PALING!! PALING!! PALING!! Eet ze nu ver beneden prijs JAKO flinke kinderverzorgster Opposanten voor royements commissie ontboden Ultimatief schrijven aan bestuur niet namens alle opposanten Amsterdamse Beurs BANKWERKERS ELECTR. LASSERS Woensdag Forta Grasl. Lakens Wollen Jersey Damesvesten 5„98 1.69 9. Dierenbeschermingsconflict weer accuut „De heilige vlam" KRO-revue „Uitverkoop" in Haarlem Reclassering Leger des Heils Bijeenkomsten van de Toeristen Kampeerclub „Maatschappelijke zorg" nam afscheid van bestuursleden Club- en Buurthuizen vraagt financiële hulp Krans van Koninklijk Paar baar minister Donker bij Reimann jr uitgeweken naar West-Duitsland Negerstudente toegang tot collegezaal ontzegd Spoor- en tramlijnen in en om Haarlem Scheepvaart h een hondje V 4.99 90 DINSDAG 7 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN t De controversen in de boezem van de Vereniging tegen het Mishandelen van Dieren voor Haarlem en Omstreken zijn, na verscheidene maanden gesluimerd te hebben, plotseling weer acuut geworden. Acht leden van de oppositiegroep, die al sinds lange tijd klachten heeft onder an dere over beweerde misstanden in het asyl der vereniging aan de Ridderstraat, zijn nu namelijk door het bestuur schriftelijk uit genodigd, vrijdag a.s. voor een royements commissie te verschijnen. In statuten en reglement wordt bepaald, dat de leden het lidmaatschap kan wor den ontnomen wegens „het begaan van een feit, dat in strijd is met het doel der ver eniging, het door woord of daad bemoeilij ken van de geregelde gang van zaken, het schaden of in gevaar brengen van de goe de naam der vereniging of het op andere wijze benadelen van haar belangen. Het bestuur mag iemand van het lidmaatschap vervallen verklaren, wanneer een uit de leden benoemde royementscommissie daar toe adviseert. Na de geruchtmakende algemene verga dering op 28 oktober van het vorige jaar - welke vergadering door de rechter bevolen was verklaarde een der leden zich be reid, als bemiddelaar tussen bestuur en op positie op te treden. Zijn interventiepogin gen zijn echter niet geslaagd, daar de op positie volhardde in haar eis dat een neu trale commissie de asylkwestie en de be schuldigingen vervat in de gewraakte brochure met aanvallen jegens verschil lende oud-bestuursleden waarvan er twee tot strafzaken leidden moest onderzoeken en het bestuur niet aan deze eis tegemoet kwam. Enkele der opposanten zijn gisteravond bijeengekomen om hun gezamenlijk stand punt ten aanzien van de royementskwestie te bepalen. Zij zijn overigens van oordeel dat de leden van de royementscommissie niet in overeenstemming met de bepalingen van het huishoudelijk reglement zijn be noemd. Eventueel wil de oppositie opnieuw een beslissing van de rechter vragen. Bestuurs-standpunt Van de zijde van het bestuur van de vereniging is ons de ontwikkeling in deze zaak van de laatste algemene vergadering af weergegeven. Op die vergadering was een bemiddelaar uit de leden benoemd, die zowel het bestuur als de groep heeft ge polst om overeenstemming te bereiken. Het bestuur had zich daarbij bereid verklaard een oplossing in die zin te willen aanvaar den, dat zowel mevrouw Rechsteiner als het bestuur haar en zijn aanklacht bij de justitie intrekken en daarmee de contro verse geheel als geëindigd beschouwen. Daarna zijn de oppositie voerende leden gepolst, waarbij namens deze werd ver klaard, dat zij niet tot een schikking in deze zin bereid waren, maar bleven staan op de aanwijzing van een commissie van onderzoek. Indien het werk van deze com missie mocht uitwijzen, dat het bestuur in het gelijk mocht worden gesteld, dan zou den de genoemde leden hun excuses ma ken, bleken deze echter gelijk te hebben, dan diende het bestuur af te treden. De bemiddelaar zou daarna, zoals wij van tiet bestuur vernemen, nog eens de nadruk hebben gelegd op het belang van de rust in de vereniging, doch de oppositie had aan deze eis vastgehouden. Deze eis was voor het bestuur onaanvaardbaar omdat slechts de algemene vergadering tot h«?» be noemen van een dergelijke commissie kan overgaan en deze voorlopig niet dit middel, Amateurtoneel De toneelvereniging „Vriendenkring" ver scheen zaterdagavond in gebouw St. Bavo met een der succesrijke