Kou-Vorst-Sneeuw! JAC. WISKER voor een polyvalent C. TADEMA servicebediende De Bilt seint: van 14 dagen Plaats een Groentje 5 facturist(e) steno-typiste Ned. goed ingevoerd vertegenwoordiger voor Noordholland agent-incasseerder Esso DONDERDAG 9 FEBRUARI 19 5 6 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Ontwerp-dienstplichtwet voor West-Duitsland Schoolkinderen op Cyprus plegen gewelddaden Subsidie voor Fysisch laboratorium te Utrecht Eerste vlucht Amsterdam- Ceylon volbracht Afscheid prof. Milatz Gemeenschappelijke markt voor kolen drie jaar oud Scheepvaart l Zoekt U een hondje om te verwennen? ARCHIVARIS (mnl. of vrl.) Voor de SNEEUW hebben wij wanneer en waarheen U wilt in: Zwitserland, Frankrijk, Duitsland, Oosten rijk, Engeland (15 gezinnen) of ook in België, Luxemburg (25 gezinnen) en ons eigen land (60 gezinnen). Pré zorgt voor alles - zelfs voor „zakgeld!" Profiteer van Polyvalent Pré doet méér voor Uw wasgoed dan prachtig wit en smetteloos schoon wassen. Want Pré wast zó donzig zacht, dat elke was beurt een weldaad is. Profiteer van poly valent Pré - ontdek, hoe goed het voor Uw wasgoed is! BONN (Rent«r/DPA/AFP) Het West- duitse kabinet heeft het wetsontwerp in zake de dienstplicht, waarbij alle manne lijke Duitsers tussen de 18 en 45 jaar voor de militaire dienst in aanmerking: komen, goedgekeurd. De diensttijd zal achttien maanden bedragen. Als regel zullen de dienstplichtigen op twintigjarige leeftijd worden opgeroepen. Het ontwerp voorziet ook in herhalings oefeningen: zes maanden in totaal voor officieren en onderofficieren en drie maan den in totaal voor soldaten. Geestelijken van alle gezindten zijn wij- gesteld, alsmede personen, die door drin gende familie- of zakelijke redenen ver hinderd zijn. Studenten kunnen uitstel ver krijgen. Principiële dienstweigeraars zullen ander werk moeten doen. De Westduitse grondwet bevat een bepaling, dat iemand niet gedwongen kan worden onder de wa pens te gaan, indien hij dit niet met zijn geweten in overeenstemming kan brengen. De goedkeuring van het wetsontwerp maakt deel uit van dr. Adenauers cam pagne om de wetgeving, waarop de West duitse bewapening in de Noordatlantische Verdragsorganisatie is gebaseerd, te be spoedigen. Totnogtoe heeft het parlement alleen de vrijwilligers wet, waarbij zesdui zend man in de strijdkrachten zijn opge nomen, goedgekeurd. De westelijke geallieerden en de West duitse liberalen hebben onlangs uiting ge geven aan hun ongeduld over het langza me tempo van de bewapening. Oost-Duitsland De Oostduitse minister van Financiën Willy Rumpf heeft meegedeeld, dat in 1956 iets minder dan een miljard oostmark zal worden besteed aan het volksleger. De to tale inkomsten van de staat worden op ruim 37 miljard oostmark geraamd. Er is een batig saldo van ruim 22 miljoen. Voor de gekazerneerde politie is niets uitge trokken. Dit is de eerste officiële bevesti ging, dat dit politiekorps wordt ontbonden. Het zal waarschijnlijk in het leger worden opgenomen. Het voor het leger beschik bare bedrag bedraagt drie percent van de totale begroting. Dit wordt gezien als een bevestiging van de berichten, dat men niet van plan is het leger in belangrijke mate uit te breiden. Het telt ongeveer 110.000 man. Minister Rumpf zei dat de winsten van staatsondernemingen 44 percent van het totaal der inkomsten zullen uitmaken. Regering sluit de lagere scholen NICOSIA (Reuter) Schoolkinderen van zes tot elf jaar hebben zich woensdag