HAARLEMS MATRASSENHUIS 5 6 Dit is pas opruiming CENTRA Open brief aan reders: „Standpunt blijft handhaving vaste gage" Wij hebben geen overjarig- of uitverkoop goed Cotifezioni" Flanellen lakens sorteerster-merkster overhemdenpersster Bungalow Havenarbeiders zullen eventueel binnenkomende trawlers niet lossen bemiddeling verzocht Ontwerp-reglement voor Tinholthuis Tientjes en guldens goedkoper tijdens onze balans-opruiming en nu 11 «acht niet onnodig want dit is vanzelfsprekend zo weg!! flinke krachten 11 Burgemeester Kwint om Raad Bloemendaal Cursusprogramma van de Woodbrookers Minister Van Thiel opende „Seminars" voor maat schappelijk werk Parlementaire delegatie terug uit Israel Voetganger na aanrijding door auto overreden Padvinders van Tjarda- groep openden nieuw tehuis Scheepvaart PLAATS EEN „GROENTJE"! GROTE COLLECTIE VERENDE MATRASSEN 129.—, 119.—, 109.—, 98.—. 89.— GROTE HOUTSTRAAT 1 03 50 50 TROPEN KLEDING Kleuterleidster- Kinderverzorgster BEKWAME VERKOOPSTERS Borden. 79 cent KL bordjes24 cent Kop en schotels 44 cent Koffiekannen 2,85 Cola glazen 26 cent Theeserviezen porcelein 15 d.l.g17,75 Combinaties 49 d.l.g van 159.50 nu 119,50 VRIJDAG 13 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van een onzer verslaggevers) De stakingscommissie, die is gekozen door de trawlervissers van de IJmuidense vloot, heeft zich gisteravond in een open brief tot de „Vereeniging van Reders van Vissersvaartuigen" te IJmuiden gewend. In deze brief stellen de vissers, dat en op de vergadering van de Centrale van Zee varenden op 11 januari en in de openbare vergadering van de vissers op 12 januari in het Patronaatsgebouw, is gebleken, dat het standpunt van de vissers is en blijft de handhaving van 't systeem der vaste gage op de trawlervloot. De commissie verzoekt de reders in de brief om een samenspraak, maar mocht er van rederszijde bezwaar tegen bestaan om rechtstreeks contact met de commissie op te nemen, dan zullen be middelingspogingen van personen of orga nisaties aanvaard worden. Naar verluidt hebben de C.P.N.-leden in de Velsense ge meenteraad, de heren Kruisman en Schil ling aan de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, verzocht in het conflict te bemiddelen. Mr. Kwint heeft volgens de heer Kruisman geantwoord, dat hij de situatie nauwlettend in het oog houdt en alles zal doen om een oplossing van het conflict te bespoedigen. De vergadering, uitgeschreven door het stekingscomité in het Patronaatsgebouw, werd door meer dan 200 vissers bezocht. De voorzitter van het stakingscomité wees alle beschuldigingen van de Centrale van Zeevarenden aan het adres van de stakers van de hand. „We zijn geen herrieschop pers," aldus de voorzitter, „In de vergade ring van de Centrale is juist herrie ge schopt, zo lang, dat de heer A. de Boon de vergadering niet langer in handen kon houden en een ieder de zaal uitliep. Die vergadering is niet eens beëindigd." Het stakingscomité deed een beroep op de vis sers om eensgezind te blijven staan en voor een rechtvaardige zaak verder te strijden. Het verspreide manifest van de Centrale van Zeevarenden ook aan niet leden per post verzonden werd door de voor zitter van het comité gewraakt als een stukje demagogie. De IJmuidense bestuur der van de Centrale van Zeevarenden werd als een dictator bestempeld en uitgenodigd eindelijk eens een reis mee te maken naar de zestigste breedtegraad. Hulde voor Egmond Vervolgens heeft O.V.B.