dat's OMO VOOR DE SCHOONSTE WAS VAN UW LEVEN! wit standaard pak Zal Indonesische kabinet zijn mandaat teruggeven? Selwyn Lloyd vertrokken naar het Midden-Oosten Amerikaans-Joodse reder in zijn wiek geschoten Voorzitters van Westduitse Landdagen naar de Saar Agent dodelijk verongelukt bij aanrijding Belgische oogst heeft erg van de koude geleden Westduitse ambassadeur in Moskou vertrekt morgen Scheepvaart Fotocopieën Foto Hilarius meisje boekhouder-correspondent Zorgt dat mWKCBisKV"{ 250 gram heerlijke gemengde biskwie U stee ds ROTERSEPT bij U hebt! WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT k eV1 zuiver HEBT U OOK ZO'N MOEITE MET UW HANDDOEKEN? Vooral als de kinderen vergeten hebben zeep te ge bruiken, kunt U de vlekken er bijna niet uitkrijgen. En lukt het U toch, dan is het vaak met de witheid rhaar matig gesteld. Hoe krijgt U die handdoeken weer wit en vlekkeloos? Hoe krijgt U ze écht schoon? Dat probleem lost OMO voor U op. Met OMO wordt al het goed wit 91 maar dan ook volkomen wit! En bekijkt U het gerust in het volle daglicht was het ooit zó vlekkeloos Dat is het geheim van OMO, het wasmiddel met dubbele waskrachtInderdaadèn zuiver wit èn vlekkeloos, dat is OMO-schoon! Streng voor het vuil, doch mild voor het weefsel. OMO is zo veilig voor Uw linnenkast. Uw kostbare uitzet gaat lang, lang mee. KR/EBELHOEST? dan PACTOLAN Met Unie-opheffing beschouwt kabinet zijn taak voltooid DJAKARTA (PIA) Gewoonlijk wel ingelichte kringen verwachten, dat het In donesische kabinet binnen enkele dagen rijn mandaat aan president Sukarno zal teruggeven. Nu de voorlopige volksverte genwoordiging het wetsontwerp tot ophef fing van de Nederlands-Indonesische Unie heeft aangenomen, beschouwt het kabinet zijn taak als voltooid. Morgen zal het Indonesische Centrale Verkiezingscomité de officiële uitslagen be kend maken van de algemene verkiezingen, die in september zijn gehouden. Drie we ken daarna kan het nieuwe kabinet wor den gevormd. LONDEN (United Press) De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, is vandaag vertrokken voor een reis naar de hoofdsteden van enige lan den in het Midden-Oosten, met nieuwe voorstellen voor een vergelijk tussen Israel en de Arabische staten. Minister Lloyd zal besprekingen voeren met de Egyptische premier Nasser en de Israëlische premier Ben-Goerion over een compromis, als de enige oplossing voor het acht jaar oude geschil, die levensvatbaar is. Hij zal beiden ernstig waarschuwen dat een eventuele aggressie in het Midden- Oosten de geallieerden aan de zijde van de aangevallen partij zou brengen, aldus wel ingelichte bronnen. Hij zal ook Nieuw Delhi, Bagdad, Tehe ran en Ankara bezoeken. Op 6 maart zal hij in Karatsji (Pakistan) de openings bijeenkomst van de raad van de Zuidoost- Aziatische Verdragsorganisatie bijwonen, waar ook zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles aanwezig zal zijn. De Westelijke plannen voorzien in het scheppen van een niemandsland tussen de beide protago nisten. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn overeengekomen tot „gezamenlijk prompt en actief tussenbeide komen" ingeval van een aanval, zo werd uit amb telijke kringen vernomen. Deze interventie zou kunnen bestaan in openlijke steun aan de aangevallen partij of uit sancties tegen de aanvaller. Deze plannen hebben, naar aangenomen wordt, de steun van Frankrijk. De omvang en aard van de geprojecteerde westelijke actie zal geheim worden gehouden, hoewel de vastbeslotenheid van het Westen om tot actie over te gaan bekend zal worden gemaakt. Tanks voor Saoedi-Arabië moeten desnoods overboord gezet worden" NEW YORK (AFP) Jacob Michael, de Amerikaans Joodse eigenaar van de vracht boot „James Monroe", die met achttien Amerikaanse tanks op weg is naar Saoedi Arabië, doet pogingen om te voorkomen, dat het schip zijn bestemming bereikt. De reder zou hebben vernomen, dat de Saoedi- Arabische autoriteiten niet zullen toestaan, dat de „James Monroe" Djeddah binnen loopt, omdat de eigenaar Jood is. Zij zou den eisen, dat het schip naar Port Said wordt gedirigeerd, waar de tanks in een ander schip zouden moeten worden over geladen. Op grond van deze inlichtingen heeft de reder de kapitein van de „James Monroe" laten seinen, dat hij moet terugkeren of de tanks over boord zetten. De bevrachter van het schip, de „Helle nic Lines" stelt, dat de reder geen zeggen schap over de kapitein heeft, Michael voert aan, dat hij volgens het zeerecht meester op zijn schip wordt zodra dat tijdens de reis naar een andere bestemming wordt gediri geerd dan was overeengekomen. Een woordvoerder van de ambassade van Saoedi-Arabië te Washington heeft tegen gesproken dat de „James Monroe" de ha ven van Djeddah niet zou mogen binnen lopen, omdat de eigenaar een Jood is. BERLIJN (AFP) De voorzitter van de West-Berlijnse Landdag, Willy Brandt, heeft meegedeeld, dat de voorzitters van de West-Duitse Landdagen en de voorzit ter van de Landdag van West-Berlijn uit genodigd zijn door de voorzitter van de Saarlandse Landdag, dr. Schneider, om 24 maart een bezoek aan het Saargebied te brengen. Dr. Schneider, de leider van de pro- Duitse democratische partij, heeft meege deeld niet naar Parijs te zullen gaan voor deelneming aan de deskundigen-be sprekingen over de Saarkwestie op de door de Franse regering gestelde voorwaar den. Aan Schneider is verblijf in Frankrijk ontzegd en de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Pineau, had verklaard dat Schneider een voorlopige verblijfsvergun ning zou kunnen krijgen voor bijwoning van besprekingen. Schneider wil een be roep doen op de Raad van Europa om als lid van de Raadgevende Vergadering de zelfde verblijfsrechten in Frankrijk te ver krijgen als de andere afgevaardigden. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is overleden de 44-jarige hoofdagent J. J. P. B. uit Amsterdam, die op de Rijks weg Amsterdam-Den Haag ter hoogte van Schiphol door een personenauto was aan gereden en dientengevolge zwaar gewond. De heer B. stond of reed dit is volgens de politie van Badhoevedorp nog niet op gehelderd met zijn motor aan de rech terkant van de weg in de richting Amster dam toen hij van achteren door de even eens in deze richting rijdende auto werd aangereden. Zaaigraan in Nederland besteld (Van onze correspondent in Brussel) De koude-golf heeft in België grote schade aan de oogst toegebracht. Aan Ne derland worden grote hoeveelheden zaai graan voor zomertarwe gevraagd. Volgens landbouwafgevaardigden in de Tweede Ka mer zal een rampenfonds moeten worden opgericht, waartoe een wetsvoorstel bij het parlement aanhangig is gemaakt. Drie kwart van de tarwe, uitgezaaid op zeven tig tot honderdduizend hectaren, zou door de vorst vernietigd zijn. De regering zou op de landbouwbegro ting voor 1956 twintig miljoen gulden kre diet voor schadevergoeding moeten uit trekken. Het departement van landbouw laat de commissies voor