LOODGIETER 8. Serieuze meisjes b. Een werkster nog enkele dagen FANTASTISCHE KOOPJES verpleeghulp (vn Kort en bondig VAN ESF Paarlaarsteeg 8 DDD ASSISTENT CALCULATOR een Telefoniste/Typiste GLASPLATEN Indiase regering zwicht niet voor geweld rieven aan Amsterdamse Beurs enige ervaren tekenaar-constructeurs JONGEN cassière administr. krachten (mnlenvrl.) flat, etage of gedeelte van woning DINSDAG 24 JANUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Voorgenomen grenswijzigingen zullen uitgevoerd worden Sir John Harding vandaag terug naar Cyprus Het huisraad der middeleeuwen Scheepvaart ENIGE BANKWERKERS CINEMA PALACE vraagt WIJ LIQUIDEREN Als U de wanhoop nabij is door tergende JEUK ZOMERHUISJE Hr. 36 j. alg. ontw ACTIEVE MEDEWERKER NIEUW DELHI (Reuter/AFP) De werkcommissie van de Indiase Congres- (regerings)-partij heeft verklaard haar beslissing inzake de wijziging der grenzen van bepaalde staten te zullen handhaven. Zij aanvaardde eennaar men meent door premier Nehroe persoonlijk opgestelde resolutie, waarin wordt gezegd dat „duide lijk begrepen dient te worden dat niet geweken kan worden voor geweld en ter roristische strijdwijzen", waaraan wordt toegevoegd, dat deze „met alle kracht van de staat zullen worden tegengegaan, ter bescherming van onschuldige burgers en in het belang van het gehele volk". In de resolutie wordt critiek geoefend op „bepaalde ministers en leden van verte genwoordigende lichamen", die hun ont slag hebben ingediend. Op de betrokkenen wordt een beroep gedaan deze ontslagaan vragen in te trekken. In de afgelopen week zijn in Bombay wanordelijkheden uitgebroken na de be kendmaking van Nehroe, dat een nieuwe staat Maharasjitra met de Maharasjitri als inwoners zal worden gevormd, waarin het Marathi voertaal zal zijn. De stad Bombay zal niet in deze staat worden opgenomen, doch rechtstreeks onder het gezag der centrale regering komen. Hier tegen rees, vooral van de zijde der linkse groeperingen, verzet. Dit heeft tot nu toe volgens de officiële cijfers aan 71 en vol gens niet-officiële, aan ongeveer 200 per sonen het leven gekost. In Bombay keert de rust terug en het leven hervat zijn normale loop. Volgens de politie hebben meer. dan honderd leden van de politie verwondingen opgelopen. Legef grijpt in In Cuttack, de hoofdstad van de staat Orissa, hebben betogers de woningen van ministers aangevallen. Militairen zijn op strategische punten gelegerd. Gemeld wordt, dat één minister een toevlucht heeft gezocht in de ambtswoning van de gouver neur van Orissa. Ook in de heiige stad Poeri zijn wanordelijkheden uitgebroken omdat de Indiase regering aanspraken van Orissa op bepaalde delen van de staat Bi- har verworpen heeft. Betogers staken het station van Poeri in brand. Er zijn met spoed troepen naar de stad gezonden. Compromis-voorstel aan Maharios? LONDEN (Reuter/AFP/UP) Gouver neur Sir John Harding van Cyprus keert vandaag uit Londen naar Cyprus terug met een Brits voorstel, waarin rekening gehouden wordt met zekere bezwaren van aartsbisschop Makarios, de leider van de beweging voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland, aldus verluidt van gewoon lijk welingelichte zijde te Londen. De Brit se regering zou het voorstel willen be schouwen als het laatste van deze aard en de aartsbisschop zou deze poging tot een compromis