Luisterrijke maaltijd in Paleis op de Dam, prinses Beatrix ter ere c4 MORRIS itfwijoulwy/ Dooi thans definitief Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT P. W. Peerboom en A. D. Huijsman Positie van Kroesjtsjev in centraal comité versterkt „Wij willen onze kinderen het recht geven voor zich en de wereld hun gaven te bewijzen" Partijcongres te Moskou besloten Het woord is aan Darul Islam eist autonome staat Berlijn meldt komst van de lente Toast van Koningin op Beatrix en haar generatie Geen conflict tussen plicht en aanleg Menu Mooie taak Toast Scholen gesloten Overal wijkt de vorst Botsing in de lucht; één dode Braziliaanse opstandelingen het oerwoud in Engelse minister naar Cyprus „Desnoods met geweld" Weerrapport 7 0e JAARGANG No 198 MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 43 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. 'W* 1 1 1 Uitgave Grafische Bedrijver) Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I I |T., I 1 Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen, redactie. Redactie en Administratie Bijkantoor |j T' i E s B H Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. 1 1 Jj J[ g I P™ I 1 I B fk J| J J |L J8 JB franco p.p. ƒ7.- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. m0mt\ mm» Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar TER ERE VAN DE 18e VERJAARDAG van prinses Beatrix hebben de Koningin en de Prins der Nederlanden zaterdagavond in het Koninklijk Paleis op de Dam aan de leden der regering, en hoge Colleges van Staat, alsmede aan andere hoge autoriteiten, een diner aangeboden, waarbij ook prinses Wilhelmina aanzat. Dit diner zou oorspronkelijk op zaterdag 4 februari zijn gegeven doch het werd toen uitgesteld in verband met het overlijden van minister Donker. Aan het diner zaten negenenvijftig personen aan onder wie vijftien leden van de hofhouding. Nadat de gasten het Koninklijk Paar en prinses Beatrix hadden begroet in de Burgerzaal begaven zij zich naar de Troonzaal waar het diner werd gehouden. Tijdens het diner hield de Koningin een rede waarin zij zeide: „Het is een groot genoegen voor ons, haar ouders, onze oudste dochter vanavond met de hoogste autoriteiten in Nederland van Rijk en Staat in kennis te brengen en wij willen haar, waar zij thans de leeftijd heeft voltooid, waarop zekere grondwettelijke plichten en rechten haar zijn toegevallen, aanbevelen in uw warme belangstelling. Lieve Trix, achttien jaar is nog een heel jonge leeftijd. Men is gelukkig' al wel volwassen, maar ge lukkig nog niet meerderjarig, laat staan stemgerechtigd. Je grootmoeder, hier tot mijn grote vreugde aanwezig, was met achttien jaar reeds tot het koning schap geroepen, en zij was er door je overgrootmoeder op eminente wijze toe voorbereid. Voor haar was geen jong-zijn of plezier weggelegd. Vijftig jaren, waaronder ondenkbaar zware, heeft zij het land gediend, en pas daarna kon zij haar persoonlijke neigingen volgen, die zich, behalve op haar kunst, vooral richten op het heil der mensheid in al zijn ruimte en diepte. Jij en ik kunnen nooit genoeg dankbaarheid opbrengen voor haar groot voorbeeld". Sprekend over de taak van Prins Bern- hard als eventuele regent en over de Raad van Voogdij zei de Koningin tot haar doch ter: „Jij en ik zullen gaarne hier al onze erkentelijkheid willen betuigen aan je vader, voor zijn bereidwilligheid, tot nu toe het regentschap op zich te nemen, mocht dat inderdaad nodig zijn geweest. Wij kun nen bij een gebeurtenis als deze diep ver heugd zijn, dat ons gezin voltallig heeft mogen blijven. Het is mij een vreugde hier vanavond aanwezig te zien de leden van de Raad van Voogdij, die over de belangen van onze oudste dochter zou hebben ge waakt, mocht ik voor haar 18e verjaardag zijn komen te vallen. Het is zeker aan mij, dat het voorrecht toekomt, U dank te zeg gen voor uw bereidheid