Sport in het kort Verpleegde meerkoeten werden bij Noordzeekanaal in vrijheid gesteld Minder en goedkopere groente; bloemenmarkt blijft „in fleur" Temperamentrijk bel-canto in „De macht van het noodlot" Nederlandse Opera Verlichting Boulevards in Zandvoortse raad Lisse ZATERDAG 3 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 11 m Alex Burton te ervaren voor Max Resch Belgische voetbalteams tegen Zwitserland Opheffing Heemsteedse Reddingbrigade? Vlot „La Cantuta" door opvarenden verlaten De Graaff op tournee Dit jaar slechts 400 wagens in Mille Miglia Internationale ski wedstrijden in Oppdal In februari passeerden 1150 schepen de pieren Aanklacht ingediend tegen „De Waarheid" India legt de grondslagen voor een gouden eeuw Diner vorstelijk paar met leden Internationaal Hof Afscheidsavond van Bep van Klaveren met goed bij-programma Vergadering Chr. Bond Overheidspersoneel Burgerlijke Stand Hillegom K1TÏPFRS IWUêin,. 'n PuulitU.' Vanmorgen omstreeks tien uur is er een einde gekomen aan het vele werk van een grote groep Haarlemse dierenvrienden, die gedurende de afgelopen vorstperiode bezig zijn geweest om vogels, die door de koude waren bevangen of waren ingevroren in het leven te houden. Om negen uur vertrok na melijk een stoet van ongeveer tien perso nenauto's begeleid door de wagens van fo tografen en film- en televisie-mensen en drie NZH-bussen met kinderen van het Sta tionsplein in Haarlem naar het N'oordzee kanaal, waar ongeveer 250 meerkoeten, die bij de depot-houders verpleegd werden in vrijheid werden gesteld. De inspecteur van het lager onderwijs had namelijk toestemming verleend, dat van elke school, die aan de actie meegehol pen had een leerling als vertegenwoordi ger bij de invrijheidstelling aanwezig was cn zo wandelden vanmorgen kleuters van de fröbelschooltjes naast gymnasiasten en lyceïsten, die tezamen de grote manden torsten, waarin de meerkoeten naar een weiland aan de weg tussen Velsen en Am sterdam vlakbij de pont werden vervoerd. Na een lange tocht door de moddervette klei belandden de kinderen tenslotte in een grote weide, waar de manden met de vogels keurig op een rijtje werden neerge zet. Op het teken van een van de be stuursleden van de dierenbescherming, die overigens allfes tot in de puntjes regelde, werden de kooien geopend. Even bleven de meerkoetjes nog ver baasd in hun manden naar de vrijheid loeren, maar na enige tijd beseften zij toch, dat de wijde grasvlakte nu wel degelijk open stond en razendsnel tippelden zij tegen de harde westenwind in. De vlugsten waren al een paar honderd meter gevorderd toen de laatste uit de manden stapten en een beetje dromerig door het gras trippelden. Drie meerkoetjes bleken in de diverse depóts nog niet vol doende aangesterkt te zijin, want zij vielen prompt weer om en werden even later, toen alle kinderen de reeds ver-verwijderde vo gels hadden nagewuifd, weer in de manden mee teruggenomen. Tevreden wandelden de kinderen weer naar de bussen, gevolgd door de even goed gehumeurde bestuurders van de dierenbe- Vrijdagavond heeft de Engelse half- zwaargewicht Alex Buxton door k.o. in de tiende ronde gewonnen van de Duitse coming-man Max Resch. Buxton kwam in de vierde ronde even in moeilijkheden, maar hij herstelde zich en zond de Duit ser in de zesde ronde voor 8 tellen naar het canvas. In de tiende en laatste ronde .naakte de geroutineerde Buxton met twee voltreffers een einde aan de strijd. Dit was de eerste nederlaag van Resch, die vaak als middengewicht bokst en die, sinds hij prof werd, van zijn 25 gevech ten er 19 door k.o. had gewonnen. Het Belgische voetbalelftal, dat zondag 11 maart in Brussel tegen