Italië's president Gronchi opende zevende Olympische Winterspelen Olympisch vuur in Cortina's Ijsstadion ontstoken II VS verdrong A VC van de tweede plaats bij dames Nederlandse Jeugd versloeg het nationaal amateur-voetbalteam Openingsplechtigheid verliep vlot Squaw Valley moet bewijzen leveren Dames kunnen weer gaan voetballen Zatopek werd een record ontnomen 5 De Nederlanders Geopend Het Olympisch vuur Nog sneeuw nodig Overeenstemming met bestuur van KNVB Volleybal Volleybalploegen voor zaterdag aanstaande DE VOLLEYBALCOMPETITIE Canadese ijshockeyploeg nog steeds favoriet Maatregelen tegen zwarte handel in voetbalkaartjes Haarlems polozevental tegen Nederland B Waterpoloprogramma Protesten VSV en Vole- wijekers afgewezen Wielrennen Piet van Kempen wil toch doorzetten DONDERDAG 26 JANUARI 1956 De zevende Olympische Winterspelen zijn vanmorgen in het prachtige ijsstadion van Cortina d'Ampezzo op plechtige wijze geopend met een cere monie, die kleur en charme kreeg door het heerlijke weer. De zon scheen verwarmend door de lichte wolkenvelden en zette de sneeuw op de lagere gedeelten van de Dolomieten in een smetteloos wit licht, terwijl de Tovane, de Cristallo, de Sorapis en verder weg de Antelao als trouwe wachters over liet smalle dal, waar duizenden en duizenden mensen krioelden, hun grillige en scherp gesneden toppen hemelwaarts richtten. Welk een verschil met vier jaar geleden toen de openingsplechtigheid van de Winterspelen in het Bislet- stadion van Oslo werd gehouden, aan de rand van een drukke en nijvere stad, waar rook de winterlucht een grijsgrauwe aanblik gaf. Maar Cortina leverde nog meer verschillen op, want nog nooit in de geschiedenis van de Olympische beweging waren zovele landen voor een winterspoxtfestijn tezamen gekomen, nog nimmer was het deelnemend aantal zo groot. Om tien uur verzamelden de ploegen, welke buiten Cortina zijn ingekwartierd, zoals die van Nederland, Rusland en Zuid-Korea, zich in de omgeving van het stationnetje. Alle hardrijders, die gezamenlijk in Misurina zijn ondergebracht, hadden reeds vroeg in de morgen hun hotel verlaten. De teams, die in Cortina onderdak hebben, voegden zich bij hen en onder leiding van bekwame organisatoren werden de ver tegenwoordigers van 32 landen (die van Oost- en West-Duitsland vormden één ploeg) in alfabetische volgorde opgesteld volgens de Italiaanse benaming. Natuurlijk namen deze maatregelen in de smalle straten van Cortina veel tijd in beslag, maar niettemin verliep alles op vlotte wijze. Om half twaalf arriveerde de president van de Italiaanse republiek, Gianni Gronchi, in het stadion waar hij werd verwelkomd door Avery Brundage, president van het Internationaal Olympisch Comité en door de voorzitter van het organisatiecomité, graaf dr. Paolo Thaon de Revel. President Gronchi inspecteerde de erewacht van het zevende Alpenregiment en liep toen, vergezeld van Avery Brundage en graaf Thaon naar de eretribune. Het muziek korps speelde het zangerige Italiaanse volkslied en toen kwam het hijsen van de vlaggen van alle deelnemende landen. Naast de schaal, waarin het Olympisch vuur zal branden, bliezen de trompettisten een schelle fanfare door de ijle vrieslucht. Heel langzaam gingen de vlaggen aan de masten omhoog. Toen klonk door de liuid- sprekers kort en krachtig: „opmarcheren" Voorafgegaan door 24 jongens van de Aca demie van Lichamelijke Opvoeding in Rome, die allen een Olympische vlag met de vijf symbolische ringen droegen, kwa men de deelnemers het stadion binnen. Voorop wederom