Eisenhower wijst Russisch aanbod tot vriendschapsverdrag van de hand Weerbericht i OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vreemd onthaal voor Stevenson Burgeroorlog in China zou worden hervat Felle brand in Harlingen: negen gezinnen (veertig personen) dakloos Verwijzing naar de noodzaak der Duitse hereniging; vreugde te Bonn Voldoening over het antwoord van Eisenhower Vermoedelijk vandaag beslissing over Genève Openlijke erkenning van Tsjang: Landingen zouden spoedig kunnen beginnen iwj[! m nuivMj oemmm „Gertrud" gezonken Het woord is aan. Italiaanse minister van Financiën nam ontslag Vijf panden geheel en drie gedeeltelijk verwoest Acht man overgenomen door „North City" en „Junella" Visum voor mr. Van Empel, doch geen verdediging Gecompliceerde beenbreuk bij botsing „Theron" aangekomen op de Zuidpoolbasis Shackleton Verscheidene inbraken tijdens het weekeinde Vorstperiode Weerrapport 70e JAARGANG No 174 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 30 JANUARI 1956 Haarlems Dagblad 300e JAARGANG No ly Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. I Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (AFP/Reuter) President Eisenhower heeft in eer persoonlijke boodschap aan premier Boelganin van de Sovjet-Unie het voorstel tot het sluiten van een verdrag van vriendschap en samenwerking tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie verworpen, in antwoord op de persoonlijke brief van Boelganin, die enkele dagen geleden door de Sovjet-ambassadeur aan hem werd overhandigd. Pre sident Eisenhower wijst er in zijn antwoord op, dat de voorzieningen van het voor gestelde verdrag letterlijk voorkomen in het Handvest der UNO en dat de huidige internationale spanning niet kan worden voorkomen door de woorden van het Handvest. Reuters correspondent te Washington echter meldt, dat de afwijzing van het door de Russische premier Boelganin gedane voorstel tot een Russisch-Amerikaans niet-aanvalsverdrag op de volgende argumenten is gebaseerd: Het zou Amerika van de bondgenoten scheiden in een tijd dat samenwerking juist hoog nodig is, gezien de strategie van de Sovjet-Unie in het Midden-Oosten, Azië en andere delen van de wereld. Zo'n verdrag zou de erkenning door Amerika inhouden van de status quo in Europa, de satellietlanden inbegrepen, en van de gedeeldheid van Duitsland. Het zou in West-Europa een vals gevoel van veiligheid geven en een verslapping van de defen sie-inspanning tengevolge hebben. De president vraagt zich in zijn antwoord af, of de procedure van het sluiten van een tweezijdig verdrag, waarbij het zetten van handtekeningen suggereert dat resultaten zijn bereikt, een bijdrage tot de vrede be tekent, als in werkelijkheid een verandering van de geest vereist is. President Eisen hower zegt gaarne nadere uiteenzettingen tegemoet te zien. „Wij strekken de hand uit naar ieder die oprecht vriendschap ver langt", aldus Eisenhower, die verder be toogt dat hij alles zal doen voor de bevor dering van de vrede, mits die rechtvaardig zou zijn. „Het zijn echter de daden en niet de woorden, die tellen", aldus Eisenhowers brief, die verder wijst op de veranderingen, die niet alleen in de Amerikaans-Sovjet- Russische betrekkingen zouden komen, doch in die van de gehele wereld als Duits land zich zou kunnen herenigen, als men de verplichtingen uit de oorlogstijd zou na komen en het recht van de volken zou eer biedigen om eigen regeringsvorm te kie zen, als de landen zich voor inspectie open den, teneinde een plotselinge aanval on mogelijk te maken en als de vermindering der bewapening in praktijk gebracht zou worden, opdat produktiemogelijkheden de mensheid ten