Aartsbisschop Makarios werd onderschept en gedeporteerd Weerbericht Athene roept ambassadeur terug uit Londen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Britse mening scherp verdeeld over deportaties op Cyprus Basis gelegd voor vruchtbaar overleg met West-Duitsland Spanning op Cyprus en in Griekenland Duitsland levert Sander Borgers uit Deken Jansen (Leiden) Eden en Glubb dringen aan op matiging Felle verwijten van socialistische en liberale zijde tot de regering Het woord is aan Het bezoek van minister Von Brentano Binnenkort kan Duits-Nederlands cultureel akkoord worden verwacht IJdel Ontsnapte uit Breda wordt niet Duits burger verklaard Optreden Betogingen Gestolen auto in kanaal aangetroffen Oorlogsmisdadigers Bewolkt Weerrapport 70e JAARGANG No 209 ZATERDAG 10 MAART 1956 300e JAARGANG No 54 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TelefooD 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Hufjsman NICOSTA/ATIIENE (Reuter) Aartsbisschop Makarios van Cyprus is gisteren op last van de gouverenur, Sir John Harding, naar een „voorlopig" onbekende bestemming gedeporteerd. Hij zou per vliegtuig naar Athene vertrekken doch werd onderweg naar het vliegveld door de Britse autoriteiten „opgevangen" en naar een Brits vliegtuig gevoerd. Met hem zijn drie andere Grieks-orthodoxe geestelijken weggevoerd, bisschop Kyprianos en zijn secretaris Polycarpos Joan- nides, die beiden onder bedreiging met wapens werden gearresteerd, en de geestelijke Papastravos Papagathanfelou. Griekenland heeft de Griekse ambassadeur in Londen, Vassilios Mostras, terug geroepen uit protest tegen de deportatie. Volgens een Grieks regeringscommu niqué zal Griekenland opnieuw een beroep doen op de UNO. De Griekse UNO- delegatie heeft opdracht gekregen te protesteren bij de secretaris-generaal en de Veiligheidsraad. Op de Griekse bevolking wordt een beroep gedaan kalmte te betrachten. De regering heeft toestemming gegeven tot het houden van een massa-protestbetoging op maandag. Op Cyprus is de toestand gespannen. In een verklaring: zegden de Britse autoriteiten, dat ge bleken is, dat de aartsbisschop ten nauwste betrokken is geweest bij de onder grondse verzetsorga nisatie van de bewe ging voor vereniging met Griekenland (EOKA). Hij had bij voorbeeld in de Ver enigde Staten onder de Grieken fondsen doen verzamelen, die gebruikt werden voor wapenleveringen aan de verzetsstrijders op Cyprus uit Grieken land. Zijn aartsbis schoppelijke woning werd gebruikt als tij delijke bergplaats voor wapens en voor het drukken van pamfletten. Derge lijke activiteit had hij reeds twee jaar ge voerd. Er is reden aan te nemen, dat de aartsbisschop in 1954 heeft deelgenomen aan bijeenkomsten, waarop de toekomsti ge ondergrondse ac tiviteit werd georga niseerd. „Het is onmogelijk te ontkomen aan de gevolgtrekking, dat de aartsbisschop nu zover betrokken is bij het gebruik van ge weld voor politieke doeleinden, dat hij zich hieraan kan noch wil onttrekken". De gouverneur zegt met tegenzin tot de slot som te zijn gekomen, dat de persoon van de aartsbisschop in de weg staat van een vreedzame oplossing van de vraagstukken van de toekomst van Cyprus. In het belang van deze vreedzame oplossing had de gou verneur besloten het eiland van Makarios' invloed te ontdoen. Fondsen van het aartsbisdom werden ge bruikt voor het betalen van boeten van personen, die zich aan illegale politieke activiteit schuldig hadden gemaakt en de personen, die van de diensten van het aartsbisdom gebruik wensten te maken, moesten in een fonds starten ten behoeve van „de nationale strijd". De gouverneur zegt in zijn verklaring, dat hij bij de onderhandelingen, welke hij met de aartsbisschop voerde, de „schade lijke loopbaan (van de aartsbisschop) met betrekking tot medeplichtigheid bij bloed vergieten, intimidatie en tirannieke onder drukking van de vrije mening" door de vingers had gezien in de