de landbouwtel ling in alle plattelandsgemeenten de schade vaststellen. De spinazie, de druiven onder glas en de wintergroenten hebben sterk geleden. De kwekers mogen met eigen vrachtwagens kolen bij de mijnen halen.. BONN (United Press) - De nieuwe West duitse ambassadeur bij de regering te Mos kou, dr. Wilhelm Haas, vliegt morgen naar Moskou, aldus een mededeling van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder van de West duitse diplomatieke „voorhoede", die een behuizing voor de Westduitse ambassade in Moskou moet vinden, heeft verklaard dat het uitstel van het vertrek van dr. Haas niets met politieke redenen van doen had. Tijdens het congres des communistische partij in Moskou waren er geen hotel kamers voor de ambassadeur en zijn mede werkers. Er zijn nu drie geschikte gebou wen voor de vestiging der ambassade aan geboden, die „redelijk geschikt" zijn. Dr. Haas zal waarschijnlijk zelf de beslissing nemen. Ander spreekuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem zal zijn spreekuur deze week niet op vrijdag, doch zaterdag 3 maart houden. Alnati, pass. 28 Ouessant n. Antwerpen. Antonia, 28 v. Pladju n. Tjilatjap. Algenib, 28 te Beira. Ariadne, 28 60 m. z.zw. Napels n. Palermo. Amerskerk, 29 v. Djioouti n. Penang. Amsteldiep, 29 te Khorramshar. Angolakust, 29 te Amsterdam. Almkerk, 29 te Lorenzo Marquez. Alpherat, 28 v. Victoria n. Santos. Amerskerk, 29 te Djibouti. Amstelstad, 29 te Rotterdam. Angolakust. 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Axeldijk, 29 te Santos. Baarn, 27 v. Antofagasta n. Valparaiso. Bali, 29 te Makassar. Blitar, 28 te Semarang. Borneo, 29 te Djeddah. Beninksut, 28 te Amsterdam. Bennekom, 29 te Curacao. Breda, 29 te Buenaventura. Camerounkust, 26 pass. Teneriffe n. Bordeaux. Ceronia, 29 te Abadan verwacht. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 29 te Belawan. Coryda, pass. 28 Kp. Vincent n. Vado. Cradle of Liberty, pass. 28 Aden n. Philadelphia Daphnis, pass. 28 Plymouth n. Dordrecht. Delfland, 27 te Montevideo. Diemerdijk, 28 te Cristobal. Delft, 29 te Pta Cardon. Eemland, 29 te IJmuiden verwacht. Esso Rotterdam. 28 dwars oostp. Kreta n. Antw. Eos, 28 v. Tunis n. Napels. Esso Amsterdam, 29 v. Rastanura n. Antwerpen. Fairsea, 25 v. Napels n. Sydney. Felipes, 29 te Telokanson. Gabonkust, pass. 28 Las Pabnas n. Dakar. Graveland.29 te Pto Alegre. Groote Kerk, 28 te Rotterdam. Gaasterkerk, 29 v. Penang n. Aden. Hathor, 28 te Lattakia. Hydra, 29 v. Amsterdam n. Carupano. Iberia, 27 v. IJmuiden n. Castrourdeale. Japara (KRL), 28 v. Semarang n. Tj. Priok. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 v. Surabaja n. Sema rang. Jason, 28 v. Port au Prince n. Europa. Katelysia, pass. 29 Muscat n. Bandarmashur. Kota Agoeng, 29 te Singapore. Kota Baroe, 29 te Aden. Karossa, 1 mrt. te Singapore verw. Kertosono, 29 te Beira. Kopionella. 2 maart te Avonmouth verw. Laurenskerk, 28 te Koewait. Lemsterkerk, 28 te Hamburg. Lindekerk, 28 te Khorramshar. Leto, 28 rede Yokohama. Loosdrecht, 28 v. Port Said n. Livorno. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Marseille n. Antwerpen. Lekkerkerk, 29 te Bahrein. Limburg, 28 v. Aden n. Suez. Macoma, 28 v. Rotterdam n. Londen. Mariekerk, 28 v. Port Said n. Genua. Myonia, 28 v. Bangkok n. Pladju. Maashaven. 