f KAAN CHEF Helmen voor de verkeerspolitie 1 Maak het zelf.... tgecie METAALDRAAIER EN MACHINE BANKWERKER vakbekwame meisjes en leerlingen Mevrouw S. Hillinga treedt uit bestuur Balletfilms voor HKG LAATSTE NIEUWS Amsterdamse Beurs Vele sportwedstrijden reeds afgelast niewue coffecties 13. 5." 14." 7." 9." 3.85 4. OMSCHOLING MANNELIJK zowel ais VROUWELIJK personee Nette schoonmaaksters gevraagd JONGEDAMES 13 Dierenbescherming Uitbreidingsplan bij station Rloemendaal Grote drukte op ijsbaan Kleverlaan Mevrouw Sonia Gaskell sprak in Rembrandt Vuurpotten voor de kouwelijke Haarlemmers Extra-uitkering aan gesteunden Zondag geen amateurvoetbal Scheepvaart DE ZIJN GEREED 8. 12." VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verleden week hebben de leden van de Haarlemse verkeerspolitie allen de be schikking gekregen over een nieuwe motor helm, die vooral bij deze koude bijzonder van pas komt. De helmen, die vervaardigd zijn uit kurk en plastic, behoren weliswaar tot de normale uitrustingstukken van de motoragenten, maar juist des winters kan men de mannen van de verkeerspolitie met deze hoofddeksels op de weg zien. Dit is te verklaren uit het feit, dat een pet nu niet bepaald een ideale bescherming biedt tegen de felle koude en bovendien is vöbral bij de gladde wegen het slipgevaar aanmerke lijk groter, zodat een stevige helm zeker geen overbodige luxe is. Ook aan de agenten, die op bijzonder koude punten het verkeer staan te regelen heeft men gedacht. Tijdens de behandeling van de begroting van de Haarlemse ge meenteraad werd er reeds op gewezen, dat de agenten het bij de felle wind en de strenge vorst bijzonder onaangenaam heb ben en daarom heeft de dienst Openbare Werken twee proefplankjes gemaakt, waar op de agenten iets prettiger staan. De er varing heeft echter geleerd, dat deze plank- Mevrouw S. HillingaBoersma, secre taresse van de vereniging tegen het mis handelen van dieren voor Haarlem en om streken, is, naar zij ons meedeelt-, uit het bestuur van deze vereniging getreden. De vele taken die de vervulling van het secre tariaat en diverse andere werkzaam heden in het belang der vereniging met zich meebrachten, noopten haar, het bestuur er van in kennis te stellen dat zij in maart, na de algemene vergadering, ontslag wilde nemen als bestuurslid. Tot die tijd wilde zij zich door een tijdelijke hulp laten assiste ren, daar er bij de voorbereiding voor de algemene ledenvergadering zeer veel extra- werk te verrichten was. Twee mensen, die zij zelf als tijdelijke helpers voorstelde, werden echter afgewezen door de rest van het bestuur, dat vervolgens zelf een assistente aanwees voor mevrouw Hillinga, waarmee deze laatste akkoord ging. Toen het tussen haar en deze helpster tot een bevredigende verdeling van het werk gekomen was, kreeg mevrouw Hillinga, aldus haar lezing, onverwacht via de be heerder van het asyl in de Ridderstraat een briefje, waarin haar gevraagd werd, de nog onder haar berusting zijnde stukken van het kaartregister der ledenadministratie tijdelijk te willen afstaan. Zij zag hierin een bewijs van wantrouwen jegens haar beleid en verzocht in een telefonisch on derhoud met de voorzitter van de vereni ging, mr. W. Boers, om opheldering. Daar deze haars inziens geen bevredigende ver klaring voor het bewuste schriftelijke ver zoek kon geven, besloot mevrouw Hillinga per 1 februari formeel als secretaresse te