Duinwaterleiding nadert in zeer snel tempo de Zeeweg Viaductbouw Zandvoortselaan schept voetgangersproblemen Vijfendertig betonnen buizen worden dagelijks in de duinen gelegd TAXI 18000 Efficiënte werkwijze Radio Moors Heemsteedse raad bijeen Uitbreidingsplan wordt gewijzigd voor bouw van autoboxen SLOT DEFECT? ZATERDAG 31 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l 11 Hoogfrequent afstands besturing bij het G.E.B. B. en W. vragen de raad f 155.000 beschikbaar te stellen Hockeyers ontvangen in raadhuis Bloemendaal Burgerlijke Stand van Haarlem KLM geeft vier percent vakantie-toeslag Alleen krokussen staan in bloei Riolering in Sinnevelt Nergens bent U zö echt met vacantie als in ZWITSERLAND De „Staatsliedenwijk" Het spoorwegviaduct Presentiegeld voor Stembureau-leden MIDDEN IN DE DUINEN van Bloemendaal is men op het ogenblik bezig met de aanleg van het laatste gedeelte van de enorme waterleiding die begint bij de Lek en die zal eindigen bij Castricum en die ten doel heeft in de naaste toekomst het water uit de Lek naar de duinen boven de IJmond te vervoeren van waaruit dan weer een groot gedeelte van Noordholland van drinkwater zal worden voorzien. Overigens is het niet zo eenvoudig geweest de leiding van Jutphaas naar Noord holland te leggen. Het P.W.N. en het G.W.A. (Amsterdam) verenigden zich daartoe in 1952 in de N.V. Watertransport Maatschappij Rijn-Kennemerland (W.R.K.) met het doel via een waterleiding water uit de Rijn in de duinen van Kennemerland te infiltreren om op deze wijze de duinen wat rust te gunnen. Voor de leiding werd gebruik gemaakt van tweezijdig voorgespannen betonnen buizen die voor het deel Jutphaas een diameter hadden van één meter vijftig, voor het deel van Heemstede naar het noorden van het Noordzeekanaal één meter twintig en van daar af tot Castricum een meter. Bij het Noordzeekanaal wordt een groot gedeelte van het water afgenomen door de Hoogovens en Van Gelder's papierfabrieken. Er werd voor de 4400 buizen zesendertig kilometer hoogwaardig staaldraad gebruikt en vijftigduizend kubieke meter beton. Voor de kruising van het Noordzeekanaal is men echter aangewezen op de Velser tunnel en daar deze pas in 1957 gereed zal zijn zal ook de transportwaterleiding tot die datum niet in gebruik genomen kunnen worden. Aanvankelijk had men in het Noordzeekanaal een zinker willen leggen maar onderhandelingen met Rijkswaterstaat en de gemeente Velsen hebben er toe geleid dat door het onderste deel van de rech ter ventilatietunnel de W.R.K.-leiding kan lopen naast de buizennetten van de ge meente Velsen. Ongeveer veertig werklieden van het Beverwijkse aannemersbedrijf Van Hattum en Blankevoort trekken op het ogenblik dagelijks de duinen ten zuiden van de Bloemendaalse Zeeweg in om daar uit alle macht te werken aan de laatste verbinding tussen Lek en Castricum. Men startte in Heemstede en op het ogenblik heeft men reeds een groot gedeelte van het 27 kilo ter lange traject voltooid. Niet minder dan 4400 enorme betonnen buizen van elk zes meter lengte zijn daarvoor nodig. Deze ge vaartes wegen bovendien per stuk ruim 6500 kilogram zodat het werkelijk geen kleinigheid is om enigszins redelijke vor deringen te maken. Toch leggen de mannen uit Beverwijk ongeveer 35 buizen per dag keurig op elkaar aansluitend in de duinen neer en over enkele weken zal men dan ook de Zeeweg bereiken. ADVERTENTIE In enige grote gemeenten in Nederland wordt bij de elektriciteitsvoorziening het systeem van de toonfrequent-afstandsbe- sturing toegepast. Dit systeem