Overtuigende overwinning Typhoons op Black Pirates Schaatsen slijpen Méér dan ooit.J rsena Sport in het kort verstopping Wereldtijd van Cockie Gastelaars De basketbalcompetitie IHJ verraste Punch 85 ct GRETHA DE BRUIJN Hockey Nederlands dames-team voor Wembley-stadion Badminton-kampioen- schappen in Haarlem IJshockey Scheiding voorgesteld voor Europees- en wereldkam pioenschap ijshockey Skisport Toni Sailer toch prof? Aanstaand weekeinde geen competitie-voetbal Ook geen hockey en handbal Het HVB-programma Nederlandse boksers wonnen in Amsterdam Voetbal Engelsman Luty leidt DuitslandNederland Om de Engelse beker Speciale voetbalpool bij wereldkampioenschappen Overalbovenal SUPER QUALITY Arsenal King Filter KALODERMAGELEE voor RUWE, GESPRONGEN handen De KNSB-Kalender De zesdaagse van Aarhus Charly Gaul in opstand tegen de fiscus Geef de strijd niet op tegen AMSTERDAMSE RIJTUIG MIJ N.V. Amerikaanse ballon dreef van Japan naar Madeira Autobestuurder door lifter bestolen Examens Radiomonteur verdacht van verduistering van veertigduizend gulden Oude molen uitgebrand te Raamsdonksveer Anderhalf jaar geëist voor vervalsing van verkoopstaten VRIJDAG 24 FEBRUARI 1956 Het herenteam van Typhoons heeft in de districtsklasse van de basketbalcompetitie wederom een lastige klip omzeild door in de plaatselijke ontmoeting tegen de Haar lemse kampioen Black Pirates een grote en overtuigende 6935 overwinning te be halen. Hoewel vooral in de eerste helft door de kampioenen dapper partij werd ge geven, slaagden Meenhorst en de zijnen er na de hervatting niet In het de Typhoons- ploeg bijzonder lastig te maken, zodat Typhoons alsnog een gemakkelijke zege be haalde. Ofschoon een plaatselijke ontmoeting meestal een zekere spanning met zich brengt, is deze belangrijke ontmoeting toch wel bijzonder tegengevallen. Slechts zelden kwamen de teams in hun normale spel en mede door de grote felheid waar mede door beide ploegen werd gespeeld, kreeg de strijd vooral in de eerste helft een bepaald „onvriendelijk" karakter. Gelukkig veranderde het spelbeeld na de her vatting geheel, waardoor de verstandhouding binnen de lijnen weer enigszins ver beterde. Reeds direct in deze ontmoeting nam Typhoons de leiding door het inschieten van een toegewezen strafworp van Hooy- veld (1-0), waarop de Pirates-aanvoerder Meenhorst echter direct het antwoord klaar had en zijn ploeg de leiding bezorg de (12). Toch slaagden de Pirates er niet in het overwicht van Typhoons af doende te breken, zodat na enkele minuten spelen het scorebord een grote 166 voor sprong van The Typhoons te zien gaf. De Haarlemse kampioenen gaven de strijd echter niet op en de Pirates zagen zelfs kans de strijd te verplaatsen naar de andere basket en slechts door bijzonder ongelukkig schieten bleef de Typhoons- voorsprong gehandhaafd. Dankzij een bij zonder produktieve bui van Hans van Elk liep het Typhoonsteam echter weer be hoorlijk uit, zodat de rust alsnog inging met een 31-17 voorsprong van The Ty phoons. Ook na de hervatting nam Typhoons initiatief en nadat Heymel de voorsprong had vergroot werd het vlotte samenspel van de Typhoonsaanval de verdediging van de Pirates te machtig, zodat achtereenvol gens Hooyveld, Argeloo en Ruud van Elk de voorsprong verhoogden voor de Ty phoons, waardoor de zege reeds na tien minuten vaststond. Hoe de kampioenen zich ook inspanden, het gelukte het team niet door de uitstekende Typhoons ver dediging heen