bedanken, waarvan zij de voorzitter offi cieel in kennis stelde. Sindsdien heeft zij, volgens haar eigen zeggen, geen enkele reactie van haar mede-bestuurders op haar uittredingsbesluit vernomen. Op 17 februari van het vorig iaar besloot de gemeenteraad van Bloemendaal, dat de herziening van het partieel uitbreidings plan in onderdelen, vastgesteld bij raads besluit van 17 november 1927, wordt voor bereid voorzover betreft het gedeelte be- brensd door de spoorlijn Haarlem-Uitgeest, de noordelijke grens, de Kennemerweg, de Van Valkenburghlaan (gedeeltelijk) en de Borskilaan. De raad heeft destijds dit besluit geno men op verzoek van Gedeputeerde Staten van Noordholland, teneinde te voorkomen dat in het onderhavige gedeelte bebouwing zou kunnen plaats vinden, die de totstand koming van een bij het Haarlemse plan (omgeving station Bloemendaal) aanslui tend uitbreidingsplan onmogelijk zou ma ken. Aangezien de herziening inmiddels nog niet tot stand kon worden gebracht en het. zogenaamde voorbereidinfrsbesluit na een jaar vervalt, stellen B en W. van Rloe mendaal de gemeenteraad voor een zodanig besluit wederom te nemen. Donderdagmiddag en -avond is er weer druk geschaatst op de ijsbaan aan de Kle verlaan. De baan was zo glad als een spiegel. Slechts de baan voor de schoon- rijders is niet ideaal te noemen, doch ook hieraan wordt hard gewerkt. Ook vandaag is de baan zowel des mid dags als 's avonds geopend. Het is opval lend dat vooral 's avonds de toeloop bij zonder groot is, hetgeen voor een belang rijk deel wel zijn oorzaak vindt in de ge zellige verlichting. Zaterdagochtend zijn er wedstrijden voor de leerlingen van de gemeentelijke H.B.S.- A, terwijl tegelijkertijd ook de politie-sport- vereniging onderlinge wedstrijden op ba nen zal houden. Het is de bedoeling, de uitgestelde kunstrij-demonst.raties zondag te houden, doch met zekerheid kan hier nog niets van worden gezegd. Nadere mede delingen volgen zaterdag. jes verre van ideaal zijn. De voorschriften bepalen namelijk, dat het plankje niet bre der mag zijn dan de breedte van het bord, wanneer dat op zijn smalst staat. Hierdoor kregen de plankiertjes slechts een opper vlakte van veertig bij veertig centimeter, hetgeen in vele gevallen niet voldoende is om de agenten een rustige staanplaats te bieden, Voorlopig behelpt men zich daar ech ter maar mee, totdat er een goede oplossing voor dit koude probleem gevonden is. Een uitverkocht Rembrandttheater, ge reserveerd voor de Haarlemse kunstge meenschap, heeft gisteravond kunnen ge nieten van een filmvoorstelling, die geheel aan de balletkunst was gewijd en waar Sonia Gaskell ter nagedachtenis aan Anna Pavlova een paar woorden heeft gesproken over het onvergetelijke talent, dat met de ze Russische danseres over Europa werd uitgestort. Het filmprogramma werd voorafgegaan door een instructieve documentaire van het Sadler's Well's ballet „Steps of the ballet", waarin de opbouw van een ballet een geromantiseerde vorm kreeg en ver volgens zijn de twee der grootste Russi sche kleuren-balletfilms „De fontein van Bachtsjisarai" en „Het zwanenmeer" ge draaid met de sterren van het Bolsjoi en S. M. Kirov-theater. Mevrouw Gaskell heeft daarna in een voudige bewoordingen de taal van het bal let in het algemeen en de specifieke taal van Pavlova in het bijzonder aan het ge hoor uiteengezet, vertellende hoe Pavlova een geheel nieuwe persoonlijke