Sen m m licht HOENDERDOS KOLEN Kerkdiensten Geen nieuwe elektrische centrale voor Haarlem Kort en bondig Haarlems raad voor de jeugd stelt drie secties in B. en W. adviseren: „Grotere stroominkoop van de provincie de beste oplossing' Marionetten theater Aandacht voor speeltuinbezveging, jeugdvorming en jeugdzorg Heemstede 1ATERDAG 31 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 IN DE VISHAL Sonatenavond Zelfverzekerd debuut Sursum geeft Paasconcert Fancy-fair in Oud-Schoten Expositie kunstwerken bij De Jager Instituut Arbeidersont wikkeling besloot seizoen RTITTPFRS a tsualïUe! Boetes voor lakse gasverbruikers PLANTAARDAPPELEN VAN DEURSEN Geen avondverkoop in bollenseizoen? „Kleine Middenstander" bouwt nieuwe woningen HAARDBLOKKEN Propaaninstallatie voor gasbedrijf Schoolhandbaltoernooi in Haarlem Bulletje en Bonenstaak in Minerva-Theater Haarlemmer na aanrijding op de Wagenweg overleden Sl'uk in Haarlem Tengevolge van het steeds toenemende ströomgebruik is de Haarlemse centrale niet meer in staat, tijdens de wintermaan den in de maximale behoefte aan elektri sche energie te voorzien. Reeds enige ja ren wordt daarom tijdens de winter van de provincie Noordholland een deel dei- voor het Haarlemse voorzieningsgebied nodige stroom ingekocht. B. en W. hebben nu nagegaan, welke maatregelen getroffen kunnen worden om aan de steeds stijgende vraag naar stroom te kunnen voldoen. Zij hebben daarbij drie mogelijkheden bezien, namelijk: uitbreiding en moderni sering der bestaande centrale, de bouw van een nieuwe centrale en tenslotte, de inkoop van elektriciteit van de provincie Noordholland, zoals dat tot dusver ge schiedde. Daarbij werd geconstateerd, dat uitbrei ding der bestaande centrale, wegens de be schikbare ruimte, slechts mogelijk zou zijn tot een totaal opgesteld vermogen van 88.000 kW. Dit vermogen zou naar schat ting slechts tot 1973 toereikend zijn en dus geen oplossing op lange termijn bieden. Bij de bestudering van de tweede moge lijkheid is men uitgegaan van een nieuwe centrale, welker vermogen zou kunnen worden uitgebreid tot 150.000 kW. Dit zou voldoende zijn tot ongeveer 1983. Voor wat betreft de stroominkoop is uit gegaan van'de gedachte, dat na een over gangsperiode de produktie der eigen cen trale geleidelijk zou worden ingekrompen, zodat men nog slechts een eigen vermogen van 6000 kW nodig zal hebben. Op grond van het onderzoek zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat de gun stigste financiële resultaten verkregen kunnen worden indien wordt overgegaan tot de bedoelde geleidelijke inkrimping der eigen produktie en inkoop van meer elek trische energie van de provincie Er is reeds overeerfstemming bereikt met de provincie Noordholland over deze grotere stroominkoop. Een ontwerp-over- eenkomst die voorziet in een geldigheids- .yy duur van 25 jaar, wordt thans door B. en W. aan de raad voorgelegd, die in zijn vergadering van 4 april over het desbe treffende voorstel beslissen zal. Volgens het concept-akkoord krijgt de gemeente de eenmalige bevoegdheid tot opzegging van het contract tegen 30 juni 1969, inditen zich een totale omwenteling in de techniek dér elektriciteits-opwekking zou voordoen. ADVERTENTIE Van 2e PAASDAG t/m 8 APRIL speelt Feike Bosma een nieuw programma. AANVANG 20.30 uu- - ENTREE 1.25 Elke middag om 14.30 en 16.00 uur kinder voorstelling „Jeroen de orgelman" en vele verrassingen. ENTREE 0.75 Door bemiddeling van het Haarlems Comité voor Kamermuziek konden don derdagavond in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum de violist Jacques Holtman en de pianiste Tilly Keessen hun Haarlems debuut maken. Doorgaans bevat een dergelijk optreden een element van onervarenheid, geremdheid en zelfs van onzekerheid. Maar deze jonge instrumen talisten hadden in geen énkel opzicht onder deze tegenwerkende invloeden te lijden. De samenstelling van het programma de monstreerde reeds de