te komen. Aan de andere kant deden de Typhoonsaanvallers het beter en regelmatig werd de voorsprong nog vergroot, zodat het einde v.an deze te leurstellende ontmoeting met een volko men verdiende 69-35 overwinning van The Typhoons kwam, waardoor het team zich nog volledig in de kopgroep heeft ge handhaafd. Verrassing In de heren overgangsklasse bracht de ontmoeting I.H.J. tegen het Delftse Punch een grote verrassing. Hoewel de ploeg van de Indisch-Hollandse Jongeren onvolledig binnen de lijnen verscheen en zelfs geen wisselspeler had, behaalde het team een duidelijke en verdiende zege tegen de Delftse studentenploeg (34-22), hetgeen zonder twijfel een bijzonder fraaie presta tie was. Vooral de beweeglijke Stanley Lo a Njoe had in deze I.H.J.-zege een groot aandeel. Hij scoorde de meeste punten in deze ont moeting. Een aantrekkelijke en spannende wedstrijd, waarin het spel van de gasten wel enigszins tegenviel. Het zag er overigens niet naar uit dat de I.H.J.-ploeg deze wedstrijd zou gaan win nen, want reeds spoedig hadden de gasten ADVERTENTIE SPECIALE INRICHTING voor het vakkundig slüpen van FRIESE SCHAATSEN - NOREN COMBINOREN - KUNSTSCHAATSEN JONGENSNOREN JACKS, TRUIEN EN PANTALONS voor dames en heren. SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100% SERVICE Voor de hockeywedstrijd tussen de dames elftallen van Engeland en Nederland, die zaterdag 10 maart in het Wembleystadion in Londen zal worden gespeeld, is het Neder landse team als volgt samengesteld: Doel: Jo Jurrissen (BDHC). Achter: Sonja de GreveDudok van Heel (Laren), captain, en Jeanne Hogestyn (Be Fair). Midden: Inge den Tex (Amsterdam), Bea Terlingen (Be Fair) en Dinl Burgersdijk (Amsterdam). Voor: Elly Bleekemolen (Be Fair), Marjo- Iijn Heering (BDHC), Nannie van Nierop (Amsterdam), M. Vigeleyn (Kieviten) en Trix Nillesen (EMHC). Reserve: Thea Glasz ('t Gooi). Tijdens het weekeinde De nationale badmintonkampioenschappen worden morgen en overmorgen in de grote verwarmde zaal van het Krelagehuis in Haarlem gehouden. Ook dit jaar is de be langstelling voor deze nationale wedstrijden weer bijzonder groot, want niet minder dan driehonderd inschrijvingen kwamen binnen, zodat zelfs een selectie noodzakelijk bleek. Het is jammer dat de Nederlandse kam pioene enkelspel dames niet in staat is haar titel te verdedigen, zodat Els Robbé deze titel thans vrijwel zeker weer zonder strijd zal moeten afstaan aan de oud-kampioene Annie Koch van Smash uit Den Haag. Ge heel anders is het echter bij de heren in het enkelspel, waar de grote strijd gestreden zal worden door de kampioen Den Hoed uit Den Haag en de Duinwijck-speler Bob Loo. Reeds tijdens een in Nijmegen gehouden toernooi slaagde de Duinwijcker er in de kampioen overtuigend te kloppen (152; 152), zodat kampioen Den Hoed het in een eventuele finalewedstrijd tegen de Duin wijcker zonder twijfel bijzonder zwaar te "erduren zal krijgen. De wedstrijden zullen terdag reeds om twee uur aanvangen, ter- ij 1 de aanvang van de zondag-wedsrijden s gesteld op negen uur des morgens. een kleine 6-0 voorsprong. Toch bleef de aanval van I.H.J. met de snelle spelers Strocker-Njoe en Struwer bijzonder ge vaarlijk, zodat de achterstand weer gelei delijk werd weggewerkt en omgezet in een 14-12 voorsprong bij het ingaan van de rust. Nog steeds zag het er niet naar uit dat I.H.J. de zege zou gaan behalen, doch de gasten maakten het I.H.J. reeds direct na de hervatting bijzonder gemakkelijk door de sterke Nije aan de kant te houden. Na tuurlijk bleef dit gewaagde experiment niet zonder gevolgen, zodat met nog slechts tien minuten te spelen de I.H.J.