maar toch heus niet gemakkelijk speelbare stukken, die het betere repertoire voor onze amateurs rijk is: W. Somerset Maugham's „De heilige vlam". Het stuk is niet jong, het dateert van 1928, maar het zal wel aldus actueel blijven om zijn inhoud en mag ook qua vorm kwalitatief meetellen, omdat het zoals uit de opvoering bleek een behoor lijke dramatische verschijning heeft. Het behandelt het probleem van een ten dode opgeschreven zieke en de vraag of het ver antwoord is hem uit zijn lijden te helpen. Het antwoord dat Somerset Maugham geeft is niet academisch, want nevenintriges doorkruisen het hoofdmotief en al leveren zij de winst op van een gedifferentieerde handeling, zij maken de kwestie minder eenzijdig dan men zou aannemen. Men kan zeggen dat Maugham in ieder geval wijs heeft gehandeld door de dramatische in houd boven de morele te stellen, want ein deloze debatten zouden het gevolg zijn geweest van een al te ongecompliceerde stellingname. Ik laat dan ook in het mid den wat moreel goed en moreel slecht is in de vraagstukken, die worden opgeworpen rond zijn hoofdpersoon Maurice Tabret en de gewetensconflicten van mevrouw Ta bret, zijn moeder, om mij liever te ver diepen in de kwestie of de voorstelling van „Vriendenkring" er een is geweest, die voldoening wekt en een bevredigende in druk achterlaat. Het antwoord hierop luidt volmondig ja. Steunend op hun voortreffelijke tekstkennis en bezeten van de ware aandrift om zo goed mogelijk voor de dag te komen, heeft het ensemble onder Henk Bakkers zorg vuldige regie een fraaie en zeer afgewogen voorstelling gegeven met Herman Souve- rein als uitblinker in de hoofdrol. Reeds eerder heb ik Souverein het volle pond mijner waardering kunnen geven. Hij is een wat. men noemt all round-acteur, een acteur met hoofd en hart, die hier de ge legenheid aangreep zijn figuur in alle aspecten met alle middelen op te bouwen. Toch is dat voor een niet gering deel ook te danken aan het mooie tegenspel van de gevoelige Toos Koning-De Boer en de sfeer scheppende vertolking van Willy Witte-Le Febre als zijn ontrouwe echtgenote. Trouwens, het hele ensemble verenigde zich in een hecht en vaak fijntjes afge stemd samenspel: Jan Lutjenkossink, Coby Valk-Bakker, die niet overal een felle aan zet vermeed, maar karakter had en dat is niet zo eenvoudig te verwezenlijken Herman C. Souverein, Bert Beider en in bescheiden mate Willy Lutjenkossink- Oderkerk. Voorwaar een verheugende prestatie voor amateurs en een fraai resul taat van hard en liefdevol zwoegen. P. W. FRANSE. maar dat van de reeds vermelde bemid delingspoging had gekozen, voorts omdat een onderzoek van een dergelijke com missie ook weinig zin heeft, zolang de zaak nog „hangende" is in justitieel opzicht en tenslotte omdat een dergelijk onderzoek niet in een rustige sfeer zou plaatshebben en de rust in de vereniging ook allerminst zou bevorderen door het oprakelen van de oude controversen. Het bestuur had de zaak, naar ons van deze zijde was medegedeeld, na het mis lukken van de bemiddelingspoging wat la ten slepen in de hoop, dat de scherpe kan ten er af zouden gaan. Daardoor was het weer maandenlang stil tot er een nogal ultimatief gestelde brief van een van de leden van de groep, die overigens volgens het bestuur geen lid meer is van de ver eniging. aan het bestuur gericht werd. waarin namens deze groep opnieuw de eis van dat onderzoek gesteld werd. Dat werd de aanleiding van de uitnodiging aan de oppositiegroep om voor de royements commissie te verschijnen. Namens allen? Daarop is echter inmiddels door twee van de geadresseerden gereageerd op een wijze, welke naar het bestuur ons mededeelde aantoont, dat zij van de ul timatieve brief namens deze groep niets hadden afgeweten, zodat het bestuur geneigd is zich af te vragen, wie er wèl achter het ultimatum stonden. Een schrijver ervan is overigens zelf niet voor de royementscommissie uitgeno digd, omdat hij geen lid meer van de vereniging is. „Wij blijven de rust in de vereniging bo ven alles stellen", aldus deelde men ons van de zijde van het bestuur mede, „van daar dat wij op de vorige algemene verga dering ook hebben toegestemd in het ver zoeningsvoorstel, ofschoon dat ons in mo reel opzicht allerminst