hierin zitting te hebben genomen, en mijn kind te hebben willen beschermen. U deed dit óf als parti culier óf ambtshalve, maar ook bij de ambtshalve leden meen ik die bereidwillig heid te hebben mogen bespeuren". „Achttien jaar is' nog heel jong. Mijn moeder was klaar voor haar taak op die leeftijd, en mijn ouders hebben, in hun grote plichtsgevoel, ervoor gezorgd ook mij bij het bereiken daarvan met de daarvoor XXXOOCCOOOCOOCCCCCOOCCCCCOOO-OCCCCCOCOCCCCCCCOOJDOSOOCC' De tafels waren tijdens het diner gedekt met tafellinnen, waarin als motief een druivenboeket van 1840, en versierd metp tulpen in verschillende kleuren als voor- boden van de lente. Het servies was f Sèvre porcelein. Het tafelzilver droegj 8 het rijkswapen en het fruitbestek hetk 8 Engelse. De wijnen, Champagne Moët'j et Chandon brut imperial, Corton Char- S 3 lemange en Chateau Latour, alle uit 9 8 het geboortejaar 1938 van prinses Bea- x 8 trix, werden gedronken uit het Amster- 8 8 dams glaswerk. 8 8 Het menu bestond uit ganzenlever g 8 met truffel, heldere bouillon met groen- ten, pasteitjes met oesters en kreeften- 8 8 saus, borsten van kapoen met verschil- 8 8 lende groenten, amandelijs en vruchten. 8 t Een strijkje uit de Marinierskapel derft Koninklijke Marine speelde tijdens hetg 8 diner onder andere Hongaarse en Ween- 8 se melodieën. De Koningin was gekleed i in een avondrobe van oud-rose met 8 goud, prinses Wilhelmina droeg een 8 licht grijs toilet, en prinses Beatrix een japon van crème damast. Prins Bern- o hard was gekleed in rok. Q nodige kennis uit te rusten. Mijn man en ik hebben een andere gedragslijn gevolgd, want wij willen onze dochters de gelegen heid bieden een school voor het Normale Middelbare of "Voorbereidend Hogere On derwijs af te lopen, en gewapend met een eindexamen-diploma het leven in te gaan, opdat zij op normale wijze een studie kun nen kiezen en volgen. Wij willen hun het recht geven zodoende voor zichzelf en de wereld hun gaven te bewijzen, en bij eer lijk falen hun pogingen daartoe te mogen hernieuwen. Of onze keuze goed is ge weest, weet ik niet. Wij hebben die echter met volle overtuiging gemaakt. Daardoor is Beatrix op dit ogenblik nog niet volken rechtelijk en economisch geschoold, en staatsrechtelijk niet dan summier. Zij koos zich de Leidse Alma Mater tot verdere leerschool, met de sociolo gie als studierichting een studie, waai de andere nodige en vele nuttige onderwer pen aan vast zijn te knopen en die op zichzelf volgens haar ouders en haarzelf de meest geschikte is voor haar vermoe delijke toekomst. Tevens is dit een studie richting, die haar eigen persoonlijkheid volkomen ligt. Dit samentreffen van het wenselijke met het zelf-gewenste, het ont breken van een conflict tussen plicht en aanleg, is een omstandigheid, waarvoor, lieve Trix, je niet dankbaar genoeg kunt zijn". ,.Ik ben wel eens heimelijk heel ontroerd geweest dat was toen je je padvind- stersgelofte aflegde, die was: God en je land te dienen. Je beloofde dat toen met echte ernst, en ik dacht aan wat misschien eens jouw taak zou zijn. Je hoeft daar niet bevreesd voor te zijn, want die is wel zwaar maar nog meer: mooi. Naast eigen schappen, die je daarbij in de weg zouden zitten, heb je er nog meer, die je daarbij zouden helpen. Bovenal heb je een zeer persoonlijk en zuiver gevoel voor wat recht, en voor wat jouw plicht is. Vorm het zo, dat het als het ware de weegschaal voor je wordt, waarop je kunt afwegen wat van belang is en wat niét. Moge daarbij het hogere belang steeds zwaarder voor je wegen dan het lagere, en tenslotte de door slag geven. Zo handelende zul je een standpunt innemen, van waaruit je blik op het leven zich dagelijks kan verruimen, en van waaruit je kunt leren zien, wat er in de wereld en in ons land goed is en positief". „Je bent wel verreweg de Benjamin aan deze tafel, maar dat hindert