-voor sprong tot 30-19 was vergroot. Bij deze stand werd Nije weer binnen de lijnen gebracht en hoewel vooral deze speler er in slaagde de I.H.J.-aanvallers het scoren te beletten, zagen de Delftse gasten toch geen kans de strijd naar de andere kant te verplaatsen, zodat met een 34-22 nederlaag genoegen moest worden genomen. Een verrassende uitslag, die de spanning in deze klasse nog slechts ver hoogt. De uitslagen waren: Dames: AuroraH.O.C. 3 1315; Ty phoons 3—R.C.H. 2 0—2 (regl.H.O.C. 2 Antilopen 2 2213. Heren: AuroraOld Boys 2935; Rapi- ditasTyphoons 2 3139; Black Pirates Typhoons 3569; I.H.J.Punch (Delft) 34—22. Vanavond worden in de verwarmde zaal van het Krelagehuis de belangrijke wed strijden AntilopenThe Arrows (R'dam) om 19.50 uur en White StarsI.H.J. om 21.15 uur gespeeld. De vice-voorzitter van de LÏHG (de Inter- Nationale IJshockey Federatie), de Engels man J. F. Ahearne, zal op het eerstkomende congres van de federatie een voorstel doen met betrekking tot het wereld- en Europees kampioenschap. Het plan van Ahearne houdt in dat de vier sterkste landen welke dit zijn kan aan de hand van het eind-klassement van de kam pioenschappen 1957 in Moskou bepaald wor den tezamen met Amerika en Canada in 1958 zullen spelen om de wereldtitel. De overige Europese landen zullen te beginnen met 1958 in een toernooi strijden om de titel van Europees kampioen. De vier landen die uitkomen in het toernooi om het wereld kampioenschap, mogen, indien zij zulks wensen, hun B-ploegen afvaardigen naar het Europees kampioenschap. De laagst geplaatste van het toernooi om de wereldtitel degradeert naar de groep, die speelt om de Europese titel, de v/innaar hier van gaat over naar het toernooi om het we reldkampioenschap. Opvoering van het spel peil in Europa ligt aan het denkbeeld van Ahearne ten grondslag, terwijl hij tevens denkt een grotere publieke belangstelling te trekken. Verder voert hij aan dat indien zijn plan verwezenlijkt wordt, de zwakkere ploe gen niet meer zullen worden ontmoedigd door de zware nederlagen die zij anders lei den tegen de sterkste landen. De drievoudige Olympische kampioen en Wereldkampioen Toni Sailer heeft nogmaals verklaard, dat hjj dit jaar aan geen enkele wedstrijd meer wil meedoen. Hij heeft name lijk geen tijd om te trainen. Maar de geruch ten worden steeds sterker, dat de Oosten rijkse crack bezig is professional te worden. Hij heeft een stroom van aanbiedingen ont vangen van allerlei filmmaatschappijen. Be weerd wordt dat Amerikaanse film- en tele visie-ondernemingen hem een salaris van 500 tot 800 dollar per week hebben aangeboden. Dok een Zuidduitse filmmaatschappij zou hem een aanlokkelijk voorstel hebben gedaan, met het verzoek de volgende week proef-opnamen te komen maken. Alle wedstrijden, vastgesteld door de K.N.V.B. voor zaterdag 25 en zondag 26 februari, zowel voor het betaalde als voor het amateurvoetbal, zyn in verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Het programma van zaterdag 25 en zondag 26 februari wordt verschoven naar respec tievelijk zaterdag 3 en zondag 4 maart. Alle competitiewedstrijden voor de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond voor zondag aanstaande zijn wegens de slechte gesteldheid van de terreinen afgelast. Het