hoop, dat Maka rios zou afzien van het toepassen van ge weld. Deze hoop was ijdel gebleken en Ma karios' redenen voor het afbreken der on derhandelingen konden niet steekhoudend genoemd worden. Hoewel bisschop Kyprianos gezegd had, dat hij „pro-Brits" was en het geweld af zwoer, was het bekend, dat ook hij actief bij het verzet betrokken was evenals zijn Eén der zeven, enkele jaren geleden uit r-en aer zeven, enneie jaren geieuen un I"> i.4. J de Bredase Strafgevangenis ontsnapte, oor- i bisschop van Kotteraam logsmisdadigers zal door de Bondsregering r Aartsbisschop Makarios III van de Grieks orthodoxe kerk van Cyprus, leider van de beweging voor aansluiting bij Griekenland (ENOSIS) secretaris. De vierde gearresteerde had in vloed doen gelden op jeugdige potentiële leden van de verzetsorganisatie. Na de arrestaties zijn huiszoekingen ver richt. Op een priester werd een automatisch pistool met munitie gevonden. Onmiddel lijk na de deportatie klonken de kerkklok ken en het nieuws verspreidde zich snel. Voor het aartsbisschoppelijk paleis liepen mensen te hoop. Het Britse bestuur heeft censuur ingesteld. Het interlocale telefoon verkeer alsmede het verkeer met Grieken land is verboden. De vliegtuigen van de British European Airways zullen tot nader order niet over Athene doch over Nicosia vliegen. In Athene en Saloniki kwamen demon stranten, die riepen: „Weg met Groot-Brit- tannië en „Leve Makarios" met de politie in botsing. De politie poogde grote menig ten demonstranten te verhinderen buiten landse diplomatieke vertegenwoordigers in de hoofdstad te bereiken. Men riep onder meer „Vernielt alles wat Brits is" en „Leve de EOKA". De minister van Binnenlandse Zaken had het houden van demonstraties verboden. Naar verluidt zouden in Saloniki meer dan dertig personen gewond zijn. Toen de rust weerkeerde, patroulleerde de politie met pantservoertuigen. worden uitgeleverd, zo heeft minister Von Brentano tijdens een persconferentie mede gedeeld. De rechtbank, die een beslissing moest nemen over het recht op asyl, dat deze ontsnapte „Bredanaar" had verzocht, heeft volgens de verklaring van Von Bren tano de uitspraak gedaan, dat deze misda diger volgens de Duitse wet geen aanspraak op Duits staatsburgerschap kan doen gel den en daarom kan worden uitgeleverd. Het geldt hier, naar van Duitse zijde wordt verklaard, de veroordeelde Sander Borgers. In andere gevallen hebben Duitse gerechten tot dusverre de ontsnapten Duits staatsburger verklaard en daardoor een uitlevering onmogelijk gemaakt. Von Bren- 'ano verklaarde voor de pers, dat aan deze uitspraken in een rechtsstaat niet te tornen el en dat deze niet mogen worden opge- 't als „een waardering van politieKe oi -..ininele feiten". De Paus heeft tot bisschop van Rotter dam benoemd deken M. A. Jansen van Leiden. De eerste bischop van Rotterdam, mgr. Martien Antonius Jansen, is op 9 augustus 1905 te Amsterdam geboren. Na de voltooiing van zijn studies aan het Klein en Groot Seminarie van het bisdom Haarlem werd hij op 25 mei 1929 tot pries ter gewijd. Zijn eerste standplaats was de St. Jeroenparochie in Den Haag. Daar bleef hij tot 13 juli 1931 toen hij werd benoemd tot hoogleraar aan het Filosoficum te War mond. Na een verblijf van 22 jaar te Warmond werd mgr. Jansen op 4 april 1953 door de bisschop van Haarlem benoemd tot bouw pastoor te Leiden. Hij kreeg de opdracht tot het stichten van de nieuwe parochie van de H. Lodewijk te Leiden. Op 25 april 1953 volgde zijn benoeming tot deken van Leiden. Ook in 1931 werden twee bisschoppen, twee politiek-religieuze leiders op Cyprus, gedeporteerd, de een naar Groot-Brittan- nië en de ander naar Gibraltar. Dit ge schiedde nadat opstandelingen het aan kunstschatten en boeken rijke huis van gouverneur Sir Ronald Stor-rs, een ver dienstelijk oriëntalist en gewezen kame raad van „Lawrence of Arabia" in brand hadden gestoken. Het enige niet-officiële Griekse lid