met ja of neen moeten beant woorden. Voorts zou Sir John van de Britse rege ring de nodige volmachten en middelen gekregen hebben om de orde op Cyprus te herstellen en te bewaren ingeval Makarios het Britse aanbod verwerpt of de verzets beweging haar activiteit voortzet. Het Britse voorstel zou rekening houden met de eis van de aartsbisschop, dat de Cyprioten het recht van zelfbeschikking krijgen op een bepaalde datum. Aan de andere kant echter, zou na afloop van de voorgestelde termijn de toekenning van dit recht afhankelijk zijn van de interna tionale situatie. Het Britse aanbod zou ten slotte waarborgen inhouden voor de be langen van de Turkse minderheid op Cy prus. Sir John heeft in een vraaggesprek voor de televisie te Londen ontkend, te willen aftreden, omdat hij volgens krantenbe richten verschil van mening met premier Eden had gehad. Hij noemde deze berich ten „onwaar en bepaald monsterachtig". De Britse autoriteiten op Cyprus hebben vrijwilligers opgeroepen om door de stra ten te patrouilleren nadat gemaskerde ter roristen zich in de afgelopen nacht huis aan huis van wapens hebben meester ge maakt. Zij slaagden erin meer dan 330 jachtgeweren buit te maken. De burgers is verzocht hun wapens in te leveren. De politie-bureaux werden overstroomd met allerlei soorten wapens en munitie, waar onder jachtgeweren, luchtpistolen en zelfs antieke voorladers. De bakkers in Nicosia zijn vandaag voor 48 uur in staking gegaan. Interessante lezing voor de Archaelogische Werkgemeenschap Bij archaeologische onderzoekingen wor den veel overblijfselen van huisraad gevon den, die een beeld geven van de gebruiks voorwerpen onzer voorouders. Over dit huisraad in de middeleeuwen sprak de heer J. G. N. Renaud, conservator bij de Rijks dienst voor Oudheikundig Bodemonderzoek te Amersfoort voor de werkgroep Kenne- merland van de Archaeologische Werkge meenschap. Plet meeste middeleeuwse aar dewerk is op de draaischijf vervaardigd, die reeds in de Romeinse tijd naar het Noorden kwam. Deze werkwijze kan men aan de producten vaststelien. Over het huisraad dat men in de vroegste middel eeuwen in ons land bezat weten wij maar weinig. De dichte bevolking en intensieve cultivering van de bodem hebben in ons land veel doen verdwijnen. Van de 14de eeuw af echter zijn wij beter ingelicht. Het „houten" tijdperk Menigmaal staat men verbaasd over het weinige waar men toen mee toekon. Aan vankelijk waren de meeste gebruiksvoor werpen van hout, maar omdat dit materiaal erg vergankelijk is, kon daarvan maar wei nig bewaard blijven. De houtdraaiers wa ren in de middeleeuwen d'e belangrijkste ambachtslieden, dan volgden de tinnegie ters en op de laatste plaats de pottenbak kers. Houten schotels, de toenmalige ont bijtbordjes, werden bij duizenden gedraaid en na korte tijd in de haardvuren en ovens opgestookt. Soms werden de houten voor werpen met zilver beslagen. Na de hout periode kwam er steeds meer aardewerk in gebruik. Verschillende aardewerkvor- men zijn van de voorgaande houtvormen afgeleid. Veel aardwerk werd geproduceerd in de streek van Siegburg in Duitsland. Tot in de 13de eeuw vinden wij in ons land het Pfing-sdorf aardewerk, dat men in Friesland vaak nabootste. De vormen bleven tot in de 16de eeuw gehandhaafd, b.v. de tuitpot. De potten bakkers woonden met hun ovens wegens brandgevaar