op Cyprus aangesloten bij betogingen voor aansluiting van het eiland bij Griekenland. Zij drongen scholen binnen, waar zij Britse vlaggen en portretten van de Britse ko ninklijke familie vernielden. Zij hesen Griekse vlaggen op de scholen en bekogel den politie en militairen met stenen. De betogingen waren een protest tegen het doodschieten van een achttienjarige scho lier bij relletjes in Famagusta. Uit meer dan dertig dorpen werden ongeregeldheden gemeld. De regering heeft besloten de meeste lagere scholen te sluiten, ter voorkoming van meer onlusten. Bijna alle Griekse mid delbare scholen zijn reeds gesloten, hetzij uit protest tegen het neerschieten van de scholier, of-als strafmaatregel van de over heid. „De strijd der Cyprioten zal, ongeacht de vorm, voortduren, totdat hun zelfbeschik king is verleend", aldus heeft aartsbisschop Makarios, de leider der Cypriotische vrij heidsbeweging, in „Eleftheria", een voor aanstaand Grieks dagblad op Cyprus, ge zegd. De aartsbisschop sprak niet over zijn antwoord op de Britse voorstellen, waarin hij om bijzonderheden zou hebben gevraagd over een grondwet, die Groot-Brittannië Cyprus zou willen schenken. Meer troepen Het Britse ministerie van Oorlog heeft meegedeeld nog meer troepen naar Cyprus te zullen zenden. De „Royal Horse Guards" zullen volgende week uit Liverpool naar het eiland vertrekken. Radio-Athene heeft in haar uitzending voor Cyprus verklaard, dat zij „de stem van Griekenland" is en niet zal zwijgen ondanks het Britse dreigement om de uit zendingen eventueel te storen. De Britse beschuldigingen, dat de radio terrorisme en moordpartijen op Cyprus bevorderd heeft, worden tegengesproken. Groot-Brit tannië wordt ervan beschuldigd „overdre ven en lasterlijke propaganda tegen radio- Athene te voeren, gelijktijdig met zijn campagne om de Cypriotische patriotten te onderdrukken". Renos Kyriakides, een broer van bisschop Kyprianos van Kyrenia, is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf, nadat hij be kend had een vuurwapen in zijn bezit te hebben gehad. De maximum-straf op dit feit is, op grond van de noodbepalingen van de Britse autoriteiten, de doodstraf. Kyriakides werd in december gewond, toen hij een cordon van Britse militairen trachtte te doorbreken. Twee van zijn broers bevinden zich ook in hechtenis, hoe wel er geen bepaalde beschuldigingen te gen hen zijn uitgebracht. Bisschop Kyprianos is een krachtig voor stander van vereniging van Cyprus met Griekenland. Voor een regeling voor zelf bestuur, zoals Londen heeft aangeboden, voelt hij niets. Rockefeller Foundation schonk 12.000 dollar De „Rockefeller Foundation" heeft een subsidie van 12.000 dollar beschikbaar ge steld voor het Fysisch Laboratorium der Rijksuniversiteit te Utrecht. Naar wij ver nemen zal dit bedrag worden aangewend voor de aankoop van twee apparaten ten behoeve van de spectroscopische biologie. Het eerste vliegtuig op de nieuwe lucht lijn AmsterdamColombo, de Constella tion Rotterdam, is vandaag op het vlieg veld Ratmalana te Colombo aangekomen. Bij de passagiers bevond zich de Neder landse minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Algera. Nog geen opzienbarend resultaat LUXEMBURG (ANP-Reuter-AFP) Vandaag bestaat de gemeenschappelijke markt voor kolen, ingesteld door de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS) drie jaar. Ter gelegenheid daarvan heeft de Hoge Autoriteit van de gemeen schap in een overzicht van de ontwikkeling der