benijdenswaardige berustheid en het zelfvertrouwen, waar mede zij deze kamermuziekavond voorbe- reidden. Vier representatieve werken wa ren daartoe gekozen. De Sonate in Bes (K.V. 454) van W. A. Mozart en de Sonate in G opus 96 van L. van Beethoven wer den bestemd voor de eerste helft van hun concert. Daarna kwamen de Tweede Sonate van Darius Milhaud en de Eerste Sonate van Willem Pijper tot uitvoering. Voor waar een voortreffelijke keuze van bijzon der mooie muziek. Reeds bij de voordracht van de Sonate van Mozart lieten Jacques Holtman en Tilly Keessen zich kennen als rasmuzikan ten, jong en vurig, met een openheid van muzikale zegging, die ontwapende en waar door aanvankelijk de aandacht van de toehoorders wel voornamelijk op de posi tieve waarden van hun spei gericht werd. Voor de violist betroffen deze een uitne mende technische beheersing en fraaie, solide toonvorming met tal van expressieve nuanceringen, die samengingen met de spontane opwellingen van emoties. Of het nu ging om de sonates van Mozart of Beethoven, van Milhaud of Pijper, tel kens weer greep Jacques Holtman de mu ziek en leefde hij zich uit in de toon, als een natuurkind, dat zich zelf niet kan en wil verloochenen. Dat hij met deze merk waardige egocentriciteit zijn auditorium ook ontroerende ogenblikken kan schen ken, heeft hij bewezen met het aangrij pende Adagio espressivo uit Beethovens Sonate en met het Adagio molto uit de Sonate van Pijper, maar ook kon hij de spanning brengen van de felle demonie in de Scherzi van dezelfde Sonates. Het overheersen van de natuurlijke mu zikale bezetenheid brengt het gevaar met zich mede, dat de vormgeving, met name de melodische opbouw, waarbij toch altijd een verstandelijk inzicht leiding moet ge ven, onvoldoende wordt verwerkelijkt. Aan dit gevaar is Jacques Holtman, inzonder heid voor de Sonate van Milhaud, niet ont komen. Daarin kwam de melodievorming neer op het aaneenschakelen van tonen zonder functionele betekenis. Wanneer de violist ook de opbouwfactor in zijn ver tolkingen zal weten in te schakelen, krijgt zijn spel ongetwijfeld een universelere waarde. Het pianospel van Tilly Keessen heeft veel overeenkomst met de vertolkingstrant van de violist. Ook hier een uitstekende technische, beheersing en een directe, on verbloemde openbaring van een natuur lijke muzikaliteit en bewogenheid. Van daar dat hier gewaagd kan worden van onverbreekbare samenspel-eenheid. Toch liet zich in het spel van Tilly Kees sen in grotere mate de opbouwoverweging gelden, waardoor de vormgeving van be tekenis kan worden. Zo gaf deze avond van het Haarlems Comité voor Kamermu ziek naast de vreugde aan warm musice ren, ook het uitzicht op de ontwikkeling van dit instrumentale duo naar een niveau van bewuste verdieping. P. ZWAANSWIJK. De Bloemendaalse Muziekvereniging ..Sursum" geeft onder leiding van de heer G. Veldkamp op Paaszondag 's morgens van half negen tot negen uur een concert voor het gebouw van de Hervormde Kerk aan het Kerkplein te Bloemendaal. Het programma luidt: 1. Gezang 53: 2. Nach telijk duister is geweken; 3. Looft dpn Heer: 4. Dochteren Zions verheugt u; 5. Halleluja: 6. 5£: 7. gezang 58; 8. ge zang 67 en 9. gezang 61. Reeds enige jaren is men in de parochies van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en St. Bavo in Oud-Schoten doende om gelden bijeen te krijgen voor de bouw van een parochiehuis. Daartoe werd indertijd een bouwfonds gesticht. De commissie, belast met het beheer van dit fonds, heeft zich sedert haar installatie reeds diverse keren zeer actief getoond zodat reeds een aan merkelijk bedrag hoewel nog lang niet toereikend in het fonds kon worden ge stort. Van 2 april tot en met 8 april zullen in een enorme tent. welke een oppervlakte van 600 m2 zal beslaan, talrijke stands zijn opgesteld waar men zijn geluk kan beproe ven of zich aan allerlei lekkernijen te goed kan doen. Vele vooraanstaande personen uit Haarlem en omgeving hebben zich be reid verklaard in de commissie van aanbe veling zitting te nemen. De fancy-fair zal maandag 2 april worden opengesteld. D e ttt o nstratie k unstn ijverheid De Jagers Meubilering op de hoek Grote Houtstr.