meestal buiten de steden. Van uit Keulen kwam er veel aardewerk langs de Rijn ons land binnen. Van het algemene goed worden ook streekvarianten aange troffen. De Jacobakannetjes hebben niets met gravin Jacoba te maken. Dit verhaal ontstond omstreeks 1600 toen men deze kannetjes in de slotgracht van Teylingen vond. Ook deze kannetjes komen uit Sieg burg. De 15de eeuwse trechterbekers zijn versierd met medaillons, die in de 16de eeuw uitgroeiden tot koppen, vaak aan de klassieken ontleend. Uit de tweede helft van de 14de eeuw dateren de drinkschalen, die men lange tijd voor deksels heeft aan gezien. Bij opgravingen van het vroegere kasteel Merwede heeft men uit de afvalputten veel materiaal opgedolven, dat nauwkeurig da- teerbaar is, doordat men weet dat het kas teel in het jaar 1418 werd verwoest. Ook import uit Vlaanderen wordt in ons land wel aangetroffen. Mooie versieringen wer den gemaakt met sliblaagjes. Deze methode heeft zich lang gehandhaafd. Veldflessen en 'olielampjes komen ook te voorschijn bij opgravingen. Ook vond men een zuigkan voor een baby. Het glas doet zijn intrede ,k! -Met'de"Ontwikkel9hgi;van de cultuur en economie komt er steeds meer differentia tie in de gebruiksvoorwerpen. Het oudste bericht in ons land over het gebruik van glas dateert uit een acte van 1270 en de oudste glasvondst is uit de afvalput van Merwede uit ongeveer 1400. Over het alge meen zijn glasvondsten zeldzaam. Van zil ver maakte men ook veel gebruiksvoor- wrepen, zoals de prachtige drinkschalen, onder andere de stapelbekers, die de wel- gestelden op hun reizen meenamen. De relatie zilver en glas blijkt onder andere duidelijk uit het mooie zilveren bekertje uit Buren, dat de vorm van een berkemeyer gips heeft. Brons werd al vroeg gegoten. Hiervan maakte men vele voorwerpen, zoals kandelaars. Ook hierin zijn de hout- draaiersvormen nog te herkennen. Het tin was ook een geliefd materiaal voor ge bruiksartikelen, velerlei nuttige voorwer pen werden daarvan gegoten. Stadsbestu ren hadden grote tapkannen voor de wijn, die zij hun gasten aanboden. De tinnen kandelaars zijn voorbeelden van stijlvolle kunstnijverheid uit vroeger eeuwen. De heer Renaud lichtte zijn lezing met fraaie en duidelijke lichtbeelden toe. Tot slot van de avond dankte de voorzitter mr. C. M. J. de Jongh de spreker voor zijn boeiende voordracht. BINNENLAND Secretaris. Als opvolger van mr. P. van Dijke is benoemd tot secretaris van de Ne derlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland te Hamburg de heer H. N. Appel, redacteur van het „Nieuwsblad van het Noorden" te Groningen. Mr. P. van Dijke is benoemd tot chef der afdeling algemene zaken der gemeente Utrecht. Geëlectrocuteerd. Te Enschedé is de 46- jarige mevrouw H. J. T.K. H. om het leven gekomen toen de electrische wasmachine, waarmede zij in het huis van haar zuster bezig was, onder spanning kwam te staan. Monument. Op 1 februari zal de Com- nisstraf. Haar was ten laste gelegd dat zij in Holland, mr. J. Klaasesz, Flakkee bezoeken. Tijdens dit bezoek zal hij het monument voor de rampslachtoffers van. Stellendam op de begraafplaats te Melissant onthullen. Het monument is vervaardigd door de Amster damse beeldhouwster G. Rueter. De Com missaris der Koningin zal een krans leggen bij de gedenkplaat, aangebracht bij de in gang van de begraafplaats