Eerbewijs richt laatste oproep Algerijnse rebellen Mollet tot de Wijziging in goedkeuringsbeleid voor de woningbouw Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voorbereidingen getroffen voor mobilisatie Indonesisch parlement voor Unie-verbreking Hoogspanning in Parijse regeringskringen Het woord is aan.. Overschrijding van contingent mogelijk als gewestelijke bouwcapaciteit dat toelaat cfe'M0RRIS"i&4««A/ 70e JAARGANG No 200 WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 300e JAARGANG No 45 Koningin Frederika en prinses Sophia naar Nederland Rede Anak Agung Weer rijksgoedkeuring voor niet-trsriitionele bouwsystemen een zoda- werken van f 200010.000 Aanhoudende dooi Weerrapport c Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. YV. Peereboom en A. D. Huijsman MIDDEN IN DE ijzige vorstperiode van deze maand is de Franse componist Gustave Charpentier gestorven. Hij was vijfen negentig jaar oud en dat is nog steeds een zeldzaam voorkomende leeftijd. Menigeen zal zich er wel over verbaasd hebben dat een kunstenaar die heeft bereikt, omdat men licht aanneemt dat kunstenaars snel opbranden, maar dat gaat in zijn alge meenheid niet op. Charpentier heeft vele opera's gecomponeerd waarvan er maar één levensvatbaar is gebleken, namelijk de opera Louise. Zij is blijven leven in het internationale repertoire en de voortreffe lijke muziek van de lyricus Charpentier heeft dat zeker verdiend. Binnenkort zal Louise de duizendste opvoering te Parijs beleven. De opera dateert van 1890 en de componist was dus dertig jaar toen hij haar schiep. Nooit heeft hij in zijn leven die hoogte meer kunnen bereiken, ofschoon van zijn orkestwerken ook het bekende stuk Impressions d'Italie op het repertoire is gebleven. In 1912 werd Charpentier benoemd tot lid van het Institut de France als opvolger van de componist Jules Massenet, die in dat jaar was overleden. Massenet was een van zijn oude leermeesters aan het Con servatorium en toen hij aan zijn graf stond was Charpentier al tweeënvijftig. Hij kan zelf niet vermoed hebben dat hij nog drieënveertig jaar lid van het Institut zou blijven, af en toe nog eens in het openbaar verschijnend om een jubileumvoorstelling van Louise te dirigeren. In zijn jeugd was hij nogal een ondeugende jongen geweest, zoals een medewerker van de NRC weet te vertellen. Hij had o.a. zijn leermeester Massenet heel wat last bezorgd. Maar dit zal toch niet de verklaring zijn van het voor mij wonderlijke feit, dat men Gustave Charpentier met militaire eer begraven heeft. Had het geen staatsbegrafenis zonder militaire eer kunnen zijn? Waarom moet het stoffelijk overschot van een componist, en dan nog wel een lyrische componist, uit #vie zo lieflijke muziek is opgeweld, met trompetsignalen en harde commando's be jegend worden? Er zijn geen salvo's over het graf van Charpentier gelost, want de familie wenste niemand in de grafkelder op het kerkhof Père Lachaise toe te laten; dat is een meevaller, want zulk geknal zou voor menigeen de charmante herinnering aan Louise verstoord hebben. Nog altijd schijnt de wereld verknocht te zijn aan militair vertoon en geneigd om dat als een hoogste vorm van eer en ver heffing te beschouwen. Bij het sluiten van de vrede na de Eerste Wereldoorlog para deerde een geweldige troepenmassa in Ver sailles, donderde het zware geschut van de Mont Valérien en kruiste de geallieerde luchtvloot boven de stad. Het leek een buitengewoon ontoepasselijke viering van het sluiten van een vrede. Tussen de twee wereldoorlogen in begaf de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Frank Kellogg zich per zware slagkruiser naar Europa om het Briand-Kellogg Pact tot uitbanning van de oorlog te ondertekenen. De uitbanning van de oorlog had moeilijk een slechter symbool kunnen kiezen dan een slagkruiser. Dit zijn een paar herinne ringen die ik ophaal als kenmerkende voorbeelden van het zonderlinge gedoe met militair vertoon. Er valt wel iets aan toe te voegen, dat zich