Geen slotzitting maar voortzetting van de conferentie te Genève Prinses Beatrix neemt zitting in de Raad van State Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In één uur werd meningsverschil opgelost: Vandaag officiële hervatting Nederland neemt deel aan FAO-melkplan Koningin Juliana installeerde haar oudste dochter „Ik beschouw mij als uw leerling" Ogenschijnlijke rust in Algerije Het woord is aan Nog strenge vorst in Zuid- en Oost-Europa Anak Agung herdacht minister Donker Drie doden bij ongeluk op onbewaakte overweg Duffel Monty-Coats in kleuren Suppletoire begroting zal spoedig worden ingediend Loonsverhoging voor landarbeiders Rebellen staken station op Oost-Sumatra in brand Geen gemakkelijke taak" Geschenk Receptie Scholier gedood op Cyprus Mollet doet beloften naar twee kanten Protest tegen aanwezigheid van mr. Van Empel Vele doden door de kou Terugkeer van de vorst Weerrapport 70e JAARGANG No 182 WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 27 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Genève) De Nederlands-Indonesische ministerconferentie is dinsdag, na een onderbre king van bijna een maand, hervat. Ondanks alle sombere voorspellingen is men er gisteravond, in een openhartig gesprek dat nauwelijks drie kwartier duurde, in geslaagd alle misverstanden, die de laatste weken waren gerezen, op te hef- men. Zowel in het Nederlandse als in het Indonesische kamp is hierdoor de hoop, dat men de conferentie naar een bevredigend slot kan voeren, weer aan merkelijk gestegen. In de komende dagen zal echter pas blijken of de sfeer verandering inderdaad tot concrete resultaten zal leiden. Het dringende beroep dat de Nederlandse delegatieleider, mr. J. M. A. H. Luns, vorige week op de Indonesiërs had gedaan, heeft in ieder geval zijn uitwerking niet gemist. Dat bleek tijdens de lunch, die onze minister aan de voorzitter der Indonesische delegatie, Anak Agung, had aangeboden en die bedoeld was als inleiding op het eerste officiële treffen van de delegaties. Aan beide zijden heerste de vaste wil om een verzoening tot stand te brengen. De lucht was dan ook vrijwel opgeklaard, toen de voltallige delegaties zich 's avonds rondom de conferentietafel in het statige hotel „Des Bergues" schaarden. De keuze was ditmaal op „Des Bergues" gevallen, omdat het Indonesische delegatielid, mr. Mohammed Rum, pas was hersteld van een ernstige ziekte en de buitenlucht niet durf de te trotseren. De minister van Gezond heid, dr. J. Leimena had zijn collega de gang naar het Batiment Electoral ver boden De Indonesische delegatieleider, mr. Ide Anak Agung Gde Agung, herdacht bij het begin van de ontmoeting het overlijden van minister Donker, die hij een „krachtige steunpilaar van het Nederlandse kabinet" noemde. „De rijpe bezonkenheid en de rustige kracht, waarmee hij op zijn eigen terrein voor de Nederlandse belangen op kwam, oogstte bij ons niet alleen ernstige overweging, maar boezemde ook eerbied en ontzag in voor de rechtschapen mens, die hij was", zo zei Anak Agung. Minister Luns sprak namens de Nederlandse delega tie het dankwoord. Hij verzocht daarna de aanwezigen een ogenblik stilte in acht te nemen. Men verheelt zich niet, dat de delegaties de komende dagen nog enkele harde noten te kraken krijgen. De gedachten gaan hier bij uit naar de kwestie Nieuw-Guinea die vrijwel geen onderhandelingsruimte biedt. Ook de geschillenregeling, die het wegval len van het Unie-hof van Arbitrage moet opvangen, zal de juristen waarschijnlijk nog voor grote puzzels stellen. Er zijn meer vraagtekens, die het uiteindelijke lot van de conferentie nog onzeker maken. De kwestie gevangenen De kwestie van de Nederlandse gevan genen in Indonesië zal, naar men verwacht, door de ministers Luns en Anak Agung in privé-gesprekken buiten de conferentie zaal worden besproken. Van