PULLMAN De lïMpwBw li hm zoekf- Kerkdiensten Beroepen-tentoonstelling op salonboot in Spaarne TAXI 13.300 George Brassens in Scheveningen Doel: aantrekkelijke voorlichting over diverse vakopleidingen VOLLAERTS 7RoAwxJOu SLEUTEL WEG? Ook Catherine Sauvage was van de partij <^Brieven aan de redactie KIJIPFRS n PualitU/ HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IN APRIL: Een Pullman schoen kent geen Italiaans „Tosca" in Haarlem Oecumenische jeugdraad houdt Paas-appèl VOLKSWAGENVERHUUR Burgerlijke Stand van Haarlem Medische verzorging tijdens het weekeinde Zes inplaats van vijf leden in raadscommissies „DE SLEUTELSPECIALIST" Aan zó'n bureau hebt U de ruimte POTTER'S LINIA ZATERDAG 24 MAART 1956 IN HAARLEM ZAL in de maand april een zeer interessant experiment beginnen, dat reeds veel belangstelling heeft getrokken van het bedrijfsleven, maar dat het zal moeten hebben van de belangstelling van de jeugd: de Beroepen ten toonstelling 1956. Op 7 april 1956 wordt deze tentoonstelling geopend in de salonboot „Neeltje", die in haar gewone doen des zomers vol vacantiegangers de Rijn bevaart, maar nu jn het Spaarne komt te liggen en jongelui aan dek verwacht met ernstiger behoeften waarvan zij zich veelal wellicht zelf nog niet bewust zijn. Wat zullen zij gaan doen, wanneer zij de banken van het elementaire onderwijs uitgegroeid zijn en niet verder gaan met ULO, VHMO of MO? Ieder jaar worden weer tal van jongens en meisjes door een hoog aanvangsloon in een functie gelokt, waarin zij niets verder komen en geen enkele kans hebben voor opleiding tot een vak. De jongens gaan daarna in militaire dienst en zijn dus nog „niets", wanneer zij de twintigjarige leeftijd hebben overschreden. Vooral bij de huidige spanning op de arbeidsmarkt neemt dit euvel vormen aan, die bezorgdheid wekken. Met deze beroepententoon- stelling hoopt men zo mogelijk alle leerlingen van de lagere scholen, die aan het einde van de lopende cursus een lagere school, een VGLO-school of een BLO- school zullen verlaten te doen zien, welke aantrekkelijke mogelijkheden er liggen in vakopleiding. Het initiatief is opgekomen uit. de prak tijk van het maatschappelijk buurtwerk in de Thorbeckebuurt en het was oor spronkelijk de bedoeling de tentoonstelling speciaal voor de schooljeugd uit deze wijk te houden. Maar juist door het zeer alge mene karakter van dit vraagstuk is de opzet aanzienlijk verbreed en men beoogt thans met de tentoonstelling de daarvoor in aanmerking komende jongelui in heel Haarlem te bereiken. Het schip wordt eerst twee weken gemeerd bij Droste en daarna achtereenvolgens voor een week verhaald naar het Noorderbuitenspaarne en naar de Turfmarkt. De stichting die dit maatschappelijk buurtwerk verzorgt delegeerde de organi satie van deze tentoonstelling aan de heer M. J. F. Ehrbecker, gepensioneerd hoofd van de Centrale School I voor VGLO, die er steeds naar heeft gestreefd een goede beroepskeuze voor zijn leerlingen te be vorderen vooral door het stimuleren van bedrijfsbezoeken. Deze heeft daarbij een speciale commissie achter zich in welker samenstelling men ook weerspiegeld ziet, welke instanties voor dit experiment grote interesse hebben. Voorzitter is jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, voorzitter van het departement Haarlem van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, secretaris mr. ir. E. R. Deves, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau en de andere leden zijn drs. C. P. J. van Alke made, directeur van het gemeentelijk bu reau voor School- en Beroepskeuze; ir. J. H. Kouwenhoven, directeur van het Ge meentelijk Energiebedrijf, G. Kunst, lid van de Raad van Bestuur van het Bouw bedrijf; E. J. Lodewijks, gemeentelijk in specteur van het LO en D. Rookhuiszen, vertegenwoordiger van de stichting „Maat schappelijk Buurtwerk". De tentoonstelling is ook in zoverre re presentatief, dat zij juist de branches ver tegenwoordigt,-waarvoor juist in Haarlem en omstreken opleidingsmogelijkheden zijn. Er komen stands van de volgende indus trieën en beroepen: de bouwvakken*(tim meren, metselen en betonwerken) schil deren, electrisch monteur, gas- en water- jitter, loodgieter, metaalindustrie (inclu sief scheepsbouw), grafische vakken, brood- en banketbakker, cacao-industrie, confec tiebedrijf, wasserij, tuinbouw, kapster, verkoopster, gezinsverzorgster enzovoort. Ook het vakonderwijs is vertegenwoor- ADVERTENTIE Heren loafer voor elk jaargetijde. Italiaans model. Elastieken bandslui ting over de wreef. In diverse kleuren en leder Moderne slanke leest. de «choen waar uw voel zich in thuis voelt. SCHOENMAGAZIJNEN Anegang 12 - Tel. 11457 Gen. Cronjéstraat 104 - Tel. 14370 Binnenkort zal wederom de Compagnia d'Opera Italiana een tournee door ons land maken, waarbij ook - op 11 april - Haar lem wordt bezocht. Op die datum geeft het verjongste gezelschap onder leiding van Giuseppe Ruisi een opvoering van Tosca" van Puccini in de Stadsschouw burg. De titelrol zal worden gezongen door Maria Luisa Nache, die kort geleden ook bëWEPENTENT00N5TELUN0 igsó De jonge Haarlemse tekenaar Joop Vegter ontwierp dit aantrekkelijke affiche voor de Beroepententoonstelling 1956, waarmee deze op de scholen bekend zal worden gemaakt. digd, onder meer door de ambachtsschool, de huishoud- en industriescholen, de Rijks werkplaats, de „Pollux" (opleiding voor matrozen op de grote handelsvaart) en de Visserij school te Velsen. Omdat voor* het overgrote deel het be zoek zal geschieden in klasseverband wordt de medewerking van hoofden en personeel van de scholen verwacht. Onder de bezoekers zullen wellicht ook tal van ouders zijn, zodat het totale bezoek een dusdanige omvang krijgt, dat het in de beperkte ruimte van deze salonboot uiter aard geregeld zal dienen* te worden. Het zal daarom van de belangstelling afhangen of hier .vallicht ?en permanent instituut uit zal groeien, mogelijk nog uit gebreid ten behoeve van leerlingeg van ULO en MO. Wat de financiering van de tentoonstel ling betreft verwacht men, dat rijk en ge meente elk een derde van de kosten zullen betalen. De rest wordt van de industrieën ADVERTENTIE een voornaam apéritief vanaf 4.90 per fles uyslre wijnhandel brengt het beste. zandvoortselaan 373 bentveld - tel. 27145 De oecumenische jeugdraad voor Haar lem en omgeving, het overkoepelend or gaan van de verschillende Protestantse kerken, heeft de jongeren tussen twaalf en drieëntwintig jaar opgeroepen voor deel neming aan het Paas-appèl, dat op de och tend vah de eerste Paasdag tussen negen uur en half tien gehouden zal worden op de Grote Markt. Er worden enige honderden jongeren verwacht, van wie enkelen deel zullen hebben aan de liturgie, het lezen van gedeelten uit de Bijbel en van het Paas- evangelie. Verder is er zang van Paas- liederen. Medewerking aan dit Paasappèl wordt verleend door de stafmuziek van het Leger des Heils. De algehele leiding is in handen van de heer G. Dorland uit Heem stede, voorzitter van de Oecumenische Jeugdraad. ADVERTENTIE GARAGE- TWT.JNDERST.AAN 35 HAARLEM. 23 maart 1956 ONDERTROUWD: 23 mrt. R. Rijke en T. J. J. Dijkstra; F. A. Helminck en H. G. Hop pe; J. K. Wielders en H. de Vos; S. H. C. Heilker en A. M. Klitsie. GEHUWD: 23 mrt, J. F. Heijblom en T. Jonkheer. BEVALLEN van een zoon: 21 mrt, A. Dijk Dokter; A. E. BroerseHubers; 22 mrt, W. J. Devies—Kraan; A. Verzeilbergvan Seherpenzeel. BEVALLEN van een dochter: 22 mrt, L. G. van DijckKoedijker; A. H. van Daalen Okker; A. H. SamsonZwart; T. Eising Pol; 23 mrt, A. Volkersvan den Heuvel; M. A. NijhuisGlas; M. A. Reukers—Piek. OVERLEDEN: 22 mrt, S. van Baren, 65 j., Altenastraat; B. van El, 63 j„ Hazepaters- laan; J. Roelofs, 78 j., Schotersingel: G. BoutSmit. 