HILVERSUM INBOEDEL VEILING s(kUs*' WAVE TON THOOLEN Verkooplokaal NOTARISHUIS Huwelijk NETTE MEISJES GEHUWDE VROUWEN 1 Zandzioort Hoofddorp Lisse Hillegom Ome keetz Jscfe N.F.P. MAX 60 model kamers Schakel's 15 Wet komende Landjuweel Op 30 juni academische openingszitting Laatste winterconcert van het N.Ph.O. Met gastdirigent Jan de Hoog en vioolsolist Theo O lof Gontactavond ZRB Opvoeding tot burgerzin Opbrengst verkoopdag „Unicef" Familie-avond van de Besturenbond Gvmnastiekuitvoering D.O.K. Medische verzorging tijdens het weekeinde Coöperatieve Boerenleen bank boekte winst Vergadering VLN Scheepvaart Banketbakker te ZATERDAG 24 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor deelneming aan het Nationaal Land juweel ter gelegenheid van de Pieter Lan- J n dijk-herdenking en de daaraan verbon- Ln .^haechspelen" hebben zich tot op dit ogenblik reeds 74 toneelverenigingen uit °,le delen des lands aangemeld. De academische zitting, waarmee het landjuweel geopend zal worden, is thans officieel vastgesteld op zaterdag 30 juni in He burgerzaal van het Haarlemse stadhuis. Ais neven-attractie van de Langepdijk- [wrdenking zal in de Vleeshal van 30 juni ,oi 30 juli een tentoonstelling, „Renaissance Her Rederijkers" gehouden worden. Dit zal ecn zeer interessante expositie worden, samengesteld uit inzendingen van het Ne derlands Toneelmuseum, het Koninklijk Schilderijenkabinet, de Sticusa, het Frans Halsmuseum en andere instellingen. De plechtige openingszitting van het landjuweel in het Haarlemse stadhuis zal worden bijgewoond door burgemeester Cre- mers. het bestuur der sociëteit „Trou moet biijcken" en afvaardigingen van het be stuur der Souvereine Hoofdkamer in Gent en van de Nederlandse Maatschappij van Letterkunde. De minder prettige omstandigheid dat Toon Verhey wegens ziekte geen enkel concert in het winterseizoen heeft kunnen leiden, is aanleiding geworden om het tot nu toe bij het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest ongebruikelijke systeem der gastdirigenten van toepassing te brengen. Dit was een zeer noodzakelijke maatregel (eneinde Marinus Adam, die onvoorbereid voor een extra zware taak stond, op een gegeven ogenblik op adem te laten komen. Zo werd deze vrijdagavond het slotconcert van het winterseizoen uitgevoerd onder leiding van Jan de Hoog, de vierde gast /an de dirigeerlessenaar van het orkest. Als dirigent van het radio-strijkorkest „l'Estro Armonico" heeft Jan de Hoog naam en reputatie verworven. Men kan het betreuren dat zijn zeer verzorgde pro gramma's sedert kort uit de ether verdwe nen zijn. Dat hij in de beslotenheid van de studio zijn „stage" doorgemaakt heeft, is aan zijn manier van dirigeren, uiterst za kelijk ingesteld, duidelijk te merken. Het publiek, dat zo graag in de gebaren van een dirigent een soort plastische uitbeel ding van de muziek waarneemt, kan daar misschien in teleurgesteld worden, doch het orkest kan rijkelijk profiteren van een zo accurate en zuiver op het vaktechni sche gerichte directie. Het is in wezen een anti-romantisch musiceren, wat niet zeg gen wil dat het van expressiviteit gespeend is. Maar deze moet resulteren uit de eigen dynamiek van de compositie, uit de zorg voor de klank en haar evenwicht. In ieder geval wordt elk opgelegd sentiment ver meden. De Symfonie in G, no. 88, van Haydn kreeg op deze wijze een rationeel karak ter, dat stijlcritisch volledig te verdedigen is. Het was bovendien buitengewoon inte ressant hoe het uitvoerende apparaat rea geerde op de inzichten en de dirigeerwijze van Jan de Hoog, hoe het klinkend resul taat een wonder werd van klaarheid en doorzichtigheid en al die zakelijke accuta- resen ten slotte toch ook de charme kreeg van mooi afgewogen timbres in geraffi neerde dynamiek. Bij de in romantische sfeer badende Vijfde Symfonie van Dvorak kunnen om trent de consequente doorvoering van der gelijke interpretatiekunst