goede zouden kunnen komen. Eisenhower wijst verder op de „ver dwijning van wantrouwen en wanbegrip" als een vrije uitwisseling van nieuws, in lichtingen, bezoeken en denkbeelden zou plaats hebben. Het Russisch aanbod Tegelijkertijd met Eisenhowers brief heeft het Witte Huis de boodschap van premier Boelganin bekend gemaakt, waar in deze een verdrag van vriendschap en sa menwerking van 20 jaar tussen Amerika en de Sovjet-Unie voorstelt. „Een dergelijk verdrag", aldus Boelganin, „zou Amerika en de Sovjet-Unie in staat stellen om op basis van gelijke rechten, wederzijds re spect voor de soevereiniteit en noninter ventie, de vriendschappelijke betrekkingen te versterken en alle internationale geschil len tussen beide landen od te lossen vol gens het handvest der UNO en wel met uitsluitend vreedzame middelen". Boelga nin voegde bij zijn brief een ontwerp voor een dergelijk verdrag. Eisenhower zegt in zijn analyse van dit. ontwerp onder meer, dat het Amerikaanse volk helaas tot de conclusie is gekomen, dat de gebeurtenissen na de conferentie van Genève aan de gekoesterde hoop geen voedsel hebben gegeven. Wel was er enige verbetering gekomen in het contact tussen Oost en West. De Sovjet-Unie wenste niet in te gaan op voorstellen tot hereniging van Duitsland door middel van vrije ver kiezingen en ook wenste zij geen weder zijdse inspectie van uit de lucht op de bewapening toe te laten. „Het Amerikaanse volk kan", aldus Eisenhower, „deze politiek niet in overeen stemming brengen met de woorden in Boelganins brief, die zegt, dat beide landen behoefte hebben aan een verbete ring der onderlinge vei-houding". Boelganin zegt in zijn schrijven, dat bij de vermindering der intex-nationale span ning de vei'houding tussen Amerika en de Sovjet-Unie een bijzondere betekenis zou hebben. „Het is zeker niet bij toeval, dat met uitzondering van een korte pei-iode van interventie tegen de jonge Sovjet republiek beide landen nooit met elkaar gestreden hebben. Er zijn geen onoplosbax-e geschillen, die tot een conflict zouden kun nen leiden". Boelganin zegt te betreuren, dat de betrekkingeix tussen beide landen in de na-oorlogse periode achteruit gegaan zijn. De wezenlijke meningsverschillen zijn volgens hem op de conferentie van Genève duidelijk aan het licht getreden. „De mo derne wapens betekenen, dat ieder inter nationaal conflict voor alle volken even gevaarlijk is", zegt Boelganin tenslotte. „Ik kan niet begrijpen, hoe iemand een vriendschapsverdrag kan afwijzen", zo zei de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken Molotov zaterdagavond te Praag, toen hem gevraagd werd om commentaar op het ant woord van pi'esident Eisenhower op het schrijven van premier Boelganin. Molotov voegde er aan toe van mening te zijn, dat elk contact tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie bevorderlijk zou zijn voor een verbetering der betrekkingen. Aan boord van de Queen Elizabeth, waar mede hij onderweg is naar Amerika, ver klaarden personen uit de omgeving van de Britse premier Sir Anthony Eden, dat hij zijn volle steun gaf aan Eisenhower's „flin ke, doch i-ealistische" antwoord. Verklaard werd dat Eden en Eisenhower steeds met elkaar in contact, hebben gestaan sinds de Amerikaanse president de brief van Boel ganin ontving. De brief van de Russische premier werd in deze Britse kx-ingen voornamelijk be schouwd als een goed-berekende poging om vei'wijdering tussen Amerika en Engeland teweeg te brengen aan de vooravond der belangrijke besprekingen tussen Eden en Eisenhower. In Franse regex-ingskringen heeft men verklaard dat het antwoord van Eisenho wer in overeenstemming was met de hou ding die Frankrijk