stijl in het dansen bracht en haar invloed over de ganse wereld deed gelden. „Zij schikte zich nimmer, doch interpreteerde de cho reografie voor zichzelf en in dat opzicht zal zij nimmer te imiteren zijn". Haar ner- veuse temperament, dat een grote rijkdom aan gevoelens verried, is door geen enkele moderne danseres te benaderen meende mevrouw Gaskell en al ligt er een genera tie tussen haar en ons, het geniale karak ter harer kunst zal nimmer verouderen: de boodschap, die Anna Pavlova had voor de danskunst is onvergetelijk en gaat uit van een eigen fantasie en een eigen doorleving. Dit werd gestaafd door de korte film fragmenten, die mevrouw Gaskell ter ver toning uit Engeland had meegebracht. Aan het slot van de tweede dag van de behandeling van de Haarlemse begroting heeft wethouder W. F. Happé medegedeeld, dat er tijdens de strenge vorst weer vuur potten in diverse delen van de stad zullen worden geplaatst. De kouwelijken onder de Haarlemmers kunnen dus van vandaag af hun handen warmen bij de potten op de Grote Markt, het Stationsplein, het Hout plein en het Soendaplein. Ook voor de periode van 13 tot en met 13 februari zal aan de Haarlemmers die een uitkering ontvangen krachtens de gemeen telijke steunregeling, een extra uitkering worden verstrekt, welke voor gehuwden cn alleenwonenden f 4 zal bedragen en voor kamerbewoners f 2.50. Dit besluit hebben B. en W. genomen wegens de heersende koude. Vice-president. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot vice-president van de recht bank te Amsterdam mr. A. ridder van der Does de Bije. thans rechter in deze recht bank. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl 1902/64 A K. U Calvé Delft Van Geldei Zonei. K N Hoogovens Nederl Ford N. Kabellabriek gew.Philips Gloeil Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem SteeJ U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 98l3/i„ 99% 304 291 265% 285 425 298 316% 309 198% 322 y., 268 657% 63314 124 A 209 193 258 135 140 262 239 247 25114 66% 149'A 52% 43% 70 34% Opemngs- Koersen 98% 99% 306 295 265% 285 425 298 320 313 198%, 324% 266 658 633 124 210 194 258 135 140 262 238 247 251% 67% 149 52% 43 88 34 De sportvelden in Nederland verkeren na de sneeuwbuien en de strenge vorst in een nog slechter toestand dan verleden week. Diverse sportprogramma's zijn dan ook al afgelast. Alle wedstrijden van de Ko ninklijke Nederlandse Hockeybond voor zaterdag en zondag gaan al niet door. Het programma is verschoven naar het week einde van 18 en 19 februari. Ook alle voet balwedstrijden in het programma van de Haarlemse Voetbalbond voor Zaterdag en Zondag gaan niet door. De Haarlemse Korf- balbond gelastte zijn wedstrijden voor morgen zowel als zondag eveneens af. De Koninklijke Nederlandse Korfbal- bond bericht ons verder dat alle veld- korf bal wedstrijden voor het aanstaande weekeinde geen doorgang kunnen vinden. Alle amateur-voetbalwedstrijden voor zondag, zo vernemen wij, zijn eveneens af gelast. Aangaande de voetbalwedstrijden van het semi-profvoetbal is nog geen be slissing genomen. Wijzigingen in Raad van Beheer ANP Wegens enkele wijzigingen in de Raad van Beheer van de stichting Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) is thans de heer C. M. Dosker directeur van „De Maas- en Roerbode" te Roermond, voor zitter van genoemd college geworden. Vice. voorzitter is thans de heer W. Pluygers, directeur van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant en secretaris is de heer Jan Haan, directeur van de Nieuwe Provinciale Gro ninger Courant te Groningen. Aludra, 9 v. Colombo n. Mauritius. Abbekerk, 9 te Rotterdam. Adonis, 9 te Curasao. Algenib. 