maakt het in- en uitschakelen van de straatverlich ting, het omschakelen op een ander tel werk bij elektriciteitsmeters voor meer voudige tarieven en het in- en uitschakelen van nachtstroom-heetwaterreservoirs mo gelijk van één centraal punt uit. Dit geschiedt via de normale kabels met wisselstroom van een hogere frequentie dan die van de voor licht en kracht ge bruikelijke wisselstroom van 50 perioden per seconde. Met de hoogfrequente wissel stroom worden relaisschakelairs bediend, die het werk overnemen dat thans door schakelklokken wordt gedaan. Het is mo gelijk het systeem ook voor andere doel einden te gebruiken, bijvoorbeeld voor het oproepen van brandweerlieden, politie en personeel van de Bescherming Bevolking. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor, bij het gemeentelijk energiebedrijf over te gaan tot dit systeem van afstands- bedienning. Voor de aanschaffing van de benodigde installaties vragen zij een be drag van 155.000. Als voordelen noemen zij ondermeer: de grotere soepelheid van het systeem. Zo kunnen de tijdstippen van omschakeling bij meervoudige tarieven (dubbeltarief-naehtstroomtarief) zonder kosten naar verkiezing worden gewijzigd: on de besparing van tijd, hetgeen bij de huidige schaarste aan arbeidskrachten van belang is. Deze weg die vooral in het voorjaar en de zomer uiteraard moeilijk geheel afge sloten kan worden met het oog op het verkeer naar en van het strand levert weer aparte problemen op. Men zal dus nu eerst de zuidelijke rijbaan openbreken en van buizen voorzien waarbij het verkeer over het noordelijk gedeelte van de weg zal worden geleid en daarna neemt men de andere kant onder handen. LANG ZAL DEZE OPERATIE echter niet duren want de werkwijze is bijzonder efficiënt. Een dragline graaft een diepe sleuf en daarachter volgt een enorme kraan die de buizen op aanwijzingen natuurlijk van de opzichters een voor een in de kuil laten zakken. Daar staan dan weer werklieden klaar die de betonnen cylinder keurig in de reeds gelegde buis schuiven waarna weer enkele anderen de buizen met teer als het ware aan elkaar plakken. Het gevaarte dat nog steeds in de takels hangt wordt weer bedolven met zand waarna de kabels worden wéggetrok ken. Al met al zo op het oog een vrij een voudige bezigheid die echter, zo verzeker de men ons, vrij veel vakmanschap eist. Dat bezitten de Beverwijkers daar in de duinen echter in voldoende mate. Onverstoorbaar doen zij hun werk, dag in dag uit, bij de reeds felle zon en tijdens de harde wind die de mannen het fijne zand in het gezicht blaast. Per dag schie ten zij ruim twee honderd meter op. op weg naar het nog ver gelegen Castri cum. Wanneer zij dai echter bereikt heb ben en de buizen zijn aangesloten dan is er een verbinding tot stand gekomen tus sen de Rijn en Ken nemerland, een ver binding die er voor zal zorgen, dat he* drinkwater ook in de verre toekomst in voldoende mate uil de kranen van dc Noordhollandse wo ningen zal stromen. Met de regelmaat van een klok worden de buizen op bijzonder kundige wijze in elkaar geschoven. Bloemendaals wethouder van Onderwijs, mej. dtr. M. E. Nolte, was de plaatsvervan gend burgemeester, die vanmorgen in het raadhuis van Bloemendaal de Nederlandse en buitenlandse deelnemers aan het derde internationale Paashockeytournooi van de mixed: hockeyclub „Houdt Braef Standt" welkom hette. Burgemeester dr. D. H. Pee reboom Voller was wegens ziekte verhin derd. Van de raadsleden waren aanwezig mevrouw J. PoulusBaum en mr. W. H. Vliegen. Als souvenir van het gemeentebestuur