Nederlandse zijde heeft men hierin toegestemd, omdat men tot iedere prijs wil voorkomen dat dit Anak Agung Gde Agung. probleem als onderhandelingsobject wordt gebruikt. In ieder geval zal Nederland er op blijven aandringen, dat de advocaat mr. A. C. van Empel als verdediger tot het proces-Jungschlaeger wordt toegelaten. Alles tezamen genomen mag men wel zeggen dat de vooruitzichten op een spoe- In Gronau in Duitsland Twee Nederlanders en een Duitser om het leven gekomen Een auto-ongeluk op een onbewaakte overweg te Gronau heeft drie mensen levens gekost. Een kleine auto, waarin twee Duitsers en twee in Gronau wonende Ne derlanders zaten, werd op de onbewaakte overweg door een trein geramd. De auto werd enkele tientallen meters meegesleurd. De vier inzittenden werden levensgevaar lijk gewond. De beide Nederlanders zijn kort na het ongeval aan de verwondingen overleden. Het zijn de 49-jarige C. van E. en de 57- jarige G. P. Een der Duitsers, de 20-jarige A. V. overleed in het ziekenhuis te Gronau. De toestand van de enige overlevende is ernstig. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Minister Luns dige afronding van het overleg, door de verbetering in de sfeer, veel gunstiger zijn geworden. De gesprekken van gisteren heb ben aangetoond dat de misverstanden die zich de laatste weken hadden opgestapeld binnen een dag konden worden opgelost. Deze wetenschap heeft het vertrouwen in de goede afloop van de conferentie niet weinig versterkt. Harahap DJAKARTA (ANP) Premier Harahap heeft in een rede voor het parlement, die twee uur duurde, medegedeeld, dat de re sultaten, die de Indonesische delegatie op 7 januari op de conferentie te Genève be reikt had, verder gingen dan die van de Onder auspiciën van de Voedsel- en Landibouw-Orginasatie van de UNO (FAO) heeft een missie van deskundigen op uit nodiging van de regeringen van India en Pakistan een bezoek aan deze landen ge bracht en in een rapport aanbevolen, dat de voornaamste landen, die magere melk poeder exporteren (waarbij Amerika, Ne derland, Australië en Nieuw Zeeland), ge zamenlijk door bemiddeling van FAO en van het Kinder noodfonds hulp zullen ver lenen bij een verbetering van de melk- voorziening. Soortgelijke bijstand op be perktere schaal wordt aanbevolen voor Madras en Karachi. De aanbevelingen ko men neer op schenking van 150.000 pond sterling aan de Indiase regering uitsluitend bestemd voor de aanschaf van machine rieën, technische bijstand voor Calcutta, Madras en Karachi voor 32.500 pond ster ling en levering van goedkope magere melkpoeder gedurende drie jaar. De Nederlandse regering heeft inmiddels besloten, behoudens goedkeuring door de Staten-Generaal, naar rato van het Neder landse aandeel in de produktie van magere melkpoeder te willen bijdragen in de kos ten van het FAO-project. Een suppletoire begroting zal onverwijld worden ingediend. Bij het nemen van haar besluit heeft de Nederlandse regering overwogen, dat dit multilaterale project de eerste concrete en constructieve poging is tot oplossing van een onderdeel van het vraagstuk der over schotten op een wijze, zoals steeds door Nederland is bepleit, namelijk door ver hoogde consumptie in minder-ontwikkelde gebieden. Tevens biedt het plan commer ciële perspectieven. Het bedrijfschap voor Zuivel is dan ook bereid gevonden, het evenredige aandeel in de levering van magere melkpoeder tegen gereduceerde prijs op zich te nemen, waar door ook het Nederlandse bedrijfsleven bij de uitvoering van het Nederlandse aandeel in het project wordt betrokken. Het College van Ryksbemiddelaars heeft de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de landarbeiders goedgekeurd. Deze houdt onder meer in, dat de vaste arbei ders een loonsverhoging krygen van vyf cent per uur en de losse arbeiders een loonsverhoging van drieëneenhalve