enige bedenkin gen rijzen, vooral betreffende passages die (zoals bijvoorbeeld de melodie voor alt hobo) bij een al te strakke tekening en een gemis aan lenigheid niet gediend zijn. Ove rigens bleek echter ook hier, hoe een fijne detaillering de fraaie instrumentatie van net werk in alle opzichten diende. De vertolking van de belangrijke, ja zeer ingewikkelde en op de voorgrond tre dende orkestpartij van het Eerste Viool concert (in D opus 19) van Prokovjev werd het opmerkelijke succes van de gastdiri gent en van het handig reagerende orkest. Zij paste zich in samengaan en wisselwer king volkomen aan bij de verbluffende in terpretatie door de meesterviolist Theo 01of_van de solopartij. Het is een zeer ori gineel vioolconcert, dat minder berekend is op het effect van een dominerende solo- prestatie (hoe veeleisend deze dan ook is) dan op een spiritueel musiceren vol humor en kleurige afwisseling. Prokovjev heeft er mee bewezen dat er op de tonale basis nog heel wat interessants te bereiken is. Men kon Theo Olof dankbaar zijn voor zijn optreden met het al te zelden ge speelde werk. En nu is voor de komende Mozart-Beet- hoven-cyclus de verwachting gespannen gericht op het weder optreden van Toon Verhey, die tezamen met Hein Jordans deze reeks zal verzorgen. JOS DE KLERK. °öxcoor»ooooooooocx30oooo( WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE **QflCOOOOOOQOQQüQQOOQQQOQOOQUOQQQOOOOQOOQOOQOQQOüQOOOC Door de Zandvoortse reddingsbrigade worclt dinsdag a.s. in hotel Keur een contact avond belegd. De heer Joh. M. Schmidt uit Haarlem zal enkele films vertonen, o.a. over het tech nische werk van de brigades en het werk van de kust brigades. Een film over het zwemmen van lichame- hjk gebrekkigen zal indien mogelijk eveneens worden vertoond. Deze bijeenkomst is behalve voor leden en donateurs óók toegankelijk voor belang stellenden, Burgerlijke Stand Zandvoort BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Melinda, d. van J. Rühl en K. Smit de Does; Constance, d. van J. Molenaar S. M. Mühlbauer; Cornelia Christina Georgina, d. van J. Nedehoff en A. G. Hertig. ONDERTROUWD: A. van der Mije en A. M. Walet. GEHUWD: M. P. J. Silvey en E. Natkiel; b. Waterdrinker en A. J. Boon. OVERLEDEN: J. Koopmans, 80 j., wedn. van E. G. Postma. Voor de afdeling Zandvoort van de Neder lands Christen Vrouwenbond hield mejuf frouw G. S. Ch. Wellinghoff, oud lid van het hoofdbestuur vrijdagavond in de nieuwe consistorie der Hervormde kerk een lezing over het onderwerp: „Opvoeden tot burger zin". Na door de presidente, mevrouw J. Wesse- lius te zijn ingeleid, ving spreekster haar causerie aan met erop te wijzen, dat men tegenwoordig het woord „burger" nog maar nauwelijks gebruikt, omdat men dit ver vangen heeft door „inwoner". Zij zette ver volgens uiteen, hoe het woord „burger" reeds uit de Grieks-Romeinse tijd stamt. Dit woord werd in de loop der tijden tot een begrip, totdat na de Franse revolutie men hieraan een nieuwe betekenis ging geven, n.l. die van de gelijke rechten voor alle mensen, iets, waarvan in de praktijk echter maar weinig terecht kwam. Wat de verhouding „burger-overheid" be treft. is het zich ondergeschikt weten aan de overheid een deel van de burgerzin. Elke mens begrijpt, dat er leiding moet zijn en als men die niet wil begrijpen, hapert er iets. De Christen weet. dat de overheid een macht is, door God gegeven om ten goede te wor den aangewend. Een overheid, die niet ten goede werkt en recht en gerechtigheid niet meer laat gelden, wordt tot een tiran. Want het kriterium van de overheid is niet de macht, doch het gezag en het kan zelfs voor komen, dat de macht van de overheid minder wordt, maar het gezag groter. Dit was vol gens spreekster het geval met onze huidige Tweede Kamer, waar de macht groter wordt, doch waarvan niet kan gezegd worden, dat dit met het gezag óók zo is. Doch ten allen tijde zal de