bood mej. dir. Nolte een verzilverde zuil op standaard aan, bestemd voor de eerste prijswinnaar van het toernooi. De voorzitter van HBS, de heer C. Out, dankte voor de ontvangst en de goede ver houding tussen het gemeentebestuur en de sportverenigingen Een lid van een der deelnemende Engelse verenigingen, de heer P. Durrant van de Carrow hookeclub, bood mej. Nolte namens de Lord Mayor van Norwich een boekwerk aan, waarin een opdracht was geschreven. HAARLEM, 30 maart 1956 BEVALEN van een zoon: 29 mrt, A. A. van der SteenhovenJansen; 30 mrt, J. J. KlarenbeekRiemersma; A. M. T. Asseler Schouw. BEVALLEN van een dochter: 27 mrt, S. C. van der ZwetBergkamp; 29 mrt, P. J. SpaapenKimmel; 30 mrt, R. vaen Hinte Kamp. OVERLEDEN: 28 mrt, J. J. Verharen— Dekker, 66 j.. Eikenstraat; H. Heijnis, 78 j., Jansstraat; 29 mrt, W. F. Uijtenbogaart, 72 j., Roemer Visscherstraat; M. M. van EsRenes, 75 j., Westerhoutpark. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM „Lady and The Tramp" (Lid o). Walt Disney, schepper van Mickey Mouse, Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Saludos Amigos, Three Caballeros en nog zo veel andere produkten, heeft een nieuwe teken film gemaakt: Lady and the Tramp een film in kleuren en cinemascope. Het be hoeft al welhaast geen betoog meer dat Disney een kunstenaar bij uitnemendheid is. Zijn naam is gevestigd en zal met dit nieuwe produkt alleen nog maar groter kunnen worden. Lady is een „hondje bij goede familie", dat in een allervermake- lijkst verhaal uiteindelijk een toegewijd echtgenote wordt van een „hond van de straat". Een van de grootste verdiensten van deze nieuwe film is vooral dat niet al leen de kinderen in ademloze spanning of met gulle lach de gekleurde avonturen vol gen van beide hoofdfiguren, maar ook vol wassenen. Deze laatsten vooral, omdat zij uit de amusante geschiedenis wat meer halen dan het kleine volkje, dat alleen maar meeleeft met de hartveroverende Lady en haar omgeving. Het behoeft v/el haast geen betoog dat wij de nieuwe Disney van harte aanbevelen voor jong en oud. In het voorprogramma draait een fraai filmje over Zwitserland. E. K. De „Piraten van Tripoli" (FransHals) zijn stellig onze vrienden niet. Daarvoor hanteren zij met duistere doeleinden iets te gretig hun blinkende zwaarden en gaan zij iets te lichtvaardig om met het kruit in de kanonnen van hun weldoor timmerde schepen. Eerlijkheid gebiedt ons evenwel te erkennen, dat zij immer bereid blijken, een ten onrechte van haar troon gestoten prinses krachtdadig te steunen in haar pogingen, deze zetel te heroveren. Hetgeen hun weer tot eer strekt. Wie dezer dagen naar Frans Hals gaat, zal ervaren dat het zelfs voor piraten uit Tripolis niet meevalt een dergelijk onrecht te bestrijden. Er gaan wel vijf kwartieren voorbij eer deze in technicolor gehulde helden al hun roemruchte daden hebben verricht en de leider van de piraterie de hem aangeboden troonplaats naast de prin- Een klein gedeelte van de duizenden be tonnen buizen (6500 kilogram) die in de duinen worden neer gelegd. m Ui H Blijkens een dagorder voor het KLM- personeel heeft de directie van de KLM in overleg met de erkende werknemersorga nisaties besloten aan het grond- en vliegend personeel met standplaats Nederland, die op 1 april 1956 bij de KLM in Nederland in actieve dienst zijn, een vakantietoeslag toe te kennen van vier percent van het vaste jaarloon. Nader vernemen wij, dat tussen de werknemersorganisaties en de KLM nog geen volledige overeenstemming kon wor den bereikt inzake de uitbreiding