cent per uur. Deze loonsverhogingen gaan terstond in. Bij de onderhandelingen over de C.A.O. voor de landarbeiders voor 1956-1957, zo is bepaald, zullen de lonen van de land arbeiders niet gewijzigd worden. Wel zal dan eventueel over de secundaire arbeids voorwaarden kunnen worden gesproken. Wanneer er algemeen, dus bijvoorbeeld door een loonronde, tot loonsverhoging zou worden overgegaan in dit of in het komen de jaar, dan komen de lonen van de land arbeiders ook voor verhoging in aanmer- king. Indonesische delegatie onder leiding van de oud-minister van Sunario bij de bespre kingen in 1954 in Den Haag. Hij zei, dat de resultaten te Genève een basis voor de nieuwe regering inhouden en dat alle In- donesisch-Nederlandse onderhandelingen, die sinds de „Hoge Veluwe" in 1946 wa ren gehouden, een bewijs zijn van de In donesische pogingen om tot „gezonde", normale betrekkingen met het Koninkrijk der Nederlanden te komen. DJAKARTA (United Press). - Rebellen hebben zaterdag het spoorwegstation te Besitang op Oost-Sumatra in brand gesto ken. Het gebouw werd totaal vernield. Ook een twintigtal woningen in de buurt van het station werd in de as gelegd. Van slachtoffers wordt geen melding gemaakt. Door de komst van militairen werd voor komen dat de terroristen nog een tweede openbare gebouw in de brand staken. Na een gevecht dat ruim een half uur duurde werden de rebellen verdreven. Besitang ligt aan de enige spoorlijn die Oost-Sumatra met Noord-Sumatra ver bindt. Het gebied is een gevreesd rebellen- centrum. In een buitengewone vergadering van de Raad van State, gepresideerd door Koningin Juliana, is dinsdagmiddag Prinses Beatrix als lid van dit hoge college geïnstalleerd. „Dit grondwettelijk recht een groot voorrecht is u gegeven met de bedoeling u te helpen vertrouwd te raken met en inzicht te verkrijgen in de vraagstukken, tot wier oplossing de regering zich geroepen ziet", zei de Koningin tot haar oudste dochter. „Nadat gij nier zitting hebt genomen hoop ik dat temidden van de beraadslagingen in de Raad van State uw belangstelling in de publieke zaak zal ontluiken, opbloeien en tenslotte vrucht dragen voor uw vermoedelijk toekomstige werk". Prinses Beatrix beantwoordde hierna de korte toespraak van haar moeder. „Dankbaar ben ik, lieve moeder, dat u zelf mij vandaag in dit hoge college hebt willen binnenleiden. De Grondwet verleent mij zitting in de Raad van State. Dat dit een groot voorrecht is besef ik. Het zal mij de gelegenheid geven in de praktijk iets te leren begrijpen van het ingewikkeld rader werk van ons regeringsbestel. Met de uit eenlopende problemen, die het bestuur van rijk en staat meebrengen, zal ik mij ver trouwd kunnen maken. Zo zal ik mij kun nen voorbereiden op de taak, die, naar ik hoop en verwacht, voor mij nog ver in de toekomst ligt. Nog zeer lange tijd, leden van de Raad van State, zal ik mij beschou wen als uw leerling. Ik zal mij bewust van mijn verantwoordelijkheid trachten een goede leerling te zijn. Ik weet, dat ik op uw hulp en medewerking kan rekenen. Dit geeft mij de moed de taak, die voor mij in uw college is weggelegd, in het belang van het land gaarne te aanvaarden". Tenslotte sprak de vice-president van de Raad van State, mr. F. Beelaerts van Blokland, een kort slotwoord. „Met grote vreugde en erkentelijkheid heeft de Raad van State hier vandaag Uwe Majesteit, in gezelschap van Zijne Konink lijke Hoogheid de Prins der Nederlanden en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix, mogen ontvangen", zo zei hij. „Te groter is onze dankbaarheid, nu Uwe Majesteit gebruik wil maken van haar voorzitterschap van de Raad om uw oudste dochter, nu zij de door de Grondwet daar voor gestelde leeftijd heeft bereikt, binnen te leiden in het college, waarin ook haar vader reeds sedert jaren zitting heeft en met grote belangstelling