bekwame kracht Uitslaande brand verwoestte zolder in Berkerodestraat te Haarlem eenvoudig, hartelijk PLEEGGEZIN ervaren kantoorkracht Goede bijverdienste HIN., HAARLEM Flinke meisjes gevr. Amsterdamse Beurs Indonesische delegatie te Djakarta ingehaald Zandvoort Vijfhuizen Lisse Hillegom FLENTROP - Zaandam DONDERDAG 16 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Gevechten in Noord-Afrika eisten 113 levens Typografenstaking treft Britse periodieken Brandstoffenuitkering Mond gesnoerd en beurs gelicht van Poujadist Twee negers rosten blanke student in Tuscaloosa af Autherine Lucy gedwongen zich schuil te houden Graaf van Bylandt was afwezig Athene stijft Cyprioten in hun verzet tegen Londen Amerikanen vragen advies aan Zandvoort Gevecht met het water Chr. Vrouwenbond Belgische auto-renners op Zandvoortse circuit Dorpsuitbreiding Ouderavond van Chr. Nationale school Koppel wedstrijd op het ijs Jonge Kerk over huwelijk Uitvoering „John" Elfstedentocht gereden Scheepvaart ADVERTEERT IN DIT BLAD VLEUGELS HARMONIUMS Werktuigbouwkundig tekenaar Vanmorgen om kwart over elf is er brand uitgebroken op de zolderverdieping van een huis staande in de Berkenrodestraa.t 17 in Haarlem. De brandweer rukte ogenblik kelijk uit met een motorspuit en een lad derwagen en bestreed het vuur met drie stralen. Uit de bovenste verdieping van het huis, dat bewoond wordt door drie bejaarde dames en een heer stegen dichte rookwol ken op, die het verblijf voor de brandweer- ALGIERS (U.P./Reuter) Gevechten en aanslagen in Frans-Noordia frika hebben gisteren de hoogste tol geëist sedert het bloedbad in Algerije van november 1954: 113 doden en 51 gewonden. In Algerije werden 66 rebellen en zes tien leden van de veiligheidstroepen ge dood. Twee Franse Mohammedanen wer den vermoord. In Tunesië werden twintig rebellen en twee nationalisten, die samen werkten met de veiligheidstroepen, gedood. Drie leden van de partij van Bourguiba worden vermist en zijn vermoedelijk dood. In Marokko werden zes rebellen en een soldaat gedood. Het zwaarste gevecht werd geleverd in het Algerijnse Nemencha-gebergte waar de veiligheidstroepen tegenover een groep van 150 rebellen stonden. Aan de kant der rebellen sneuvelden 42, aan Franse zijde acht man. Bij uitgebreide operaties in het oepairtement Constantine en het Kabylen- gebergte vielen volgens Franse opgave 22 rebellen. In de omgeving van Salina in Tunesië werd een hevige strijd uitgevochten tussen veiligheidstroepen en nationalisten ener zijds en volgelingen van Salah Ben Joessef anderzijds. Deze laats-ten verloren twintig man. In Marokko kwam het tot een fel ge vecht tussen Franse troepen en rebellen nabij de Algerijnse grens. De rebellen ver loren zes man, de Fransen een. Achtduizend man ontslagen wegens werken volgens de voorschriften LONDEN (United Press) De Britse drukkerspatroons hebben 8000 typografen ontslagen omdat zij een langzaam-aan- actie voerden door precies volgens de voor schriften te werken. Het gevolg is dat voor lopig enige honderden Britse periodieken niet kunnen verschijnen. Onder de getroffen publikaties bevinden zich de „Radio Times", het humoristische blad „Punch" en de „Economist". En kele niet-dagelijks verschijnende couran ten worden ook getroffen. Het volgens de voorschriften werken begon uit protest tegen het loonbeleid. Vak bondsleiders