De vorst houdt aan Sovjet-Unie zal geen beperking in atoomoorlog aanvaarden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WÊBm Aanval zal op Amerikaans gebied beantwoord worden ck-wmsiLm.L/ Sovjet-raket zou Verenigde Staten kunnen bereiken MB^^mBtÊSÊBÊmmKÊÊ WÊ 3«! Dokter in Georgia doodgeschoten Zjoekov op twintigste partij-congres: Het woord is aan Loonruimte-rapport van SER verschenen Moskou wil ballons in het Westen exposeren if Slachtoffer van rassenhaat Brits transportvliegtuig neergestort: vijftig doden Molotov Kaganovitsj Tito Harriman Mikojan Nieuw protest bij Washington Weerrapport 70e JAARGANG No 192 MAANDAG 20 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 37 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. T f 1 T"V 11 1 Uit?ave Grafische Bedriiven Dafiate1 NV' Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- III I U I Verschijnt dagelijks beh-opZon-enFeestdagen. redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor I I TT I O E 1 M fY fl M fl Abonnement p. week 50 ct p. Wartaal 650 in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. I I fl fl I I ff I I IJS 1 -J U, Ljl LJ f U J fraI,TO PP' f'L°SSe 12ct P°St^°272107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. AdvertenHetarieven op aanvraag verkrijgbaar Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IMl i. I im w - v: i +y r GEDURENDE HET WEEKEINDE bleef de vorst in vrywel geheel Europa zonder veel verandering voortduren. Enkele zwakke storingen veroorzaakten opnieuw sneeuwval, waardoor het plaatselijk toch al dikke sneeuwdek nog verder aangroeide. In ons land is de meeste sneeuw de laatste dagen op de Waddeneilanden gevallen. Op Terschelling bedraagt de sneeuwhoogte ongeveer 55 centimeter. In de algemene circulatie kwamen nog steeds geen belangrijke veranderingen voor. Wel daalt de luchtdruk in noord-Scandinavië en noord-Rusland onder invloed van een uit Groen land afkomstige weinig betekenende depressie, doch nieuwe drukslijgingen breiden zich alweer in deze richting uit. Dus: aanhoudende vorst. pwi I fc iiiiiliig Koud weekeinde Tijdens het weekeinde heeft het op vele plaatsen in ons land opnieuw omstreeks 15 graden gevroren. De laagste temperaturen min 18 graden werden gemeld door Schiphol en Leeuwarden. Hoewel ook elders in Europa de koude golf voortduurde, werden alleen nog uit midden- en noord-Scandinavië tempera turen van meer dan 20 graden onder nul gemeld. In Griekenland, Roemenië en Hon garije was het voorjaar echter aan de win nende hand. Daar steeg het kwik op vele plaatsen tot enkele graden boven het vries punt. Dit kwam op rekening van een de pressie, die haar invloed van Italië naar het noorden wist uit te breiden, hetgeen gepaard ging met sneeuwval in Polen, Duitsland, Tsjechoslowakije, Oostenrijk en het Alpengebied. De perioden met sneeuw en veel be wolking in ons land werden veroorzaakt door een storing die zich in de hogere luchtlagen boven Nederland ophield. Deze storing en een zwakke depressie die over noord-West-Duitsland naar het westen trekt, beheersten vandaag het weer in ons land. Krappe Situatie Wegens de langdurige isolatie van het eiland Ameland worden er maatregelen De verbindingen met de eilanden Schou wen en Duiveland, Goeree en Overflakk.ee lopen door het zware pakijs gevaar ver broken te worden. De pont- en veerdien sten ondervinden reeds grote vertraging. Om het post- en ziekenvervoer in stand te kunnen houden is een vijftal helicopters overgevlogen naar het vliegveld Woens- drecht, om ingezet te worden zodra de eilanden zijn geïsoleerd. Men ziet hier een der helicopters tijdens een oriëntatievlucht boven 't Zijpe. COLUMBUS, Georgia (United Press) Dr. Thomas H. Brewer, arts en strijder voor de rechten van de negers, is zaterdag