niet, want het herinnert de ouderen er aan, dat er een tijd aan het ontstaan is, die gans nieuwe aspecten en daarmee andere ver antwoordelijkheden oproept, en dat er een generatie komt die geconfronteerd zal zijn met dingen, waarvan wij nu misschien nog nauwelijks dromen. Een wereld-ge meenschap wil geboren worden, en gewel dige belemmeringen moeten daarvoor uit de weg geruimd. Wij kunnen ons nog geen voorstelling maken van de technische mo gelijkheden, die ten dienste van de komen de generaties zullen staan. Moge dit alles in vrede en in harmonie, en tot heil en ter vereniging der mensheid geschieden dit is nü onze zorg, onze wens, ons gebed. Tenslotte hef ik mijn glas op om, zeker met uw aller instemming, de pas achttien jarige en haar generatie, veel geluk, heil en zegen toe te wensen". ADVERTENTIE BARTEUORlSSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR: 48 A'DAM TEL 717162 WOLLEN TWEED REGENJASSEN LONDEN Reuter/AFP) Radio-Mos kou heeft gemeld, dat het congres van de Sovjet-Russische communistische partij, het eerste, dat sedert Stalin's dood is ge houden, zaterdag is besloten. Het congres heeft met algemene stemmen het resultaat van de verkiezingen voor het centrale comité van de partij goedgekeurd. Voorts werd eenparig het door premier Boelganin ingediende ontwerp voor een nieuw vijfjarenplan goedgekeurd. Partijsecretaris Kroesjtsjev, die de slot bijeenkomst voorzat, maakte de tekst be kend van een decreet omtrent het nieuwe program der partij, dat eveneens algemeen werd bekrachtigd. De vergadering werd besloten met het zingen van de internationale, gevolgd door ovaties van de communistische partij van de Sovjet-Unie. De verkiezing van leden van het centrale comité heeft in een geheime vergadering in het Kremlin plaats gehad. Dit comité neemt belangrijke besluiten omtrent alle kwesties van binnen- en buitenlandse politiek. Het centrale comité kiest op zijn beurt het „pre sidium" het hoogste regeringsorgaan in de Sovjet-Unie. Het resultaat geeft een duidelijke ver sterking van Kroesjtsjevs positie als partij secretaris te zien. In het nieuwe comité zijn de elf leden van het huidige presidium herkozen, name lijk de eerste partijsecretaris Nikita Kroesj tsjev, de premier maarschalk Nikolai Boel ganin, de president maarschalk Klimenti Worosjilov, de plaatsvervangende premiers Lazar Kaganovitsj, Anastas Mikojan, Mi- chail Perwochim en Maxim Saboerov, de mi nister van Buitenlandse Zaken Wyatsjeslav Molotov, oud-premier Georgi Malenkov, de secretaris van de Oekrainse communistische partij Alexei Kiritsenko en de secretaris van het centrale partij-comité Michail Soeslov. Er zijn 53 nieuwe leden, onder wie de plaatsvervangende minister van Buiten landse Zaken Andrei Gromyko, de vorige maand benoemde minister van Binnen landse Zaken Nikolai Doederov, de voor zitter van de éommissie voor staatsveilig heid generaal Iwan Serov en de secretaris van het partijcomité van de stad Moskou mevrouw Ekaterina Foertseva. De minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, die tot dusver plaatsvervangend lid was, heeft nu het volledig lidmaad'schap gekregen, even als maarschalk Moskalenko, die als mili taire commandant van het district Moskou een belangrijke rol bij het liquideren van Beria heeft gespeeld. Onder de personen die niet herkozen zijn bevinden zich Sergei Kroeglov, die tot voor kort minister van Binnenlandse Zaken was, admoraal Koeznetsov, die tot voor kort op perbevelhebber van de vloot was, en de minister voor de werktuigindustrie Leonid Melnikov. In het Koninklijk Paleis te Amsterdam is zaterdagavond een diner gegeven ter ere van prinses Beatrix. Het diner werd door Koningin Juliana en Prins Bernhard aan geboden aan de leden der regering en andere autoriteiten. Op het paleis maakte onze fotograaf met de Routine-camera bij gaande opname. We zien hierop, voorste rij v.l.n.r.: jhr. m.r. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van de Raad van State; dr. W. Drees, minister-president; mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer; Prinses Wilhelmina; Koningin Juliana; prinses Beatrix; Prins Bernhard; mr. J. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer; prof. dr. L. J. M. Beel, vice-pre mier en mr. dr. J. Donner, president van de Hoge Raad. Tweede rij v.l.n.r.: mr. J. R. H. van Schaik, minister ran Staat; mr. dr. R. H. Pos, gevolmachtigd minister van Suriname; mejuffrouw A. E. Oosterlee, directrice van het emigratiecentrum „Me- ridonin Frankrijk; de heer J. G. Suur- hoff, minister van Sociale Zaken; de heer A. C. de Bruyn, minister van Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatiemr. J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat; mej. mr. M. A. Tellegen, directeur van het Kabinet der Koningin; de heer J. van de Kieft, minister van Financiën; mr. F. J. F. M. van Thiel, minister van Maatschappelijk werk; mr. J. M. A. H. Luns, minister zon der portefeuille; mejuffrouw dr. A. de Waalstaatssecretaris; mr. J. W. Beyen, minister van Buitenlandse Zaken; mr. J. M. L. Th. Cals, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, lid der Tweede Ka mer; ir. H. B. J. Witte, minister van We deropbouw en Volkshuisvesting; prof. dr. J. Zijlstra, minister van Economische Za ken; prof. dr. W. J. A Kernkamp, minister van Overzeese Gebiedsdelen; mejuffrouw J. C. M. M. Geldens, particulier secreta resse van Prinses Wilhelmina; prof. mr. J. C. van Oven, minister van Justitie; mr. W. F. M. Lampe, gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen; prof. mr. P. S. Gerbrandy, minister van Staat. Derde rij v.l.n.r.: drs. M. de Bloeme, oud-voorzitter van de Algemene Rekenkamer; mr. A. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam; luitenant-generaal A. Baretta, chef lucht machtstaf; generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale staf; jhr. mr. dr. L H. K. C. van Asch van Wijck, procureur- generaal bij de Hoge Raad; vice-admiraal H. C. W. Moorman, staatssecretaris; dr. W. H. van den Berge, staatssecretaris; dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris; mr. dr. A. A. van Rhijn, staatssecretaris; mr. L. van der Tempel, voorzitter van de Alge mene Rekenkamer; dr. M. J. Prinsen, com missaris der Koningin in Noordholland; dr. A. A. L. Rutgers, oudste lid van de Raad van State. HET DOOIT. EINDELIJK! In de afgelopen nacht heeft het in het zuiden van het land nog plaatselijk streng gevroren. Het vliegveld Zuid-Limburg, waar het gisteravond nog onbewolkt was, meldde een minimum temperatuur van 12 graden onder nul. In Brabant daalde het kwik tot min vijf. Maar minder koude lucht begon inmiddels het land van het noorden uit binnen te dringen, waardoor de vorst in het noorden van het land getemperd werd. De temperatuur daalde daar slechts enkele graden onder het vriespunt. Op de Waddeneilanden liep zelfs vannacht de temperatuur al weer tot boven het vriespunt op. In het komende etmaal zal de luchtdrukverdeling in onze omgeving een belangrijke wijziging ondergaan. Een hogedrukgebied boven de Britse eilanden trekt zich in zuidelijke richting terug. Warme lucht van de Atlantische Oceaan wordt door westelijke winden naar West- Europa gevoerd. Het front, dat deze lucht begrenst, was vanmorgen Ierland al dicht genaderd en het zal ons land morgen bereiken, voorafgegaan door enige neerslag. Morgen zal deze warme lucht dan een definitief einde aan de vorstperiode maken, die nu ongeveer vier weken heeft geduurd, maar voor de warme lucht bij ons kan komen, zal het toch nog weer gaan vriezen. Vannacht worden opklaringen ver wacht waarbij het kwik van 3 tot 6 graden onder nul kan dalen. De kolenpositie in Den Bosch, Arnhem en Tiel heeft de gemeentebesturen doen be sluiten enkele scholen te