Indonesische regering roept haar delegatie uit Genève terug Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Lawine van critiek stort zich uit over minister Dulles Ridgway critiseert begroting van Amerikaans leger Conferentie officieel „afgebroken" Koeriers naar Genève Het woord is aan Zeven partijgenoten noemen hem echter een „genie Departement van Defensie liet zich leiden door politieke overwegingen M riUKKiü op[cwfJi mtj! Socialisten willen met Mendès France in zee Oorlogsmisdadigers uit de Sovjet-Unie terug Nederland weer grootste bierexportland Directeur van Commerciële Bank te Den Haag in arrest (it: Dulles naar India? Inbraak bij Van Gend en Loos in Den Helder Regering van 9 of 10 ministers voorgesteld en goedgekeurd Militair verdrag tussen Syrië en de Libanon Eisenhower vraagt miljard voor nieuwe scholen Volksstemming in Harlingen Zacht weer Weer rapport 0 - 70e JAARGANG No 162 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TeletooD 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 16 JANUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (United Press) - Indonesië heeft vandaag besloten de onderhan delingen met Nederland af te breken en heeft de Indonesische delegatie, die onder leiding staat van de minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung Gde Agung, teruggeroepen. Anak Agung wachtte in Genève op instructies. Het besluit viel nadat het kabinet tweeënhalf uur had beraadslaad. Het werd genomen met algemene stemmen. Het kabinet heeft Anak Agung telegrafisch van het terugroepingsbesluit op de hoogte gesteld. Morgen zal de minister van Landbouw, Mohammed Sardyan, naar Genève vertrekken om het besluit van het Indonesisch kabinet formeel mede te delen aan de delegatie. per vlieg- ïerbroken om ae reuen van net kauniei m ue gelegenheid te stellen de president uitge leide te doen. De regering: gaf na afloop van de kabi netszitting een verklaring uit waarin zij mededeelde: „Het kabinet heeft besloten de Indonesische delegatie terug te roepen uit Genève om rapport uit te brengen aan de regering. Dit besluit is al telegrafisch medegedeeld door de regering aan de dele gatie. In verband met de wenselijkheid de terugroeping van de delegatie te motiveren heeft de regering het nodig geoordeeld koeriers naar Genève te zenden". Het besluit van het kabinet is een uit vloeisel van druk van zowel de oppositie als van vier regeringspartijen waaronder de Nahdatul Ulama. De twee ministers van laatstgenoemde partij woonden de kabi netszitting van hedenmorgen niet bij. De minister van Voorlichting, Shamsud- din Sutan Makmur, deelde na afloop van de kabinetszitting mede dat de regering had besloten tot terugroeping van de dele gatie die in Genève onderhandelde over ontbinding van de Unie met Nederland, over financiële en economische kwesties en over de status van Westelijk Nieuw- Guinea. Voorlopig in kazernes van de grenspolitie opgesloten Hannoversch Münden (Reuter) Vier honderdvijftig Duitsers, die wegens oor logsmisdaden in de Sovjet-Unie waren veroordeeld en hun straffen nog niet heb ben uitgediend, zijn in West-Duitsland aan gekomen en voorlopig naar kazernes van de grenspolitie overgebracht. West-Duits- land heeft aan de Sovjet-Unie toegezegd, dat hun gevallen gerechtelijk onderzocht zullen worden. Ieder kreeg een boekwerk met een omschrijving van het begrip oor logsmisdaden. De meesten ontkenden zich aan oorlogsmisdaden te hebben schuldig gemaakt. Wel gaven zij veelal toe, dat zij tot eenheden hadden behoord, die repre saillemaatregelen hadden uitgevoerd of tegen de partisanen hadden gevochten. Onder de veroordeelden bevindt zich ma joor Ernst Keitel, de 31-jarige zoon van veldmaarschalk Keitel, de vroegere chef van het oppercommando van de Wehr- macht, die wegens oorlogsmisdaden te rechtgesteld is. Onder de krijgsgevangenen, die wel amnestie hadden gekregen en in de afgelopen maanden in West-Duitsland zijn