Boelganin richt opnieuw een boodschap tot Eisenhower Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ook vriendschapsverdragen met Londen en Parijs Meningsverschil tussen Nederland en Indonesië omtrent Genève toegespitst Nog uitzonderlijk lage temperatuur in heel Europa Zeer vriendelijk en hoffelijk van toon Nieuwe nederlaag voor Aneurin Bevan Het woord is aan Nieuwe koude op komst Duitse staaldictator naar het oosten (m Djakarta acht Overleg voltooid, Den Haag wil gesprek over gevangenen Parijs aanvaardt Brits- Amerikaanse-invitatie 70e JAARGANG No 178 VRIJDAG 3 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 23 Onderzoek-J ungschlaeger dinsdag ten einde Strijdlustig IJzeren gordijn Publikatie Baan uitgezet op Gouwzee Hv. Ms. Kortenaer op sleeptouw Griffiths opvolger van Morrison Canada stelt de erkenning van Peking nog wat uit Britse atoombom zal in Australië ontploffen Krupp gaat campagne tegen het communisme voeren Meer dan 20.000 geluk wensen voor jarige prinses Beatrix Indonesische delegatie spoedig naar huis Vastgeraakt schip bij Ameland onbereikbaar Arabische Liga richt vertoog tot Amerikaanse regering Bourguiba en Soustelle naar Frankrijk Tijdelijk minder vorst Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, TeL 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter) De premier van de Sovjet-Unie, maarschalk Nicolai Boelganin, heeft in een nieuwe boodschap aan president Eisenhower zijn aanbod herhaald een vriendschapsverdrag aan te gaan met de Verenigde Staten voor de duur van twintig jaar. Hij bood tevens aan soortgelijke verdragen aan te gaan met andere landen, waaronder Groot-Brittanniè en Frankrijk. De Russische premier verklaarde tevens dat het Sovjet voorstel tot een verdrag tussen de staten van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO) en de staten, die lid zijn van de verdragsorganisatie van Warschau „nog steeds open staat". De boodschap werd donderdag op het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken overhandigd door de Sovjet-ambassadeur Georgi Zaroebin. De tekst van de boodschap werd ditmaal meteen 's avonds voor publikatie vrijgegeven. De boodschap van Boelganin is bedoeld als antwoord op de boodschap van Eisen hower van 27 januari waarin deze het Sovjet aanbod tot het aangaan van een tweezijdig vriendschapsverdrag verwerpt. Boelganin zegt dat mogelijk bij Eisen, hower enige twijfel is gewekt omdat de Sovjetregering een Russisch-Amerikaans verdrag „op bilaterale basis" had aange boden, terwijl het UNO-Handvest een on derling verdrag tussen vele staten is. Hij voegde hieraan toe: „Doch u zult het ermee eens zijn dat een verdrag van vriendschap en samenwerking tussen de twee sterkste machten ter wereld veel zou bijdragen tot een gezonder internationale toestand". De toon van deze boodschap is zeer vriende lijk en hoffelijk. Boelganin prijst „de vrien delijke toon" van Eisenhowers antwoord. Ingaande op het argument van Eisen hower dat het voorgestelde tweezijdige verdrag geen praktische waarde zou heb ben omdat beide landen het UNO Hand vest reeds hebben ondertekend, wijst Boel- ganinop het recht van de UNO-leden on derling verdragen te sluiten. Hij voegt hieraan toe: „We kunnen niet voorbijzien aan het feit dat het UNO-Handvest zelf niet voldoende doeltreffend kan zijn als de twee grootste machten ter wereld hun betrekkingen niet hai-moniseren. Het Hand vest zal doeltreffender worden als onze beide landen samenwerken bij het vervul len van de UNO-doelstellingen. Boelganin wijst weer op de Russische bijdragen tot het doen afnemen van de in ternationale spanning, zoals het inkrimpen van de Russische strijdkrachten met 640.000 man en vervolgde: „Intussen, om geheel eerlijk te zijn, mijnheer de president, moet