avond op de grens van de negerwijk door de eigenaar van een warenhuis doodge schoten. De eigenaar van het warenhuis, Luico Flowers, is gearresteerd. Dr. Brewer, een neger-geneesheer, was lid van het hoofdbestuur van de republi keinse partij in de staat Georgia en lid van het plaatselijk bestuur van de „National Association for the advancement of colo red People" Hij had zijn instrumententas bij zich toen de kogels uit Flowers' pistool hem troffen. Flowers vertelde de politie dat hij opeens bang voor Brewer was geworden toen deze iets uit zijn zak wilde halen. Hij had toen meteen maar zijn revelver ge trokken. Brewer oefende zijn dokterspraktijk te genover het warenhuis van Flowers uit. Hij had ongeveer tien dagen geleden ge zien dat de politie voor de winkel van Flo wers een dronken neger op hardhandige wijze had gearresteerd. In een gesprek met Flowers over dat incident was het tot een woordenwisseling gekomen. Immoreel De rooms-katholieke aartsbisschop van New Orleans mgr. J. F. Rummel heeft zon dag in een herderlijk schrijven de schei ding van blanken en negers als„immoreel en zondig" veroordeeld. Hij gaf een duide lijke aanwijzing van zijn voornemen de parochiescholen van New Orleans voor blanken en negers open te zullen stellen. Het schrijven is voorgelezen in alle ker ken in het aartsbisdom, het grootste in het zuiden van de Verenigde Staten. Voor het openbaar onderwijs in New Orleans geldt reeds het bevel van het fe derale districtshof, dat het in 1954 door het Amerikaanse hooggerechtshof geno men besluit tegen rassenscheiding op openbare scholen moet worden uitgevoerd. Een viermotorig „York"-troepenvervoers- vliegtuig is zaterdag bij het opstijgen op Malta, omlaag gestort en uitgebrand. De vijftig inzittenden, 45 Britse militairen en de vijf koppen sterke bemanning, zijn hier bij om het leven gekomen. De militairen waren uit de Suez-kanaalzonc onderweg naar Groot-Brittannië. Volgens ooggetui gen brandde het toestel al, voor het de grond raakte. Het vliegtuig, gecharterd van de „Scot tish Airlines Company," verongelukte bij de „Blue Grotto," dertig kilometer van Luqa. De „Blue Grotto" is de plaats waar volgens de mythologie de sirenen bijeen kwamen die met haar onweerstaanbare gezang schepelingen naar hun ondergang lokten. De stewardess en de eerste piloot van het verongelukte vliegtuig waren verloofd. Zij zouden met Pasen trouwen. De uitnodigin gen voor de huwelijksplechtigheid waren reeds verzonden. Koningin Elizabeth heeft aan de minister van Luchtvaart, Nigel Birch, een telegram gezonden waarin zij haar deelneming met de nabestaanden van de slachtoffers betuigt. 38 doden Een viermotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse marine is met 38 mariniers aan boord bij Oakland in Californië neer gestort en verbrand. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. Volgens een boer, die het ongeluk zag gebeuren, is het toestel in slecht weer tegen een rij heuvels opge vlogen. MOSKOU (Reuter) De Sovjetrussische minister van Landsverdediging, maar schalk Zjoekov, heeft op het partijcongres te Moskou gezegd dat de Sovjet weermacht radicaal is gereorganiseerd en dat zij kwalitatief veel beter is dan aan het einde van de tweede wereldoorlog. Hij zei verder dat de Sovjet-Unie niemand bedreigt. Zjoekov wees op de „algemene bewapeningsneiging" der kapitalistische landen en in het bijzonder der Verenigde Staten, die zich vooral toeleggen op het vervaardigen van atoomwapens. Hij bracht de Sovjet-geleer- den en deskundigen dank voor de „hoge kwaliteit der wapens, die zij voor leger, vloot en luchtmacht hebben vervaardigd". Zjoekov zei, dat het dwaas is te geloven, dat in een toekomstige oorlog atoomwapens alleen maar voor tactische doelen in het frontgebied