een leerling van de aca demie, die een bord droeg met de naam in het Italiaans van het land, waarvan de deelnemers volgden. Traditioneel opende, ter ere van de oude Helleense beschaving en het moederland van de Olympische Spelen, de groep van Griekenland, drie skilopers en een chef d'équipe het défilé. Met luid applaus werden zij begroet. Daarna volgden de Australiërs, d'ie in verband met het feit, dat de Zomerspelen in Melbourne worden gehouden, met een naar verhouding grote ploeg waren geko men, in hun fel-groene kledij met de kan- geroe, de Oostenrijkers met een groot team, waarvan de atleten grijze stijve hoedjes droegen, de kleine Belgische representatie, voorts een eenling, de Boliviaan Rene Far- wig Guillen, daarna de Bulgaren, de Ca nadezen, de Tsjechen en de Chilenen. Het muziekkorps speelde opgewekt de Olympi sche parademars en ploeg na ploeg trad het stadion binnen, waar de kleuren van de wintersportMedij zich mengden met die van de ontelbare vlaggen. De Zuid-Koreanen, de Finnen, de Fran sen en Duitsers als een eenheid mar cheerden keurig in de pas de grote open ruimte binnen. Japan volgde, Groot Brit- tannië, Iran, IJsland, Joegoslavië, de Liba non, voorts de zware bobbers van Liech tenstein en het grote team van Noorwegen. Toen kwam de kleine Nederlandse équipe in zicht, voorop Broekman, die het rood- wit-blauw droeg, gevolgd door de chef de mission dr. J. N. van den Houten, de drie schaatsofficials Roos, Schenk en Holleboom, de kleine Sjoukje Dijkstra en Joan Haan appel met in de achterhoede tenslotte Ge rard Maarse, Wim de Graaf, Egbert van 't Oever en Jeen van den Berg. In hun zwar te jassen en broeken, het NOC-embleem links op de borst, een felle oranje wollen das scherp afstekend tegen het donkere geheel, en op het hoofd een zwarte wollen muts met oranje band en dito pluim, maak te het Nederlands ploegje, een bescheiden maar keurige indruk. Het organisatiecomité in 'Squaw Valley (Californië) heeft tot 3 april van dit jaar tijd om het I.O.C. ervan te overtuigen dat het financieel en technisch in staat is de achtste Olympische Winterspelen te orga niseren. Wanneer het er niet in slaagt vol doende waarborgen te geven, zullen de Winterspelen van 1960 in Innsbruck wor den gehouden. Dit is woensdagavond in een persconfe rentie meegedeeld door de heer Avery Brundage, president van het I.O.C. Vroeger op de dag had een uit 14 leden bestaande delegatie van Squaw Valley aan het I.O.C. - congres meegedeeld dat een verzoek aan de Californische overheid was gedaan om de subsidie van 1 miljoen dollar, die reeds is toegezegd, met 4 miljoen te verhogen. Brundage verklaarde dat de algemene voorbereidingen in Squaw Valley, waar- Bij het voorbij marcheren bracht Kees Broekman als vlaggedrager, zoals zijn col lega's van de andere landen voor hem, het saluut voor de president op de eretribune, waarop behalve alle leden van het Inter nationaal Olympisch Comité, ook de ver tegenwoordigers van de internationale sportfederaties, van het organisatie-comité en andere officials hun plaatsen hadden ge vonden. De beide meisjes en de hardrijders draaiden het hoofd naar rechts als teken van groet en voorbij was het Nederlands „elftal, op mars naar de plek, die voor „Ollanda" was gereserveerd. Polen, Roe menië, Spanje, de leden van de grote Ame rikaanse ploeg in hun witte jassen, mar cheerden voorbij en daarna de Zweden, de Zwitsers,, eveneens met een groot aantal deelnemers, de Turken, de Hongaren, de grote groep van Rusland, voor het eerst deelnemend aan de Winterspelen, en