worden gezegd dat zekere machten zo niet hebben gehandeld, doch dat integendeel veel wordt gedaan om de internationale spanning te doen toenemen". Boelganin wijst dan op de grotere Ame rikaanse militaire toewijzingen en het gro ter wordende aantal Amerikaanse militaire bases in gebieden bij de Russische grenzen. Hij vestigt de aandacht van Eisenhower op verklaringen die niet in overeenstemming zijn „met de geest van Genève", uitgespro ken door „bepaalde leidende figuren in de Verenigde Staten". DJAKARTA (A.N.P.) Op de 58ste zitting in de zaak-Jungschlaeger is donder dag in de verklaringen van drie getuigen voor het 1 andgerecht te Djakarta de naam van beklaagde niet genoemd. Na de derde getuigenverklaring merkte de verdedigster, mevrouw Bouman op, dat het verhaal van de getuige helemaal buiten de zaak stond. Op verzoek van de officier van justitie zal dinsdag nog een getuige worden gehoord. De verdedigster vroeg: kan dat niet mor gen? Dan is alles afgewerkt. De officier van justitie antwoordde: Die man heeft zijn eigen werk, waarna de rechter zei: Dinsdag de laatste zitting van het onderzoek. Met kennelijke verwijzing naar de pu blikatie in het tijdschrift „Life" van een verklaring van de Amerikaanse minister van Buitenl. Zaken, Dulles, zegt Boelga nin: „Het is bijvoorbeeld een bekend feit dat kort geleden in de Verenigde Staten een verklaring werd gepubliceerd ten gun ste van een politiek die het land „op de rand van een oorlog" zou houden". Boelganin vraagt ook aandacht voor „de strijdlustige verklaringen van een aantal militaire leiders van de NAVO, die open lijke aandringen op een voortzetting van de bewapeningswedloop en het aanleggen van voorraden atoomwapens voor de NAVO- strijdkrachten" en die er niet voor terug deinzen deze te gebruiken. De premier zei dat Eisenhowers voorstel tot een wederzijdse Amerikaans-Russische inspectie van elkanders bewapening slechts zou leiden tot „een verdere toeneming van de bewapeningswedloop", omdat de Ame rikaanse militaire leiders onmiddellijk op dracht zouden geven tot het aanleggen van meer vliegvelden als bij deze inspectie zou blijken dat Rusland meer vliegvelden had. De premier vervolgde: „Ik ben van mening dat wij, door een gezamenlijke inspanning, erin zullen slagen het zogenaamde ijzeren gordijn te doen verdwijnen en voorwaar den te scheppen voor een ontwikkeling op grote schaal van de persoonlijke contac ten tussen de inwoners van onze landen". Hij besloot zijn boodschap met ..even als president Eisenhower, de mogelijkheid voor verdere correspondentie open te laten en te zeggen dat hij gaarne van president Eisenhower „verdere denkbeelden zou ver nemen met betrekking tot de voorwaarden van een ontwerp vriendschansverdrag". (United Press) Het antwoord van Eisenhower op de eerste brief van Boel ganin is vandaag aan het Russische volk bekend gemaakt door middel van pers en radio tegelijk met de tekst van Boelga- nins boodschap aan Eisenhower. Tot nu toe was het antwoord van Eisenhower niet in de Russische pers verschenen. Aangezien de bootverbinding tussen Mar ken en Monnikendam is gestremd, is een baan uitgezet over het ijs van de Gouwzee. Deze is uitsluitend bedoeld voor eiland bewoner?. die hun werk op de vaste wal bebben. Van politiezijde waarschuwt men echter, dat deze baan niet is bedoeld voor toeristisch verkeer, daar het ijs op de Gouwzee nog zeer onbetrouwbaar is. LONDEN (Reuter/A.F.P.) De Labour- fractie in het Britse Lagerhuis heeft James Griffiths, een gematigd politicus, tot haar plaatsvervangend voorzitter gekozen. De 65-jarige Griffiths kreeg 141 stemmen; de leider van de linkervleugel, Aneurin Bevan 111. Dit was de tweede nederlaag van Bevan in korte tijd. Onlangs leed hij een nederlaag tegen