gebruikt zouden worden. Hij waarschuwde, dat de Sovjet-Unie een der gelijke beperking nooit aanvaarden zou. De Sovjet-Unie zou een atoomaanval zeker beantwoorden met een aanval met water stof- en atoombommen op Amerikaans ge bied. De minister zei evenwel, dat de uit slag van een nieuwe oorlog niet zo zeer zou worden beslist door technische uitrusting als door de bevolking. De Sovjet-strijdkrachten bezitten ver schillende typen atoom- en waterstofwa pens en raketten voor lange afstand. Zij hebben ook een eerste klas luchtmacht van straalvliegtuigen, die tegen elke taak opge wassen is. De Sovjet-Unie is verplicht strijdkrachten te handhaven die in staat zijn het moederland te verdedigen, aldus Zjoekov. De Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, zei dat het komende be zoek van Kroesjtsjev en Boelganin aan Groot-Brittannië een nieuwe gelegenheid Molotov biedt om ëen betere wederzijdse verstand houding te scheppen en te streven naar vermindering der internationale spanning. „Onze wens, om de betrekkingen met Groot-Brittannië te verbeteren blijft on veranderd". Molotov sprak in hoofdzaak over internationale aangelegenheden,waar bij hij er op wees dat „onze successen op binnen- en buitenlands gebied nauw ver bonden zijn met het feit, dat na het vorige (negentiende) partijcongres het centrale comité het beginsel van het gemeenschap pelijke leiderschap heeft aanvaard". Ook hij wees op de Sovjetrussische vredeswil. Molotov zei dat er slechts twee wegen zijn om de huidige internationale geschillen te regelen, „onderhandelingen of oorlog". Wij moeten meer dan ooit de massa's, die geen oorlog wensen, bundelen, zo zei hij. Naar verluidt leverde Molotov critiek op veel afdelingen van zijn ministerie. Vice-premier Kaganovitsj verklaarde, dat als Lenin de reis van Kroesjtsjev en Boel ganin naar India, Birma en Afghanistan had kunnen zien, hij gezegd zou hebben, dat dat was waarvan hij gedroomd had. Kaganovitsj zei, dat de mechanisatie van de Sovjet-industrie, die reeds op een hoog peil staat, veel verder moet worden uitgebreid, omdat er nog steeds veel werk met de hand gedaan wordt. President Tito van Joegoslavië heeft een boodschap gezonden aan de Russische com munistische partij, waarin hij zijn bevredi ging uitspreekt over „de geleidelijke en on herroepelijke verbetering in onze betrek kingen". Tito zei verder: „Ik ben van me ning dat we nog lang niet tevreden mogen zijn met de internationale toestand, doch we kunnen vol vertrouwen zeggen dat de stem van de vrede zekere oproepen tot oorlog in steeds grotere mate het zwijgen oplegt". De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Averell Harriman, die kandi daat is voor het presidentschap van de Verenigde Staten, heeft verklaard dat het congres in Moskou een natuurlijk gevolg is van de „rampzalige gevolgen" van de Ge- neefse topconferentie. De pogingen van de Sovjet-Unie op dit congres om de vrije wereld ervan te overtuigen, dat het com munisme grondig gewijzigd is, noemde hij „een grote samenzwering". Londense waarnemers beschouwen de toespraak van vice-premier Mikojan als een krachtige uitspraak voor hervatting der betrekkingen tussen de communistische partijen der Sovjet-Unie en van Joegosla vië. Men acht de rede voorts theoretisch en tactisch gezien van het hoogste belang. Zy wordt beschouwd als het sprekendste voor beeld tot nu toe van de beweging, begonnen sinds het aan de macht komen van premier maarschalk Boelganin en secretaris-gene raal Kroesjtsjev, om Stalins leerstellingen op te ruimen. Mikojan zei dat een uitspraak van Stalin in diens boek „Economische problemen van het socialisme in de Sovjet-Unie" „ons nauwelijks kan helpen en nauwelijks juist is". In de gewraakte passage wordt gezegd, dat na het uiteenvallen