gemeenschappelijke markt verklaard dat, wat de kolen betreft, de tastbare resul taten, die in het bijzonder aan de EGKS kunnen worden toegeschreven, niet opzien barend zijn. Er valt echter na een periode van slechts drie jaren volgens de Hoge Autoriteit nog geen oordeel te geven over eventuele verbeteringen in de mijnindu strie. Bovendien erkent zij, dat verbeterin gen in even grote mate te danken zijn aan de pogingen van de nationale industrieën en haar arbeidskrachten tot verhoging van de produktie en tot opvoering van de pro- duktiviteit Geen meningsverschil President Eisenhower heeft op het Witte Huis de president van de Hoge Autoriteit René Mayer ontvangen. In een bekend making werd medegedeeld, dat Eisenhower aan Mayer de verzekering heeft gegeven, dat de Verenigde Staten voortgang in de komende jaren op de weg naar Europese integratie als een onmisbare bijdrage be schouwen voor de veiligheid, het welzijn en de vrijheid. Mayer zal vandaag zijn of ficiële conferenties in de Verenigde Staten afsluiten met een nieuw onderhoud met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles. Mayer heeft in een verklaring de be weringen van een Frans blad tegengespro ken, volgens welke er een meningsverschil tussen hem en zijn voorganger, Jean Mon- net, zou bestaan over de toekomstige be trekkingen tussen de EGKS en de Euratom. Mayer vestigde er de aandacht op, dat het woordgebruik het bestaan van twee afzon derlijke autoriteiten veronderstelt Er kan evenwel geen volstrekte onafhankelijkheid voor elk der autoriteiten bestaan. Mayer zeide voorts dat de Verenigde Staten de Europese atoomgemeenschap zullen helpen, maar dat zij van mening zijn dat het niet hun zaak is te bepalen, op welke wijze deze gemeenschap moet worden georgani seerd. Prof. dr. J. M. Milatz heeft afscheid ge nomen als hoogleraar-directeur van het Fysisch Laboratorium der Rijksuniversi teit te Utrecht. Prof. Milatz werd geruime tad geleden benoemd tot directeur van hetfe.» Reactorcentrum Nederland. I Van Waerwijck, 9 te Hongkong. Abbekerk, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Alphacca, 7 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Angolakust, 7 v. Abidjan n. Freetown. Arkeldijk, 8 te Rotterdam. Aalsdijk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Artemis, 7 te Oranjestad. Alkaid, pass. 8 Madeira n. Las Palmas. Amsteldijk, 8 te New Orleans. Amstelvaart, 8 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Amstelveen, 7 v. Rotterdam n. Hamptonroads. Annenkerk, pass. 8 Str. Messina n. Genua. Arendskerk, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Aludra, 9 v. Colombo n. Mauritius. Ahvaki, 9 te Aden. Aardijk, 8 te Le Havre. Abbekerk, 9 te Rotterdam. Adonis, 9 te Curasao. Algenib, 9 te Port Elizabeth. Alnati, 8 v. Santos n. Rio de Janeiro. Bennekom, 7 te Rotterdam. Blommersdijk, 8 te Norfolk. Breda, 8 te Valparaiso. Boskoop, 8 te Cristobal verwacht. Bali, 9 te Singapore. Bussum, 8 te Port Said verwacht. Boschfontein, 8 te Amsterdam. Bloemfontein, 9 te Amsterdam. Blitar, 8 te Belawan. Banka, 8 400 m. w. Minikoy n. Suez. Caltex The Hague, 8 te Sidon. Coryda, 8 v. Rotterdam 8 te Thnmeshaven. Corilla, pass. 8 Perim n. Mena el Ahmadi. Crania, 8 t.h.v. Guadeloupe n. Curasao. Caltex Leiden, 8 nog rede Sidom Castor, 9 te Port of Spain. Camilla, 9 te Auckland." Diemerdijk, 8 v. Rotterdam n. Londen. Duivendrecht, 8 te Liverpool. Drente, 9 v. Bilbao n. Rotterdam. Enggano, 8 te Colombo Eos, pass. 8 