ook tegenwoordig on verminderd doet gelden. Wij hebben er tijdens de recente vorstperiode weer volop van kunnen genieten. Koning Winter ondernam een offensief. Hij liet zijn troe pen oprukken. Hij sloeg het beleg voor rivieren en steden. Gaat u maar door; ge begrijpt al dat ik de militaire beeldspraak bedoel die onvermijdelijk steeds weer schijnt te moeten losbreken als er iets bij zonders aan de hand is. Er is reden tot de opmerking dat twee wereldoorlogen en de ongezegende uitvinding van atoombom en waterstofbom de mens van deze zotte voor keur hadden kunnen genezen, maar het schijnt voor de meeste scribenten hopeloos te zijn. Misschien ook denkt menigeen er nooit over na en is het slechts de dierbare gemeenplaats, die hem beïnvloedt. Want van stokoude gemeenplaatsen vloeit de militaire beeldspraak over. Daar zal ik hier evenwel geen opsomming van geven, want ik wil er vooral geen propaganda voor maken. R. P. Koningin Frederika van Griekenland en haar dochter prinses Sophia zijn voor nemens van 9 tot 11 maart, op uitnodiging van het Nederlandse Vorstelijk Paar, een privé-bezoek te brengen aan paleis Soest- dijk. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA's Mr. C. Bake: Er is meer tevredenheid onder de katten dan onder de mensen. (Van onze correspondent in Parijs) DE FRANSE REGERING heeft, zoals verwacht mocht worden, een klinkende overwinning geboekt in het parlement, dat met een overwegende meerderheid, cn één keer zelfs met algemene stemmen, zijn fiat gaf aan uitbreiding van de betaalde vakanties tot drie weken naar aanleiding waarvan premier Mollet vorige week de vertrouwenskwestie in viervoud had gesteld. Dat voor Mollet het ogen blik om op zijn lauweren te gaan rusten echter nog niet is aangebroken, had hij een paar uur eerder duidelijk gemaakt in een radioboodschap aan het Franse volk, waarin de premier in dramatische kleuren een beeld schilderde van de zeer ernstige situatie, die in Algerije is ontstaan. Hoe onrustbarend die toestand in regeringskringen nu beoordeeld wordt, blijkt bovendien uit het verzoek van de regering, die negen uur lang, bijna onafgebroken, over de Algerijnse kwestie had overlegd, vandaag bij het parlement zal indienen om volmachten voor de resident-generaal Lacoste te verwerven. Voor vandaag is een volgende dringende kabinetszitting uitgeschreven. Mollet richtte zich in zijn boodschao zowel tot zijn landgenoten als tot de Alge rijnse rebeilen. Hij bezwoer de Fellagha, die nu dicht bij de hoofdstad Algiers ope reren, hun aanvallen op de Europeanen te staken. In dat geval zouden binnen drie maanden algemene verkiezingen worden gehouden, waarbij alle politieke stro mingen zich vrijelijk kunnen uiten. Frank rijk zal zich tevens, zo herhaalde de pre mier, grote financiële offers getroosten om de armoede en de werkloosheid in Alge rije zo spoedig en zo radicaal mogelijk te bestrijden. Men neemt aan, dat daarvoor twee tot drie miljard gulden per jaar moet worden uitgetrokken. NA VO-troepen Indien de Algerijnse rebbellen zich voor deze aanbiedingen niet gevoelig zouden to nen, zal Frankrijk, zo waarschuwde Mol let, al zijn krachten mobiliseren om de strijd tot het bittere einde uit te vechten. Om te bewijzen, dat het de Franse rege ring ernst is met deze voornemens, zal het leger onmiddellijk met vijftigduizend man versterke worden. Een deel van die ver sterking zal ten koste gaan van het Franse contingent der Noordatlantische troepen, die terstond dertigduizend soldaten moeten afstaan. Men houd echter rekening met de mogelijkheid, dat Frankrijk nog twee honderdduizend nieuwe soldaten voor Al gerije moet vinden, indien Mollet bij de rebellen onverhoopt nul op het request zou krijgen. Critiek In politieke kringen heeft de oproep van Mollet geen onverdeeld gunstige indruk gemaakt. Men meent te weten dat de mili taire verlangens van de resident-minister Lacoste maar zeer gedeelteliik bevredigd konden worden door de socialistische, pre mier, die niet zeker van