van de „kapitalis tische markt" de omvang van de produktie in de betrokken landen zal verminderen. Mikojan was van oordeel, dat „deze bewe ring geen verklaring vormt voor het geheel en de tegenstrijdige facetten van het mo derne kapitalisme en voor het feit van de stijging der kapitalistische produktie in vele landen na de oorlog." „Trouwens", zo voegde hij er aan toe, „wij moeten opmerken, dat verscheidene andere opvattingen over economische pro blemen na een nauwkeurige overdenking, DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Cardinal de Retz: Er zijn zekere tijden, waarin zekere mensen altijd gelijk heb' ben. Zjoekov ook een diepgaande studie en een critische herziening door onze economen vereisen van uit het oogpunt van het Marxisme- Leninisme". Zo noemde hij de theorie van „de absolute stilstand van het kapitalisme", vreemd aan de leer van Marx en Lenin. Mikojan vond het voornaamste werk over de geschiedenis der communistische partij, de „korte weg", dat onder toezicht van Stalin werd geschreven en kort na de oor log werd uitgegeven, „onbevredigend". Het huidige partijcongres achtte Mikojan „het belangrijkste in de geschiedenis der partij" sinds de dood van Lenin. Volgens welingelichte kringen veroor zaakte de rede van Mikojan met de open hartige behandeling van partijzaken onder Stalin en de duidelijk uitgesproken „breuk met het verleden" opschudding. Mikojan wees er op, dat regering en partij „zekere starre werkwijzen" in de diplomatie en de handelsbetrekkingen met het buitenland hebben afgeschaft en het isolement van de openbare en staatsorganisaties in de Sovjet- Unie hebben doorbroken. genomen om niet in- moeilijkheden te komen met de voorraden brandstoffen. Zo is bepaald, dat de scholen in de gemeente moeten worden gesloten. Te Hollum is geen anthraciet meer en er zijn ook geen sinaasappelen of ander vers fruit meer verkrijgbaar. Op het vrije veld van het eiland ligt overal een halve meter sneeuw. Doordat deze sneeuw bij windstilte is neergevallen, is er geen open plekje voor vogels. Ook voor reeën die in wilde staat in bos en duin ronddolen, is de toestand précair. De vogelwacht van Ameland heeft vele voederplaatsen voor vogels aangelegd. Ook de hazen en konijnen worden niet vergeten. Voor de reeën wordt op verschillende plaatsen hooi neergelegd. De hotelhouder W. R. Hofker te Nes heeft in 1951 een reeënpaar losgelaten: daardoor is nu een kudde van ongeveer 20 stuks ont staan. Er is gebrek aan verschillende artikelen, die aangevuld worden per postpakket. De luchtmacht heeft sinds 30 januari geen enkele dag verstek laten gaan, ondanks slecht zicht of sneeuwbuien. Wegenwacht helft vogels De ANWB heeft zijn hele wegenwacht korps ingezet om de in ons land hongerende vogels te helpen. De bond doet een beroep op het publiek om langs de W.W.-routes brood resten en ander voedsel ter beschik king van de wegenwachters te stellen. Deze zullen er voor zorgen dat dit wordt ge deponeerd op de plekken en bij de wakken in de waterwegen waar veel vogels bijeen zijn. Het comité „Wintervoeding Vogels" heeft een beroep gedaan op de minister van Bin nenlandse Zaken voor hulp aan vogels die in nood verkeren. De minister heeft hulp toegezegd via de BB-organisaties, voorzo ver deze organisatie daartoe in staat is. Van BB-zijde vernemen wij hierover, dat deze hulp waarschijnlijk zal bestaan in het transporteren van voedsel naar cen traal gelegen plaatsen. Leden van de Amsterdamse jeugdraad brachten hedenochtend voedsel aan de tal loze vogels aan het Noordzeekanaal en de Afsluitdijk, die zich tengevolge van de weersomstandigheden in jammerlijke toe stand bevinden. Kinderen van 40 a 50 Amsterdamse scholen hebben voor deze voedselcampagne brood bij de Amsterdamse burgerij