menige vergade ring heeft medegemaakt". De vice-president wenste Prinses Beatrix, ook namens de leden van de Raad, geluk bij deze eerste verschijning in de Raad van State. „De taak, welke u hier wacht, be hoort zeker niet tot de gemakkelijkste, maar ik ben er van overtuigd, dat warme belangstelling in de zaken van het rijk en van de staat u een krachtige steun zal zijn bij uw streven om moeilijkheden te boven te komen en het vereiste inzicht in 's lands zaken te verkrijgen", aldus mr. Beelaerts van Blokland. De vice-president, de leden en de secre taris van de Raad van State boden Prinses Beatrix hierna een geschenk aan, een zil veren vaas, speciaal voor deze gelegenheid gesmeed door de 67-jarige zilversmid Jan Duvndam. In de vaas is het rijkswapen gegraveerd, versierd met de twee heraldische figuren, voorkomend in de standaard van Prinses Beatrix, een jachthoorn uit het wapen van Oranje en de roos uit het wapen van Lippe. Op de onderzijde staat: Raad van State 4 februari 1956 De vaas was met oranjekleurige bloe men, Euphorbia's, geplaatst vóór de zetel van Prinses Beatrix. De Koningin, de Prins en Beatrix reden per auto van het Binnenhof terug naar het paleis Lange Voorhout, hartelijk toege juicht door een grote menigte. Bij het pa leis stonden ook honderden schoolkinderen, die bij de nadering van de koninklijke auto vaderlandse liederen zongen. Kort daarop verschenen Koningin Juli ana, Prins Bernhard en Prinses Beatrix op het balcon. „Lang zal ze leven" schalde het uit vele kinderkelen en de Prinses nam de tot haar gerichte zanghulde dankbaar in ontvangst. Nadat „Wij willen Holland houen" en „Holland, ze zeggen...." over het Lange Voorhout hadden weerklonken, daverde er opnieuw een „Lang zal ze leven". Daarna reden auto's voor met bezoekers van de receptie, die Prinses Beatrix in een der salons van het paleis hield. Het corps diplomatique werd op deze ontvangst ver tegenwoordigd door kolonel P. I. Hoogen- hout, doyen van het corps, ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika en mevrouw Hoogenhout, Thomas A. Stone, ambassa deur van Canada en mevrouw Stone, en mgr. P. Giobbe, oudste gezant, apostolisch internuntius. Voorts waren er mej. mr. M. A. Tellegen, directeur van het Kabinet der Koningin, mr. F. M. A. Schokking, burge meester van 's-Gravenhage, en een depu tatie van het Nederlandse Padvindsters Gilde. (Toen burgemeester Schokking per auto voor het paleis arriveerde, had uit het pu bliek de kreet „Leve de burgemeester" ge klonken). „Het is fantastisch mooi", riep Prinses Bea trix verrast en lichtelijk blozend uit toen zij van de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika namens het corps diploma tique een fraai bewerkte gouden poeder doos en gouden lippenstifthouder ontving. In de poederdoos rondom het donsje was de inscriptie aangebracht: „Aan H.K.H. Prinses Beatrix van het Corps Diploma tique 31 jan. 1956". Burgemeester Schokking bood namens de gemeente Den Haag Prinses Beatrix een bronzen beeldje aan, dat een veulen voor stelt en dat vervaardigd is door de 70-ja- rige Haagse beeldhouwster J. W. Rueb. Ook met dit geschenk toonde de Prinses zich zeer ingenomen. Hierna volgde de afvaardiging van het Nederlandse Padvindstersgilde, gevormd door de dames W. van de Bosch, A. Panne- vis en A. Dieleman. Zij bood de Prinses een met zeiltaferelen geborduurde zeiljop- per aan, welke vervaardigd werd door padvindsters, kabouters en leidsters in de verscheidene plaatsen van Nederland naar een ontwerp van mevrouw L. Guntenaar. Prinses Beatrix dankte de schenksters op hartelijke wijze. Tenslotte boden mej. mr. M. A. Tellegen, jhr. mr. W. F. Röell en de heer Van Roes- sel van het kabinet van de Koningin de Prinses een in leder gebonden exemplaar van de Grondwet en van de wet op de Raad van State, alsmede een Chinees beeldje, de