-bestuurder, de heer J. Koning gesproken. Hij prees de Egmonders om hun houding in de vergade ring met de Centrale van Zeevarenden, die geheel van de Trawlerkade voor de ramen bü het Witte Gebouw was te volgen. De houding van alle vissers achtte de heer Koning een streep door de rekening van de Centrale, daar deze Centrale bij de reders de belofte heeft afgelegd, dat er bereidheid tot varen is. In alle opzichten was het hem djjidelijk, dat de Centrale het nieuwe loonsysteem niet wil loslaten. En Bij de gemeenteraad van Bloemendaal, die donderdagmiddag in het raadhuis te Overeen bijeenkomt, is een adres binnen gekomen van de Nationale raad voor het onderling uitvaartwezen inzake afschaffing var het klassenstelsel op de algemene be graafplaatsen. B. en W. stellen de gemeen teraad voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. zijn van mening, dat met uit breiding van het verkeersonderwijs, zowel op de openbare als op de bijzonder scholen dient te worden overgegaan. Zij stellen de raad voor tot aanschaffing van materiaal over te gaan. Gevraagd wordt een bedrag van 3563 en voor de volgende jaren een bedrag van 622. De Stichting voor voortgezet economisch onderwijs te Haarlem heeft bij de gemeen teraad een verzoek ingediend, om in aan merking te komen voor een bijdrage. B. en W. stellen de gemeenteraad voor voor het jaar 1956 een krediet van 200 beschik baar te stellen. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat met het gemeentebestuur van Haarlem vol ledige overeenstemming is bereikt ten aan zien van het aangaan van eern gemeen schappelijke regeling betreffende kosten voor voorbereidend hoger onderwijs. Te vens is een verrekening van kosten met Haarlem tot stand gekomen ten aanzien van het kleuteronderwijs en een vergoeding door Haarlem aan de i.n Bloemendaal ge vestigde scholen voor m.o. en v.h.o. Verzameling Tinholt B. en W. hebben de raad een ontwerp- reglement voor de verzameling Tinholt doen toekomen. Volgens het college bevat het ontwerp eenvoudige bepalingen om trent de verzameling, die nietttemin nodig worden geacht, omdat tot dusverre niet? geregeld was. In het ontwerp-reglement staat, dat de gemeente Bloemendaal een verzameling op natuur-historisch en vol kenkundig gebied, genaamd „Verzameling Tinholt" in stand houdt. De verzameling zal zich in hoofdzaak uitstrekken over het gebied van planten en dieren, het terrein van de geologie, voorwerpen afkomstig uit de tropen en het gebied van zeden en ge woonten, gezien uit historisch oogpunt. In het beheer der verzameling worden B. en W. door een commissie bijgestaan. Ver plaatsing van de verzameling, geheel of ge deeltelijk, kan slechts geschieden met goed vinden van de gemeenteraad, tenzij onvoor ziene omstandigheden een onmiddellijke verplaatsing noodzakelijk maken. De ver zameling dient zodanig te zijn ingericht, dat zij met name gericht is op en ten dienste staat van het onderwijs en daarnaast ook ge schikt is om groepen en personen, buiten het onderwijs staande, aan te trekken. Toe gangsprijzen van 0.25 (volwaseenen) en 0.10 (jongeren tot 18 jaar) worden ge heven. Schoonheidscommissie Wegens het bedanken van de heer A. P. Smits, architect te Aerdenhout, als lid van de schoonheidscommissie, hebben B. en W. de volgende voordracht ter benoeming aan geboden: 1. ir. A. H. J. Paardekoper te Lisse; 2. ir. H. A. van Oerle te Leiden. bij het varen op percentages- en garantie loon, aldus de heer Koning, zullen de be manningen van de trawlers weldra ver minderen. De Centrale heeft in haar ver gadering ook onder meer beweerd, dat zij graag eens de tijd heeft om haar nieuwe organisatie op te bouwen, aldus de heer Koning. Daarna kan de Centrale alles in het werk stellen