programma is verschoven naar zondag 4 maart. Alle wedstrijden van het Nederlands Hand bal Verbond voor dit weekeinde zijn, in ver band met de vorst, eveneens afgelast. Het voetbalprogramma van de HVB van 18 en 19 februari beginnende met de wed strijd Hoofddorpse Boys—-BSM is ver schoven naar het weekeinde van 3 en 4 maart. In Krasnapolsky in Amsterdam zijn don derdagavond internationale bokswedstrijden gehouden. In de eerste partij (vlieggewicht) over acht ronden won de Amsterdammer Gerard Berkhout (52.7 kg) op punten van de Duitser Walter Limbach (55.7 kg). De partij tussen Nick Moos (67 kg) en de Fransman Sigi Jar.vch (67(4 kg) kreeg een spoedig einde, omdat de Fransman na de tweede ronde opgaf^ In die ronde had hij tijdens de felle slagwisselingen waarschijn lijk een duim van Nick Moos in het rechter oog gekregen. Het oog zwol zo sterk op dat- hij er aan het eind van de ronde niet meer mee kon zien. Wel mocht hij van de ringarts doorboksen, maar Jarych oordeelde het zelf beter om de strijd maar op te geven. De Amsterdammer Lex Crissy (66 kg) werd in zijn partij tegen de Duitser Hans Nese- mann (66 kg) winnaar toen de Duitser in de derde ronde opgaf. Hij klaagde over pijn in de rechterhand. Het opgeven van Nesemann maakte zulk een vreemde indruk de ringarts was van mening, dat hij door had kunnen boksen dat aanvankelijk besloten werd de gage van de Duitser in te houden en een onderzoek in te stellen. Maar een kwartier later constateerde de ringarts, dat de rechter wijsvinger danig was opgezwollen en toen werd het eerst genomen besluit weer ingetrokken. Nesemann vertelde, dat hij enkele maanden geleden in een party een fractuur aan deze vinger heeft opgelopen. Hij heeft een tijd lang zyn hand in gips ge had, maar had twee maanden geleden de training hervat. De Amsterdammer Harko Kokmeyer (66 kg) won voorts op punten van de Duitser Alois Brand (68 kg). Deze party ging over acht ronden. Als scheidsrechter voor de interlandwed strijd DuitslandNederland op 14 Maart in Dusseldorp heeft de Engelse Voetbalbond, die daartoe was uitgenodigd, de heer A. W. Luty uit Leeds voorgedragen. De heer Luty, die ook in ons land geen onbekende is, be hoort met Arthur Ellis, Bill Ling, Mervyn Griffiths en Leafe tot de beste vertegen woordigers van het Britse scheidsrechters- koms. De wedstrijd NederlandIerland op 16 mei in Amsterdam zal door een Duitse scheidsrecher worden geleid. In de overgespeelde wedstrijd voor de vijf de ronde van de Engelse beker-competitie heeft West Ham United met 3-2 gewonnen van Blackburn Rovers. Deze stand werd in de verlenging bereikt, nadat men gedurende de normale speeltijd tot 2-2 was gekomen Voor de zesde ronde komt West Ham United uit tegen Tottenham Hotspur. De Zweedse Voetbalbond, die in 1958 het wereldkampioenschap organiseert, heeft een begroting opgemaakt. Bij de 32 wedstrijden die op Zweedse bodem werden gespeeld, rekent men op ongeveer 355.000 toeschouwers, die een opbrengst van 2.6 miljoen kronen zouden garanderen. Berekend is echter, dat de onkosten 2.94 miljoen zullen bedragen, zo dat een nadelig saldo van 325.000 kronen (ongeveer 236.000 gulden) uit andere middelen moet worden ahngevuld. Dit hoopt men met een speciale voetbalpool, ter gelegenheid van het wereldkampioenschap te bereiken. De Voetbalbond heeft reeds toestemming gevraagd aan het ministerie van Handel. ADVERTENTIE BUTER. De nationale langebaan-wed- strijden. die in 's Gravenzande