teruggekeerd, zijn 22 „ernstige geval len" ontdekt. Verhalen Teruggekeerde gevangenen zeiden, dat zij in een kamp in Siberië een vriend van Lenin, prof. Goralski genaamd, hadden ontmoet. Hij was in 1939 in Moskou ge arresteerd. Goralski had de Duitse com munistische partij helpen oprichten en was tussen 1928 en 1932 speciaal afgezant van de Comintern in Parijs. In het kamp leefde ook een zekere mevrouw Kaplan, die zei Lenin in 1923 een schotwond te hebben toegebracht. Er was ook een dr. Levin, die beweerde de schrijver Maxim Gorki te hebben vergiftigd. Twee van de 450 „ernstige oorlogsmis dadigers" zeggen dat zij onder Hitler in concentratiekampen hebben gezeten en dat zij aan het einde van de oorlog door de Russen werden gearresteerd en veroor deeld tot nieuwe straffen. Volgens hun zeggen hebben zij 21 jaar in nationaal- socialistische of communistische gevangen kampen doorgebracht. De Nahdatul Ulama was tegen de be sprekingen met Nederland evenals de Par- tai Serikat Islam Indonesia. De PSII dreig de onlangs de volle consequenties te zullen trekken uit een eventueel besluit van de regering de onderhandelingen voort te zet ten. De twee andere coalitiepartijen die tegen voortzetting van het overleg zijn, zijn de Partai Rakyat National en de Perti. Betogingen DJAKARTA (ANP) Op een massa bijeenkomst, die zaterdag in Djakarta op het Merdekaplein is gehouden, zijn resolu ties aangenomen, waarbij onmiddellijke stopzetting van de Nederlands-Indonesi sche besprekingen worden geëist. Op deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door ex-premier Sastroamidjojo van de op positiepartij de PNI, door de secretaris generaal van de communistische partij Aidit en door Arudji Kartawinata, een van de leiders van de Islamietische partij de PSII. De resoluties zijn overhandigd aan president Sukarno en de regering. De minister van Voorlichting deelde me de dat de gehele Indonesische delegatie uit Europa zal terugkeren. Hij erkende dat de recente nota's van niet met de conferentie accoord gaande partijen in de kabinetsver gadering ernstig waren bestudeerd. Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede: De Nederlandse regering heeft kennis genomen van de via de persagentschappen binnengekomen be richten omtrent een besluit van de Indone sische regering om haar delegatie uit Genè ve terug te roepen. Haar is nog niet offi cieel bekend, of deze terugroeping het ein de van de conferentie zal betekenen. Zij vindt geen aanleiding, vooruitlopende op een te verwachten officiële kennisgeving, cp bedoelde berichten commentaar te geven. Nederland is in 1955 voor de zesde ach tereenvolgende maal 's werelds grootste bierexportland geweest. In het afgelopen jaar bedroeg de Nederlandse bierexport 664.838 hectoliter ter waarde van 56 mil joen gulden of ongeveer 16 percent meer dan in 1954, DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Lichtenberg Niets maakt sneller oud dan de voortdurende gedachte dat men oud wordt. In Teheran werd dezer dagen het feit herdacht dat de vader van de tegenwoordige Sjah van Perzië twintig jaar geleden een wet uitvaardigde waarbij het de Perzische vrouw werd vergund ongesluierd in het openbaar te verschijnen. Dit begin van de emancipatie der Perzische vrouw werd met een grote bijeenkomst van (ongesluierde) vrouwen gevierd. Tot de eregasten behoorde koningin Soraya. Een lawine van scherpe critiek wordt nog steeds uitgestort over het hoofd van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, naar aanleiding van diens verklaringen tegenover de Time en Life-bladen, volgens welke hij in 1953 '54 driemaal gedreigd heeft met een atoom oorlog om politiek succes te behalen in onderhandelingen met de communisten. Niet alleen wordt zeer sceptisch gesproken over deze „successen", die vooral volgens Engelse mening historisch onjuist werden weergegeven, doch vooral wordt Dulles verweten roekeloos te zijn omgesprongen met de