kon voldoen". Een nog niet ten halve bezette concert zaal heeft zondag kennis gemaakt met de nieuwe KRO-revue „Uitverkoop", die ons ronduit gezegd, min of meer teleur stelde. Berry Kievits, Gerald Walden en Harry Boda hebben het publiek met hun uitbundige grollen wel menig lachsalvo ontketend, maar het kan de critische toe schouwer niet ontgaan zijn, da' hun schetsjes, grappen en teksten vrijwel voort durend van originaliteit gespeend waren. De titel van de revue werd onder deze om standigheden wel erg toepasselijk, want au fond kon men er weinig meer in ontdekken dan een uitverkoop van alle denkbare kleinkunst-restanten, die door vorige ge neraties van cabaret-artisten en komieken .reeds tot op de draad „afgedragen" zijn. Incidenteel zag men wel een paar goede dingen, kóals de vurige czardas-solo van Frances en de mimisch-voortreffelijke pa rafrase op de glansaria uit de Barbier van Sevilla door Harry Woodson, maar behalve deze en enkele andere lichtpuntjes bleef het een goedkope vertoning, die soms beden kelijk dicht de grens der banaliteit naderde. Coby Beek zong met bravour een paar opera-aria's die bewezen dat zij haar vak verstaat. Waarom zij meende, dit alles te moeten versieren met gorgelende trillertjes en geknepen uithalen, was ons een raadsel De fleurige finale en het bonte zigeuner- tafreeltje voor de pauze oogstten als shownummers terecht veel bewondering. André van Wattineen's KRO-revue orkest bleek een betrouwbaar muzikaal middel punt en excelleerde in het nummer met cie enorme gramofoonplaten. een stukje décor- werk dat, er wezen mocht. De afdeling reclassering van het Leger des Heils, werkzaam in de arrondissemen ten Haarlem en Alkmaar, hield zaterdag middag te Haarlem met haar toezichthou ders haar jaarvergadering. De leiding be rustte bii het hoofd van het bureau de heer Joh. F. Knippenberg. Onder de aanwezigen was het hoofd der reclassering in Neder land van het Leger des Heils Sr. Majoor Doek. Uit het jaarverslag bleek, dat de werkzaamheden van de afdeling zich ook in het afgelopen jaar in stijgende lijn heb ben bewogen. Dankzij de vrijwillige mede werking van de toezichthouders kon er weer veel voor de in nood verkerende me demens tot stand worden gebracht. De heer E. Westerhof, reclasseringsamb- tenaar te Amsterdam, hield een lezing over zedendelicten en haalde daarbij diverse voorbeelden uit de praktijk aan. Na de pauze werd de Amerikaanse film „Onschul dig veroordeeld" vertoond. Brigadier Claeijs speelde met zijn solisten op uitste kende wijze enige nummers. Voor de leden van de afdeling Kenne- merland van de Nederlandse Toeristen Kampeerclub N.T.K.C. spreekt op zaterdag 11 februari in de eerste bijeenkomst in het jaar 1956 in restaurant Brinkmann de heer Dick Boer over het maken van foto's en alles wat daarmede verband houdt. Op 3 maart volgt in hotel Van Aken een licht beeldenavond, verzorgd door de eigen leden, die daarbij van hun reiservaringen zullen verhalen. De Oostenrijkse Alpenvereniging zal de bijeenkomst verzorgen, die de N.T.K.C. voor 31 maart heeft vastgesteld, waarbij kleurendia's over de Alpen zullen worden vertoond. Tenslotte wordt op zaterdag avond 14 april door de heer S. de Kreuk uit Den Haag, die het secretariaat van de N.T. K.C. behartigt, een lezing gehouden over Spanje, waar in de zomer van 1956 de jaar lijkse internationale rally zal worden ge houden van de Fédération Internationale de Camping et Caravanning. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De jaarlijkse avond ten bate van „Maat schappelijke zorg voor zieken" die zaterdag avond in de Haarlemse Stadschouwburg is gehouden met een bijzonder geapprecieerde voorstelling van Douglas' sprankelende blij spel ,,'t Is nooit te laat" ging ditmaal ge paard met een afscheid. Twee bestuursleden van deze vereniging, die zich reeds vele jaren beijvert voor het werk van de zus ters van maatschappelijk werk der drie Haarlemse Ziekenhuizen, hadden de wens te kennen gegeven zich door jongere krach ten te laten opvolgen en dus werd de toneelvoorstelling van de Haagse Comedie voorafgegaan door het afscheid van deze beide dames, mevrouw L. M. A. van Dijk- van Lieshout en mevrouw A. Steenhuis- Polman. Beiden hebben met een steeds wisselend team