Franse Kamer schonk Mollet een zeer ruime meerderheid Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Communisten stemden voor en Poujadisten tegen Achttienjarige prinses werd overstelpt met geschenken Met 420 tegen 71 stemmen Mr. Utoyo Ramelan bezocht mr. Blom Koudegolf in Europa, in Rusland lichte vorst Hartelijke sfeer van grote genegenheid op paleis Soestdijk Het woord is aan C&e MORRIS iefmi/ouiwf 70e JAARGANG No 176 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 21 Mat Nog geen beslissing over voortzetting van Overleg Vaag Wolven komen uit de bergen ten noorden van Rome i Dankwoord van prinses j Beatrix voor de radio j Vorst houdt aan Nederland zou spoedig alle Japanse oorlogsmisdadigers vrijlaten Minister Bossaert overleden Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) Met een meerderheid, waarvan de omvang hem zelf kennelijk verraste, heeft Guy Mollet, de eerste socialistische Franse premier sedert Ramadier in 1947, vannacht het vertrouwen van de Franse Kamer verworven voor de uitvoering van een regeringsprogramma waarover toen tien uur lang in alle rust en kalmte en zonder enig incident was gediscussieerd. Er stemden 420 Kamer leden voor de nieuwe regering. Dat waren de communisten, de socialisten, de ortodoxe radicalen, de aanhangers van Edgar Faure, Gaulisten, vrijwel alle rooms-katholieken en nog een handjevol conservatieven. In het gesloten front der tegenstanders bevonden zich de Poujadisten en de rechtse conservatieven. Een honderdtal afgevaardigden, voornamelijk onafhankelijken en conservatieven, heeft zich bij de stemming onthouden. Met de debatten van gisteren heeft de nieuwe Nationale Vergadering pas de eigen lijke werkzaamheden aangevangen en men kan zeggen dat het een ernstig, zij het wat kleurloos begin is geweest. De tribunes puilden uit van het publiek en de figuur die onder de Kamerleden de meeste nieuwsgierigheid verwekte was de commu nisten-leider Maurice Thorez, die er ver moeid en vermagerd uitzag. Pierre Poujade en zijn echtgenote bevonden zich weer tus sen het publiek om de gedragingen van aanhangers van nabij te kunnen gadeslaan. De programma -redewaarvoor Mollet op besliste toon doch zonder een vonk orato risch vuurwerk de steun van de Kamer vroeg, bestond uit drie hoofdstukken, wel ke aan economische en sociale problemen, aan de Atlantische en Europese politiek en aan de Noord-Afrikaanse kwestie, met Al gerije op de eerste plaats, waren gewijd. De premier liet doorschemeren op economisch en financieel gebied een voorzichtige koers te zul'len varen, waarbij hij elk avontuur dat in de richting van devaluatie of inflatie kon wijzen, met zorg zou ontwijken. Als so cialist legde hij enige nadruk op de nood zaak het lot van de arbeiders te verbete ren. De betaalde vacanties van drie weken zullen algemeen worden en de verschillen tussen de salarisklassen zullen verkleind worden. Ook zal er een fonds voor ouden van dagen worden gesticht. Het belasting stelsel zal worden hervormd, waarbij de belangen van de kleine middenstanders niet uit het oog mogen worden verloren. Voor deze zinsnede uit zijn betoog werd Mollet met een algemeen applaus beloond, waarmee zelfs de Poujadisten geliefden in te stemmen. Mollet voelt er verder voor de wet op de steun aan het bijzondere rooms-katholieke onderwijs te herzien en hij is eveneens Een woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag medegedeeld, dat de waarne mende Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta, de heer H. Hagenaar, dinsdag een nota heeft overhandigd aan de secre taris-generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani. De nota zou volgens de woordvoerder betrek king hebben op de toelating van mr. Van Empel als verdediger in het proces-Jung- schlaeger. De