Noord-Afrika gaat weekeinde van grote spanning tegemoet OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gezond verstand Zware gevechten in Algerije samenzwering in Marokko Frans-Tunesisch overleg mislukt ofu MORRIS telwmiw/ Graaf van Bylandt op Schiphol „Vrijspraak voor Jungschlager zou een normaal resultaat zijn" Weerbericht Akkoord over loonvraagstuk Maandag beslissing Geruchten over wapenstilstand in Marokko Het woord is aan, ZATERDAG 17 MAART 1956 301e JAARGANG No 60 Uitkering ineens van 3 percent? Boa constrictor terecht Vrienden, weest bedroefd Deense staalarbeiders dreigen te staken De Unie-opheffing Aardschok in Nabije Oosten Kabinetsformateur in de Libanon: Abdallah El Jafi Warmer weer Weerrapport 70e JAARGANG No 215 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag, verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Hunjsman NADAT GISTEREN op deze plaats eer biedige aandacht is geschonken aan de Eerste Kamer, die zich niet veilig voelt met de NAVO en vindt dat dit instituut verbeterd moet worden, doet zich aanlei ding voor op dit chapiter verder te gaan. Volgende week zal namelijk de sub-com missie van de ontwapeningscommissie van de UNO weer te Londen bijeenkomen. Zij doet dit al sinds jaren en heeft nog nooit iets bereikt. Het is dus waarschijnlijk dat zij ook ditmaal niets zal bereiken en slechts enige scherpzinnige juridische formulerin gen bedenken alsmede een rapport uitbren gen, dat in het stof der archieven verzinken zal. Maar men weet het nooit. Wij journa listen houden deze commissie met meer dan slaperige belangstelling in het oog, omdat buiten haar om zich een steeds grotere drang naar ontwapening ontwikkelt.. Hierin zijn enige machtigen, in de eerste plaats de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, zelf voorgegaan door te erkennen, dat met. de moderne oorlogsmiddelen oorlog een collec tieve zelfmoord zou zijn en dus onuitvoer baar is. Nu zitten in de sub-commissie van de commissie voor ontwapening vertegen woordigers van de Grote Vier en van Canada. Het wordt wel steeds onzinniger als zij blijven volhouden dat ontwapening ter voorkoming van collectieve zelfmoord niet mogelijk is. De Fransman en de Cana dees in de commissie, die in een ideale positie verkeren om als stoute jongens op te treden, zouden bovendien de Russen en de Amerikanen onder het oog kunnen brengen, dat het in geval van ontwapening noodzakelijk is' alle voorraden moordtuig op te ruimen. Daaronder vallen niet alleen atoom- en waterstofbommen, maar ook ge leide projectielen, wapens tot toepassing van de gasoorlog, de zogenaamde biologi sche wapens en de rest van de santekraam. Het heeft geen zin allerlei plechtige ver klaringen op papier te zetten als men het oorlogstuig niet opruimt. Laat men de voorraden bestaan, dan zal de toestand even onveilig blijven als nu. Het komt eropaan dat met dezelfde heldenmoed, waarmee de mens eeuwenlang oorlogen is begonnen, hij nu zal moeten besluiten van deze liefhebberij af te zien. Eigenlijk is het niet eens zo'n moeilijk be sluit, want er zit Immers toch geen toe komst meer in. Gezond verstand duidt op de noodzaak van ontwapening; gezond verstand duidt tevens op de vorming van de Verenigde Staten van Europa. Er wordt in alle Wes terse landen gejammerd over de wijze waarop de Amerikaanse regering haar bondgenoten negeert en niet de minste neiging toont om een gemeenschappelijk beleid met hen te voeren. Een kind kan begrijpen dat de zaken heel anders zouden staan als Washington met de Verenigde Staten van Europa te maken had in plaats van met het gezelschap zonder samenhang, dat geografisch met de naam West-Europa wordt aangeduid. Ook hier zou de mens de