Gaitskell, toen deze tot fractievoorzitter werd gekozen als opvol ger van Attlee. Bevan kreeg toen slechts 72 stemmen. Naar verluidt hebben bij de jongste stemming fractieleden op Bevan gestemd, niet omdat zij het met hem eens waren maar omdat zij hem niet het gevoel wilden geven, dat er altijd tegen hem zou v;orden samengespannen, als hij zich kan didaat stelt. Griffiths, die evenals Bevan uit Wales komt en eveneens begonnen is als mijnwer ker, ijvert reeds lang voor het herstel van de eenheid tussen de officiële partijleiding en Bevan met zijn aanhangers. Hij volgt Morrison op, die aftrad toen niet hij doch Gaitskell tot opvolger van Attlee werd ge kozen. De twee opengekomen plaatsen in het twaalf leden tellende fractiebestuur, ook wel „schaduwkabinet" geheten, zijn toege wezen aan Kenneth Younger, een oud minister van Staat aan het ministerie van Buitenlandse Zaken, en aan Tom Fraser, een afgevaardigde uit Schotland, die inder tijd een kleine post in de regering heeft bezet. OTTAWA (United Press). De Canade se minister van Buitenlandse Zaken Les ter B. Pearson heeft meegedeeld dat de Canadese regering, na zorgvuldig onder zoek, besloten heeft de kwestie van de er kenning der regering van Peking tot een later tijdstip uit te stellen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S D i s r a 1 i Als iedereen ronduit zijn mening zei zou dat de gesprekken onmo gelijk maken. De Europese weerkundigen verwachten voor de komende dagen een lichte vermin dering van de vorst, doch achter de thans over de Oostzee nader komende warmere lucht vormen zich boven Rusland reeds weer nieuwe koude luchtlagen. Hoewel de koudegolf in Europa dus plaatselijk wat af neemt, blijft het over het algemeen toch zeer koud. In Frankrijk zijn in de afgelopen 24 uur 12 mensen, zwervers, boeren en oudere mensen, buitenshuis door de kou bevan gen en overleden. De liften van de eiffel- toren zijn vastgevroren. De gasdruk in Pa rijs is verminderd. Aan de Franse en Italiaanse Rivièra en in Rome en Napels is voor het eerst sedert jaren sneeuw gevallen. Ook op de Vesuvius ligt sneeuw. Uit Den Helder vertrok donderdag Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" naar Nieuw Guinea ter aflossing van Hr. Ms. „Piet Hein". Moeizaam baande zich de „Korte naer" een weg door het ijs, daarbij niet weinig geholpen door de eerste automobi list, die het gisteren waagde over de Gouw zee naar Marken te rijden. Dat wij met deze suggestie de lezer evenzeer als de „Kortenaer" op sleeptouw nemen is wel duidelijk. De beide foto's aaneengevoegd leveren het verrassend effect. LONDEN (Reuter). Groot-Brittannië zal in Australië een nieuw type atoombom beproeven, aldus is te Londen vernomen. ESSEN (Reuter) Alfried Krupp von Bohlen und Halbach, de alleen-eigenaar van het enorme Krupp-concern, zal maan dag een particuliere kruistocht tegen de communistische penetratie in het Midden- Oosten en het Verre Oosten beginnen. Vol gens een woordvoerder van het Krupp- concern zal Krupp de eerste particuliere poging van betekenis wagen om de com munistische activiteiten in deze gebieden te beantwoorden met een tegen-offensief. Krupp zal vergezeld worden door zijn vrouw en verscheidene directeuren van zijn concern. Zijn reis, die vijf weken zal duren, zal hem naar Pakistan, India, Siam en Egypte brengen. Hij is van plan een bezoek te brengen aan de staatshoofden van deze landen. Naar de woordvoerder van het concern voorts mededeelde, wenst Krupp de com merciële en culturele betrekkingen tussen West-Duitsland en de landen van het Middenoosten en het Nabije Oosten te versterken. In het bijzonder wenst hij zijn eigen particuliere programma van econo mische bijstand voor onderontwikkelde landen toe te passen. Het concern, dat 40.000 