-Raamvest opent op tweede Paas dag om tien uur haar deuren voor een veertien dagen durende tentoonstelling van ongeveer veertig werken van de Stichting Beeldende Kunst te Amsterdam. Deze stich ting stelt zich ten doel zoveel mogelijk mensen in direct contact te brengen met de hedendaagse Nederlandse beeldende kunst en tevens de Nederlandse beeldende kun stenaar een actiever aandeel in de samen leving mogelijk te maken. Zij tracht deze doelstellingen te bereiken door originele werken van beeldende kunstenaars, schilde rijen, tekeningen en grafisch werk via een uitleensysteem ter beschikking te stellen van hen, die deelnemer zijn aan deze stich ting. In de winkel aan het Houtplein wordt een veertigtal olieverfschilderijen, hout sneden, litho's en aquarellen tentoonge steld, alle ongesigneerd, om te voorkomen, dat aspirant-kopers bij het beoordelen van de kunstwerken door een al of niet be kende naam van de wijs worden gebracht. In de middag van de tweede Paasdag zullen enige beoefenaren van de kunst nijverheid voor het belangstellende publiek een demonstratie geven van hun werk methoden. Men zal onder meer een wever en een edelsmid aan het werk zien. Ook het vervaardigen van draadplastieken zal worden gedemonstreerd. Het is niet on mogelijk. dat ook een pottenbakker aan wezig zal zijn. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, groep Haarlem-Noord, heeft in de Koningin Emmaschool aan de Raafstraat in Oud-Schoten zijn winterprogramma be sloten met een radio-televisie-avond. De voorzitter van de onderafdeling, de heer C. H. Russe, zeide in zijn openingswoord dat de belangstelling voor de in de afge lopen winter georganiseerde bijeenkom sten in het stadsdeel ten noorden van de Jan Gijzenvaart zeer zeker niet onbevre digend is te noemen. Het bestuur zal dan ook op de ingeslagen weg voort gaan. Reeds worden plannen uitgewerkt voor het winterprogramma 1956-1957. De heer v. d. Woude hield een causerie over de vooruitgang van de radio- en te- levisie-apparatuur. Met een drietal radio toestellen werd gedemonstreerd hoezeer door de huidige techniek het luistergenot kan worden verhoogd. De film „Het magi sche venster" gaf een beeld over het prin cipe, de mogelijkheden van de televisie en de wijze waarop een televisie-programma wordt samengesteld, opgenomen en uitge zonden. Na de pauze volgde men het tele visieprogramma dat die avond werd uitge zonden. ADVERTENTIE lVVJil LvlVÜ ZIJLSTRAAT HAARLEM De op 8 December j.l. op het stadhuis geïnstalleerde Haarlemse raad voor de jeugd heeft besloten drie secties te vor men, namelijk één voor de vrije jeugdvor ming, één voor de sociale jeugdzorg en één voor de speeltuinbeweging. De voorzitters zijn leden van de jeugdraad. De secties voor de sociale jeugdzorg en voor 't speel tuinwerk bestaan hoofdzakelijk uit die da mes en heren, die bij het overleg met de overheid reeds contact met elkander heb ben. Zodra de commissies geïnstalleerd zijn kan met het werk een begin worden ge maakt. Een andere activiteit van de raad voor de jeugd is het instellen van een onderzoek naar het aantal jeugdverenigingen, de be huizing en .de werkzaamheden. Aan de bij de raad bekende verenigingen is een enquête-formulier gezonden en bijna alle zijn ingevuld bij het secretariaat, Kleine Houtweg" 47. teruggekomen. Er bestaan echter nog meer jeugdverenigingen, waar van de adressen niet bekend zijn. Secreta rissen of leiders van clubs wordt verzocht een enquete-formulier aan te vragen. Het schept geen verplichtingen. Het doel v-an de raad is zich te oriënteren en moge lijk heeft het in de toekomst tot gevolg, dat de clubs of verenigingen geholpen wor den, bijvoorbeeld in de vorm van een