Analyse van de verdeling van het plaatselijk inkomen TROOWO van den Berg de koude l Alles verkopen!! Gramofoonpfaten Waarvan leeft Haarlem Ruim 10 percent gaat naar beroepslozen Nieuw programma bij circus Strassburger Heemstede Wacme k 2.70 2.20 3.75 3.85 2.75 23.75 26.75 33."° HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Handel: achttien pet Relatieve welstand „Hercuies" gaf uitvoering in de Concertzaal Radiopionier J. Corver overleden Dreigende breuk in de Duitse coalitie geheeld Afkeuringen terreinen betaald voetbal Examens Oud BS'er uit Velsen voor de krijgsraad Afscheid H. G. de Wit Scheepvaart voor parelwitte tanden en een frisse adem! telefoniste-typiste HUWELIJK tegen HOLLANDSCHE SOCIËTEIT VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. ADMINISTRATIEF PERSONEEL (mnl.ofvr.) en TYPISTEN Leeftijd niet boven 25 jaar. Mulo-diploma gewenst. Voor de Afdeling WISKUNDE Employé's (Mnl. of Vrl.) VRIJDAG 3 FEBRUARI 1956 Alle Haarlemmers werken tezamen vóór, en leven van een kwart miljard (ruiden per jaar. In welke sectoren van het economisch leven worden deze twee- lionderdvijftig miljoen gulden per jaar verworven? De analyse van het plaat selijke inkomen, die op deze vraag het antwoord geeft, levert een interessante bijdrage tot de kennis van onze gemeentelijke samenleving. houtindustrie voor negentig gulden. De Van elke tienduizend gulden, waarvan Haarlem leeft, wordt zesendertig honderd gulden verworven in de nijverheid, terwijl de resterende vierenzestig honderd gulden bijeen verdiend wordt in alle overige sec toren. Gaan wij de 3600 gulden, die in de nij verheid verdiend worden, verder ontleden, dan blijkt een zeer groot deel daarvan te worden verworven in de metaalnijverheid. Deze levert voor het Haarlemse volksin komen namelijk niet minder dan elfhon derd van elke tienduizend gulden. Als goede tweede volgt op de metaalindustrie de bouwnijverheid, die aan het totale in komen van de gezamenlijke Haarlemmers voor zes a zevenhonderd gulden in elke tienduizend gulden bijdraagt. De voedings- e«i genotmiddelenbranche levert vervolgens haar aandeel ter grootte van vierhonderd gulden, waarna de kledingindustrie volgt met een vrijwel even groot bedrag. Ook de grafische nijverheid is in Haar lem, zoals bekend, allerminst van belang ontbloot. In elke tienduizend guldens van het plaatselijke volksinkomen is namelijk een bedrag van driehonderdtachtig gulden begrepen, dat door de grafische industrie wordt opgeleverd. Achttienhonderd gulden van elke tien duizend wordt voorts verdiend in de han del, die na de nijverheid de voornaamste bestaansbron van de Haarlemse bevolking blijkt te zijn. Daarop volgt een bedrag van vijftienhonderd gulden, dat verdiend wordt in de vrije beroepen en de overheidsdien sten. Elf a twaalfhonderd gulden van elke tien mille worden in Haarlem verworven in de sector van het verkeer, waartoe niet alleen de personenvervoersmaatschappijen behoren, maar ook het hotel-, café- en restaurantwezen wordt gerekend. Duizend tot elfhonderd gulden wordt ver volgens verworven door de lieden zonder beroep. Dat zijn dus de gepensioneerden, de renteniers enz. Dat derhalve meer dan tien procent, van het totale plaatselijke volksinkomen zonder arbeid wordt ver worven, drukt op de Haarlemse samen leving