Zwitserland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Dresen (Lierse SK); achter: Dries (Berchem Sp.) en Van Brandt (Lierse SM); midden: Huysmans (Beerschot), Carré (FC Luik) en Mees (Antwerp FC); voor: Jurion (Anderlecht), Van den Bosch (Anderlecht), Mermans (Ander lecht), Straetmans (White Star) en Jans- sens (Union St. Gilloise). Reserves: Ger- naey (ASV Oostende), Matthys (Ander lecht), Van Kerkhoven (Daring CB) en Or leans (La Gantoise). Voor de B-wedstrijd tegen Zwitserland, die op dezelfde dag in Freiburg wordt ge speeld, brengen de Belgen de volgende ploeg in het veld: Doel: Bruggeman (Union St. Gilloise); achter: Storme (La Gantoise) en Culot (Anderlecht); midden: Close (Union St. Gilloise), De Coster (La Gantoise) en Van Herpe (La Gantoise); voor: Verlinden (FC Boom), Longfils (Daring CB); Willems (La Gantoise), Beerens (Charleroix) en Sanders (ASV Oostende). Reserves: Ley- sen (Berchem Sport), Wouters (Antwerp FC), Van der Wilt (Anderlecht) en Hau- ben (Uccle Sport). Rik Coppens, die al geruime tijd last heeft van een blessure, is dus in geen van de beide elftallen opgesteld. Intussen heeft hij dezer dagen de training hervat en men hoopt op een algeheel herstel binnen en kele weken. SUNDSVALL. In Sundsvall in noord- Zweden zijn internationale schaatswedstrij den gehouden. De Australiër Hickey won zo wel de 500 als de 1500 meter in 43,2 sec. en 2 min. 18,4 sec. DAI DOWER. In een gevecht over 8 ronden heeft Dai Dower, bokskampioen van Groot Brittaninië en van het Empire in het vlieggewicht, op punten gewonnen van de Franse bantam Robert Meunier. NEDERLAND—BELGIë. Op voorstel van de KNVB en in verband met de gwteM- heid van het terrein is de jeugdwedstrijd Nederland—België, die 7 maart in Bergen op Zoom zou worden gespeeld, uitgesteld tot 14 maart. In een lange rij trokken vanmorgen een groot aantal Haarlemse schoolkinderen de wijde polder in om de opgekweekte meerkoeten in vrijheid te stellen. scherming. De vogelramp-actie, waarvoor zovele Haarlemmers zich hebben ingespan nen, had dank zij de schoolkinderen een waardig einde gekregen. Naar wij vernemen zijn gisteravondi ten huize van de heer mr. B. W. Stomps onge veer vijftig dierenvrienden bijeen geweest om te luisteren naar Madeleine Latour, Jis- walda van Ittersum en Ham Beuker. De opbrengst 250.kwam ten goede aan de vogelramp-act ie. Het bestuur van de Heemsteedse Red dingsbrigade heeft voor maandag 5 maart een ledenvergadering uitgeschreven, die ge houden wordt in café Chr. van den Heuvel aan de Camplaan. Het voornaamste punt van de agenda vermeldt een bespreking over de eventuele opheffing van de red dingsbrigade. Amerikaans marineschip nam de vijf personen aan boord MEXICO-STAD (United Pres). - Juan Lobo, een Mexicaanse radio-amateur, heeft een bericht opgevangen van de „Reho- both", een 1.766 ton metend vaartuig van de Hydrografische Dienst van de Ameri kaanse vloot, dat de vijf opvarenden van het vlot La Cantuta, onder wie de oud- Rotterdammer Andries Rost, aan boord zijn gegaan van de „Rehoboth". Wim de Graaff zal deelnemen aan een tournée door een aantal bekende hard rijders te houden door Noord-Noorwegen. Het is namelijk traditie dat na de belang rijke internationale wedstrijden van het seizoen enkele cracks onder auspiciën van de Noorse Schaatsenrijders Bond zoge naamde propaganda-wedstrijden gaan rij den in het hoge noorden van Noorwegen. Kees Broekman heeft in verband met zijn werkzaamheden de uitnodiging voor deze tournée afgeslagen. Wim de Graaff heeft zich bereid verklaard tezamen met Knut Johannesen, Roald Aas, Sverre Haugli, de Engelsman Johnny Croshey en de Australiër Hickey in de komende weken aan enkele wedstrijden