menen de staking wel twaalf weken te kunnen volhouden. Op den duur zullen ook vele employé's van de getrof fen publikaties ontslagen moeten worden. Vele bladen hebben getracht nog deze week een beperkte editie te doen uitkomen. Daartoe hebben de grafici, ondanks dat zij „volgens de regels bleven werken" hun medewerking verleend. De koersberichten erschenen vandaag voor het eerst sinds de staking van 1926 niet. Het Britse ministerie van Arbeid heeft aangekondigd, dat er een onderzoekcom missie zal worden ingesteld. Deze kan niet bemiddelen maar wel aanbevelingen doen. Sommige weekbladen zouden van plan zijn op het vasteland van Europa te drukken, voor de tijd dat de staking duurt. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 98'5/ifl 99h/ib 314% 298 266 286 430 304 326% 319% 200 334 266 666% 645% 114% 211% 191 258 128 133% 255 239% 249% 250 69% 151 54% 44% 69% 34% Openings koersen 98% 99"/i0 310% 298 267 291 430 304 318 313% 200 327 265 660 637 110 210 190 258 127 129 255 238 249' 250 69 150% 54 44% 68% 34% lieden boven op de enorme ladder bepaald niet aangenaam maakten. De brandweer, die al het mogelijke deed om de brand te bedwingen kon toch niet voorkomen, dat de zolder totaal uitbrandde. Omstreeks twaalf uur werd ook het dak van de naa9t het brandende huis gelegen woning door het vuur aangetast zodat er opnieuw meer water gegeven moest wor den om een uitbreiding van de brand te voorkomen. Omstreeks half een kon men echter reeds aan de nablussing beginnen. De enige man lijke bewoner van het huis, de heer P. E. Charbon, die eerst bij overburen een gast vrij onderdak vond werd met brandwonden aan het hoofd naar het Diaconessenihuis vervoerd, maar kon later na te zijn ver bonden naar zijn huis terugkeren. De brand en het bhissingswerk werden gadegeslagen door vele tientallen toeschou wers. Bovendien bevonden zich onder de belangstellenden talrijke politie-autoritei- ten. Een van de eersten, die zich op de hoogte stelden van de aard van de brand was de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door het omvallen van een petroleum kachel. De minister van Maatschappelijk Werk heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat zij wegens de strenge koude ook over de week van 12 tot en met 18 februari een extra brandstoffenbijslag mogen uitkeren aan oorlogsslachtoffers, gerepatrieerden uil Indonesië en de gedupeerden van de watersnoodramp 1953. De bijslag bedraagt 4,10 voor gezinnen en alleenstaanden, die in eigen huishouding voorzien en aan ge zinnen die bij derden zijn ingekwartierd en dus niet in eigen huishouding voorzien; ƒ2,05 voor alleenstaanden die niet in eigen huishouding voorzien. (Van onze correspondent te Parijs) Er hebben zich nieuwe incidenten voor gedaan in de Franse kamer toen ten derde male over de toelating van een Poujadis- tische afgevaardigde moest worden beslist. Nadat opnieuw een meerderheid van com munisten, socialisten, radicalen en rooms katholieken zich tegen het mandaat had uitgesproken, beklom een Poujadistische woordvoerder de tribune om in heftige be woordingen tegen deze beslissing te pro testeren. Hij had vijf minuten spreektijd. Na tien minuten verzocht de socialistische kamer president, Le Troquer, de Poujadist zijn plaats in de zaal weer in te nemen. Hij weigerde en partijgenoten brachten hem twee zware boeken, waaruit