millioenen levens van de landen, die bij de door hem bijna ontketende oorlog zouden betrokken zijn geworden. De Nederlandse getuigen in het proces Jungschlaeger: op de bovenste foto zit majoor J. van Tuin voor het hof van Djakarta. In het midden (aan de tafel) rechter Maengkom. Op de onderste foto legt sergeant J. Verschoor, een voormalig lid van de Nederlandse militaire missie in Indonesië, zijn getuigenis af. Links op de foto de verdedigster mevrouw Bouman en rechts de getuige Manoch. WASHINGTON (AFP) Generaal Mat thew Ridgway, voormalig stafchef van het Amerikaanse leger, heeft in een artikel in de „Saturday Evening Post" tegengespro ken, dat de begroting van het Ameri kaanse leger voor 1955 gebaseerd is op een nieuw militair program, dat éénstemmig is aanbevolen door de Amerikaanse com missie van stafchefs, zoals president Eisen hower in zijn boodschap aan het Congres van 1954 had verklaard. Ridgway sprak van een omkeren van de normale gang van zaken. Hij verklaarde, dat de militaire begroting van 1955 niet voor alles gebaseerd was op de militaire behoeften. Het standpunt dat het departement van Defensie innam, was ingegeven door politieke overwegingen, zo als de vraag, welke voordelen er op bin nenlands politiek gebied te verwachten waren van strenge vermindering der mili taire kredieten. Druk De generaal schreef, dat hij aan druk had bloot gestaan, die soms bedekt, soms openlijk op hem werd uitgeoefend om hem van standpunt te laten veranderen. Hij zei, dat president Eisenhower hem in de laatste maand van zijn functie als stafchef had gezegd, dat zijn standpunt ten aanzien van het leger ingegeven was door eigen belang. De minister van Defensie, Wilson, had eens gezegd, dat de aanbevelingen voor het leger waren goedgekeurd door de president, die zelf een militair met grote ervaring was, zodat Ridgway beter geen tegenover gesteld standpunt kon innemen, om een debat met zijn opperbevelhebber te ver mijden. Ridgway verklaarde, dat hij in de tijd dat hij opperbevelhebber van de Noordat- lantische strijdkrgchten in Europa was, veel minder teleurstellingen had beleefd dan in zijn twee jaar als stafchef van het Amerikaanse leger. Hij had als bevelhebber van het Amerikaanse leger het gevoel ge had eerder tot die post geroepen te zijn om de kracht van het leger af te breken dan op te bouwen, aldus Ridgway. President-commissaris na arrestatie voorwaardelijk in vrijheid Op last van de officier van Justitie te 's-Gravenhage zijn zaterdag aan een ver hoor onderworpen de president-commis saris en de directeur van de in liquidatie zijnde N.V. Commerciële Bank te 's-Gra venhage, respectievelijk ir. L. J. M. F. en mr. C. H. J. F. van H. Dit houdt verband met vermoede verduisteringen, bij de Com merciële Bank gepleegd. Destijds bleek namelijk dat een tegoed bij de Bank ten name van de Algemene Exploratie-Maat schappij niet meer aanwezig was. Het betrof een aandelenpakket, ten name van de Algemene Exploratie-Maat schappij, dat zou aangewend zijn ter dek king van de eigen debet-positie der Com merciële Bank. Achteraf is deze dekking Joor de Algemene Exploratie-Maatschappij goedgevonden. Ondanks dat hebben de verhoren plaats gehad op vermoeden van verduistering. Mr. Van H. is in arrest gehouden, ir. F. is vrijgelaten op voorwaarde dat hij ter beschikking zal blijven. Het bedrag waar van vermoed wordt dat het is verduisterd wordt geschat tussen de 250.000 en 500.000 gulden. De critiek komt niet alleen uit landen buiten de V. S., doch ook van Amerikanen, die van mening zijn dat Dulles zich onmo gelijk heeft gemaakt en moet heengaan als minister. Het Witte Huis zwijgt nog steeds. Eisenhower heeft zijn minister niet ge steund, doch evenmin gedesavoueerd Dit zwijgen wordt kwalijk genomen. Alles bij een is deze stunt van Dulles, die misschien als verkiezingspropaganda voor het repu blikeinse beleid was bedoeld allerminst be vorderlijk gebleken voor het prestige