heldenmoed, waarmee hij eeuwenlang ver deeldheid zaaide en afgronden schiep, moe ten bezigen om die afgronden te over bruggen. Het is weliswaar het omgekeerde van het beleid der vaderen, maar het is bij tijden altijd gewenst geweest dat zoons dat wisten om te keren. Zulk een tijd is zeer duidelijk aangebroken. De Europese landen maken een enigszins belachelijk en armoe dig figuur met hun protestnota's en ver togen, terwijl hun leiders de weg, die voor hen openligt, niet durven volgen. Op grie zelige wijze blijkt ook hier, evenals in de zaak der ontwapening, gebrek aan moed. Het is makkelijker de dossiers te blijven vullen met eindeloze rapporten, die nie mand leest. Maar het komt op de daad aan. In een ver verleden, toen de beide we reldoorlogen nog moesten plaatsgrijpen, kwam de uitdrukking „gezond verstand" in het Nederlandse spraakgebruik rijkelijk voor. „Gebruik je gezond verstand" plach ten de ouders tot. hun kinderen te zeggen op een toon, alsof dit nu het eenvoudigste was wat van hen gevergd kon worden. Ik denk dat de meeste ouders dit tegenwoor dig wel uit hun hoofd zullen laten, want als Jantje of Marietje maar een beetje slim zijn, zullen zij antwoorden: „Hoe kan ik dat nou, zelfs de belangrijkste grote men sen kunnen het immers niet?" En dan wordt de discussie voor vader en moeder wel erg moeilijk. R. P. In het ministerie van Sociale Zaken heb ben gisteren vertegenwoordigers van werk gevers- en werknemersorganisaties in de Stichting van de Arbeid de gehele dag on der leiding van minister Suurhoff ver gaderd ter bespreking van het loonvraag stuk. Aan deze besprekingen namen ook de minister van Economische Zaken, prof. J. Zijlstra, de minister van Landbouw. Vissery en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, en de minister voor Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie, de heer A. C. de Bruyn, deel. Nadat van regeringszijde enkele sugges ties waren gedaan, werd in de namiddag tussen partijen overeenstemming bereikt. De regering zal maandag een beslissing nemen. Hoewel noch van de zijde van de regering, noch van de zijde van de Stichting van de Arbeid bijzonderheden over het bereikte akkoord bekend zijn gemaakt, menen wij te weten, dat over de volgende drie punten overeenstemming werd bereikt: 1. Een uitkering ineens over 1955 van 3 percent van het loon. 2. Geen verhoging van de loonrichtlijnen dus geen algemene loonsverhoging. 3. Een bedrijfstaksgewijze loonsver hoging van 06 percent. In het officiële communiqué is medege deeld, dat het akkoord tussen werkgevers en werknemers bereikt werd na enkele suggesties van de regering. Naar het schijnt wijkt het bereikte akkoord op onderdelen enigszins af van deze suggesties. ALGIERS/RABAT (Reuter/AFP) In de afgelopen nacht is in Algiers een uitgaansverbod voor de tijd van vijf uur van kracht geworden, dat werd afge kondigd nadat de opstandelingen, voor het eerst sinds zij, zeventien maanden geleden, hun opstand tegen het Franse gezag begonnen, ook in de Algerijnse hoofdstad aanslagen pleegden. Men verwacht dat als vanavond de Franse minister in Algerije, Robert Lacoste, uit Parijs terugkeert, de noodtoestand voor dit gehele gebiedsdeel zal worden afgekondigd. In oost-Algerije stootten Franse pantser wagens op een sterke groep rebellen. De verzetslieden werden omsingeld door Franse valschermsoldaten, die in hef- schroefvliegtuigen waren aangevoerd. Vrij dag werd de gehele dag gevochten. De opstandelingen werden door infanterie, valschermtroepen, pantserwagens en uit de lucht door straaljagers aangevallen. Vrij dagavond waren, na een gevecht van 36 uur, tenminste 107 rebellen gesneuveld. Ook in het uiterste zuiden van Tunesië wordt hevig