hij zich voorstelde daaruit voor te lezen. Le Tro quer bracht toen een voorstel in stemming om de censuur-clausule toe te passen. On der oorverdovend lawaai werd dat voor stel aangenomen. De censuur-clausule houdt in, dat van het kamerlid gedurende een maand de helft van zijn salaris wordt ingehouden. De kas van de Poujade-beweging komt dat op een verlies van ongeveer duizend gul den te staan. TUSCALOOSA (United Press) Tegen twee negers, de gebroeders John en Ar thur Washington, is een aanklacht inge diend wegens poging tot moord omdat zij een student van de universiteit van Ala bama mishandeld zouden hebben uit wraak voor de campagne tegen de neger studente Autherine Lucy. Volgens een goedingelichte bron zijn de broers voor hun „veiligheid" overgebracht naar de districtsgevangenis te Eutaw, vijftig kilo meter van Tuscaloosa verwijderd. Dit is de eerste maal, dat negers als reactie op dit verzet, tot geweldpleging zijn overge gaan. NEW YORK (Reuter/UP.). Acht de mocratische leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben president Eisenhower verzocht te verklaren, geen federale gelden te zullen toewijzen aan openbare scholen, die het arrest van het Hooggerechtshof tegen de rassenscheiding niet naleven. De neger-studente Autherine Lucy, aan wie op 6 februari de toegang tot de univer siteit van Alabama werd geweigerd, heeft verklaard, zich te zullen schuilhouden we gens een dreigcampagne naar aanleiding van haar pogingen om weer tot de univer siteit toegelaten te worden. Een federale rechter heeft de autoriteiten der universiteit gedagvaard om te verkla ren op welke gronden zij menen de neger- studente te kunnen uitsluiten. De zitting zal op 29 februari gehouden worden. Juridi sche deskundigen in Washington achten de kans gering, dat de universiteit in het ge lijk gesteld zal worden, wanneer deze in beroep gaat bij het hooggerechtshof. Het hooggerechtshof heeft 17 mei 1954 de ras senscheiding in scholen en universiteiten eenstemmig ongrondwettig verklaard. DJAKARTA (ANP). De Indonesische delegatie, die met Nederlandse ministers in Genève besprekingen heeft gevoerd, is in Djakarta aangekomen. Zij werden op het vliegveld begroet door premier Harahap, door leden van het kabinet en van het corps diplomatique en enige honderden juichende demonstranten, behorende tot de socialistische partij. De Nederlandse Hoge Commissaris, mr. W. F. L. Graaf van By landt, was niet aanwezig. De demonstran ten droegen spandoeken mee, met leuzen waarin vooral de socialistische minister van Financiën, prof. Sumitro, werd begroet en waarin het opzeggen werd geëist van alle overeenkomsten, die met Nederland op de ronde tafelconferentie zijn aange gaan. Voorwendsel De voorzitter van de delegatie, de mi nister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung Gde Agung, verklaarde, dat het eenzijdig verbreken van de Nederlands- Indonesische unie het logische gevolg was van de mislukking van de conferentie. Hij 'egde er de nadruk op, dat dit slechts een •erste stap is, die moet worden gevolgd door het opzeggen van alle overeenkomsten van de ronde tafelconferentie. Hij zei, dat de geschillenregeling voor de Nederlanders slechts een voorwendsel was geweest om de conferentie te doen mislukken. Hun be doeling, dat de conferentie moest misluk ken bleek al uit hun houding sinds 7 januari, aldus