wijsheid voorstellend, aan. Gisteren is een achttienjarige scholier doodgeschoten toen Britse troepen het vuur openden op stenengooiende betogers. De medescholieren van de dodelijk gewonde betoger snikten, toen Britse militairen zijn stoffelijk overschot naar een ziekenhuis overbrachten. De directeur van zijn school verklaarde ontroerd, dat de jongen zijn beste leerling was. Na het bekend worden van de dood van de scholier sloten alle za ken in Famagusta als bewijs van mede leven. Britse huisvrouwen werd aangera den zich niet in de stad te vertonen. I Koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Beatrix op het balcon van het paleis aan het Lange Voorhout in Den Haag, wuivend naar de juichende menigte. (Van onze correspondent in Parijs) Voor het oog schynt de rust in Algerye gisteren weer te zyn teruggekeerd. Premier Guy Mollet heeft een groot aantal Fransen en Algerijnen kunnen ontmoeten, en onder die laatste categorie bevonden zich enige bestuursleden van de Bond van Oud-stry- ders, die tot de voornaamste aanstichters van de rebellie van maandag behoorden. Die bestuursleden moeten de premier hebben laten weten, dat ze het persoonlijk niet eens waren met het vijandige optreden van een groot deel der manifestanten; het schijnt dat de leiders hun aanhang dus niet geheel meer in de hand kunnen houden. Mollet heeft van zijn kant twee verkla ringen afgelegd om de strekking van zijn missie nader te preciseren. De Europeanen heeft hij verzekerd dat de banden tussen Frankrijk en Algerije onverbrekelijk zijn en de Algerijnen heeft Mollet medegedeeld, dat hij een Frans-Algerijnse gemeenschap als de enige mogelijkheid voor de toekomst blijft beschouwen. Ook heeft Mollet nog gezegd zo gauw mogelijk een nieuwe mi nister-resident in de plaats van generaal Catroux te willen benoemen. In Parijs hebben de verzekeringen van paJctLeu Guy Mollet Mollet vooral in de kringen van het rechtse centrum een gunstige indruk gemaakt en een verzoek van de Poujadisten om de Al gerijnse kwestie terstond in de Kamer te behandelen, werd gisteren tot tweemaal toe afgewezen. Onder de ministers schijnt echter de wens naar voren te komen dat het Alge rijnse probleem nu zo spoedig mogelijk door de regering in zijn geheel zal worden bestudeerd. Staatsminister Mendès-France heeft dat verlangen gisteren ook bij president Coty tot uiting gebracht en bovendien zijn leed wezen te kennen gegeven over het aftreden van generaal Catroux. Om eventuele tegenstellingen in zijn eigen regering bij te kunnen leggen, kan daarom worden verwacht dat Mollet zich waarschijnlijk volgende week wel naar Parijs zal begeven. Het is echter niet uit gesloten dat hij, na een kabinetszitting, weer naar Algerije terug zal keren. Niet vleiend George Tays, een historicus in dienst van het Amerikaanse leger, merkt in een inge zonden stuk in het Amerikaanse weekblad „Time" over Frankrijk op: „Het wordt tijd dat wij onze economische en militaire hulp aan Frankrijk, het enige wat Frankrijk op de been houdt, stopzetten. Frankrijk verkeert thans in verregaande staat van economische en politieke deca dentie. De opkomst van een nieuwe dicta tuur is er niet veraf. Met zijn verouderde economische systeem, zijn chaotische poli tiek en zijn zwakke strijdkrachten is Frankrijk als bondgenoot erger dan niets". DJAKARTA (ANP) Acht ..West Irian-organisaties" te Djakarta, waaronder zeer linkse en Islamietische bewegingen, hebben een comité gevormd om te pro testeren tegen de aanwezigheid van de Ne derlandse advocaat mr. Van Empel in In donesië. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S B a r b e y d'A u r e v i 11 y De meeste moralisten maken op mi) de indruk van mannen, die veel van de vrouwen te lijden hebben gehad, of althans niet meer bij haar in de smaak vallen. Terwyl in een groot deel van West- Europa dooi is ingetreden, blyft de vorst met ijzige hand over Italië regeren. Op nieuw zyn mensen in Italië door de heer sende koude omgekomen, waarmee het totaal aantal slachtoffers van de koude in Italië tot 43 gestegen is. In geheel Europa zijn er voor zover be kend 200 mensen, grotendeels bejaarden, daklozen en zwervers, tengevolge van de bittere kou bezweken. Frankrijk staat wat dit droeve cijfer betreft aan de top met 53 doden. Ten oosten van Rome bevinden tenminste 100 dorpen in de met sneeuw bedekte Abruzzen zich in grote moeilijkheden. Het heeft daar nu zonder onderbreking vier dagen lang gesneeuwd en tal van dorpen zijn reeds bijna een week van de buiten wereld afgesneden. In vele dorpen begint voedselgebrek te heersen, terwijl er ook een tekort aan me dicamenten ontstaat. Troepen hebben op dracht gekregen de wegen vrij van sneeuw te maken. Oost-Europa en met name Rusland zit voor een groot deel nog in zware koude gevangen. In Moskou daalde het kwik tot 30 graden onder nul. In Zuid-Rusland heerst minder strenge kou, maar in dat deel van het land woeden hevige stormen. In de afgelopen drie dagen zijn in Grie kenland achttien personen om het leven gekomen tengevolge van het zwaarste win terweer dat Griekenland in een halve eeuw heeft meegemaakt. Het treinverkeer werd volkomen ontwricht door de enorme sneeuwval. In sommige gevallen moesten de passagiers van in de sneeuw gestrande treinen zich verdedigen tegen troepen hon gerige wolven. Op zee was vrijwel geen scheepvaart mogelijk door het onstuimige weer en het slechte zicht. In Volos bezweken houten noodwoningen, die daar waren gebouwd voor de slacht offers van de aardbeving, onder het ge wicht van de sneeuw op de daken. DE BILT: In de afgelopen vierentwintig uur vormde zich boven Noorwegen een af zonderlijke depressie, die zich in de rich ting van Duitsland beweegt en nog in diepte toeneemt. Onder invloed van deze depressie nam in ons land de wind toe uit zuidwestelijke richting en draaide daarna langzaam naar het noordwesten. Door deze ontwikkeling stroomde Oceaanlucht via de Noordzee vanmorgen het land binnen, met enige sneeuw of regen en een stijging van temperatuur. Plaatselijk ontstond mist. Boven Scandinavië stijgt de luchtdruk weer, daardoor zal de wind weer naar het noordoosten draaien. Koude lucht uit Zweden en Duitsland dringt dan opnieuw het land binnen, hetgeen een terugkeer van de vorst betekent. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome onbewolkt sneeuw licht bew. sneeuw motregen geheel bew. mist regen geheel bew. nevel onbewolkt onbewolkt onbewolkt sneeuw nevel zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt geheel bew. mist onbewolkt 60 60 C3 -4 1 c 73 -5 ei *w 2 c-G 33 O S O O G zS no -30 0 ono -11 0,1 n -2 3 no -2 3 n 7 1 w 5 0,1 windstil 3 0 zw 1 0,3 zw -2 0 windstil -2 0 no -4 0 windstil -10 0 nw -1 0 wzw -6 1 zzw -10 0 zw -13 1 O -14 0 nno -6 0 O -11 0 w -7 0,4 ono -21 3 no -3 0 Den Helder mist matige w 3 0,1 Ypenburg geheel bew. zw. zw -0 1 Viissingen geheel bew. mat. zw 0 0,4 Eelde motregen matige w 1 0,1 De Bilt lichte regen mat. zw -1 1 Twente geheel bew. mat. zw -3 0,1 Eindhoven geheel bew. mat. zw -3 0,1 VTv. Z.-Limb. geheel bew. mat. zzw -5 0,1 Neerslag laatste 24 uur. <xoc5ococccocc<xcc<x>occocoocococcocccoocooooooo OPNIEUW VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige neerslag en hier en daar mist, later ook opklaringen. Ge leidelijk daling van temperatuur en morgen overal weer lichte tot matige vorst. Tijdelijk vrij krachtige, overi gens matige wind ruimend naar rich tingen tussen noord en oost. 9 februari Zon op 8.10 uur, onder 17.43 uur. Maan op 6.40 uur, onder 15.31 uur. Maanstanden 11 febr. 22.38 uur: nieuwe maan 19 febr. 10.21 uur: eerste kwartier 26 febr. 2.41 uur: volle maan

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1