het volgehouden om jaar in, jaar uit deze avond te organiseren, zulks met steeds stijgende opbrengsten en nimmer aflatend élan. Na 27 jaren droegen zij hun werk aan anderen over en van de nieuwe presi dente, mevrouw H. A. Elias-Buurman waren er dan ook terecht bloemen voor de scheidenden. Deze toonde zich zeer erken telijk voor de grote opkomst de schouw burg was uitverkocht en dankte beide dames van harte voor al het gepresteerde werk. Mevrouw Steenhuis wordt opge volgd door mevrouw M. C. van Dijkvan Broekhuizen. In de rookfoyer van de schouwburg was in de pauze gelegenheid afscheid van de beide aftredende bestuursleden te nemen. De avond is besloten met een gezellig samenzijn in restaurant „Brinkmann". Actie onder giro-houders De Stichting Club- en Buurthuizen in Haarlem en omgeving heeft met financiële moeilijkheden te kampen en zal een actie voeren om te trachten het werk onder de jeugd in stand te houden. Zij rekent daar bij op de medewerking van vele Haarlem mers. Aan houders van een girorekening wordt een brief gezonden, waarin aandacht voor de club- en buurthuizen wordt ge vraagd. De stichting stelt zich ten doel meisjes en jongens van vier tot eenentwin tig jaar te helpen zich te ontwikkelen tot een goede en zo evenwichtig mogelijke vol wassenheid. Een ieder is welkom, onge acht de al of niet godsdienstige en of poli tieke overtuiging. Er worden gemiddeld dertigduizend dagbezoeken aan de buurt huizen per jaar gemaakt. Zowel aan sport en spel als aan vele vormen van handen- ai beid wordt gedaan. In de zomer worden kampen gehouden, zowel voor de jeugd als voor de gezinnen, waaruit zij komt. Behalve een aantal be- roepsjeugdleiders(sters) geven een vijftig tal vrijwillige medewerkers(sters) hun tijd aan de arbeid. Daar het bestuur der stichting financieel niet in staat zal zijn het werk in de dépen dance aan de Lange Margarethastraat te blijven verrichten, voert het besprekingen met een nieuw stichtingsbestuur, teneinde het werk door dit bestuur te laten voort zetten. De kosten van het werk worden op ruim 50.000 geraamd; het rijk en de'gemeente dekken de uitgaven voor 80 perceiit én 'het bestuur moet voor 't restant zorgen. Mocht het er niet in slagen uit particuliere giften jaarlijks een bedrag op te brengen van 8.000, dan zal het werk in het buurthuis aan de Kampersingel 70 moeten worden ingekrompen. Het bestuur heeft aan de girohouders gevraagd een bedrag te storten op giro nummer 4.000 (Twentsche Bank) ten name van de peningmeester van de Stichting Club- en Buurthuizen, maar het verwacht, dat anderen ook een bijdrage zullen geven. Ofschoon het bestuur hulp van buiten staanders dringend nodig heeft, wil het toch zelf door middel van de jeugd-variété van het clubhuis trachten gelden bijeen te krijgen. Op woensdagmiddag 29 februari zal in gebouw Sint Bavo een voorstelling worden gegeven. Verwacht wordt, dat het programma ook voor verenigingen opge voerd kan worden. Namens koningin Juliana en prins Bern- hard heeft majoor J. J. baron Van Lynden, adjudant van de Koningin, vanmorgen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam een krans gelegd bij de baar van wijlen minister L. A. Donker. BERLIJN (D.P.A.) De 31-jarige Hugo Reimann, een zoon van de voorzitter van de Westduitse communistische partij Max Reimann, is uit Oost-Duitsland naar West- Duitsland gevlucht. Reimann Jr. week uit, na gewaarschuwd te zijn dat hij op de nominatie stond om gearresteerd te worden, aldus deelde hij zelf te West-Berlijn mede. Hugo Reimann onderhield al sinds enige tijd geen betrek kingen meer met zijn vader. Aanleiding hiertoe was de rol, die Reimann Sr. heeft gespeeld bij de veroordeling door een Oost duits gerechtshof van een andere zoon, Joseph, tot vijftien jaar tuchthuisstraf. Ook de twee dochters van Max Reimann, die in West-Duitsland wonen, onderhou den geen betrekkingen meer met hun vader. Hugo Reimann kwam in 1948, als vrij gelaten Duits krijgsgevangene, uit de Sovjet-Unie in Oost-Duitsland aan, waar hij, op last van zijn vader, moest blijven. Hij bekleedde verschillende posten, zoals die van lid der volkspolitie, arbeider in een uraniummijn, bestuursambtenaar en directeur van een genationaliseerde fa briek, doch hij viel in ongenade, toen