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 8 65 m. w. Kreta. Elizabeth B, 18 te Rotterdam verw. Esso Den Haag, pass. 9 Finisterre n. Rotterdam. Eemland, 8 v. Ilheos n. Bahia. Ena, pass. 8 Flores n. Curasao. Etrema, 8 v. Falmouth n. Eastham. Friesland (KRL), 9 Tj. Priok verwacht. Gadila, 9 te Singapore. Groote Kerk, 9 v. Port Said n. Genua. Guineekust, pass. 9 Las Palmas n. Le Havre. Ganymedes, 9 te Rotterdam. Gooiland, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Gouwe, 8 v. Mondah n. Libreville. Esso Den Haag. pass. 8 Kp. St. Vincent n. Antw Hector, 8 te Alexandrië. Helder, 7 v Amsterdam n. San Juan. Hoogkerk, 9 te Suez. Hydra, 7 660 m. zw. Lands End. Haarlem, 9 te Pto Cortes. Houtman, 8 v. Dar es Salaam n. Malie. Indrapoera, 8 v. Port Said n. Rotterdam. Isis, 8 v. Guanta te La Guaira. Ivoorkust, pass. 8 Casquets n. Dakar. Jason, 8 te Curasao. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 v. Fremantle n. Mel bourne. Kryptos, 7 v. Djibouti n. Abadan. Kellia, 8 te Curacao. Kota Gede, 8 te Djeddah. Keizerswaard, 8 v. St. Nicolaas n. Argentinië Kertosono, 8 v. Abidjan n. Curasao. Lawak, 8 v. Mombasa n. Djibouti. Lemsterkerk, 8 v. Hamburg n. Kopenhagen. Lekhaven, pass. 7 Madeira n. Antwerpen. Liberty Belle, 8 te Rastanura. Lekkerkerk, pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Loosdrecht, 8 te Bushire. Lissekerk, 8 v. Port Said n. Le Havre. Luna, pass. 8 Algiers n. Malta. Maasdam, 7 v. Norfolk n. New York. Manoeran, 7 v. Genua n. Port Said. Maasdam, 8 te New York. Malvina, 8 v. Singapore n. Yokohama. Marueen, pass. 8 Gibraltar n. Beaufort. Mentor, 8 v. Houston n. New Orleans. Mitra, 8 470 m. o.t.z. Kp. Guardafui. Merwede, 9 te Lagos. Mapia, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. Meerkerk, 9 v. Genua n. Alexandrië. Nanusa, pass. 8 Key West n. Houston. Notos, 7 50 m. n.nw. Kp. Vincent. Nieuw Amsterdam, te Grenada. Nigerstroom, 9 te Rotterdam. Noordzee, 8 v. Belfast n. Hamptonroads. Osiris, 7 v. Londen n. Emden. Oranje, 8 v. Napels n. Southampton. Oranjefontein, 8 te Las Palmas. Oranjestad, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion, pass. 8 Algiers n. Gibraltar. Overijsel, 8 te Penang. Oberón, 8 Ciudad Trujillo. Ondina, 8 560 m. o.t.z. Albany. Oostkerk, 8 350 m. zo. Ceylon. Ootmarsum, 8 te Houston. Orestes, 9 te San José. Osiris, 9 te Emden. Ouwerkerk, 8 te Hamburg. Prins Alexander, 8 te Rotterdam. Prins Fred. Willem, pass. 7 Finisterre n. Hamburg Peperkust, pass. 8 Lissabon n. Dakar. Pygmalion, 8 275 m. o. St. Maria. Perna, 9 te Bombay n. Madras en Calcutta. Prins Willem II, 9 v. Carthagena n. Oslo. Pendrecht, 8 v. Suez n. Rastanura. Pieter S, 8 te Rotterdam. Prins Casimir, 8 v. Rotterdam n. Tarragona. Prins Maurits, 9 te Dakar. Rondo, 9 te Palembang. Rijnkerk, 9 te Kaapstad. Raki, 7 950 m. o. Bermuda. Roepat, 9 v. Port Said te Alexandrië. Ruys, 9 te East London. Slamat, 8 te Colombo. Stad Rotterdam, 7 te Hamptonroads. Statue of Liberty, 7 v. Port Said n. Philadelphia Stad Maassluis, 8 v. Narvik n. Glasgow. Sunetta, 11 Kobe verwacht. Salawati, 8 te Amsterdam. Schouten, 8 v. Port Swettenham n. Seychellen. Sliedrecht, 8 v. Wellington n. Auckland. Stad Amsterdam, 9 te Rotterdam. Sarpedon, 8 te Hamburg. Stentor, 7 1060 m. no. Paramaribo. Sarpedon, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Seven Seas, 8 v. Rotterdam n. Hallfax. Sheratan, 9 te Mena el Ahmadi. Titus, 7 v. Tunis n. Napels. Trajanus, 8 te Port au Prince. Triton, 7 