van de verlofrechten. Ook zijn de discussies nog niet beëindigd over de vergoedingsregeling voor arbeid of afwijkende uren en de ver goeding voor arbeid op zon- en feestdagen. Nader overleg zal hierover volgen. Met de Paasdagen zal het uiterlijk van de bollenstreek nog niet veel veranderd zijn. Alleen aan de bloeiende krokusveldjes is te zien, dat de lente in aantocht is. Ook op Keukenhof zijn het de krokussen, die het nieuwe seizoen hebben ingeluid en het park hier en daar een kleurig tintje hebben gegeven. De grote tulpenkas is eigenlijk het enige wat inderdaad zeer de moeite van een bezoek waard is. Hier staan reeds vele soorten tulpen in volle bloei. Mocht het weer iets minder schraal wor den en er zo af en toe een mals regentje vallen, dan zal de bollenstreek zo om streeks 7 a 8 april door de vroege narcissen wel aantrekkelijker zijn dan op het ogen blik het geval is. ses kan innemen. En dat zijn dan vijf kwartieren van spanning en verrassing ge weest, want spannende momenten zijn er te over in deze ruige geschiedenis, die zich aan het einde van de zeventiende eeuw in Noord-Afrika heet te hebben afgespeeld. Paul Henreid speelt de rol van de hoofd piraat, die wel de dreigend geheven zwaar den van zijn tegenstanders, niet evenwel de verleidelijke blikken van de prinses (Patri cia Medina) het hoofd weet te bieden. Van dinsdag af is het tijd voor „Begeerte en plicht", althans voor Phil Carey en Fred MacMurray. N. R. K. „De zoon van Sinbad" (Cinema Pa lace) Een avonturenfilm in kleuren en wat voor kleuren! De sprookjesachtige sfeer van het verhaal wordt verhoogd door de weelde aan koloriet en de fantastische gebeurtenissen winnen aan bezienswaar digheid door de verve, waarmee zij op het celluloid zijn gebracht. Een opperbeste ont spanningsfilm van romantisch en tot de verbeelding sprekend allure, die als een vrolijk prentenboek enkele uren lichte ge nieting brengt. Maandagochtend wordt nog eens ver toond „de Koninklijke reis naar de West" en „Prinses Beatrix 18 jaar". „Zes vrouwen en een man" (Luxor). Deze vrolijke en wat ondeugende Engelse film hebben wij reeds in „Erbij" de nodige eer bewezen, toen wij ons nog eens bezig hielden met de Britse filmhumor en hoofd rolspeler Rex Harrison volgden op zijn weg als een aan geheugenverlies lijdend man, die tot zijn grote schrik ontdekt, dat hij maar liefst zes keer in het huwelijk is ge treden. Wie zich met zijn belevenissen wil amuseren kan staat maken op heel wat verrassingen en vervaarlijke perikelen. Fr. „Leven in de brouwerij" (Minerva). Voor dit leven zorgt George Formby, die een rasechte klucht aanvoert en wel weer op de lachspieren zal werken. Men moet van de man houden om van de films te houden, waarin hij optreedt. Het ligt er nogal dik op in „Leven in de brouwerij", maar vooral de jeugd zal er plezier aan be leven. „De vrolijke vagebond" (Rembrandt) Een operettefilm van Duitse origine met luchtig divertissement, die voor de lief hebbers van een vrolijk lied en een aardige zangstem als het ware is geschapen. Men moet niet naar het verhaaltje kijken, want dat is in dit genre films maar bijzaak en hoogstaand filmgenot valt er evenmin te beleven. Echt pretensieloos amusement zonder zwaarwichtigheid. „De robijnen van de Birma prins". (Roxy). Ditmaal verplaatst men ons in Roxy naar de wildernis van Birma, waar een hevige achtervolging wordt ingezet op een onschuldig man, wiens leven aan een zijden draadje hangt. Het draadje knapt niet door. Ook hier eind goed al goed, zij het na veel spannende avonturen. Van dinsdag