hij in het huwelijk trad met een dochter van een particuliere ondernemer. Hij stond, toen hij uitweek, op het punt gearresteerd te worden wegens „politieke onbetrouw baarheid". TUSCALOOSA (Un. Press) De cura toren'van de universiteit van Alabama hebben besloten de eerste negerstudente van deze hogeschool, Arthurine Lucy, in het belang van haar eigen veiligheid voor lopig het volgen van de colleges te ont zeggen. Toen het 26-jarige meisje gisteren het universiteitsgebouw wilde betreden, kwam het tot een wilde betoging, waarbij met rotte vruchten en eieren werd gegooid. De president van de universiteit verzocht de gouverneur van de staat bijstand van de nationale garde, maar de gouverneur wei gerde dit met de woorden: „Wij zijn niet gealarmeerd". In de avonduren kwam het tot nieuwe demonstraties van studenten, die niet van het besluit van de curatoren op de hoogte waren. Een stoet van honderd auto's, waar in honderden studenten zaten, trok door de straten van Tuscaloosa. Een grote mensen menigte verzamelde zich later voor het ge bouw van het studentencorps, waar in koor werd geschreeuwd „Hey, hey, ho, ho, where in the hell did the nigger go". Naar schatting duizend studenten be stormden tegen middernacht de villa van de universiteitspresident. Zijn vrouw, die zich naar buiten begaf om mee te delen dat haar echtgenoot niet thuis was, kreeg een ei naar het hoofd. Politiemannen en enkele studenten begeleidden haar naar binnen, terwijl er gejoeld werd „ben je een negervriend?". Geleidelijk verspreidde de menigte zich. Ook de politiecommissaris van Tuscaloosa werd met eieren bekogeld. Drie personen geen studenten werden gearresteerd. Aan de universiteit van Alabama stude ren 7500 blanken, van wie een klein aantal het met de toelating van de negerstudente eens is. G. J. de Swart sprak over: Voor de vereniging „Haerlem" sprak maandagavond in de Kroonzaal van Brink mann de heer G. J. de Swart uit Haarlem, secretaris van de Nederlandse Vereniging van belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen, over: „Tram- en spoorlijnen in Haarlem en omgeving in vroeger tijd". Namens het bestuur van de vereniging sprak de voorzitter, dr. C. Spoelder, een kort welkomstwoord, waarna de heer De Swart een historisch overzicht gaf van de rol, die de spoorwegen eh verschillende tramlijnen in Haarlem hebben gespeeld. De ontwikkeling van de spoorwegen begon, toen in 1839 de eerste spoorlijn in Neder land van Amsterdam naar Haarlem werd geopend. Achtereenvolgens kwamen daar bij de spoorlijnen naar Leiden (1842), naar Beverwijk en Alkmaar (1867) en naar Zandvoort (1867). In 1912 werd opgericht de Hollandse Elektrische Spoorwegmaat schappij, die spoorlijnen ging exploiteren door de Haerlemmermeer naar Hoofddorp, Aalsmeer en Leiden. Deze lijnen zijn ech ter nooit geëlektrificeerd en zijn thans zelfs voor het reizigersvervoer gesloten. Meer direct contact heeft het publiek echter met de locale vervoersmaatschappij: tram- en autobusondernemingen. In 1878 werd de Haarlemsche Tramway Mij. op gericht. die een paardentram exploiteerde van het station via Grote Markt en Grote Houtstraat naan. de Dreef. Slechts Den Plaag en Amsterdam waren Haarlem hier bij In Nederland voorafgegaan. De elektrische tram Omstreeks de eeuwwisseling deed de elektrische tram zijn intrede. De N.Z.H. hadden in 1909 in Leiden een elektrische tramlijn geopend en in 1913 nam de N.Z.H. de Plaarlemsché Tramway Mij. over. Toen was het met de paardentram gedaan en deed de elektrische zijn intrede. Een ander tramtype, waarmee Haarlem kennismaak te. was de stoomtram, die in 1881 van Lei den naar Haarlem ging rijden. Het elek trische tramnet was inmiddels uitgebreid: er was een tramlijn van het Soendaplein naar Heemstede gekomen. Een andere stoomtram ging van Haarlem naar Bever wijk en Alkmaar. Deze dienst was eigen dom van een Belgische maatschappij: de S.A. Beige des Tramways neérlandais. Het bijzondere van deze tram was, dat de wa gens bij het Noordzeekanaal op een pont werden gezet en er aan de andere kant door een locomotief weer werden af ge trokken. De spoorwegmaatschappij, de oude Holandsche IJzeren Spoorweg Mij. (H.IJ.S.M.) zag in al deze lijnen een con currentie. Zij slaagde erin de dienst op