burger, die ware burgerzin bezit, moeten weten, dat het Godi is, die de over heid, welke dan ook. over hem gesteld heeft. Stad en massamens Wat de gemeenschap der burgers betreft, wees spreekster op de vele tekortkomingen die op dit gebied vooral in de grote steden bestaan. In de dorpen, waar méér gemeen schapszin is, is dit euvel veel minder groot. De grote stad immers is een verzamelpunt van de meest uiteenlopende soort mensen, waarvan er velen uit de dorpen komen en zich dan de massa-mens gaan voelen, omdat zij in de gemeenschap alleen staan en zich niet kunnen aanpassen aan de allure van de grotestad. Zij kennen geen verantwoorde lijkheidsgevoel voor die grote stad, waarin zij moeten leven, omdat zij de sfeer niet aankunnen. Daarom ontwikelt zich meer en meer de wijkgedachte. Allen proberen daar samen te werken in kleinere kring op cul tureel en maatschappelijk gebied en daar door wordt meer eenheid en begrip voor elkaar aangekweekt. De resultaten van het „wijkwerk", dat tenslotte beoogt, de burger zin aan te kweken, mogen zeker belangwek kend worden genoemd, want daardoor wordt het begrip „massamens" meer en meer ver broken en doorbroken. De spreekster wees vervolgens op het be langrijke werk, dat de radio bij het aankwe ken van burgerzin kan verrichten, omdat door vele belangrijke uitzendingen de saam horigheid onder het volk wordt gestimuleerd. Ook de pers heeft bij de opvoeding tot burgerzin een belangrijke taak, want de in vloed van de courant op het publiek is enorm. Dit is eveneens het geval met de film, terwijl de televisie zich ook in opvoe ding tot burgerzin kan gaan ontwikkelen. Tot slot van haar causerie verklaarde me juffrouw Wellinghoff, dat bij een goede opvoeding tot burgerzin, uitgaande van de Christelijke gedachte, de ondergrond steeds zal moeten zijn, dat de mens in de eerste plaats burger is van een eeuwig Rijk. Wan neer men van dit standpunt uitgaat, zal men de taak, die God de mens hier op aarde geeft, des te helderder en juister kunnen zien. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd slechts een bescheiden gebruik ge maakt, waarna de presidente de sprèekstër dank bracht voor haar leerzaam en interes sant betoog. De opbrengst van de verkoopdag ten Date van „Unicef, welke donderdag j.ll in ge bouw „Ons Huis" werd gehouden, heeft f 1247,11 belopen, een bedrag, dat het dames comité, dat deze verkoopdag organiseerde, tot grote voldoening en dank heeft gestemd. De afdeling Haarlemmermeer van de tot het C.N.V. behorende Christelijke Bestu renbond hield donderdagavond in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een zoge naamde „familie-avond" waarvoor weer veel belangstelling bestond. Zoals gebrui kelijk werd het voornaamste deel van het programma weer verzorgd door de toneel groep „Door de leden - voor de leden", die is samengesteld uit leden der verschillende CNV-organisaties in de Haarlemmermeer. De goede verwachtingen die men, gezien vorige uitvoeringen van dit toneelgezel schap kon hebben, werden alleszins ver vuld. Men had voor deze avond geen serie kleine schetsen op het repertoire geplaatst maar een groter stuk, namelijk „Onge dachte Wending" van J. S. Beldman. Ook had de organiserende afdeling voor deze avond de medewerking gekregen van het Christelijk Mannenkoor „Kunst na Oefening" onder leiding van de heer J. Hulsbos. Dit koor trad vóór de aanvang der voorstelling en in de pauze tussen de bedrijven op met enkele zangnummers. De leiding van de avond berustte bij de heer H. J. van Hooidonk uit Vijfhuizen, die in zijn toespraak wees op het grote be lang van de vakorganisatie, juist in deze tijd nu er zoveel op het spel staat. Daarom is het niet alleen nuttig, maar ook nodig om contact te houden en om samen te werken tot uitbreiding van de bond. Dit is niet alleen een algemeen belang, maar ook dat van een ieder persoonlijk. In de Bloemlusthal van H.B.G. te Lisse, had