24 j., Bakenessergracht; M. P. WijersDrogtrop, 60 j., Julianapark. Haarlem: Artsen: boodschappendienst firma Mathot, Grote Houtstraat 39, telefoon 11990. Apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koningin neweg 69, telefoon 11596, Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, telefoon 11000, Frans Hals-apotheek, Frans Hals plein 1, telefoon 11180. Bloemendaal: Artsen: dokter C. Eenhoorn, Bloemendaal- seweg 17, telefoon 25589. Overveen: dokter P. M. Wijkmans, Julia- nalaan 130, telefoon 10071. Aerdenhout: dr. J. Reurink. Aerdenhouts- duinweg 8, telefoon 26035. Wijkverpleegsters: zuster K. Hendrix, Ju- lianalaan 118, Overveen, telefoon 10506 en zuster A. G. Haagsma, Roemer Vis- scherplein 1, Heemslede, telefoon 27900. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-station, tele foon 025608249, en de Aerdenhout- Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerden hout, telefoon 26772. Zandvoort: Artsen: dr. P. Vijlbrief, Hogeweg 43, te lefoon 3355. Wijkverpleegsters: zuster J. B. Hoogen- bosch, Wilhelminaweg 19, telefoon 2306. Apotheken: de Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389. Tot 2 uur geopend, daarna uitsluitend voor noodgevallen. Apotheek M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Tot 6 uur ge opend, daarna uitsluitend voor noodge vallen. Bennebroek: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 430. Lisse: Artsen: dokter H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telefoon 3155. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de verordening, die de samenstelling en de werkkring van de vaste commissies regelt, te wijzigen, teneinde de mogelijk heid te scheppen, dat die raadscommissies kunnen bestaan uit zes inplaats van uit vijf leden, de voorzitter inbegrepen. Daartoe moet dan aan een alinea van het eerste artikel van deze verordening worden toe gevoegd dat het aantal leden van die com missies, waarvan de burgemeester voorzit ter is, met één kan worden uitgebreid. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 ADVERTENTIE In Dijkstra's toonzalen hangen honderden lampen in klassieke en moderne uitvoering. Ook het model waar U naar zoekt. Voor iedereen gratis te bezichtigen. Vrijblijvend advies. Steek Uw licht eens op bijD Sj If S f F 8 verllchtintrsornamentenfabriek SPAARNE 65. tegenover Gedempte Oude Gracht Hoeveel mensen gaan er jaarlijks uit Nederland naar Parijs om „ontdekkingen" in de cabarets te doen? Ik weet het niet, maar ik geloof dat het er heel wat zullen zijn. Geen wonder dus, dat het vrijdag avond stampvol was in de Kurzaal te Sche veningen, waar men de unieke gelegenheid had Catherine Sauvage en George Brassens in één programma te horen met de mo gelijkheid van nieuwe verrassingen, gezien de onbekende namen van de andere mede werkenden op het affiche. Die verrassingen zijn niet uitgebleven. De zingende snel tekenaar Bugette, die tevens als conféren cier met de góéde eigenschap der bondig heid fungeerde, behoorde daar niet toe, al had hij evenveel succes met zijn karikatu ren van staatslieden als met zijn opmer king: „Het is niet zo erg als u niets van Franse politiek weet, want er bestaat tegenwoordig geen Franse politiek". De na hem aan de beurt gekomen zanger René- Louis Lafforgue. die zijn opleiding als ac teur kreeg bij Charles Dullin en als mi- meur bij Marcel Marceau, vond slechts een matige waardering. Met „Les 5 Pères" was het een heel ple zierige kennismaking: vijf muzikale paro- disten, die onder meer dwaze imitaties ga ven van de Turkse Mars van Mozart, de vijfde Hongaarse Dans van Brahms en de Danse Macabre van Saint-Saëns, waarbij de pantomime een grote rol speelde, ook in de schertsende nabootsing