af kan men Tarzan nog eens in actie zien. „Hans en Grietje" (Studio). Aan de verfilming van de sprookjesopera van En- 'gelbert Humperdinck „Hans en Grietje" is veel zorg besteed en in het bijzonder dient daarbij het gebruik van de poppen ge memoreerd te worden. Deze opera, die voor het eerst in 1894 in Weimar gegeven is, leent zich bijzonder voor een filmbe werking in deze vorm. De makers beschik ten over prachtig materiaal en het bekende verhaal van Hans en Grietje komt goed tot zijn recht. In het voorprogramma draait een interes sante film over het leven van watervogels. De avondvoorstellingen worden gevuld met een reprise van de Amerikaanse film „From here to eternity", hard en realistisch A. O. B. en W. van Haarlem hebben de ge meenteraad machtiging gevraagd tot het uitvoeren van grond- en riolerings- en bestratingswerken in het gebied van „Sin- nevelt" en daarvoor een bedrag van 592.000 gevraagd. Het betreft de gronden, gelegen in het noord-westelijk gedeelte, waar binnenkort woningen gebouwd wor den. ADVERTENTIE Kijk uit het venster von Uw hotel kamer en U ziet: kleine witte bootjes op een rimpelloos watervlak.... vriendelijk glooiende hellingen.... majestueuze gebergten.... Ddt is vacantie in Zwitserland. het land van de blauwe meren Feest in Zwitserland 50 jaar Sirrtpkm-tunnel 150 jaar Simplon-posweg Inlichtingen, prospectussen enyacanfieltran» „naorZwttserlancT, bij de erkende reisbureaus en het NATIONAAl ZWITSERS VERKEERSBUREAU, Koningsplein 11, Amsterdam, Tel. 31400 IN EEN UUR TIJD HEEFT de Heemsteedse raad donderdagmiddag een vrij om vangrijke agenda afgehandeld, waarvan alleen de namen in de groeiende Staats liedenwijk en de komende bouw van een spoorwegviaduct op de plaats van de huidige overweg belangrijke punten van bespreking uitmaakten. Het feit dat er van dit viaduct nu eindelijk werk gemaakt wordt, verheugde vele raadsleden, maar zij wensten toch ook betere garanties voor de veiligheid van de overstekende trein- passagiers. Van verschillende kanten werd daartoe aangedrongen op een luchtbrug en het college zegde toe een dergelijke mogelijkheid te zullen onderzoeken. Het belangrijkste nieuws kwam overigens tegen het slot van de vergadering, want bij de rondvraag werd in antwoord op een vraag van de heer Scheer (VVD) mede gedeeld, dat het rechtskundig advies, hetwelk door de gemeente was gevraagd in de kwestie van de autoboxen op een inpandig terrein in Heemstede, inmiddels ver kregen is. Dit luidde in tegenstelling tot de vele pessimistische geluiden, welke bij de behandeling van dit punt in de raad destijds waren te horen dat er géén beletselen voor zijn, zodat B. en W. gevolg geven aan de aandrang van de meerder heid in de raad om voor dit gedeelte het uitbreidingsplan te herzien en daarin rekening te houden met boxen uiteraard onder zekere voorwaarden. Na de indiening van dit plan kunnen eventueel opnieuw bezwaarschriften worden ingediend. Aan het begin van de vergadering uitte de heer Verhoeven (KVP) namens de raad zijn blijdschap, dat de voorzitter van zijn verwondingen tengevolge van zijn ongeluk bij de Elfstedentocht weer zo danig hersteld was dat hij zijn werk had kunnen hervatten. Deze gewaagde in ant woord daarop van zijn grote dankbaar heid daarvoor, temeer omdat de gevolgen ernstiger zijn geweest dan hij zelf had vermoed. Het voorstel voor de vaststelling van een aantal straatnamen voor de geprojecteerde straten ten oosten en ten westen van de Glipperweg, welke tesamen te Staatslie denwijk zullen gaan vormen, maakte de tongen los. De