gevochten. Hier is sinds don derdag een Franse militaire operatie aan ae gang, om verscheidene benden rebellen te omsingelen. Van ambtelijke zijde te Tunis is medegedeeld, dat in het district Gafsa in het zuiden van Tunesië tenminste veertig opstandelingen zijn gesneuveld. Een aantal hoge functionarissen van het oude regiem in Marokko is gearresteerd na de ontdekking van een vermeende samen zwering tegen de staat. Gearresteerd zijn Caid Raho, voormalig hoofd van vijf grote stammen in het gebied van Fez, Caid Larbi van El Mensel en Caid Bezzari van Tissa, de voormalige Pasja van Meknes Ben Hamoe en verscheidene lagere functiona rissen van het oude regiem. Caid Raho was een der actiefste tegen standers van sultan Ben Joessef. Hij werd kort na de terugkeer van de sultan, in november, ontslagen. Hij vertrok naar Frankrijk en keerde enige dagen geleden naar Marokko terug. De politie heeft de woningen van de gearresteerden en van een aan cal functionarissen die onder politie toezicht zijn geplaatst, doorzocht. Er zijn wat wapens en documenten in beslag ge nomen. Onder de functionarissen die onder toe zicht zijn geplaatst, bevinden zich twee stamhoofden in het gebied van Meknes, een van hen, Caid Brahim van de Zerhoens, vluchtte in zijn auto toen de politie kwam, doch zijn wagen verongelukte. Hij is ern stig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Sultan Ben Joessef voert, volgens een bericht van het Franse persbureau „Agence Centrale de Presse" uit Rabat, onderhandelingen om de opstandelingen in het Rif-gebergte tot overgave te dwingen. De vertegenwoordigers van de rebellen zouden er op staan, dat er geen gerechte lijke actie tegen de opstandelingen wordt ondernomen en dat zij in staat worden ge steld in de burgermaatschappij terug te keren of deel te gaan uitmaken van het nieuwe Marokkaanse leger. Volgens het genoemde persbureau ver- PARIJS (United Press) De Frans- Tunesische besprekingen over onafhanke lijkheid voor Tunesië zijn mislukt, zo heeft de vice-premier van Tunesië, Behi Land- gham, die tevens secretaris-generaal van de nationalistische Neo-Destour beweging is, vanmorgen in Parijs medegedeeld na af loop van een bespreking met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau. Hij zei dat niet over voortzetting van het overleg was gesproken. Toen een van de journalisten hem vroeg of dat betekende dat de besprekingen op niets waren uitge lopen knikte hij bevestigend en zei: „We zijn er niet in geslaagd tot overeenstem ming te komen". De vice-premier zei dat hij en de Tune sische minister van Economische Zaken. Masrnoudi, in het begin van de volgende week naar Tunis zullen terugkeren. ADVERTENTIE BARTHJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM - TEL. 717162 MOTOR - BROMFIETSKLEDING PARIJS (Reuter Rajah, een vier me ter lange boa constrictor, die drie weken geleden in Parijs uit de auto van zijn baas verdween, is enkele honderden meters ver der op een binnenplaats gevonden. Hij was dertig pond afgevallen en verstijfd van de kou. WENEN (United Press) Zevenentwin tig in het zwart gehulde Weense school meisjes stonden donderdag met as op het hoofd en witte kaarsen in de hand haar lerares in het Latijn op te wachten, om hun „grote droefenis" te betuigen op de 2000ste sterfdag van Julius Caesar. Toen de lera res haar klas binnenkwam, werd zij ont vangen door een groep weeklagende meis jes, die riepen „Commilitiones, tristes esto- te", (Vrienden, weest bedroefd). (Zie ver der Erbij van heden). voor het Westelijke bondgenootschap wor den. Het Atlantische blok zal tengevolge van de Franse politiek de gehele wereld tegen zich krijgen," aldus Messali Hadj. KOPENHAGEN (Ritzau/NTB) De