zijn politieke aan. hang zou zijn. Zelfs ..L'Express". het blad van Mendès-France, die als staatsminister niettemin in de regering zit, betreurt hel dat Mollet geen duidelijker politiek aanbod heeft gedaan aan het Algerijnse volk. (Reuter) Achthonderd leden van het Franse expeditiekorps in Indochina zijn in de haven van Algiers ontscheept. Ook zijn vier compagnieën politiemannen, die een speciale opleiding hebben gekregen voor het tegengaan van wanordelijkheden per vliegtuig uit Frankrijk in Algiers aan gekomen. (UP) De onafhankelijkheidsbespre- kingen, die een Marokkaanse en een Tune sische delegatie in Parijs voeren de be sprekingen met Tunesië zullen hedenmid dag beginnen na enige dagen uitgesteld te zijn geweest zullen waarschijnlijk sla gen. Men verwacht, dat dit gunstige resul taat de Algerijnse opstandelingen in hun strijd om onafhankelijkheid zal stijven. Frankrijk wenst echter onder geen beding, DJAKARTA, (United Press) Het gesteld, dat het uit de Nederiands-Indone- - n U n V Tn n Sn n-nt Mnfl n kM A Vk <V Aff Atlrl Al* voorlopige parlement te Djakarta heeft de verbreking van de Unieband met Nederland vandaag goedgekeurd na heftige debatten tijdens welke dc leden van alle oppositiefracties de zaal uitliepen en zowel de voorzitter als de vicevoorzitter aftraden. Het par lement nam met 180 tegen 80 stemmen een regeringsvoorstel aan om voor rang te verlenen aan de Wet op Ver breking van de Unieband met Neder land boven een motie van wantrouwen die door de oppositie was ingediend Het besloot vervolgens de motie van wantrouwen morgen in behandeling te nemen. Dr. Sartono, de voorzitter, was het met d'ie gang van zaken oneens. Hij verklaarde dat het voorrang verlenen aan het Wets ontwerp inzake Verbreking van de Unie band in strijd was met de procedure. Hij verlangde behandeling van de voorstellen in chronologische volgorde. Toen de Kamer niet aan dat verlangen wilde voldoen tra den hij en de vice-voorzitter, Kartawina- ta, af. Sartono, die zes jaar voorzitter is ge weest, is lid van de PNI, een van de oppo sitiepartijen. Kartawinata is lid van de PSII, een der mohammedaanse oppositie partijen. Het parlement nam, nadat de op positie was weggelopen, zonder verder debat het Wetsontwerp inhoudende Ver breking van de Unieband met Nederland aan. Indonesië heeft de UNO ervan Ln kennis sische Unie is getreden om een „gezonder stadium" in dc betrekkingen tussen de bei de landen le bewerkstelligen door „de oude koloniale aspecten van zaken ongedaan te maken". De Indonesische ambassadeur bij de UNO, Soedjarwo Tjondronegoro, over handigde secretaris-generaal Dag Ilam- marskjoeid een schrijven waarin het be sluit van zijn regering werd medegedeeld en een volledig overzicht werd gegeven van de officiële verklaringen en uitspraken in verband met dit regeringsbesluit. In zijn toespraak voor het parlement heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Anak Agung Gde Agung, het parle ment uitgenodigd tot de nauwste samen werking bij het opstellen van een nieuwe strategie in de strijd orn West-Irian, in overeenstemming met de nieuwe ontwik kelingen na de opheffing van de Indone- sisch-Nederlandse Unie. De minister ver klaarde: „De kern van onze strijd, vooral in de nieuwe fase van onze strijd om West- Irian, moet zijn een hechte eenheid in alle groeperingen." In een rede dde ongeveer twee uren duurde, zette de minister het be leid van de regering uiteen inzake de strijd om West-Irian, zowel in de UNO als in de besprekingen met Nederland in Genève. Naar aanleiding van de critieken op de opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie en de RTC, als zou zulks in strijd zijn met de Grondwet, heeft mr. Jusuf Wibisono van de Masjumi verklaard, dat hier sprake is van een „revolutionair" beleid van de regering, namelijk de unilaterale opheffing van de RTC, waarvan de uitvoering in geen geval uitgesteld kan worden, aangezien de i tijd dringt. dat de nauwe banden met Algerije geslaakt zullen worden. Het ziet er dan ook naar uit, dat Frankrijk alles op alles zal zetten om de steeds groeiende opstandige bewe ging in Algerije voorgoed de kop in te drukken. De nationale defensiecommissie, de hoogste militaire autoriteit, heeft een plan voor een versneld oproepen van j dienstplichtigen goedgekeurd. In plaats i van tweemaal per jaar, zoals tot dusverre geschiedde, wil de regering nu elke twee maanden recruten oproepen. De Franse j jongemannen worden op 20-jarige leeftijd 1 voor achttien maanden opgeroepen. Vol gens goedingelichte bronnen moeten alle recruten acht maanden in Algerije dienen. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft een aantal wijzigingen in het goedkeurings- en subsidiebeleid, in het bijzonder ten aanzien van de woningbouw, aangebracht. Van nu af aan zal bij dit beleid meer dan tot nu toe rekening worden gehouden met de actuele situatie op de regionale en provin ciale bouwmarkt. De minister verwacht, dat daardoor bereikt kan worden, dat de in het land aanwezige bouwcapaciteit meer dan thans het geval is, produktief kan worden gemaakt, in het bijzonder ten behoeve van de woning bouw. In die gebieden, waar de belasting van de gewestelijke bouwcapaciteit toelaat, dat meer woningen kunnen worden gebouwd dan de aan die gebieden toegewezen contingenten bevatten, zal goedkeuring kunnen worden verleend voor de bouw van grotere aantallen woningen dan in die contingenten zijn begrepen. Bij het verlenen van subsidie voor deze woningbouw zal in het algemeen voorrang worden verleend aan de bouw van woningen met halve premie. Ook kan voorrang worden gegeven aan de woningbouw met volle premie ten behoeve van eigen bezit en eigen bewoning. J mge arbeidsbesparing kan worden verkre gen, dat daardoor meer woningen tot stand kunnen komen met dezelfde bouwcapaci teit, die nodig zou zijn voor de realisatie van het toegewezen contingent, zal voor de meer te bouwen aantallen woningen in nader te bepalen plaatsen goedkeuring kun nen worden verleend. Voor werken met een bouwsom gelegen tussen 2000 en 10.000, waarvoor een ge meentelijke bouwvergunning nodig is en die betrekking hebben op herstel, onder houd, verbouw, nieuwbouw, herbouw en uitbreiding van boerderijen, andere agrari sche gebouwen, bedrijfsgebouwen voor handel en verkeer, gebouwen voor gezond heidszorg en hygiëne, kerken, scholen, ge bouwen voor eredienst, opvoeding, cultuur en ontspanning en overheidsgebouwen, zal wederom een rijksgoedkeuring worden ver eist. Deze zal door de colleges van burge meester en wethouders worden verleend, die daarbij niet aan een bepaald volume gebonden zullen zijn. Door deze maatregel kunnen de gemeen tebesturen zelf enigszins regelend optreden ten aanzien van de kleine werken van on derhoud, verbouw en herstel. Daardoor ont staat een zekere mogelijkheid om enige bouwactiviteit vrij te maken ten behoeve van de woningbouw. Overigens blijven de geldende regelingen met betrekking tot de rijksgoedkeuring ge handhaafd. Bij de werken, waarvoor de rijksgoedkeuring centraal wordt verleend, zal zoveel doenlijk rekening worden gehou den met de regionale en provinciale ver houdingen op de bouwmarkt. Geen extra subsidie bijzondere doeleinden Voor de subsidiëring van woningbouw plannen geldt van nu af het volgende: De aantallen woningen, waarvoor de ge meenten op grond van het voor de periode 19541956 opgestelde verdelingSöChema gedurende het lopende jaar nog aanspraak op suibsidie kunnen maken, blijven onge wijzigd. Dit betekent, dat alle gemeenten de hun toegewezen contingenten, of het nog niet verbruikte gedeelte daarvan, met sub sidie mogen realiseren, mits de plannen voldoen aan de bekende eisen en de prijs acceptabel is. Voor woningbouw voor bijzondere doel einden, zoals voor de industrie, voor mi litairen, ter verrekening van migratie en dergelijke zullen geen afzonderlijke sub sidiecontingenten meer worden beschikbaar gesteld. Wel zullen nog toewijzingen wor den gedaan ter verrekening van de migra tie over 