de Italianen. Toen trad de rust op de ijsvlakte in. Leden van het IOC en van het Organisatie comité begaven zich naar het kleine po dium, dat vlak voor de eretribune op het ijs was opgesteld. Graaf Thaon de Revel hield een korte welkomsttoespraak en vroeg tenslotte aan president Gronchi d'e Spelen te willen openen. De president stond op en met heldere stem klonk het door het enorme stadion: „Dichiaro aperti i settimi giochi invernali di Cortina d'Ampezzo celebranti la XVIe Olimpiade dell'era moderna". „Hiermee verklaar ik de Vile Olympische Winter spelen van Cortina d'Ampezzo in het kader van de XVIe moderne Olympische Spelen voor geopend". Een koor zong, begeleid door het muziek korps, de nieuwe Olympische hymne. Lang zaam ging de Olympische vlag aan de hoge middelste mast omhoog en drie saluut schoten kondigden aan, dat het winter sportfestijn was begonnen.. Vervolgens droeg de Italiaanse kampioen in het hardrijden Guido Caroli, een 28- jarige zakenman uit Milaan, hoog boven het hoofd de toorts met het Olympisch vuur binnen. Hij was de laatste man van een lange keten sportbeoefenaren, die het vuur hadden gedragen van het Capitool in Rome, waar het op 22 januari was ont stoken, door een groot deel van Italië naar het ver weg in de Dolomieten liggende Cortina. De Italiaanse snelwandelaar Dordoni had het vuur, tezamen met de discuswer per Consolini van het Capitool naar het vliegveld van Rome gebracht, waar de brandende fakkel door middel van een vliegtuig naar Venetië werd vervoerd. OOOOOOOOOOOOO Er zijn thans bijna drie weken voorbij gegaan zonder dat er sneeuw van enige betekenis is gevallen in Cortina. En nog altijd staat er een onbewolkte hemel boven het Olympisch Wintersportoord. Door de slechts door een dunne sneeuw laag bedekte stenen zijn er op de Olym pische skihellingen al 15 ongelukken gebeurd, en men vreest voor meer on gevallen, als er niet gauw een vers pak sneeuw komt. De leider van het Franse ski-team Maurice Martel heejt dan ook al voorspeld dat de afdaling de volgen de week „een race des doods" zal wor den. De Italiaanse Olympische autori teiten hebben de reuze-slalom voor da mes reeds naar een andere baan ver legd Zij hopen nu maar op nieuwe sneeuw, doch voor alle zekerheid wa ren vanmorgen vroeg een honderd Ita liaanse ski-soldaten druk bezig sneeuw op de ski-af daling sb aan te harken. '.XXXIGCCOCCOCCCCCOCOCOOCCOCOOOOCCCÖOCCOCOCCCOCCOCCGCCOCCÖ Guarnierni, een bekende skiloper, was van het vliegveld van Venetië met een gondel en een motorboot naar het St. Marco ge bracht, waar de toorts weer het vasteland had bereikt. Dagen en nachten waren er mee gemoeid om het vuur, van man tot man, naar de bergen van Cortina te brengen. En nu ein delijk, na vier etmalen kwam de laatste man van de ketting het ijsstadion binnen om het vuur daar te brengen, waar het hoorde en waar het tien dagen achter elkaar zal branden. Guido Caroli ging het stadion rond langs de ploegen der 32 landen en bereikte het bordes aan de overkant van de eretribune, waar de schaal van het Olympisch vuur was opgesteld. Met een enkele beweging stak de sportman namens alle deelnemers het vuur in de schaal aan. Weer klonk de Olympische hymne. Een commando volg de, stil kwamen de vlaggendragers der naties naar voren en stelden zich in een halve cirkel met het gezicht naar de ere tribune op. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de moderne Olympische Spelen trad een vrouw naar voren om de Olympische eed af te leggen. De 24-jarige Italiaanse skiloopster Giuliana ChenalMinuzzo, winnares van een bronzen medaille tijdens de Winterspelen in Oslo, betrad het podium, vergezeld van de Italiaanse vlaggedrager. In haar rechterhand hield zij een tip van het groen-wit-rood. Een trompetsignaal weerklonk, alle vlagen negen naar het ijs en met duidelijke en warme stem klonk de Olympische eed: „Wü zweren, dat wij op eerlijke wijze bij deze Spelen zullen mede dingen met inachtneming van de bestaande voorschriften en in de geest van ware sportiviteit, tot eer van ons land en tot roem van de sport." Het Italiaanse volkslied werd gespeeld en het koor liet een lied horen met een Alpenmelodie. De vlaggedragers begaven zich weer naar hun plaatsen en het was bij half één, toen de president van de Italiaan se Republiek opstond om zich naar de uit gang van het stadion te begeven. De af mars van alle deelnemers aan het défilé begon. Hiermede was het einde gekomen van een plechtigheid. De Olympische Win terspelen konden beginnen. Het secretariaat van de Nederlandse Dames Voetbalbond bericht ons dat tussen het'bestuur van de KNVB en dat van de NDVB ook overeenstemming is bereikt voor wat betreft het doen spelen van dames voetbalwedstrijden op KNVB-terreinen. De inhoud van deze overeenkomst luidt als volgt: Indien een KNVB-veld door een KNVB- consul is afgekeurd, geldt deze afkeuring ook voor dames-wedstryden. Tussen een eindsignaal van een wedstrijd van het dames-voetbal en het beginsignaal van een wedstrijd van een lager KNVB-elftal (dus ook een afdelingselftal) moet een ruimte van één uur liggen. Dit geldt ook bij een andere volgorde, als eerst het lagere elftal speelt en dan het dameselftal. Voor wat betreft wedstrijden van stan- daardelftallen van de KNVB is bepaald dat hetzij dat de dames er voor of er na spelen, een tijdruimte van drie uur moet liggen tus sen het eindsignaal van de ene wedstrijd en het beginsignaal van de andere. Nu overeenstemming met de KNVB is bereikt zullen de competitie-wedstrijden van de NDVB op zondag 4 maart worden hervat. Zo mogelijk, zullen ook weer wedstrijden gespeeld worden voor liefdadige doeleinden, echter met inachtneming van bovengenoemde overeenkomst. De ranglijst in de damescompetitie is: Herbido (Utr.) 7 14 32— 5 DCO (Haarlem) 6 10 19— 2 Zeemeeuwen (Velsen) 4 6 12—14 EHDW (Den Haag) 6 6 12—14 Union (Vlaardingen) 2 4 5— 1 Holviams (A'foort) 5 4 5— 3 SVA (Almelo) 4 3 2— 8 WV (Rotterdam) 5 1 3—16 Rievelo (Utrecht) 2 0 0—10 Minerva (Dordrecht) 4 0 1—11 Full-Speed (IJmuiden) 4 0 2—16 ADVERTENTIE De volleybalploegen die zaterdag in het Krelagehuis in Haarlem in de strijd om het districten-kampioenschap van Nederland zullen spelen zijn als volgt samengesteld: Dames: G. Takken aanv., C. v. d. Haar (Die Raeckse), H. Hoevens, I. Groen, C. Westerwal (Rapiditas), W. Spierings (Velox), J. v. Calmthout (MHBS), allen uit Haarlem, A. Zwart en R. Struys uit Alkmaar, H. Kok uit Zaandam, coach de heer F. Boukes (Haarlem) Heren: W. Clay aanv., J. Antonisse (HVS), J. de Graaf, H. Keur (Die Raeckse), J. de Koning, G. Verheem (Velox), allen uit Haarlem. B. Schouw uit Enkhuizen, B. Dekker uit Alkmaar, J. v. Kroonenburg uit Velsen, coach de heer A. J. Krijgsman (IJmuiden). Ongeveer 400 toeschouwers hebben woensdagavond in het Utrechtse stadion de lichtwedstrijd bijgewoond tussen het voor lopig Nederlands jeugdelftal en het Neder lands amateurelftal. Deze wedstrijd ein digde in een twee-een overwinning voor de jeugd. Een succes, dat deze spelers zeker Egbert van 't Oever, die nu toch aan de Olympische Winterspelen mag