woordvoerder deelde voorts mede, dat tot dusverre nog geen antwoord van de Nederlandse regering is ontvan gen op de Indonesische nota, die zondag aan de Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta is overhandigd. Naar wij vernemen heeft de Indonesische ambassadeur in bijzondere missie, mr. Utoyo Ramelan, dinsdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken wederom een on derhoud gehad met mr. Blom. Het gesprek werd bijgewoond door de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo. Aangenomen wordt, dat dit on derhoud in verband staat met de bespre kingen in de Nederlandse ministerraad over de stand van zaken op de Nederlands- Indonesische besprekingen. Desgevraagd heeft de woordvoerder van het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag verklaard, dat het gesprek „zeer uitvoerig en diepgaand is geweest". Hij voegde hier aan toe: „Het onderhoud heeft de eindfase ingeluid van de besprekingen over de hervatting van de Nederlands-In donesische conferentie". In Indonesische kringen in Den Haag wordt deze verklaring opgevat als een aan wijzing, dat het geduld van de Indonesi sche delegatie waar het betreft de hervat tingen van de besprekingen zijn einde na dert. Gezien ook de door de voorzitter van de Masjumi, Natsir, afgelegde verklaring, dat naar zijn mening de Indonesische re gering haar delegatie niet veel langer in Genève zal laten wachten, zag men wat dit betreft een duidelijke overeenkomst tussen de houding van Djakarta en de de legatie in Genève. Mr. Utoyo zou naar wij vernemen in het onderhoud met mr. Blom de gevoelens van de Indonesische delegatie jegens de gang van zaken hebben toege licht, nadat hij langdurig telefonisch over leg heeft gepleegd met de voorzitter van de Indonesische delegatie in Genève, minister Anak Agung Gde Agung. Hoewel mr. Utoyo in het onderhoud met mr. Blom geen formele tijdslimiet zou hebben gesteld, zou hij wederom op de grootst mogelijke spoed hebben aangedrongen ten aanzien van de Nederlandse beslissing over het verdere verloop van de conferentie. (ANP). voorstander van het arrondissementenstel sel in twee randen. Om de rooms-katholie ken niet voor het hoofd te stoten, ging de premier op deze twee omstreden onder werpen niet al te diep in. Wat de buitenlandse politiek aangaat liet de premier er geen twijfel over bestaan, dat hij de Atlantische gemeenschap als uit gangspunt en grondslag zal blijven be schouwen. Daarbij moet toch ook naar vermindering van de bewapening wor den gestreefd. In Europa zal Frankrijk de integratie-politiek met kracht bevorderen. Mollet verklaarde nog voor de zomer aan de Kamer de atoomgemeenschap (Euratom) ter ratificatie voor te zullen leggen. De meeste belangstelling bestond echter voor de inzichten die Mollet ten aanzien van de Noord-Afrikaanse gebieden, in het bijzonder van Algerije, zou ontwikkelen. Met Marokko zal een band worden gelegd, die de premier als „inter-dépendance" om schreef en in Tunesië zal de lijn worden doorgetrokken, die Mendès France indertijd heeft uitgestippeld. Voor Algerije wenste Mollet, voorzichtig als hij was, zich niet vast te leggen. Er moeten zo gauw mogelijk vrije verkiezingen worden gehouden, ten einde de gesprekspartners te vinden waar mee Frankrijk dan in gezamenlijk overleg de toekomstige betrekkingen zou kunnen bepalen. De Franse strijdkrachten zouden niet worden teruggetrokken maar hun aan wezigheid zal moeten worden dienstbaar gemaakt aan het doel zo snel mogelijk die verkiezingen mogelijk te maken. Bij de replieken bleek al dat de premier zich over de uitslag geen zorgen hoefde te maken. De eerste woordvoerder, de con servatief Paul Reynaud, liet zich nogal waarderend uit over de indruk die het re geringsprogramma op hem had