te Stellendam. Op deze gedenkplaat zijn alle namen van de rampslachtoffers vermeld. Te weinig agenten. De hoofdcommis saris van politie te Rotterdam, de heèr H. M. C. A. Staal, heeft medegedeeld, dat in de Maasstad het hoofdbureau van politie dringend uitbreiding behoeft en dat het gehele korps er nog wel vijf zeshonderd man bij zou kunnen gebruiken, zodat men dan op een totale sterkte van 2200 zou kunnen komen. Een jaar voor huisvrouw. De rechtbank te Arnhem heeft een 28-jarige huisvrouw uit Ede veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. Haar was ten laste gelegd dat in het huis van een tegenover haar wonende predikant had ingebroken en twee spaar bankboekjes had ontvreemd. Van een van deze boekjes nam zij f 800 op. HAARLEM EN OMGEVING Tolerantie in de opvoeding. Onder auspiciën van de Haarlemse Ouderraad zal de heer J. v. d. Molen vrijdagavond 27 januari in de raadszaal van het stadhuis (ingang Prinsenhof) een lezing houden over het onderwerp „Hoe hanteren wij de tole rantie in de opvoeding?" V\jf inbraakjes. Zondagavond zijn er vijf inbraken gepleegd in winkels aan het Van Zeggelenplein in Haarlem-Oost. Aan de achterkant van de winkels drong men binnen door het openen van de opsteek- raampjes. In een zaak werd slechts een be drag van tien gulden vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Heling. De Haarlemse politie heeft een 43-jarige Haarlemse koopman aangehouden, die ervan verdacht wordt een paar van dief stal afkomstige fietsen gekocht te hebben. De koopman werd ingesloten. „Jupiter" in de Zaanstreek. De vorige week heeft het bekende Haarlemse draai orgel „Jupiter" een reisje gemaakt naar de Zaanstreek, waar men overal bijzonder groot succes oogstte. Aldus deelt de voorzit ter van de afdeling Zaanstreek van de kring van draaiorgelvrienden ons mede. Inmiddels is „Jupiter" echter al weer in Haarlem teruggekeerd. 'M llCJHTV Verkort weergegeven) Wordt Haarlem een vuile stad? Dit on derwerp is een punt van bespreking ge weest, zoals in uw blad vermeld werd, van de raadsleden in hun afdelingsvergaderin gen bij de behandeling der gemeentebe groting voor 1956. B. en W. zijn van me ning, dat de medewerking van het publiek veel te wensen overlaat. Dit moge zeer juist zijn, maar ik vraag mij toch af: kan de overheid hier niet een handje aan mee helpen? Mijn gedachten gaan terug naar de tijd, dat de komst van de vuilniswagen aangekondigd werd door, lang geleden, de ratel, en later door een bel. Dan kwamen de mensen met hun vuilnisbakken of em mers voor de dag. Tegenwoordig meldt de reinging zich alleen door het lawaai, ver oorzaakt door het leegstorten der emmers. Haar onregelmatige verschijnen noodzaakt de burgerij vaak veel te vroeg buiten te zetten hetgeen resulteert in omgooien door de jeugd en gesnuffel van honden, en der- gelijken. Laat de vuilnisophaalwagen zijn komst weder luide aankondigen en heel wat huisvuil zal dan terecht komen waar het behoort, inplaats van op straat en trot toirs C. F. DE JONG Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl.'47 99% 97% 3 Nedl. 1962/64 lOOVi. 1001/,8 A. K. U 308 314 Calvé Delft 302)4 305 Van Gelder Zonen 275 276 K. N. Hoogovens 287% 285 Nederl. Ford 450 450 N. Kabelfabriek 308 308 gew.Philips Gloeil. 325% 330 Nieuwe Philips 318% 322% pref.Philips Gloeil. 