van instrumen tale geluiden. De echte pantomime vond hierna een bijzonder vermakelijke verdedi ger in de Belg Marcel Cornelis, die zijn nummers tot een zeldzame perfectie kan opvoeren, omdat hij kennelijk het geheim bezit van het eigenaardige ritme van de spirituele komedie. Hierdoor namelijk ont staat die lachwekkende ordening van ken merkende. onthullende details, die een ver scherpt. observatievermogen hem hebben opgeleverd. Zijn „Circus" met de jong leur en de goochelaar als hoogtepunten is een kostelijke staalkaart van feilloos ge analyseerde bewegingen. Ook de groteske van een recital door een als plaatsvervan ger van een beroemde virtuoos optredende pianist was onweerstaanbaar komisch. Dit genre, dat zich niet in beschrijvend proza vertalen laat, geniet thans men herin- nere zich mijn verslag van de revue uit Parijs in Carré een sinds de jaren van de romantiek en de stomme films ongeken- !Ld£ eJS^a^ OP-t™ de populariteit. Natuurlijk: nu de mens e" bezig is een nieuwe houding in de tijd en plaats in de ruimte te zoeken, bestaan er voorlopig onuitputtelijke spelmogelijkheden met de verschillen tussen vorm en inhoud der gedragingen. Bovendien ik kan het niet genoeg herhalen wordt de lichame lijke expressie door het toneel-in-woorden nog altijd stiefmoederlijk behandeld. Direct voor en na de pauze kreeg het publiek waar het eigenlijk voor gekomen was. Eerst Catherine Sauvage, geheel her steld van een ernstige ziekte die haar ge ruime tijd buiten de theaters gehouden hoofdrollen treden Giuseppe Savio, Dome- nico Malatesta en Gino Belloni op. Verder berken mede de Nederlandse Orkestvere niging en een groot gemengd koor. De tournee door ons land begint op 8 april >n Hilversum en eindigt de 24ste in Deven ter. Er worden geen voorstellingen in Am sterdam gegeven, wel in Den Haag en Botterdam. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het propaedeutisch examen theologie de heer P. Kooij Jr. te Haarlem. heeft. Natuurlijk ontbrak het ietwat ge wilde, maar toch wel treffende „l'Homme" van Leo Ferré, waarmee zij in 1954 de Prix du Disque behaalde, ook nu niet op haar repertoire, dat voorts andere favorieten als „Paris Canaille" en „Oü sont-ils done" van Charles Trenet bevatte. „Le Grinche" (het volksbal) heb ik met meer genoegen van Juliette Greco gehoord, maar met „Quanc. les petits seront vendus" en vooral met „Monsieur William" maakte zij veel indruk. Als nieuwe aanwinst liet zij een satirisch liedje over „de periode van plastic" horen Wat men in Catherine Sauvage bewondert is haar zorgvuldig-genuanceerde voor dracht en haar muzikaliteit, op grond waarvan men haar wel de vrouwelijke Yves Montand heeft genoemd. Die kwali teiten bleven behouden bij haar navrante zegging zonder begeleiding van „Mon coeur qui battait" en het kinderliedje „Le Ma rabou". Het was bijna kwart voor elf toen ein delijk de moderne troubadour George Brassens met zijn guitaar en zijn bas-bege leider Pierre Nicolas op de planken ver scheen. Als een „door Patachou getemde beer" heeft men hem vroeger gekenschetst. En inderdaad: aan dat. logge dier deed hij denken, telkens als hij tussen twee chan sons met één hand in een broekzak en zijn rug naar de zaal over het toneel ijsbeerde. Hij wekte ook associaties met de gorilla, waarover hij een liedje zong: een gekooide reus, onverschillig voor de toeschouwers en als het ware bang voor de in hem schui lende krachten. Het is waarschijnlijk geen bizarre pose. zoals deze vreemde man, die een kruising lijkt, tussen onze schilder Nicolaas Wijnberg en de. acteur Orson Wel les, zich gedraagt tegenover het publiek, dat. hij geenszins blijkt te verachten als hij zich helemaal geeft in zijn pikante klein kunst, die merkwaardige, hartverwarmen de mengeling van de zigeunerachtige im provisatie met de