sluiten. In Tiel zijn alle openbare scholen gesloten, in Den Bosch de ULO-, GLO-, BLO- en kleuter scholen van 27 februari tot 5 maart en de scholen van VHMO van 27 februari tot 1 maart; in Arnhem zijn de openbare middel bare scholen gesloten. Men vreest thans voor het lot van vier leden van de Deense marine, die gisteren naar zee afdreven in een „ijsboot". Zij waren uitgetrokken om vier jongens te redden, die zich op een drijvende ijsschots bevonden. De vier jongens werden gered door een andere reddingsploeg, maar van de vier mariniers heeft men tot nu toe geen spoor kunnen vinden. Vliegtuigen en ijs- brekers zijn thans op zoek naar de mannen. Overal begint het ijs te breken in de zeeën rondom Scandinavië, en vandaag kon men vanuit Frederikshaven tot aan de ho rizon open water zien. Ook in Spanje en Italië is de temperatuur thans vrijwel over al boven het vriespunt. Madrid, dat slechts weinig te lijden heeft gehad van de koude golf, registreerde een temperatuur- van 11 graden boven nul. In Portugal kon men de Porto-Braganza trein, die twee dagen had vastgezeten in een sneeuwbank, bevrijden. De trein vervolgde zijn weg naar Mirandela met nog acht passagiers, die gebleven waren om hun reis te beëindigen. Door de staten van het midden-westen van Amerika is een hevige storm getrok ken, waardoor veertien personen de dood WESTON, Engeland (United Press) Drie oefenvliegtuigen van de Britse mari ne zijn zondag in de lucht met elkaar in botsing gekomer> bij Weston. Een van de drie toestellen stortte brandend neer. De piloot kwam om het leven. De twee ande ren voerden geslaagde noodlandingen uit. De drie vliegtuigen kwamen tijdens een formatievlucht met elkaar in botsing. Twee ervan werden bestuurd door leerlingvlie gers, het derde door een instructeur. Na dat een der leerlingen was verongelukt slaagde de instructeur er in de andere leer ling per radio aanwijzingen te geven voor een noodlanding. vonden. Zes van hen waren inwoners van Zuid-Illinois, waar zaterdagmorgen een tornado was. Het ergst is echter het stadje Summer- field in Illinois getroffen. Terwijl de be woners nog sliepen trok zaterdagochtend een tornado over het plaatsje, die voor 800.000 dollars schade veroorzaakte aan huizen. Er was geen electriciteit en vele bewoners moesten Door het Rode Kruis en het Leger des Heils en andere hulporgani saties tijdelijk in scholen worden onderge bracht. RIO DE JANEIRO (Reuter) De lei der van de opstand in het gebied van de midden-Amazone in noordoost-Brazilië, majoor Haroldo Veloso, is volgens berich ten te Rio de Janeiro met een kleine groep aanhangers in het oerwoud verdwenen. Veloso was het laatste in Jacareacanga, waarheen hij was gegaan nadat hij de stad Santarem zijn hoofdkwartier had verlaten. De regering had gedreigd Jaca reacanga te bombarderen, indien Veloso zich niet overgaf. LONDEN (United Press) De Engelse minister van Koloniën, Alan Lennox- Boyd, is zondagochtend naar Cyprus ge vlogen voor urgente besprekingen met de gouverneur van het eiland, sir John Har ding. Ondertussen wordt uit Nicosia ver nomen, dat daar een voorzichtig optimisme heerst inzake de besprekingen tussen veld maarschalk Harding en aartsbisschop Ma- karios. De onderhandelingen schenen drie dagen geleden vastgelopen te zijn, toen aartsbisschop Makarios geëist zou hebben, dat aan alle terroristen amnestie verleend zou worden. VLIEGTUIGONGELUK DOOR BALLON? WENEN (United Press) Het Tsjechi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aan de Amerikaanse legatie in Praag een nota overhandigd, waarin de beschul diging wordt geuit dat de ramp met het Tsjechische lijnvliegtuig op 18 januari, waarbij 22 personen om het leven kwamen, veroorzaakt is door een Amerikaanse bal lon. De Tsjechische regering eist vergoe ding voor alle aangerichte schade en ver langt stopzetting van alle ballonoperaties boven Tsjechisch gebied. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S La Rochefoucauld: Wie nooit eens een dwaasheid begaat is niet zo verstandig als hij wel denkt. SINGAPORE (United Press) De Darul Islam zal een meedogenloze strijd begin nen ter omverwerping van de Indonesische regering, indien in het voorjaar de commu nisten in het Indonesische kabinet worden opgenomen. Dit deelde tijdens het week einde een vertegenwoordiger van „de Isla mitische staat van Indonesië" in Singapore, waar hij enige dagen voor een zeer ge heime opdracht vertoefde, mede. De Darul Islam is ervan overtuigd, dat zij de grote steden van Indonesië kan ver overen indien een offensief op grote schaal wordt ontketend. Volgens de zegsman heeft president Sukarno een belofte, in houdende dat de Darul Islam een eigen staat in de Indonesische federatie zou krij gen, gebroken. Die belofte zou Sukarno gegeven hebben ten tijde, dat de Moham medanen schouder aan schouder met de overige Indonesiërs tegen Nederland voch ten. „Later", zo zeide de zegsman, „verried Sukarno ons en noemde ons fanatici en rebellen". De Darul Islam heeft volgens de zegsman een leger van 200.000 man onder de wape nen. Zij heeft de onofficiële steun van ver schillende landen in het Oosten. Volgens welingelichte kringen zal in april in Atjeh een vergadering van leiders der Darul Islam gehouden worden. Alsdan zal, zo verwacht men, besloten worden tot de stichting van autonome staten in ver schillende streken in Indnesië. De zegsman verklaard, dat de beweging ook haar mensen heeft in het Indonesische leger en de politie. ..Westerling", zo verklaarde de zegsman, „heeft door een vertegenwoordiger in Oost- Java gepoogd, met de Darul Islam in con tact. te komen, doch wij vertrouwen hem niet en wij weten niet wat zijn eigenlijke doel is". Het Berlijnse meteorologisch bureau, dat de koudegolven uit Rusland in het oog houdt, heeft gemeld dat de lente op komst is. „De koudegolf is geëindigd. De strenge winter is voorbij. Alleen de sneeuw op de grond houdt de lucht nog koud", zo meldde dit bureau. Thans vragen de vol met ijs zittende rivieren en de reusachtige sneeuwmassa's in de valleien de volle aandacht. In midden- en zuid-Italië beginnen sneeuwmassa's die gelijk staan met nor male regenval in een periode van vier maanden, te smelten. Noord-Spanje had dit weekeinde een zware sneeuwstorm te verduren. Op vele plaatsen van de Douro-vallei, het centrum van de storm, is de sneeuw tot een hoogte van zes meter opgewaaid. (van hedenmorgen 1 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb zwaar bew zwaar bew. nevel motregen half bew. onbewolkt geheel bew sneeuw geheel bew nevel onbewolkt nevel zwaar bew sneeuw onbewolkt mist nevel nevel half bew. nevel mist zwaar bew. geheel bew. sneeuw geheel bew. geheel bew. geheel bew. motsneeuw motsneeuw geheel bew. cS ono n windstil w windstil zw ono windstil ono n<no nnw nw nnw nno ono windstil windstil nno windstil windstil windstil ono m ~ri O. u C ÏB 2 zS -7 1 -6 0 -6 0 2 0,2 -3 0 0 0 1 0 -1 0,1 -3 0 -7 0 -6 0 -3 0 6 0 -6 0,1 -8 0 -15 0 -5 0 -3 0 -0 0 -12 0 -14 0 4 2 zw. wnw 1 windstil zw. ono zwak. w windstil zw. zw windstil zwakke o -7 0,3 0,1 0,1 0,2 0,1 0,1 0,1 0 Neerslag laatste 24 uur. DOOI VALT IN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Vannacht over het algemeen lichte vorst, morgen invallende dooi. Ver anderlijke bewolking met enige regen, sneeuw of ijzel. Aanvankelijk weinig wind en plaatselijk mist, later tot matig of krachtig toenemende en naar west draaiende wind. 28 februari Zon op 7.32 uur, onder 18.18 uur. Maan op 21.57 uur, onder 7.57 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 27 februari Hoog water: 4.32 en 16.45 uur. Laag water: 0.13 en 12.36 uur. Dinsdag 28 februari Hoog water: 5.10 en 17.22 uur. Laag water: 0.54 en 13.16 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1