zijn gehouden over 500 en 1500 meter, zijn gewonnen door de Hagenaar Buter met 111,233 punten voor Louwers (Zutfen) 111,667 punten en Van Dorp (Den Haag) 112,033 punten. ziet u de pakjes Arsenal te voorschijn komen. Want waar gerookt wordt, is Arsenal present. Koninklijk van aroma! Rookt u liever een filter tip? Neem dan de nieuwe van dezelfde beproefde kwaliteit! Kruidig, zacht, voortreffelijk! Met of zonder filter dezelfde prijs ADVERTENTIE De volgende wedstrijden kunnen nog aan de KNSB-kalender worden toegevoegd: Zaterdag 25 februari Zaterdag 25 en zondag 26 februari: Amstel- district van het gewest Noordholland- Utrecht van de KNSB: vlaggentocht over 30 km. Start van 10 tot 14 uur in Abcoude, Ouderkerk aan de Amstel en Vinkeveen. Amstel-Rijntocht over 60 km. met een start in Woerden en in Uithoorn. Op 25 februari vanaf 12 uur, op 26 febxaiari vanaf 9 uur. Zondag 26 februari Molen- en Merentocht door het Uitgeester en Krommenieër veld over 35 km. Start in Krommenie vanaf 9 uur. De Drie Provinciën-tocht over 50 km. Startplaatsen Uithoorn. TolhuisNieuw- veen, Nieuwkoop en Zevenhoven. Merentochten van het merendistrict KNSB: De start van 20 km. tocht is in Leiden. 40 km.-tocht start in Leiden en Oude Wete ring. De 60 km.-tocht start in Leiden, Oude Wetering en Langeraar; de 90 km-tocht start in Leiden, Oude Wetering, Lageraar, Zeven hoven, Nieuwkoop en Tolhuis-Nieuwveen. IJsclub Oude Wetering: kortbaanwedstrij- den voor mannen op het Brasemermeer, aan vang twee uur. Het Merendistrict van de KNSB organi seert een 90 km. wedstrijdtocht over vier me ren, start negen uur in Leiden (opgegeven bij Bellevue, Leiden). Vrijdagmorgen bij de neutralisatie luidde de stand in de zesdaagse van Aarhus: 1. Nielsen—Leveau (Den.) 343 punten. Op een ronde: 2. SenfftlebenForlini (Fr.) 367 punten; 3. CarraraGodeau (Fr.) 315 punten; 4. RothBucher (Zwits.) 261 punten; 5. ZollWeinrich (Did.) 168 punten. Op twee ronden: 6. Van VlietPlattner (Ned./Zwits.) 271 punten; 7. Joergensen Olsen (Den.) 251 pünteri. De overige koppels volgden op drie of meer ronden. ADVERTENTIE 1 DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: j-)e I Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de gal toevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilietjes u helemaal van hardlijvig heid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, te veel eten. oververmoeidheid of ge' rek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoen de om u weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEV ERP1LLET1 ES - f 1.20 oer tlacou. De wielrenner Charly Gaul is de mening toegedaan, dat de zware ontberingen en de urenlange dagelijkse training, welke het ren nersvak vergt, een hogere financiële belo ning billijken dan de Luxemburgse fiscus toelaat. Hij heeft tot nu toe 50 percent van zijn inkomen aan de ontvanger van de be lastingen moeten afdragen, wat voor het af gelopen zomerseizoen alleen volgens een par ticuliere raming zo iets als f 18.000 betekende. Gaul heeft een onderhoud met de minister van Financiën van het groothertogdom aan gevraagd. ADVERTENTIE Houtplein 21 Tel. 10538 Imp. Hart Nibbrig Greeve N.V. Parkstraat 91 - Den Haag De Rotterdamse zwemster Cockie Gas telaars is de ster geworden van het zwem feest, dat donderdagavond in het gemeen telijk zwemstadion in Naarden werd ge houden en dat gedeeltelijk in het televisie programma van de NCRV werd uitgezon den. Met machtige slagen