Beverwijk en Alkmaar over te nemen en gaf de exnloitatie in handen van de N.Z.H. Twee andere tramwegmaatschappijen, die in Haarlem en grote rol hebben gespeeld zijn de Eer=te N>dor]andsche Fiectrische Tramwegmij. (ENET) en de Electrische Spoorweg M'i. 1ESM). De eerste oneode in 18.99 de elektrische tramlnn Haarlem- Zandvoort, volgens het huidige tracé, de ESM begon in 1904 de lijn Amsterdam- Haarlem. Beide lijnen zorgden voor een goede aansluiting over en weer. Later gaf de ENET de exploitatie van haar liinen (zij had inmiddels ook een lijn naar Bloe- mendaal geopend) in handen van de ESM. Er werd ook nog een ceintuurlijn aange legd alsmede een lijn van Haarlem station naar Overveen. Langzamerhand kregen de spoorwegen ook de meerderheid van de aandelen van deze maatschappij in handen en gaven zij de exploitatie in handen van de N.Z.H. (1923). Successievelijk verdwenen de locale tramdiensten van het toneel en in 1948 werden alle lijnen bereden door autobussen. De heer De Swart lichtte zijn lezing toe met het vertonen van lichtbeel den. die de oude paardentrams, stoom- en elektrische trams weer even deden her leven. Vele toeschouwers herinnerden zich dc oude situaties nog heel goed. hetgeen uit menige opmerkine viel te constateren. President Nederlands Vrouwencomité Na van de oprichting in 1944 af presi dente van het Nederlands Vrouwencomité te zijn geweest, heeft mej. mr. M. A. Tel- legen het presidentschap neergelegd. Het comité heeft tot haar opvolgster benoemd mevr. J. F. Schouwenaar-Franssen. Bij het afscheid werd aan mej. Tellegen het ere presidentschap aangeboden. Aalsum, 5 v. Lissabon n. Boulogne. Alnati, 5 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 6 Buenos Aires. Annenkerk, 5 v. Port Said n. Genua. Aagtekerk, 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Arendskerk, 6 Lissabon. Alphacca, 6 te Trinidad. Amstelbrug, 7 te Fremantle. Aardijk, 6 240 m, n. Azoren n. Le Havre. Altair.-6 te Bremen. Almdijk, 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Ariadne, 7 v. Rotterdam n. Barcelona. Aagtedijk, 7 Rotterdam. Albireo, 6 v. Montevideo n. Antwerpen. Amor, 6 v. Tunis n. Alexandrië. Appingedijk, 6 v. Ri ode Janeiro n. New York. Argos, 7 te Haifa. Attis, 6 v. La Guaira n. Guanta. Borneo, 7 te Halifax. Baud, 6 te Makassar. Britsum, 3 v. San Pedro te Vancouver. Blitar, pass. 7 Sabang n. Belawan. Banka, 6 v. Colombo n. Port Said. Bonaire, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Billiton, 7 te Barcelona. Boskoop, 6 v. Buenaventura n. Cristobal. Breda, 6 v. Antofagasta n. Valparaiso. Caltex Pernis, 7 te Sidon. Caltex The Hague, 6 te Sidon. Celebes, 6 v. Balikpapan n. Makassar. Cleodora, 7 te Pladju. Camerounkust, 5 te Lagos. Caltex Leiden, 6 rede Sidon. Cottica, 6 Georgetown Delfshaven, 6 te Antwerpen. 1 Dorestad, 5 v. Curacao n. Gibraltar. Drente, pass. 5 Gibraltar n. Bilbao. Delft, 7 v. Rotterdam te Amsterdam. Doris, 6 te Amsterdam. Esso Nederland, 7 Rotterdam. Esso Rotterdam, C v. Banias n. Lands End. Eos, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 7 Kp de Gata n. Antw. Gaasterkerk, 7 te Hongkong verwacht. Gaasterland, 6 Rio Grande do Sul. Groote Beer, 5 v. Las Palmas n. Walvisbaai. Groote Kerk, 5 v. Port Soedan n. Suez. Gabonkust, 6 te Amsterdam. Gooiland, 5 v. Las Palmas n. Amsterdam. Guineekust, 5 v. Freetown n. Le Havre. Gordias, 6 te Amsterdam. Graveland. pass. 7 Kp. Finisterre n. Recife. Hestia, pass. 5 Curacao n. Port oi Sp3in Hathor, 4 v. Amsterdam n. Middlel. Zee. Helder, 4 te Amsterdam. Helicon, 4 v. Amsterdam n. Barbados. Hathor, pass. 6 Ouessant n. Oran. Haarlem, 6 te Pto Barrios. Hydra, 5 230 m. no. Fayal. Hoogkerk, 6 260 m. nw. Perim. Hestia, 7 te Port of Spain. Isis, 6 te Guanta. Jagersfontein, 6 te East London. Japara (KRL), 7 v. Basrah n. Bombay. Java, 6 te Amsterdam. Jupiter. 6 te Amsterdam. Korovina, 6 te Rotterdam. Kalydon, pass. 6 Azoren n. Rotteradm. Kenia, 6 v. Curacao n. Maracaibo. Kermia, pass. 6 Kp. Leeuwin n. Singapore. Kota Inten, 6 te Genua. Kryptos, 6 v Aden n. Djibouti. Kaloekoe. 