Antw. Nieuwehaven, 9 v. Rotterdam te Kopenhagen. Nero. 7 v. Rotterdam n. Bilbao. Phidias, 6 v. Rotterdam n. Genua. Procyon, 7 v. Rmsterdam n. Londen. Phidias, v. Rotterdam n. Genua. Plato, 6 v. Lissabon n. Tanger. Res Nova, 7 v. Vesteras te Rotterdam. Rema, 10 te ISockholm verwacht. Rejo, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Sonsbeek, verm. 7 v. Leixoes n. Sevilla. Santa Licia, 7 te Aarhus. Spora, 7 v. Rotterdam n. Kalundborg. Taormina, verm. 7 v. Amsterdam n. R'dam. Trito, 7 v Rotterdam n. Dublin. Tilly, 5 te Amsterdam. Volharding. 7 v. Rotterdam te Algiers. Westereems, verm. 7 v. Maassluis n. Stockholm. Westersingel, verm. 7 v. Barrydock n. Tonnay charente. Westpolder, 7 voor de Hoek v. Holl. n. R'dam. Wiebold Bohmer, 15 v. Savona te Amsterdam verwacht. Walenburgh, pass. 7 Ouessant n. Rotterdam. Westerhorn, verm. 7 v. Ellesmereport n. R'dam SLEEPVAART Ebro, 6 130 m. n.no. Ferrol met tanklichter v. sleepboot Blankenburg. Blankenburgh, 6 v. Southampton n. Rotterdam met baggermolen en bak. Noordholland, 6 1360 m. o.no. St. Lucia. Rode Zee. 6 v. Pasajes n. Ferrol om tanklichter van Ebro over te nemen en naar Maracaibo te brengen Lessen gevraagd Gevr. WISK. LESSEN voor leerl. 4e kl. midd.b. school, 2 x p. w. Brieven G 881 Huish. personeel gevr. MEISJE gevr. als „mother's help" in gez. met 2 kleine jongens dicht bij Londen. Inl. Mevr. Peereboom, Leidse- vaartweg 137, Heemstede, Tel. 27229. Engelse piloot zoekt HULP IN DE HUISHOUDING, kl. gezin, dag. van 9—1. H'st. Dreef 122. WERKSTER gevr. 1 ocht. p. w. Zandv.laan 56 Heemst, telef. 27819. NET MEISJE v. d. of dag en nacht. Hoog loon. Tel. 27693. Zonnebloemlaan 22 A'hout. WERKSTER gevr. Mw. Ver rijn Stuart, Prof. Asserlaan 23. H'stede, Tel. 35737. GEZELLIG MEISJE gevr. v. 95 u. Zaterdagmiddag en zondag vrij. Werkster aanw. Mevr. Kuper, Nachtegalen- laan 2, A'hout, Tel. 27527. NET MEISJE gevr. v. dag of d. e. n. Mw Horneman, Prin- sessekade 34, Tel. 21427 Hrl. JONGE HULP I. D. HUISH. gevraagd. Mevr. v. Rassel, Parkweg 16 Bloemendaal. MEISJE voor hele dagen of werkster voor 2i% dag pex week. Barrevoetestraat 17. Gevr. in gez. z .k. NET MEISJE. Warme maaltijd. Gasthuissingel 60zwart. NET JONG MEISJE v. halve dagen of fl. werkster voor 3 ochtenden. Nobellaan 19, Hst. Pension te Bloemendaal vr. NET MEISJE v. d. e. n. Prett. rust. werkkr. Meer dere hulp aanw. Mevr. Fran ken, Hartenlustlaan 1. Tel. 22934. FL. MEISJE gevr. 8.30-12 u. f 15 p. w. Mej. v. d. Laan, Kenaupark 25. Mevr. Saarberg Fred. v. Eedenplein 27, Hst. vraagt voor direct net DAGMEISJE van 8.305 u. zelfri. kunn. werken. Vrije middag. Loon f 25. Aanm. Na 5 uur. Gevr. FL. HULP voor 2 a 2% dag p. w. of enige ocht. Goed loon. Narcissenlaan 18, Heemstede. FLINKE WERKSTER voor Di. en Vr. van 94 L. de Co- lignylaan 46. Santpoort Stat. Tel. 7293 (K 2560). Bedrijfspers. gevr. MACH.STIKSTERS en hand werksters. Ook leerlingen. Hoog loon. Aanm. ook 's av. 68 u. Miezérus, Zijlweg 55, Haarlem, Tel. 10815. JONGENS voor hulp bij de persers. Goede gelegenheid het vak te leren. Aanm. ook 's avonds 68 u. Miezérus, Zijlweg 55, H'lem, tel. 10815. 2 RIJWIELHERSTELLERS, leeftijd 1824 jaar; 1 leerl.- rijwielhersteller. - Rijwiel handel George v.Wijk, Zand- voorterpad 3, Overveen, Te lefoon 19110. le KAPSTER gevr. Santp. plein 1 zw, Hxi. VOUWSTER gevr. 3 midd. per week f 3.50 per midd. J. H. Janssen, Scheepmakers- dijk 61. Mantelatelier Hambui-g vr. geroutineerde MACHINE- STIKSTERS, gehele jaar werk. Reiskosten worden vergoed. Aanm. tussen 95 uur. Haarlemmerhouttuinen 43, Amsterdam. Tel. 46990. Gevr.: LEERLING-LAMPE- KAPPENNAAISTERS. F. Dijkstra's Verlichtingsorna- mentenfabriek N.V., Spaarne 65, Haarlem. Aanmelding kan ook geschieden bij Mej. Holster, Amsterdamsevaart 96, 's avonds van 79 uur. Mantelconfectiebedr. Alwin, vraagt MANTELSTIKSTERS en HANDWERKSTERS Aan melden Reguliersdwarsstraat 108 (bij Rembrandtsplein) tussen 9 en 5 uur. of telef. 