een bijzonder stempel. In tal van plaatsen ligt dit percentage niet hoger dan twee of drie. Slechts een kleine vierhonderd gulden van elke tienduizend wordt verworven bij het onderwijs in al zijn schakeringen. In het geheel van de Haarlemse samenleving is de onderwijs-sector als bestaans- of welvaartsbron dus niet bijster groot; rela tief echter is bijna vierhonderd gulden van elke tienduizend wel veel. Alleen in ge meenten met een centrale positie voor hun streek plegen cijfers als dit voor te komen. Het krediet- en bankwezen zorgt voor een kleine tweehonderdvijftig gulden van elke tienduizend gulden Haarlems volks inkomen, terwijl het verzekeringswezen rond honderd vijf tig gulden weet op te leveren. Land- en tuinbouw zijn als bestaans bron voor onze stedelijke bevolking uiter aard niet erg belangrijk; toch levert deze bedrijfstak nog honderd veertig gulden op van elke tien mille inkomen van de ge zamenlijke Haarlemmers. In de goede, oude tijd waren de zoge naamde huiselijke diensten voor heel wat mensen de bestaansbron, vooral in steden met veel gegoede ingezetenen. Tegenwoor dig is deze bestaansbron heel wat minder belangrijk geworden maar toch leveren de huiselijke diensten nog hun aandeel in het totale volksinkomen van zestig gulden per tienduizend. Eenzelfde aandeel wordt geleverd door de papiernijverheid terwijl de textiel nijverheid honderd gulden bijdraagt. De rubberindustrie zorgt voor tachtig gulden van elke tien mille Haarlems inkomen; de Voor de laatste maal van dit winterver blijf in theater Carré te Amsterdam heeft de directie van circus Strassburger een aantal nieuwe nummers in het programma opgenomen. De veranderingen in het pro gramma hebben vooral betrekking op de bijnummers, want zowel Charly Baumann met zijn zes leeuwen als vier leden van de familie Strassburger met de paardendres- suur verschijnen opnieuw in de piste. Adolph Strassburger steekt deze keer met zijn dressuur ver boven zijn familieleden uit en voorts heeft Elly Strassburger in haar nummer nu ook een gezellige olifant opgenomen, die goedig alle kunstjes met de snellere paarden meedoet. Bij de nieuwe onderdelen van het pro gramma nemen vooral de zusjes Margit en Margot met hun verbluffende lenigheid een bijzonder belangrijke plaats in. Voorts is er een Tscherkessische ruiterfamilie Bratuchin, waarvan vader, moeder, doch ter en zoon de meest ongemakkelijke hou dingen op hun ronddravende paarden in nemen. Het zoontje kruipt tenslotte „als jongste ruiter in Europa" bliksemsnel on der zijn rondsnellende viervoeter door. Vervolgens zijn er nieuwe komische koorddansers, een clownsgroep, die van de arena een zwembad maakt, en een Itali aans groepje, de drie Bragazzi, dat in een verbluffend snel tempo een bijzonder grappig muzikaal nummer opvoert Het programma wordt voltooid met het optreden van Anderson en Allen, twee le nige mannetjes, miss Keny, een acrobate, die op een geroutineerde wijze in de nok van het circus allerlei oude toeren aan de trapeze verricht, het trio Johnson, even- eens zeer vlugge grond-acrobaten en ma demoiselle Gabriella, die een serie keffen de hondjes allerlei kunststukjes laat ver richten, waarvan er echter af en toe een paar mislukken. De muziek wordt verzorgd door het theater-orkest onder leiding van Jan