9 te Port Elizabeth. Alnati, 8 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena, 9 v. Antwerpen n. Brake. Alkaid, 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alphara, 11 Rotterdam verwacht. Amerskerk, 9 te Amsterdam. Amstelvaart, pass. 9 Lands End n. Hamptonroads Annenkerk, 9 te Genua. Antonia, 10 te Pladju. Arendskerk, 9 te Marseille. Altair. 9 te Hamburg. Amerskerk. 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Aalsdijk, 9 v. Antwerpen n. New York. Aardi.ik, 9 v. Le Havre n. Antwerpen. Abbedijk, 10 te Tacoma. Alblasserdijk, 9 v. Havana n. Vera Cruz. Aldabi, 10 te Montevideo. Amstelland, 9 v. Montevideo n. Santos. A.mstelveen, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Andijk, 10 v. Rotterdam te Bremen. Alwaki. 10 v. Aden n. Suez. Arnedijk, nass 10 Lizard n. Antwerpen. Boskoop, 10 v Cristobal te Carthagena. Banka. 9 350 m. 0.7.0. Socotra. Both, 9 te Benkulen Baarn. 9 v. Curagao n. Buenaventura. Bantam, 10 San Francisco. Beninkust. 9 v. Abidjan n. Freetown. Bussum, 9 v. Suez n. Rastanura. Bennekom, 10 te Amsterdam. Boschfontein, 10 te Amsterdam. Castor. 9 te Port of Spain. Camitia, 9 te Auckland. Cottica, 9 te Paramaribo. Caltex Leiden. 9 nog rede Sidon. Caltex Nederland, pass. 9 Gibraltar n. Sidon. Cradle of Liberty, pass. 9 Gibraltar n. Port Said Crania. 9 te Curacao. Dordrecht, 20 Hamburg verwacht Dalerdijk, 10 te Los Angeles. Daphnis, 10 te Demerara. Delfland. 10 te Buenos Aires. Drente, pass. 10 Ouessant 11 Hoek v. Holl. ver wacht n. Rotterdam. Doris, 9 v. Amsterdam n. Trinidad. Esso Den Haag. pass. 9 Finisterre n. Rotterdam Eemland. 8 v Ilheos n. Bahia. Ena. pass. 8 Flores n. Curaqao. Etrema, 8 v. Falmouth n. Eastham. Erinna. 9 180 m. n.t.o. Sabang. Esso Rotterdam, pass. 9 Malta n Lands End. Felipes, 9 v. Pladju n. Tjilatial. Groote Kerk. 9 v. Port Said n Genua. Guineekust, pass 9 Las Palmas n. Le Havre. Ganymedes, 9 te Rotterdam. Gooiland, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Gabonkust. 9 v Amsterdam n. Hamburg. Gouwe. 9 v Libreville n. Monrovia. Graveland. pass 9 Madeira n. Recife. -dias, 10 te Rotterdam. Haarlem. 9 te Pto Cortes. Houtman. 8 v Dar es Salaam n Mahe. Hathor, pass. 9 Gibraltar n. Oran. Hersiüa. 9 te Port au Prince. Hoogkerk. 9 v. Suez n. Port Said. Hydra, 8 420 m. zw. Lands End n. R'dam. Hecuba. 10 te Morrisville. Heelsum, 10 te New Orleans. Helicon, pass. 10 Azoren n. Barbados. Hera, 9 v Trinidad n Paramaribo. Toh. v Oldenbarnevelt, pass 9 Albany n. Mel bourne. Jason. 9 te Aruba Jupiter, 10 v. Rotterdam n. Ceuta. Keizerswaard. 8 v. St. Nicolaas n. Argentinië Kertosono, 8 v. Abidjan n. Curacao. Kryptos. pass. 9 Ras Fartak n. Abadan. Kota Gede, 9 rede Djeddah. Korenia, 9 te Bachaquero. Kaloekoe, 9 v Fakfak te Kaimana. Kara. 10 te Pto Cardon. Kota Inten, 9 v. Genua n. Port Said. Lissekerk, 8 v. Port Said n. Le Havre. Luna, pass 8 Algiers n. Malta. Lieve Vrouwekerk. 10 te Aden. Limburg, 9 v Bangkok n. Singapore. Lombok. 8 te Victoria. Loenerkerk. 9 v Hamburg n. Antwerpen. Loosdrecht, 9 v. Bushire n. Bandarabbas. Langkoeas, 9 bij Beyrouth geankerd. Laagkerk, 10 v. Karachi n. Bombay. Laurenskerk. 