ge meentelijke subsidie. Uit de reeds binnengekomen antwoorden is het dagelijks bestuur tot de conclusie ge komen, dat er in Haarlem grote activiteit aan de dag gelegd wordt, om de jeugd ont spanning te bezorgen of mee te werken aan de opvoeding van meisjes en jongens. De raad heeft zich niet gewend tot sportver enigingen of specifieke zangclubs, om dat die tot de sportraad behoren of bij de cul turele sector gerangschikt worden. Iets an ders is het als jeugdclubs zich ook bezig houden met zang, toneel of dans of met enkele takken van sport. Dan doen de kin deren aan de jeugdbeweging mee. Na de instelling van de raad hebben de leden zich terstond bezig gehouden met ak- tuele problemen. Dat was mogelijk omdat Vele particulieren in Haarlem betrekken hun gas en elektriciteit over muntmeters, die „gevoed" moeten worden met speciale penningen, welke de gemeente daartoe be schikbaar stelt. Veeral werpt men echter inplaats van deze penningen andere munt stukken in de meters, hetgeen het werk van de opnemers bemoeilijkt en bovendien verboden is. Om een einde aan dit euvel te stellen, willen B. en W. nu een bepaling instellen, om deze „valse muntwerpers" te kunnen beboeten. Een voorstel daartoe is bij de raad ingediend. De boete zou. volgens het voorstel, 2.50 per overtreding moeten bedragen. Ook die gas- en elektriciteitsverbruikers, die er een gewoonte van maken, hun nota pas dan te betalen wanneer de ambtenaar van de incassodienst verschijnt om de toe voer af te sluiten, moeten volgens B. en W. beboet, kunnen worden. Het college stelt voor. hun drie kwartjes extra in rekening te brengen om de hogere incassokosten enigermate te compenseren. er bij het gemeentebestuur vragen en ver zoeken waren binnengekomen, die aan de raad zijn voorgelegd. Daarbij waren er over slechte behuizing. Indien mogelijk is reeds aan verbetering meegewerkt, omdat het niet verantwoord was de vragen te la ten liggen. Het is de raad inmiddels ook gebleken, dat er een groot tekort is aan kader; om daarin verbetering tp brengen zal het no dig zijn jonge mensen te scholen. De tijd is voorbij dat vele vrijwilligers hun vrije tijd beschikbaar stellen om het leiderswerk te verrichten. Als de toekomstige leiders (sters) cursussen moeten volgen zal er geld nodig zijn. Dat brengt weer een nieuw pro bleem voor de jeugdbeweging. Een belangrijk deel van het jeugdwerk wordt reeds gesubsidieerd. Het is niet uit gesloten, dat het gemeentebestuur nog ver der gaat, maar dan zal het nodig zijn, dat het voldoende op de hoogte is van het jeugdwerk in het algemeen en van zijn werkzaamheden in het bizonder. Aan de jeugdraad is gevraagd advies uit te bren gen, welke taak niet gemakkelijk is, gelet op de grote verscheidenheid van verenigin gen en werkzaamheden. Hangende dit onderzoek blijft de raad zich bezig houden met acute problemen, die spoedig een oplossing vragen. HAARLEM EN OMGEVING Speeltuinen in Oud-Schoten. Te begin nen met vandaag zullen de speeltuinen DVS en Het Vondelkwartier in Oud-Schoten tij dens de paasvakantie voor de jeugd geopend zijn.- Zending. Voor de Hervormde Wijk- gemeemte II wordt dinsdag 10 april in het wijkhuis aan de Leidisestraat 20 een zendings- bijeenkomst gehouden, waarin de filmstrook „De akker is de wereld" wordt vertoond. Llnnaeusschool. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor drie leslokalen op de verdieping van de Linnaeusschool (Wilgenstraat 81) te verbouwen tot twee grote lokalen. De kosten worden op f23.080 geraamd. Onderwqsmutaties. B. en W. van Haar lem stellen voor, de heer PI. L. Valter te IJmuiden, te benoemen tot tijdelijk leraar Frans aan de HBS B te Haarlem. Tevens wordt voorgesteld de heer W. C. Heranis, onderwijzer aan de J. P. Coenschool, over te plaatsen naar de Van Zeggelenschool I, en wel met ingang van 16 april. Frans Halsmuseum. Vanaf 1 april zal het Frans Halsmuseum tot 16 mei 's avonds van 20.30 tot 22.30 uur eveneens