arbeiders in dienst heeft, werkt reeds aan de oprich ting van staalfabrieken in India en Paki stan. Het verschaft kapitaal, technici en technische kennis en leidt Indische en Pakistaanse technici en bedrijfsleiders op. Voorts wenst het concern deel te nemen aan de industriële ontwikkeling in Egypte. ADVERTENTIE n BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL, 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 NOORSE SPORTTRUIEN ƒ29.50 Naar aanleiding van het van de Indohesische regering op de Nederlandse nota van 26 januari ontvangen antwoord heeft de Nederlandse regering een nadere nota aan de Indonesische regering doen toekomen. Bestudering van het Indonesische antwoord heeft tot de conclusie geleid, dat dit nog niet de door de Nederlandse regering gewenste opheldering heeft gebracht. Daarom kan, naar haar oordeel, dit antwoord nog geen grondslag bieden voor een hervatting der onderhandelingen. De Nederlandse regering heeft thans de Indonesische regering doen weten, dat zy ten aanzien van het uit de notawisseling gebleken verschil van opvatting klaarheid noodzakelijk acht. Zij heeft de Indonesische regering voorgesteld de beide delegaties te machtigen tot een gesprek om allereerst hierover tot bedoelde klaarheid te komen. Onder de meer dan 20.000 uit alle delen van de wereld afkomstige gelukwensen, die Prinses Beatrix ter gelegenheid van haar achttiende verjaardag hebben bereikt, bevonden zich verscheidene telegrammen afkomstig van staatshoofden, onder meer van het Engelse koningspaar en van presi dent Eisenhower. In Indonesische politieke kringen ver wacht men dat de Indonesische delegatie naar huis terug zal keren, indien niet op zaterdag een bespreking met de Nederland se delegatie wordt gehouden. De Indonesi sche regering blijft staan op het standpunt, dat haar delegatie spoedig een laatste zit ting met Nederland moet hebben om de overeenkomsten te ondertekenen die reeds bereikt zijn. Een woordvoerder van de Indonesische delegatie in Genève heeft medegedeeld, dat de delegatie de onderhandelingen met Nederland alleen zal voortzetten op de ba sis, zoals deze door de Indonesische rege ring en de delegatie aan Nederland is medegedeeld. Deze verklaring legde de woordvoerder af, nadat in Genève het Ne derlandse voorstel bekend was geworden om een bijeenkomst van beide delegaties te houden, „teneinde klaarheid te brengen in het uit de notawisseling gebleken ver schil van opvatting". Het moet dan ook zeer onwaarschijnlijk worden geacht, dat een dergelijke vergadering tussen beide delegaties zal worden gehouden, aldus de woordvoerder. Donderdagavond om 22 uur heeft de In donesische zaakgelastigde de heer Kwee- djiehoo, namens de voorzitter van de Indo nesische delegatie in Genève, aan de rege ringscommissaris voor Indonesische aange legenheden, mr. N. S. Blom, te zijnen huize een nieuwe aide-memoire overhandigd. Hierin wordt, naar wij vernemen, met ver wijzing naar de aide-memoire van woens dag en in antwoord op de nieuwe Neder landse nota van vandaag medegedeeld, dat de Indonesische delegatie bereid is de Ne derlandse delegatie zo spoedig mogelijk in Genève te ontmoeten, echter op basis van de bereikte resultaten en afspraken van 7 januari. Dit antwoord houdt dus niet een bereidheid in om te spreken over de kwes tie van de twee Nederlanders, tegen wie thans in Djakarta een proces gaande is, en van zeven andere Nederlanders, die in Indonesische gevangenis op hun berech ting wachten. De officiële woordvoerder van de Indo nesische delegatie zei dat beide delegaties reeds eerder overeen waren gekomen deze kwestie via de diplomatieke kanalen te doen behandelen en niet als onderdeel van de intergouvernementale conferentie. Over het lot van vijf opvarenden van