geeft Uw haar 9 Gezelschappen uit Limburg treden in Kenaupark op Ir Ch. C. van der Vlis benoemd directeur Openbare Werken tot la hi s.gi loed en kracht Tijdens woningtelling in Haarlem onderzoek gebruik badhuizen Onze Edelvormcostuums Kort en bondig HAARLEMSE GEMEENTERAAD Na discussie van twee uur achter gesloten deuren Koninginne- en bevrijdingsdag U hebt het zelf in de hand ló Jong Haarlem-Vooruit Stadsschouwburg 1 Verbetering conciërgewoning Vergadering KVP in Heemstede Installatie nieuwe rector Institute of Social Studies Bloemendaalse Floralia in 1955 „Des Heilands Tuin" uit Minerva Theater voor NCRV-televisie DL o DAG MAAKT 19 56 HAAKI.KMS DAGBLAD - OP ;KCH H MAARI.KMSCHB COUKAN'l Ka een besloten zitting van twee uur is de Haarlemse gemeenteraad gister middag eindelijk tot overeenstemming gekomen over de vervulling van de langdurige en controversiële vacature van directeur van de dienst van Openbare Werken, als hoedanig, met 26 van de 37 uitgebrachte stemmen, ir. Ch. C. van der Vlis uit Leeuwarden nummer één van de voordracht van R. en W. benoemd werd. Het benoemingsvoorstel kwam als één der eerste punten van de agenda aan de orde. Nadat wethouder H ap p een uiteenzetting had velii Hl ppi een reorganisatie van de topleiding van Openbare Werken te komen, onder gegeven van de motieven, waarop B. en W. tot Üiun aanbeveling ge waren motieven die onder meer samenhingen met de wenselijkheicf c omen tot meer door aanstelling van een adjunct-directeur in de naaste toekomst - besloot de raad, op voorstel van de heren Wensing (CH) en Spek (AR) over deze kwestie na afhandeling van de rest der agenda achter gesloten deuren te beraadslagen, „daar het hier om personen ging", zoals de heer Wensing bet uitdrukte. Toen twee uur later de deuren heropend werden en men tot stemming overging, bleek, dat er nog een derde kandidaat aan de voordracht van B. en W. toegevoegd was, namelijk ir. D. N. de Lange, de tegenwoordige hoofdingenieur-plaatsvervangend directeur van Openbare Werken Haarlem, die tien van de 37 stemmen op zich verenigd bleek te hebben. Nummer twee van de voordracht van B. en W., ir. Th. Brouwer uit Rotterdam, kreeg dus geen enkele stem. Een der raadsleden had blanco gestemd. Naar aanleiding van het voorstel tot sub- sidieverhoging aan de Stichting „Jong HaarlemVooruit" (voor 1955 met ƒ3000 en voor 1956 met 10.000) sprak de heer Eensing (C.H.) zijn bijzondere waar dering voor dit werk uit, waarvan hij zei- de dat het een voor ons land unieke ont wikkelingsarbeid is. Wel wenste hij bij de volgende begroting nader over het werk geïnformeerd te worden, teneinde een dui delijker Indruk te krijgen van de richting waarin het zich beweegt. En hij hoopte dat examen-onderwijs bij deze Stichting zou uitblijven. Ook de heer Voogd (Arb.) was zeer te spreken over dit werk, welks omvang in drie jaar verdrievoudigd is en waarvan thans reeds 1500 jongeren profiteren. Het is het levenswerk geworden van de heer J. L. Munnik, die hij bij deze gelegenheid bij zondere hulde betuigde. De behoefte aan een eigen gebouw voor dit ontwikkelings werk wordt echter steeds dringender. Ook wethouder Geluk (Arb.) gewaagde In zijn antwoord van het levenswerk van de heer Munnik, dat eigenlijk een vervan ging van het vervolgonderwijs is geworden, waarmee aan zoveel jonge mensen, in het bijzonder in de crisis vóór de laatste we reldoorlog, nieuw uitzicht werd gegeven. Hij toonde zich er verheugd over, dat de heer Munnik thans al zijn tijd aan dit werk zou kunnen besteden. Een nieuw gebouw zal voorlopig wel een vrome wens blijven. Wel kan de heer Wensing meer gegevens krijgen, alsmede de verzekering, dat hier geen sprake is en zal zijn van examen- onderwijs: de omstandigheid welke dit werk nu juist zo aantrekkelijk maakt, om dat het ijzeren rooster daardoor ontbreekt. De voorgenomen interne verbeteringen in de Stadsschouwburg deden de heer Pro per (Comm.) genoegen, maar