28 te Amsterdam. Markelo, 28 v. Rotterdam n. Immingham. Notos, pass. 27 Kp. St. Maria n. Durazzo. Nestor, 28 v. Rotterdam n. Paramaribo. Oranje, 29 te Port Said. Oranjestad, 29 te Trinidad. Phrontis, pass. 28 Socotra n. Penang. Poelau Laut, 29 te Surabaja. Pygmalion, 28 v. Panamakanaal n. Buenaventura Prins Willem III, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Rotterdam n. St. John Rondo, 29 te Padang. Raki, 27 240 m. o.no. Fayal n. Europa. Rempang, 28 v. Aden n. Suez. Rotula, 29 te Santos. Stad Haarlem, 28 v. Narvik n. Emden. Stad Rotterdam, 29 te Rotterdam. Statue of Liberty, 28 te Carthagena. Straat Malakka, 27 v. Colombo n. Bombay. Straat Soenda, pass. 28 Mauritius n. Lorenzo Marquez. Sumatra, 27 v. New York n. Beyrouth. Schelpwijk, 28 te Maracaibo. Sheratan, pass. 28 Kp. de Goede Hoop n. Santos. Stad Breda, verm. 29 v. Monrovia n. Rotterdam. Salatiga, 3 mrt te Bombay verwacht. Schouten, 28 v. Dar es Salaam n. Beira. Sibajak, 29 te Rotterdam. Stad Dordrehct, 28 te Messina. Solon, 28 te Amsterdam. Tabinta, 29 te Marseille verwacht. Tiberius, 29 te Amsterdam. Tomini, 27 te Hamburg. Tabian, 28 v. Abadan n. Kakinada. Tara, verm. 29 v. Hio d« Janeiro n. Santo». Taria, 29 te Wellington. Van Linschoten, pass. 28 Las Palmas n. Dakar. Van Spilbergen, 28 v. River Cess n. Grand Bassa Van Cloon, 28 180 m. z. Colombo. Van Spilbergen, 28 rede Grand Bassa. W. Alton Jones, pass. 28 Gibraltar n. Philadel phia. Waterman, 29 te Fremantle. Weltevreden, 29 te Singapore. Wonorato, 28 v. Bombay n. Calcutta. Wieldrecht, 28 te Balboa. Willem Ruys, 28 v. Port Said n. Napels. Witmarsum, 28 te Schiedam. Wonogiri, 29 te New York. Zijpenberg, 28 v. Dagenham n. Almeria. Zeeland (KRL), pass. 28 Gibraltar n. Port Said. KLEINE VAART Advent, 28 v. Waterford te Rotterdam. Arnoudspolder, verm. 28 v. Rotterdam n. Lissa bon. Annie G, 28 v. Amsterdam n. Londen. Algarve, verm 28 v. Swansea n. Rotterdam. Ambiorix, 1 mrt v. Cadiz te Amsterdam. Arctic, 1 mrt. v. Londen te Rotterdam verw. Att S, 28 v. Rotterdam n. Portsmouth. Alis. pass. 27 Vlissineng n. Terneuzen. Anna Henny, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Aurora, 27 te Vlissingen n. Antwerpen. Beekbergen, pass. 27 Vlissingen n. Goole. Bree Helle, verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Bernisse, 28 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Castor, 24 v. Rotterdam te Grimsby. Cinderella. 28 v. Duinkerken te Rotterdam.. Claes Compaen, 28 nog te Blyth. Diligentia, 28 v. Kingslynn te Thameshaven. Draco, 27 te Bordeaux n. La Pallice- Eibergen, 28 v. Guernsey te Londen verwacht. Elda, 28 v. Londen te Rotterdam. F-lsenburgh, 28 v. Casablanca te Duinkerken. Erkalin, 28 v Avonmouth te Bristol. Erasmus, verm. 28 v. Rotterdam n. Boulogne. Fiducia, 28 v. Londen n. Ouddorp. Fram, verm. 29 v. Middlesbro. Gerrie S, verm. 29 v. Leixoes n. Guernsey. Helvetia, 28 v. Ipswich te Duinkerken verw. Hoc Vinces, verm. 28 v. Rotterdam n. Grimsby. Holland, pass. 27 Vlissingen n. Aberdeen. Henrica, 28 v. Rotterdam n. Plymouth. Hydra, 25 v. Dieppe te Goole. Hulst, 28 v. Lissabon te Antwerpen verw. Heemraadsingel, 28 v. Velsen n. Antwerpen. Inspecteur Mellema, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Import, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. John M, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Jan Kreumer, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Keizersgracht, 28 te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 28 v. St. Malo te Rotterdam. Konny M, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Lindesingel, 28 v. Antw. n. Avonmouth of Cardiff Lucas