der Amerikaanse regering en dus voor de repu blikeinse partij. Wat de Engelse pers betreft, deze is wel het scherpst in haar veroordeling, vooral omdat Dulles de Engelse houding in voor bije conflicten volkomen verwrongen heeft weergegeven. De onafhankelijke „Obser ver" zegt: „Het is moeilijk te zeggen wie zich het meest misdragen heeft Dulles door zijn autoriteit te lenen voor een dergelijk on juiste en gevaarlijke weergeving van re cente feiten, of het blad dat de geschiede nis nog een beetje heeft opgesmukt. Zij hebben de reputatie van Eisenhower als koelbloedige, vredelievende figuur volko men bedorven en zijn verklaringen dien aangaande tot aanfluitingen gemaakt. Dulles wil blijkbaar fungeren als een moderne Macchiavelli, die jongleert met vrede en oorlog", aldus de „Observer", die zich zeer bezorgd toont over de reactie der bondgenoten van Amerika. De conservatieve „Sunday Times" acht het onmogelijk dat Dulles medestanders zal vinden voor deze gevaarlijke wandeling langs de afgronden. Het blad verwijt Eisen hower dat hij zwijgt, doch acht het onmo gelijk dat de president zijn minister zal afvallen. Adlai Stevenson, een der Amerikaanse democratische voormannen en candidaat voor de presidentsverkiezingen, vergelijkt het politieke spel van Dulles met een ge vaarlijke gokkerij, „Russisch roulette" ge naamd, waarbij de spelers geladen revol vers op zichzelf richten en de trekker over halen, na de cylinder te hebben rondge draaid. Zij riskeren de kans van zes op één dat de kogel zich in de kamer bevindt, die voor de loop zit. Dit gok-spel, waarbij dus zelfmoord het lot van de verliezer is, is volgens Stevenson door Dulles gespeeld niet met zijn eigen leven, doch met het leven van de natie als inzet." Deze verkla ring wordt door de Daily Express in grote opmaak gepubliceerd. De Sunday Dispatch zegt dat Dulles te eenvoudig van rede is voor zijn functie. Hij denkt dat het conflict van de twintigste eeuw bestaat uit een gigantisch spel van politiemannen en rovers, met alle goede mensen aan de ene en alle slechte aan de andere kant. Hij ziet niet in dat de vraag van oorlog of vrede volkomen veranderd is door het ontdekken van de waterstofbom en dat de risico's der diplomatie, die vroe ger getolereerd werden, nu zelfmoord kun nen betekenen. Het wordt tijd dat meneer Dulles in duidelijke taal wordt toegespro ken, en dat hem gezegd wordt, dat het Britse volk niet van zins is in een atoom oorlog te worden betrokken, die tot uit barsting zou komen doordat meneer Dulles weer eens te ver ging." De „New York Post" schreef dat Dulles door het artikel in „Life" erin geslaagd is een politieke rel in de vrije wereld te ver oorzaken. De tweedracht en wanhoop welke door zijn laatste blunder zijn ontstaan doen de vraag rijzen of er nog enig excuus is voor zijn bestaan als minister van Buiten landse Zaken." Ook in het Amerikaanse Congres is van democratische zijde critiek op de minister van Buitenlandse Zaken uitgeoefend. Leden van de senaatscommissie inzake buiten landse betrekkingen beschuldigden hem van domheid en onwaarheid. Zeven republikeinse afgevaardigden ech ter, die verleden jaar een rondreis door Rusland hadden gemaakt, gaven een ge meenschappelijke verklaring uit, waarin zij zonder direct op het gewraakte artikel in „Life" te zinspelen, Dulles prezen als een „diplomatiek genie". Zij verklaarden, dat hun reis achter het IJzeren Gordijn hun de overtuiging had gebracht, dat door de Eisenhower-Dulles-politiek van moed en kracht er vandaag vrede in de wereld heerst. ADVERTENTIE BARTFLJORISSTP: HAAPIL«'TFU343V PERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 MOTOR-BROMFIETSKLEDING Mogelijk zal deze week de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, officieel uitgenodigd worden voor een bezoek aan Nieuw Delhi, zo ver neemt Reuter. Dulles had reeds te kennen gegeven, dat hij Nieuw Delhi wenste te bezoeken. Reuter tekent hierbij