een klein garnalenvissersscheepje, dat reeds enige dagen drie tot vier kilometer ten zuiden van het eiland Ameland vast zit, maakt men zich zorgen. Het is nu pas bekend geworden, dat zij noch in Nes, noch in Hollum vertoeven en aangezien nog steeds geen teken van leven op het scheep je was waargenomen vraagt men zich af, hoe de toestand aan boord is. Op het scheepje bevinden zich man, vrouw en kind van twee jaar, alsmede twee Knechts. Zij zijn afkomstig uit Usquert en waren voor de garnalenvisserij op de Waddenzee. Het scheepje is enkele dagen geleden tij dens de vangst in een drooggevallen geul vastgeraakt. Als gevolg van de strenge oostenwind bleef het laag water, waardoor het schip niet los kwam. Het zit vast te midden van drijfijs en modder. Van Ame land uit heeft men nog geprobeerd het scheepje te bereiken, doch deze pogingen moest men spoedig staken. Piloten van de vliegtuigen, die de lucht brug tussen het vasteland en Ameland on derhouden deelden mede geen teken van leven te hebben opgemerkt. E- is zelfs geen rook boven het scheepje gezien. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Franse regering heeft de Brits-Amerikaan se uitnodiging om deel te nemen aan be sprekingen over de vraag, welke maatrege len de drie landen ingeval van een crisis in het Midden-Oosten moeten nemen krach tens de drie-mogendhedenverklaring van 1950, aanvaard. In Franse officiële kringen gaf men uiting aan voldoening over de in houd van het te Washington uitgegeven communiqpé. Men was de laatste tijd te Parijs van gevoelen, dat Frankrijk niet voldoende werd geraadpleegd over de Westerse politiek in het Midden-Oosten. In Parijse diplomatieke kringen ver wacht men dat de besprekingen Frankrijk beter in staat zullen stellen zijn mening over het verdrag van Bagdad en over het Midden-Oosten in het algemeen, kenbaar te maken. De Israëlische minister van Buitenland se Zaken Mosje Sjaret en de Franse am bassadeur in Israel Pierre Gilbert hebben in Jeruzalem gesproken over de toestand in het Midden-Oosten, met het oog op de conferentie van Eisenhower en Eden en Frankrijks houding tegenover het Israe- lisch-Arabische geschil. Volgens Israëlische waarnemers wordt in officiële Israëlische kringen de indruk sterker, dat Frankrijk meer open zal staan dan Groot-Brittannië of de Verenigde Staten voor de Israëlische zienswijze in het geschil met de Arabische landen. Dr. Choery, de Libanese ambassadeur in de Verenigde Staten, heeft de Ameri kaanse regering medegedeeld, dat de ne gen landen van de Arabische Liga zich niet gebonden achten door enigerlei besluiten, die tijdens de Brits-Amerikaanse bespre kingen te Washington ten aanzien van de ze landen zijn genomen en waarin zij met zijn gekend. Choery zei dat zijn vertoog ten doel had, de nadruk te leggen op de eenheid van Arabische wereld „tegenover het Palestijnse vraagstuk". TUNESIë (United Press) De nationa listische Tunesische leider Habib Bour guiba heeft aangekondigd, dat hij naar Frankrijk zal gaan om daar bij de nieuwe Franse regering te pleiten voor een ver snelde onafhankelijkheid van Tunesië. De gouverneur-generaal van Algerije, Jacques Soustelle, heeft donderdag zijn post verlaten en is naar Frankrijk terug gekeerd. Cavaleristen konden met moeite een menigte van 70.000 Fransen en Arabieren in bedwang houden, die trachtten de gou verneur tegen te houden. „Wij willen Frans blijven met Soustelle. Drijf Catroux de zee in. Zet hem in een museum", werd er ge roepen. De 79-jarige generaal Georges Ca troux, die tot minister-resident in Algerije is benoemd, komt naar verwachting dins dag met premier Guy Mollet in Algiers aan. In Praag, Oslo en Berlijn zijn de tem peraturen donderdag gestegen, doch er v/ordt een nieuwe koudegolf verwacht. Deense