gemaakt. Hij vond niettemin, dat Mollet op financieel gebied en ten opzichte van Algerije zich wat in het vage had gehouden. Reynaud gaf het Republikeinse front tenslotte een steek onder water toen hij opmerkte, dat twee der voornaamste portefeuilles waren toevertrouwd aan vroegere ministers uit het kabinet-Faure, dat dus blijkbaar, zo zei hij, toch niet uitsluitend uit nullen had be staan. De communist Jacques Duclos kwam vertellen dat de Franse arbeidersklasse hogere verwachtingen had gekoesterd van een links regeringsprogramma, maar dat zijn partij Mollet haar stemmen toch niet onthouden zou. De rooms-katholieken lie ten uitkomen dat ze vooral bezorgd waren voor een Volksfront. Daarom wilden ze de socialisten niet uitleveren aan het gezel schap van de communisten doch zich bij hen voegen. Vanmorgen maakte de nieuwe premier met zijn ministers zijn opwachting bij pre sident Coty. LONDEN (United Press). De tot dus verre strengste koudegolf van deze winter heeft zich in het afgelopen etmaal nog ver scherpt. In het gehele noordelijke deel van Europa ondervindt het zee- en landver- keer grote hinder van de koude. Ten noorden van Rome komen hongerige wol ven uit de bergen. In Londen was het vanmorgen de koud ste ochtend sinds tien jaar. In Rome viel hagel, In Venetië raakte het gondel-ver keer in de war door sneeuwval. In de buitenwijken van Stockholm dreigt een te kort aan gas: de gashouders zijn al bijna leeg door het grote gebruik. Radio-Moskou berichtte echter dat de strenge koude van de laatste paar cagen vanmorgen plaats had moeten maken voor „zacht weer". De Oostzee is een ijsveld geworden, waar door ijsbrekers zich moeizaam een weg ba nen om vastgelopen vrachtschepen te be vrijden. De kanalen in Midden-Europa zijn toegevroren. Behalve op de grootste rivie ren is de binnenscheepvaart stilgelegd. De automobilisten kunnen de beijzelde wegen in grote delen van Europa haast niet meer berijden. De treinregelingen zijn in verschillende landen danig in de war. In de Oostenrijkse alpen is door verse sneeuwval het lawinegevaar vergroot. De laagste temperatuur in Londen was vanmorgen zes graden onder nul de laag ste sedert de winter van 1946/47. In Mid- den-Engeland moesten sneeuwploegen aan het werk gezet worden om de opgejaagde sneeuw weg te graven waardoor verschei dene dorpen waren geïsoleerd. In Archangel (Rusland) vroor het van morgen maar twee graden. A.F.P. verneemt, dat Mollet het voorne men heeft binnenkort naar Algerije te gaan. In een der eerstvolgende kabinetsvergade ringen zal hierover en over de datum van het bezoek een besluit worden genomen. (Reuter) - Oud-premier Reynaud noem de prof. Lieftinck een van de twee beste ministers van Financiën van na de tweede wereldoorlog. Reynaud zei, dat de twee beste ministers van Financiën sinds 1945 beiden socialist waren, maar „helaas geen Fransen". Hij bedoelde Sir Stafford Cripps, de man die Groot-Brittannië economisch gezond maakte, en prof. mr. P. Lieftinck. De tuinbaas van het paleis Soestdijk schonk namens het personeel van het paleis een bloemstuk. Een stralende 18-jarige Prinses Bea trix kwam dinsdagmiddag, vergezeld door H.M. de Koningin en Prins Bern- hard een der zalen van het paleis Soest dijk binnen om de delegaties te ontvan gen die haar gelukwensen kwamen aanbieden. Daarvoor had zij reeds vol ontzag de enornfe stapel brieven, pakjes en telegrammen bekeken, die opgesta peld lagen in het secretariaat en uit alle delen van het land en van de wereld gekomen waren. Het was een bonte ry die, delegatie per delegatie, de lichte zonovergoten zaal bin nen kwam. Allereerst de afvaardiging van het Civiele en Militaire Huis van H. M. de Koningin, bestaande uit mevrouw N. Smitt- Avis, mr. J. C. baron Baud en jhr. mr. C. Dedel. Zij