1955 of wegens andere reeds aan gegane verplichtingen. Extra goedkeuring In gevallen, waarin door de bouw van grote woningcomplexen in goedgekeurde Hetzelfde geldt voor een enkel interes sant project van grote omvang, dat niet in systeembouw wordt uitgevoerd, maar waar bij door rationalisatie een aanzienlijke ar beidsbesparing zal ontstaan. De extra aantallen, waarvoor in deze ge vallen goedkeuring kan worden gegeven, zullen afhankelijk zijn van de mate van ar beidsbesparing van het desbetreffende bouwsysteem. De minister zal bij de financiering van deze buiten de contingenten vallende wo ningbouw voorrang kunnen verlenen voor de bouw van woningen, die bestemd zijn voor doeleinden van nationaal belang, zoals ten behoeve van de huisvesting van gere- patrieerden, van militairen, van arbeiders voor nieuw te vestigen industrieën en in de ontwikkelingsgebieden van migranten uit de gebieden met structurele werkloosheid. De eventuele goedkeuring van de woning bouwplannen, die als gevolg van de aan wezige bouwcapaciteit meer kunnen wor den gerealiseerd, zal slechts gegeven wor den na ingewonnen advies van de colleges van Gedeputeerde Staten. De adviezen van deze colleges omtrent de besteding van de extra mogelijkheden, die de gewestelijke bouwcapaciteit biedt, kunnen gebaseerd zijn zowel op overwegingen van de ge wenste spreiding ten aanzien van de eco nomische en sociale behoeften of het plano logische beleid, als op een beoordeling van de aard, de kwaliteit en de kosten van de ingediende bouwplannen. Vrije sectorblijft vrij Voor de woningbouw zonder overheids subsidie acht de minister invoering van de rijksgoedkeuring vooralsnog niet nodig. De mogelijkheid van bouw in de „vrije sector" blijft dus bestaan. Voor het afgeven van financieringsbe schikkingen voor de woningbouw zal niet meer, gelijk tot nu toe, een regulering wor den aangehouden van ongeveer gelijke ver deling van de betrokken woningaantallen over de maanden van het jaar. Het tempo van de afgifte van de beschikkingen zal per provincie, en zo nodig per streek, worden afgestemd op de mogelijkheden van de re gionale bouwcapaciteit en zal overeenkom stig door de minister te geven aanwijzingen worden bepaald door de hoofdingenieur directeur van de Wederopbouw en de Voiksh uiisvesting. Overleg inzake goedkeuringen De regulering van de afgifte van rijks- goedkeuringen en van de subsidietoeken ning voor de woningbouw zal in handen zijn van de hoofdingenieurs-directeuren van de Wederopbouw en de Volkshuisves ting in de provincies, na overleg met de hoofdinspecteurs-directeuren van de Ar beidsvoorziening. In dit overleg zal, zo vaak dit nodig of gewenst voorkomt, het georga niseerd bedrijfsleven worden betrokken en ook uit die instanties en personen, die kun nen bijdragen tot een juister inzicht in de mogelijkheden en bewegingen van de bouwcapaciteit. Ook de colleges van Gede puteerde Staten zullen aan dit overleg deel nemen. De minister zal in het vervolg meer ge wicht toekennen aan de factor bouwcapa citeit, in de eerste plaats bij de woning bouw, maar in samenhang daarmee ook bij de bouwactiviteit in andere sectoren. De minister is van oordeel, dat de sub sidies voor woningbouw ook in de toekomst daar moeten worden verleend, waar de grootste behoefte aan woningen bestaat. Hij meent echter, dat het tot nu toe gevolgde systeem zodanig moet worden aangevuld en waar nodig gewijzigd, dat in de toekomst enerzijds de bouwcapaciteit volledig en zoveel mogelijk voor de woningbouw zal worden gebruikt en anderzijds een stagne rende overbelasting van het bouwapparaat wordt voorkomen. Terugkeer in regering Het Israëlische parlement heeft de her benoeming van dr. Pinhas Rosen van de progressieve (liberale) partij als minister van Justitie goedgekeurd. Drie weken ge leden trokken de progressieven zich uit de regei'ing van Ben Goerion terug wegens de staking van achtduizend hoofdambtenaren. Toen het salarisgeschil, waaruit de staking voortvloeide, geregeld was, besloten de pro gressieven in de regering terug te keren. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 STURKA DAMESPANTALONS DE BILT: De depressieactiviteit op de oceaan is in de afgelopen 24 uur verder toe genomen. Diepe depressies bewegen in een baan die zich van New-Foundland via IJsland naar Noord-Scanddnavië uitstrekt. Tussen deze depressies en een vrijwel sta- tionnair hogedrukgebied ten westen van Frankrijk waaien krachtige westelijke win den, die zachte luchtmassa's van de Oceaan West-Europa binnenvoeren. De dooi drong over geheel Duitsland en een groot deel van Frankrijk door. Restanten van het vorst- gebied troffen we vanmorgen nog slechts aan in Zuid- en Oost-Frankrijk en rond de Alpen. In Polen, de Balkan en Oost-Europa heerst echter nog overal vorst. In Enge land steeg het kwik gisteren op tal van plaatsen tot boven vijf graden, ln ons land was het tot vanmorgen nog vrijwel nergens boven de vijf graden gekomen om dat het koude zeewater en de dooiende sneeuw de zachte lucht afkoelen. In de westelijke luchtstroom komen enkele fron ten naderbij die de komende 24 uur met regen over ons land zullen trekken. In de temperaturen wordt niet veel verandering verwacht. Met volle kracht stoomt de ijsbreker „Siberië" in op de massieve ijsmassa in de Waal bij Varik.. Zes ijsbrekers zijn gistermorgen begonnen aan de ontzag wekkende taak de ijsbarrière op de Waal te breken, die een kritieke situatie voor Tiel en Zaltbommel heeft doen ontstaan, omdat het sterk toegenomen rivierwater op zijn weg naar zee wordt afgedamd. Bij Tiel steeg het water al vier meter. Te Opijnen is de dijkwacht in actie, bij Ros- sum kruide het ijs tot op de kruin van de dijk. Dinsdag braken de zes schepen de barrière over drie kilometer. Meter na meter scheurden de schepen het grillige ijs, dat de Waal van oever tot oever sluit. Vandaag moeten de schepen Zaltbommel bereiken, dan is het gevaar bezworen, want achter de Bommelse bruggen stroomt het ijs, zij het langzaam, vrij af naar open zee. Maandag braken de schepen over een lengte van 6 kilometer zwaar pakijs voor de aanval van dinsdag op de massieve dam bij Varik en Herlouw kon worden begon nen. Het ijs was vast tot bijna aan de bodem der rivier. Indien vandaag de ijs- brekers minder succes hebben dan gisteren zullen pontonniers met springstoffen het ijs kraken. In ieder geval is de rivier snel weer vrij voor de schippers, wier schepen in de haven van Tiel zijn gekluisterd. En dan is alleen de zon nog nodig voor het vertrouwde beeld van schepen op een glinsterende rivier. (van hedenmorgen 7 uur) weers- w ■Se •O? c. toestand .So s K 2.5 'z 2 Helsinki mist Z -7 0,4 Stockholm zwaar bew. z -1 0 Oslo geheel bew. w -1 0 Kopenhagen geheel bew. zw 1 3 Aberdeen zwaar bew. wnw 4 4 Dublin motregen zw 9 0,2 Londen zwaar bew. zw 7 0 Amsterdam nevel wzw 4 1 Brussel mist zw 4 0,3 Parijs nevel windstil 5 1 Bordeaux nevel wzw -0 0 Grenoble half bew. windstil -1 0 Nice half bew. nnw 6 0 Berlijn mist w 2 3 Frankfort motregen zw 1 0,1 München geheel bew. wzw 2 0,6 Zürich nevel windstil 1 0,5 Genève nevel zzw 0 0 Locarno onbewolkt zo -1 0 Wenen geheel bew. w 3 0,1 I nnsbruck nevel windstil -1 0 Rome nevel O 2 0 Den Helder geheel bew. kr. wzw 4 1 Ypenburg zwaar bew. kr. wzw 5 2 Vlieringen geheel bew. vr. kr. zzw 4 2 Eelde geheel bew. mat. wzw 3 3 De Bilt mist mat. wzw 4 1 Twente mist mat. zzw 3 1 Eindhoven mist kr. wzw 3 2 Vlv. Z.-Limb. mist mat. zw 3 2 Neerslag laatste 24 uur. xxxx*xyr»r*vvyrKx*>rooooor«io<Toccoocooooof»oooooofoOOOO£ NU EN DAN REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen en plaatselijk nevel of mist Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. 1 maart Zon op 7.28 uur. onder 18.22 uur. Maan op uur, onder 8.45 uur. Maanstanden 4 maart 12.53 uur: laatste kwartier 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 maart Hoog water: 6.30 en 18.48 uur. Laag water: 2.10 en 14.35 uur. xxxxxxxx

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1