geopend zijn. De schuttersstukken van Frans Hals zullen dan tevens op een nieuwe wijze verlicht zijn. Oecumenische dienst. Op eerste Paasdag zal in de Nieuwe Kerk om 7 uur een Oecu menische dienst worden gehouden, waar ds. A. J. Snaayer, Doopsgezind predikant, ds. J. J. van Hille, Remonstrants predikant en ds. G. J. van Waardenburg. Nederlands Her vormd predikant, zullen voorgaan en zullen spreken over de „Paascantate" van Johann Sebastian Bach. Hierna zal deze cantate wor den uitgevoerd door het Haarlems Bach- ensemble onder leiding van George Robert. Waarderveld. Het woonwagenkamp aan de Oudeweg in de Waarderpolder heeft thans officieel een naam gekregen. B..en W. van Haarlem hebben het 't „Waarderveld" ge doopt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE SINDS 1851 AARDAPPELENBEDRIJF Ged. Oude Gracht 107 - Telefoon 14245 Nieuw voorstel van B. en W. spreekt alleen van de kermisweken Vorig jaar april verleende de raad op voorstel van B. en W. toestemming, bepaal de winkels gedurende de beide Haarlemse kermisweken langer voor de verkoop ge opend te houden en ook de straathandel toe te laten. Tevens keurde de raad goed, en kele groepen van winkels tijdens het bol lenseizoen ook in de avonduren verkoop- gelegenheid te geven. Voordien waren er, ingevolge de winkelsluitingswet van 1951, iri totaal slechts 21 dagen beschikbaar voor het verlenen van dergelijke verkoopfacili teiten, hetgeen voor Haarlem, met zijn Voorjaarsbeurs, zijn beide „braderieën" en zijn zeven avondverkoop-dagen vóór St. Nicolaas niet toereikend bleek te zijn. Het raadsbesluit van april 1955 heeft echter geen genade kunnen vinden bij de directeur-generaal van de middenstand, die B. en W. meedeelde, dat het niet de bedoe ling van de wetgever is geweest, voor fees telijkheden zoals de week tussen Koningin nedag en Bevrijdingsdag en de week van het Haarlmse Bloemenfeest vrijstellingen te verlenen"krachtens artikel 11, tweede lid, van de Winkelsluitingswet. De direc teur-generaal van de middenstand stelde verder, dat het bollenseizoen 'niet zoveel betekenis zou hebben om een extra-open stelling van bepaalde groepen winkels te rechtvaardigen. B. en W. stellen daarom thans de raad voor, het desbetreffende besluit van april 1955 in te trekken en te vervangen door een nieuw, waarin alleen sprake is van ver koop-faciliteiten voor de beide bovenge noemde kermisweken. De Coöperatieve Flat-exploitatievereni ging „De Kleine Middenstander VI" U. A. te Haarlem is voornemens 48 etagewoningen, 12 autoboxen en 10 autostalgelegenheden in Sinnevelt te bouwen en wel nabij de Jacques Perklaan en de Willem Klooslaan. B. en W. van Haarlem stellen aan de ge meenteraad voor aan de vereniging tegen de prijs van 23 per vierkante meter in koop af te staan een strook grond, groot ongeveer 4850 vierkante meter. ADVERTENTIE Honderden modellen hangen en staan voor iedereen te kijk in een zee van licht. Laat U ook eens vrij blijvend adviseren voor een ge slaagde keuze bij Dijkstra's toon zalen. Uw eigen leverancier ver zorgt de uitvoering van Uw be stelling. Steek Uw licht eens op bij D ij k verlichtingsornamentenfabriek SPAARNE 65. tegenover Gedempte Oude Gracht voor uw open haard 8.20 per 100 kg KINDERHUISSINGEL 2 - TELEFOON 11979 Kosten: 185.000 doel: opvangen van pieken in gasafname Men taxeert dat in het komende winter seizoen in het leveringsgebied van Haar lem een maximum dagafgifte aan gas van den. Hoewel behalve de eigen produktie 277.000 kubieke meter verwacht moet wor- een grote hoeveelheid gas van de Hoog ovens geleverd kan worden, is dit alles niet voldoende om aan deze vraag te kun nen voldoen. Om stagnatie in de gaslevering te voor komen, wordt reeds onderhandeld over een verhoging van de levering van Hoogoven- gas aan Haarlem met 5 percent van 40.000 op 60.000 kubieke meter per dag). Om pieken in het verbruik te kunnen op vangen, zal teveng noodzakelijk zijn, zo menen B. en