kans bestaat dat vandaag, na afloop van de werktijd, veertigduizend arbeiders in de Deense metaalindustrie in staking zullen gaan. Andere groepen arbeiders hebben via hun vakbonden gedreigd dinsdag het werk neer te leggen, zodat de staking dan in totaal 120.000 werknemers zou omvatten. De werkgevers zullen zich woensdag be raden over een uitsluiting, die 330.000 werknemers zou treffen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Fénelon Men moet het gevaar voorzien en het vrezen alvorens zich erin te hegeven. Als men eenmaal erin is zit er niet anders op dan het te minachten. wacht men, dat de opstandelingen volgende week een wapenstilstand zullen afkondigen. Dit zou in beginsel zijn overeengekomen bij besprekingen te Madrid vorige week. Zondag zal hier te Tanger verder over worden gesproken. Naar verluidt heeft de nationale hervormingspartij in Spaans Marokko zich verenigd met de Istiqlal in Frans Marokko. Te Oujda (Frans Marokko) zijn bij een hevig gedrang voor een bureau waar levensmiddelen werden uitgereikt, zeven Mohammedanen om het leven gekomen. Vierduizend mensen verdrongen zich op de binnenplaats van het uitdelingsbureau. Drie mannen en vier vrouwen werden onder de voet gelopen. Vanmiddag zal in Parijs een buitenge wone kabinetszitting gehouden worden. Vanavond zullen minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau en minister Lacoste zich via de televisie tot de natie richten. Volgens goed ingelichte bronnen zou de Franse generale staf een plan uitwerken dat de legerleiding in staat moet stellen op zeer versnelde wijze een half miljoer: reservisten onder de wapens te roepen, die de afgelopen drie jaar afgezwaaid zijn, met het oog op toenemende verslechtering van de toestand in Algerije. De Algerijnse nationalistische leider Messali Hadj heeft in een interview met de Parijse correspondent van het onafhan- kelijke Hamburgse blad „Die Welt" ver- klaard, dat zelfs al zou Frankrijk een half I miljoen man troepen naar Algerije sturen, de strijd in Noord-Afrika toch zou door gaan. „Algerije zal een veiligheidsprobleem „ELK WELDENKEND MENS, die het requisitoir en het pleidooi in de zaak Jung schlager heeft gelezen, zal tot de conclusie moeten komen, dat vrijspraak in dit proces wegens gebrek aan bewijs een normaal resultaat zou zijn." Dit heeft de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. graaf Van Bylandt, die voor consultatie met de regering naar Den Haag is teruggeroepen, vrijdagavond bij aankomst uit Djakarta op Schiphol verklaard. Hij zei, dat ook bij de Neder landse gemeenschap in Indonesië de eis tot de doodstraf diepe indruk had gemaakt. Op een vraag over de vele reacties in Nederland en andere landen op het verloop van het proces, zeide mr. Van Bylandt, dat „de grote internationale belangstelling een nuttig tegenwicht vormt en steun geeft aan de goedwillende elementen in Indonesië, die de zaak tot een goed einde kunnen brengen". Op een vraag of de veiligheid van de verdedigster, mevrouw Bouman, voldoende is gewaarborgd ant woordde mr. Van Bylandt: „ik geloof niet, dat er redenen zijn om zich ongerust te maken". In antwoord op vragen over het uit treden van Indonesië uit de Nederlands- Indonesische Unie zeide mr. graaf Van Bv- landt, dat deze Indonesische stap „geluk kig" door de Nederlandse gemeenschap vrij rustig is opgenomen. „Er is een punt", aldus de Nederlandse Hoge Commissaris, „waarover mogelijk ongerustheid bestaat. Dat is de kwestie van de Nederlandse werknemers in Indonesië. Men vraagt zich af wat de toekomst zal brengen, en er zijn wellicht mensen, die aan vertrek denken. Maar over het algemeen neemt men een afwachtende houding aan in deze vreemde onduidelijke