198% 198% Unilever 343% 341 Wilton Feijenoord 271 271 Dordtsche Petrol. 643 647 Konkl. Petroleum 619 621 A'dam Rubber 126% 125 Holl. Amer. Lijn 211% 211 N. Scheepv. Unie 199% 200 Phs. van Ommeren 255 255 H. V. A 136 136% Verg. Deli Mijen 137 140 Amsterd. Bank 263 263 Ned. Handel Mij. 248% 248 Rotterd. Bank 250% 250% Twentsche Bank 256 256 Anaconda Copper 66i/„ 66% Bethlehem Steel 150% 152% U. S. Steel 52% 53 General Motors 131% 131 66 64% 32% 33% WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOOOOUOCCCCCCCCCCCCCOOXXXXXXXX Aagtekerk, 22 te Duinkerken. Alchiba, 22 v. Rotterdam n. Baltimore. Alcyone, 23 te Bermuda eil. Arendsdijk, 23 te Antwerpen. Aldabi, pass. 23 Lissabon n. Las Palmas. Alblasserdijk, pass 23 Ouessant n. Lissabon. Almdijk, 25 te Mombasa verwacht. Altair, 23 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amor, 23 te Amsterdam. Alcyone, 23 v. d. Bermuda n. Wilminton. Alnati, 22 te Rosario. Alioth, pass. 23 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Appingedijk, 24 te Paranagua. Arendskerk, 24 te Bremen. Averdijk, pass. 23 Miami n. New Orleans. Axeldijk, pass. 23 Bermuda n. New York. Bloemfontein, 22 te Amsterdam. Boskoop, 23 te Antofagasta. Bali, 23 v. Djeddah n. Port Soedan Banka, 24 te Penang Bloemendaal, 23 v. Singapore. Batoela, 24 te Makassar verw. Breda, 21 Buenaventura. Britsum, 22 140 m. z. t. w. Tehuantepec. Bantam, 23 140 m. o. Marcus eil. Bacchus, 24 te Rotterdam. Blommersdijk, 23 v. New York n. Boston. Borneo, 24 te Newport News. Bussum, 24 te Suez. Caltex Delft, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 23 Gibraltar n. Rotterdam. Cleodora, 23 v. Surabaja n. Makassar. Camerounkust, 22 180 m. n.no. Teneriffe. Castor, 22 100 m. no. Azoren n. Paramaribo. Caltex Leiden, 23 Kp. Roca n. Rotterdam. Delft, 22 te Amsterdam. Drente, 23 v. Aden n. Suez. Dorestad, pass. 23 Bahamas n. Beaymont. Duivendrecht, 23 v. Port Arthur n. Engeland. Esso Rotterdam, 23 te Antwerpen. Eemland, 22 v. Rio Grande do Suil n. Itajal. Ena, 23 te Rotterdam. Esso Amsterdam,.24 te Sidon. Esso Den Haag, pass. 23 Gibraltar n. Sidon. Eemdijk, 23 te Houston. Gaasterland, 23 te Recife. Gooiland, 23 te Bahia. Graveland, 22 te Bremen. Groote Kerk, 23 te Dar es Salaam. Gaasterkerk, 24 te Tsingtao. Gordias, 23 v. Ceuta n. Rotterdam. Guineekust, 24 te Porto Amboin. Hera, 22 ie New York. Hoogkerk, 22 te Port Swettenham. Houtman, 23 te Beira. Hydra, 21 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Hathor, pass. 23 Gibraltar n. Amsterdam. Hector, 24 v. Amsterdam n. Palermo. Helicon, 23 te Amsterdam. Hilversum, 24 v. Mena el Ahmadi n. Lands End Ilos, 21 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ittersum, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Isis, pass. 23 Lizard n. Guanta. Indrapoera, 24 v. Colombo n. Djibouti. Jagersfontein, 22 130 m. Z. Freetown. Jason, 22 te Aruba. Java, 23 te Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 22 v. Suez n. Aden. Japara (KPM), 23 Shanghai verw. Kellia, 23 te Amsterdam. Korenia, 22 dwars Lands End n. Curagao. Kota Agoeng, pass. 23 Ceylon n. Belawan. Kryptos, 24 te Singapore. Kalianget, 23 te Makassar. Kylix, 24 v. Curagao n. Dakar. Korovina, 24 v. Stockholm n. Rotterdam. Leuvekerk, 22 te Karachi. Lemsterkerk, 22 v. Marseille n. Le Havre. Lekkerkerk, 22 v. Bremen n. Londen. Loppersum, 23 110 m. zw. Ssilly's. Larenberg, 23 te Jacksonville. Leersum, pass. 23 Ouessant n. Le Havre. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kunnen worden geplaatst bij de P.E.N.- Centrale te Velsen voor werkzaamheden aan ketelinstallaties. Dipl. Ambachtschool (machine-bankwerker) vereist. Enige jaren practische ervaring strekt tot aanbeveling. Brutoloon: 63.8474.88 p. w. Sollicitaties te richten aan de Directie, Ing. Bispinck- laan 19 te Bloemendaal. N.V. DE PLAATWELLERIJ vraagt voor spoedige indiensttreding (tanks, pijpleidingen, apparaten). Voor prima kracht aantrekkelijk werk met voldoende afwisseling. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan N.V. De Plaatwellerij - Velsen Postbus 55 - Beverwijk. Voor onze vaste kern zoeken wij een vakbekwame MULLER, Ridderstraat 12. N.V. MACHINEFABRIEK IJMUIDEN vraagt bekend met verspanende werktijden. Leeft, circa 25 jr Schrift, soil. le Industriedwarsstraat 4, IJmuiden. Mach.fabr. en Constr.werkpl. Spierings N.V. PIJPKADE 36 - BEVERWIJK vraagt voor de technische afdeling: ADMINISTRATIEVE KRACHT (m. of vr.) enige materialenkennis is niet vereist, doch strekt wel tot aanbeveling - Tevens kan worden geplaatst een FLINKE JONGEMAN tot pl.m. 18 jaar, om in de boekhouding te worden opgeleid. Prettige werkkring en goede vooruitzichten gegarandeerd. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties worden ingewacht aan ons kantoor: Pijpkade 36 te Beverwijk of Tel. 3283, kengetal 02510. Op de bloemkwekerij van J. M. Barnhoorn en Zn. kan een geplaatst worden. Aanm.: Zijlweg 7, Overveen. CHOCOLADE-, BONBON- en MARSEPEINFABRIEK ZOEKT JONG ACTIEF VERTEGENWOORDIGER Uitv. soil, met vermelding van opleiding etc. en pasfoto no. 1566 aan het bureau van dit blad. Ai Bij de Directie van de Rijkswaterstaat, g J Jansstraat 46a te Haarlem, kan wor den geplaatst Vereisten: Mulo of daarmede gelijkstaande oplei ding. Leeftijd ca. 2130 jaar. Aanmelden: donder dag 26 januari a.s. van 9.3015.00 uur aan boven genoemd adres. Mariekerk, 22 v. Calcutta n. Madras. Madoera, 23 Hamburg verw. Molenkerk, 23 te Bremen. Mijdrecht, pass. 23 ten n. v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Maasdam, 23 v. New York n. Norfolk. Nanusa, 22 v. Amsterdam n. Houston. Noordzee, 21 v. Norfolk n. Belfast. Notos, 21 te Wismar. Nanusa, pass. 23 Noordhinder n. Houston. Nieuw Amstedram, 23 v. St. Thomas n. Barbados Oranjefontein, 22 te East London. Ouwerkerk, 23 te Hamburg. Oranjestad, 24 v. Grenada n. Barbados. Prins Willem George Fred., pass. 23 Kp. Finisterre naar Rotterdam. Pieter S, 23 v. Amsterdam n. Swansea. Poelau Laut, 24 te Belawan. Prins Fred. Hendrik, 23 te Castellon. Prins Willem II, 23 Ouessant gepass. n. Casa blanca. Poelau Laut, pass. 23 Sabang n. Belawan. Poseidon, 23 te Puerto Limon. Peperkust, 21 te Amsterdam. Purfina Nederland II, pass. 22 Perim n. Genua. Prins Alexander, 24 v. Haifa n. Antwerpen. Prins Casimir, 23 v. Carthagena n. Rotterdam. Prins Willem, 24 te Antwerpen. Rempang, 23 v. Sydney n. Melbourne. Roebiah, 23 te Port Said. Roggeveen, 23 v. Mahe n. Dar es Salaam. Raki, 22 180 m. o.zo. Port Soedan n. Suez. Ridderkerk, pass. 23 Str. Messina n. Genua. Roepat, 21 v. Penang n. Colombo. Stad Leiden, 23 te Emden. Schiedijk, 23 v. Antwerpen n. New York. Sommelsdijk, 21 v. New York n. Antwerpen. Straat Mozambique, 23 v. Port Swettenham n. Lorenzo Marquez. Sarangan, pass. 23 Gibraltar n. Genua. Slamat. 