vrijdagavond de jaarlijkse gymnastiek- uitvoering plaats van „Door Oefening Kracht". Nadat de turners met een opmars en het zingen van het clublied de avond hadden geopend, sprak de heer Zonneveld een woord van welkom tot de aanwezigen, waaronder afgevaardigden van zustervereni gingen en kringbestuur. Hierna vond de gymnastiekuitvoering plaats onder leiding van de nog maar kort aan de vereniging verbonden leider, de heer Visser uit Amsterdam. De jongeren hadden veel succes met hun spel en oefeningen en vooral met het bóeren- dansje. Bij de ouderen deed zich het gemis aan intensieve oefening voelen, waardoor nogal eens een foutje werd gemaakt. De da mes waren goed in hun klassikale brug- en evenwichtsbalkoefeningen, evenals de jon gens van negen tot elf jaar tot goede resul taten op de springkast kwamen. Het paard- springen der dames en heren werd door de dames beter afgewerkt. Tenslotte dienen nog genoemd te worden de grondgymnastiek van de heren en de vrije baloefeningen van de dames. De avond werd besloten met een kort woord van dank van de heer Zonneveld. Badhoevedorp/Sloten (van zaterdagmiddag 2 uur): dr. Den Ouden, telefoon 2368. Badhoevedorp Apoth., Sloterweg 1 A, tele foon 2718. Hoofddorp: dr. Bult, tele foon 6320. Nieuw-Vennep: dr. Nugteren, telefoon 220. E.H.B.O. Nieuw-Vennep: telefoon 260 (J. Kauffman, Hoofdweg 1386); telefoon 388 (mej. Burghout, Venneperweg 261); te lefoon K 2546-527 (J. Kofoed, Hoofdweg 1558); telefoon 375 (A. van Tol, Gele- vinkstraat 4, t.n.v. B. Hartgerink); tele foon 397 (R. v. d. Plas, Gelevinkstraat 45). Abbenes: tel. 220 (G. Kroon, dr. Heyelaan 12). Aalsmeer: dr. Bon, tel. 471, b.g.g. 1256. Hoofddorp: dr. Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: dr. G. Nugteren, tel. 220.- Heemstede: Artsen: dr. W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606 en dr. J. Laijen- decker, Raadhuisplein 9, tel. 38103. Wijkverpleging: zuster G. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 27805. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 en Aerden- hout Apotheek, Zandvoortselaan 164, te lefoon 26772. Hillegom: De medische dienst wordt zondag waar genomen door dokter C. M. Wijkmans, telefoon 5771, Stationsweg 74. In het verslag over het jaar 1955 van de Coöperatieve Boerenleenbank voor Lisse en naaste omgeving te Lisse wordt meege deeld, dat de omzet wederom een record hoogte heeft bereikt. Daarmee is het eind resultaat, de winst, gunstig beïnvloed. De grote geld-omzet geeft toch wel eens te denken. Bedrijven zijn genoodzaakt meer dan hun winst te gebruiken voor verhoogde bedrijfsonkosten, die de z.g. welvaart in een schijnwelvaart doen verkeren. Grotere omzetten en concurrentie is vaak van noodzakelijke investeringen, die weer meer lasten oproepen en van het bestuur ener bank een wakend oog vragen bij het behandelen van benodigde kredieten. De kredieten immers zijn alleen te ver strekken met gedeponeerde spaargelden en hebben veelal een lange looptijd. De Cen trale Bank eist een vrij groot percentage wat liquide moet blijven en gedeponeerd moet worden aan de Centrale Bank. ,De bank had gemiddeld het gehele jaar 33A miljoen uitstaan, waarvoor een rente werd vergoed van 1,6 Een dergelijk be drag tegen deze betrekkelijk lage rente hangt steeds als een waarschuwend teken boven de kassier, die ervoor moet zorgen dat het aantrekken van spaargelden en de depositogelden regelmatig wordt vergeleken met de vastgestelde grensbedragen der Centrale Bank, om te kunnen zien of de door de bank betaalde rente voor spaargel den economisch is verantwoord. De bank heeft een mooi reserve-fonds hetgeen bij deze zaak ook een rol vervult en enige soepelheid ïn het beleid mogelijk maakt. Het winstcijfer 488.223 tegenover 450.810 in 1954) kan als een bevestigend resultaat worden gezien, door verhoogde debet-rente zou dit wel kunnen worden verhoogd, maar zou de coöperatieve ge dachte wéï