Anak Agung, die voorts zeide, dat hij de Nederlandse delegatie tc voren had medegedeeld, dat een misluk king de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië slechter zou maken. ATHENE (Reuter) Griekenland heeft in een boodschap aan Londen uiting gege ven aan zijn „ernstige bezorgdheid" over de „wreedheid van de Britse maatregelen (op Cyprus) die oprechte verontwaardiging hebben gewekt en een nadelige invloed uitoefenen op de onderhandelingen over de kwestie Cyprus", aldus heeft de Griekse premier, Constant Karamanlis, bekendge maakt. De premier zei dat de boodschap de dood van. de achttienjarige Griekse Cyprioot Petrakis Yiallouris god. Hij zei dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken, SMwyn Lloyd, bij die gelegenheid had be loofd een grondig onderzoek te zullen laten instellen. De Griekse premier verklaarde verder een boodschap te hebben gezonden aan aartsbisschop Makarios, waarin deze wordt verzocht het voorstel van Sir John Harding voor het oplossen van de kwestie Cyprus te verwerpen, indien hij van me ning is dat dit voorstel niet in overeen stemming is met de aspiraties van het volk. Premier Karamarflis zei niet op de hoogte te zijn van de inhoud van het voor stel van de Britse gouverneur aan aarts bisschop Makarios. Bij de „Touring Zandvoort" is een brief binnengekomen uit Daytona (Florida) waar men de bouw voorbereidt van een autocir cuit van circa 6 a 7 kilometer lengte. Ge vraagd wordt aan de heer J. Th. Hugen- holtz, directeur van het circuit te Zand voort, bij deze bouw van advies te willen dienen en de besprekingen daarover ergens in Europa, doch liever nog in Daytona te doen plaats hebben. In gebouw Zomerlust gaf de afdeling Zandvoort van het Instituut voor arbei dersontwikkeling donderdagavond een le zing met lichtbeelden en film, die verzorgd werd door de cineast-journalist H. J. Stu- vel met het onderwerp „Gevecht met het water". Na te zijn ingeleid door de voor zitter de heer A. J. van der Moolen her innerde de spreker er aan, dat het in het kader van zijn onderwerp niet de bedoe ling was de ellende van de watersnood ramp van 1 februari 1953 te schilderen, maar wel het gigantische werk, dat daarna plaats had, nl. het dichten van de dijken. Hierin was Nederland op zijn best. Spre ker merkte op, dat ons land acht eeuwen lang in georganiseerd verband tegen het water heeft gevochten. In deze acht eeu wen werd een half miljoen hectare land gewonnen, doch het water nam weer even veel terug. „Indien dit gevecht met het water de eeuwen door niet had plaats ge had, dan zou Nederland al lang opgehouden hebben te bestaan". Volgens spreker was het maken van de Zuiderzeewerken een tam karwei, vergeleken bij de prestaties, die moesten worden verricht bij het dich ten van de dijken na de februari-ramp, want dit werk moest vóór de nieuwe na jaarsstormen kwamen, gereed zijn. Het was een dubbeltje op zijn kant, dat men ermede gereed kwam. Tientallen grote stroomgaten in totaal 67 moesten worden gedicht, waarbij de grootste strijd geleverd moest worden tegen de tij-stroom, die nog veel meer schade bracht dan de ramp. Spreker beperkte zijn onderwerp tot het dichten van de dijken bij Kruinin- gen en Waarde, waar het tij-verschil 41/» meter bedroeg. Hij liet aan de hand van vele door hem vervaardigde kleurendia's zien met welke enorme moeilijkheden dit gepaard ging. Na de pauze werd met de door de spre ker vervaardigde film: „Gevecht met het water" het gesprokene toegelicht. Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in de nieuwe con sistorie der Hervormde kerk op vrijdag 24 februari zal burgemeester mr. H. M. van Fenema spreken over het onderwerp: „Enkele facetten van het leven in Zand voort". De Belgische auto-renvereniging „l'Equipe Nationale Beige" houdt zaterdag 3 maart op het circuit van Zandvoort een training. Een aantal renwagens, w.o. Ferrari en Maserati zullen op de baan verschijnen. Onder de coureurs bevinden zich o.a. Paul Frère, Pierre Stasse, Roger Laurent, André Pilette en Jacques Swaters. De Vereniging „Dorp Vijfhuizen" gaat om het in seizoentermen te zeggen niet over één nacht ijs wat betreft de plannen die er zijn voor de verfraaiing en de uit breiding van Vijfhuizen. „Vorst en weder dienende" zullen de werkzaamheden hiervoor in de loop van de volgende maand aanvangen, maar de dorpsvereniging is zich ervan bewust, dat deze ook problemen voor de burgerij mee brengen. Zo komt er een riolering in een groot gedeelte van het dorp, maar hoe wor den de percelen hierop aangesloten? De sloten verdwijnen en gaan plaats maken voor trottoirs en ook hierbij rijzen weer vragen met betrekking tot de erfafsluitin- gen. Al deze en nog meer andere zaken zul len ter sprake komen op een buitengewone ledenvergadering, die de Vereniging „Dorp Vijfhuizen" op woensdagavond 29 februari zal beleggen in Café De Clerq aan de Spie ringweg. De verschillende werkzaamheden zullen hier door twee bij uitstek deskun dige personen worden uiteengezet, namelijk door de heer C. v. Beem, wethouder van Openbare Werken in de gemeente Haar lemmermeer en door ir. Mebius, het hoofd van Openbare Werken, onder wiens leiding het dorp Vijfhuizen in de loop van dit jaar een ander aanzien zal krijgen. Zij zullen bijzonderheden verstrekken over de wijze, waarop dit zal gebeuren en de consequenties die dit voor de burgerij zal hebben. Gezien het'belang van deze vergadering worden niet alleen de inwoners van Vijfhuizen uitgenodigd maar ook zij, die in dit dorp eigendommen hebben in de vorm van huizen of grond. Woensdag werd in de nieuwe christelij ke nationale school de eerste ouderavond gehouden. De heer A. F. de Weerdt leid de de bijeenkomst in en deelde mee, dat het leerlingenaantal tot 205 is gestegen. Hierdoor is het mogelijk om een zesde leerkracht te benoemen, waardoor nu voor ieder leerjaar een afzonderlijke leerkracht is. Als zesde leerkracht werd als tijdelijke onderwijzeres benoemd mej. Daudeij te Lisse. Het hoofd der school, de heer T. Scholte, heeft een referaat gehouden over „Ons onderwijs en de achtergronden daarvan". Met „ons" onderwijs bedoelde spr. het on derwijs dat op de school te Lisse gegeven wordt. De heer Scholte heeft nl. de nieu we onderwijs-methode ingevoerd volgens het globaal analytisch systeem. Van deze geheel nieuwe methode gaf hij een uitvoe rige uiteenzetting, waarvan met verwonde ring kennis genomen werd. De heer C. M. v. d. Hoek declameerde enkele gedichten, waarna de heer Folkers- ma, eveneens onderwijzer aan de school een korte inleiding hield over de betekenis van de filmstrook op school als hulpmiddel bij het onderwijs. Maandagmiddag werden te Lisse natio nale koppelwedstrijden gehouden op de ijs baan van