om verbeteringen voor de vissers te verkrijgen. De heer Koning heeft hierop aangevoerd, dat deze organisatie van de C.B.T. al jaren bestaat en dat men vier jaar de tijd heeft gehad om resultaten te bereiken. De Arbeiders-gemeenschap der Wood- brokers te Bentveld begint het nieuwe jaar met een bijeenkomst in samenwerking met de jongeren-organisatie van de Partij van de Arbeid „Nieuwe Koers" op 28 en 29 januari, waarop de heer H. Roelfsema en ds. G. van Leeuwen zullen spreken over „De socialistische beweging in de moderne tijd". Het weekeinden van 4 en 5 februari is bestemd voor de werkende vrouw. Me vrouw E. J. Wilzen-Bruins en dr. A. van Biemen zullen het woord voeren over het onderwerp „De werkende vrouw en haar levensstijl". Dr. B. W. Kranenburg en de heer H. J. Hofstra zullen in het weekeinde van 11 en 12 februari het onderwerp „Ontmoeting liberalisme-socialisme" voor hun rekening nemen. Op 18 en 19 februari wordt „De plaats van de arbeider in de samenleving" be sproken, op 3 en 4 maart het onderwerp „Existentiële levenshouding". Op 24 en 25 maart zullen dr. A. van Biemen en me juffrouw ds. W. H. Buijs het onderwerp „Meespelen of toeschouwen" bespreken in een weekeinde, speciaal voor jongeren. Op vrijdag en zaterdag 13 en 14 april komt het onderwerp „Calvinistische en so cialistische politiek, getoetst aan het evan gelie" aan de orde; als sprekers zullen op treden professor dr. G. C. van Niftrik, drs. C. P. Hazenbosch en professor dr. ir. W. Schermerhorn. Op 14 en 15 april wordt de jaarvergadering van de arbeiders-gemeen schap gehouden. Op 21 en 22 april wordt „De toekomst- van onze arbeid" onder de loupe genomen, waarna op 21 en 22 mei een Pinkster bijeenkomst gehouden zal worden. De laat ste bijeenkomst, op 2 en 3 juni, zal gewijd zijn aan het onderwerp „Wij willen wel ge loven, maar...." met als sprekers me juffrouw ds. W. H. Buijs en ds. L. H. Rui tenberg. De hoofdleiding van al deze cursussen berust bij dr. A. van Biemen en/of me juffrouw ds. W. H. Buijs. In augustus van dit jaar zal er te Mün- chen een internationaal congres worden gehouden over maatschappelijk werk. Ter voorbereiding hierop organiseert de Stich ting voor Internationale Samenwerking der Nederlandse Universiteiten en Hogescholen een aantal zogenaamde universitaire „semi nars" voor maatschappelijk werk, die zijn bedoeld als een ontmoeting van universiteit en maatschappelijk werk, een confrontatie van wetenschapsbeoefening en praktisch werk, teneinde te geraken tot een toetsing van de theorie aan de feiten. De minister van Maatschappelijk Werk, mr. F. J. F. M. van Thie' heeft in het „In stitute for Social Studies" te 's-Graven- hage het eerste „seminar" in deze reeks geopend met een inleiding, waarin hij onder meer zei, dat een „seminar" een bewuste ontmoeting tussen theorie en praktijk is, tussen sociale wetenschappen en maat schappelijk werk. Een dergelijke verbin ding is echter nog maar uitermate spaar zaam geweest. De bestudering hiervan schrikt een deel van de beoefenaren der sociale wetenschappen af, en wel hen, die ir» grote lijnen denken zo vervolgde de bewindsman is mede oorzaak, dat som migen, die midden in het praktische maat schappelijke werk staan, aarzelen hun pro blemen aan een wetenschappelijke verken ning te onderwerpen. Juist met het oog hierop acht minister Van Thiel de opzet van dit „seminar" alleszins gelukkig. Vier leden en de griffier van de Neder landse parlementaire delegatie, die op uit nodiging van de Israëlische regering een bezoek van 12 dagen aan de Joodse staat gebracht heeft, zijn donderdag per K.L.M.