W. van Haarlem, over te gaan tot aanschaffing van een propaan-luchtin- stallatie met een capaciteit, overeenko mende met 300.000 kubieke meter gas. Met de aanschaffing en inrichting van zulk een installatie zal een uitgave van 185.000 gemoeid zijn, welk bedrag het college de raad verzoekt te willen voteren. Paasvakantie, dat betekent dus voor vele meisjes-scholieren van Haarlems middel bare scholen: het jaarlijkse schoolhandbal toernooi. De wedstrijden beginnen dinsdag. Dan spelen de jongste meisjes haar poule- wedstrijden. De dag daarop komen de oudste meisjes aan de beurt en voor beide groepen geldt de donderdag als finaledag. Een goede inschrijving maakte, het mogelijk bij de jongste meisjes vier poules van drie in te delen en bij de oudste meisjes drie van drie. Deze indeling is als volgt: Jongste meisjes A: KI. de Vries, Gertenbach, ULO, B'wijk; B: Ketelaar, Gerhard, Hildebrand; C: MHBS, Lorentz, Kennemer; D: R.K. Huishoud, Coornhert, HBS-A. Oudste meisjes A: KI. de Vries, R.K. Huishoud, Bronstee; B: Ketelaar, Kennemer, Gerhard; C: MHBS, Rijkskweek, ULO-B'wijk. Ter gelegenheid van de Paasvakantie geeft het Leids Kindertoneel dinsdagmid dag 3 april om 2 uur een speciale jeugd voorstelling in het Minerva-Theater te Heemstede. Opgevoerd worden de nieuwe avonturen van Bulletje en Bonestaak in het blijspel „Op de Herkules". ZONDAG 1 en MAANDAG 2 APRIL 1956. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 3.30: Consistoriekamer Grote Kerk: Liturgi sche dienst voor slechthorenden. 7: Ds. A. J. Schneider, van Amsterdam, Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 7: Oecumenische dienst. Sprekers: Ds. G. J. Waardenburg, Ds. A. J. Snaaijer, Doopsgez. Pred. en Ds. J. J. van Hille Rem. Pred. Uitvoering v. d. Paas cantate van J. S. Bach, door het Bach- ensemble o.l.v. George Robert. Maandag 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk, Velserstraat. Zater dag 4: Bidstond, Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. R. Bijl. Maandag 9: J. W Jongbloed. Gezinsdienst. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Maandag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Ds. E. Pot. 1030: Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. J. P. van Eijsden Jr. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Haze paterslaan. 4.30: Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. S. H. J. Voors. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: Dhr. D. Boer. Oost. Zomerkade. 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidsestraat. Geen dienst. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne. 10.30 h. Service presidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Deutscher Ev Kirchengemeinde. Waal se Kerk, 20 Uhr: Osterfestgottesdienst. Pfar- rer P. Kaetzke. Alle Dag Kerk. Woensdag 3: Contactbijeenkomst met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking in de Broe derkerk, Parklaan 34. Christian Science, First Churg of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15 Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gem., Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond in de Tempeliersstraat 55 rood. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. v. d. Born, van Huizen. Maandag 10: Dhr. J. v. d. Born, van Huizen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera, Den Haag. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Maan dag 10: Dhr. Th. Dikke, Evangelist te Lei den. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, Voor helmstraat 3. 10: Voorg. A. H. van Gent. 4.30: Ev. A. A. Esmeijer van Amsterdam. Maandag. Geen dienst. Ver. De Vrije Gem., Restaurant Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dhr. E. Frater Smid. Evan. Luth. Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Maandag 9: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgezinde Gem., 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Remonstr. Ger. Gem. 10.30: mej. dr. Herfst. Geref Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. J. P. Geels. 