Bols II, 29 te Amsterdam verwacht. Meidoornsingel, verm. 28 v. Amsterdam naar Rotterdam. Mies, 28 v. Newport te Rotterdam. Mypuck, 28 v. Londen te Rotterdam. Martini, 28 v. Huil te Amstredam. Marcella, pass, 28 Pitboei n. Narvik. Muphrid N, 28 v. Amesrtdam n. Rotterdam. Margaretha, 27 v. Vlissingen n. Ouddorp. Mulan, 27 v. Vlaardingen te Amsterdam. Nester, 28 v. Rotterdam n. Paramaribo. Nijenburgh, 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Oranje, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Procyon, 28 v. Londen n. Amsterdam. Phidias. 27 te Tel Aviv n. Haifa. Pavo, 27 v. Tees te Bordeaux. Pavonis, 27 v. Wormerveer n. Esbjerg. Pioniers, 28 te Vlissingen n. Breskens. Poortvliet, 27 v. Pomaron n. Berwick. Rejo, verm. 28 v. Londen n. Rotterdam. Raket, 27 v. Newross n. Isle of Man. Spoorhaven, 28 v. Oran te Granton verwacht. Swift, 28 v. Rouen n. Rotterdam. Spora, 29 v. Bilbao te Rouen verw. Sagitta, 27 te Vlissingen n. Antw. Startpoint, 27 v. Maassluis te Vlissingen. Stella Maris, pass. 28 Vlissingen n. Selzaete. Swallow, 28 terug uit zee te Amsterdam. Tilly, 26 v. Nantes te Bayonne. Twee Gebroeders, 29 v. Manchester te Rotterdam Tine, verm. 29 v. Rotterdam n. Londen. Trito, 27 v. Dublin te Amsterdam. Zanzibar, 28 v. Wormerveer te Rotterdam. Zeehaan, 28 v. Rouen n. Casablanca. SLEEPVAART Ebro, 27 v. St. Yves n. Le Havre. Loire, 27 v. Port Said n. Rotterdam. Witte zee, 27 v. Djibouti n. Priok met bagger molen. Zwarte Zee. pass. 27 Startpoint n. Liverpool met baggermolen. Bij beschikking Kanton rechter Haarlem, ddo. 9 fe bruari 1956 is aan Willem R.ozema, Kudelstaartseweg 144, Aalsmeer, beperkte handlichting verleend, zodat hij evenals een meerderja rige als koopman in textiel op markten etc. zal kunnen optreden, alle overeenkom sten te sluiten en verbinte nissen aan te gaan, die no dig zijn tot de uitoefening vau dat bedrijf en handel. C. H. Erbrink en C. G. v. Haaster deurwaarders, Haarlem beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866 Zoekt U een voor de morgenuren? Plaats een Groentje GEVRAAGD: Administratieve kracht (vr. of manl.) voor de morgenuren, event, voor de gehele dag, voor eenvoudige administx-atie, kunnende typen. Br. no. 1856 GEVRAAGD bekend met enige technische en commerciële ervaring. Gewend zelfstandig te werken voor middelgroot bedrijf te Haarlem. Brieven uitvoerig met recente foto ond. nr. 1855. Gezond gebaar! Het doosje Rotersepl open tablet in de mond. Het gezonde gebaat in tram trein, bus of bioscoop, overal waar veel mensen bijeen zijn. Voorkómen is toch belet dan genezen! ytu cc gmdkopw Van 29 februari t/m. 6 maart bij f 5.- boodschappen géén 49, maar slechts BLAUWE ROZIJNEN zonder pit 250 gram géén 32, maar ZIJLSTRA HUISHOUDZEEP 2 staven van 3 stukken nu géén 54, maar en behalve al die Zijlstra-voordelen óók nog met de GRATIS GULDENZEGELS ZONDER BETALEN EEN TIENTJE HALEN! In volle lokalen, doch ook in trams, bussen en treinen wémelt het van keelbacillen. Zij bedreigen iedere onbe schermde keel. Zij vermenig vuldigen zich angstwekkend snel... Rotersept echter keert het gevaar! Want Rotersept bevat een totaal nieuwe, antiseptische stof die in het speeksel doordringt en de bacillen verdelgt. Bacillen weg. Keelpijn weg. Prompt en pret tig: met Rotersept! Néém dat HAARLEM: Amstcx damstraat 50, Barteljorisstraat 25, Cronjéstraat 8, Rijksstraatweg 10, Zylwcg 38. HEEMSTEDE: Raadhuisstraat 49.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8