geweld aan doen en de leden laten betalen voor de weLvaart die de bank dan zou kunneh tentoonspreiden; hier blijkt ook wel duidelijk dat welvaartsver- deiing met grote voorzichtigheid moet wor den behandeld. De balans sluit met een bedrag van 11.048.539 (vorig jaar 9.938.343). Maandagavond 26 maart zal het Veteranen- legioen Nederland, afdeling Hillegom een vergadering beleggen in café Rutten aldaar. Op deze vergadering zal gesproken, worden over de deelneming aan de a.s. dodenher denking. Verder bestaan er plannen om mee te doen aan de a.s. mozaïkwedstrijd. Bij sommigen bestaat er verlangen om een wan delgroep op te richten. Burgerlijke Stand Hillegom GEBOREN: Wilhelmus Sebastiaan Fran- ciscus, z, van P. Warmerdam en M. J. A. de Groot; Jedidja Christina, d. van D. de Gier en J. Visser; Laurina Cornelia, d. van G. Klomp en L. v. d. Naait; Wilhelmina, d. van G. Klomp en L. v. d. Naait; Robert, z. van D. Mohlman en M. A. Busee; Gerardus Johan nes, z. van G. J. v. Leeuwen en D. Aangeen- brug; Helenus Gerard, z. van G. P. Voor burg en E. T. den Boer; Willem, z. van W. de Rooij en G. F. Serner; Maria Engelina Mar tina, d. van C. J. Th. Vesseur en W. M. Loos. ONDERTROUWD: P. G. Bennema en M. van 't Slot. GETROUWD: P. Noppen en Chr. M. Har- land; S. P. Zonneveld en A. J. Th. Bruijnen. Aagtekerk, 22 v. Aden n. Fremantle. Akkrumdijk, 23 v. Rotterdam n. New Orleans. Alphard, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alioth, 23 te Antwerpen. Aard ijk, 25 te Vlissingen verw. Amor, 23 te Bremen. Adonis, 23 v. New York n. Willemstad. Albireo, 23 te Antwerpen. Angolakust, pass. 23 Las Palmas n. Dakar. Aagtedijk, 22 130 m. w. Guardafui n. Colombo. Amstelbrug, 22 7..0. Malta n. Gdynia. Annenkerk, pass. 22 Majorca Bal. n. Marseille. Argos. 23 te Calamata. Aldabi, 23 v. Noronha n. Las Palmas. Algenib. pass. 23 Guardafui n. Suez. Alpherat, 23 v. Boston n. Philadelphia. Amstelveen, 24 te Bahrein. Alamak, 23 te Rotterdam. Artemis, 24 v. New Orleans n. Maracaibo. Boissevain, 23 te Santos. Boskoop. 23 te Rotterdam n. Amsterdam. Bagan, 23 v. Salakan n. Kendarl. Bontekoe. 23 te Taruna. Borneo, 23 te Sungeigerong. Beninkust, 24 te Dakar verw. Blijdendijk, 23 te Antwerpen. Baarn, 23 te Buenaventura. Bennekom, 22 v. Callao n. Mollendo. Breda. 23 te Rotterdam. Beninkust, 24 te,Dakar. Boschfontein, 24 v. Suez n. Aden. Cramia, 22 v. Bombay n. Calcutta. Caltex Leiden, 23 dw. n.w.-punt Kreta n. Sidon. Caltex Delft, pass. 23 Gibraltar n. Sidon. Caltex Pernis, 24 te Suez verw. Coryda, 24 te Trinidad verw. Ceronia, 24 te Kaapstad. Caltex Utrecht, 22 70 m. n.n.w. Muscat n. Suez. Caltex The Hague, 22 100 m. o. Malta n. Sidon. Camltia, 23 te Rotterdam. Castor KNSM, 24 te Tampa. Cradle of Liberty, pass. 23 Flores Azoren n. Pt. Said. Camerounkust, 23 v. Amsterdam n. W.-Afrika. Dalerdijk, 23 te Schiedam. Doryda, 23 te Port of Spain. Dorestad, pass. 23 Malta n. Engeland Duivendrecht, 23 640 m. w.z.w. Scillys n. Hamb. Duivendijk, 24 te Los Angeles verw. Daphnis, 23 v. Rotterdam n. W.Indië. Eemdijk, 22 v. Antwerpen n. Lissabon. Esso Amsterdam, 23 v. Antwerpen n. Sidon. Eos, pass. 23 Malta n. Wismar. Gordias, 22 v. Oran n, Gibraltar. Gaasterland, 23 te Bremen. Groote Beer, 23 v. Hallfax n. Rotterdam. Gadila, 28 te Port Moresby verw. Gooiland, 22 te Itajai. Gabonkust, 23 te Pte. Noire. Graveland, 23 v. Bahia n. Recife. Hoogkerk, 22 te Antwerpen. Hilversum, 23 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Hathor, 23 te Amsterdam. Hector, 23 v. Bremen n. Amsterdam. Houtman, 23 v. Hongkong n. Singapore. Hydra, 22 v. Curaqao n. Pta. Cardon. Ilos, 22 te Amsterdam. Isis, pass. 23 Flores Azoren n. Londen. Ittersum, 23 te Duala. Japara KPM, 23 te Tsingtoa. Jagersfontein, 23 te Hamburg verw. Java, pass. 23 Ouessant n. Pt. Said. Kertosono, 22 v. Pt. Sudan n. Spez. Kenia, 23 te Bahrein. Kabylia, pass. 23 Christmas eil. n. Geclong. Katelysia, pass. 23 Malta n. Berre. Krebsia, 23 v. Curacao n. Maracaibo. Karsik, 24 Yokohama verw. Kellia, 22 v. Hamburg n. Nordenham. Khasiela, proefvaart 4 en 5 april. Korenia, verm. 24 v. Stockholm n. Rotterdam. Kasimbar, 23 te Romang. Koratia, 22 v. Geelong n. Miri. Kryptos, 22 225 m. w. Minikoi n. Aden. Kinderdijk, 24 te Boston. Kopionella, 23 v. Stanlow n. Curacao. Kota Agoeng. pass. 23 Socotra. 