van de bestuursraad van de gouverneur van Cyprus, John Clerides, is uit de raad ge treden omdat hij niet is geraadpleegd voor de jongste maatregelen die de regering van Cyprus heeft genomen. De bestuursraad adviseert de gouverneur op het gebied van de wetgeving en in be langrijke beleidszaken. Aartsbisschop Makarios is naar verluidt op weg naar de Seychellen, een Britse eilandengroep ten oosten van Afrika in de Indische Oceaan. LEAMINGTON (Reuter) Eden heeft verklaard, dat het „dwaasheid" zou zijn „overhaast te oordelen of te handelen" naar aanleiding van het ontslag van John Glubb als opperbevelhebber van het Ara bische Legioen in Jordanië. „Hoeveel la waai men ook in het parlement of elders maakt, ik ben niet bereid dat te doen", al dus Sir Anthony, die een bijeenkomst van vrouwelijke conservatieven in zijn parle mentaire kiesdictrict Leamington toesprak. In een ingezonden brief aan de Londense „Times" dringt Glubb op matiging aan. Hij zet uiteen, waarom koning Hoessein hem ontslagen zou kunnen hebben. In de eer ste plaats had de koning de neiging een stoutmoediger gedragslijn te volgen dan die welke volgens Glubb moest worden ge volgd. „In de tweede plaats werd druk op de koning geoefend door Egypte en Saoedi- Arabië, die er geen geheim van maakten, dat zij mij weg wilden hebben". Glubb Pasja merkt vervolgens op, dat de „revolutionaire regering van Egypte" prin cipieel gekant is tegen de monarchie. Egypte zou een uiterst twijfelachtige bond genoot voor koning Hoessein zijn. Koning Saoed is volgens Glubb een erfvijand van koning Hoessein. (Van onze correspondent in Londen De deportaties op Cyprus zijn in Londen met gemengde gevoelens ontvangen. Ener zijds is men van oordeel dat na de mislukking van de onderhandelingen de deporta ties onvermijdelijk waren geworden, al verheelde men niet dat de genomen stap grote risico's met zich brengt. Nu Makarios als de hoofdaanstichter van het verzet werd beschouwd, die tot terreur opruide, al verklaarde hij steeds zoetsappig dat hij tegen geweld was, verwijderd is, zullen de moeilijkheden op Cyprus waarschijnlijk eerder toe dan afnemen. Men vreest ook dat de betrekkingen met Griekenland gespannen zullen worden. Londen is bereid de critiek, welke onge twijfeld overal ter wereld op de deportatie zal worden uitgeoefend, te slikken. Het is echter koren op de molen van de agitatie tegen het kolonialisme. Ook krijgt de re gering volgende week in het parlement een woedende oppositie tegen zich, die zal aan voeren, dat men het onnodig veel te ver heeft laten komen. De Britse regering is vooral na de gebeurtenissen in Jordanië niet in de stemming nog meer toegeeflijk heid te tonen. Londen schijnt vast besloten Cyprus niet los te laten. Daartegenover staat dat nu Makarios weg is, die tenslotte toch nog als een gematigd man wordt ge zien, die naar men weet de extremisten tegen zich had. er niemand meer is om mee te onderhandelen. T wijf el De liberale Manchester Guardian twijfelt of alle tegen Makarios ingebrachte beschul digingen inderdaad bewezen zijn en zegt, dat het oordeel over hem moet worden op geschort. De liberale leider Clement Davies, die maandag de minister van Koloniën over de deportaties zal interpelleren, verklaarde dat het besluit dwaas is, omdat er waar schijnlijk niets is dat de bevolking meer tegen Londen in het harnas zal jagen, dan dit. Daartegenover staat de officiële mening, dat de bevolking in grote meerderheid de Britten welgezind is en dat daarom de kleine terreurgroep eens en voor altijd on schadelijk moet worden gemaakt. In Cy prus liggen de zaken anders dan destijds in Suez, waar de Britten zich niet konden handhaven temidden van een vijandige bevolking. Aanmoediging Ook de oppositie-leider Gaitskell is van oordeel, dat de opstandige Cyprioten thans aangemoedigd zullen worden. Het door de oppositie aangevraagde debat over Cyprus is vastgesteld op woensdag. Een spoeddebat