heer Zeelenberg (VVD) zag er een paar namen tussen van staats lieden, zoals Van Tienhoven en Wibaut, die hij niet van grote betekenis achtte en die hij liever door de namen van belangrijker figuren vervangen zag. Voorts bevreemdde het hem, dat van bepaalde personen al leen de familienamen en bij anderen ook de titels vermeld werden. Het was volgens de heer Van Bruggen (CH) maar goed dat de gemeente geen namen van buiten landse staatslieden in haar straataandui dingen betrok „want stel dat we nu óók met een Stalin-allee hadden gezeten!" Hij somde voorts een aantal namen van staats lieden op, die eerder voor de aanduiding van straatnamen in aanmerking kwamen als die van een Wibaut en een Van Tien hoven, bijvoorbeeld die van staatslieden als Cort van der Linden, Poot, De Savornin Lohman, Aalberse, Talma, Groen van Prinsterer, Kuyper en Schaepman. Ook de heer Zegwaart (KVP) vroeg zich af. waarom van sommige staatkundige figuren alleen de achternamen en van anderen ook de titels werden genoemd. „We hebben nu juist een tijd gehad, waarin het voldoende was om alleen maar een voornaam te noe men", zo zei hij, „we herinneren ons im mers allemaal Piet nog wel?" de heer K o o y m a n (AR) zag ook liever de twee reeds door de heer Zeelenberg genoemde namen vervangen door andere. Hij zou er bijvoorbeeld gaarne die van Domela Nieu- wenhuis aan toevoegen en die van Groen van Prinsterer en de Savornin Lohman De heer Scheer (VVD) achtte het beter het geprojecteerde weggedeelte in Heem stede, dat aansluit op de Bennebroeker Dreef maar eveneens Bennebroeker Dreef te noemen omdat deze weggedeelten toch één geheel gaan vormen. Dit achtte de heer Verspoor (Arb.) echter niet gewenst ter wille van de gemeentelijke afbakening. De voorzitter zeide in antwoord op de sprekers, dat het college zeker bereid was om alle voorgestelde namen van voor letters en titels te voorzien. Hij achtte fi guren als Wibaut en mr. G. van Tienhoven van voldoende staatskundig belang om hun namen aan deze reeks toe te voegen en zou het tegenover hun nagedachtenis min of meer discriminerend achten om deze namen nu weer terug te nemen. Omdat er nog meer straten komen zullen ook ver scheidene van de in de raad genoemde staatsliedennamen nog aan de beurt ko men. Vervanging van de naam Glipper Dreef dóór Bennebroeker Dreef achtte hij te verwarrend voor de post en moest hij daarom ontraden. Het voorstel werd daarop aanvaard. Het punt van de vakantie-uitkering aan gemeentepersoneel werd van de agenda afgevoerd en daarop volgde de benoeming van een lid in de commissies van Onder wijs, Volksgezondheid en Sociale Zaken. In de eerste commissie was een plaats open gekomen door uitbreiding van het aantal zetels, in de tweede en de derde, respectievelijk door het bedanken van de heren Reynders en Verspoor (Arb.). Voor alle drie commissies werd benoemd het nieuwe raadslid mevrouw Van der Meulen-Houwer (Arb.). Bij het voorstel voor de gemeentelijke bijdrage van f 21.500 in de kosten van het door de NS aan te leggen spoorwegviaduct over de Zandvoortselaan uitte de heer Verspoor (Arb.) zijn blijdschap over het feit, dat de gemeente (hoewel zij wel. min of meer door het plan overrompeld moest zijn geweest) nog kans had gezien de twee buitenste doorgangen van het viaduct te doen verbreden tot zeven meter. De heer Kooymans (AR) vond dat het over steken voor de treinpassagiers door de ver vanging van de overweg door de tunnel thans heel wat moeilijker zou worden, aan gezien het verkeer nu continu door kan rijden. Het maken van zebrastrepen