na de Geneefse confe rentie heeft aangenomen. De denkbeelden en principes die de president in zijn ant woord uiteenzet, zijn gelijk aan die welke het Westen verdedigde op de tweede con ferentie van Genève. In Parijs was men op de hoogte van Boel- ganin's brief en het antwooi-d van Eisen hower heeft geen enkele verrassing gewekt. Bonn: Westduitse regeringspersonen sta- 'oen Adlai Stevenson, de democratische kandidaat voor de Amerikaanse presidents verkiezingen, in het stadje Tucson in Arizona aankwam, werd hij daar naar onze begrippen vreemd onthaald. Er werd hein een stevig jouiv om de nek gedaan en juist toen hij bijna werd gehangen, barstte iedereen in lachen uit, omdat het maar een grapje wasdie ophang-scëne, geheel in de stijl van het „Wilde Westen", was namelijk een onderdeel van de plechtigheid, waarbij Stevenson tot lid van de burgerwacht in Tucson werd gemaakt! ken hun voldoening over Eisenhower's antwoord niet onder stoelen of banken. Zij merkten met tevredenheid op dat de Ame rikaanse president hereniging van Duits land als eerste voorwaarde stelde. ENGELSE PERSSTEMMEN: De meeste Engelse dagbladen blijken in te stemmen met president Eisenhowers verwerping van het Russische voorstel om tot een 20-jarig bilateraal vriendschaps verdrag tussen Amerika en Rusland te komen. De Manchester Guardian stelde, dat zulk een verdrag „de zaak van de vrede zou kunnen schaden door illusies te scheppen. Het zou lijken of er wezenlijke stappen naar een betere verstandhouding waren gedaan, terwijl in feite alle oude moeilijk heden bleven bestaan," zegt het blad. De Times schreef: „Het is altijd moeilijk om belangrijke vragen te beantwoorden, maar het antwoord van de president aan maarschalk' Boelganin is effectief. De erva ring heeft geleerd dat een verdrag, dat de bedoeling heeft om verschillen van mening te verdoezelen, er toe leidt dat onenigheden verscherpt worden wanneer zij ontstaan, omdat dan meteen de beschuldiging van kwade trouw kan worden aangevoerd. Dit vei-laagt de waarde van traktaten, die toch ai lang genoeg is." I>e News Chronicle merkt op dat de president wel zeer snel de voorstellen van maarschalk Boelganin verworpen heeft. De krant zegt dat het Witte Huis gelijk had met te veronderstellen dat het document een diplomatieke manoeuvre was, die voor namelijk bedoelde een propagandastunt te zijn en vei'warring te scheppen in de be sprekingen tussen de president en de En gelse premier. Ook de Daily Telegraph schrijft, dat men zou kunnen denken dat Eisenhower node loze haast aan de dag heeft gelegd met het verwerpen van de voorstellen en daardoor de communisten een gelegenheid voor pro- pagada heeft gegeven, omdat een Rus sisch gebaar van vriendschap is ontvangen met vijandigheid. De Daily Mail beschreef het voorstel van Boelganin als een pi-opagandazet in de koude oorlog. „Indien aangenomen, zouden de Russen een grote overwinning geboekt hebben." Dit blad voegt eraan toe, dat Boelganin weet dat niet alles 100 procent klopt tussen Amerika en Engeland, vooral in liet Midden-Oostenmaar wat hij met weet is, dat zulke vei-schillen niet fun damenteel zijn, want hij is onwetend om trent de betrekkingen tussen vrije mensen en vrije volken. Het blad zag in Boelga nins brief een poging om aan de vooravond var. de besprekingen tussen Eisenhower en Eden tweedi'acht te zaaien tussen Engeland en de Verenigde Staten. De beslissing over het lot van de Neder lands-Indonesische conferentie te Genève kan nu ieder ogenblik vallen. De regering- Harahap heeft het antwoord op de Neder landse nota aan de Hoge Commissaris te Djakarta, mr. W. F. L. graaf Van Bylandt, overhandigd en men verwacht dat Neder