deze begreep toch nog niet of de vernieuwing van de vloerbedekking voor de gehele schouwburg gold, dus ook voor het amphitheater en de gaanderijen. Hij wees voorts op het opval lend verschil tussen de entree voor de duurdere rangen en die voor amphitheater en gaanderijen anderzijds, waarin hij een denigratie zag van de mensen met goed kopere plaatsen. Wethouder Geluk (Arb.) kon hem wat dit aangaat volkomen geruststellen: de vloerbedekkingen voor amphitheater en gaanderijen zullen eveneens worden ver nieuwd. Wat de entree betreft, waaronder de trappen naar gaanderijen en amphithea ter, die vroeger gezien de standverschillen buitenom gebouwd zijn, zal de verbetering worden bezien bij de grotere verbouwingen, waar thans nog niet toe kan worden over gegaan. Het is voorshands ook niet moge lijk de plaatsen, waarop het toneel nauwe- lijk is te zien, te veranderen. Er worden theaters gebouwd met een geheel andere opstelling, waardoor het zicht voor iedere plaats is gegarandeerd, maar daarmee gaat anderzijds een groot stuk gezelligheid weg, ADVERTENTIE Verkrijgbaa r bij drogisten, kappers en speciaalzaken Burgerlijke Stand Bloemendaal GEBOREN: C. J. Brouwer—van Zei.il, d.; A. Helmstrijd—Strookappe, z.; G. H. M. Kat —Snijders, z.; G. W. v. d. Lit—Seders, z.; H. M. Stam—Mudde, d.; S. A. Wijkmans—Kloos ter Nuelink, d.; E. J. van Roode—Heems kerk, d. ONDERTROUWD: P. M. Verzijlbergen en M. A. Maas. GEHUWD: C. van der Hoorn en A. M. Prins; A. K. E. ten Bruggencate en S. Kauf- mann; E. J. G. Swellengrebel en F. J. Lodder. OVERLEDEN: H. H. Veltkamp, 56 j.; Wed. .G. BanmigOort, 87 j.; F. Ph. Stok, 19 j.; B. C. Freriks, 56 j.; mej. B. Bickei, 90 j. in waarom ook vele acteurs niet gaarne die nieuwe schouwburgen optreden. De voorgestelde verbetering van de con ciërgewoning voor het Gymnasium was voor de heer W e n s i n g (C.H.) onaan- vaardbaar, aangezien deze de kosten, 20.000, veel te hoog achtte. De verklarin gen omtrent de urgentie van dit geval wa ren volgens hem niet gelijkluidend en het motief mocht, naar hij zeide, zeker niet luiden dat de behuizing van de concierge anders achtergesteld zou zijn bij de huis vesting van het gymnasium, sinds dit ver nieuwd is. Wethouder Happé (Arb.) zeide, dat deze situatie zich niet leende voor verge lijkingen met andere conciërgewoningen. De gemeente eist van deze man, dat hij vlak bij het gymnasium woont, om zijn diensten ook in de niet-schooluren te kun nen verrichten. Een ander huis dichtbij de school is niet te krijgen, zodat er beslist geen andere oplossing bestaat dan deze inderdaad onvolwaardige behuizing te ver beteren, en dat zo goed mogelijk te doen. „Men moet er maar eens gaan kijken", zei wethouder Geluk, „de toestand zal elk raadslid ervan overtuigen, dat een derge lijke huisvesting voor een gemeente-amb tenaar, die voor zijn taak aan deze woning gebonden is, onhoudbaar is." De heer W e n s i n g (C.H.) hield echter vol, dat hij deze hoge uitgave onverant woord achtte en wenste aantekening, tegen te hebben gestemd, evenals de heer Bettink (V.V.D.). Bij het voorstel tot verlening van een crediet voor een gymnastieklokaal in de Van Zeggelenschool, zeide de heer W i 1- lemse (Arb.), dat men bij de aanleg van de verwarmingsinstallatie daarvoor ook rekening moest houden met andere uitbrei dingen, zoals de aula. De heer Proper (Comm.) gewaagde van de enorme behoefte aan gymlokalen en hoopte, dat de thans geldende bouwstop hiervoor spoedig zou worden doorbroken. Wethouder Geluk (Arb.) antwoordde, dat de verwarmingsinstallatie tevens be rekend is voor de aula en verklaarde in ant woord aan de heer Proper, dat de behoefte er aan vooral ook buiten de schooluren bij de gymnastiekverenigingen zeer groot is. De urgentieverklaring van O., K. en W. was er in 1953 al, maar de bouwvergun ning laat nog steeds op zich wachten. Ook het argument van het te verwachten inten sieve gebruik door verenigingen, dat voor