Bronkhorst, dat speelt zoals het moet: hard. snel en af en toe onzuiver. Al met al een programma, dat ondanks de vrij traditionele opzet de liefhebber van het circus zeker zal boeien. Al zijn er dan ook deze keer zeker geen hoogtepunten in te ontdekken. chemische nijverheid komt wat beter uit de bus met honderdzeventig gulden. En tenslotte weet dan de vervaardiging van bouwmaterialen nog voor een aandeel van dertig gulden te zorgen. Een globale indruk van de relatieve welstand, die de voornaamste bedrijfsklas- sen aan de daarbij betrokkenen verschaf fen, krijgt men uit de volgende cijfers: van industrie en nijverheid leeft 39 pet. van de Haarlemse bevolking, maar dit bevolkings deel verwerft slechts 36 percent van het plaatselijke volksinkomen. Daarentegen leeft slechts 15 percent van de bevolking van de handel, maar deze groep verwerft 18 percent van het volksinkomen. In de vrije beroepen en de overheids dienst vindt 12 percent van onze bevol king haar bestaansbron; deze 12 percent weet 15 percent van het volksinkomen te verwerven. Dat, tenslotte, de Haarlemse ingezetenen die weten te leven zonder (thans nog) te arbeiden, allerminst uitsluitend uit richards bestaan, blijkt wel hieruit dat dit bevol kingsdeel 14 percent van het totaal omvat doch slechts 10 a 11 percent van het plaat selijke volksinkomen in handen krijgt. De Haarlemse Concertzaal was maar matig bezet, toen gisteravond Hercules een gym- nastiekuitvoering gaf met haar leden. Hoe wel de laatste tijd enige leiderswisselingen hebben plaats gehad en de nieuwe leiders niet voldoende tijd hebben gehad het indivi duele turnen te laten demonstreren doch zich moesten bepalen tot massale nummers, ble ken deze nummers toch serieus te zijn voor bereid. zodat deze leiders een grotere belang stelling wel verdiend hadden. Na een vlotte opmars van de meisjes, die aan het eerste nummer zouden deelnemen, gevolgd door vaandelgroet en het spelen van het gymnastenlied. volgde een programma voor „elck wat wils", zoals het optreden van verschillende groepen kleuters met oefenin gen aan en over banken, een gedeelte van een les. Van de jongere jongens zagen wij bok springen en een eenvoudige oefening aan brug met ongelijke leggers. Jammer dat min der correcte afwerking der oefeningen aan het geheel afbreuk deed. Dit was ook het geval met tremplin springkast der jongens, hoewel hier het gehalte van de sprongen en de vlotte opeenvolging veel vergoedden. Op een wals demonstreerden aspirant-da mes een knots-oefening, die vrijwel zonder enige vergissing werd uitgevoerd. Zij lieten ook ringenzwaaien van zeer goed gehalte zien. waarmede zij een verdiend applaus verkregen. Een aardig nummer was het werken met 14 lange banken door een groep van ruim 100 meisjes, op welk nummer de leider, de heer A. F. A. van Rijn, zijn fantasie heeft kunnen botvieren. Ringenzwaaien zagen wij ook nog van een groep dames. In bonte af wisseling werden desloque's in voor- en ach- terzwaai, koprollen en inrollen en salto's uit gevoerd. zodat het applaus dan ook ten volle verdiend was. Zeer correct waren het paardspringen en de staafoefening van de dames. Hun vrije oefening (tezamen met oudste meisjes) kon ons minder bekoren door vergissingen. Wan neer wij tenslotte nog vermelden het optre den van de heren met