6 te Fartak Keliia, 8 Curacao verwacht. Krebsia, 6 v. New York n. Curacao. Kieldrecht, 7 v. Genua n. Port Said. Leuvekerk, 6 te Cochin. Loosdrecht, 6 v. Abadan te Bushire. Laurenskerk, pass. 6 Kreta n. Port Said. Lekkerkerk. pass. 6 Kp. Finisterre n. Port Said Linge, 5 te Madeira. Meliskerk, 6 te Shanghai. Madoera, pass. 6 Kp. Finisterre n. Port Said. Mapia, 6 v Amstredam n. Antwerpen. Markelo, pass. 6 Ouessant n. Dover Modiokerto, 6 v. Aden n. Suez. Marisa, pass. 6 Inhambane n Lor. Marqwez. Minjak, 6 Palopo verwacht. Modjokerto, 6 te Aden verwacht. Musi, 6 te Tj. Priok. Maas, pass. 5 eil. Samothrace n. Istanboel. Mitra, 6 280 m. w. Minikoy. Marisa. 7 te Lorenzo Marquez. Nigerstroom, 5 pass. Finisterre n. Antw. Nieuw Amsterdam, 7 te St. Thomas. Oran.ie, 5 v. Port Said n Napels. Orestes. 5 rede La Union n San Salvador Osiris, pass. 6 Wight n. Londen. Ovula 7 te Tj Priok. - Ophir, fi te Belawan. Overijsel, 6 380 m o Ceylon. Ootmarsum, pass. 6 Key West n. Houston. Oraniefontein, pass. 6 Dakar n. Las Palmas. Oranjestad, 6 te Amsterdam. Prins Willem II, 7 te Valencia verwacht. Phrontis. 6 te Liverpool. Poeiau Laut. 6 v. Tj. Priok n. Palembang. Polydorus, 6 v. Tj. Priok n. Singapore. Prins Fred. Hendrik, pass. 6 Kp. St:'Vincent n. Rotterdam. Pendrecht, 7 Port Said verwacht. Pygmalion. 6 100 m. nw. Finisterre. Prins Fred. Willem, pass. 6 Kp. St. Vincent n Ham brug. Peperkust, pass. 7 Finisterre n. Dakar. Rijnland. 5 v Montevideo n. Buenos Aires. Rempang, pass. 6 Rodriguez n. Dar es Salam. Rotto, 6 v. Aden n Rastanura. Slotkoers Open i gisteren koers 3-3% Nederl '47 99-/i« 99</i« 3 Nedl 1962/64 100Vi6 ioo:;y in A. K. U 317 314% Calvé Delft 306 305 Van Gelder Zonen 273% 273 K. N Hoogovens 290 290 Nederl. Ford 430 420 N. Kabelfabriek 310 309 gew.Philips Gloeil 333% 327 Nieuwe Philips 325 y2 320 pref.Philips Gloeil 199 199 Unilever 327 330 Wilton Feijenoord 274 X. 274 Dordtsche Petrol 677% 675 Konkl. Petroleum 652 649 Adam Rubber 130% 128 Holl. Amer Lijn 216% 21o N. Scheepv Unie 200 198 Phs van Ommeren 207 A 267 H V A 139% 139% Verg Deli Mijer 144 A 144% Amsieid Bank 267% 267 Ned Handel Mij 245 245 Rotterd Bank 201% 251% Twentsche Bank 258 258 Anaconda Copper 69% 69% Bethlehem Steel 153% 154 U. S. Steel 55 55 General Motors 44% Shell Union 72% 71% 34% 34% Raki, 5 450 m. zw. Fayal n. Philadelphia. Reyniersz, 7 Singapore verwacht. Rijndam, 7 te New York. Rotula, 7 te Pta Cardon. Stad Schiedam, 6 te Savona. Sibajak, 4 v. Priok n. Aden. Sarangan, pass. 6 Aden n. Belawan. Schelpwijk, 7 te Kaapstad. Straat Mozambique, 6 te Durban. Sarangan, pass. 6 Perim n. Belawan. Stanvac Djirak, 6 te Bangkok verwacht. Stad Breda, 5 170 m. zo. Shetlands eil. Salatiga, 6 te Basrah. Salawati, 7 v. Hamburg n. Amsterdam. Schie, 6 te Beyrouth. Statue of Liberty, 7 te Suez. Tibia, pass. 6 Thursday eil n. Mlrl. Tankhaven I, 6 te Tj. Uban. Tasman, 1 te Padang. Trajanus, 5 120 m. n. eil. Bahamas. Titus, 6 te Tunis. Tjitjalengka, 7 v. Santos n. Buenos Aires. Tomori, 7 te Rotterdam. Talisse, 7 te Belawan. Themisto, 6 te Birkenhead. I'ara, 5 te Rotterdam. Tiba, 7 te Avonmouth. Utrecht, 8 te Biak verwacht. Van Cloon, 5 te Shanghai. Van Linschoten, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Van Spilbergen, 6 v. Freetown n. River Cess. Van Noort, 7 v. Sandakan n. Jesselton. Waal, 5 v. Kalyvia n. Hamburg. Waterland, pass. 5 Fern. Noronha n. Buenos Aires. Willemstad, 6 te Curacao. Wonosobo, 6 te Rotterdam. W. Alton Jones, pass, 6 Daedalus 12 Mena el Ahmadi verwacht. Waterman, pass. 6 Kp. St. Vincent n. Port Said. Weltevreden, 6 te Josepanganiban. Westertoren, 7 te Bachaquero. IJsel, 6 v. Piraeus n. Messina. Zeeland (SSM), 6 v. Hull n. Hamburg. Zijpenberg, pass. 6 Wight n. Melilla. Zonnewijk, 7 v. Savona n. Valparaiso. KLEINE VAART Aco, 6 v. Shoreham te Rotterdam. Appingdam, 5 v. Oporto te Rotterdam. Alcetas, 5 te Algiers n. Amsterdam. Ador, 5 v. Par te Amsterdam. Advent, 7 v. Swansea te Amsterdam verw. Arnoudspolder, nacht 6-7 v. Oporto te Antwerpen verwacht. Beekbergen, 6 v. Barry te Loriënt. Bergsingel, 6 v. Moirana te Londen verw. Binnenhaven, 6 v. Malmö te Rotterdam verw. Casablanca, 6 v. Istanboel n. Barry. Diligentia, 5 v. Poole n. Thameshaven. Driebergen, 5 v. Loriënt te Requejada. Duurt, 6 40 m. n. Sont n. Stralsund. Fen, 6 v. Duinkerken te Rotterdam. Fedala, 5 v. Port Said n. Haifa. Fran v. Seumeren, 5 v. Kopenhagen n. Rotterdam Fraternité, 5 v. Rotterdam