een dergelijk project sa i de Badhuisstraat bij de minister speciaal naar voren werd gebracht, heeft, naar de wethouder zeide, Ir. Ch. C. van der Vlis uit Leeuwarden is benoemd tot directeur van Openbare Werken te Haarlem. blijkbaar weinig indruk op de bewindsman gemaakt. De benoemingen van twee tijdelijke leer krachten aan het Coornhertlyceum, een leraar aan het Gymnasium, dertien leer krachten aan de Gemeentelijke Lagere Technische Avondschool en een hoofdleid ster aan de Van Zompelkleuterschool ge schiedden conform de voordrachten. Woensdagavond heeft de eerste afdeling van de Katholieke Volkspartij te Heem stede (de groep „Berkenrode") in het r.k. Verenigingsgebouw aan de Herenweg haar algemene jaarvergadering gehouden. De heer L. J. P. N. A. Bouwman sprak als af delingsvoorzitter een kort openingswoord, waarbij hij ook de komende verkiezingen even ter sprake bracht. Hij merkte op dat overal in ons land de propaganda-appa- raten zo langzamerhand op gang gekomen zijn, om hieraan als zijn overtuiging toe te voegen, dat de strijd voornamelijk een uit spraak voor Romme of Drees ten gevolge zou hebben. Het jaarverslag van de secretaris ver meldde het overlijden van de afdelings voorzitter, ir. A. H. IJsselmuiden en de verkiezing van de heer L. J. P. N. A. Bouwman tot zijn opvolger, de splitsing van Heemstede in twee afdelingen en een aanwinst van driehonderd nieuwe leden. Het ledental is van 495 opgelopen tot 795. Deze uitbreiding was de voornaamste aan leiding geweest tot het stichten van een tweede afdeling over te gaan. Nadat het huishoudelijk gedeelte van de vergadering was afgehandeld werd het woord verleend aan drs. M. Janssen, lid van de Tweede Kamer, die een verhande ling hield over enige fiscale en econo mische actualiteiten. Hij gaf een uitvoerig overzicht over de verrichtingen en pro blemen, die de behandeling van de twee laatste wetsontwerpen ten gevolge hebben gehad. In het bijzonder besprak hij de nieuwe wet op de successierechten en de kartelwet. Uiteraard belichtte spreker bij dit alles in het bijzonder het standpunt van de KVP, waarbij hij het een succes noem de, dat men tot een verlaging was over gegaan wat betreft de successierechten in de rechte lijn. Spreker verduidelijkte een en ander met cijfermateriaal. De Bloemendaalse wethouder van Pu blieke Werken, de heer A. van Geluk, is ver hinderd vrijdagmiddag 16 maart zijn weke lijks spreekuur te houden.-De wethouder van Ónderwijs en Personeelszaken van Bloemen daal, mej. dr. M. E. Nolte. houdt dinsdag 20 maart geen spreekuur. ADVERTENTIE W Maandag 19 maart zal in Haarlem de woningtelling beginnen. Van het centrale punt, het oude schoolgebouw aan de Sophiastraat 2D, zullen de teHers huis aan huis hun gegevens verzamelen. Nu zal bij menigeen de vraag rijzen, waarom de gemeenten, die toch al over vele registers beschikken, de woningtelling niet aan de hand van deze registers kun nen verrichten. Dit zou inderdaad mogelijk zijn, als het eenvoudig het tellen van wo ningen was. Maar met een dergelijke tel ling zou niets bereikt worden. Een klein voorbeeld kan dit verduidelijken. Een kind, dat pas heeft leren tellen, zal een hoeveel heid munten ook als munten tellen. Cen ten, stuivers, gaspenningen, oude oortjes, duiten en plakkers, het zijn voor hem alle maal „centen". Pas later merkt hij dat ze verschillende waarden hebben, dat som mige niet meer geldig zijn en dat andere dienen voor de gasmeter. In vroeger jaren, het kinderlijk stadium van de overheids administratie, was een stadsbeschrijving volledig met de opsomming van het aan tal „huizingen" en dopelingen. Thans heeft men voor een goed volks huisvestingsbeleid meer nodig van de wo ningtelling: de grootte van de huizen naar het aantal vertrekken, de outillage (keu ken, badkamer, w.c., gas, licht, water enz.) de huurwaarde, de ouderdom, het gebruik voor bedrijfsdoeleinden. Om in de be hoefte aan deze gegevens te voorzien