deelnemen, in actie op de Olympische baan in Misiruna. Gisteravond speelde voor de hoofdklasse dames Velox tegen HBC. Voor Velox stond er niets op het spel, want de blauw-witten zijn verzekerd van de tweede plaats. Maar HBC staat met een punt achterstand op Ra piditas op de laatste plaats. Het is de Ber kenrode Combinatie niet gelukt deze positie te verbeteren, want in een troosteloze wed strijd won Velox gedecideerd met 40. Nadat HBC in de eerste set een kleine voorsprong lange tijd kon behouden, moest HBC in de beslissende fase toezien hoe Velox omtrent de vorige dag een schriftelijk rap- ^1^0 de «et In hTar port was ontvangen, voorlopig waren goed gekeurd. Maar hij zeide ook dat Innsbruck, de stad die bij het in mei in Parijs gehou den congres van het I.O.C. maar weinig minder stemmen had gekregen dan Squaw Valley, eventueel in staat zou zijn de Win terspelen te organiseren, hoe de weersom standigheden ook zouden zijn. Voorts deelde Brundage mede dat de kwestie van het amateurisme ter sprake was gekomen. In verband met beschuldi gingen, als zouden sommige deelnemers geen amateurs zijn, had men aan alle Olympische inschrijvingsformulieren brie ven gehecht waarin er op gewezen werd dat drie handtekeningen vereist waren om de amateur status van een deelnemer te staven: die van hemzelf, die van zijn sport bond en die van het nationale Olympische Comité in kwestie. Brundage herinnerde voorts de journa listen aan de afkeer van het I.O.C. van onofficiële puntenklassementen voor de Spelen, en betoogde nogmaals dat een der gelijk klassement geen juist beeld gaf van de door een land behaalde successen. voordeel besliste: 1512. In de tweede set gaf HBC goed partij 99 en 1313, maar in een spannend slot ging wederom Velox met de eer strijken: 1614. HBC gaf de moed op en vrij gemakkelijk won Velox ook de laatste twee games: 154 en 157. Heel wat aantrekkelijker was de strijd tussen de eerste klasse ploegen van AVC en HVS. Als inzet gold hier de bezetting van de tweede plaats. HVS kon met goed aan- valsspel druk op de jeugdige AVC-ploeg uitoefenen en ondanks het feit dat de Aer- denhoutse dames beweeglijk speelden en aaanraking met de vloer niet vreesden, was het opvangen toch niet zodanig dat de groen- witten zelf tot aanvallen over konden gaan. HVS won de eerste set dan ook met ruim verschil: 154. In de tweede set vlotte het iets beter bij AVC, mede door enkele goede Tsjechische serves namen de AVC-dames tot tweemaal toe de leiding, maar moesten niettemin in een spannend slot (1313 en 1414) aan een fortuinlijk HVS de zege laten: 1715. De derde set bracht weer een groot HVS-overwicht. AVC verwaarloosde de aanval en liet het initiatief aan HVS. Met 1<»5 we»ri het pleit beslecht (30). HVS kert 2Velox 5 30. neemt voorlopig de tweede plaats op de ranglijst in. Niet verwacht In de eerste klasse heren was het verras send dat PSVH tegen de reserves van CIOS niet verder dan een puntenverdeling kwam. In de eerste games ontbrak het enthousias me bij CIOS en werd er onnauwkeurig gespeeld. Met 157 en 1512 wonnen Neute boom c.s. deze sets. De derde game bracht echter een ommekeer. CIOS liep uit tot 71 en viel goed aan. Met 158 werd deze set een zege voor de reserves. Een puntenverdeling behoorde tot de mo gelijkheden, maar het zag er aanvankelijk niet naar uit, want PSVH nam een 116 voorsprong. CIOS gaf het niet op en kreeg loon naar zwoegen. Op 1111 moest PSVII het spel onderbreken, echter zonder succes. Door enkele fouten en smashes in het CIOS- blok werd het 1511 voor CIOS 2 en