Nieuwe gebiedsomschrijving in de Grondwet Creaties uit Voori aarsuiode Eerste Kamer besprak met nieuwe minister de begroting van Justitie Agenda voor Haarlem Chefarine ,4 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Waar Wijven Nieuw-Guinea wordt er uitdrukkelijk in vermeld Open gesprekbepleit over de zaak-Antieke Beekman en het Haarlemse huwelijk ABilIJSIROOP Bankbiljettencirculatie steeg met 96 miljoen Voetganger doodgereden Mr. C. Briët Minister Zijlstra sprak met de middenstand Halve ton Staatsloterij voor bejaarden in Koedijk Trotzky's weduwe vraagt eerherstel voor haar man en nieuws over haar zoon Eisenhower zal heden zijn toekomstplannen onthullen Weldoener tot in de dood WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 De Eerste Kamer begon dinsdagmiddag met de behandeling van de begroting van Justitie. Achter de regeringstafel zat de nieuwe minister van Justitie, prof. Van Oven. De eerste spreker, de heer DeVosvan Steen wijk (VVD), stelde de minister vragen over de inrichting van de strafge- stichten in Norg en over de geconfiskeerde vermogens van met Duitsers gehuwde, doch van oorsprong Nederlandse vrouwen. Over de Haarlemse huwelijkskwestie zei hij, de verklaringen van r.-k. geestelijken te betreuren. Ze hebben slechts scherpe reacties opgeroepen. Sprekende over de zaak-Anneke Beekman merkte hij op, dat de opsporing van dit meisje langzamerhand een prestigekwestie wordt voor de Jus titie. Hij bepleitte voorts meer spoed bij de naturalisaties, vooral voor Indische Nederlanders. De heer Kol ff (CHU) wijdde evenals de vorige spreker had gedaan enkele waar derende woorden aan de nagedachtenis van minister Donker. Hij vroeg of het wetsontwerp tot wijzi ging van de wet op de rechterlijke organi satie, dat minister Donker kort voor zijn verscheiden introk, spoedig zijn beslag zai krijgen en bepleitte voorts het vestigen van een rechtbank in Eindhoven, Hilversum en in het bijzonder in Leiden. De heer Kolff vroeg zich vervolgens af, of strenge maatregelen alleen voldoende zullen zijn om een oplossing te brengen voor de verkeersonveiligheid. Zijns inziens is deze een gevolg van gebrek aan inner lijke beschaving. Hij vond het onjuist, dat overplaatsingen van notarissen slechts bij uitzondering kunnen geschieden. Hij noemde dit een zeer onbillijke regeling, daar hierdoor dik wijls candidaat-notarissen reeds lang ge vestigde notarissen voorbijstreven, door dat hun gunstiger gelegen notariaten wor den toegewezen. Hij wenste bescherming van de bona-fide rechtskundige adviseurs om de steeds groter wordende misstanden op dit gebied tegen te gaan en betere con trole op particuliere informatie- en incas sobureaus. Prof. Diepenhorst (A.R.) kon zich in grote lijn verenigen met het door minis ter Donker gevoerde beleid in de kwesties van Anneke Beekman en „het Haarlemse huwelijk." Men zal zich echter moeten be raden over de moeilijkheden, die ontstaan aLs het Nederlands recht en kerkelijk huwelijksrecht met elkaar in botsing komen. Soms kan overtreding van de wet plicht van de gelovige zijn. Maar niet ver wacht kan worden, dat de staat in zo'n ge val zal wijken. Prol Beaufort (KVP) ging ook nader in op de zaak-Anneke Beekman en de Haarlemse huwelijkskwestie. Hij verklaarde getroffen te zijn door de nog steeds bestaande veronderstelling, dat r,-k. geestelijken betrokken zouden zijn bij het verborgen houden van Anneke Beekman. De pleegmoeder had tweeërlei overwegingen bij de weigering Anneke Beekman af te staan: persoonlijke en die welke het geweten betreffen. Op haar ver leek heeft de aartsbisschop de pleegmoeder advies gegeven en haar gezegd, dat het ge weten zich niet mocht verzetten tegen teruggave van het kind. De aartsbisschop heeft zich uiteraard niet gemengd in de persoonlijke overwegingen van de pleeg moeder. Ten aanzien van de Haarlemse huwelijks kwestie zei prof. Beaufort, dat in een ge mengde samenleving het voorkomen van alle moeilijkheden niet mogelijk is. Een harmonische samenwerking tussen kerk en staat zal echter een zo efficiënt mogelijke verhouding