land hierop vanavond nog na de mi nisterraad zal reageren. Over de inhoud van de Indonesische ant- woord-nota hult men zich in Den Haag nog in stilzwijgen maar men laat toch door schemeren, dat de kans op een hervatting van het overleg, na de Indonesische „op- heldei-ing", weer enigszins is gestegen. De Indonesische ambassadeur in bijzon dere missie, mr. Utoyo Ramelan is zater dagavond uit Genève in ons land terugge keerd. Hij heeft in Genève de voorzitter van de Indonesische delegatie minister mr. Anak Agung verslag uitgebracht over de besprekingen die hij de vorige week in ons land heeft gevoerd, onder andere met mi nister-president dr. W. Drees. ROME (Reuter) De Italiaanse minis ter van Financiën, Silvio Gava, heeft zon dagavond als protest tegen de stijgende uitgaven zijn ontslag ingediend, aldus is in Rome vei-nomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Koningin Juliana en prinses Beatrix. Foto ter gelegenheid van de 18e verjaardag der prinses. (Foto Meyboom) TAIPEI (United Press) Tsjang Kai Tsjek heeft in een interview verklaard, dat hij de tijd gekomen acht om met suc ces het vasteland van China aan te vallen en het communistische regiem omver te werpen, mits hij niet gehinderd wordt door invloeden van buitenaf. Tsjang zei dat het volk van China zich spoedig achter hem zou scharen zodra een bruggehoofd was verkregen. „Na zes jaren van voorberei dingen kan de aanval nu op ieder gunstig moment aanvangen". Wat betx-of de steun van de „vrije we reld" bij zijn aanval, zei de generalissimus dat die altijd welkom zou zijn, maar dat hij er niet afhankelijk van was.Wel verzocht hij de Westerse landen hem niet te hinde ren bij zijn pogingen om het vasteland van China te heroveren. Gevi-aagd welke buitenlandse machten hem zouden willen beletten zijn plannen uit te voex-en, zei Tsjang de Westelijke mo gendheden te bedoelen en in het bijzonder het Verenigd Koninkrijk. Tsjang legde verder de nadruk op de volgende punten: De komende bespx-ekingen te Washing ton tussen president Eisenhower en pre- mier Eden zouden ook kunnen gaan over aangelegenheden die de Chinese kwestie betreffen en zouden de zaak van de natio nalistische regering kunnen schaden. Hij verwachtte in ieder geval niets goeds van de besprekingen. Het idee dat er twee China's kunnen be staan is niet houdbaai'. Indien communis tisch China wordt toegelaten tot de UNO zal Tsjang nationalistisch China daaruit terugroepen. De eilanden Quemoy en Matsoe zouden tot het uiterste verdedigd worden en er zou geen meter van aan de communisten wor- ADVERTENT1E BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 J Veulen lederen Jassen ƒ175.- Bij stormachtige oostelijke wind en strie mende sneeuwbuien woedde vannacht in Harlingen een felle brand, tengevolge waarvaxx 9 gezinnen dakloos zijn geworden. Vanmorgen omstreeks half zes werd alarm geslagen voor brand in café „Het Anker" van de heer W. Schuil aan de Zuiderhaven bij de Havenbrug te Harlingen. De brand weer stond voor een hopeloze taak. Het vuur sloeg over op belendende percelen aan de Zuiderhaven en in de Prinsenstraat. Vier bewoners werden door het vuur volkomen verrast; zij slaagden er ter nauwernood in zich te redden. Het café, waarvan de inboedel waarschijnlijk door de hitte van een brandende kachel vlam heeft gevat, brandde geheel uit. Voor de bewoners van de bovenverdieping, het ge zin van de heer J. Krootjes met vijf kin deren, was de situatie bijzonder kritiek. De kleinste kinderen werden in dekens ge wikkeld door de vlammen heen in veilig heid gebracht. Ook de 80-jax-ige W. Lich- tendahl uit de Prinsestraat heeft zich slechts op het nippertje kunnen redden. Zijn