in Bodo, Tromsö en Narvik deel te nemen. De wedstrijden in Bodo, dat onder de poolcirkel ligt, wor den op 17 en 18 maart gehouden. De Italiaanse automobielsportclub heeft besloten dat slechts 400 wagene zullen wor den toegelaten tot de 23ste Mille Migla (dui zend mijl) wedstrijd, die op 26 en 29 april gehouden zal worden. Inschrijvingen worden alleen geaccepteerd op grond van invitaties, die gestuurd zullen worden naar bekende renstallen, leden van de Mille Miglia Club en Italiaanse of buitenlandse coureurs die reeds om hun wedstrijdcapaciteiten bekend staan. In Oppdal in Centraal Noorwegen zijn in ternationale skiwedstrijden (afdaling) voor dames en heren gehouden. Bij de dames zegevierde de Noorse Berthe Lien met 1 min. 43,5 sec. De Amerikaanse Andrea Mead Law rence, die 1 min. 44,5 sec. liet afdrukken, bezette de tweede plaats. De Amerikaan Wemer werd winnaar bij de heren. Tijd: 1 min. 38,6 sec. Op de tweede plaats eindigde zijn landgenoot Miller in 1 mina 42,6 sec. In de maand februari gingen 1150 sche pen in en uit de IJmuidense pieren, als volgt onderverdeeld: Aangekomen: Voor Amsterdam 459, Zaandam 27, Spaarndam 1, Buitenhuizen 1, Oostelijke binnenhaven 23, Velsen 4, Hoog ovens 29, Vissershaven 6, IJmuider (bij leggers) 26, totaal in de pieren 576. Vertrokken: Van Amsterdam 465, Zaan dam 11, Spaarndam 1, Buitenhuizen 1, Oos telijke binnenhaven 33, Velsen 4, Hoogovens 30, IJmuiden 26, Vissershaven 3, totaal uit de pieren 574. De secretaris van de Socialistische Unie, mr. F. R. Böhtlingk deelt mee, dat een aantal leden van dit bestuur bij het Open baar Ministerie een klacht wegens beledi ging hebben ingediend met een verzoek tot strafrechtelijke vervolging van de re dactie van „De Waarheid" en van de CPN- functionaris Harry Verhey. De aanleiding tot deze klacht vormt een artikel in „De Waarheid" van 16 februari, volgens hetwelk „de leiding (van de Socia listische Unie) uit provocateurs en politie spionnen bestaat" en waarin gesuggereerd wordt, dat bestuurders van de Socialisti sche Unie „oude contacten en steunpunten zijn van „de Duitse Nazi's". „Angst" (Studio) Deze film, naar een novelle van Stefan Zweig vervaardigd, is als geheel een mislukking, maar heeft en kele zo voortreffelijke momenten dat men bereid is het geheel er voor uit het oog te verliezen. Ingrid Bergman speelt de rol van een vrouwelijke fabrikant, die haar man bedriegt. Deze echtgenoot laat zijn vrouw chanteren door een vroeger vriendinnetje van de minnaar. De vrouw (Ingrid Berg man) wordt door die chantage gedwongn haar man steeds voor te liegen in zaken, die hij zelf tegen haar heeft „opgebouwd". Zij leeft in angst, een angst die tot een dramatische ontknoping zou moeten leiden, als zij merkt dat haar man de chantage heeft georganiseerd. Zij .tracht zelfmoord te plegen, maar haar man voorkomt dat en vraagt vergeving voor zijn vuig gedrag, bekennend dat hij te ver is gegaan. Zij ant woordt met te bekennen, dat zij hem en hem alleen bemint. Roberto Rossellini, de regisseur, heeft de film zo eenzijdig op het acteren van zijn vrouw Ingrid Bergman geconcentreerd, dat deze wel moest falen de angst der vrouw filmisch waar te maken. Zij haalt een vervelende overspannenheid, maar geen angst. Rossellini dacht ook aan zich zelf en geeft enkele sublieme staaltjes van van puur filmen, die echter te zeer opval len temidden van het overige. Dat de Duitse taal gesproken wordt en de acteurs en overige actrices kennelijk een Germaans sentiment in de botten zit, maakt het In grid Bergman nog moeilijker zich op het peil te handhaven, dat men van haar ge wend is. Het verhaal, dat een indringende psychologische typering vergt om niet