opge haald. Met twee vrachtauto's zal het voed sel naar de verblijfplaatsen van de vogels worden vervoerd. Hoe uitgeput de duizenden vogels zijn, die nu al wekenlang door vorst en honger worden geplaagd, blijkt wel uit het relaas van luitemant ter zee C. J. C. Hamilton, die zatei-dag met een helikopter van de Marine-vliegdienst voedsel heeft gebracht aan de vogels op het IJsselmeer. Toen luiternant Hamilton boven de enorme vogelconcentratie kwam, de grootste die hij ooit had gezien, gingen alle vogels verschrikt op de wieken. De dieren streken echter slechts honderden meters verder weer uitgeput neer en toen de vlie ger een kwartier later weer boven de plaats kwam waar hij voedsel had afgeworpen, bleken veel vogels nog niet in staat te zijn geweest bij het voedsel te komen. Overigens stelde luitenant Hamilton vast, dat de 500 kg voedsel, waarmee hij van Valkenburg was opgestegen, bij lange na niet toereikend was om de grote massa vogels, die bijeengegroept zijn, te voederen. Door een mankement aan het vliegtuig kon gisteren geen vlucht worden gemaakt, maar vandaag zal weer een helikopter van de Marine-vliegdienst een voedervlucht maken. Ondanks ijs: radijs Zelfs tijdens deze strenge vorst zijn de eerste bewijzen, dat de lente in aantocht is, al geleverd. Op de veiling Westerlee voerde de tuin der N. van Straten uit Maasdijk de eerste radijs aan. Zij bracht 28 cent per bos op. Het zo genoemde loónruimterapport van de Sociaal-Economische Raad is thans vrij gegeven voor publikatie. Als uitgangspunt voor het onderzoek heeft een algemene karakteristiek van de huidige economische situatie in ons land gediend. Het cijfer materiaal steunt in hoofdzaak op ramingen, die door het Centraal Plan-Bureau werden verstrekt. Uit het rapport blijkt dat de raad alge meen van oordeel is, dat, tot welke conclu sies men ook komt ten aanzien van een eventuele achterstand van de lonen, de vraag van een doen verdwijnen van die achterstand mede moet worden beantwoord in het licht van de economische gevolgen, die optreden bij het inhalen van deze achterstand. In het rapport wordt een vijftal maat regelen genoemd, die ertoe zouden kunnen bijdragen om een geconstatéerde achter stand op te heffen. Tot een positieve uit spraak over de te nemen maatregelen is de raad. gezien de vele standpunten, die van de zijde van de verschillende leden naar voren kwamen, niet gekomen. (Men zie pag 7.) MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft opnieuw geprotesteerd tegen het ver schijnen van Amerikaanse ballons boven Sovjet-gebied. Het Amerikaanse antwoord op het eerste Sovjet-protest, wordt ver worpen. Herhaald wordt, dat het zenden van de ballons over Sovjet-gebied schen ding van de Sovjet-soevereiniteit betekent en in strijd is met de algemeen aanvaarde internationale wetten. De Sovjet-regering biedt aan in New York, Washington, Londen of Parijs Ameri kaanse ballons met de daarbij behorende instrumenten, die in de Sovjet-Unie zijn onderschept, ten toon te stellen, om aan te tonen, dat de ballons niet voor weerkun dige waarnemingen, doch voor militaire doelen opgelaten worden. De nota wijst opnieuw op het gevaar van botsingen tussen ballons en vlieg tuigen en het gevaar dat de bevolking loopt als de ballons dalen. Voorts wordt gezegd, dat „nota genomen" is van de Amerikaanse verklaring, volgens welke maatregelen genomen zullen worden om te verhinderen dat Amerikaanse ballons bo ven Sovjet-gebied komen. Ook Buiten-Mongolië heeft tegen schen ding van zijn luchtruim door Amerikaanse ballons geprotesteerd. ADVERTENTIE BOSTON (Reuter) J. B. Hynes, bur gemeester van Boston en lid der commis sie, die president Eisenhower raadt inzake de Amerikaanse burgerverdediging, heeft verklaard dat de Sovjet-Unie een inter