bed bx-andde reeds toen de bejaarde man wakker schrok. Ook de bewoners van de overige panden zijn in nachtgewaad naar buiten gevlucht. p Vijf panden bx-andden totaal en drie gedeeltelijk uit. Ofschoon de brandweer van Harlingen met twee autobrandspuiten en met de motorbrandspuit uit Franeker en tientallen watex-slangen het vuur be streed, kon het vuur niet bedwongen wor den. De felle oosten-wind wakkerde het nog aan en van redden van de inboedels was geen sprake meer. Vanmorgen om tien uur was de brandweer nog bezig met het nablussingswerk. Veertig personen zijn door de felle brand dakloos geworden. den gegeven. Hij legde er de nadruk op dat deze eilanden tot het verdedigingsstelsel van Formosa behoorden. Volgens Tsjang zou de toelating van communistisch China tot de UNO in strijd zijn met het charter dat 10 jaar geleden te San Francisco werd ovex-eengekomen. Tenslotte verklaax-de hij dat de besten digheid van de vrede in de wereld afhangt van de Verenigde Staten en dat zij Peking- China de toegang tot de UNO moesten blij ven ontzeggen. De Britse trawler „Junella" zond zondag een radiobericht uit dat een schip vuurpij len had afgeschoten en dat dit schip ver moedelijk de „Gertrud" was, thuisbeho rende in Lehr (Oost-Friesland). Nader wordt vernomen, dat dit schip inderdaad de „Gertrud" is geweest, een Duitse kustvaarder. Het scheepje is tegen het middaguur ge zonken. Acht leden van de bemanning zijn opgepikt door de „North City" en één door de „Junella". Scheveningen-Radio had eex-der van Ra dio Stonehaven een mededeling opge vangen, uitgezonden door de Engelse trawler „Junella". De „Junella" bevond zich, evenals de „Nox-th City" op 57,33 noorderbreedte en 02.00 oosterlengte. DJAKARTA, (United Press) De In donesische i'egering heeft er in toegestemd om aan de Nederlandse advocaat mr. Van Empel een visum te vei'schaffen, zo ver luidt in Djakax'ta. Tegelijkertijd echter werd meegedeeld dat de Nederlandse ad vocaat niet toegelaten zou worden tot de verdediging van de Nedex-landers, die te rechtstaan wegens ondermijnende activi teiten. In een verklaring zegt de Indonesische regering dat er geen bezwaar bestaat tegen het verlenen van een visum aan mi'. Van Empel, indien de Nederlandse regering daar nog op aandringt. Maar in de verklaring staat verder, dat men x-ekening moest houden met het feit dat de rechter ge weigerd heeft de advocaat toe te laten tot de verdediging van Jungschlaeger en de andere Nederlanders. De Indonesische rege ring heeft geen macht om tussenbeide te komen in rechterlijke zaken. Er is zondag ook een nota aan de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, graaf W. van Bylandt, overhandgd. De Indonesische mi nister van voorlichting zei dat de nota slechts toelichtingen op het Indonesische standpunt inhoudt. Zaterdagmorgen zijn een motorfiets en een bakfiets op de hoek Spaarndamse- weg—Tafelbergstraat in Haarlem met el kaar in botsing gekomen. De bestuurder van de bakfiets zou geen voorrang hebben verleend. De motorrijder, een 27-jarige Haarlemmer, en diens 21-jarige echtgenote, die achterop zat, zijn met respectievelijk een gecompliceerde beenbreuk en een shock opgenomen in de Mariastichting. B u 1 w e r Weg met het zwaardStaten kun nen zonder dat behouden worden; breng de pen. LONDEN (Reuter) Het Britse expe ditieschip „Theron", dat bijna een maand in het ijs heeft vastgezeten, heeft vandaag de Zuidpoolbasis Shackleton aan de kust van de Vahselbaai bereikt. Aan boord be vinden zich zeventien Britse onderzoekers. De leider van deze groep, de 47-jarige dr. Vivian Fuchs, keert naar Engeland terug om de hoofdgroep van de expeditie, die in november daarheen