hoogbrug en een zeer vlot nummer lange mat van heren en jon gens, dan is onze mening, dat voor deze uit voering leiders en leden serieus geoefend hebben, doch dat de aanwezigen niet geheel voldaan huiswaarts gingen. De uitvoering duurde als geheel ook te lang (van half 8 tot ver over 11 uur). In de ouderdom van 78 jaar is te Hilver sum overleden de heer J. Corver, een der bekendste pioniers op radiotechnisch ge bied. Dr. Adenauer laat plan voor een nieuwe kieswet varen BONN (Reuter) De Christen-demo cratische partij van bondskanselier Ade nauer heeft haar plan voor een nieuwe kieswet opgegeven waardoor een breuk met de Vrije democraten van dr. Dehler is voorkomen. Volgens de voorgestelde kies wet zou de partij van Dehler, die deel uit maakt van de regeringscoalitie, achteruit zijn gelopen. Het ontwerp verschilde veel van het thans geldende stelsel van even redige vertegenwoordiging en er werd veel meer nadruk gelegd op kiesdistricten, die bij eenvoudige meerderheid een vertegen woordiger afvaardigen. Het was de bedoe ling van de Christen-democraten te komen tot een twee-partijenstelsel. Het aantal zetels van de liberalen zou, volgens kies- deskundigen, van 48 tot ongeveer vijftien teruglopen. Deze ommezwaai van Adenauer en de zijnen is, naar verluidt, een gevolg van vrees, dat de liberalen hun dreigement om met de socialistische oppositie in de staat Noordrijn-Westfalen een coalitie aan te gaan, zouden uitvoeren. Een dergelijk samengaan van socialisten en liberalen zou een einde hebben gemaakt aan het bewind van de Christen-democraat Karl Arnold, die sinds 1947 premier van Noordrijn- Westfalen is. Er zou reeds overeenstemming zijn be reikt over een nieuw ontwerp, dat vol komen op het beginsel van evenredige ver tegenwoordiging is gebaseerd. Leidende kracht Bondskanselier Adenauer heeft op een verkiezingsbijeenkomst verklaard, dat de internationale toestand onzekerder is dan ooit, doch hij gelooft nog steeds niet, dat het tot een „hete oorlog" zal komen. Volgens Adenauer is de Westelijke poli tiek ernstig verzwakt door de resultaten van de Franse verkiezingen, de economi sche moeilijkheden in Groot-Brittannië en het probleem van de groeiende communis tische partij in Italië. De bondskanselier sprak in Karlsruhe, de hoofdstad van de staat Württemberg-Baden, waar volgende maand parlementsverkiezingen worden ge houden. Gezien de positie van Westduits- land moet dit land de leidende kracht in Europa voor eenheid en rechtvaardigheid zijn en zijn bijdrage leveren tot de ver dediging tegen het communisme, aldus de bondskanselier. Indien er in de weersomstandigheden geen verandering komt, worden de keurin gen van de terreinen voor de wedstrijden van zondag voor het betaalde voetbal over gelaten aan de consuls en scheidsrechters. Utrecht. Kandidaatsexamen Rechten: mej. G. C. Daniels, Goirle; mej. E. M. Snijders, Hilversum. Doctoraal-examen Geneeskunde: mevr. C. van Gastel-Hermann, Utrecht; A. P. Hartman, Aalten; mej. P. H. den Hartog, Utrecht; M. J. H. A. Hooydonk, Utrecht; Th. G. J. Lemmens, Schimmert; J. Tjong Tjin Joe, Utrecht; A. F. Wehlburg, Bussum; S. Wexler, Bilthoven; G. M. J. Widdershoven, Hoensbroek. Kandidaatsexamen Sociale Geo grafie: R. A. M. Roozenburg, Utrecht. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Bepaling van de Tele- xoon-karakteristiek aan het Oor zelf", de heer H. B. Jonkhoff, geboren te Groningen. Doctoraal-examen Economie: J. B. H. Brui nier, Amsterdam. Rotterdam. Nederlandse Economische Hoge school. Kandidaatsexamen in de Economische Wetenschappen: W. G. L. van Vliet, Vlaar- dingen. Doctoraal-examen: J. Passanier, Rot terdam. Delft. Kandidaatsexamen Werktuigkundig Ingenieur: H. W. K. J. M. van Asten Hel mond; D. J. Bakker, Schiedam; P. Broere, 's-Gravenhage; H. Gelling, Zweelo (Dr.); J. de Joode. 's-Gravenhage; W. J. G. Paarde- kooper, 's-Gravenhage; H. de Wolff, Oegst- geest. Ingenieursexamen Scheepsbouwkun dig ingenieur: A. L. Meilink, Wassenaar. Leiden. Gepromoveerd is tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op een proefschrift ge titeld „Some Properties of Liquid Helium below 1 k", de heer H. C. Kramers, geboren te Heerde. Doctoraal-examen Geschiedenis: A. A. M. de Haan, Rotterdam. Rotterdam. Stichting Klinisch Hoger On derwijs. Artsexamen eerste gedeelte: mej. H. T. Scherpbier, Leeuwarden; H. Evenblij, Rot terdam; A. G. Wit, Avenhorn; P.. Boot, Bo degraven; J. Vermeyden, Den Haag; J. Ever- steyn, Voorburg; R. Wijsman, Den Haag; H. H. M. de Boer, Wassenaar; W. H. Karreman, Schiedam. Artsexamen tweede gedeelte: mevr. C. Haaksma-Van Utenhove, Etten (N. Brabant); A. G. J. Heintjes, Dongen; M. B. Rost van Tonningen, Aerdenhout; P. F. van Dam, Coevorden; J. H. E. de Vries, Rotter dam; A. B. Herlaar, Rotterdam. Voor de krijgsraad-te-velde West zal woensdag terecht staan de 48-jarige C. N. van de V. uit Velsen, destijds lid der Ne derlandse Binnenlandse Strijdkrachten (ordedienst) in het gewest Haarlem. Hij wordt ervan beschuldigd aan twee illegale werksters opdracht te hebben gegeven, een zekere G. Bakker van het leven te bero ven. Deze opdracht werd op 19 Maart 1945 uitgevoerd. De twee vrouwen begaven zich, ieder gewapend met een pistool, naar de woning van Bakker en schoten hem ter plaatse dood. De zaak is al vele jaren in onderzoek. Van der V. zal berecht worden door de krijgsraad omdat hij destijds als lid der BS geacht werd, in militaire dienst te zijn. Als raadsman zal optreden mr. G. D. Heij te Amsterdam. In tegenstelling tot wat gisteren gemeld werd, zal de Heemsteedse gasmeter-op- nemer en incasseerder de heer H. C. de Wit niet aanstaande woensdag recipiëren en afscheid nemen van de gemeentedienst, doch pas woensdag 15 februari. Agamemnon, 1 v. Trinidad n. Montevideo. Arendsdijk, 1 te Rotterdam. Aagtekerk, 2 te Bremen. Amsteldijk, pass. 1 Key West n. Houston. Arnedijk, 1 v. New York n. Antwerpen. Almdijk, 2 te Bremen. Amstelvaart, 3 te Rotterdam. Aldabi, 4 te Rio de Janeiro verwacht. Alkaid, 2 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alpherat, 3 te Montevideo. Amsteldiep, 3 te Bandarshapur. Amstelveen, 2 te Rotterdam. Argos, 3 te Tel Aviv. Artemis, 2 v. Curacao n. La Guaira. Boschfontein, 2 te Hamburg. Boskoop, 2 v. Chimbote n. Manta. Britsum, 3 v. San Pedro te Vancouver verw. Baarn, 3 Pto Cabello. Bussum, 2 v. l'Avera n. Port Said. Barumun, 2 te Timordilly. Banka, 2 te Colombo n. Suez,. Blitar, pass. 3 eil. Minikoy n. Belawan. Boissevain, 3 te Penang. Cottica, 2 te Paramaribo. Corilla, 2 Port Said. Caltex Leiden, pass. 2 Kp. Bonn n. Sidon. Camerounkust, 2 te