v. Philadelphia n. New York. Tibia, 8 90 m. o. Tanimbar eil. Ternate, pass. 8 Miami n. Pensacola. Tomini, 8 v. Barcelona n. Rotterdam. Van Spilbergen, 8 te Abidjan. Wieldrecht, 8 te Pto Covenas. W. Alton Jones, pass. 8 Perim n. Mena el Ahmadi Willemstad, 8 v. Aruba n. Puerto Limon. Wonosari, 8 390 m. n.t.w. eil. Wake. Willem Ruys, 9 te Priok. Wonosobo, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Wonogiri, 9 te Baltimore. IJseL 9 te Messina. Zeeland (SSM), 8 te Hamburg. KLEINE VAART Arak, 8 te Antwerpen. Antilope, 8 v. Middlesbro te Rotterdam. Amyntas, 8 v. La Pallice te Amsterdam. Atlas, 7 v. Hamburg te Amsterdam. All S, 8 v. Rotterdam te Shoreham. Arnoudspolder, verm. 9 v. Antwerpen n. R'dam. Appingedam, 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Boreas, 7 v. Faro n. Lissabon. Bab T, 6 v. Grangemouth n. Sables d'Olonnes. Bestevaer, 8 v Rotterdam te Huil verw. Castor, 3 v. Huil te Hamburg. Concepcion, 7 180 m. no. Madeira. Corrie B, verm. 8 v. Vado n. Mourepjane. Daje Bohmer, verm. 10 v. Amsterdam n. Kopen hagen. Eibergen, 8 te Sables d'Olonnes verw. Erasmus, pass. 8 Vlissingen n. Swansea. Fiducia, 8 v. Boston te Middelharnis. Frans v. Seumeren, verm. 8 v. Rotterdam naar Tyne. Hoe Vinces, 9 v. Grimsby te Rotterdam verw. Hoogvliet, 9 v. Newport te Rotterdam verw. Henrica B, 9 v. Norwich te Breskens verw. Jonan, 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Jura, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 4 v. Glasgow n. Bilbao. Kaap Falga, 5 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 7 v. Swansea n. Loriënt. Keyser, pass. 8 Vlissingen n. Wicklow. Larix, 7 v Santander n. Bordeaux. Leendert. B, verm. 8 v. Sarpsborg n. Huil. Mees Cremer, 8 v. Grimsby te Rotterdam verw. Meuse, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Michel Swenden, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Myfem, 8 v. Stockholm te Rouen. Matthew, 8 v. Gent n. Thames. Markab N. pass. 8 Lissabon n. Casablanca. Midas, 7 te Kopenhagen n. Amsterdam. Marianne, 6 v. Rouen n. Parijs. Noorderlicht, verm. 8 v. Dublin n. Waterford. Nottingham, 8 v. Wear te Rotterdam. Nassauhaven, 9 v. Halmstad te Dordt verw. Netta, 8 v. Hirsthals n. Floro. Nieuwehaven, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Nieuwland, 8 v. Grangemouth n. Rotterdam. Oceaan, 8 v. Gothenburg te Rotterdam. Oranjepolder, verm. 8 v. Casablanca n. Kaolak. Paloma, pass. 8 Brunsbüttel n. Rotterdam. Pavo, 6 te Bordeaux. Procyon, 8 te Amsterdam. Prinses Wilhelmina, pass. 8 Vlissingen n. Dublin, Rien Teekman, pass. 8 Vlissingen n. Engeland. Rijnhaven, 8 rede Port Lyautey. Sandettie, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Senior, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Sonsbeek, 8 v. Klaipeda te Rotterdam. Tilly, 6 te Santander. Wota, pass. 8 Vlissingen n. Terneuzen. Westpolder, verm. 9 v. Lissabon n. Antwerpen. Wickenburgh, 8 v. Casablanca n. Duinkerken. SLEEPVAART Blankenburgh, 8 v. IJmuidcn te St. Malo. Ebro, 7 v. IJmuiden n. St. Malo met bak. Rode Zee, 7 50 m. z. Mona eil. Thames, 7 12 0m. no. Fayal met Maria Victoria. Tyne, 7 790 m. no. Bermuda n. Lib. „Gannet''. Witte Zee, 7 v. Port Said n. Priok. iAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 4 De bekende paardenslagerij van NASSAULAAN 54, hoek Ursulastraat levert u het allerbeste tegen onderstaande prijzen: GEHAKT (half om) p. 500 gr. 120ct Doorregen LAPPEN p. 500gr. 125ct Magere LAPPEN p. 500 gr. 160 ct RIBLAPPENp. 