25 te Aden verw. Kota Baroe, 23 v. Barcelona n. Rotterdam. Leuvekerk, 22 v. Vizagapatam n. Colombo. Lissekerk, 23 te Amsterdam. Leersum, 23 v. Houston n. Galveston. Lemsterkerk, pass. 23 Ouessant n. Marstille. Laurenskerk, 23 150 m. z.o. Muscat n. Karachi. Leopoldskerk, pass. 22 Khoyra Morya Baai n. Suez. Markelo, 22 te Rotterdam. Mitra, 22 v. Curacao n. Hamburg. Madoera, 24 te Semarang. Mataram, 23 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Meliskerk, 23 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Moordrecht, 22 v. Pta. Cardon n. Landsend Myonia, 23 v. Singapore n. Bangkok. Marisa, 25 te Conakry verw. Mariekerk, 23 te Hamburg. Macuba, 22 v. Bunju n. Balikpapan. Malea, 22 v. Tokuyama n. Miri. Maasland, 24 te Las Palmas. Maasdam, 23 v. Rotterdam n. Halifax. Markelo, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Mentor, 23 v. Amsterdam n. W.-Indië. Nieuw Amsterdam, 23 te Havanna. Notos, 22 v. Amsterdam n. Wismar. Nestor, 23 te Curacao. Ootmarsum, 22 v. Amsterdam n. Bremen. Ovula, 23 v. Pladju n. Surabaja. Ophir, 23 te Singapore. Oranjefontein, 22 210 m. z.w. Kp. Palmas. n. Kaapstad. Omala, pass. 22 Straat Messina n. Berre. Orion, 22 v. Malta n. Piraeus. Prins Alexander. 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Philips Willem, 23 te Dakar. Poelau Laut, 26 le Colombo verw. Prins Frederik Willem, 23 v. R'dam n. Antw. Prins Maurits, pass. 23 Kp. Vilano n. Antw. Pieter S, verm. 23 v. Swansea n. Amsterdam. Purfina Nederland, 23 in Suezkanaal. Polyphemus. 24 te Port Swettenham. Roggeveen, 24 te Kobe. Rondo, 23 v. Colombo n. Spez. Rotula. 23 te Curacao. Ridderkerk, 23 te Port Elizabeth Riouw, 23 te Priok. Rotto, 23 te Bahrein. Radja. 23 v. Pt. Said n. Alexandrië. Roebiah, 23 v. Bellingham n. San Francisco. Salatiga, 22 v. Coiombo n. Belawan. Slamat, 22 te Rotterdam. Soestdijk, 22 te Halifax. Sommelsdijk, 23 te Antwerpen. Straat Bali, 23 te Yokohama. Sumatra, 22 v. Suez n. Aden. Sibajak, 23 v. Pt. Said n. Aden. Sabang, 23 te Singapore. Stanvac Djirac, 23 te Belawan. Seven Seas. 22 v. Halifax n. Bremerhaven. Stad Vlaardingen,. 26 te Rotterdam verw. Sarpedon, 22 v. New Orleans n. Oranjestad. Schie, 23 te Oran. Sliedrecht, pass. 23 Algiers n. Swansea. Stad Amsterdam, 23 te Vlaardingen. Stad Arnhem, 23 v. St. Vincent n. Las Palmas. Straat Mozambique, 23 te Kaapstad. Stad Schiedam, pass. 22 Cartagena 11. Savona. Saroena, 23 te Makassar. Sirrah, 23 v. Rotterdam n. Rastanura. Sloterdijk, 23 v. Le Havre, 25 tc R'dam verw. Senegalkust, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Tiberius, 22 dw. Finisterre n. Madeira. Tabian, 23 v. Singapore n. Tj. Priok. Talisse, 23 v. Penang n. Colombo. Tibia, 23 ten anker monding Shat A1 Arab n. Pulubukom. Tjipanas, 24 te Belawan. Tomocyclus, 23 v. Curacao n. Pta. Cardon. Trajanus, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Taria, 27 te Singapore verw. Titus. 23 te Bremen. Triton, pass. 23 Str. Florida n. New Orleans. Tamo, verm. 24 v. R'dam te Rio de Janeiro. Tjibodas, 23 te Makassar. Tjiluwah. 22 v. Singapore n. Tj. Priok. Tomini, 22 180 m. n.o. Bengazi n. Pt. Said. Tomori, 22 v. Singapore n. Tj. Priok. Tomori, 24 te Priok. Van Noort, 24 te Sydney. Van Neck. 23 te Semarang. Van Linschoten, 24 te Lagos. Wonosobo, 21 v. New Orleans n. Baltimore. Waterman, 25 te Kaapstad verw. Willen Ruys, 23 v. Suez n. Colombo. Woensdrecht, pass. 23 Malta n. Rotterdam. W Alton Jones, 19 te Cadiz. Waterland, 24 te Amsterdam verw. Wieldrecht, 22 v. Istanbul n. Izmir. Westertoren, 23 te Curacao. Willem Barendsz, 26 te Kaapstad verw. Wltmarsum, pass. 23 Miami n. Houston, Wonosobo, 24 te Baltimore. Weltevreden, 24 te Rotterdam. IJssel, 23 v. Beyrouth n. Limasol. Zuiderkruis. 