kan niet worden volstaan met de registers die er nu zijn. De telling is landelijk en elke ge meente heeft zo haar eigen registers. En hoe goed deze ook voor de gemeenten afzon derlijk mogen zijn, zij zijn niet afgestemd op de vragen, die nu gesteld worden. De telling zou bovendien zeer duur wor den als alle diensten, die iets over de wo ningen weten, ingeschakeld zouden worden. Daarom gaan de tellers langs de huizen. Zij krijgen daartoe ieder een bepaalde wijk toegewezen. De organisatie is zo, dat en kele wijken in de oude binnenstad pas later aan de beurt komen, als de tellers even ingewerkt zijn in de minder ingewik kelde wijken. Vóór de tellers bij de bevol king op bezoek gaan, kondigen zij hun komst aan. Men weet dus ongeveer wan neer de teller verwacht kan worden. Tegelijk met de aankondiging wordt een enquêteformulier overhandigd ten behoeve van een gemeentelijk onderzoek naar het gebruik van de openbare badhuizen. Dit formulier wordt door de bewoners inge vuld. Door middel van dit onderzoek hoopt de gemeente richtlijnen te vinden voor het toekomstig beleid ten aanzien van de bad huizen. De medewerking aan deze enquête door de bevolking is geheel vrijwillig, zulks in tegenstelling tot de eigenlijke woningtel ling. De tellers missen echter de bevoegd heid om een woning tegen de wil van een bewoner te betreden. Daartoe is een schrif telijke last van de burgemeeste nodig. De verwachting is echter, dat de Haar lemse bevolking op dit punt niet veel moei lijkheden zal opleveren. Ook de volkstel lingen hebben in Haarlem zelden tot harde maatregelen geleid. In die tijden was de woningnood evenwel niet zo groot als nu. Dit leidt er toe, dat mensen, die nu een betrekkelijk ruim huis bewonen de vrees koesteren, dat de woningtelling zal dienen om hun verplichte inwoning te verschaf fen. Dit is helemaal niet het geval. De formulieren gaan rechtstreeks naar het Centraal Bureau voor de Statistiek in 's-Gravenhage. De wet legt echter ook geheimhouding op aan allen die iets met de woningtelling te maken hebben en de bedreigingen zijn niet mis. Geen teller zal het daarom in zijnhoofd halen aan onbe voegden inzage te geven van de forumlie ren. Onbevoegden zijn in dit opzicht ook alle ambtenaren van het huisvestings bureau. Tijdens een speciaal tot dit doel belegde bijeenkomst, waarbij de gemeente Den Haag vertegenwoordigd werd door burge meester Schokking, werd in een der zalen van het Institute of Social Studies prot. dr. E. de Vries plechtig geïnstalleerd als rec tor van bovengenoemd instituut. Onmiddellijk hierna vond de inaugu ratie plaats van de prof. Duyvendakhal en de onthulling van een in een der wanden van het vertrek aangebrachte afbeelding van de overleden geleerde door diens dochter, mevr. Frijling-Duyvendak. Dat de Floralia-gedachte steeds meer in de publieke belangstelling wordt opge nomen, bewijst het feit, dat in verschillen de plaatsen Floraliavereniging worden op gericht of in ere hersteld. De Bloemendaal se Floralia ontvangt eveneens haar deel van dit medeleven met dit culture werk, dat door vele medewerksters en medewer kers belangeloos wordt verricht. Dat er be langstelling is, bleek ook in 1955 weer uit de grote hoeveelheid planten, die de kin deren in ontvangst namen. Vooral het aan tal planten dat ter keuring terug werd ge bracht, was groot. Behalve de planten welke voor de schoollokalen beschikbaar werden gesteld, zijn er 4403 stuks uitge reikt, waarvan er 3138 ter keuring werden teruggebracht, dus circa zeventig percent. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1955 van de Bloemendaalse Floraliavereniging, uitgebracht door de secretaris, de heer J. P. Kroone. De planten werden op 24 mei uitgereikt en op 12 september werd de oogst gekeurd. Over het algemeen bleek de kwaliteit der planten vrij goed te zijn ge weest, al was het resultaat met de gera niums wel iets afwijkend. Indien mogelijk zal in 1956 een proef op ruimere schaal worden genomen met de zilverbonte gera nium. Naar aanleiding van een suggestie uit de ledenvergadering om kamerplanten inplaats van chocolade als prijs beschikbaar te stellen zulks omdat plantenprijzen meer in de lijn van de vereniging liggen heeft het bestuur zich beraden. Het kwam tot de conclusie, dat deze wijze van beloning te duur zou komen, zodat men daartoe niet zal overgaan. Het bestuur stelt zich name lijk op het standpunt dat Floralia een ver eniging is welke de liefde tot de natuur en het zelf kweken en verzorgen van planten bij de jeugd wil bevorderen. Daarom ver strekt het gaarne aan zoveel mogelijk kin deren een prijs of een troostprijs. Dat prijs je, hoe klein ook, stimuleert de deelname. Een enkele mooie kamerplant beschikbaar te stellen als enige extra prijzen, zal nog in overweging genomen worden. In de loop van het verenigingsjaar is ge sproken over de wenselijkheid van enige voorlichting betreffende doel en streven van Floralia en over het kweken van de plantjes, op de ouderavonden zo mogelijk met filmstrips en kleurendia's. Een gemak kelijke opgave is dit echter niet, omdat ouderavonden vaak drukke agenda's heb ben en er dus niet veel tijd overschiet Het centrum-comité van Koninginnedag te Haarlem is gereed gekomen met het samenstellen van de programma's voor Koninginnedag en de bevrijdingsdag. Daar uit blijkt dat het gezorgd heeft voor een aantal hoogtepunten. Op de Kattenberg zullen gezelschappen uit Limburg voorstellingen geven, de Letterlievende Vereniging J. J. Cremer verzorgt voorstellingen van „Ferdinand Huyck", op de Grote Markt wor den zeepkistenraces gehouden en een demonstratie rolschaatsen en ook zal de Am sterdammer Johnny Jordaan optreden. Op de Nassaulaan, Nassauplein en de Zij huizen zullen weer kermisvermakelijkheden worden opgesteld. Maandag 30 april zal de viering van Koninginnedag worden ingezet met een re veille door het muziekkorps De Spaarne- bazuin. Het korps van het Leger des Heils zal koraalmuziek ten gehore brengen en medewerking verlenen aan de kerkdienst in de Grote Kerk. De Haarlemse politie- kapel maakt een wandeling door het cen trum en ook treedt de Harmonie Crescen do op. Het zal de eerste maal zijn, dat de leden van deze harmonie met uniformen in het openbaar verschijnen. In de loop van de dag, evenals op zaterdag 5 mei, zullen de musici door de stad trekken. Om negen uur wordt de jaarlijkse auba de op de Grote Markt gehouden, waaraan 3500 kinderen deelnemen. Vijf Haarlemse muziekverenigingen houden van elf uur af stertochten. Van diverse punten trekken de harmonie Sint Bavo, Kunstkring-Apollo, harmonie Haarlem, Harmonie Crescendo en Arti et Religioni naar de Grote Markt, waarna de korpsen onder leiding van de heer Jos. de Klerk nog enkele nummers zullen blazen. Op de Kattenberg Op de Kattenberg in het Kenaupark zal des middags het gezelschap De Fliereflui ters uit Heerlen een voorstelling geven van het blijspel Zomerzotheid. De Limbur gers hebben het stuk reeds vertoond in het openluchttheater in Valkenburg. In de avonduren treedt het gezelschap Het zin gende zuiden uit Vaals op met de operette „Grafin Maritza", waarmee het ook in Val kenburg reeds successen heeft geboekt. In de loop van april zal de eerste voor stelling worden gegeven van „Ferdinand Huyck", bewerkt door Henk Bakker, door drieëntwintig leden van de Letterlievende vereniging J. J. Cremer. Dit stuk zal op zaterdagavond 28 april voor Haarlemmers in de Stadsschouwburg worden gegeven. De voorstelling voor leden en genodigden is bepaald op dinsdag 1 mei. Op de Grote Markt zullen op Koningin nedag optreden de Tiroler kapel De Al penjagers en de Boerenkapel, die onder lei ding staan van Wil van Bakel; Jaen van Straten zal een aantal liederen zingen. Om tien uur des avonds wordt een openlucht bal gehouden, waarbij de Ballroomplayers en Annie Palmen medewerking verlenen. Ook op de bevrijdingsdag (zaterdag 5 mei) zullen De Spaarnebazuin en de Poli- tiekapel rondgangen maken. Ook wordt een kerkdienst gehouden. Evenals het vorig jaar staan voor de morgenuren het zangconcours voor Haar lemse lagere scholen en de zeepkistenrace op de Grote Markt op het programma. Het kindercircus „Elleboog" zal op de Katten berg in de middaguren optreden. Daar Johnny Jordaan vroeger in een Haarlems café vele successen heeft geboekt meende het centrum-comité hem uit te no digen om op de bevrijdingsdag op te tre den. Dat zal des middags om drie uur ge schieden op de Grote Markt en verwacht wordt, dat velen om de muziektent verza meld zullen zijn: de Tiroler kapel Alpen jagers zal concerteren. Met de volledige ploeg van de jubileren de Haarlemse gymnastiekvereniging Bato, die op het ogenblik meer dan duizend le den heeft, zal de Harmonie Crescendo een tocht door de stad maken. Een goede ge legenheid voor de zestigjarige vereniging om naar buiten op te treden. In samenwerking met „Kunstenaars her denken 5 mei" zal des avonds in het Con certgebouw door het Noordhollands Phil- harmonisch orkest een concert worden ge geven onder leiding van Marinus Adam. Een lage toegangsprijs zal worden ge vraagd. Op de Grote Markt zal in de avonduren een rolschaatsendemonstratie worden gege ven, waaraan een aantal meisjes en jon gens uit Den Haag medewerking zullen verlenen. Met een vuurwerk nabij de Kloppersin gel zullen de feestelijkheden worden geslo ten. Viering in Overveen De Oranjevereniging Overveen heeft dezer dagen de jaarlijkse algemene verga dering gehouden. Het bestuur is uitgebreid en van acht op negen leden gebracht. Ge kozen werd mevrouw W. S. van der Noor- daa-ten Hoeve, die tweede sceretaresse werd. In de vacature door het vertrek van mej. M. P. W. Janssen, moet nog worden voorzien. Het bestuur hoopt op de medewerking van de ingezetenen te mogen rekenen. In 1955 hebben ruim duizend leerlingen van de lagere scholen aan de kinderfeesten deelgenomen en door het zich nog steeds uitbreiden van het leerlingental op de la gere scholen zullen in 1956 nog meer kin deren aan de feesten deelnemen. De schoolkinderen in Overveen zullen op 30 april des morgens omstreeks negen uur van het Zandvoorterpad af naar het sport terrein aan de Vrijburglaan wandelen. Daar zullen kinderspelen worden gehouden onder leiding van de heer P. M. Bergen, leraar aan het Centraal Instituut voor Op leiding van Sportleiders. De stoet zal wor den voorafgegaan door de Haarlemse ver- Onder auspiciën van het Bijzonder Ker- kewerk van de Hervormde Gemeente te Heemstede zullen woensdag 16 en donder dag 17 mei in het Minerva Theater weer twee opvoeringen gegeven worden van het Pinksterspel „Des Heilands Tuin van Mar- tinus Nijhoff, het laatste deel van zijn Bijbelse trilogie „Het Heilige Hout". Deze opvoeringen worden verzorgd door de groep Heemsteedse lekenspelers onder re gie van Wim Paauw. Wij vernamen dat de voorstelling van donderdag 17 mei door de NCRV uit het Minerva theater door de televisie zal wor den uitgezonden, hetgeen voor deze groep en haar regisseur ongetwijfeld een ver diende onderscheiding betekent. eniging De Spaarnebazuin, met fluitisten en tamboers. Om tien uur vertrekt van het Joan Mau- ritsplein de kleuteroptocht. Eveneens voor afgegaan door De Spaarnebazuin zullen de gecostumeerde kleuters (dit keer zonder versierde fietsjes) een rondgang maken door de Zuid-Amerikaanse buurt en zich begeven naar de Koningin Wilhelmina- school voor Christelijk Lager Onderwijs aan de Dompvloedslaan, waar een kleuter voorstelling wordt gegeven. Op het middagprogramma zal waar schijnlijk staan een sporttoernooi voor leer lingen van de middelbare scholen. Een wisselbeker is de inzet van dit toernooi. Zeepkistenrace Een uitgebreid avondprogramma zal tussen acht en twaalf uur worden uitge voerd. Om te beginnen zijn er de zeepkis tenraces. De wedstrijd speelt zich af tussen het dorpsplein