bevorderen. De heer Geugjes (CPN) drong er bij de minister op aan geen gevolg te geven aan verzoeken om een soepeler gratiebe leid jegens de Duitse oorlogsmisdadigers. Hij vroeg voorts, waarom geen maatrege len zijn genomen tegen Westerling. De heer Cammelbeek (PvdA) waar schuwt ertegen het gratiebeleid om te bui gen in de korte tijd, die nog zal verlopen voor het optreden van de nieuwe regering. ADVERTENTIE Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en luchtwegen te zuiveren met 'AKKEB SIROOP WOENSDAG 29 FEBRUARI Palace: „De witte non", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Hoffmann's vertel lingen", 14 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De zilveren beker", 14 jaar, 8 uur. Rembrandt: „Onderbroken melodie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „King of the Khyber rifles", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 2 uur. Voor de Vereniging van Huisvrouwen geeft de toneelgroep „Puck" een. uitvoering van: „Cycloon 3 ant woordt niet", onder regie van Cor Baas. Medespel enden Guus Verstraete, Tine de Vries, Wim van den Heuvel. Jan Greve en Karin Haage. Gebouw van de Remonstrantse gemeente, Prins Hendrikstraat: 8 uur, Opvoe ring van „Judas" van Hubert Gignoux. DONDERDAG 1 MAART Palace: „De witte non", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouw van Rome", 18 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Studio: „Hoffmann's vertellingen", 14 jaar, 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Het meisje van de rivier", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9 15 uur. Roxy: „De zilveren be ker". 14 jaar, 2 en 8 uur. Rembrandt: „On derbroken melodie", alle leeft., 2, 4.15 en 7 uur. Frans Hals: „King of the Khyber rifles", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, Litteraire feestavond, ter gelegenheid van de Boekenweek. Gebouw van de Re monstrantse gemeente, Prins Hendrikstraat: 8 uur, Opvoering van „Judas" van Hubert Gignoux. Wijkgebouw, Gedempte Oude Gracht 104: 8 uur, ds. J. van den Berg spreekt over: „Protestants leven in het r.-k. zuiden". Noorderkapel: 8 uur, Spreekbeurt van de heer J. Klein Haneveld. Zijn fractie wenst geen wijziging van dit beleid. Over de Haarlemse huwelijkskwestie zei de heer Cammelbeek dat een princi piële oplossing van geschillen tussen ker kelijk en burgerlijk recht wel onbereik baar zal zijn. Hij hoopte dat buiten het parlement spoedig een open gesprek zal kunnen worden gehouden. Dit gesprek zal geen principiële oplossing kunnen brengen maar wellicht een „handzame modus vi- vendi". In de zaak-Anneke Beekman gaat het vooral om het gevoel van onbehagen, dat in niet-katholieke kringen is gewekt. Door het open gesprek kan dit belangrijk worden weggenomen. Mr. Wit tem an (KVP) stelde enkele vragen over het gratiebeleid jegens poli tieke delinquenten en over de vervolgings mogelijkheden van paranormale genezers. Het tempo, dat bij naturalisatie wordt ge volgd noemde hij te langzaam en de beoor deling te stroef. Voorts mag het feit, dat naturalisatie een gunst en geen recht is niet leiden tot het stellen van grotere eisen dan aan de gemiddelde Nederlander kun nen worden gesteld. Vandaag antwoordt minister Van Oven. Uit de verkorte balans van de Neder- landtsche Bank van 27 februari blijkt, dat de chartale geldhoeveelheid is gestegen met 96 miljoen tot 3.876 miljoen. Het rijk en de handelsbanken hebben in deze -geldlbe- hoefte voorzien. Het rijk heeft middelen verstrekt tot een bedrag van 51 millioen en zag zijn saldo dienovereenkomstig dalen tot 302 miljoen. De handelsbanken four neerden circa 39 miljoen, waardoor het desbetreffende tegoed is verminderd tot 557 miljoen. De boudvoorraad is onveranderd geble ven met 3.301,5 miljoen. De netto devie zenreserve steeg van 1.444 miljoen tot 1.453 miljoen. Op de Groningse Straatweg te Leeuwar den is de 43-jarige R. Vos, toen hij de rij weg overstak, aangereden door een juist passerende auto en dodelijk gewond. V. werd tegen de grond geslingerd en liep een hersenschudding en een breuk aan het