- toestel op Schiphol uit Tel Aviv terugge keerd Dr. J. Bruins Slot en de heer H. A. Kort hals zijn in Rome uitgestapt om daar nog twee dagen te blijven en mej. dr. M. A. M. Klompé heeft besloten nog wat langer in Israel te blijven. Nabij Musselkanaal is de 17-jarige voet ganger R. Bosma uit Musselkanaal na een aanrijding in zeer ernstige toestand naar het Diaconessenhuis te Emmen vervoerd, waar hij is overleden. Bosma liep rechts van de weg, toen hij werd aangereden door een hem achterop komende bestelauto uit Musselkanaal. Het slachtoffer liep tengevolge van de aan rijding een schedelbasisfractuur op en in wendige kneuzingen. Volgens verklaring van de chauffeur werd hij door een tegen ligger verblind en heeft hierdoor Bosma niet opgemerkt. De tegenligger was door gereden. De Maria Montes.sorikleuterschool aan üe Pleiadenstraat in Haarlem-Noord is ver rijkt met een prachtig veelkleurig raam, dat in de hal de Montessorigedachte „Alles leeft en groeit" op treffende wijze vertolkt. Het raam werd ontworpen door de Brabantse 'cnw W Nols en s-mtbo'iseert in bomen, vogels, vissen, zon en sterren het beweeglijke leven in zijn drang naar het licht. Ook dit raam, dat maandagmiddag 16 januari door Haarlems wethouder van onderwijs wordt onthuld, kon worden aangebracht uit hoofde van de door het Haarlemse gemeentebestuur gevolgde stelregel, dat 29/o van de aannemingssom voor nieuwe openbare gebouwen bestemd wordt om deze met kunstwerken te versieren. Donderdagavond had de opening plaats van het nieuwe groepshuis van de Tjarda- groep Hillegom. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Hamelink, heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder ds. Brouwer, Nederlands- Hervormd predikant. Hij las een brief voor van hopman Spijker, die op dit ogenblik in het buitenland vertoefde. Als geschenk bood de hopman aan een originele In diaanse vredespijp Van B. en W. van Hil legom was een brief met gelukwensen binnengekomen. Met een „gouden sleutel" werd het groepshuis geopend. De heer Hamelink gaf de leiding over aan de waarnemend hopman de heer C. Veldhuis. Allereerst werd daarna het woord gevoerd door de hopman van de groep Lisse, die een Delfts-blauw bord overhandigde. Daarna had het hijsen der vlag plaats, gevolgd door de welpenwet en *de padvinderswet. De heer T. Lodewijk, die in de afgelopen jaren veel gedaan heeft aan het werk der padvinderij, sprak over het grote belang der X-groepen in de padvindersbeweging en de afwikkeling der padvinderij in Hil legom. De groep blijft een open groep, maar van de leiders wordt verwacht en aan hen wordt de eis gesteld, dat zij in hun optreden de jongens zullen leiden op de weg, die Christus van hen eist. De lei ders moeten door hun houding respect afdwingen, zij moeten een voorbeeld zijn en bovenal zij moeten de jongens wijzen op Christus. Dit is voor de ouders een gerust stelling, dat zij weten in welke geest hun kinderen worden geleid. Het zijn niet de uiterlijkheden die de hoofdtoon moeten aangeven, maar de daad die uit alles spreekt, aldus de heer Lodewijk. Aardijk, 11 v. Houston n. New Orleans. Albireo 12 te Buenos Aires. Alhena. 12 te Montevideo. Alpherat. II v. Trinidad n Rio de Janeiro. Arcndskerk. 12 te Rotterdam. Artemis 12 te Willemstad. Aaisum, 12 v. Aden n. Assab. Almkerk. 12 v Genua n Port Said. Akkrumdijk, 12 Antwerpen. Alchiba. pass. 12 Lands End n. Rotterdam. Algenib, pass. 12 Ouessant n. Las Palmas. Alioth. pass. 12 Ouessant n. Las Palmas. Aludra, 12 v. Quilon n. Rangoon. Amstelbrug, 13 Penang. Annenkerk, 12 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Arendsdijk, 12 v. New Vork n. Antwerpen. Averdijk, pass. 12 Vlissingen n. New York. Amor. 12 te Emden. Abbediik, 13 te Cristobal. Altair, 12 v. Bahia n. Las Palmas. Arnedijk. 