gaat, te leiden. De expeditie de Britse bijdrage tot het intex-nationale geofysische jaar 1957/58 zal driehonderd mijl landinwaax-ts een tweede basis stichten, van waaruit men naar de Zuidpool gaat. Er zijn in hek afgelopen weekeinde in Haarlem weer verscheidene in braken ge pleegd. Zo is men zaterdagavond door een onafgesloten keukenraam binnengedx-ongen in een perceel in de Spaansevaartstraat. In totaal werd hier f 57,weggenomen. Eveneens zaterdag is ingebroken in een huis aan de Ooievaarstraat. Hier maakte een openstaand opsteekraam het de in- breker(s) gemakkelijk. De buit bedraagt slechts drie gulden. Zondag ontdekte een winkelier in de Vooruitgangstx-aat, dat zijn kassa uit de winkel was verdwenen. Deze werd terug gevonden in een zijvex-trek: er is een be drag van f 36,uit de la verdwenen. Men heeft zich via een plat dak en een tuimel raam tot dit perceel toegang verschaft. De Bilt: Dit weekeinde heeft zich in Scandinavië, waar meer dan 30 graden vorst voorkomt, een zeer krachtig hoge- drukgebied ontwikkeld. Een boven Spanje gecentx-eerde hogedrukgebied trok zich in westelijke richting terug zodat storingen van de Oceaan de gelegenheid kregen over Engeland en het zuiden van ons land naar de Alpen te trekken. Een dergelijke sto ring bracht in de nacht van zaterdag op zondag regen over West- en Zuid-Neder land en drong de vorst tot de noordelijke provincies terug. Dit herhaalde zich in de afgelopen nacht toen een volgende, en voorlopig laatste storing over België naar de Alpen trok en de temperatuur in Zuid- Nederland tot 7 graden deed oplopen, ter wijl het in Groningen 5 graden vroor. Ach ter deze storing zullen oostelijke winden de vox-st over het gehele land brengen. De neerslag vex-dwijnt en de bewolking gaat afnemen. In Duitsland ligt veel sneeuw en heerst matige tot strenge vorst, zodat ook in ons land temperaturen van min vijf tot- min tien mogelijk zijn. Een Oceaanstoring deed vanmorgen de druk in Zuid-Europa dalen. Het ziet er naar uit, dat de vorst van wat langere duur zal zijn. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toéstand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Vpenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb onbewolkt onbewolkt sneeuw zwaar bew. regen onbewolkt zwaar bew. ij zei geheel bew licht bew. mist half bew. zwaar bew onbewolkt sneeuw sneeuw regen regen motregen nevel sneeuw geheel bew motsneeuw geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. ijsregen geheel bew. geheel bew. motregen ■s o f! n nno ono ono zo wzw zw o w w zw no nw o ono ono w zo windstil windstil windstil zo M a p s s 2 z 5 -29 0 -19 0,1 -14 0,2 -7 0 3 18 4 0,1 4 8 -0 16 7 13 6 9 6 6 8 -8 -3 -5 6 13 5 9 2 0,1 -15 0 -2 5 5 0 vrij kr. o -3 12 mat. ozo 1 16 matige w 6 10 kr. ozo -5 0 matige o -1 11 mat. ozo -3 0 mat. ono 2 11 mat. wnw 6 14 Neerslag laatste 34 uur. OCOOCOCODCOXXXODOOCOCCOOCOOCOOCOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOOC VORST 8 Verwachting, medegedeeld door het 8 K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan- dagavond tot dinsdagavond, opge- 0 maakt om 11.15 uur: 8 Op de meeste plaatsen droog weer, met later van het noordoosten uit 8 enkele opklaringen. Krachtige tot b matige oostelijke wind. Lichte tot ma- tige vorst. 8 31 januari 8 Zon op 8.25 uur, onder 17.26 uur 8 Maan op 23.07 uur, onder 9.33 uur. Hoog en laag water In IJmuïden x Maandag 30 januari 8 Hoog water: 5.33 en 17.48 uur. Laag water: 1.17 en 13.39 uur. 8 Dinsdag 31 januari 8 I-Ioog water: 6.16 en 18.32 uur. 8 Laag water: 1.59 en 14.20 uur. 8 AO^:XXXX!033CCCCXCCOCOOCOK>XCOCXXX30»COOOCOS020COCCOOOO

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1