litteratuur. Want, men kan er lang of kort over pra ten: Brassens is een der weinige werkelijke tekstdichters, bij wie de klemtoon op het tweede woorddeel valt. Ook zijn muziek verraadt een eigenaardige tederheid, een eenvoud zonder banaliteit, waardoor men zich ondanks een onmiskenbare monotonie geen moment verveelt. Integendeel: toen hij een uur achtereen had gezongen, de nummers afwisselend met het. drinken uit een glas op de piano en het mopperen van net-niet verstaanbare, maar als verwensin gen klinkende woorden in de microfoon, bleven zijn bewonderaars frenetiek aan dringen op een toegift, hoewel zij bijna alle favoriete coupletten van deze geestige schelm mochten beluisteren. Hij weigerde door weg te blijven. Hij dankte zelfs geen enkele keer voor de bijvalsbetuigingen. Wel, men mocht, niet: ontevreden zijn. Men had immers ook heel wat. in Frankrijk on gewenste chansons te horen gekregen DAVID KONING^ Tweeduizend mensen waren vrijdagavond in de Scheveningse Kurzaal bijeen geko men om het optreden van de tekstdichter Georges Brassens - beroemd geworden door „La Parapluie" en „Brave Margot niet minder dan door „Chanson pour l'Auvergnat" en „La chasse au papillons" - te horen. Hieronder een exclusieve foto van deze veelomstreden figuur. ADVERTENTIE Ruim, doelmatig, volmaakt van vorm: dat zijn de drie hoofd kenmerken van de ideale EDEN- schrijftafel. Leverbaar in 10 verschillende uitvoeringen, waaronder vast wel een die aan UW speciale eisen voldoet. Vraagt U ons uitvoerig prospectus eens aan. AMSTERDAM.ROTTERDAM Moltleeg 1 0-1 4 Amsterdam telefoon 4 3083-4 77 78 (K 20) ZONDAG 25 MAART 1956. Verkort weergegeven) Verkeer. Verkeersongevallen, vele met dodelijke afloop, zijn aan de orde van de dag. De enorme toename van het aantal voertuigen en de onvoorzichtigheid van de mensen zijn hier ten dele de oorzaak van. Ten dele, want de maatregelen van de overheid laten ook te wensen over. Zo is het een absolute noodzakelijkheid bij de oversteekplaats voor voetgangers, tussen het LIDO theater en het restaurant Het Heerenhek, op het Houtplein, stoplichten voor voetgangers te plaatsen. Natuurlijk ook stoplichten die het snelverkeer op houden. Ook zou een waakzame politie agent hier zeer nuttig werk kunnen doen, zodat de voetgangers, die over willen ste ken, hun leven niet behoeven te wagen. Dr. L. COENEN HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snij ders 7: Ds. W. M. van Asperen. Noorder- kerk, Velserstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Oos- terkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn en Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9 30: Kinderkerk. Dhr. G. Radersma. 10.30:' Ds. G. J. Waardenburg, Ds. E. Pot en Ds. J. Bronsgeest. 4.30: Pad- vinderswijdingsdienst. Ds. G J. Geurtsen, van Utrecht.Gebouw Vrijz. Hercormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. J. Huidinga. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30: Dhr. W. Veen- stra 10.45 Ds. J. A. de Klerk. Diaconessen- huls, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. Joh. Brons geest. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord: Molenaerstraat. 10.39: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat. 10: Dhr. G. Dorland. Centrum, O Groenmarkt. 10: Dhr. E. Kool. Waalse Kerk. 3: Ds. R. Bijl. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F Baudraz. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse Kerk, 20 Uhr. Pfarrer P. Stein. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30: en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 34. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag. 4-5: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3, Geb. „Beth-El". 2: Pastor C J. H. Theys. Dinsdag 7.30: Br. N. A. Matray. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16 8: Avondbijeeiïlshmst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente. Gedempte Oude Gracht 47. 10: Dienst, Woensdag 7.30: Bidstond, Tem- peliefSsTraat' 55 fOOÖ. Ned. Herv. Evangeli satie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. C. v. d. Ent van Aalst Stadsevangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. A. M. Agtereek van Amsterdam. 7: Voorbereiding Avondmaal. Woensdag 8: Dhr. Jansen. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. Kits van Doorn. 5: Dhr. Jac Klein Hanevelt van Bodegraven. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Vrije Evang. Gemeente. Gebouw Bethel, Voorhelmstraat3. 10 en 4.30: Dhr. H. Raven van Hilversum. Broedergemeente. Parklaan 34. Zaterdag. 7.30: Liturgische zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schütz. 12: Zondagsschool. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10 30: Ds. G. Kroes. 7.30: Ds. W. Spliethoff. Dinsdag 7.30: Jeugdclub aan de kerk. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A, J. Snaayer Jeugdkerk, Peuze- laarsteeg 3. 10.30: Mevr. M. C. E. Pompc- Dijkema. Rem. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst en Ds. J. J. van Hille. Ge reformeerde Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos Geref. Kerk. Wilhelminakerk. i Ged. Oude Gracht 57-59. 10 en 5: Ds. J. I Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 en 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula. ingang van Merlenstraat. 9 en 5: Ds. C. Goeman. Geref. Gemeente. Ridderstraat 29. 10 en 5: Ds. L. Kieboom. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Nederland. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Maandag. 7 30: Ds. de Jong. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Versper. Donderdag 9.30: Hoogmis. 19.30: Lof. Baptiste Gemeente, Be gijnehofkapel. 10.30 en 7: Ds J. W. Wee- nink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Pinksterge meente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Dhr. A. van Polen. Ver gadering van Gelovigen, Ged Oude Gracht 17. 10: Samenkomst (broodbreken). Nederl. Chr. Gemeenschapsbond. Koudenhorn 46A rood. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gem.. Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr J. H. Schat. 12: Zondagsschool. 5: Samenkomst. Don derdag 8: Gebedssamenkomst. Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Zaterdag 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, I Cornelissteeg. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost Zendingskerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 10 en 5: Godsdienstoefening. Nederl. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. C. H. v Rijswijk, van Rotterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Woensdag 8: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk 10 en 7: Dr. H. v. d. Loos. Dinsdag 8: Ds. G. Koch. Donderdag 8: Dr. H. v. d. Loos. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Prof. Dr G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Minahassastraat). Donderdag 8: Lij densmeditatie. Dinsdag 8: Bijbelstudie. Maasstraat 8. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk, Kloppersingel 55-57. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel.Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Sclioterkerk, Spaarn- rijkstraat. 10: Ds H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum: 10 45: Vicaris Mej. S. R. C. van Kempen. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10: Broeder C. J. Oostenrijk. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30 Dr. A. H. Haentjes, Em. Pred Heemstede. Gerefor meerde Kerk. Koediefslaan. 10 en 17: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10 en 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds C. P. Plooy. Ver. Doopsgez. Gem. (foyer Minerva). 