goedkoop te worden, kreeg filmisch geen diepte. Het verhaal is niet waar gemaakt in de film, die desondanks soms een sterke sfeer heeft door knap camerawerk en ar tistieke regie. Maar een Ingrid Bergman waardige film is het niet geworden. De regie was daar tè volstrekt op uit. N. „Het Spinneweb" (Roxy) Hoe de politie in Los Angeles in bijzonder korte tijd een dubbele moord oplost Iaat Jack Webb, de in Amerika overbekende speur der, uitgebreid zien. De toeschouwer wordt van het begin van een aanvankelijk zeer ingewikkelde zaak af precies op de hoog te gehouden van de vorderingen van het speurderswerk, waarbij men tot de conclu sie komt dat alles ook bij de Amerikaanse politie niet op rolletjes gaat. Toch wordt de dader langzaam maar zeker ontmaskerd, maa* wanneer Jack Webb eindelijk van zijn superieuren toestemming krijgt om de verdachte in te rekenen, dan blijkt het te laat te zijn omdat de moordenaar reeds op vredige wijze aan een maagoperatie gestorven is. Jack en zijn kornuiten zetten de typi sche politie-gleufhoed nog iets dieper in de ogen en wijden zich vol goede moed aan een nieuwe zaak. Dit hele verhaal, dat af en toe zeker met van humor is ontbloot speelt zich af in een ruwe sfeer en is bovendien versierd met vrij goede kleuren. Van maandag tot en met donderdag kan men in deze bioscoop Burt, Lancaster be wonderen als „The crimson pirate". „Het recht om geboren te worden" (F r a n s H a 1 s) De film „Het recht om geboren te worden" werd aangekondigd als een „dramatische zedenschildering" en deze omschrijving paste wonderwel bij het gegeven. Het was de verfilming van een familiedrama zoals zich dat vóór de eerste wereldoorlog inderdaad kon hebben afge speeld. Een jonge dokter vertelt aan een vrouw, die zonder getrouwd te zijn, moe der dreigt te worden, het verhaal van zijn eigen leven. Hijzelf is ook geboren, zonder dat zijn vader erbij tegenwoordig is en de strenge zedelijke opvattingen uit die tijd en in die streek eisten dat het kind „ver donkeremaand" zou worden. Hij wordt dan opgevoed door een negerin, die hijzelf als zijn moeder beschouwt en die hem in staat stelt medicijnen te gaan studeren. Later redt hij door het afstaan van bloed voor een bloedtransfusie het leven van zijn grootvader en wordt verliefd op een nichtje van hemzelf, zonder dit te weten. Als hij dan eindelijk zijn echte moeder ontmoet, blijkt deze zich in een klooster te hebben teruggetrokken. De grootvader krijgt ech ter op zijn sterfbed berouw en de jonge dokter mag met het nichtje trouwen. Dit aandoenlijke verhaal beweegt de vrouw aan wie het verteld wordt, om haar nog ongeboren baby ook „het recht te geven geboren te worden". Het nogal drakerige gegeven is traag verfilmd en de verschillende spelers leg gen in hun rollen ook de nodige sentimen taliteit aan de dag. Voor wie van een door wrocht familiedrama houden, kan het kij ken naar deze film het nodige genoegen meebrengen, maar wij geloven dat het ge geven té ouderwets en de probleemstelling té weinig van deze tijd is, om nog in staat te zijn ons te boeien. F.D. „To catch a thief" (Rembrandt) Nog maar een paar weken geleden vond deze nieuwe film van Hitchcock in „Erbij" een heel gunstig onthaal. Een portie goed amu sement met een dosis behoorlijke spanning te griezelen valt er niet veel is de toe schouwer gegarandeerd. Alles in de grote stijl van de man, die weet hoe een film te maken. Fr. „Het meisje van de rivier" (Li d o" waar in Sophia Loren haar aantrekkelijkheden etaleert als vergoeding voor een echt me lodrama en „Vrouw van Rome" (Lux or) waarin de filmkunst waardig wordt ge diend, kan men nog een week aanschou wen. Ook Minerva brengt een goede be