9 v Suez n. Dubai. Merwede, 9 te Lagos. Meerkerk. 9 v. Genua n. Alexandrië. Manoeran, pass. 9 Messina n. Port Said. Meliskerk, 9 v. Shanghai n. Takubar. Mapia, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. Moordrecht, 12 Mena el Ahmadi verwacht. Mvonia 10 Singapore verwacht. Musi. 9 te Surabaja. Maaskerk, 9 v Aden n. Mombasa. Maïisa. 9 v Lor Marquez n. Bahrein. Modjokerto, 10 te Suez. Molenkerk, 9 te Rotterdam. Noordzee, 8 v. Belfast n. Hamptonroads. Nigerstroom, 9 te Rotterdam. Notos, 9 te Ceuta verwacht. Nieuw Amsterdam, 10 La Guaira. Ootmarsum, 8 te Houston. Orestes, 9 te San José. Osiris, 9 te Emden. Ouwerkerk, 8 te Hamburg. Oostkerk, 10 te Aleppey. Oranjefontein, 8 v. Las Palmas n. Southampton Orion, pass. 10 Gibraltar n. Rotterdam. Perna, 9 te Bombay n. Madras en Calcutta. Prins Willem II, 9 v. Carthagena n. Oslo. Prins Maurits, 9 te Dakar. Prins Fred. Hendrik, pass. 9 Ouessant n. R'dam. Prins Fred. Willem, pass. 9 Ouessant n. Hamburg. Prins Joh. W. Friso, pass. 9 Algiers n. Antw. Prins Casimir, pass. 9 Dungeness n. Tarragona Papendrecht, 14 Aruba verwacht. Pendrecht, 17 Rastanura verwacht. Pygmalion, pass. 9 St. Maria n. Trinidad. Pieter S, 9 v. Rotterdam n. Barry. Peperkust, pass. 10 Las Palmas n. Dakar. Phrontis, 9 v. Liverpool n. Port Said. Prins Willem v. Oranje, 10 te Rotterdam. Roepat, 9 v. Port Said te Alexandrië. Ruys, 9 te East London. Radja, 9 te Balikpapan. Raki, 8 570 m. o. Bermuda. Ridderkerk, 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Roebiah, 9 te New York. Rotlua, pass. 9 Curacao n. Rio de Janeiro. Rijndam. 9 v. New York n. St. Thomas. Rempang, 10 te Zanzibar. Ridderkerk ,9 te Amsterdam. Sarpedon, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Seven Seas, 8 v. Rotterdam n. Halifax. Sheratan, 9 te Mena el Ahmadi. Stanvac Talang Akar, 9 te BangkoK. Statue of Liberty, 20 Philadelphia verwacht. Saroena, 10 te Pladju. Schiedijk, 9 v. Boston n. Philadelphia. Schouten, pass. 9 Sabang n. Seychellen. Sliedrecht, 10 te Auckland. Soestdijk, 9 v. Singapore n. Belawan. Sumatra, 9 v. Houston n. New Orleans. Stad Maassluis, 9 75 m. nw. Norvik. Schie, 10 te Limassol. Sloterdijk, 10 te Boston. Stad Breda, 9 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Schiedam, 10 v Savon an. Bona, Straat Bali. 10 te Lorenzo Marquez. Sommelsdijk, 10 te Rotterdam. Ternate, pass. 8 Miami n. Pensacola. Tomini, 8 v Barcelona n. Rotterdam. Tero, 9 te Buenos Aires. Teucer, pass. 9 eil. Socotra n. Djibouti. Tjikampek, 9 te Hongkong. Tomocyclus, 9 v. Cabimas te Curacao. Tibia, pass. 9 Banda eil. Tjiwangi, 9 te Tj. Priok verwacht. Tiberius, 9 v. Port of Spain n. Rotterdam. Telamon, 10 v. Turks eil. n. Baltimore. Titus, 9 te Napels. Tjitjalengka, 10 te Buenos Aires. Tabian, 10 v. Koewait n. Khorramshar. Tabinta, 10 te Antwerpen. Van Spilbergen, 8 te Abidjan. Van Neck, 11 Hongkong verwacht. Van Noort, 9 te Jesselton. Van Riebeeck, 9 te Singapore verwacht. Van Linschoten, 9 te Amsterdam. Willem Ruys, 9 te Priok. Wonosobo, 9 v. Rotterdam n. Bremen. Weltevreden, 10 te Legaspi. Willemstad, 10 te Puerto Limon. Wonorato, 9 nog te Khorramshar. Wonosari, 9 750 m. w.t.z. Midway eil. Wieldrecht, 9 v. Pto. Covenas n. Paulsboro. Wonogiri, 9 v. Baltimore n. Galveston. Waterman. Dass. 9 Malta n. Port Said. IJsel. 