5: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds J. P Geels. Geref. Gem., Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Dnoderdag 7.30: Ds. K. de Gier. Geref. Gem., L Margarethastraat. 10 en 4.3:0: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. v. d. Ketterij. Oud-Geref. Gem., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men- senwijdingsdienst. Donderdag 8.30: Mensen- wijdingsdienst. Baptisten Gem., Begijnhof kapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Ds. J. W. Weenink. Maandag 7.30: Contact avond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: Paasdienst. Dhr. E. Schuurman. 7.30: Samenkomst. Maandag 10.30: Conferentie van verenigende Pinkstergemeenten in Geb. Cultura. Jansstraat 83. 3 en 6: Verschillende sprekers en zangkoren. Vergadering van Ge lovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- sehapsbond, Koudehorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Zaterdag 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gem., Parklaan 21. Zaterdag 10: Prediking. Her steld Apost. Zendingskerk. Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-be- weging, Aula Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele eredienst. O.R.G., Westerhout- park IA. 10.30: Voorganger Ds. N. R. de Jong, Centrum. Iverk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagschool. 5: Kerk dienst. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. 10 en 5: Dienst. Maandag 10: Dienst. Broedergemeente, Parklaan 34. Za terdag geen zangdienst. Zondag 7.45: Ds. H. Schutz. 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zon dagsschool. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuis gel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 10: Hoogmis. Volle Evangelisatiegemeente. Paul Kruger- straat 36. 10: Samenkomst. 5: Opwekkings samenkomst. Maandag 10: Samenkomst. 3: Opennluchtdienst op de Dreef. 7: Slotsa- menkomst. Donderdag 8: Gebedssamen komst. Churg of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p.m. Holly Communion 4 p.m. Vryz. Herv. Gem., Jacobstraat. 10.30: Ds. Héi- dinga. met medewerking van het zangkoor". tadsevangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 Dhr. L. Slappendel van Bodegraven. 7: Ds. Buiten. Woensdag Dhr. J. F. Snoeks. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3, Geb. „Beth-El", 2: Paasdienst, Ev. Fischer, Den Haag. Dinsdag 7.30 Bidstond. Br. N. A. Matray. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Spr. mevr. M. J. v. Saane-Korsten, Heeisum. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst 6.45 Openlucht samenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst. 12: Kindersamenkomst. 4.30: Kindersamen komst. Gem. van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aanbiddingsdienst. 3: Zondags school. 8: Evangelisatiesamenkomst. Maan dag 8: Roosveltstraat 1, Damesbijbelkring annex handwerken. Dinsdag Ged. Oude Gracht 47. 8: Engelse Bijbelstudie o.l.v. F. Worgn, Engels evangelist. Donderdag, Ged. Oude Gracht 47. 8: Évangelisatiedienst.. HAARLEM NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Maandag 10: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Dr. H. v. d. Loos. Jeugdkapel, Schoterweg 10: Zondagsschool. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30: Ds. J Kroon. Maandag 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Oude Kerk. 10: G. H. v.' d. Woord. Maandag 10: J. Kroon. Ver. Doopsgez. Gem., Noorderkapel, Indischestraat. 9.45 en 11: Ds. S. M. A. Daalder. Ned. Prot. Bond, gebouw Berken straat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. J. C. Maris. 5.15 Ds. J. P. Geels. Maandag 10.30: Ds J. C. Maris, Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 55-57. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. H, W. Wierda. Leger des Heils, Soendastraat 42. 