12 te Rotterdam. Axeldijk, 12 v. Rio de Janeiro n. New York. Argos, 13 te Amsterdam. Bonaire, 12 te Paramaribo. Bantam, 13 Manilla. Beninkust, pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Billlton, 12 v. Belawan n. Colombo. Basilea, 12 te Hamburg. Bontekoe, 12 1e Ampenan. Boschfontein, 12 v. Marseille n. Antwerpen. Ceronia, 12 te Lorenzo Marquez. Crania, 12 v. Horta n. Liverpool. Caltex Delft. 12 v. Rotterdam n. Sidon. Camphuys, 12 Tj. Priok. CamerounKust. pass. 12 Vlissingen n. Antw Caitex Leiden, pass. 12 Bona n. Sidon. Clavelia, 13 v. Madras n. Chittagong Diemerdijk, pass. 12 Vlissingen n. Antw, Duivendijk, 12 te Nordenham. Diemerdijk, 12 Antwerpen. Duiveland, 12 v. Kopenhagen n. Stettin. Dongedijk. 12 v. Rotterdam n. Vancouver. Dorestad, pass. 12 Mona eil n. Boston. Esso Den Haag, pass. 12 Gibraltar n. Antw. Eendracht, pass. 13 Ouessant n. Bremen. Eemdijk, 11 v. Havana n. Vera Cruz. Ena, 13 te Svolvaer. Esso Rotterdam. 12 v. Sidon n. Antwerpen. Etrema, pass. 12 Fayal n. Stanlow. Friesland iKRLi. 13 Tj. Priok. Fairsea, 10 te Melbourne. Gooiland, 12 te Santos. Graveland, 11 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Kerk. 11 v. Lorenzo Marquez n. Belra. Gaasterland, 12 v. Goole n. Harlingen. Cradle of Liberty. 11 225 m. o.no. Aden. Hathor, 12 v. Vassiliko n. Salonikl. Hector, pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Helena, 13 te Rotterdam. Hermes. 12 v. Cristobal n. Curasao. Hydra, 12 v. Trinidad n. Paramaribo. Houtman, 13 te Mombasa. Indrapoera, 13 Padang. Ivoorkust, pass. 12 Las Palmas n. Amsterdam. Jason. 12 New York, Java, pass, 11 Guardaful n. Suez. Krebsia, 11 te Curacao. Korovina, 12 v Stockholm n. Gefle. Kermia, 12 390 m. w Bombay. Karimata. pass. 12 Gibraltar n Amsterdam. Kopionella, 12 Rotterdam n. Stockholm. Kota Agoeng, 12 v. Suez n. Belawan. KoU Gede, 12 v. Philadelphia n. Halifax. Kopionella, 12 Rotterdam verwacht. Kopionella, 12 te Rotterdam. Kabylia, pass. 12 LiSsabon n. Mena el Ahmadi. Kenia, 12 te St. Caracas. Kertosono, 13 te Port of Spain. Kieldrecht, 13 te Bremen. Koratia, 12 v. Curacao n. Gibraltar. Kota Inten. 12 te Rotterdam. Lemsterkerk, pass. 11 Kreta n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 12 Nacala Liberty Bell, 16 te Philadelphia verw. Linge, 16 Rotterdam verwacht. Langkoeas. 11 v. New Orleans n. Baltimore. Lekhaven. 14 v. Bahia Blanca te Buenos Aires verwacht. Loenerkerk, 12 v. Marseille n. Antwerpen. Marisa, 12 te Napels. Mentor, 13 te Paramaribo verwacht. Merwede, 11 te Rotterdam. Myonia, 13 Pladju. Malvina. 12 te llo Ilo. Maasdam, 12 Cristobal. Meliskerk, 13 Penang. Mirza, 12 Djibouti. Molenkerk, pass. 12 Ouessant n. Le Havre. Nigerstroom, 12 te Lagos. Noordam, 12 660 m. o.t.z. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 12 v. Curacao n. Port au Prince. Oranjestad. 11 v Aruba n. Pto Ltmon Overijsel, 11 v. Rotterdam n. Shanghai. Oberon, 12 te Amsterdam. Orion, 12 Malta verwacht. Ootmarsum, 13 te Hamburg. Ouwerkerk, pass. 12 Ouessant n. nAtwerpen. Papendrecht, pass. 11 Sombrero eil. n. R'dam Phrontis, 11 v. Karlshamn n. Hamburg. Prins Willem II, 12 te SUvanger. Polydorus. 13 Singapore. Prometheus, 13 te IJmuiden verw. Prins Joh. W. Friso, 12 te Reggio. Prins Willem III, 12 te Antwerpen. Purfina Nederland II. 13 Bandarsmashur verw. PeperKust, 10 v. Freetown naar Dakar. Prins Casimir, 13 te Tarragona. Peperkust, 12 v. Dakar n. Amsterdam. Poseidon. 