de ijsclub „Lisse". De uitslag is als volgt: 1. R. Paping, De- demsvaart en E. van 't Oever, Lisse; 2. Rozendaal, Warmenhuizen en Hopman, Eg- mond; 3. Kroon en Koeleman, Ter Aar; 4. Alenburg en Kaptein, Lisse. De prijzen werden door de voorzitter, de heer Mieloo uitgereikt; zij bestonden uit luxe voorwerpen. Onder voorzitterschap van ds. Brouwer kwam de Jonge Kerk bijeen in het jeugd huis Weltevreden, waarop de heer T. Lo- dewijk sprak over het onderwerp: „Vrijen en trouwen". Hij merkte op, dat dit onder werp eens was aangekondigd onder de titel „Verloving en huwelijk". Hij verklaar de zich pertinent hiertegen. Al veel te veel blijft men wat deze materie betreft han gen in de burgerlijke sfeer. Met zijn aan gekondigde onderwerp wil hij deze voor de jongeren zo belangrijke stof openbaar heid geven. De sexuele opvoeding van de jeugd is allereerst een zaak van het gezin. Maar al te dikwijls omhangt men deze kwestie met een zekere geheimzinnigheid. Ook de kerk heeft hieromtrent lange tijd gezwegen. Via de verlovingstijd, kwam spreker tot het huwelijk. Bij de discussie kwamen aan de orde het Christelijk huwe lijk, de echtscheiding, enz. Ook de herder lijke brief der Ned. Herv. Kerk over het huwelijk werd in de discussie betrokken. Onder leiding van de heer G. J. Wiet- haar zal de Christelijke gymnastiekvereni ging Jahn haar Jaarlijkse uitvoering geven in de grote zaal van Treslong op dinsdag 21 februari. Voor de vierde maal heeft mevrouw A. Bal-Veenstra de Friese elfstedentocht ge reden. Almdijk, 15 v. Antwerpen n. Havana. Almkerk, 14 te Dar es Salaam. Altair, 15 te Rotterdam. Annenkerk, 15 te Marseille. Averdijk, pass. 14 Bermuda n. Le Havre. Aagtekerk, 15 v. Rotteradm n. Bremen. Aegis, 15 te La Guaira. Andijk, 15 te Hamburg. Arendskerk, 15 v. Genua n. Port Said. Albireo, pass. 15 Fern. Noronha n. Antwerpen. Algenib, 15 te Durban. Aaisum, 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arkeldijk, 16 te Rotterdam. Amor, 15 v. Beyrouth n. Piraeus. Amstelveen, 16 te Antwerpen. Blijdendijk, 14 v. New York n. Baltimore. Boskoop, 14 v. La Guaira n. Antwerpen. Bawean, 15 v. Calcutta n. Belawan. Bmtang. 16 te Calcutta verwacht. Banka, 16 te Port Said. Caltex Leiden, pass. 15 Kp. Bon n. Rotterdam. Clavella, 15 te Mombasa. Caltex Delft, pass. 15 Kreta n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 15 ten z. v. Kreta naar Port Said. Caltex The Hague, pass. 15 Kp. Bon n. R'dam. Caltex Utrecht, 15 v. Sidon n. Rotterdam. Ceronia, 16 te Suez. Corilla, 15 te Abadan. Camerounkust, 15 v. Lagos n. Takoradi. Cinulia, 15 v. Curacao n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 15 v. Suez n. Mena el Ahmadi Dongedijk, 14 v. Los Angeles n. Vancouver. Doris, pass, 15 Flores n. Trinidad. Etrema, 14 te Rotterdam. Eemland, 15 v. Cabedelo n. Las Palinas. Farmsum, 17 Houston verwacht. Gabonkust,, 15 v. Hamburg n. Amsterdam Graveland. 16 te Recife. Ganymedes, 16 v. Amsterdam n. Pto Limon. Gooiland, 15 v. Amsterdam n. Bremen. Gaasterland, 15 v. Rio Grande do Sul n. Ita.iai. Gordias, 15 te Lissabon. Groote Beer, 15 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Groote Kerk, 15 v. Genua n. Marseille. Guineekust. 15 te Rotterdam. Hoogkerk. 