aan, dat minister Dulles in India de minst beminde Ameri kaan is. De invloedrijke'„Times of India" schreef in commentaar op het voorgenomen bezoek van Dulles aan India: „Indien het de be doeling van Dulles is om in Nieuw Delhi uit te weiden over hetgeen hij in Washing ton verkondigde, dan zou het een goede raad voor hem zijn zich de moeite van de reis te besparen." Bedrag van 10.000,- ontvreemd Terwijl brandweer en politie in de weer waren om een hevige brand in de groente veiling in Den Helder te bedwingen, is in gebroken in het kantoor van Van Gend en Loos, dat op het spoorwegemplacement is gelegen. De brandkast werd opengesneden en een bedrag van ongeveer 10.000 gulden is ontvreemd. Dit is in korte tijd de vierde inbraak waarbij het op een brandkast was gemunt. Bij een kolenhandelaar werd de safe met behulp van springstof geopend, bij een kruidenierszaak mislukte een dergelijke poging, uit een naast deze kruidenierszaak gelegen hotel werd in diezelfde nacht een brandkast weggesleept. De directeur van dit hotel heeft dezer dagen de voor hem waardevolle papieren over de post terug ontvangen. PARIJS (Reuter/AFP) Guy Mollet, de secretaris-generaal van de Franse so cialistische partij (SFIO) heeft op het par tijcongres in Parijs verklaard, dat er een regering met een beperkt aantal ministes negen of tien gevormd moet worden om doelmatigheid en snelle besluitvorming mogelijk te maken. Wij moeten niet de lei ding van een regering van het Republi keinse front opeisen, zo zei hij. De over winning zal er een van het front als geheel zijn, anders zullen wij gezamenlijk een ne derlaag lijden. Als ons verantwoordelijke functies worden aangeboden, het geeft niet welke, mogen wij ons daaraan niet ont trekken. „De communistische partij be reidt zich voor het Republikeinse Front te saboteren. Wij zijn echter niet bereid te huilen met de rode wolven", aldus Mollet. Een motie, waarin werd gepleit voor een regering van het „Republikeins Front" met deelneming van socialisten en de radica len onder Mendès-France, is met algemene stemmen aangenomen. In de motie wordt tevens het programma-op-korte-termijn, dat Mollet voor een dergelijke regering heeft opgesteld, goedgekeurd. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat de voornaamste prog:-mma- punten ook door oud-premier Mendès- France zijn onderschreven, met name het geen daarin omtrent Algerije en de econo mische politiek is vermeld. Herstellen Volgens het orgaan van de SFIO „Le Populaire" streeft een afvallige groep Poujadisten er naar, hun leider af te zet ten, omdat „deze avonturier de anti-be lastingbeweging heeft verwrongen". De leiders van deze niet-parlementaire groep. Jean Rauzy en Jean Pujol, hadden zich bij het socialistische hoofdkwartier vervoegd voor overleg. 'Zij willen evenwel niet uit de „beweging voor de verdediging van winkeliers en handwerkslieden" treden, doch ijveren slechts voor herstel van het oorspronkelijke karakter van de beweging en verwijdering van Poujade en zijn naas te medewerkers, aldus het socialistische blad. Hamsteren Goudhamsteraars, die verontrust zijn over de resultaten van de verkiezingen, hebben de goudprijzen op de Parijse markt opgedreven. De Napoléon d'Or, een munt, die bij hamsteraars geliefd is, bereikte vrij dag zijn hoogste notering sedert de Ko reaanse crisis van 1952 met een prijs van 3060 frans. Een maand vóór de verkiezin gen was de notering nog 2770 francs. Na de verkiezingen is de dagelijkse omzet op de Parijse goudmarkt gestegen tot boven het miljard francs, vergeleken met 599 miljoen francs in de laatste drie jaren. DAMASCUS (Reuter) Syrië en de Li banon zijn in Damascus overeengekomen een militair verdrag aan te gaan. Aan de bespreking is deelgenomen door de pre miers en de ministers van Defensie, de minister van Buitenlandse Zaken 'van de Libanon en hoge officieren uit beide lan den. Het akkoord zal morgen worden ge parafeerd. De onderhandelingen zijn al verscheidene maanden geleden begonnen. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft het Congres verzocht in de komende vijf jaar een en een kwart miljard dollar toe te wijzen ter bestrijding van het tekort aan scholen. In een speciale boodschap vraagt de president ook mach tiging voor het aankopen van obligaties van plaatselijke schoolverenigingen ter waarde van drie kwart miljard dollar als deze niet tegen redelijke interest aan particulieren kunnen worden verkocht en voor het verstrekken van twintig mil joen dollar voor bouwplannen. Volgens de president moet het program gezien worden als een noodmaatregel. De steun van de regering moet evenwel niet de werkzaamheden van de staten en ge meenten verminderen, doch eerder het streven van de plaatselijke autoriteiten versterken. De president sprak van een kritieke toestand bij het onderwijs, waar door ook een ernstig tekort dreigt op uni versitair peil, in het bijzonder is de oplei ding van artsen, ingenieurs en leraren on voldoende. Van de ongeveer 6000 stemgerechtigden van Harlingen hebben 5300 zich bij „volks stemming" uitgesproken voor het behoud van de havenbrug die volgens een in op dracht van het gemeentebestuur ontworpen plan zou moeten verdwijnen. De uitslag van dit petitionnement is door een actie comité aan het gemeentebestuur aange boden. Dinsdag 24 januari zal dit plan in de gemeenteraadsvergadering worden be handeld. DE BILT: Een depressie, die zaterdag ten zuidwesten van Ierland was gelegen, trok via de Noordzee naar de randstaten. Deze storing veroorzaakte zondag veel wind en wat regen. Een volgende depressie, zon dag bij Schotland gelegen, gaf in de afge lopen nacht aanleiding tot wat regen in de noordoostelijke helft van het land. Deze depressie werd vandaag gevolgd door een gebied met opklaringen. Bij IJsland is al weer een storing verschenen, die in de richting van Zuid-Noorwegen koerst. Daar mede samenhangend wordt voor morgen meer bewolking verwacht met enige regen. De wind blijft uit westelijke richtingen waaien, zodat de aanvoer van tamelijk zachte lucht voortduurt. (van hedenmorgen 7 nur) weers- d 2§ toestand 33 O s li O zS Helsinki sneeuw 0 "-7 1 Stockholm sneeuw no -4 0,1 Oslo onbewolkt windstil -16 0 Kopenhagen licht bew. wnw 1 5 Aberdeen onbewolkt w 2 0 Dublin zwaar bew zw 3 0 Londen onbewolkt windstil 0 0 Amsterdam licht bew. w 4 0 Brussel licht bew. wzw 4 0 Parijs onbewolkt wzw -1 0 Bordeaux geheel bew. nno 7 0,1 Grenoble zwaar bew. windstil 4 1 Nice onbewolkt nw 7 0 Berlijn regen wzw 3 5 Frankfort onbewolkt zzw 1 1,5 München zwaar bew. w 4 4 Zürich geheel bew. ono 4 5 Genève zwaar bew. windstil 4 19 Locarno licht bew. nw 7 2 Wenen zwaar bew. w 6 0,4 Innsbruck licht bew. windstil -2 0 Rome geheel bew. z 12 0 Den Helder onbewolkt kr. wnw 6 2 Y pen burg half bew. matige w 5 0 Vlissingen onbewolkt mat. wzw 5 0,4 Eelde licht bew. matige w 3 4 De Bilt zwaar bew. mat. wzw 4 0,1 Twente licht bew. mat. wzw 3 2 Eindhoven licht bew. mat. wzw 3 2 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. mat. wzw 4 1 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOOOOOOOOOOraooCXXXXXXXXXTOOOOOOOnoOOOOOOOOOOtMOOOOe MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Half tot zwaar bewolkt met enige regen of enkele buien. Over het alge meen weinig verandering in tempera tuur. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk harde of stormachtige wind uit westelijke richtingen. 17 januari Zon op 8.42 uur, onder 17.02 uur. Maan op 10.00 uur, onder 22.16 uur. Maanstanden 20 jan. 23.58 uur: eerste kwartier 27 jan. 15.40 uur: volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 16 januari Hoog water: 5.42 en 17.52 uur. Laag water: 1.30 en' 13.43 uur. Dinsdag 17 januari Hoog water: 6.14 en 18.25 uur. Laag water: 1.59 en 14.10 uur. XOOCOGCCC*XXXXXXXXXXXX)OCX)OCC>DOCXXXXXXIÜOiX)CX)OOr«J(

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1