lin keronderbeen op. Hij werd naar het diako- nessenziekenhuis vervoerd waar hij enige uren na aankomst overleed. Bij Koninklijk Besluit is aan mr. C. Briët op zijn verzoek met ingang van 1 augustus 1956 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van president van de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen be wezen diensten. ADVERTENTIE Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl Chefarine „4" bestrijdt Uw klachten met 4 middelen tegelijk. Deze gecombineer» de werking brengt baat, vaak ook dan wanneer andere middelen talen I m n TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 et DE TWEEDE KAMER HEEFT dinsdagmiddag de stemmingen gehouden over de wijziging van de Grondwet. Het resultaat van de stemmingen was dat artikel 1 van de Grondwet komt te luiden, overeenkomstig het voorstel van de regering: „Het grondgebied van het Koninkrijk der Nederlanden omvat Nederland, Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederlands Nieuw-Guinea". Indonesië is dus uit artikel 1 verdwenen en Nieuw-Guinea is er uitdrukkelijk in vermeld als behorend by het koninkryk. Pr ij zenstabilisatie wordt in 1956 gehandhaafd Tijdens de te Utrecht gehouden jaarver gadering van de Christelijke Bond van Schoen winkeliers in Nederland1, heeft de voorzitter van deze bond, de heer Jac. C. Vos, mededelingen gedaan over een onder houd d'at enkele topfunctionarissen van de onderscheidene middenstandorganisaties met de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, hebben gehad. De minister had te kennen gegeven, dat de prij'ssstabilisatie; die in 1955 zo heilzaam heeft gewerkt, ook in 1956 gecontinueerd moet worden. In 1957 zullen zich volgens de minister bijzondere problemen aandienen met het oog op de invoering van de oudedagsvoor ziening. Dit zal volgens hem ook voor d'e middenstand consequenties met zich bren gen. Over deze bijzondere problemen zullen tijdig besprekingen met de middenstand worden gevoerd. De minister zei voorts dat het uitzonder lijk karakter van de huidige hoogconjunc tuur niet blijvend zal zijn. Ons land is zeer kwetsbaar, maar wordt des te kwetsbaarder, als de lonen en prijzen sterk zouden oplopen. Daarom moet het be drijfsleven inzien dat het ten aanzien van prijzen en lonen niet de vrije hand kan worden gelaten. Oudjes kochten samen meteen een televisietoestel Een enkele weken geleden gekocht half lot van de Staatsloterij heeft in het tehuis voor bejaarden „Zonnehof" te Koedijk grote vreugde gebracht, daar op dit num mer de 50.000 is gevallen. Dit betekent dat ieder van de verpleegden 500 gulden ontvangt. De eerste reactie van de oudjes was het eenstemmig genomen besluit om voor gezamenlijke rekening een televisie toestel te kopen. Raad van beheer ANP. Van de groep B der stichting Algemeen Nederlandsch Pers bureau ANP is als lid van de raad van be heer gekozen de heer A. M. E. H. N. Koe- mans, directeur van het Utrechts Nieuws blad. De heer Haken (CPN) verklaarde namens zijn fractie bezwaar te hebben tegen de vermelding van Nieuw-Guinea, omdat de communisten Irian (Nieuw- Guinea) beschouwen als Indonesisch ge bied, waarover de souvereiniteit aan Indo nesië toekomt. Mr. Van der Goes van Naters (P. v. d. A.) had een amendement inge diend om in artikel 1 te lezen „alsmede Nieuw-Guinea" teneinde daardoor de aparte positie van Nieuw-Guinea tot uiting te brengen. Maar de grote meerder heid van de Kamer vond dat een aandui ding omtrent de structuur van het konink rijk niet thuishoort in een artikel dat alleen het gebied omschrijft. Het amendement werd met 27 tegen 49 stemmen verworpen. Alleen de P. v. d. A. en de heren D e Graaf (KVP) en Koersen (KVP) steunden het amendement. Het amendement van de P. v. d. A.