situatie". Hierbij wees graaf Van Bylandt op het feit, dat het wetsontwerp tot opzegging van de Unie is aanvaard door een geboycot parlement en dat de wettigheid van dit be sluit in twijfel is gebracht. De Indonesische president heeft een advies daarover ge vraagd van het Hooggerechtshof in Dja karta, dat echter niet bekend is gemaakt Op een vraag over de toekomst van de Nëderlands-Indonesische betrekkingen zei de graaf Van Bylandt, dat gewacht dient te worden op de nieuwe Indonesische re gering. „Afgezien van wat deze regering zal willen, zijn er nog vele Indonesiërs, die op goede betrekkingen met Nederland zijn gesteld". Gevraagd of zijn ambtsperiode als Nederlandse Hoge Commissaris voorbij is gaf graaf Van Bylandt geen rechtstreeks antwoord. „Dit is misschien een van de onderwerpen van de besprekingen met de Nederlandse regering, waarvoor ik naar Nederland ben teruggeroepen". Hij voegde hieraan toe, dat zijn bezoek aan de demis- sionnaire minister van Buitenlandse Zaken, mr. Anak Agung Gde Agung een normaal beleefdheidsbezoek was. Praktische moeilijkheden Gevraagd naar zijn positie als Neder lands Hoge Commissaris na de opzegging van de Unie bevestigde graaf Van Bylandt, dat er „praktische moeilijkheden zijn". De Indonesische regering heeft na de opzeg ging van de Unie een rondschrijven gericht tot df Hen van het corps diplomatique, waai .erd gezegd, dat naar de Indone sische opvatting Nederland niet meer werd Direct na de aankomst hield mr. W. F. Ij. graaf van Bylandt een korte persconfe rentie, waar bijgaande foto van werd gemaakt. vertegenwoordigd door een Hoge Commis saris. Graaf Van Bylandt deelde voorts mede ook niet te weten of hij nu nog als deken van het corps diplomatique in Dja karta wordt beschouwd. Zo ontving hij geen uitnodiging ter gelegenheid van de komst van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles, hoewel dit wel gebruikelijk is jegens de deken van het corps diplomatique. Over de behandeling van de Nederlandse arrestanten in Indonesië zeide graaf Van Bylandt geen speciale klachten te hebben. Vertegenwoordigers van het Nederlandse Hoge Commissariaat hebben regelmatig de gevangenen, uitgezonderd Baden, kunnen bezoeken. Geen druk of) mevrouw Jungschlager Graaf Van Bylandt sprak voorts uitdruk kelijk tegen, dat hij druk zou hebben uit geoefend op mevrouw Jungschlager om haar actie voor internationale belangstel ling voor het proces tegen haar man te kweken, te staken. Op verdere vragen zei hij verscheidene vooraanstaande Indone siërs te kennen, die zaak Jungschlager een „onplezierige en beschamende affaire vin den". Anderzijds wordt vooral in de linkse pers in Indonesië aangenomen, dat Jung schlager schuldig is en er een komplot heeft bestaan tegen de Indonesische Staat. Graaf Van Bylandt deelde mede in Sin gapore mr. Van Empel op het vliegveld te hebben ontmoet. Deze zal nog wel veertien dagen daar blijven met het oog op de re plieken in de zaak Jungschlager. De Nederlandse Hoge Commissaris zei tenslotte, dat er de laatste tijd „iets meer aanvragen voor repatriëring naar Neder land zijn ontvangen." Irene Joliot-Curie overleden PARIJS (AFP/Reuter) Mevrouw Irene Joliot-Curie. dochter van het beroemde echtpaar Pierre en Marie Curie, is in de afgelopen nacht te Parijs overleden. Me vrouw Irene Joliot-Curie, die 58 jaar is geworden, was natuurkundige en Nobel prijswinnares. DAMASCUS (Reuter/AFP) Twee aardschokken hebben vrijdag de ruiten van vele gebouwen in Damascus doen springen. Van slachtoffers is geen melding gemaakt. De eerste schok duurde vijf se conden. De tweede kwam tien minuten, la ter en duurde tien seconden. Ook in Israel, Jordanië en de Libanon zijn schokken waargenomen. In