op maandag, zoals sommige Lagerhuisleden wensen, lijkt weinig kans te hebben, omdat dan het anti-doodstrafontwerp van Silver man aan de orde komt, dat Labour niet in gevaar wenst te brengen. De oppositie is van mening dat de regering de deur voor onderhandelingen open had moeten houden. Thans is deze dichtgesmakt. Blunder Vooral de liberale tegenstanders van de deportaties vragen zich af, waarom van Makarios een martelaar moest worden ge maakt. Deportatie leidt tot glorie, zoals de geschiedenis afdoende heeft bewezen. De regering heeft waarschijnlijk een psycho logische blunder begaan. Het enige wat de regering thans overblijft, is: militaire on derdrukking, waarvan toenemende verbit tering het gevolg zal zijn. Volgens de Man chester Guardian zijn er thans twee moge lijkheden: Cyprus jarenlang militair onder de duim houden of de goede betrekkingen met vier vijfde van de bevolking en vooral met de kerk herstellen. Voor dat doel zal Makarios tenslotte moeten terugkeren. Reacties (Reuter-AFP) In Washington werd onmiddellijk een bijeenkomst van hoge functionarissen over het Midden-Oosten bijeengeroepen, toen het nieuws van de deportatie, die als verrassing kwam, werd vernomen. De New York Herald Tribune schrijft, dat de Amerikanen hopen, dat de Britse maatregel niet zo vernietigend zal blijken te zijn dan thans waarschijnlijk lijkt en dat spoedig een bevredigende op lossing kan worden bereikt.Volgens de New York Times is het moeilijk om het niet met de Britten eens te zijn. „De veiligheid van de Verenigde Staten staat in dit gebied ook op het spel en het is welbekend, dat wij er bij de Griekse Cyprioten op aangedrongen hebben de jongste Britse compromis-voor- stellen te aanvaarden." Alle politieke leiders in Griekenland hebben uitdrukking gegeven aan hun „pijn lijke verbazing". De Britse bladen reageren fel doch uit eenlopend. De „Daily Telegraph" zegt, dat Cyprus wel eens het laatste fort in de strategie van het Atlantische pact en die ten aanzien van het Midden-Oosten zou kunnen blijken te zijn en het is goed te tonen, dat dit bolwerk niet eerloos opge geven wordt. Bovendien heeft Groot- Brit- tannië volgens dit blad verplichtingen ten aanzien van de bevolking van Cyprus. In diplomatieke kringen ziet men in de verbanning een eerste aanwijzing van een straffer Brits beleid. Deze houding zou mede een gevolg zijn van de crisis in de Brits-Jordaanse betrekkingen, die ontstaan is na het ontslag van generaal Glubb als bevelhebber van het Arabische Legioen. In Londen vreest men, dat door het ontslag het gevaar van een Arabisch-Israelische oorlog groter geworden is en men Cyprus wellicht nodig zal hebben als basis voor interventie in het Midden-Oosten. James Griffiths, de t plaatsvervangende fractieleider van de Labourpartij, ziet in het gebeurde ..het optreden van een zwakke regering in paniekstemming". „Het is een overgave aan de reactionairen in het bin nenland en men speelt hierdoor in de kaart van de extremisten op Cyprus", aldus Grif fiths. Handelsovereenkomst tussen Yemen en de Sovjet-Unie Het koninkrijk Yemen en de Sovjet-Unie hebben een handelsovereenkomst gesloten. Het koninkrijk zal naar de Sovjet-Unie uitvoeren koffie, gedroogd fruit, huiden en andere goederen, waartegenover het Rus sische industrië- en landbouwmachines, uitrusting voor de bouwindustrie, oliepro- dukten, tarwe en rijst zal ontvangen. Ver der werd nog medegedeeld, dat de Sovjet- Unie aangeboden heeft volledige fabrieken in Yemen te bouwen en technische hulp te verlenen DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Christian Morgenstern: Critiek zonder liefde is een zwaard, dat schijnbaar de ander maar in werkelijkheid het eigen hart verminkt. De besprekingen tussen de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Hein- rich von Brentano, en zijn Nederlandse ambtgenoten, mr. J. W. Beyen en mr. J. M. A. H. Luns, hebben geen concrete resultaten opgeleverd, maar