boden een gekleurde kopergra vure aan, die de stad Leiden in 1659 voor stelt. „Wij hopen dat u de/e gravure in uw kamer zult hangen en de Leidse Alma Ma ter veel eer zult aandoen door haar veel vuldig te bezoeken", aldus baron Baud. Een prachtige orchidee in kristallen vaas was het geschenk van het gezamenlijke personeel uit Den Haag, Het Loo, Soestdijk en Amsterdam. Drie Commissarissen der Koningin tra den hierna binnen ,als vertegenwoordigers van hun acht collega's. Mr. H. P. Linthorst Homan uit Friesland overhandigde het geschenk, een zeer moderne schemerlamp en dr. F. J. M. A. H. Houben uit Limburg en mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg uit Utrecht keken belangstel lend toe hoe de Prinses vol verwachting de doos openmaakte en haar vreugde over het cadeau uitte. De beurt was hierna aan B. en W. van de gemeente Baarn en aan B. en W. van de nabuurgemeente Soest. De eerste delegatie bracht een kristallen bowl- stel mee, de tweede een boek met repro ducties van de National Gallery te Londen. Prinses Beatrix met de standaard voor haar auto, welke werd aangeboden door de Christelijke Oranjevereniging „Bijbel en Oranje" Burgemeester d'Ailly bood het geschenk van de gemeente Amsterdam aan, verge zeld door mej. E. van Es als afgevaardigde van de leerlingen van de Amsterdamse Ar tistieke Opleidingsinstituten. Een gemeen tebode in ambtscostuum torste de grote bronzen uil, werkstuk van de onlangs over leden beeldhouwer Johan Radeker. „Het symbool van de wijsheid", zo zei de Am sterdamse burgervader. Op de voet waren het wapen van Amsterdam en de datum 31 januari 1956 aangebracht. Het Oranje-comité Soest en de Baarnse Oranjevereniging brachten elk een ge kleurde gravure mee en toen werd een reusachtige mand met bloemen de zaal in gedragen door twee militairen.de kleurrijke hulde van de Koninklijke Marechaussee, die bij monde van brigade-generaal W. Kist de gevoelens van trouw en vreugde kwam overbrengen. Een zeer toepasselijk geschenk was ook dat van de Chr. Oranje Vereniging „Bijbel en Oranje" uit Den Haag: een kleine stan daard voor de auto van de prinses, verge zeld van een ruiker en een album dat de namen van de gevers bevatte. Tafellakens en servetten waren de ge schenken van Tesselschade-Arbeid Adelt en van de Vereniging van Nederlandse Huisvrouwen. Het eerste met de woorden van Betje Wolff „het kunnen is niet voor ieder, het willen wel" en voorts „Soyez heureux dans la saison des roses" er op geborduurd, het tweede met een grote „B" op de verschillende stukken. De afdeling Den Haag van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening overhandigde een grote orchidee, de hoofd redactie van de Winkler Prins Encyclopae- die bood symbolisch het eerste deel van haar werk aan, de overige delen waren des morgens reeds op het paleis bezorgd. Zeiljacht De koninklijke Nederlandse Zeil- en Roei vereniging had waarschijnlijk voor de spor tieve prinses geen beter geschenk in het vooruitzicht kunnen stellen, dan zij het thans bij monde van de heer E. Crone deed: een zeiljacht naar keuze, geschikt voor de wateren tussen de Wadden en de Schelde, een jacht te bouwen op aanwijzingen van de Prinses, dat eerlang de meren en rivie ren van het Nederlandse landschap zal bevaren, een waardig geschenk in een land welks geschiedenis zo nauw met het water is verbonden. En toen moest de prinses de kou buiten in, want bij hotel Trier had zich inmiddels de delegatie van de Federatie van Lande lijke Rijverenigingen opgesteld, acht rui- Het overstelpende aantal blijken van i belangstelling en hartelijkheid ter ge- legenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix uit allen delen van het rijk, heeft de Prinses doen besluiten over de radio een woord van dank te richten tot allen, die bijgedragen heb- ben die dag voor haar onvergetelijk te j maken. Dit zal geschieden in een uit- zending over de beide zenders Hilver- sum 1 en Hilversum 11 hedenavond om 8 uur. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Namens de gemeente Amsterdam kreeg de prinses een geschenk in de vorm van een bronzen uil, vervaardigd door de onlangs overleden beeldhouwer John Radecker. ters en amazones, voorafgegaan door een vaandeldrage- te paard en daartussen in een door vier vossen getrokken open calèche, waarin een afvaardiging van het bestuur onder leiding van voorzitter E. J. Kistemaker uit Hoofddorp was gezeten. De calèche stopte voor de hoge paleisstoep, de ruiters maakten halt en front en een jon gen en meisje stapten uit met een grote mand "met bloemen, die zij de trappen op droegen naar de prinses. H.K.H. kwam naar beneden, begroette het bestuur en schudde de ruiters en amazones de hand om hen te danken voor deze fraaie hulde. „Het is wel koud", zo zeide zij tegen de voorzitter, „maar dat is iets waar niemand hier wat aan kan doen". Koud was het inderdaad op deze dag in de tuin van het paleis, maar daar binnen straalde de warmte van alle bezoeken, geschenken, brieven en telegrammen die de 18-jarige prinses Beatrix mocht ontvangen en die deze toch al zo belangrijke dag een blijde en diep menselijke toets hebben gegeven. Telegram Tweede Kamer De voorzitter der Tweede Kamer heeft medegedeeld, dat hij namens de Kamer een telegram van gelukwens heeft gezonden aan H.K.H. Prinses Beatrix ter gelegenheid van haar 18e verjaardag. Dit telegram luidt aldus: „Moge Gods zegen U bijstaan bij Uw studie en Uw werk, moge uw leven gelukkig zijn, vrij van zorgen en overvloedig aan vriendschap, blijf wie gij thans reeds zijt en moge de toekomst U maken, wat gij eenmaal hoopt te worden, het Nederlandse volk draagt uw beeltenis in zijn hart en omringt u met zijn genegenheid en liefde". H.K.H. Prinses Beatrix heeft in een tele gram van deze inhoud er op geantwoord. „Mijn zeer hartelijke dank voor uw vrien delijk telegram dat mij bijzonder getroffen heeft". DE BILT: Tussen een krachtig hoge- drukgebied boven Scandinavië en een de pressie boven het Middellandse Zeegebied handhaafde zich de afgelopen 24 uur een krachtige luchtstroming. De zeer koude continentale lucht breidde zich hierdoor verder naar het westen en zuidoosten van Europa uit. Vanmorgen stortte de koude lucht ook Zuid-Frankrijk binnen, waar door thans alleen de gebieden vlak bij de Middellandse Zee nog buiten de greep van de vorst zijn gebleven. In de oostelijke helft van ons land kwam zeer strenge vorst voor, dit is vorst van meer dan 15 graden Celcius. De laagste temperatuur, gemeten op het vliegveld Twenthe, bedroeg -18 gr. C. De wind, die al minder krachtig is geworden, zal verder afnemen vanwege luchtdruk stijgingen boven Frankrijk en omdat een storing uit het Oostzeegebied naderbij komt. Deze storing zal in hoofdzaak in het noorden van het land de bewolking tijde lijk doen toenemen, terwijl er ook kans is op wat sneeuw. De vorst zal daardoor in het noorden wat afnemen, maar in het zuidoosten van het land kan vannacht plaatselijk weer zeer strenge vorst voor komen. Het einde van de vorst is de eer ste paar dagen nog niet te verwachten. Foto links. Een deputatie van Commissarissen van de Koningin bood de prinses een schemer lampje aan. Mr. H. P. Linthorst Homan (Friesland) overhandigt het lampje, naast hem mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg (Utrecht). Dr. F. J. M. A. Houben (Limburg) onderhoudt zich met Koningin Juliana. Victor Auburtin Er zijn rozenkwekers die zich meet met de bladluizen bezig houden dan met de rozen. TOKIO (United Press) Amerika en verscheidene landen, die in de tweede we