Beiroet is schade aange richt. BEIROET (Reuter) President Sjamoen van de Libanon heeft Abdallah El Jafi tot premier benoemd. Jafi heeft verscheidene keren aan het hoofd gestaan van een Liba nese regering en is voorzitter van de com missie van buitenlandse zaken van het par lement. Hij is reeds begonnen met bespre kingen voor de samenstelling van een kabi net DE BILT: In de onderste luchtlagen wordt in het grootste dee] van Europa nog een zuid-oostelijke luchtbeweging in stand gehouden door een krachtig hogedrukge- bied, waarvan het centrum boven Noord- Rusland is gelegen. In de hogere luchtlagen daarentegen is met zuid-westelijke boven winden bewolking van een storing, die vanmorgen boven Ierland werd aangetrof fen tot onze omgeving doorgedrongen. In de voornacht daalde de temperatuur in het midden en noorden van het land bij nagenoeg heldere hemel nog tot op of en kele graden beneden het vriespunt. Later in de nacht steeg de temperatuur weer langzaam, in het zuiden van het land kwam door de bewolking de afgelopen nacht geen nachtvorst meer voor. In Mid den- en Zuid-Duitsland en in Polen en Scandinavië hield de vorst onverminderd aan. De storing in de hogere luchtlagen trekt langzaam naar het oosten. In verband daarmede kan aanvankelijk hier en daar een regenbuitje vallen maar morgen wor den ook zonnige perioden verwacht met in de middag normale voorjaarstemperaturen. Een „ijzeren gordijn" tussen zwart en blank in Montgomery, Alabama, V.S. Ook bij de bushaltes behoeven de blanke in woners van deze zuidelijke Amerikaanse staat niet in één rij te staan met negers. Een ijzeren hek scheidt de huidskleuren. Negers, die uit protest tegen deze verne dering weigerden van de bussen gebruik te maken en hun rasgenoten tot boycott aanspoorden, werden gearresteerd onder beschuldiging, de orde en rust te hebben verstoord. (van hedenmorgen 7 uur) weers- M C w s 'O 5 d P toestand SZ S jj G S'C O zS Helsinki zwaar bew. 0 -*4 0 Stockholm geheel bew. ozo -1 2 Oslo sneeuw ono -1 2 Kopenhagen geheel bew. ozo -0 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 2 0,2 Dublin motregen zzw 4 6 Londen geheel bew. windstil 5 0 Amsterdam regen o 3 0,1 Brussel zwaar bew. windstil 2 0,5 Parijs nevel o 1 0 Bordeaux regen zo 7 4 Grenoble zwaar bew. windstil -0 0 Nice half bew. wnw 5 0 Berlijn nevel o -1 0 Frankfort nevel no -2 0 München nevel windstil -5 0 Zürich nevel windstil -5 0 Genève nevel windstil -2 0 Locarno licht bew. windstil -3 0 Wenen mist no -1 0 Innsbruck onbewolkt windstil -3 0 Rome nevel no 6 0 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. lichte regen licht bew. zwaar bew. geheel bew. Neerslag laatste 24 uur. K3CXXOOC>COOOCOOOCOCCCOOCCOCC matige o 2 zwak. ono 2 zwakke o 2 matige o -1 matige o 5 mat. ozo -0 mat. ozo 4 matige o 4 0,1 0,1 0,1 0 0,1 0 0,1 0 ZACHT VOORJAARSWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zachter weer met aanvankelijk nog veel bewolking, hier en daar enige lichte regen en plaatselijk mist. Mor gen zonnige perioden. Matige of vrij krachtige wind uit zuidelijke rich tingen. 18 maart Zon op 6.50 uur, onder 18.52 uur. Maan op 9.29 uur, onder 1.15 uur. 19 maart Zon op 6.47 uur, onder 18.53 uur. Maan op 10.27 uur, onder 2.17 uur. Maanstanden 19 maart 18.13 uur: eerste kwartier 26 maart 14.11 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 17 maart Hoos water: 6.39 en 19.00 uur. Laag water: 2.13 en 14.41 uur. Zondag 18 maart Hoog water: 7.22 en 19.49 uur. Laag water: 2.53 en 15.20 uur. Maandag 19 maart 8 Hoog water: 8.11 en 20.42 uur. Laag water: 3.34 en 16.06 uur. XXXX»OODXm>i>XXXXX»DOOC>MCXXXX>OOC>MO(XXXmXX»OOOOC<»

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1