kende. Het is „Solange du da bist", een der beste films van Duitse orgine. Hierin ziet men een filmregisseeur in de letterlijke zin aan het werk. Men kan hem ook op zijn kwaliteiten van karakter beoordelen. Karakterspel valt te bewonderen in C i n e- m a P a 1 a c e, waar Charles Laughton de hoofdrol vervult in „De klokkenluider van de Notre Dame", een oude bestseller, die het nog steeds op de filmmarkt doet. Spec taculair drama met romantische achter grond. Beslist niet ongenietbaar. Fr. VEILINGBERICHT Witlof 43—67; waspeen 12—46; spruiten 34—110; rabarber 21—109; prei 28—98; knol len 17—58; boerenkool 7—28; rode kool 12—28; witte kooi 13—29; peen 7—16; uien 1868; sjalotten 3449. Verdi moet wel een buitengewoon ver trouwen gehad hebben in zijn theater-in stinct, toen hij, in 1861 aangezocht om voor het keizerlijk theater van St. Petersburg een nieuwe opera te componeren, hiervoor als onderwerp koos het toneelstuk „De macht van het noodlot" van de Spanjaard Angelo Perez Saavedra, een hyperroman tische draak van jewelste. Maar met de overtuiging, dat hij het met zijn muziek best zou redden, kon hij steunen op de er varing, bijvoorbeeld met zijn „Trouba dour" opgedaan, welk populaire werk zijn succes niet zozeer aan het onderwerp als aan de compositie dankt. Het libretto be hoefde slechts kansen te bieden om pri maire sentimenten in temperamentrijke muzikale lyriek om te zetten. De keuze van „La forza del destino" moge zelfs tegen over de acht jaar oudere „Troubadour" geen vooruitgang markeren betreffende Verdi's litteraire smaak, de componist was echter ondertussen aanzienlijk gerijpt. En zijn theaterbloed verloochende zich nooit. Hij kende zijn zwak, maar ook zijn sterkte. Hij kwam daar voor uit toen hij naar aan leiding van „La forza" aan een vriend schreef: „Ik herhaal, dat ik van alle mees ters in het verleden en in het heden de minst geleerde ben. Laten wij elkander goed begrijpen: ik zeg geleerd en bedoel hiermee niet kennis van de muziek. Op dit eminente dramatische kracht aan de ver tolking van Leonora, de vrouwelijke hoofdrol. Van Gree Smith hoorde men een waardige Markies van Calatrava en Guus Hoekman zong de partij van de Gordiaan, zoals men het zich niet nobeler kan voor stellen. Jo van de Meent was als gedien stige te prijzen en wat Mimi Aarden als de Zigeunerin presteerde was weer echt iets van haar: een fantastische tempera mentsontlading van een jeugdige Azucena. Topprestaties werden geleverd door Sci- pio Colombo, die van Don Carlo een mar kante figuur maakte, benevens door Fritz Ollendorff, wiens creatie van Broeder Me- litone buitengewoon karakteristiek was. Wat deze beide baritons aan zangtechniek in prachtig klankgehalte te horen gaven, kan niet anders dan voorbeeldig genoemd worden. Dat de regie geen pogingen gedaan had om „La forza del destino" zijn romantisch aspect te ontnemen, wat te prijzen. En wat met het acterend koor bereikt werd in de beide grote ensemblescènes mocht bijzonder knap heten. Ook de aanpassing van het ballet was zonder meer illustra tief in de realistische voorstelling van het geheel. Arrigo Guarnieri dirigeerde met vaste hand. Met een briljante ouverture presenteerde hij zijn visitekaartje. Het or kest wa.5 op zijn best. Alleen het har- gebied weet ik mijn gedachten heel goed m0nium was een mislukking; laat men dat ta roolipAfrtn" LT J <-1 ««L nm Jm 1 te realiseren". Hij kende ook op zijn duim pje de stijgende of dalende barometer van de publieke belangstelling. Verwachtte hij aldus dat het kwik zou dalen bij te gelijk matige ontwikkeling van het drama, dan vond hij allicht het middel om de gemoe deren op te warmen met een intermezzo, dat met het