33236 of na 6 uur 98976, Am sterdam. Huish. pers. aangeb. MEISJE uit Drenthe (22 jr) zoekt betr. als hulp in de huish. (intern) in Haarl. of omg. Brieven no. G934. Bedrijfspers. aangeb. Dame b. z. a. voor de middag als VERKOOPSTER, jarenl. erv. Brieven G 899. Huizen gevraagd Particulier vraagt in Haar lem Z. of aangrenzende ge meente te koop geheel of half-vrijstaand HUIS voor zelfbewoning. Desgewenst is leeg huis op goede stand te Haarlem als ruilobject be schikbaar. Brieven no. G932. Kamers gevraagd Jongeman zoekt NET KOST HUIS. Br. no. G933. Gevr. voor dir. door echtp. met schoolg. meisje gem. of ongem. KAMERS met kook- gel. Brieven no. G914. HOGE BELONING. R.K. A s. echtpaar zoekt woonruim te in Haaxiem of omgev. 2 of 3 kamei-s plus ruimte voor keuken. Is genegen buiten de normale huurprijs nog een goede beloning te beta len. Brieven G 900 Wie helpt ons aan 2 KA MERS en keuken, Gi'ote be loning. Brieven G 891. Kamers aangeboden SLAAPKAMER m. vaste wast. b. d. Gr. Markt. Brie ven no. G 921. Woningruil GROOT HERENHUIS op goede stand Haarl.-Z. vlak bij de Hout, waarvan part. en le etage vrij, c.v. event, garage, 2e-zolderetage bew. door alleenst. dame. Te rui len ev. kopen. Vrij huis m. ev. c.v. en garage te H'lem of H'stede. Brieven G 913. Aangeboden nieuw gebouw de le ETAGE, huur f 8.65, Haarlem-O., 5 kamers, riant uitzicht in ruil voor vrije woning met tuin in Haar lem of omgeving. Br. G 894. Diversen Wie heeft op 4 jan. MEIS- JESFIETS mk Fongers mee genomen uit fietsenrek voor slagerswinkel op Zandvoort- selaan? Teg. bel. ter. te bez. Zandv.laan 125, H'stede. Jongeman, 23 jaar. zoekt NETTE VRIEND. Br. G 911. VERLOREN: gouden speld waarop 3 rozetjes, kleine brillantjes. Gaarne terug aan Wagenweg 160, Haarlem. HUWELIJK. Wedn. oud 60 j. z. k. zoekt kennismaking met wed. tussen 5560 j. Brie ven G 890. Te huur gevr. GARAGE of PAKHUIS voor auto's. Bi'ie- ven G 543. Gevr. t.o. org. ENG. KIN DERWAGEN, hoge wielen. Br. m. opg. v. pr. G 892. Te koop aangeboden HAARDKACHEL ƒ30.—. Na 6 uur: Bromostraat 39, H.-N. DAMES SKISCHOENEN 38/40 ƒ17.50. Heren w.jas 50/52 40.—. Damesjas 42 17.50. Rijperweg 14, Bl'daal OPV.B. KINDERWAGEN l.gr. Spoorwegstraat 2. SOL. HUISKAMER-AMEU- BLEMENT a 200.—. Na 6 u. Z.B. Spaarne 28, Tel. 12294. JONGED.FIETS ƒ40.—. EI. koffiemolen 20.Hout mankade 27, Haarlem. Pracht gebeeldh. ANTIEKE TAFEL en 6 STOELEN (ge beeldh. m. riet) prijs ƒ350.—. Schaap, Bloemendaalseweg 178, Overveen. 1 ps. LEDIKANT m. toebeh. f 25.2 Herencost. gr. mt. 80.Schilderij 15.—. Ja- cobijnestraat 19zw. Na 6 uur. Groen led. DAMESJASJE z. g. a. n. m. 42 merk Elva en Vesting damesfiets met trom. melrem. Zaanenlaan 16. STOFZUIGER, slede, prima motor f 50. Rijwielstalling, Caeciliasteeg 44 b. d. Jans straat. POSTZEGELS. Meidoompl. 26, Haarlem (Na 7 uur). SCHRIJFMACHINE „Impe rial" in px-ima cond. f 175. Brieven G 879. ZIT-, HUIS- en SLAAPK- AMEUBLEM. w.o. ant. kast 2 Kelim faut., bureau min. Brab. kachel event, ook apart. Brieven G 878. Te koop gevraagd PEDICUREMACHINE. Brie ven met prijsopgaaf G 922. TAFELTENNISTAFEL. Bui- tenrustlaan 15. Tel. 13156. BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Groentje Gezocht voor direct GEM. KAMERS met c. v. omgeving Haarlem voor 4 a 5 mnd. door echtp. z. k. Brieven met uitv. inl. no. 1415. VOOR EEN VAKKUNDIGE BEHANDELING II A A Dl CM AMSTERDAMSEVAART 28-32 - TEL. 11561 flAAftLCn GROTE HOUTSTRAAT 5A - TEL. 10771 Middelgrote financieringsmaatschappij te Amster dam vraagt enige flinke voor typewerk, met en zonder steno. Leeftijd 16-25 jaar. Prettige werkkring met aantrekkelijke sociale voorzieningen. Brieven: bur. van dit blad onder no. 1413 WIJ VRAGEN: GEHUWDE DAMES eventueel gedurende halve dagen. WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8