15 te Genua. Hydra, 15 v. Rotterdam n Bremen. Hermes, 15 te Antwerpen. Heemskerk, 15 te Suez. Hecuba, 15 te New York. Helder, 15 v. Pta del Gada n. San Juan. Ivoorkust, 16 te Dakar. Joh. v. Oldenbarnevelt, 16 te Sydney. Kota Gede, pass. 15 Perim n. Belawan. Korovina, 15 te Gothenburg. Kota Agoeng, 16 te Cheribon. Kryptos, 15 v. Fao n. Balikpapan. Lawak, 15 v. Djibouti n. Port Soedan. Langkoeas, 16 v. Suez n. Ummsaid. Leuvekerk, 16 te Chittagong. Marisa, 14 v. Kaapstad n. Curacao. Manoeran, 14 v. Suez n. Singapore. Meerkerk, 15 te Port Said. Moordrecht, 15 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Mariekerk, 16 te Karachi. Molenkerk, 15 v. Rotterdam n. Calcutta. Muiderkerk, 15 v. Madras n. Rangoon. Mitra, 16 te Suez. Nigerstroom, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 16 te Kingston. Orion, 16 te Rotterdam. Ouwerkerk, 15 te Amsterdam. Oostkerk, 15 v. Calicut n. Bombay. Overijsel, 15 v. Singapore n. Bangkok. Prins Joh. W. Friso, 15 te Antwerpen verw. Prins Willem v Oranje, 15 te Hamburg. Peperkust, 15 v. Freetown n. Accra. Prins Casimir, 15 te Tarragona. Prins Fred Hendrik, 15 v. Rotterdam n. Huil. Prins Willem IV, 15 v. Halifax n. St. John. Riouw, 14 te Los Angeles. Roepat, pass. 15 Gibraltar n. Halifax. Roggeveen, 16 te Mombasa. Rotti, 15 v Damman n Bahrein. Koebiah, 16 te Cristobal. Sibajak, 14 v. Aden n. Suez. Straat Bali, 15 te Port Louis. Stad Haarlem, 15 te Amsterdam. Sarangan, 16 te Belawan. Stad Schiedam, 15 v. Bona n. Emden. Straat Mozambique, 16 te Kaapstad. Statue of Liberty, pass. 15 Azoren n. Philadelphia Stad Amsterdam, 15 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Vlaardingen, pass. 15 Bermuda n. Hampton- roads. Telamon, 15 te New York. Tjipanas, 14 v. Santos n. Kaapstad. Ta lisse, 16 te Tj. Priok. Tara, pass. 15 Madeira n. Rio de Janeiro. Teucer, 16 v. Port Said n. Amsterdam. Tomini, 16 te Rotterdam. Van Spilbergen, 16 te Douala. Waterman, 15 te Aden. Wonorato, 15 te Abadan. Wonosobo, 16 te Rotterdam. Zijpenberg, 15 v Melilla n. Dagenham. De Scheepvaartberichten arriveren door vertragingen wegens de weersomstandig heden helaas niet zo tijdig, dat wij ze vol ledig kunnen publiceren. De lezers gelieven ons dit inconvenient niet aan te rekenen. VOOGDIJVERENIGING zoekt voor een 20-jarig meisje een zonder kinderen, liefst in Haarlem. Gunstige voorwaarden. Brieven onder no. R.G. 1027. Adv. Bur. De la Mar, A'dam. RUIME KEUZE PIANO'S WESTZIJDE 57 TEL. 02980-35 INKOOP - VERKOOP - VERHUUR STEMMEN - REPARATIE - TAXATIE Vraagt onze voordelige condities voor een piano op proef Gevraagd op BUREAU VOOR DE SCHEEPSBOUW te Bloemendaal: met ervaring in het tekenen van pijpleidingen. Brieven met uitvoerige gegevens te zenden onder R.D. 1001, aan Adv. Bur. De la Mar, A'dam. Gevraagd op EXPORTKANTOOR Dipl. M.B.A. vereist. Leeftijd tot ca. 25 jaar. Voor goede kracht uitstekende positie. P. Bakker Hillegom N.V., Beeklaan 18, Hillegom. Telefoon (02520) - 5396 - 5027. (zeer geschikt voor gepensioneerden) voor het (in Haarlem) incasseren van gelden op enkele dagen per week. Borgstorting vereist. Brieven: N.V. „DE VELUWE", Scheepmakersstraat 915, DEN HAAG. voor alle afdelingen. Ook gehuwden, eventueel voor halve dagen komen in aanmerking. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 56, Haarlem. KOUSENFABRIEKEN vraagt voor haar afdeling TIJDSTUDIE een Leeftijd ca. 25 jaar. Mulo-B opleiding. Schriftelijke sollicitaties aan de Personeelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11