achtte hij een onvoldoende waarborg voor hun veligheid. Hij zou liever een luchtbrug voor deze passagiers zien. Wethouder Van Lent (KVP) ant woordde, dat het college zo heeft aange drongen op verbreding der buitenste door gangen van het viaduct met het oog op de voor de toekomst geprojecteerde parallel wegen. De mogelijkheid van een luchtbrug wilde hij eventueel wel eens met de NS opnemen, ofschoon de ervaring leert, dat daar weinig gebruik van wordt gemaakt. De heer Scheer (VVD) ondersteunde echter de gedachte van een luchtbrug voor de passagiers en zou deze gaarne nog ge lijktijdig met de bouw verwezenlijkt zien, omdat deze voorziening naar zijn verwach tingen anders weer op de lange baan zou komen. De noodzakelijkheid hiervan werd niet gezien door de heer Verhoeven (KVP), die met wethouder Van Lent van oordeel was dat een dergelijke lucht brug, gezien het gebruik dat ervan ge maakt wordt, de hoge kosten niet waard is, temeer daar er een zebra-oversteek voor voetgangers komt. Ook de heer Van Bruggen (CH) vreesde echter dat het permanente doorgaan van het verkeer als het viaduct gereed is, moeilijkheden zal opleveren voor de passagiers en de heer Zeelenberg (WD) voegde er aan toe dat men deze moeilijkheden niet moet onderschatten. Nadat de voorzitter er nog de aandacht op had gevestigd dat de oversteekplaatsen weldra wettelijk beveiligd zullen worden, zegde deze namens het college toe, dat deze zaak nog eens grondig overwogen zal worden. Het voorstel voor een hoger presentie geld voor leden van stembureaux kreeg niet de drie stemmen van de PvdA-fractie, die bij monde van de heer Reijnders haar bezwaren kenbaar maakte tegen het haars inziens nog veel te lage peil ervan. De leden van de stembureaus worden zijns inziens volkomen onderbetaald, ook na de voorgestelde regeling. Hij stelde een an dere regeling voor, waarbij de dag voor de stembureau-leden verdeeld wordt over acht uren en het uurloon bepaald wordt op 1/8 van f 15. Dit vond echter behalve bij zijn fractie geen steun en het B. en W.- voorstel werd aanvaard met de drie PvdA- stemmen tegen. Aan B. en W. werd voorts een krediet verleend van f 4600 voor de aanleg van een trottoir langs de noordzijde van het rusthuis „De Olijftak" alsmede voor de aanleg van een parkeerhaven aan de zijde van de Heemsteedse Dreef ter hoogte van de ingang van het tehuis. De heer R e ij n - ders (Arb.) hoopte, dat dit het begin zou zijn van de aanleg van meer parkeer havens langs de Dreef. Bij de rondvraag informeerde de heer Zegwaart (KVP) naar de bezetting van het genoemde tehuis, waarvan verwacht werd dat het ook het bejaardenprobleem in Heemstede zou verlichten. Hem werd een overzicht daarvan toegezegd. De heer Zeelenberg (WD) vroeg naar het rap port van de commissie welke de moge lijkheden van houten en houtrijke bouw voor de gemeente zou onderzoeken, maar vernam dat dit rapport nog niet gereed is. Op een vraag van de heer Scheer (VVD) werd geantwoord dat de jeugd in derdaad danig huishoudt in de onbewoon baar verklaarde woningen bij de hoek van de Herenweg en de Rijnstraat. De huizen staan klaar voor de sloop maar de ver nielingen waren zodanig, dat de politie haar aandacht voor deze huizen verscherpt heeft. De heer Weyers (Onafh.) infor meerde naar de verkeersmaatregelen op de hoek van de Cruquiusweg en het Wipper plein en kreeg ten antwoord dat men daar bij wijze van proef een voorrangskruising van zal maken. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A 11 S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11