n. Gent. Harold, 6 v. Antwerpen te Kopenhagen verw. Heemraadsingel, 5 v. Oscarshamn te Londen. Houtman, 6 v. Bayonne te Dordt. Ingeborg, 5 v. Le Havre te H. v. Holland. Ida D, verm. 6 v. Garston n. Emden. Ilias, 5 te Amsterdam. Johnny, 6 v. St. Malo te Rotterdam. Lijnbaan, 6 v Liverpool te Rotterdam. Leendert B. 6 v. Stadersand te Kambo verw. Maaborg, 6 v. Bremen te Rotterdam. Marianne, 5 te Rouaan. Midas, 5 te Nakskov n. Kopenhagen. Marcella, 7 v. Rotterdam te Dubrovnik verw. Margriet L, 5 v. Londen te Amsterdam. Marianne, 6 te Rouen verwacht. Mathhew, 6 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Michel Swenden, 5 v. Swansea te Amsterdam. Midsland, 5 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nero, 5 te Amsterdam. Neellje B, 6 v. Glassondock te Rotterdam. Nero. 5 v Le Havre te Amsterdam. N'ieuwehavcn, 6 v Malmö te Antwerpen. Noorderlicht. 5 v. Rotterdam te Dublin. Nottingham, 5 v. Rotterdam te Sunderland. Oosterburgh, 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Paloma, verm. 5 v. Nykobing n. Rotterdam. Phidias, 6 v. Lissabon te Rotterdam. Sambre, 5 v. Rouen n. Parijs. Silvaplana, pass. 6 Brunsbüttel n. Rotterdam. Spolesto, 5 v. Goole te Gijon. Spoorhaven, 5 v. Bona n. Newnours. Stientje Mensinga. 7 v. Oxelosund te Rotter dam verwacht. Swift, 5 v Helsingborg te Gothenburg. Taormina, pass. 5 Kielerkanaal n. Halmstad. Tempo, 5 v. Bilbao n. Rotterdam. Theano, pass. 5 Lizard n. Rotterdam. Trito, pass. 5 Lizard n. Dublin. Vechtstroom, 5 v. Swansea te Amsterdam. Westerdok. 4 v. Amsterdam n. Londen. Weslereems, 5 v Rotterdam te Aalborg. Wubbiena, 5 v. Goole te Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburgh. pass. 6 Dungeness n. St. Malo. Ebro, 4 v. Bromboro n. Le Havre. Humber, 5 v Napels n. Goa met 2 bakken. Noordzee, 6 v. Le Havre te Maassluis. Oceaan, 4 v Maracaibo te Pto Cabello. Poolzee. 4 50 m. n.nw Casablanca met 2 pontons Rode Zee. 4 v. Pto Cabello n. Baltimore met tanker. Thames. 5 300 m. w.t.z. Vigo n. ,.Gannet'\ Tyne, 4 v. Bermuda n. „Gannet". Witte Zee. 6 v. Falmouth te Port Said met bag germolen OFFICIëLE PUBLICATIE ONTHEFFING VERBOD tot het geven van cadeaus 's-GRAVENHAGE. 7 februari 1956 In verband met de inwerkingtreding van de_ wet beperking cadeaustelsel op 1 maart 1956, vestigt het ministerie van Economische Zaken er de aandacht od, dat van de in die wet neergelegde ontheffingsmogelijkheid gebruik kan worden gemaakt niet alleen ten behoeve van ondernemingen, die cadeaus verstrekken maar ook ten behoeve van on dernemingen die cadeau-artikelen produ ceren en door de invoering van de wet in plotselinge moeilijkheden zouden komen. De ontheffing zal dan uiteraard moeten worden aangevraagd door en verleend aan de onder nemers, die geschenken in de vorm van be doelde artikelen verstrekken. Aanvragen om entheffing kunnen worden gericht tot het ministerie van economische zaken, direc toraat-generaal voor de middenstand. Zij dienen vergezeld te gaan van gegevens om trent de aard, omvang en tijdsduur van de cadeau-actie in kwestie en d' waarde van de betrokken cadeau-artikelen, alsook van verdere gegevens, waaruit de motieven, welke aan de aanvrage om ontheffing ten grondslag liggen, zo volledig mogelijk blij ken. Bij het indienen van een aanvrage "m een ontheffing moet een bedrag van f 10, worden betaald door storting of overschrij ving op postrekening 319261 ten name van het ministerie van Economische Zaken, hoofdafdeling middenstandswetten, onder vermelding op de bijstrook van het woord ..ontheffing". BIJ U AAN KOMEN LOPEN Plaats een Groentje Verkrijgbaar bij de Vishandel in Haarlem en omstreken Firma C. A. RUIGROK ZONEN Leidsevaart 270, Vogelenzang heeft onmiddellijke plaatsing voor aankomende en volslagen (liefst bekend met vuurwerk) Ook JEUGDIG PERSONEEL Aanmelding overdag a. d. fabriek; na 18 uur: Zomervaart 162rd, Haarlem. prachtig geborduurd en ajour LAKEN 150 x 225 van 7.90 nu LAKEN 180x 235 van 9.90 nu Bijp. geborduurde SLOPEN van 2.50 nu zwart, wit en 7 tinten ook flinke maten van 16.90 nu ANEGANG 22 HAARLEM TEL. 19743 SANATORIUM BREDERODEDUIN, Bergweg 4, Santpoort, vraagt zo spoedig mogelijk een Inlichtingen aan bovengenoemd adres. post

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3