Takoradi. Camitia, 2 te Adelaide. Caltex Delft, 2 te Rotterdam. Ceronia, pass. 3 Muscat n. Massawa. Cinulia, 2 v. Lissabon n. Curagao. Coryda, 2 te Rotterdam. Doris, 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Delfland, pass. 1 Victoria n. Montevideo. Dongedijk, 1 v. Cristobal n. Los Angeles. Dorestad, 3 te Curagao. Drente, 3 v. Genua n. Bilbao. Elizebeth B, 3 v. New York n. Rotterdam. Eemland, 2 v. Santos n. Rio de Janeiro. Eemdijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. Esso Den Haag, pass. 3 westp. Kreta n. Antw. Esso Rotterdam, 3 te Banias. Friesland (SSM), 2 te Burnt Island. Groote Kerk, 3 Aden. Gaasterkerk, 2 300 m. o.no. Okinawa. Graveland, 3 te Amsterdam. Helena. 2 v. Amsterdam n. Barbados. Haarlem 2 v. Kingston n. Belize. Hathor, 3 te Amsterdam. Hector, 3 te Malta. Helder, 2 te Rotterdam. Ittersum, 2 te Rotterdam. Indrapoera, 3 Port Soedan. Ivoorkust, 2 op de Elbe n. Antwerpen. Jagersfontein, 1 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Jagersfontein, 2 Port Elizabeth. Java, pass. 2 Flnisterre n. Amsterdam. Kota Agoeng, 2 te Singapore. Kota Inten, pass. 2 Gibraltar n. Marseille. Kylix, 2 Dakar. Korenia, 3 te Pta Cardon. Karimun, 2 v. Amsterdam n. Indonesië. Laagkerk, 2 te Karachi. Lemsterkerk, 1 te Rotterdam. Leto, 1 v. Balboa n. Japan. Leersum, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Lekkerkerk, 2 te Amsterdam. Lieve Vrouwekerk, 2 v. Mombasa n. Zanzibar. Larenberg, verm. 3 v. Savannah n. Amsterdam. Larenberg, 3 vem. v. Savanna n. Amsterdam. Langleeclyde, 2 te Amsterdam verw. Lutterkerk, 2 te Rastanura. Langkoeas, pass. 2 Gibraltar n. Beyrouth. Lindekerk, 3 Bahrein. Laurenskerk, 2 v. Genua n. Port Said. Lawak, 3 te Zanzibar. Lissekerk, pass. 3 Perim n. Port Said. Lissabon, pass. 3 Perim n. Port Said. Maasdam, 1 v. Cristobal n. Kingston. Maasland, 7 v. Montevideo n. Las Palmas. Murena, 10 te Kawasaki verwacht. Mariekerk, 2 v. Colombo n. Bombay. Merwede, pass. 2 Freetown n. Takoradi. Moordrecht, 2 Port Said. Maureen, 3 te Genua verwacht. Mataram, 2 Priok. Maaskerk, 3 te Port Said. Madoera, 2 v. Bremen n. Port Said. Meliskerk, 2 v. Hongkong n. Shanghai. Molenkerk, 3 v. Bremen n. Antwerpen. Nigerstroom, pass. 2 Kanarische eil. n. Amsterdam Notos, pass. 1 Dungeness n. Le Havre. Osiris, pass. 2 Flores n. Londen. Oranje, pass. 2 Perim n. Suez. Ootmarsum, 2 v. Hamilton n. Houston. Ouwerkerk, 3 te Antwerpen. Pendrecht, pass. 1 Gibraltar n. Mena el Ahmadi. Pieter S, 1 te Swansea. Poseidon, 2 te Kingston. Prins Fred. Hendrik, 1 v. Burriana n. Valencia. Prins Fred. Willem, 1 v. Castellon n. Burriana. Purfina Nederland II, 2 te Genua. Perne, pass. 2 Perim n. Abadan. Polyphemus, 3 Alexandrië. Prins Alexander, pass. 2 Finisterre n. Antw. Prins Casimir, 2 v. Huil n. Rotterdam. Pygmalion, 3 v. Rotterdam n. Trinidad. Prins Willem III, 2 te St. John. Rotti, 1 v. Port Said n. Aden. Raki. 1 te Gibraltar n. Philadelphia. Ridderkerk, pass. 2 Ouessant n. Antwerepn. Reae, pass. 2 noodkust Sumatra n. Sigli. Straat Bali, 2 te East London. Schiedijk, 2 New York. Soestdijk, 3 Singapore. Stad Arnhem, verm. 1 v. Santos n. Montevideo. Stad Breda, verm. 2 v. IJmuiden n. Narvik. Stad Schiedam, 1 v. Gibraltar n. Savona. Saroena, 2 Pulubukom. Sommelsdijk, 2 te Rotterdam. Stad Arnhem, 4 Montevideo