bij hotel Roozendaal en de spoorbomen op de Bloemendaalseweg van de spoorlijn Zandvoort-Haarlem. Halver wege de race zullen de bestuurders en de voortduwers van plaats moeten verwisse len. Van negen tot tien uur zal op het dorps plein een openluchtfilmvoorstelling zijn. Daarna concerteert de Tiroler kapel onder leiding van de heer W. van Baekel. Het openluchtbal tot middernacht zal door gra- mofoonmuziek worden opgeluisterd. De Oranjevereniging zal zich nog bera den of er voor de viering op zaterdag 5 mei bizondere feestelijkheden kunnen wor den vastgesteld. Verschillende aardige plannen, die op de gehouden vergadering naar voren kwamen, moesten uit financiële overwegingen terzijde worden gelegd. Er zal bijvoorbeeld geen gecostumeerde op tocht voor oudere kinderen worden gehou den. ADVERTENTIE om een costuum te dragen waar u langer pleizier van zult hebben. munten uit door moderne snit. Superbe kwaliteit en pasvorm worden gegarandeerd. Reeds vanaf ƒ98.00 kunt u keus maken uit onze nieuwe voorjaarscollectie, die wij u graag tonen. Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 16045 BINNENLAND Mr. M. Sichtennan overleden. Mr. M. Sichterman, oud-burgemeester van Almelo, is in de leeftijd van 70 jaar overleden. Na zijn universitaire studie was hij advocaat in Zwolle. Hij werd daarna referendaris ter Provinciale Griffie en in 1925 burgemeester van Almelo. In 1945 trad hij om gezond heidsredenen af. Scheuren in nieuwbouw. Als gevolg van de strenge vorst zijn in een complex wonin gen, in aanbouw voor de woningbouwvereni ging „Ons Belang" te Hengelo (O.), scheuren in de vloeren ontstaan. Het betreft hier een aantal van 150 woningen. De schade is onge veer f75.000. ULO-salarissen. De voorstellen tot wij ziging van het bezoldigingsbesluit burger lijke rijksambtenaren met betrekking tot een verhoging der salarissen van de onderwij zers werkzaam bij het ULO zullen behandeld worden in de vergadering der Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Amb tenarenzaken, die op 20 maart zal worden gehouden. Postzegels. De Amsterdamse politie heeft een 27-jarige man aangehouden, die bij het huren van een auto het huurbedrag in 5200 postzegels van vijf cent had voldaan. De verhuurder accepteerde de vellen zegels, om dat het tenslotte altijd makkelijk is een paar postzegels bij de hand te hebben. Alleen de werkgever van de aangehouden man ging er niet mede akkoord want het waren zijn postzegels. Eerlijk. In Rotterdam kwam een 41- jarige straatveger aan het politiebureau ver tellen, dat hij bij het opmaken van zijn kas een bedrag van f90 had overgehouden. Hij vermoedde, dat een van zijn klanten hem bij vergissing een biljet van f 100 in plaats van f 10 gegeven had. De recherche probeert deze klant op te sporen. Loonkwestie. De ministers Suurhoff, Zijlstra, De Bruyn en Mansholt zullen Vrij dag een bespreking hebben met het bestuur van de Stichting van de Arbeid over het loon vraagstuk. HAARLEM EN OMGEVING Rectificatie. Gisteren werd in deze rubriek vermeld dat donderdag 20 maart een lezing met film zal worden gehouden in het wijkgebouw van de Nederlands Hervormde Kerk aan de Leidsestraat over de ,,'t Lin- denhoutstichtingen" te Neerbosch. Dit moet zijn: dinsdag 20 maart. Jaarvergadering. De Bloemendaalse Gymnastiek Vereniging houdt op zaterdag avond 17 maart haar jaarvergadering in café Rusthoek te Bloemendaal. De trekking van de door de B.G.V. georganiseerde loterij vindt plaats op zaterdagmiddag 24 maart in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Party van de Arbeid. De voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Evert Ver meer, zal op maandagavond 19 maart in het gebouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Berkenstraat in Haarlem-Noord voor de afdelingen 5 en 6 van de federatie Haarlem van die partij spreken over de poli tieke situatie in ons land.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15