hebben wel een belangrijke mogelijkheid daartoe geopend. In net communiqué dat na afloop van het driedaagse overleg is uitgegeven, wordt gezegd dat de „nuttige gedachtenwisseling" heeft bijgedragen tot een „beter begrip van de weder zijdse standpunten". De besprekingen hebben in ieder geval een basis opge leverd voor verder overleg in de nabije toekomst. In het communiqué wordt voorts gezegd dat de sluiting van een Nederlands-Duits cultureel akkoord bin- nenkorf kan worden verwacht en dat onderhandelingen over een luchtvaartver drag zullen worden geopend. Voorbijgangers hebben vrijdag in het Apeldoorns-Dierenskanaal een auto ont dekt. Zij waarschuwden onmiddellijk de politie. Deze bracht de wagen op het droge. Direct daarna begon men te dreggen naar eventueele slachtoffers, omdat zich in de wagen niemand bevond. Later bleek, dat de auto in de nacht van donderdag op vrij dag in Breda was gestolen, zodat men aan neemt, dat de dieven zich er van hebben willen ontdoen. Wat de overige bilaterale problemen be treft: het Steenkolen- en Krediet-verdrag van 1920 zal, volgens het communiqué nieuw leven worden ingeblazen, terwijl pogingen zullen worden ondernomen om de met de grenslanderijen verband houdende problemen op te Iossen.t De Duitse minister gaf gisteravond op een persconferentie vol mondig toe dat het sobere communiqué slechts een onvolledig beeld gaf van de besprekingen. „Wanneer wij echter alle problemen, die zyn besproken, zouden heb ben genoemd, zou de slotverklaring enige tientallen pagina's hebben beslagen", zeide hij met een verontschuldigend gebaar. In ieder geval kon minister Von Brentano met voldoening constateren dat de bespre kingen in een „uitstekende atmosfeer" wa ren verlopen. Ofschoon het programma de ministers nauwelijks gelegenheid had ge geven om tot een diepgaand gesprek te komen, had men toch kans gezien om vrij wel alle problemen, die tussen beide landen bestaan, openhartig te bespreken. De kwes tie van de Auslandsbonds. het Rijnvaart dispuut, het Eems-Dollart-probleem en de Duitse oorlogsmisdadigers in Breda zijn ter sprake gekomen. De kwestie van de Duitse oorlogsmisda digers heeft de Duitse minister reeds bij de eerste ontmoeting ter sprake gebracht, zij het dan in een vorm die „slechts aandacht vraagt voor de menselijke kant van dit netelige probleem". Over de Auslandsbonds, de vooroorlogse Duitse obligaties, liet de Duitse minister zich slechts in zeer vage termen uit. Hij beperkte zich tot de op merking dat de Duitse regering het Neder landse voorstel (een claim van 200 miljoen gulden, vermeerderd met 100 miljoen gul den rente) in overweging had. Op een vraag of hij cijfers kon noemen, antwoord de Von Brentano lachend: „Nee, ik heb zoveel cijfers gehoord, dat ik het weer vergeten ben." Het Eems-Dollartprobleem kon volgens Von Brentano alleen worden opgelost in dien men van beide kanten bereid zou zijn „water in de wijn" te doen. De vraag of een gemeenschappelijk bestuursorgaan zou moeten worden ingesteld, beantwoordde hij ontkennend. „Daarmee helpen we het pro bleem de wereld niet uit", zei hij. De ministers hebben ook van gedachten gewisseld over de algemene politieke pro blemen zoals de komende zitting van de NAVO-raad, het nieuwe plan voor een Europees Atoomgemeenschap (Euratom), de West-Europese Unie en de Raad van Euro pa. Zowel over de mogelijkheden om tot een oplossing van deze vraagstukken te geraken als over de doelstellingen is men het eens geworden. De tweede dag van het bezoek van mi nister Von Brentano, werd gisteravond in hotel Wittebrug in Den Haag besloten met een grootse ontvangst, die werd gegeven Met de Constellation "Soerabaja" van de K.L.M. is tnijddgavond omstreeks acht uur Koningin Frederika van Griekenland met haar 17-jarige dochter Prinses Sophia voor een kort particulier bezoek aan het koninklijk gezin in Nederland aangekomen. Zij werden begroet door Koningin Juliana en