13 te Curacao. Pygmalion, pass. 12 San Miguel n. Hamburg. RotuJa, 11 v. Rio de Janeiro n. Santos. Rijndam. 11 v. New York n. Rotterdam. Rijnland. 12 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Schie, 12 te Rotterdam. Sloterdijk, 12 te Cochin. SUd Alkmaar, 11 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Leiden, 12 te Narvik. Slamat. 12 v. Tawao n. Balikpapan. Stad Breda, 11 v. Norfolk n. Nederland. Straat Mozambique, 12 v. Balikpapan n. Sin gapore. Sumatra, 12 Halifax. Stad Rotterdam, 14 te Rotterdam verw. Stanvac Benakat, 12 Bangkok. Stanvac Djirak, 12 Singapore. Stanvac Talang Akar, 11 180 m. z.zw. Kp. Cam bodja. Titus, 12 te Amsterdam. Tegelberg. 12 te Durban. Tibia, 12 te Miri Tjipondok. 12 Makassar. Taria, 12 v. Fao n. Singapore. Telamon, 12 v. Maracaibo n. Santiago de Cuba Tiba. 12 v. Buenos Aires n. Londen of Huil. Utiecht, 12 v. Djeddah n. Singapore. UFyssus, 12 te IJmuiden verw. Van Cloon, 12 te Hogkong. Van Riebeeck. 12 Semarang. i Van waerwijck, 12 v. Mombasa n. Mahe. Willem Ruys, 12 te Rotterdam. W. Alton Jones, 11 60 m. z.t.w. Ras al Hadd. Waal, 12 v. Malta n. Piraeus. Waterman, pass. 12 Ouessant n. Rotterdam. Wieidrecht, 13 te Paulsboro. Woensdrecht, 12 v. Fao n. Balikpapan. Wonogiri, 12 v. Port Said n. Halifax. Wonorato. 13 te Beyrouth. Willemstad, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Zijpenberg. 12 te Dagenhamn. Zeeland (SSM). 13 v. Methil n. Kopenhagen. Zonnewijk, 13 te Triest. KLEINE VAART Ahoy, pass 12 Vlissingen n. Londen. Ameland, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen Amstelstroom, 12 v. Londen te Amsterdam. Astra, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Ali S, pass. 12 Vlissingen n. Cardiff. Amigo, 12 v. Kragero te Par verw. Beekbergen, 12 v. St. Nazaire te Marans. Bestevaer, verm. 12 v. Boston n. Gent. Boreas, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Bab T, 11 v. Great Yarmouth n. Goole. Castor, 11 te Rotterdam n. Amsterdam. Cornelis. pass. 12 Vlissingen n. Antw. Concepcion, 11 150 m. o.zo. Bahia. Cinderella, 12 v. Boulogne te Rotteradm. Draco. 11 v. Amsterdam n. Gdynia. Drie Gebroeders. 12 v. Londen te Amsterdam. Da Capo, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Diligentia, 12 v. Thameshaven te Ipswich. Eljo, 11 te Genua. Erasmus, 12 v. Duinkerken te Gent. Flevoland, 12 v. Kingslynn te Rotterdam. Frans van Seumeren, verm. 12 v. Fawley naar Esbjerg. Flevo. 11 v. Valencia n. Alicante. Fraternité. 12 v. Bordeaux n. Lowestoft. Hydra. 12 v. Trinidad n. Paramaribo. Haringvliet, verm. 12 v. Londen n. A'dam. Henrica, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica B. verm. 12 v. Ardrossan n. Gent. Hontestroom, pass. 12 Vlissingen n. Antw. Horst, pass. 12 Vlissingen n. Plymouth. Harold, 14 te Le Havre verwacht. Ina L, pass. 12 Vlissingen n. Hansweert. Jonan, 12 te Kopenhagen. Johnny, pass. 12 Vlissingen n. zee. Jokurma, pass. 12 Vlissingen n. Cardiff. Jan Kreumer, 12 v. Rotterdam te Londen verw Jaba, 12 v. Londen te Rotterdam. Joost, 10 v. Goole n. Aviles. Kitty H, pass 12 Vlissingen n. Cardiff. Kaap Falga, 9 v. Gefle te Amsterdam. Larix. 11 v. Zaandam n. Shoreham. Matthew, 12 v. Gent te Rotterdam. Medea. 12 te Amsterdam Medea. 12 v. Fowey te Amsterdam. Mees Cremer, pass. 12 Vlissingen n. Portsmouth Neeltje B. 12 v. Civita Vecchia n. Cagliari. Nieuwland, 12 v. Grangemouth te Rotterdam. Nieuwehaven, verm. 12 v. Horsens n. Aarhus. Oceaan. 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Pavo, 8 v. Goole n. Gijon Mussel. Philetas, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Procyon. 