reldoorlog aan de zijde van Amerika heb ben gestreden, zullen binnenkort een groot aantal Japanse oorlogsmisdadigers vrij laten, zo heeft het Japanse blad „Nippon Times" bericht. Volgens het blad heeft de Japanse ambassadeur in Washington, Sa- dao Igoetsji, het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken ervan in kennis ge steld, dat Amerika in maart of april van dit jaar het grootste deel van de Japanners zal vrijlaten, die nog door de Amerikanen opgelegde straffen in de Soegamogevange- nis in Tokio uitzitten. In het geheel zitten er nog 153 Japanners, die door de Ameri kaanse autoriteiten veroordeeld werden, gevangen. Het blad schreef verder, dat verwacht mocht worden, dat Nederland alle 111 door de Nederlanders veroordeelde Japanse oorlogsmisdadigers, die nog in de Soegamo- gevangenis zitten, zal vrijlaten. Deze alge hele amnestie van Nederlandse zijde zou samenhangen met het feit, dat Japan zich bereid verklaard heeft een smartegeld van 38 miljoen gulden te betalen wegens de grote ontberingen welke de 110.000 Neder landse burger-geïnterneerden tijdens de tweede wereldoorlog in Japanse kampen doorstaan hebben. Verder wordt volgens hetzelfde blad ver wacht, dat ook Australië binnenkort be kend zal maken, dat het tenminste 75 van de 144 nog steeds opgesloten Japanse oor- logsimisdadigers de. vrijheid zal schenken. BRUSSEL (Belga) Oscar Bossaert, de Belgische minister van Middenstandszaken is in de afgelopen nacht aan een hartaan val overleden. Bossaert was 69 jaar oud. Bossaert, die sedert 29 jaar burgemeester van Koekelberg was, volgde twee jaar ge leden Julius Hoste in de Senaat op. Hij was voorzitter van de Koninklijke Bel gische Tennisbond, gewezen aanvoerder van het nationaal voetbalelftal en voorzit ter van Daring Club. Bossaert werd op 22 april 1954 benoemd tot minister van Middenstandszaken. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERO. B0LSTR. 48 A DAM V TEL 717162 Duffel Monly-Coats in kleuren (van hedenmorgen 7 uur) weers- 00 1 c GO rf T3 a 5 toestand S3 c Sr O zS Helsinki geheel bew. nw -16 0 Stockholm half bew. nnw -22 0 Oslo onbewolkt O -23 0 Kopenhagen onbewolkt no -14 0 Aberdeen hagelbui ozo -4 1 Dublin geheel bew. ozo -2 0 Londen onbewolkt no -6 2 Amsterdam onbewolkt no -13 0 Brussel onbewolkt no -15 2 Parijs onbewolkt no -12 0 Bordeaux geheel bew. n 3 1 Grenoble sneeuw nw -2 7 Nice regen nw 6 1 Berlijn nevel ono -21 0 Frankfort onbewolkt no -18 0 München sneeuw ono -16 0,1 Ziirich sneeuw n -13 0,3 Genève sneeuw no -4 8 Locarno motregen z 0 0,1 Wenen licht bew. windstil -20 1 Innsbruck sneeuw windstil -15 2 Rome licht bew. ozo 3 7 Den Helder onbewolkt kr. o -11 0 Ypenburg onbewolkt m. ono -13 0 Vlissingen onbewolkt kr. ono -12 0,1 Eelde onbewolkt m. ono -14 0 De Bilt onbewolkt mat. no -15 0 Twente onbewolkt zw. ono -17 0 Eindhoven onbewolkt kr. ono -16 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt kr. ono -15 0 Neerslag laatste 24 uur. MEER BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het KNMI geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Van het noorden uit toenemende be wolking en plaatselijk wat sneeuw. Vannacht echter in het grootste deel van het land nog weinig bewolking en plaatselijk weer zeer strenge vorst. Morgen tijdelijk afnemende vorst. Overwegend matige wind uit noorde lijke richtingen. 2 februari Zon op 8.22 uur, onder 17.30 uur. Maan op 0.22 uur, onder 10.17 uur. Maanstanden 3 febr. 17.08 uur: laatste kwartier 11 febr. 22.38 uur: nieuwe maan 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 1 februari Hoog water: 7.00 en 19.18 uur. Laag water- 2.37 en 15.00 uur. Donderdag 2 februari Hoog water: 7.45 en 20.03 uur. Laag water: 3.16 en 15.41 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1