- fractie om dan artikel 1 helemaal, te laten vervallen, werd bij zitten en opstaan ver worpen. Alleen de communisten stemden met de P. v. d. A. mee. Met 57 tegen 22 stemmen (de communis ten en het grootste deel van de P. v. d. A.) werd het regeringsvoorstel aangenomen aan artikel 2 van de Grondwet toe te voe gen „De staatsinrichting van Nederlands Nieuw-Guinea wordt geregeld bij de wet." Met deze toevoeging waren de heren D e Graaf (KVP) en Van derGoesvan Naters niet tevreden. Nadat zij ieder reeds enkele amendementen hadden inge diend, waarvan de tekst niet de instemming van de regering kon verwerven, kwamen zij op het laatste moment nog met een ge zamenlijk amendement om artikel 2 als volgt aan te vullen: „Ter geleidelijke ver wezenlijking van de mogelijkheid zelf over eigen toekomst te beslissen, blijft de be vordering van de geestelijke en stoffelijke welvaart, alsmede van de staatkundige ontwikkeling van de bevolking van Neder lands Nieuw-Guinea richtsnoer voor wet geving en bestuur." Minister B e e 1 had tegen dit amende ment geen overwegend bezwaar, hoewel hij het eveneens als de heren Oud (WD), Van de Wetering (CHU) en B r u i n s Slot (A.R.) onjuist vond een beleidslijn in de Grondwet vast te leggen. Het zou goed zijn voor een Troonrede of een partij program, zei de heer Van de Wetering. Met 29 tegen 50 stemmen werd het amendement verworpen. Voor stemden alleen de leden van de P. v. d. A., de heer De Graaf (KVP) en mejuffrouw De Vink (KVP). Tenslotte werd zonder hoofdelijke stem ming het regeringsvoorstel aangenomen om in de Grondwet het veertiende hoofd stuk te laten vervallen, dat tijdelijk was opgenomen om de overgang mogelijk te maken naar de nieuwe rechtsorde, die leidde tot de Nederlands-Indonesische Unie en het statuut met de West. Alleen prof. Gerbrandy (A.R.) verzocht aanteke ning dat hij er tegen was, dat het veer tiende hoofdstuk vervalt, omdat de zaak van Ambon nog niet is geregeld. .Teneinde de medezeggenschap van het parlement bij het bepalen van het buiten lands beleid te vergroten, zijn in 1952 in de Grondwet nieuwe bepalingen opgenomen omtrent de goedkeuring van overeenkom sten met andere mogendheden. De regering heeft het gewenst geacht in die bepalingen technische wijzigingen aan te brengen. Over de wenselijkheid daarvan heeft de Kamer de rest van de middag gediscus sieerd. Vandaag wordt het debat voortgezet. PARIJS (Reuter) De weduwe van Leon Trotzky heeft een telegram gezonden aan het nieuwe presidium van de Sovjet communistische partij, waarin zij eerher stel voor haar vermoorde echtgenoot vraagt. Voorts heeft zij in een brief aan de Sovjetrussische president, maarschalk Vo- rosjilov, nieuws gevraagd omtrent haar zoon Sedov, van wie zij in twintig jaar niets ver nomen heeft. Trotzky, met Lenin stichter van de Sov jet-Unie, werd in 1929 verbannen en in 1940 in Mexico vermoord. Mevrouw Nata lia Sedova Trotzky verwees in haar tele gram naar de verklaring van het twintigste partijcongres in Moskou over vervalsing van de geschiedenis der revolutie en ver oordeling van valselijk beschuldigde partij leiders. Op grond van deze yerklaring vraagt zij herziening van het proces tegen haar echtgenoot. In haar brief aan Vorosjilov verklaart mevrouw Trotzky, dat er geruchten zijn ge weest volgens welke haar zoon in concen tratiekampen in Novosibirsk en Vorkoeta is geweest en daarna op transport gesteld „in de richting Moskou". De moordenaar van Trotzky zit in Mexi co in de gevangenis. Onlangs is zijn verzoek om vrijlating afgewezen. Algemeen wordt geloofd d'at de moord bevolen was door Stalin. De voorjaarscollecties van de Parijse modehuizen zijn thans aan de open baarheid prijs gegeven. En aan opmer kelijke variaties op het thema mode ontbreekt het niet. Er is mêer nadruk in het silhouet te I Mantel-kostuums worden dit jaar op j tend vest, dat op zijn langst de zoom bespeuren, de slanke taille doet weer de achtergrond gedrongen door de sa- opgeld, de heupen komen smal uit. De menstelling japon-met-bijbehorend-vest. verhoogde buste-lijn is een ander ty- Deze bekroning van de japon varieert perend kenmerk van de mode 1956. tussen bolero en een gemakkelijk zit- heeft op de heup-lijn, de mouwen zijn terug, van kort tot driekwart lengte, het eerste dan meer voor jurken, het tweede meer voor mantels en vestjes. Wat de lengte van de diverse creaties aangaat, deze schommelt tussen 