24 te Singapore. Stad Maassluis, 23 te Glasgow. Statue of Liberty, pass. 23 Aden n. Mena el Ah madi. Stanvac Djirak, 24 Sungeigerong. Stad Vlaardingen, 26 Amsterdam verwacht. Sloterdijk, 24 te Alexandrië. Stad Amsterdam, 23 v. Norfolk n. Europa. Sibajak, pass. 24 Thursday eil n. Surabaja. Stentor, 24 te Rotterdam. Titus, 21 te Amsterdam. TaJisse, pass. 23 The Brothers n. Aden. Tankhaven II, 23 te Singapore. Tasman, 24 Padang verw. Tiberius, 22 v. Gonaives n. Curagao. Tjisadane, 23 te Moji. Tegelberg, 23 350 m. z. ten w. Diego Garcia. Tero, pass. 22 Madeira n. Rio de Janeiro. Tiba, pass. 22 Fern. Noronha n. Bristolkan. Taria, 23 540 m. w. Sabang n. Singapore. Tibia, 23 75 m. nw. Cocktown. Ternate, pass. 23 Ouessant n. Pensacola. Trompenberg, 24 te New Orleans. Utrecht, 24 te Singapore. Van Spilbergen, 22 v. Amsterdam n. Bordeaux. Van Riebeeck, 23 te Ambon. Van Riemsdijk, 23 te Belawan. Van Linschoten, 23 te Amsterdam. Waibalong, 23 te Kupang. Waikelo, 23 te Makassar. W. Alton Jones, pass. 21 Algiers n. Fawley. Woensdrecht, 23 60 m. o. Sabang. Weltevreden, 23 te Cochin. Willem Ruys, pass. 22 Gibraltar n. Port Said. Wonosobo ,23 v. Port Said n. Napels. Zuiderzee, 22 300 m. z. Kp. Race. Zeeland (SSM), 23 v. Gdynia n. Grangemouth. Zijpenberg, 23 v. Melilla n. IJmuiden. KLEINE VAART Bill S, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Birmingham, 23 v. Goole te Rotterdam verw. Annie G, 23 te Amsterdam. Audacia, 23 v. Gent te Cardiff. Barracuda, 23 v. Newburgh te Norwich. Bergsingel, 24 v. Workington te Mo i Rana verw. Bernisse, verm. 23 v. Newport n. Cuxhaven. Binnenhaven, pass. 23 Casquets n. Brest. Bab T, 20 v.. Gijon Mussel n. Bordeaux. Casana, pass. 23 Brunsbiittel n. Kopenhagen. Concepcion, 22 300 m. z. Kp. Verd. eil. Dicky W. 23 v. Amsterdam n. no. Polder. Eljo, 22 te Mostaganen. Elisabeth Roorda, verm. 23 Huelva n. Ceuta. Encarnacion, 23 v. Puerto Barrios te New Orleans Express, 23 v. Middlesbro te Rotterdam. Flevo (B), 21 v. Par te Amsterdam. Flevo, 21 v. Alicante te Amsterdam. Fiducia, 23 v. Londen te Maassluis verw. Geert Bodewes, 23 te Casablanca. Goote, 23 v. Rotterdam te Manchester verw. Heemraadsingel, 23 v. Antw. te Oxelosund. Joost, 20 te Bordeaux. Lijnbaansgracht, 23 Brunsbiittel gepass. n. Abo. Leuvehaven, 24 v. Kopenhagen te R'dam verw. Larix, 21 te Bayonne. Mado II, 23 v. Amsterdam te Den Bommel. Marcella, 23 v. Liverpool te Rotterdam. Matthew, 23 v. Rotterdam te Gent verw. Merwehaven, 23 v Gothenburg. Meuse, pass. 23 Kiel Holtenau n. Stockholm. Midsland, 23 v. Grangemouth te Rotterdam. Nelly G, 23 v. Amsterdam n. Delfzijl. Procyon, 23 n. Londen. Senang, 23 v. Delfzijl n. Sarpsborg. Sonsbeek, pass. 23 Brunsbiittel n. Ventsplls. Spurt, 23 v. Duinkerken te Helsingborg. Tyro, 23 v. Fowey te Amsterdam. Tempo, 24 v. Swansea te Amsterdam verwacht. Trito, pass. 23 Lizardhead n. Dublin. Vindicat Atque Polit, verm. 24 v. Le Treport n. Gatesnead. Vrouwepolder, 23 v. Rotterdam n. Quimper. Westersingel, 23 v. Manchester te Swansea verw. Westpolder, verm. 23 v. Leixoes n. Antw. Westerdok, 21 v. Amsterdam n. Londen. Wickenburgh, 23 v. Casablanca te Duinkerken SLEEPVAART Ebro, 22 100 m. n. ten o. Kp. Finisterre met zuiger Loire, 22 met Symphony te Bombay. Maas en Noordzee, 22 met ss. Alexandros naar