500 gr. 170 ct ROSBIEFp. 500 gr. 200 ct Malse BIEFSTUK p. 500 gr. 240 ct BIEFSTUK (haas) p. 500 gr. 260 ct ROOKVLEES p. 100 gr. 48 ct Heerlijke ROOKWORST p. 100 gr. 24 ct •4 <4 4 •4 4 ■4 4 4 WVWVVVVVVVVVVVWVVVVVVVWVVVl ÏOnVp\h=N Met spoed gevraagd op handelskantoor Tevens bekend met lichte adm. werkzaamheden. Leeftijd pl.m. 20 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Brieven met voll. inl. onder no. 1711 aan het bur. v. d. blad VERENIGINGSKANTOOR TE AMSTERDAM vraagt voor spoedige indiensttreding Ieen accurate en ervaren Minimum opleiding Mulo. Brieven met uitv. inl. en opg. van verl. sal. aan No. 188.346, BOLREK, Kon.pl. 1, Amsterdam. N.V. Handelmaatschappij RIJNSTROOM Alphen a. d. Rijn Importrice van B.S.A. en Sunbeam Rijwielen, Panther bromfietsen. Grossier in rijwielen, rijwielonderdelen, elektr. apparaten en aanverwante artikelen zoekt voor spoedige indiensttreding: Basis-salaris, repr.kosten, autovergoeding en gunstige provisie-regeling. Een prima kracht kan rekenen op een dito inkomen. Soil, schriftelijk of mondeling. GEHEIMHOUDING VERZEKERD De Nederlandsche Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland N.A.P.B., vraagt De candidaat dient bekend te zijn met de be handeling van inkomende en uitgaande cor respondentie en met de verzorging van de documentatie volgens de moderne systemen. Brieven met uitvoerige inlichtingen betreffende opleiding, vorige werkkringen en verlangd salaris te zenden aan het bondsbureau, Sarphatistraat 12 te Amsterdam. Bij een LEVENS- en VOLKSVERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ is gelegenheid tot plaatsing van een ACTIEF die in staat is een afdeling te HAARLEM te be hartigen en uit te breiden. Sollicitanten, niet ouder dan 40 jaar en genegen een waarborgsom te storten, kunnen reflecteren onder no. 1712 aan het bureau van dit blad. ESSO NEDERLAND N.V. vraagt voor haar benzinestation te Hillegom: Enige kennis van automobielen strekt tot aanbeveling. Leeftijd 2025 jaar. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties aan ESSO NE DERLAND N.V., Houtmankade 44 te Amsterdam. De grootste ondernemingen zijn geregeld- adverteerders. Kijk maar naar de advertentie pagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden HANDWARMERS v.a2.50 LEDEREN WANTEN7.50 OORWARMERS0.75 LEDEREN HANDSCHOENEN 5.50 LEDEREN RENKAPJES3.98 SCHAATSEN, alle kindermaten vanaf 3.75 HOUTEN NOREN „Nooitgedagt" model Stheeman 21.75 IJLSTER DOORLOPERS13.85 POPULAIRE SCHAATS6.95 HAKBANDEN per stel0.60 TEENLEER per stel 0.40 SCHAATSENBAND per meter 0.20 LEDEREN BINDVETERS p. stel 0.90 HAKBANDEN m. ring p. stel 2.95 KINDERSLEEëN 4.98 IETS GROTER 8.95 UIT DE KUNST 11.95 BOBSLEE zo uit Davos14.50 In het kleine, doch goed gesorteerde warenhuis van JAC. WISKER RIJWIELEN - BROMFIETSEN AUTOPEDS - DRIEWIELERS VERLICHTINGSORNAMENTEN SCHEMERLAMPJES - SLAAPKAMERSCHALEN enz. enz. enz. enz. enz. enz. Er wordt door groot en klein terecht „Wisker zal het wel hebben" gezegd! Overtonweg 5 hoek Rijksstraatweg Haarlem-Noord - Tel. 24888 xwyiuiu///^. Doe mee aan de pre - prysvraag vacantiereis met Uw hele gezin! \L^ Heeft U geen invulformulitr Haal er dan even één bij Uw wtnkelier en.... als U 5 x meedoet, heeft U 5 kansen Wel bij elke inzending een ander zinnetje of rijmpje voegen. Maar haast U, want het zou jammer zijn, voor Uw helt gezin, als U deze kans miste. Winnaars krijgen uiterlijk 1 Mei 195 6 bericht

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10