continentale raket, met een atoomlading in de kop, heeft vervaardigd, die zo krachtig is, dat het burgerverdedigingsstelsel moet worden herzien. Hynes, die dit verklaarde na teruggekeerd te zijn van een bijeen komst van Amerikaanse burgemeesters te Washington, verklaarde verder dat deze raket Boston vanuit de Sovjet-Unie in een half uur kan bereiken. Hij voegde hieraan toe dat de ontwikkeling op het gebied van rakettenbouw dermate snel is, dat de een half jaar geleden opgestelde plannen voor de Amerikaanse burgerverdediging reeds verouderd zijn. Val Peterson, het hoofd van de Ameri kaanse burgerverdediging, deelde de bur gemeester mede dat, indien de Russen eenmaal beginnen met het regelmatig ver vaardigen van intercontinentale geleide projectielen, het in geval van dreigend oor logsgevaar mogelijk noodzakelijk zal zijn de belangrijkste Amerikaanse steden reeds voor een begin van vijandelijkheden te ont ruimen. Evenwichtig De Amerikaanse minister van de Lucht macht, Quarles, heeft voor de commissie voor de toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verklaard, dat het evenwicht tussen Oost en West niet aanzienlijk geschaad zal worden, als de Sovjet-Unie raketten met een actieradius van 1500 mijl bezit. Verklaringen dat bal listische raketten wapens zijn waartegen geen verdediging mogelijk is, noemde de minister „zeer misleidend en nadelig vooi de Amerikaanse positie". Quarles heeft niet rechtstreeks verklaard, dat de Amerikaan se militaire autoriteiten geloven dat de Sovjet-Unie reeds goede raketten met een dergelijk bereik bezit. Geruststellend Onlangs deelde Eisenhower in een pers conferentie te Washington mede dat een oorlog met draadloos bestuurbare atoom projectielen het einde van de mensheid zou kunnen betekenen. Hij sprak toen bewe ringen dat de Verenigde Staten op het ge bied van de constructie van die nieuwe wapens een achterstand zouden hebben op de Sovjet-Unie tegen. Enkele dagen later deelde de Ameri kaanse minister van Defensie, Wilson, mede na een bezoek aan twee centra waar men werkt aan de vervolmaking van die wapens dat de openbare mening er geen denkbeeld van heeft hoeveel kennis, kapi taal en mankracht voor dit werk worden gebruikt. In de Verenigde Staten en Groot- Brittannië wordt koortsachtig gewerkt aan een inter-continentaal projectiel dat 5000 mijl ver een atoomontploffing teweeg zal kunnen brengen. BARTEIJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 STURKA DAMESPANTALONS (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome licht bew. sneeuw sneeuw geheel bew. geheel bew. sneeuw zwaar bew. mist sneeuw nevel onbewolkt nevel half bew. nevel nevel mist Poolsneeuw nevel sneeuw sneeuw Poolsneeuw nevel to SS zo O nno z n no nnw ozo z O nnw w mnw windstil windstil windstil wnw windstil windstil w w wihdstil to a t. c Sb a z s -10 0,3 -3 8 -9 0,1 -4 1 -2 6 0 4 -6 0 -12 2 -8 0,2 -11 0 -9 0 -10 0 0 2 -12 3 -14 2 -18 1 -12 0,1 -11 2 -2 2 -7 3 -13 0,6 2 3 Den Helder mist matig z -12 4 Ypenburg geheel bew. matig zo -7 1 Vlissingen zwaar bew. matig z -8 2 Eelde geheel bew. windstil -12 1 De Bilt geheel bew. zwak zo -8 2 Twente geheel bew. zwak zo -9 1 Eindhoven sneeuw zw. zzw -8 2 VTv.Z.-Limb. sneeuw mat. zzw -8 2 Neerslag laatste 24 uur. <Wrr,VN ooonooooccr» ^**xvvir)rv-orxvvwyyy>vY»OOOOOOC WEINIG WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen maar hier en daar mist. Morgen toenemende be wolking met plaatselijk wat sneeuw. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Strenge tot matige vorst. 21 februari Zon op 7.47 uur, onder 18.05 uur. Maan op 12.34 uur, onder 4.24 uur. 26 febr. Maanstanden 2.41 uur: volle maan J XXXXXXX)OOC*»(XXXXXXX>OCïOOOO<X)COOOOOOOOOCJOa e

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1