Rotterdam. Oceaan, 21 v. Cristobal n. Maracaibo met bak. Oostzee, 21 v. Port Soedan n. Aden zonder sleep. Poolzee, 2 320 m, z Las Palmas met twee pontons Rode Zee, 22 530 m. o.no. Martinique met tank- lichter. Witte Zee, 22 60 m. n. ten w. Kp. St. Vincent met baggermolen. WERF CONRAD EN STORK HIJSCH N.V. te Haarlem vraagt Jongelui, die in het bezit zijn van enige jaren MULO-opleiding en belangstelling hebben voor een interessante administratieve functie op een middelgroot kantoor, gelieven hun sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling, Waarderweg 80 te Haarlem. OUDE VOORRAAD ORIG. CHINESE HANDWERKKLEEDJES (vele soorten) COUPONS ZUIVER ZIJDEN SHANTUNG Naturel van 7.50 nu 4.50 Gekleurd van 11.50 nu 7.50 Voorts vele CHINESE en JAPANSE IMPORT-ARTIKELEN tegen SENSATIEPRIJZEN. Alleen deze week Maakt dat u er by komt. In FARMACEUTISCH BEDRIJF is plaats voor leeftijd 1624 jaar; aan hen, die verantwoorde lijkheidsgevoel bezitten, bieden wij een pret tige werkkring in een moderne omgeving op aantrekkelijke voorwaarden. voor gehele dagen (812 en 12.30—17 uur). Aanmelden dagelijks tussen 9 en 4 uur bij PHARMACHEMIE - Nijverheidsweg 50 Bovendien heden en woensdagavond tussen 5.30 en 7.30 uur aan ons kantoor Rozenstraat 1. U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot de haard der ontsteking - diep in de huidporiën. Het doodt de ziekte- GENEES MIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN kiemen, bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel geneest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. Héérlijk om uw huid geregeld met D.D.D. intens te zuiveren en op te frissen. Verzorg uw overgevoelige huid met de luchtige D.D.D. BALSEM en D.D.D. ZEEP - de zachtste der zepen. GROTE HOUTSTRAAT 50 HAARLEM IN HAARLEM-NOORD ALLééN GEN. CRONJéSTRAAT 33 Gevraagd: een voor 4 pers. van 417 Aug. omgeving Zandvoort. Mevr. Vahl, v. Karnebeekstr. 105, Zwolle. Tel. 6585. in bezit van auto, beschik kende over veel vrije tijd, wenst deze prod, te maken. Kan ook een volledige dag taak aanvaarden. Brieven no. !572. Stichting „Unicum" vraagt: Aanmelden van 95 uur He renweg 126, Heemstede. Te huur gevraagd door heer alleen te Bloemendaal, Sant poort, Heemstede, Benne- broek, Vogelenzang, Zand voort of Haarlem m. keuken; ongem. of (ged.) gestoff. Brieven met prijsop gave no. 1567. In alle maten SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. TeL 11898. RADIO Stuur ons slechts deze adver tentie en Uw adres en U ontvangt gratis vele schitte renderadio-bouwtekeningen, gratis geïll. prijscouranten met alle radio-onderdelen, gratis prospectus en proef lessen van radio-cursussen, gratis inlichtingen omtrent een agentschap voor radio verkoop. Instituut MAXWELL-UTRECHT (nader adres overbodig Ook cursussen voor otle vak- en vestigingsdi ploma's, practijkdiplo- ma'stalen, techniek, enz. (200 cursussen, 150 Rijksbevoegde leraren). 6 NIETS VERKOPEN! Eerst VEL f .F.MAN roepen Wij taxeren gratis voor U, zonder verplichtingen- TeL 14637 K 2500. Gevraagd: 1e of 2e Kapster gevorderd of Leerling- Kapster. J. SUYK, Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord. Bekende Levens- en Volks- verz. Mij. vraagt voor be staand agentschap te Haar lem Vast salaris en goede provl- sievoorwaarden. Br. no. 1568.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3