verwacht. Sarpedon, 3 v. Londen te Rotterdam. Straat Mozambique, 3 te Lorenzo Marquez. Sesens Seas, 3 te Rotterdam. Telamon, 1 v. Pto Cabello n. Maracaibo. Triton, 2 te Chester. Teucer, 2 v. Padan n. Djibouti. Tjitjalengka, 3 Rio de Janeiro. Tibia, 2 170 m. n. Brisbane n. Miri. Tabian, 2 nog te Rastanura ten anker. Tjipondok, 2 v. Nagoya te Kobe. Tjiluwah, 2 Priok. Tawali, 3 v. Hamburg n. Bremen. Tero, 3 te Rio de Janeiro. Tjipanas, 3 v. Santos n. Buenos Aires. Utrecht, 2 v. La Buan n. Sorong. Van Spilbergen, 3 Dakar. Westkust, 2 te Amsterdam verw. Westland, 2 te IJmuiden verwacht. W. Alton Jones, 1 dwars Bizerta n. Mena el Ahmadi. Westland, 3 Amsterdam. Woensdrecht, 2 Miri. Wieldrecht. 2 v. Paulsboro n. Pto Covenas. Zeeland (KRL), 1 v. New Orleans n. Philadelphia Zuiderkruis, 2 Cristobal. Zeeland (SSM), 2 te Huil. KLEINE VAART Arnoudspolder, 2 v. Oporto n. Antwerpen. Ambiorix, 2 v. Amsterdam n. Spanje. Ardeas. 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Admiralengracht, 2 te Antwerpen. Alcetas, 1 v. Catania n. Algiers. Borculo, 2 v. Nantes n. Sables d'OIonne. Borculo, 2 v. Nantes n. Sable d'OIonne. Bab T, 31 v. Tyne Dock n. Grangemouth. Concepcion, 2 te Las Palmas verwacht. Corrie B, 4 v. Antwerpen te Genua verw. Daje Bohmer, verm. 2 v. Kopenhagen n. A'dam Diligentia, verm. 2 v. Colchester n. Isle of Grain Eibergen, 2 v. Belfast te Swansea verw. Erkalin, 2 v. Amsterdam n. Cork. Elisabeth Roorda, 2 v. Ceuta te Rotterdam verw Fiducia, 2 v. Boston te Maassluis. Frans Bohmer, verm. 2 v. Dakar n. Rouaan. Frans v. Seumeren, 2 v. Rotterdam te Varberg. 3aasterland, 2 v. Grangemouth te Tonnaycharente Hoe Vinces. 2 v. Rotterdam te Duinkerken verw. Hollandia, 2 v. Amsterdam n. IJmuiden. Hoogezand, 2 v. Calais te Rotterdam. Harold, 3 v. Kiel te Antwerpen verw. Ilias ,1 v. Rotterdam n. Hamburg. Jan Herman, pass. 2 Vlissingen n. Antw. Johannes, pass. 2 Vlissingen n. Goole. Jonan, 2 v. Fowey n. Amsterdam. Kaap Falga, 1 v. Rotterdam n. Londen. Leendert B, 2 v. Kambo te Stadersand. Lijnbaan, verm. 2 v. Liverpool n. Rotterdam. Larix, 31 v. Huil te Goole. Lucas Bols I, 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Leuvehaven. 2 v. Kopenhagen te Gothenburg. Lucas Bols II, 2 te Abo. Liberté, 2 v. Amsterdam te Antwerpen. Manto, 2 v. Amsterdam n. Spanje. Marjan, 2 v. Nantes te Brest. Midas, 2 v. IJmuiden te Amsterdam. Meres N, 2 Las Palmas verwacht. Merwehaven, 3 v. Antwerpen te Casablanca. Monica, 2 v. Rotterdam te Southampton verw. Matthew, 2 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Neeltje B. verm. 2 v. Glassondok n. Rotterdam. Nassauhaven, 2 v. Kalundborg te Aarhus. Nieuwehaven, 2 v. Malmö n. Antwerpen. Nigeria, verm. 2 v. Oporto n. Rotterdam. Nieuwland, 2 v. Grangemouth te Rotterdam. Noordstad, 2 v. Helsingborg te Rotterdam. Poortvliet, 3 v. Rotterdam te Esbjerg verw Pirola, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen Polaris, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Pavo, 29 v. Goole n. Gijon Mussel. Stella Maris, verm. 2 v. Rotterdam n. Londen. Tilly, 1 v. Garston n. Partington. Truus, pass. 2 Vlissingen n. Southampton. Trito, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Vindicat Atque Polit, 2 v. Middlesbro te Dordrecht Westerhorn, 3 v. Ellesmereport te Rotterdam. Westereems, verm. 2 v. Vlaardingen n. Aalborg. Wickenburgh, pass. 2 Ouessant n. Casablanca. SLEEPVAART Ebro, pass. 1 Lands End n. Liverpool. Hudson, 1 v. Delfzijl n. Rotterdam. Loire, 1 te Abadan. en* aan GEERTS, geen gratis taxatie, maar de juiste prijs voor uw inboedel, meubilair, ouderwetse meubelen, an tiek, zolderopr., enz. GEERTS, Lange Vcerstr. 