Prinses Irene. Ook de Griekse ambassadeur in Nederland, de heer N. A. Anissas, was met zijn echtgenote op het vliegveld aanwezig. Mevrouw Anissas bood, nadat Koningin Frederika en Koningin Juliana elkander hadden begroet, bloemen aan. De koninklijke gasten zullen hedenavond het prinsessebal in Amsterdam bijwonen. Zij blijven dan tot zondag middag in Nederland. Daarna vertrekken zij naar Hannover. Koningin Juliana en Prinses Irene waren reeds om vijf over half acht op Schiphol. Kort na de begroeting zocht Prinses Sophia al spoedig het gezelschap van Prinses Irene en gevieren vertrokken de vorstelijke personen naar Soestdijk. Men ziet op de foto van rechts naar links Koningin Juliana, Koningin Frederika en Prinses Sophia. door de ambassadeur van de bondsrepu bliek Duitsland en mevrouw Mühlenfeld. Al betekende die ontvangst nog niet het einde van het Duitse ministeriële bezoek vandaag gaan Von Brentano en de leden van zijn gezelschap naar Rotterdam, de havenstad die zulk een belangrijke plaats inneemt in de Duits-Nederlandse betrek kingen zij volgde toch op de afsluiting van de besprekingen, die tussen Von Bren tano en de ministers Beyen en Luns wer den gehouden. DE BILT: Het hogedrukgebied boven Duitsland, dat al enkele dagen in West- Europa zonnig, maar nog vrij koud weer orengt, verplaatste zich in de afgelopen 24 uur iets naar het noorden, waardoor de wind in ons land naar richtingen tussen zuid-oost en oost draaide. Gedurende de nacht daalden de temperaturen in ons land overal beneden het vriespunt. De laagste waarde, min vijf graden, werd gemeld door de. stations Volkel en Ypenburg. Op de oceaan heeft zich ten westen van Ierland uit een oceaandepressie een afzon derlijk lagedrukgebied losgemaakt dat in zuid-oostelijke richting naar het Iberisch schiereiland trekt. Dit heeft onder andere tot gevolg, dat door warmtetransport in de hogere lucht lagen de luchtdruk boven Scandinavië be gint te stijgen, zodat het zwaartepunt van het hogedrukgebied boven de Oostzee komt te liggen. Het weer in ons land wordt door deze verandering van de luchtdrukverde ling in zoverre beïnvloed, dat uit Duitsland enkele wolkenvelden zullen binnendrijven. De kans op neerslag is het komende etmaal echter nog uitermate klein. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 00 d eo C -• T3 5 S* ïïc toestand i z 5 s u Helsinki zwaar bew. windstil - 10 0,1 Stockholm nevel O 16 0 Oslo mist windstil -9 0 Kopenhagen zwaar bew. no -2 0,1 Aberdeen half bew. zzo 3 0 Dublin onbewolkt zo 3 0,1 Londen onbewolkt O 0 0 Amsterdam onbewolkt O -3 0 Brussel onbewolkt O -4 0 Parijs onbewolkt O -3 0 Bordeaux onbewolkt OZO 2 0 Grenoble onbewolkt ZW -4 0 Nice geheel bew. nw 5 0 Berlijn geheel bew. nnw 1 0 Frankfort onbewolkt windstil -8 0 Miinchen geheel bew. windstil -8 0 Zürich onbewolkt windstil -7 0 Genève onbewolkt windstil -6 0 Locarno zwaar bew. OZO -1 0 Wenen sneeuw wnw -3 1 Rome onbewolkt O -4 0 Den Helde» onbewolkt mat. ozo -0 0 Ypenburg onbewolkt zwakke o -4 0 Vlissingen onbewolkt zwakke o -2 0 Eelde onbewolkt zwakke o -2 0 De Bilt onbewolkt matige o -3 0 Twente onbewolkt zw. ozo -4 0 Eindhoven onbewolkt mat. ozo -2 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt matige o -2 0 Neerslag laatste 24 uur. OOCOCOOCOOOOCVTOoOOrioni «->■ -ccry m r» r*rmyy v-croomn(Yy*W3ec RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Weinig wind. Minder koude nacht. Morgen overdag onge veer dezelfde temperaturen als van daag. 11 maart Zon op 7.06 uur. onder 18.39 uur. Maan op 6.13 uur, onder 17.52 uur 12 maart Zon op 7.03 uur, onder 18.41 uur. Maan op 6.32 uur. onder 19.04 uur. Maanstanden 12 maart 14.36 uur: nieuwe maan 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Zondag 11 maart Hoog water: 3.25 en 15.36 uur. Laag water: 11.10 en 23.31 uur. Maandag 12 maart Hoog water: 3.55 en 16.05 uur. Laag water: 11.46 en uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1