24 te Suez. KLEINE VAART Alcetas, 20 v. Messina n. Algiers. Algarve, 22 v. Rotterdam n. Dublin. Anna Elisabeth, 22 v. Vlaarlingen te IJmuiden. Annie G, 22 v. Amsterdam n. Londen. Att S, 22 v. Swansea te Amsterdam. Auriga G, 22 v. Rouen te Maassluis. Amor, 23 te Bremen n. Amsterdam. Amyntas, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Albergen, verm. 23 v. Rouen n. Bordeaux. Bloemgracht, 23 te Antwerpen v. Dordrecht. Boreas. 22 v. Rotterdam n. Istanbul. Bab T, 20 v. Bordeaux n. Requejada. Birmingham, 23 v. Rotterdam n. Harlingen. Bill S, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Blijdendijk, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Breda, pass. 23 Vlissingen n. Lissabon. Bloemgracht, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Brinio, 23 v. Vlissingen n. Cardiff. Breda, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Coolhaven, verm. 23 v. R'dam n. Kop« Delft, 23 v. Matanzas n. Kingston. Deni, verm. 22 v. Middelharnis n. Londen. Driebergen, 23 v. Manchester te Mostyn. Dido, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Europa, 23 v. Mistley te Rotterdam. Express, 23 v. Kingslynn te Rotterdam. Copenhagen. Ilias, 23 v. Amsterdam et Rotterdam. Frans v. Seumeren, 23 te Gravenchon verw. Flevo KNSM, 22 v. Kopenhagen te Aarhus. Fen, pass. 23 Vlissingen n. Brussel. Flducia, 23 v. Hansweert n. Londen. Fortuna, pass. 23 Vlissingen n. Rotterdam. Gaasterland, 23 v. Rotterdam te Harlingen. Gerrie S, verm. 22 v. Waterford n. Liverpool. Greta, 22 v. Rotterdam n. Zierikzee. Goote, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Haarlem, 22 v. Bremen n. Hamburg. Hathor, 23 te Amsterdam n. Sevilla. Heilo, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Jan Kreumer, 23 v. Londen te Rotterdam. Johnny, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 20 v. Nantes n. Bayonne. Kaap Falga, 22 te Amsterdam v. Swansea. Kaap St. Vincent, 20 v. Hansweert n. Cardiff. Keizersgracht. 23 v. Sligo te Antwerpen. Liberte, 23 v. Amsterdam n. Aalborg. Larix, 8 te Rotterdam v. Southampton. Lanpius, 22 v. Rotterdam n. Sarpsborg. Lauwersborg, 23 v. Vlissingen n. Portsmouth. Leuvehaven. 23 v. Malmö te Rouen. Merwedehaven, 23 v. Casablanca te Rouen. Minerva, pass. 23 Vlissingen n. Londen. Midas, 21 v. Triëst te Rijeka. Nan, 22 v. IJmuiden n. Kolding. Nassauhaven, 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Nieuwehaven, 23-24 v. Kopenhagen n. R'dam. Nero, 22 te Venetië n. Triëst. Notos, 22 v. Amsterdam n. Wismar. Oosterburgh, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Fhiletas, 22 v. Tarragona n. Valencia. Plato, 22 v. Sevilla n. Amsterdam. Pavo, 20 te Lowestoft v. Bayonne. Ponza, 22 v. Gijan Mussel n. Bordeaux. Phidias, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Rubato. 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Stella Maris, verm. 25 v. Rotterdam n. Goole. Surte, 23 v. Amsterdam n. Emmeloord. Strijpe, 23 v. Immingham te Rotterdam. Surte, 22 v. Fowey te Amsterdam. Sambre, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Tilly, 22 te Workington v. Garston. Titus, 23 te Bremen n. Hamburg. Taurus, 23 v. Amsterdam n. Antwerpen. SLEEPVAART Oostzee, 22 140 m. o. Aden n. Mersin. Poolzee, 22 te Karistou. Thames. 22 330 m. n.o. Fayal n. Ponta Del Gada. Witte Zee, 22 290 m. w.z.w. Padang n. Priok. Zwarte Zee, pass. 22 Noordhinder n. Gotenburg. iets geheel nieuws. Uw haar is na de permanent mooier dan voorheen. SAUNA KAP CRëME BEHANDELING. Droog of dor haar in één behandeling weer mooi soepel. UW DAMESKAPPER Marnixstr. 