gegeven nauwelijks verband zou houden. Dat gebeurt in „La forza del destino" tot tweemaal toe en dan in een stijl, die totaal afwijkt van de algemene muzikale tendenz. Maar men wordt erdoor opgefrist om de rest van het dramatisch verloop te volgen tot het bittere einde, dat wil zeggen: tot het derde lijk tegen de theatervlakte ligt. Oorspronkelijk kwam daar nog een zelfmoord bij doch vier doden, dat vond Verdi blijkbaar wel wat kras. Ondertussen viert het dramatisch bel canto in deze opera hoogtij. Slechts een enkele keer aan het slot van het tweede tafereel kan men melodische en con structieve zwakte constateren. Overigens wordt de luisteraar geboeid door een sug gestief cantabile, waarbij hij de rest op de koop toe dient te nemen. Belangrijk is daarbij de vaststelling bij de harmonische en orkestrale vondsten, dat Verdi bezig was zich te ontwikkelen om later via „Aida" en „Otello" in „Fafstaff" zijn cul minatiepunt als componist te bereiken. De première van „La forza del destino" door de- Nederlandse Opera die vrijdag avond in de Amsterdamse Stadsschouw burg gegeven werd onder muzikale leiding van Arrigo Guarnieri en onder regie van Wolf-Dieter Ludwig, met decors en eos- stuums van Hans van Norden, stond over het algemeen op een voornaam plan en getuigde van ernstige voorbereiding, scè- nisch zowel als muzikaal. Het moge dan waar zijn dat Johan van der Zalm in de hoogte de lyrische warmte in zijn stem mist om van de Don Alvoro een charme rende Verdi-tenor te maken, toch weerde hij zich zeer verdienstelijk en dit voor al in zijn hachelijk zware aria in het vier de tafereel. Gré Brouwenstijn gaf al haar Burgemeester en Wethouders van Zand- voort hebben zich met een brief tot de raadsleden gewend, waarin van hen een beslissing wordt gevraagd over de vraag, of thans tot verbetering van de verlichting langs de Boulevards dient te worden over gegaan. De kwestie is namelijk in de raads commissies van publieke werken, finan ciën en verkeerszaken besproken, doch tot eensluidende adviezen is men niet kunnen komen, terwijl er evenmin in het college van B. en W. daarover eenstemmigheid heerst. De in 1952 langs de Boulevards aange brachte verlichting voldoet namelijk wel, althanè technisch bezien, doch de kwik lampen hebben het bezwaar, dat het licht koud en ongastvrij aandoet, terwijl in deze belangrijkste centra van het toeristisch verkeer aan de verlichting toch zeker de eis mag worden gesteld, dat hierdoor een prettige sfeer wordt verkregen. Daarom werd door de directeur van pu blieke werken een plan uitgewerkt voor het verbeteren van deze verlichting, welk plan thans ter inzage werd gelegd voor de raadsleden en waarin wordt voorzien in een verlichting met fluorescentie-buis- lampen, die zoals uit de proefnemingen is gebleken de hierboven genoemde sfeer brengen. Voor de uitvoering van het plan zullen evenwel de thans aanwezige 23 lichtmasten moeten worden vervangen door 47 nieuwe masten, de lichtpunt-afstand moet tot de helft worden teruggebracht. De vrijkomen de masten zouden gebruikt kunnen worden voor verbetering van de verlichting aan de Zandvoortselaan, welke zeer onvol doende is. De kosten voor deze nieuwe Boulevard verlichting bedragen f 35.000,vermin derd met een bedrag van f 9.000,voor de vrijkomende masten, totaal dus een bedrag van f 26.000,De jaarlijkse exploitatie kosten zullen stijgen met een bedrag van ongeveer f 3.000, Een aanzienlijke kostenbesparing zou nog verkregen kunnen worden, door met be houd van alle voordelen, die de nieuwe verlichting biedt, een eenvoudiger en goed koper type armatuur te gebruiken, name lijk het type, dat bij de nieuwe zelfde verlichting in het dorp wordt