en Zweedse ijsbrekers zijn druk in de weer om schepen die door ijs be dreigd worden, te helpen. Ten zuiden van Kopenhagen zijn een Russisch schip, twee Duitsers en een Fin vastgevroren. In Londen en andere Britse steden zijn zoveel waterleidingen bevroren, dat de autoriteiten uoodkranen hebben laten aanleggen in straten en op pleinen, waar de getroffenen water kunnen halen. In Moskou vroor het donderdagochtend 28 graden. Kaltenbrunn Het kouderecord voor Duitsland hield in de afgelopen nacht het in de Beierse alpen, niet ver van Garmisch-Partenkirchen ge legen plaatsje Kaltenbrunn, waar de tem peratuur tot 38 graden onder nul daalde. Een dergelijke lage temperatuur is in Duitsland nauwelijks eerder voorgekomen. Rijn, Main, Donau, Weser en Elbe zijn geheel dichtgevroren en de rivierscheep vaart ligt dan ook geheel stil. In het Ruhr- gebied hebben fabrieken hun poorten ge sloten vanwege gebrek aan gas. In Oost- Duitsland was de toestand nog somberder. In Italië heeft de heersende koude vijf mensenlevens geëist. In Zweden is de toestand anders. De noordelijke provincies van dat land ver heugen zich op het ogenblik in een „hitte golf". Het kwik steeg daar plotseling van 58 graden onder nul tot 14 graden onder nul. Bij de Noordpool is de temperatuur nog aanmerkelijk beter. Een drijvend Russisch weerkundig station, dat zich nu op 400 mijl ten zuiden van de Noordpool bevindt, meldde via Moskou, dat het daar donder dagochtend vroeg slechts twee graden vroor. DE BILT: In de afgelopen nacht is een front dat de begrenzing vormt van minder koude lucht, uit het noordoosten ons land binnengedrongen. De vorst nam daarbij belangrijk af. De minder koude lucht be dekt het gehele Oostzeegebied, maar in vrijwel geheel Rusland heeft de zeer stren ge vorst zich gehandhaafd. Het front dat de zeer koude lucht begrenst, komt langzaam naar het westen. Dit gebeurt onder invloed van een krachtig hogedrukgebied dat zich boven noordoost-Rusland ontwikkelt. Het hogedrukgebied boven Scandinavië begint iets in betekenis af te nemen. De komende 24 uur blijft ons land in de minder koude lucht, waarin 's nachts lichte vorst voor komt en overdag temperaturen om het vriespunt. Sneeuw van enige betekenis is niet te verwachten. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente geheel bew. sneeuw geheel bew. zwaar bew. driftsneeuw geheel bew. sneeuw zwaar bew. sneeuw licht bew. onbewolkt nevel licht bew. zwaar bew geheel bew. sneeuw licht bew. geheel bew. onbewolkt geheel bew. mist zwaar bew. eo 4| ar n n on o nno zzw zzo wnw n nw n n nw nw no nno no o no ozo windstil windstil no eo - d Kc a zs -6 0,1 -3 0,1 -4 0 -2 0 -3 0 1 0 -4 0,1 -2 0,1 -6 0,1 -10 0 -10 0 -14 0 -3 0 -6 1 -7 0 -18 0,2 -16 0,2 -13 0 -9 0 -12 0 -28 0 -1 7 geheel bew. zw. nno -2 1 geheel bew. matige n -1 0,1 geheel bew. windstil -4 0 zwaar bew. zw. nno -2 0,1 half bew. matige n -2 0 geheel bew. zw. no -2 0,1 Eindhoven zwaar bew. matige n -5 0 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zw. nw -7 0,1 Neerslag laatste 24 uur. OVERWEGEND LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en hier en daar wat sneeuw van weinig beteke nis. Overwegend zwakke wind. Van nacht lichte, hier en daar matige vorst, Morgenmiddag temperatuur om het vriespunt. 4 februari Zon op 8.19 uur, onder 17.34 uur. Maan op 2.42 uur, onder 11.14 uur. Maanstanden 3 febr. 17.08 uur: laatste kwartier 11 febr. 22.38 uur: nieuwe maan 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr. 2.41 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag S februari Hoog water: 8.28 en 20.51 uur. Laag water: 3.58 en 16.26 uur. Zaterdag 4 februari Hoog water: 9.19 en 21.50 uur. Laag water: 4.43 en 17.14 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1