119, Haarlem Cosmetica Dr. v. d. Hoog Leraar Lich. Opv. M.O. Tennisoefenm. K.N.L.T.B. vormt tennisclubs voor: volwassenen kinderen beginnelingen geoefenden Aanm.: Molijnstraat 10. Tel. no. 17614 gevr. Bakkerij Eichhorn. Ramplaan 52. Tel 16389. Pens. „Margriet", Koningin neweg 6a, K 2950-5297. H^et adres v. uw vac. f 6.50 p. d. Weekend f 12.50. Gr. tuin en pr. keuken. Kind. reductie. Wegens ziekte billijk te koop aangeboden: een in alle opzichten goed geoutilleerde banketbakke rij, met buurtwinkel, voor zien van moderne Gloria gasoven met 3 bakruimten. 4 - versnellingsklutsmachine met motor, 1 amandelwrijf- machine, 1 deegmachine, 1 ijsmachine met conservator, enz., en ruime bovenwoning. Benodigd kapitaal 15.000, Nadere inlichtingen P. J. Bakker, Van Tuyllweg 13, Velsen, tel. K 2550 - 4765. WONINGRUIL. Aangeboden Rotterdam: Zonnig vrij dub bel bovenhuis, 5 kamers, badkamer. Aangeboden Den Haag: Vrije le étage. 4 ka mers. Gevraagd: Haarlem e.o. vrij huis. H. Degens, Donkerslootstr. 26A, Rotter dam. Tel. K 1800 - 74436. JTV' De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook Daardoor zijn zij groot geworden ENORME KEUZE IN MEUBELEN BEDDEN TAPIJTEN enz. Woninginrichting Zijlweg 8286, Haarlem, Tel. 21588 Eigen financiering Levering door het gehele land. Vereeniging der Notarissen te Haarlem. Directeur W.N. Wolterink Bilderdijkstraat by de Zylweg, Haarlem, Tel. (K 2500) 11928 o.m. slaapkamerameuble menten, bankstel, toon banken met vitrines, kar. petten, t.o.v. Notaris C. J. A. van Dijk te Haar lem op dinsdag 27 maart 1956 e.v.d., des v.m. 9.30 uur. KIJKDAG: maandag 26 maart 1956 van 10 tot 4 u. GOUD EN ZILVER juwelen, bloedkoralen, gra naten en andere sieraden worden door ons inge kocht tegen dagkoers. H. W. DAMES, Kruisstr. 19. b. d. Ridderstraat Haarlem. Tel. 16910 HOTELREIZEN 89,50 RIJN 5 dagen RIJN 3 dagen SAUERLAND 92,50 5 dagen PARIJS VERSAILLES 5 dagen BELGIë 3 dagen OOSTENRIJK f 140,— 10 dagen OOSTENRIJK 120,— 10 dagen (nachtreis) WENEN EN WENERWOUD 10 dagen Vraagt GRATIS reisprogramma HAARLEM: F. J. Bou- ckaert en Zn., Rozenstx. 7-9, Tel. K 2500 - 19992. AMSTERDAM: Amazone, Ceintuurbaan 198 (h. d. Ruysd.kade). Tel. 79.18.44 N.H. Express, Rokin 12, Tel. 32470. EDAM: N. H f.xpress, Schepenmakersdijk 8, Tel. K 2993 - 653. 55,- 89,50 55,— 249,— Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze re laties in Linnen- en buiten land. Ook voor U! Geheim houding verzekerd. Honder den dankbetuigingen. Gra tis inlichtingen in blanco couvert. Bem.-Kant. „METROPA" Matlienesserlaan 458 B Tel 50613. Kant.u 9-9 R'dam DROSTE'S CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN N.Y. te Haarlem vraagt (eventueel voor halve dagen) voor verpakkingswerkzaamheden. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Reiskosten van buiten de gemeente Haarlem worden vergoed. Aanmelding: maandag 26 maart in gebouw Cultura, Jansstraat, 's avonds van 7.008.30 uur. U kunt zich ook dagelijks van 8.30—17.00 uur melden aan de fabriek bij de Personeelsafdeling. Aanstelling geschiedt alleen na medische goedkeuring. Wij zagen de Mondial rijden en we waren allebei meteen enthousiast. Een ongelooflijk mooie bromfiets is het. hypermodern van lijn en met het comfort van 'n licht motorrijwiel. Als de beroemde Italiaanse Mondial fabrieken (denk eens aan al die wereldkampioenschappeneen bromfiets maken, moet het wel een éclatant succes worden Comfortabelzeer soepele voor- en achterwielvering, modern duo zadel. zenden wij U op aanvraag de interessante Mondial brochure Veilig: schitterende wegligging; krachtige luchtgekoelde voltrommel- remmen. 'n Wonder van motortechnfek onverwoestbare' 49 cc motor, ver mogen 1'/2 PK. 2 versnellingen en kickstarter. Mondial is niet duur: f 699.- com pleet met gesloten, kettingkast en duo-zadel, dus geen extra kosten Welk ander fabrikaat kan dit? Laat ook Uw handelaar de Mondial brom fiets eens demonstreren! U zult meteen enthousiast zijn. N.V. INTERNATIONAL* MOTOREN- EN RIJWIELEN FABRIEK Maerten van Heem. kerkstraat Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13