toegepast. Het licht wordt dan meer op straat ge worpen, doch straalt niet naar boven uit, waardoor ook minder sterke buislampen zouden kunnen worden gebruikt, zonder dat de lichtsterkte wordt aangetast. In dat geval worden de aanlegkosten geraamd op f 26.000,— min f 9.000,— voor de vrij komende masten is f 17.000,—, terwijl het verschil in exploitaitiekosten dan lot f 1750,per jaar zou kunnen worden teruggebracht. De jaarlijkse uitgaven voor straatver lichting zouden dan van f 46.000,— stijgen tot f 47.750,hetgeen neerkomt op een toename van nog geen vier percent. Van de raadsleden wordt nu maandag avond in de te houden raadsvergadering gevraagd, over dit probleem een oordeel te willen uitspreken. orgelgeval maar met een Hammond-instru ment oplossen. Wie belust is op een muzikaal kijkspel een temperamentrijk bel-canto kan nu bij de Nederlandse Opera terecht. JOS DE KLERK NIEUW DELHI (Reuter) De Indiase minister van Financiën C. D. Deshmukh heeft een begToting ingediend, die naar hij zei de grondslagen moet leggen voor een gouden eeuw voor India. De begroting geldt voor het eerste jaar van de uitvoe ring van het tweede vijfjarenplan. De mi nister deelde het parlement mede, dat de lasten van het plan geenszins licht zijn. Hij kondigde nieuwe belastingen aan. Onder meer wordt de vennootschapsbelasting verhoogd. De begroting wijst een groot te kort aan, waarin door leningen zal moeten worden voorzien De uitgaven voor de verdediging worden in vergelijking met het lopende belasting jaar verhoogd. Het percentage van de uit gaven, dat voor de verdediging is bestemd, daalt niettemin van 40 tot 37. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE xxxaoooccoccoooocpouoccoa President en leden van het Internatio naal Gerechtshof te 's-Gravenhage zijn Vrijdagavond de gast geweest van het Vorstelijk paar voor een diner in het Pa leis aan De Dam te Amsterdam. Koningin Juliana en Prins Bernhard arriveerden om streeks acht uur ten paleize. Leden van de hofhouding zaten mede aan. Er speelde een strijkje, gevormd door leden van de Ko ninklijke Militaire Kapel. Thans zijn ook de bijpartijen bekend van het program voor de internationale prof wedstrijden op 19 maart in de Ahoy-bal in Rotterdam, als Bep van Klaveren voor de laatste maal in de ring zal verschijnen voor een gevecht over 8 ronden tegen de Duitser Werner Handtke. Piet van Klaveren, de nationale lichtge wicht kampioen, bokst tegen de Duitser Albert Muller, Frits van Kempen komt tegenover de Duitser Horst Garz, die van Bep van Klaveren op punten heeft ver loren, Hein van der Zee, houder van de bantamtitel, ontmoet Sjef Peemans, een Belgische bokser van de eerste rang. Al deze partijen gaan over 8 ronden. Tenslotte boksen Willy Schagen en Baby de Voogd tegen elkaar in de halve finale voor het kampioenschap van Nederland zwaargewicht. Deze match is afgesloten over 10 ronden. Door de afdeling Lisse van de Christe lijke Bond Overheidspersoneel werd vrij dagavond in de bovenzaal van de „Taveer ne" te Lisse een goed bezochte vergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer Willemsen. De hoofdbestuurder Ten Heuvelhof hield een causerie over „De oudedagverzekering", waarbij door hem werd gewezen op het belang hiervan voor de ambtenaren. Voor de vrijere loon politiek van het S.E.R.