35 en 40 centimeter van de grond. Tot de cocktail gaat de voorkeur uit naar de smalle rok, cocktail- en avondjaponnen vertonen even wel een uitbundige ruimte, vaak nog bena drukt door plooien van taille tot zoom, zowel in de traditionele als in de nieuwere materialen. De afwerking van de hals is rond ge houden. we zien het meest de boothals en de V-vorm, de ceintuur leidt echt een zwervend bestaan en wordt nog het minst van al gevonden op de traditionele plaats: de taille. Vaak is een japon juist onder de buste ingenomen en afgewerkt met een ho rizontale band, nauwe ceinturen omsluiten vaak de rok onder de taile om deze beter te doen uitkomen. Belangrijk wat de kleuren betreft is het gebruik van heldere, felle tinten de gehele dag door. Geel, licht-mauve, diep koraal- roze, rood in vele schakeringen en zee blauw prevaleren. Zwart en marine-blauw komen wel voor, maar hebben altijd een afzetting van wit. Voor de volle zomer ont komt men eenvoudig niet aan een creatie in vlekkeloos wit. Van de materialen verdienen vermel ding: voor avondkleding bedrukt chiffon, zijde of katoenen organza, uiterst dunne tafzijde, mousseline, terwijl ook het roman tische witte satijn in zwang ïs; overdag zal men meer alpaca, tropical, licht flanel en jersey en ook wel shantungs zien. Met de hoeden heeft men het gezocht in grotere afmetingen, die wel eens naar klei nere kittiger modellen doen verlangen. En nu de foto's: Boven-links „Marie Chantal" van Jacques Griffe, een lange avondjurk, die herinnert aan een Spaanse danseres. Zij is uitgevoerd in zwart satijn, onderbroken door zilveren strepen. Het korte bijpassende kapsel doet de lange oorhangers goed uitkomen. Boven-midden: „Albatros", een jeugdig snufje uit de Fath-collectie, van grijs witte wollen stof met half-gesloten jasje en nauwsluitende rok. De roset, een nieuw detail, wordt meer aangetroffen. Boven-rechts: „Bangkok" een spectacu laire vondst van Dior, een combinatie uit zacht goud-satijn en shantung bekroond door een hoed van gouden organza. Onder-links: een creatie uit de collectie van Jean Desses, no. 495. Onder-midden: „Aeroport", oftewel „vliegveld" van Jacques Helm, een combi natie, bolero-rok uit witte wol en zwart katoen. Onder-rechts: en tenslotte: „Porcelaine" van Balman, een baljurk van kant met gol vende zoom bewerkt met witte pailletjes. Hebt u gemerkt, dat er al sedert een jaar niet één vliegende schotel is gesigna leerd? De gehele mensheid zit ingespannen naar de wereldkaart met alle vurige ont ploffingen te turen, er zijn schandalen van Dan tot Berséba, overal geschieden sen saties te kust en te keur en intussen let geen mens meer op de vliegende schotels, die ons een jaar geleden zo druk bezig hielden. Zijn ze er niet meer of zien we ze niet meer? Dat ze er niet meer zijn, neem ik niet aan. Het is onzin te veronderstellen, dat de Mars- en Venusmannetjes plotseling hun gewone middel van vervoer in de steek zouden hebben gelaten. Evenmin als het mogelijk zou zijn dat hier op aarde plotseling alle autovervoer zou ophouden of dat ineens alle bromfietsen verdwenen zouden zijn, evenmin mag worden aange nomen dat onze goede buren van andere planeten hun voertuigen ineens allemaal uit de circulatie zouden hebben genomen. Dat kan dus niet de reden zijn. Dat zij ons wel om de oren zouden vlie gen, maar dat wij ze niet zien, is evenzeer onaannemelijk. Weliswaar zitten wij met ons allen, met arendsblikken en ritselend van de zenuwen en opwinding, alle aardse- sensaties-van-de-dag te bekijken, doch dat belet ons niet zo nu en dan een blik in den hoge te slaan. Er zouden er allicht een paar onder ons zijn, die een ogenblik het oog van de dossiers zouden opslaan wan neer een mooi-verlicht vliegend schoteltje door de lucht zou wentelen. De enige steekhoudende veronderstelling is, dat onze ruimteburen hun belangstel ling voor de aarde hebben verloren, dat zij het op ons draaiende bolletje zo'n jan boel vinden, dat zij elders hun toeristische genoegens zijn gaan zoeken. Als ik eerlijk mag zijn: ik kan dat volledig begrijpen. Als