2, Tel. 14672. Sinds 1913. Rywlelen Hulpmotoren Reparatie-Inrichting JOOP V DEVENTER SCHAGCHELSTRAAT 24 Avada Bromfiets m. H.M.W. motor. Lederen Bromfiets- kleding. Betaling in overleg. ZIJLSTRAAT 87 Tel. 11110 Voor spoedige indiensttre ding gevraagd: Eerste monteur Goede vooruitz. Garage van Laar, Pegasusstraat 88, Hrl. Gemeente Bloemendaal. Ter gemeentesecretarie van Bloemendaal kan worden geplaatst een vlotte Alleen geroutineerde krach ten komen in aanmerking. Salarisgrenzen f 162f 234 p. maand. Aanstelling boven minimum-salaris niet uitge sloten. Aanstelling geschiedt op arbeidsovereenkomst. Spoedige indiensttreding ge wenst. Schriftelijke sollici taties binnen acht dagen na het verschijnen van dit blad aan de gemeentesecretaris van Bloemendaal, Raadhuis te Overveen. üüilii! De grootste ondernemingen zijn geregeldt adverteerders Kijk maar naar de advertentie pagina's Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij grooi geworden. Kennismakingzoekenden v. alle leeftijden en standen! Wendt U voor serieuze hu welijksbemiddeling tot de Haarlemse afdeling van de 11 samenwerkende huwelijks bemiddelingskantoren. Tal loze dankbetuigingen ter inzage. Nederlands Bemid delingscentrum. Hoofd-ad- ministratie Postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkan toor te Haarlem, Veenberg- plein 9. Ontvangdagen: Zat en Zond 2—5 Maandag 7—9. Desgewenst huisbezoek Fijn gestreept wollen DAMESVEST, 4 4 j 5 hooggesloten Mooie wollen DAMESVESTEN, -I 7 25 hooggeslotenI f Wollen DAMESVESTEN, Wevenit. met aangekn. mouwen, in mode- 4 O 75 tinten lö. Grofgebreide DAMESVESTEN, OQ 75 lang mode] met twee zakken Zu. Zeer lange wollen DAMESVESTEN Qf) 95 hooggesloten, in pasteltintenuZ. Gestreepte wollen DAMES-PULL- 4 f> 25 OVERS, met rolboordIZ. DAMESPULLOVERS, zeer lang 4 Q 95 mode] met gestreepte boordjes lö. Fijne wollen DAMESPULLOVERS met aangeknipte mouwen en met tyj 95 gebord. pas L I Wollen HERENVESTEN, tweekleu- A C 95 rig, met ritssluiting17.95. I J, Grofgebreide HERENTRUIEN met rtQ 75 gekleurde streep HOOFDKANTOOR HERENGRACHT 475 AMSTERDAM vraagt voor verschillende afdelingen: in het bezit van einddiploma H.B.S.-B of Gymnasium-B, leeftijd niet boven 25 jaar. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten tot de afdeling Personeelszaken. Prachtige wollen JONGENS- A A 05 TRUIEN, hooggeslotenII. Grofgebreide JONGENSTRUIEN A f* 45 met geborduurde rand 10. Lange wollen SKIBROEKEN, K 15 prima soorten vanafO. Prima kwaliteit bruine MELTON O 70 BROEKEN Leuke, geruite SHAWLS wollen DAMES- Effen gekleurde wollen SHAWLS in modetinten DAMES- 2.70, Wollen HERENSHAWLS in aparte ruitdessins4.30, Wollen DAMESWANTEN derne unikleuren in mo- Prima wollen HERENWANTEN Gewatteerde DAMESPEIGNOIRS, heerlijk warm Zware tricot DAMESPEIGNOIRS met satijnkraag DAMESPEIGNOIRS, satijngeruwd. met tricot kraagje HAARLEM - HEEMSTEDE ZANDVOORT - I3MUIDEN

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3