ver speelde PSVH een kostbaar punt. Een totaal uit vorm zijnde OVRA-ploeg moest in de tweede klasse toezien hoe Gios de nog uitstekende kans op de titel teniet deed. Met 15—9, 15—6, 15—7 en 12—15 be haalde Gios een wel zeer onverwachte zege op de rijksambtenaren. Uitslagen Heren: OVRA—Gios 1—3; CIOS 2—PSVH 2—2; HVS 3—Haarlem 2 3—1; CIOS 3— PSVH 2 22; Gios 3Rap. 04; Spaame- stad 2Santpoort 2 04; Haarlem 3BWT 0-4; Ready 2—OVRA 3 3—1; WIK 3—Ready 0-4; WIK 2—OVRA 2 0—4; VVSH—Gios 2 3—1; SizoA.W. 3—1. Dames: Haarlem 2Spaarnestad 30; AVC—HVS 1—3; HBC—Velox 0—4; Raeckse 3SSO 22; Haarlem 3Gios 4 30; Blin De „Waterloo-Kitchener Dutchmen" die Canada in het Olympische ijshockeytoer- nooi zullen vertegenwoordigen, zullen in de eindstrijd vermoedelijk de Verenigde Sta ten, Duitsland, Tjechoslowakije, Rusland en Zweden ontmoeten. Sedert de instelling van de Olympische Winterspelen, in 1924, heeft Canada steeds de Olympische ijshockey titel veroverd. De tien deelnemende landen zijn ondergebracht in drie groepen. Uit elke groep gaan de beste twee over naar de eindstrijd. De eiqdstand van het vorige Olympische ijs hockey toernooi was: 1. Canada 7 1 0 15 71-14 2. U.S.A. 6 1 1 13 43-21 3. Zweden 6 0 2 12 48-19 4. Tjeehoslovakije 6 0 2 12 47-18 5. Zwitserland 4 0 4 8 40-40 6. Polen 2 1 5 5 21-56 7. Finland 2 0 6 4 21-60 8. Westduitsland 1 1 6 3 21-53 9. Noorwegen 0 0 8 0 15-46 De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft strenge maatregelen genomen tegen het versjacheren van toegangskaarten voor kindenwedstrijden speciaal voor de ont moetingen tussen België en Nederland op de zwarte markt. Aan 61 clubs is mee gedeeld dat hun voor de eerstvolgende in terland slechts de helft van het aantal kaar ten zal worden toegewezen dat zij tot nu toe plachten te ontvangen. Twaalf van deze clubs hadden na de wedstrijd Nederland-België op 16 oktober in Rotterdam geen lijst ingediend van de personen aan wie zij kaarten hadden ver strekt, en de 49 andere hadden onvolledige inlichtingen gegeven. verdienden door hun werk in de tweede helft. De ruststand was één-nul voor het Nederlands amateurelftal. Het enige doel punt voor de rust kwam pas na 35 minuten. Reessink (WVC) passeerde spil Van der Meer (ADO) en aarzelde niet voor open doel. Voor de uitstekend keepende Cox (Rapid) een onhoudbare bal. Rechtsbinnen Elfring (Robur et Veloci- tas) trachtte deze voorsprong te vergroten door enige goede passes. Een schot van Ne- derhand (HVC) op het doel, na zo'n pass, werd echter door rechtsback Claus (Hel- mondia) keurig weggewerkt. Na rust kwam de jeugd er aanmerkelijk beter in. Een voorzet van Buijs, die een goede partij te zien gaf, gebruikte Neder- hand onmiddellijk en goed, zodat de stand reeds kort na de hervatting weer gelijk v.;as. Daarna volgden de aanvallen van de jeugd elkaar regelmatig op. Het was voor al de rechtervleugel van de jeugd (Buys er, Nederhand) die in samenwerking met spil Van de Meer, het doel van het ama teur-elftal belaagde. Toch duurde het nog 25 minuten voordat de jeugd een voor sprong kon nemen. Weer scoorde toen Ne derhand. Een pass van linksbuiten (Corpo- leyn gaf hem daartoe de gelegenheid. De opstelling van de beide elftallen was als volgt: Nederlands jeugd: doel: Cox (Rapid), achter Nagtegaal (DOS) en Kraaij (DOS), midden: Paauwe jr. (HVC), Van der Meer (ADO) en De Bruijn (Noad), voor: Buys (Alkmaar), Nederhand (HVC), Rutten (Roda Sport), Corpeleyn (Excelsior) en Alen (DOS). Amateur elftal: Doel: Van der Lee (HFC), achter IJ. Herberts (Vitesse) en Claus (Helmondia), midden: Van Bruggen (DFC), Blom (WW) en Duyster (De Spartaan), voor: D. Herberts (Vitesse), Elfring (Robur et Velocitas), Reessink (WVC)), Fabels (Be Quick-Groningen) en Den Tenter (DWV). Op zondag 5 februari worden in het Vel- serbad in IJmuiden nationale zwemwedstrij den gehouden, waarvan de opbrengst be stemd is voor het mr. Bierenbroodspot trainingsfonds. Na afloop van de zwemwed strijden zal het Haarlemse zevental een waterpolowedstrijd spelen tegen het Neder lands B zevental. Door de polocommissie Kring Haarlem van de Koninklijke Neder landse Zwembond zijn de volgende spelers voor een plaats in het Haarlems zevental uitgenodigd: Doel: E. Vrugt (HPC); reserve F. Ludding (HVGB). Achier: J. J. Hogeland Jr. (HVGB), D. Bongertman (HVGB), G. Bijlsma (Haarlem) aanvoerder. Voor: W. Geurtsen (HPC), J. Paanakker (Haarlem), R. Prins (HPC). Reserves: F. Roozekrans (DWT), P. de Bruyn (DWR). Het programma van de op zaterdag 28 januari in het Sportfondsenbad in Haarlem vastgestelde waterpolocompetitie-wedstrij- den luidt: Heren vijfde klasse: Watervrienden— DWR 3. Dames, eerste klasse: Haarlem HPC. Dames, bekercompetitie: HVGBDe Vest. Dames, tweede klasse: HPC 2DWT 3. Heren, eerste klasse: HPCHVGB. Dinsdag 31 januari zijn in het Sport fondsenbad Haarlem vastgesteld: heren, tweede klasse: HPC 2DWT. Heren, eerste klasse: HPCHaarlem. In het Velserbad te IJmuiden wordt op woensdag 1 februari gespeeld: heren, tweede klasse: VZV—Haarlem 2. In hotel Terminus in Utrecht is de spel regel- en protest-commisie van de KNVB bijeen geweest. Twee protesten werden in deze vergadering behandeld t. w. dat door VSV ingediend inzake de wedstrijd VSV De Valk op 18 december in de eerste klasse A betaald voetbal gehouden en dat van Volewijckers betreffende de ontmoeting VolewijckersBW, die op 8 januari voor de hoofdklasse B is gespeeld. Beide protes ten werden afgewezen waardoor de resulta ten respectievelijk tweetwee en tweeeen in het voordeel van BW zijn gebleven. In een gesprek met een medewerker van Les Sports heeft Piet van Kempen ver klaard dat hij bij zijn „rentree" in Gent zo zenuwachtig was geweest als een debutant, waardoor hij alles had vergeten wat hij zich voorgenomen had. „Ik vergat zelfs bijna dat ik trappen moest", zei de vete raan. Piet zei verder dat hij zich niet acht maanden lang getraind had voor die ene omniumwedstrijd, en dat hij in een koppel wedstrijd en vooral in een zesdaagse wilde uitkomen. Hij zou doorzetten. Naar verluidt zou Van Kempen in onder handelingen zijn voor wedstrijden in Aar- hus en in Parijs. De Australische atleet Dave Stephens, die kampioen van Australië is op de lange afstand, heeft het wereldrecord zes mijl hardlopen van de Tsjech Emil Zatopek verbeterd. Zijn tijd was 27 minuten 54 se conden. Tijdens de race liep hij de 5 mijl in de wereldrecordtijd van 23 minuten 22,2 seconden, maar die tijd kan niet erkend worden als wereldrecord, omdat de tijd over vijf mijl niet volgens de voorschriften was opgenomen. Stephens ziet door deze prestatie zijn kansen op een Olympische medaille op de 10.000 meter sterk gestegen. Na afloop van de wedstrijd zei hij dat het een gemakke lijke race was geweest. Na drie mijl was de binnenbaan zo omgewoeld dat hij daar na op de op een na binnenste baan was gaan lopen. Hij schatte dat hem dat in to taal 12 seconden had gekost. Als hij was doorgelopen en de 10.000 meter uitgelopen had zou hij zeker het wereldrecord op die afstand ruim verbeterd hebben.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9