12 v, Londen te Amsterdam. Rijnhaven. 13-14 v. Rouaan te Casablanca verw Regulus. 12 v. Londen te Vlissingen. Spoorhaven. 12 v. Bristol n. Belfast. Soora, pass. 12 Kiel Holtenau. Spurt, verm. 12 v. Skagen n. Rotterdam. Spurt. 12 v. Skage n. Rotterdam. Tempo D. 12 v. Amsterdam n. Plymouth. Twente, pass. 12 Vlissingen n. Newross. Trito, 12 v. Belfast te Drogheda. Theano, 12 v Amsterdam te Rotterdam. Timo, 12 v. Londen te Rotterdam. Ton S, 12 v. Swansea te Rotterdam. Tilly, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Vechtstroom, 12 v. Amsterdam n. Portsmouth. Wickenburgh, pass 12 Beachyhead n. Casablanca Wubbina, 12 te Maldon verw. Walcnburgh, 12 v. Rotterdam n Bordeaux. Zus. 12 v Newcastle te Rotterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 11 230 m. zw. Ouessant met twee zui gers Goeree, 11 v. Maassluis te Vlissingen Oceaan, 11 100 m. w.t.n. Aruba met twee boor- pontons. Tyne, 11 160 m. nw. Bermuda zonder sleep. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN vraagt en een Aanm. aan ons kantoor Blekersvaartweg 43, Heemstede. Te koop in Aerdenhout m. mooi stuk grond f 60.000. Brieven no. 1461. maar geven 10% korting op alle costuums, pantalons dames- en herenregenjassen, overhemden enz. 99 JULIANAPARK 44 (verlengde Cronjéstr. b(J Soendaplein) - Tel. 10886 - Haarl.-Nrd Moltondekens van 4.75 voor 2.89 Gestikte dekens van 23 60 voor 15.90 Grote matenvan 29.85 voor 19.85 Pracht wollen dekensvan 24.80 voor 15.90 Moderne blokdekensvan 26.75 voor 21.90 Zuiver wollen blokdekens van 45 60 voor 52.40 Partij zuiver wollen dekens van 42.50 voor 29.80 Kinderdekens nu 11.65, 10.80, 7.85 1 pers. 5/5 matrassen van 54.50 voor 56.80 Kantelbedden 1 Kantelbedden 2 van 79.50 voor 58.85 van 29.80 voor 23.60 van 73.25 voor 59.50 van 58.60 voor 44.25 van 38.40 voor 29.80 van 44.50 voor 35.85 van 68.40 voor 56.35 van 59.50 voor 49.45 van 12.80 voor 7.50 verende bedstellen 2 pers. 2/3-1/3 alle met 15 jaar garantie En als klap op de vuurpijl: 1 pers. schuimrubber matrassen 98. Diverse beschadigde artikelen vindt u in de etalage H. DE GRAAFF HAARLEM TELEFOON 11485 Het wordt tijd voor die heerlijk zachte en verrukkelijk behaaglijkheid ijzige" dag I Speciale aanbieding flanellen lakens van prachtige kwaliteit, naturelkleur, royale maat 1 -pers oom. 1 50 x 230 cm. 2-perioom, 1 7 "'O cm. (f ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM De stichting „De Opbouw". Burg. Reigerstraat 86 te Utrecht roept voor huize „De Hazelaar" te Huis ter Heide, sollicitanten op voor bij voorkeur gediplomeerd. Salaris boven voeding, be- wassing en inwoning, afhan. kelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Pensioenfonds of verzekering kan overge nomen worden. Sollicitaties te richten aan de stichting. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping. Voor onten ln telefonisch opgegeven advertenties kun nen wtj geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Admit tstratte DETAILHANDEL in Centrum Haarlem vraagt voor haar Porseleinafdeling en Luxe afdeling Eigenhandig geschreven brieven met opgave van leeftijd godsdienst, verlangd salaris en tegenwoordige werkkring onder no. 1458 aan het bureau van dit blad. Pensionhouders en verhuurders nog 5 korting Floresstraat 25 Haarlem-N. - Tel. 19288 Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem biedt plaats aan Belangstellenden voor tewerkstelling in de constructie-afdeling, magazijn en der gelijke, gelieven te solliciteren bij de personeelsafdeling. Waarderweg 80 te Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3