ik een vliegende schotel in mijn schuurtje achterin de tuin had staan, steeg ik vandaag nog op naar Venus om daar een kopje koffie te gaan drinken en ik denk dat men mij nooit meer op de aarde zou terugzien. Op Venus is dat alles beter. De perzik en amandelbomen staan er eeuwig in bloei, de meisjes zijn er allemaal mooi, de ouderdom is er allang overwonnen, zodat niemand ouder dan vijfentwintig jaar wordt en niettemin het eeuwige leven be zit, iedereen is er aardig tegen iedereen, omdat alles wat de mens nodig heeft er aan de bomen groeit, zodat geen mens be hoeft te werken en het maken van carrière een onbestaanbaar begrip is; niemand heeft enige eerzucht en dossiers, van welke aard ook, zijn er onbekend. Men zit er maar te wachten achter kopjes koffie onder de bloeiende bomen en in de tijdeloosheid. De paar planetariërs, die vorig jaar naar de aarde geschoteld zijn, hebben zulke slechte indrukken van ons opgedaan, dat niemand lust heeft zelf te gaan kijken. Dat is de reden dat wij die schotels niet meer zien. Het is beschamend voor ons. Maar is er iemand die durft te zeggen dat het niet begrijpelijk is? ELIAS ADVERTENTIE Laat Uw kritieke dagen ongemerkt voorbij gaan knapt U op 85c, in een ommezien. WASHINGTON (Reuter) Een woord voerder van het Witte Huis heeft beves tigd, dat president Eisenhower vanmiddag een persconferentie zal houden. De presi dent heeft te verstaan gegeven, dat hij op een van zijn normale persconferenties, voor morgen, bekend zou maken, of hij al dan niet bereid is zich kandidaat te stellen voor de komende presidentsverkiezingen. Zaterdag is Eisenhower teruggekeerd uit Georgia. Hij zag er zeer gezond uit. Hij heeft gejaagd en golf gespeeld en deze sporten schijnen hem niet te deren. Niets sluit de mogelijkheid uit, dat de president zijn besluit niet op de perscon ferentie, doch in een toespraak voor radio en/of televisie zal meedelen. De perscon ferentie zal voor de televisie gefilmd worden. Slechts personen, die een pas hebben zullen worden toegelaten tot kamer 474, in het oude gebouw van het departement van Buitenlandse Zaken naast het Witte Huis. In deze kamer is plaats voor onge veer 270 verslaggevers, waarbij dan nog de fotografen komen, die op een verhoging achteraan staan. Er zijn 773 geldige pers kaarten voor het Witte Huis in omloop. Rechtstreekse radio- of televisieuitzen ding is niet toegestaan. De radio- en TV- netten mogen zich in de nabijheid van kamer 474 installeren, zodat zij onmiddel lijk het commentaar van de verslaggevers kunnen uitzenden. Later geeft Hagerty een persklaar gemaakte opname voor ra dio en televisie vrij. De drie grote Ameri kaanse persagentschappen, de radio en TV, enige bladen benevens Britse en Fran se persagentschappen hebben telefooncel len die in de conferentiekamer gelegen zijn. Voor het einde van de persconferentie mag geen nieuws wereldkundig worden gemaakt. De mogelijkheid bestaat evenwel dat Eisenhower pas hedenavond zijn besluit bekend maakt. Er worden namelijk voor bereidingen getroffen voor een radio- en televisietoespraak van de president over alle stations. MILAAN (Reuter/AFP) Don Carlo Gnocchi, de 53-jarige Italiaanse geestelijke die bekend stond als de „beschermengel van in de oorlog verminkte kinderen" is in een ziekenhuis in Milaan aan kanker over leden. Enige uren voor zijn dood heeft hij het hoornvlies van zijn ogen vermaakt aan twee kinderen. De vooraanstaande Ita liaanse specialist, prof. Galeazzi, heeft het boornvlies van zijn ogen verwijderd en zal het vandaag op de twee kinderen over brengen. Sedert de oorlog heeft Don Carlo in ge heel Italië instituten gesticht, waar geeste lijken en nonnen ongeveer 1.800 kinderen die in de oorlog verminkt zyn, verzorgen. De meeste van deze kinderen hebben ook hun ouders in de oorlog verloren. Gnocchi werd onlangs benoemd tot hoofd van de Europese federatie voor verminkte kinderen. Veel kinderen hebben hem in de afgelopen dagen bezocht. „Als zy bij mij zijn voel ik geen pijn", zo zei hy steeds.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5