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J E. Drost. 10.30: Seniorenkring, 16-20 j. in De Stal. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. L. J. v. Hoik, Rem., Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: ds. H. J. van Heefden, Scheveningen. Jeugddienst. Donderdag 8: Ds. H S. J. Kalf.Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. ADVERTENTIE lVU 11 L^IVÜ ZIJLSTRAAT- HAARLEM... BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. R. v. d. Mast. 10.30: Dr. J H. Stelma. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Marana tha. Nederl. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Dr. H. Faber, Hv„ Wassenaar. Geref. Kerk. Vijverweg. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. van Duinen te Wassenaar-Zuid. Vrij-Katholieke Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Donderdag 9: Gerz. H. Mis. 15: Uitstelling van het H. Sa crament en meditatie. 19.30: Plechtig Lof. OVERVEEN. Ned. Herv Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Ge- reform. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 5: Ds. F. Brouwer. Ned, Pro testantenbond. 10: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. Fijn van Draad. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Schip pers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. Hoornstra. Geref. Kerk (art. 31). 8.30: Ds. C. P. Plooy, 8: Dipnst. Aalsmeerderweg O.Z., 10 en 3.30: cahd. Goudswaard van Den Haag. Geref. Gemeente. 10 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 7: Ds. Salomons. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Windervanck van Bussum. Abbenes. 9.30: ds. M. C. Don. 3: J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. S. S. M. Aert- sen van Amsterdam. 7: Ds. G. Snijders van Haarlem. Jeugddienst. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 3: Ds. M. C. Don. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. IJ. v. d. Zee. Chr. Gererf. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Floor. Za terdag 7: interkerkelijk avondgebed. VIJFHUIZEN. 10: Ds. Eerhard van Hille- gom en Vicaris L. C. Baljé. 7: Cand. J. Jan sen van Driebergen. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. Meulman. Aalsmeerderweg O.Z, 9: Ds. J. de Lange. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im manuëlkerk. 10: Ds. C. J. Meilink. 7: Geen dienst. Kapel „Rehoboth", 10: Ds. E. B. Rijnders van Amsterdam. Geloof- en Lief- dekerk. 10: Ds. J. Kramer van Aalsmeer. Geref. Kerk. 10 en 5.: Ds. P. Warmenhoven. 7.45: Ds. W. H. Tutuarima. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 19: Ds. R. Bijl, Haarlem. „De Toorts". Geen dienst. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. W. J. C. de Kluis. 5: Ds. A. de Ruiter van Zandvoort. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Geen dienst. 9.30 Jeugdkapel. Spr. Dhr. A. C. Reuijl Sr. Kapel Wroodbrookers, Bentveld: 10.30: Mej. Ds. W. H. Buijs. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. M. W. J. C. Kluis te Santpoort. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. A. de Ruiter. Ned. Protestanten hond. Brugstraat 15. 10.30: Mej. Dra. G. v. Daalen, van Amsterdam. Ned. Chr. Gemeen schapsbond. Dinsdag 3: Samenkomst Brede- rodestraat 43. Spr. Dhr. H. Veldkamp, van Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vi caris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10: Dhr. N. G. J. van Schouwenburg. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Veleur. Geref. Gem. 10 en 4: Lees dienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. Henstra van Oud Beijerland. ADVERTENTIE Eén enkel tabletje in de mond geeft reeds verlichting. Handige platte doos jes k 55 cent bjj Apoth. en Drog. en Drog. l i -V Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9