9 te Messina. KLEINE VAART Albion, 9 rede Vlissingen n. Cherbourg. Algarve, 9 v. Sunderland te Rotterdam verw. Arnoudspolder, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Astra, pass. 9 Vlissingen n. Londen. Albergen, 9 v. Birkenhead te Rouen. Amigo, 9 v Hansweert te Plymouth verw Atlas, 9 v Amsterdam te Rotterdam. Appingedam, verm. 9 v. Antwerpen n. Lissabon Bill S. 9 v. Amsterdam n. Rotterdam. Boreas, 8 v. Lissabon n. .Amsterdam. Barracuda, 9 v. Gothenburg te Huil. Beekbergen, 9 v Marans n. Cardiff. Bab T, 6 v. Grangemouth n. Sables d'Olonnes. Coolhaven, 10 Safi te Rouen verwacht. Conception, 9 130 m. w.nw. Kp. Vincent. Diligentia, 9 v. Hamburg n. Thameshaven Da Capo, verm. 9 v. Lissabon n. Oporto. Duurt, 9 v. Stralsund n. Stettin. Ellewoutsdijk, 9 nog te Hirsthals Erasmus, 10 v. Gent te Swansea verwacht. Erkalin, 9 v. Cork te Par verwacht. Eljo, 8 v. Liverpool n. Whitehaven. Elda, 9 v. Crefeld te Rotterdam. Elisabeth Roorda. verm. 9 v. Dublin n. Garston Ferocia, 9 v. Rotterdam te Portsmouth verw Fiducia, verm. 9 v. Middelharnis n. Londen. -Frejo, pass 9 Vlissingen n. Duinkerken. Frïsia, 9 v. Vlissingen te Amsterdam. Henrica B, 9 Lissabon n. Viana. Harold, 10 v. Kopenhagen te Bergen verw. Hulst, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Ilias. 9 te Rotterdam n. Savona Ingeborg, 9 v. Le Havre te Frederikstad verw Joost, 8 te Bilbao. Jan, pass. 9 Vlissingen n. Manchester. Jan Kreumer, 9 v. Londen te Rotteradrn. Kaap Falga. 8 v. Zaandam n Flensburg. Kaap St. Vincent, 7 v. Swansea n. Loriënt. Larix. 8 te Bordeaux. Leuvehaven. 10 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Marietje Bohmer, 10 Londen verwacht. Maymere, 9 v Antwerpen n. Londen. Mutatie, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen Myfem, 9 v. Rouen n. Parijs. Marcella, verm. 9 v Dubrovnig n Bari. Matthew. 9 v. Gent te Isle of Grain verwarm Markab N. 9 v. Rotterdam te Casablanca verw Meres N, 9 130 m. w.nw. Kp. Vincent. Noorderlicht. 9 v Dublin te Waterford verw Noordkaap, 13 v. Antwerpen te Londen verw. Nieuwehaven, verm. 10 v Rotterdam n. Malmö. Nigeria. 9 v. Oporto te Rotterdam. Nassauhaven, 9 v. Halmstad te Dordt verw. Nieuwland, 9 v. Grangemouth te Rotterdam. Nottingham. 9 v Rotterdam n. Goole. Paloma. pass. 9 Brunsbüttel n. Rotterdam. Procyon. 9 v. Londen te Amsterdam. Perregaux, 9 v. Casablanca te Nantes Philetas. 9 v. Antwerpen te Amsterdam. Phidas. 9 te Amsterdam. Pavo, 8 v. Bordeaux n. Grimsby. Rigei. pass 9 Vlissingen n. Antweroen. Roelof Buisman, 9 te Garston. Rema, 9 v. Portland te Rotterdam. Startpoint, 9 v Vlissingen n. Wisbech. Soemba, 9 v. Rouen te Huil. Spolanda, 9 v. Zeebrugge n. Rotterdam. Schippersgracht, 9 Brusbüttei gepass n. Abo. Spurt. 9 v. Nykobing n. Bremen. Tilly, 8 v. Santander n. Bayonne. Theano, 9 v Amsterdam te Rotterdam. Taormina. verm. 9 v Halmstad n Kopennagen Ton S, 9 v. Rotterdam n. Swansea. Volharding, 9 v. Nemours te Algiers verwacht. Vindicat Atque Polit, 10 v. Antwerpen 1e Bir kenhead verwacht. Vrouwepolder, 9 v. Barry te Cherbourg. Westerhorn, 9 v. Rotterdam n. Liverpool. Wota. pass. 9 Vlissingen n. Waterford. Westpolder, 9 v. Lissabon n Antwerpen. Westerdok, 8 v. Londen n. Amsterdam. Zwaantiena, 9 v. Wormerveer te Hamburg. SLEKPVAAR1 Blankenburgh, 8 v. St. Malo n. Gravesend. Ebro, 8 60 m. zw. Hoek v. Holl. met bak. Hudson. 