-rapport had de spreker geen lof, wegens de onduidelijke en onleesbare samenstelling hiervan. De bedrijfsverzekering bij de vrije bedrijven werd uitvoerig besproken. Na afloop van de lezing werden er door de heer Ten Heuvelhof nog vele vragen beantwoord, waarvoor hij bij de sluiting de dank van de voorzitter mocht ontvangen. GEBOREN: Wilhelmus Gerardus Lauren- tius. z. van G. L. van Leeuwen en A. v. d. Meer; Wilhelmus Maria, z. van G. R. v. d. Berg en M. B. Reeuwijk; Irene, d. van J. N. J. Waasdorp en J. P. Holleman; Petrus Adrianus, z. van P. Berg en P. Rijnders; Quirinus Joseph, z. van A. J. van Kampen en M. v. Trigt; Dominicus, z. van J. Kamp en J. M. C. Bakker. ONDERTROUWD: W. A. Bontje en G. A. Janssen: J. W. Aarts en Th. M. v. d. Voort.. GETROUWD: H. J. Ruigrok en M. C. v. d. Post. OVERLEDEN: W. A. Philippo, m„ 57 j. ADVERTENTIE IVU 11 i^lVkJ ZIJLSTRAAT HAARLEM Op de Kennemer groentemarkten zijn de aanvoeren nu aanmerkelijk kleiner gewor den, vele produkten komen nog maar be scheiden aan de markt. Over het algemeen lagen de prijzen lager dan tijdens de vorst periode want de kwaliteit is erop achter uitgegaan, maar ook de vraag is weer klei ner geworden. Nu de winter voorbij is komt er weer waspeen aan de markt waarvoor tot 45 cent per kilo wordt betaald. Winterpeen komt in flinke partijen maar daalt in prijs tot rond de 10 cent per kilo; prei is groten deels bevroren alleen de witte onder einden zijn goed gebleven. Zit er nog een bewijs van groen aan dan wordt er tot 98 cent per kilo voor betaald en boerenkool is er weinig meer; er wordt tot 30 cent per kilo voor gegeven. De overige koolsoorten draaien rond de 20 cent per kilo en witlof varieert van 34 tot 69 cent per kilo. Sprui ten komen nog in enkele kleine partijtjes er wordt tot f 1,10 per kilo voor betaald. Rabarber komt nu iets ruimer los en wordt ook duurder: de mooie rode stelen liepen in prijs op tot f 1,11 per bos. Uien zijn nog duur omdat er hiervan weinig aangevoerd wordt; de prijzen gaan tot 70 cent per kilo. Bloemen duur Al eerder werden er gunstige berichten van de bloemenveiling vernomen; de markt van vrijdag maakte hierop geen uitzondering. Wel lagen de prijzen voor alle soorten iets lager als gevolg van het feit dat de export minder afnam, daar men tegen het eind der week de bloemen niet meer ver weg kan sturen. De meeste soor ten tulpen van eerste kwaliteit werden echter toch nog tussen de f 1,00 en f 1,50 per bos verkocht. De prijzen der narcissen bleven zo goed als ongewijzigd de Carl ton en King Alfred gingen tot f 1.00 per bos. De hyacinten liepen nog iets in prijs op en zo kon men de goede Pink Pearl nog voor 22 cent per stuk zien verkopen. Blauwe druifjes handhaafden hun goede prijs en gingen tot 42 cent per bosje. De aanvoer van potplanten is weer groter ge worden naast de cyelames en primula's zag men azalea's en er werden goede prij zen voor betaald. Erg veel drukte is er gisteren nog niet geweest op de Haarlemse Voor- jaarsbeurs voor de Vrouw in het Kre- lagehuis, hetgeen een gewoon ver schijnsel is op openingsdagen. De Haarlemse meisjes en vrouwen kijken blijkbaar liever even de kat uit de boom, ook wat haar „eigen" eve nement, de Voor- jaarsbeurs betreft Het result.aa1 daarvan was, dat zij die toch ge komen waren, alle nieuwtjes en at tracties op hun ge mak konden be kijken, desnood? drifmaal van dr soep en de toastje^ met lekkers proe ven en zich alle was-, brei-, naai en huishoudma- chines uitgebreid konden laten de monstreren. Vo' was het eigenlijk alleen bij d<- modeshows, dir deze eerste dap maar ook vandaar en vrijdag a.s. gra tis toegankelijk zijn en waar de talrijke voorjaars modellen, zwierig gedemonstreerd door vijf elegante mannequins, vele bewonderende ah's en oh'g oogstten. Ook het waterorgel, Frans Poptie's radio-orkest en de prijsuit- Een der glansnummers van de modeshow reiking door Peter Piekos trokken veel be langstelling, zodat het al met al toch weer „echt gezellig"^ was op de voorjaarsbeurs.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11