trok Cockie haar baantjes en liet de klokken stil staan op 1 minuut en 5 seconden, slechts 0.4 secon de boven het befaamde wereldrecord van Willy den Ouden op de 100 meter vrije slag. De Rotterdamse, die de laatste tijd keer op keer haar persoonlijk record scherper stelt, had er ditmaal weer een halve se conde afgehaald en doet de hoop herleven, dat het wereldrecord in deze afstand in gevaar gekomen door de „Aussies" in Nederlandse handen zal blijven. Greetje Kraan kon tegen dit geweld niet op en werd kansloos tweede in 1 minuut 7,2 sec. Op de 100 meter rugslag moest Geertje Wielema wederom de eer laten aan Jopie van Alphen, die met een tijd van 1 min. 12.5 sec. bijzonder goed uit de bus kwam en haar beste persoonlijke prestatie even aarde. Geertje Wielema eindigde in 1 min. 13.4 sec. De 100 meter vrije slag voor heren werd gewonnen door Theo Hoogveld in de knap pe tijd van 58.4 sec. voor Ad Boxem, die 1.3 sec. achter bleef. Gewaardeerde pun ten van het programma waren ook zwem wedstrijden in kleding en stijl 1900 en schoonheidspringdemonstraties door de En gelse Ann Long, de Nederlandse kampioe ne Els van Breda-Van der Horn en de Duitser Roland Schillinger. TOKIO (Reuter) Amerikaanse meteo rologen te Tokio hebben van een ballon die zij drie dagen tevoren hadden opgelaten, weerberichten over het gebied van Madeira ontvangen. De ballon was toen met een snelheid van 180 kilometer per uur over de Stille Oceaan, Noord-Amerika en het groot ste stuk van de Atlantische Oceaan gedre ven. De instrumenten van de ballon meld den op een hoogte van negen kilometer een temperatuur van dertig graden Celsius onder nu'l. Uit de kou Twee opvarenden van een Poolse trawler, die voor het ijs een toevlucht had gezocht in de zuid-Zweedse haven Helsingborg, hebben de politie aldaar asyl gevraagd als politieke vluchtelingen. SLALOM. Charles Bozon van de ski club Mont Blanc heeft bij de Franse kam pioenschappen de slalom voor de heren gewonnen. Tweede werd Bernard Perret, derde Georges Panisset. POBLET. De Spanjaard Miguel Poblet heeft de Ronde van Cagliard, de eerste be langrijke wielerwedstrijd in het Italiaanse seizoen, gewonnen. Hij legde de 50 km. af in 1 uur 22 min. 40 sec. en kreeg 40 punten. JERNBERG. De Olympische ski-kam pioen op de 50 km., Sixten Jernberg, heeft bij de Zweedse kampioenschappen met suc ces zijn nationale titel voor de 15 km. ver dedigd. Lennart Larsson en Sture Grahn werden resp. tweede en derde. AFGELAST. De Franse Voetbalbond heeft alle wedstrijden voor zondag aanstaan de in de eerste en tweede divisie afgelast in verband met de gesteldheid van de ter reinen. IJIIC. IJHC Den Haag is er in Garmisch Partenkirchen in geslaagd op de Duitse club Riessersee een 106 overwinning te behalen. Tussenstanden waren 04, 52, 50. Een autobestuurder, die in de Mamix- straat te Amsterdam een lifter had meege nomen, is door de laatste van 130 gulden beroofd. Toen hij met zijn donkeruitziende en Engelssprekende passagier ter hoogte van de Prins Hendrikkade was gekomen hield deze plotseling iets scherps tegen zijn rechterzijde terwijl hij de autobestuurder in het Engels te verstaan gaf dat hij moest stoppen. Nadat de lifter uit de achterbroek zak van de wagenbezitter een bedrag van 130 gulden had gehaald verliet hij de auto en l'iep in de richting van de Zeedijk. De politie, die van het gebeurde in kennis werd gesteld1, heeft in de omgeving een onder zoek ingesteld doch zonder resultaat. Leiden. Geslaagd voor het kandidaats examen Nederlandse Taal- en Letterkunde mej. E. Stranders te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde de heer A. J. Koevoet te Rotter dam. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer A. Verloop te Noord- wijk. De promotie geschiedde cum laude. Een 52-jarige radiomonteur uit Den Ilaag is door de politie aangehouden op verdenking van verduistering van enkele tienduizenden guldens ten nadele van een Hagenaar, die de huurkoopregelingen van de radiozaak van de monteur financierde. De radiomonteur wist het geld te krijgen door 180 valse huurkoopcontracten in te dienen en door zijn verplichtingen, om het door zijn stadgenoot voor echte huurkoop- contracten voorgeschoten geld, te innen en terug te betalen, niet na te komen. Van het verduisterde geld zou hij dure reizen naar het buitenland met kostbare auto's gemaakt hebben. De affaire begon in 1949. Toen ontving de Hagenaar, die de monteur steunde, van zijn schoonvader een bedrag van 60.000 gulden. De schoonvader wilde dat het geld aan zijn dochter ten goede zou komen, als hij overleden was. De schoonvader kwam zijn ziekte echter te boven en toen hij hersteld was, stelde zijn schoonzoon hem voor het geld te gebruiken om de huur koopregelingen van de radiomonteur, met wie hij inmiddels in contact gekomen was, te financieren. De radiomonteur zou echter de verplichting krijgen om zelf de afbeta lingen van de klanten te innen en af te dragen aan de geldschieter. Kortgeleden werd de radiomonteur fail liet verklaard. Bij het onderzoek door de curator bleek, dat er zeker voor 40.000 gul den verduisterd was. Al het geld bleek ver dwenen te zijn. Omstreeks half twee donderdagmiddag is brand uitgebroken in de eeuwenoude mo len „Zeldenrust" te Raamsdonksveer. Zo dra de brand was ontdekt hebben de brand weren van Raamsdonksveer en Geertrui- denberg geprobeerd algehele vernietiging van de molen te voorkomen. Dat is even wel niet gelukt. Het vuur ontwikkelde zich zo snel, dat pogingen tot blussen zinloos werden. Om kwart over twee stortte het binnenwerk van de molen in. Alleen de zwart geblakerde stenen muren, met de er op hangende wieken, staan nog overeind. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Op het ogenblik van het uitbreken van de brand werd in de molen gewerkt. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. De molen, die toebehoorde aan de firma Rom- bouts en De Bruyn en gebruikt werd voor het malen van graan, was de laatste molen die Raamsdonksveer nog rijk was. Hij was omstreeks 1800 gebouwd. Anderhalf jaar gevangenisstraf met af trek heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Rotterdam geëist tegen de 37- jarige vertegenwoordiger B. P. B. uit Rot terdam, wegens vervalsing van verkoop staten bij de fabriek, waar hij in dienst was van 19521955. Hij zou deze firma voor 38.000 hebben benadeeld. Ook zou er nog voor 6.000 aan goederen door hem ver dwenen zijn. De officier van Justitie zei bij zijn eis rekening gehouden te hebben met de ma nier waarop de vertegenwoordigers bij deze fabriek zijn behandeld. Maar ook al ver dienden ze weinig en moesten ze te hard werken, daarom mocht er nog niet ge knoeid worden. Bovendien, zei de officier, ging hij er mee door toen hij later andere werkzaamheden had. De verdediger voerde onder meer aan, dat er geen controle op zijn cliënt was uitgeoefend. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9