8 v. Rotterdam n. Liverpool. Humber, 8 180 m. m. w. Kreta met 2 bakken. Thames, 8 te Horta met Maria Victoria. Tyne, 8 660 m. w. Fayal n. Gannet. Witte Zee, 9 v Suez n. Priok met baggermolen. "MYRNAWOP in 60 tinten SOEDANWOL in meer dan 100 tinten. SMYRNA- en SOEDANGAAS in alle breedtes vanaf 40 tot 150 cm. DOORSTOPGAAS in 40, 60 en 150 cm breed Kelim - aida - merkgaas - linnen patronen, naalden, latjes, knooppennen, gimpnaalden. SPORTWOL voor ijsmutsen, dassen, truien Geef uw vrouw een „K N I T T A X" BREIMACHINE 3000 steken per minuut betekent dat een sporttrui in enkele uren kant en klaar is. Een „KNITTAX" hoort ook bij u in huis. Dinsdag, donderd. en zaterdag 25 u. demonstratie Gen. Cronjéstraat 129 a/1 Haarlem Geopend van 9—6 uur. Moderne batisten dames onderjurken met kant boven- en onder- 11.95. 95 Aparte batisten da mesonderjurken mei zeer mooie broderie boven en onder Bijpassende petticoat 9.75 Bijpassend hesje 5.95 25 Moderne damesonderjur ken, cotton-plisé. behoeft niet gestreken te worden 9.95, Mooie batisten dames petticoat met kant Batisten dames petticoat met zeer aparte zwarte broderiestrook Nylon damesonderjurken met kant en plissé strook Nylon damesonderjurken met plissé bustegarnering en strook Zeer fijne Nylon onder jurken met nylonbroderie garnering, prinsesmodel Charmeuse damesonder- jurken met kantgarnering boven en onder Charmeuse damesonder jurken met de zeer nieuwe, grove broderie kant 8.95 45 J.Th. Kort HAARLEM - HEEMSTEDE ZANDVOORT - DMUIDEN WERF CONRAD EN STORK HIJSCH N.V. te Haarlem biedt gelegenheid voor tot De omscholing vindt plaats in samenwerking met het Gewestelijk Arbeids- Bureau en de Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling. Dank zij een bijzondere regeling kan de omscholing in dit geval onder zeer gunstige finantiële omstandigheden plaats vinden. Belangstellenden kunnen alle verdere inlichtingen verkrijgen op de perso neelsafdeling van CONRAD-STORK. Waarderweg 80 te Haarlem. Wij vragen voor spoedige indiensttreding (18—21 jaar) voor de ponskaartenafdeling en andere afdelingen op onze kantoren. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de Afdeling Personeels zaken. DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, N.V, HAARLEM Werf Conrad en Stork Hiisch N.V te Haarlem biedt plaats aan enige 16 jaar) voor werkzaamheden op haar TEKENINGEN.ARCHIEF Sollicitaties richte men schriftelijk of telefonisch aan de personeelsafdeling, Waarderweg 80 te Haarlem (tel. 11805). GROOT TEXTIEL-UITZENDBEDRIJF (verkoop op ter mijnbetaling) vraagt voor zijn verkoopkantoor te Haarlem voor de binnen- en buitendienst. Werkzaamheden o.a. verkoopleiding, contróle binnen- en buitendienst. Vereist: adm. kennis en borgstorting (f 350 -1 Leeftijd pi m. 40 jaar. Aanvangssalaris f 75.p.w. Brieven. N.V. „DE VELUWE", Scheepmakersstraat 9, Den Haag. voor schoonhouden van kantoorlokaliteiten in de ochtend en avonduren. Prettige werkkring. Aanmelden: N.V. CF.MSTO Nassaulaan 32. STICHTING „HAARLEMS BLOEI" vraagt: a. STENO-TYPISTE voor kantoorwerkzaamheden op het bureau Stadhuis. Salariëring naar leeftijd en capaciteit. b. ASSISTENT-INFORMATRICES voor de periode van 1 maart—1 september 1956 in het verkeershuis. Stationsplein. Talenkennis vereist. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten tot de directeur der ^tiebfine stadhuis, Haarlem Bij wasserij N.V. PEEPERKORN is plaats voor voor het verrichten van helder en schoon work, tegen aantrekkelijke beloning. Aanm. dag. van 95 uur aan ons kantoor: Blekersvaart- weg 43, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3