10: Inzege ning van jong soldaten. 12: Kinderbijeen komst. 6.45 Openluchtmeeting. 7.30 Verlos singssamenkomst. Maandag 7.30: Uitvoering zang en muziek. Dinsdagmiddag: Gezins bond. Woensdagmiddag film. Stichting „Pe tra", Noorderkapel. Donderdag 8: Dhr. J. Se- vensma van Amsterdam. Dinsdag Maasstraat 8. 8: Bijbelstudie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. Oskamp. 10: Ds. van Dijl. Maandag 10: Zangdienst in sa menwerking met Geref. Kerk. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag. Geen dienst. Zie zangdienst in Kerk Koe- diefslaan. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Maandag 10: Zangdienst in samenwerking met Geref. Kerk. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Doopsgezinde Kring (foyer Minerva). 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7. Ds. D. C. van Wijngaar den, IJmuiden. Maandag 10: Ds. C. Klap wijk en Ds. H. S. J. Kalf, in de Stichtings- kerk. Geref. Kerk 10: Ds. C. Klapwijk, 5: Ds. K. Schouten, Lisse. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 7: Jeugddienst. Ds. G. Snijders. Maandag 10: Ds. Knotterus, Gezinsdienst. van Hielen uit Haarel. Maandag 12345ÓÓ Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Maandag Zangdienst. Chr Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. Maandag 10: Ds. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. J. van Hielen uit Haarel. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. C. Jongeboer. Paaszang- dienst. Maandag 10: Vic. Wolfensbergen, dienst met zondagsschool. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. A. J. L. Bouwmeester. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Bijzonder dienst m. kerkkoor. 10: Ds. H. W. Wierda uit Haarlem. Geref. Kerk. art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Ver leur. Geref Gem. 10 en 4: Ds. Kieboom. Maandag 10: Ds. L. Kieboom. Oud Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesidenst. 9.30 en 3: Lees dienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. HOOFDDORP Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Salverda. 7: Ds. Alma van Amsterdam. Jeugddienst. Maandag 10: vie. L. C. Balié Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 3.30: Ds. P. D. Kuiper van Sasenheim. Maandag geen dienst. Geref Kerk (art. 31) 8.30 Ds. Plooy. 3: Dienst. Maandag geen dienst. Geref. Gem. 10 en 3: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Chr. Geref. Gem. 10 en 7: Ds. Salomons. Maandag 10: Ds. Salomons Doopsgezinde Gem. 10.30: Prop. Posthuma van Amsterdam. VIJFHUIZEN. 10: vie. L. C. Baljé. 7: Jeugd dienst. Ds. S. L. Knottnerus van Hillegom. Maandag 10: Ds. H. P. Swets van Rijk. Geref. Kerk. 10 en 3: dr. Meulrpan. Maandag Geen dienst. ZANDVOORT. Herv. Kerk, Kerkplein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, medew. v. h. kerk koor. 19: Ds. C. de Ru, Paaswijdingsdienst v. d. jeugd. Medew. v. h. kerkkoor. 9.30: Jeugd kapel. Spr. mej. E. M. Hoogland. Kapel Wood- brookers, Bentveld. 10.30: Ds. C. de Ru. Ge reformeerde kerk, Juliananweg. 1010.10: Zangdienst. 10.10: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. 3. J. Dokter van Vogelenzang. Ned. Pro testantenbond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. G. Kroes uit Haarlem. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30: Ds. S. M. A. Daalder van Haarlem. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dins dag 3 april n.m. 3 u. samenkomst in pension Dijkhoffz. Brederodestraat 43. Spreker de neer J. W. van Zeijl. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. H. Stelma. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 1215 jaar in Maranatha, Paas dienst. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A, van Biemen, Herv., van Bent veld. Geref. Kerk, Vijerweg. 9. 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. van Duinen te Wassenaar. Maandag 9.30: Ds. J van Leeuwen van IJmuiden. Vrij Kath. Kerk, Pope,liaan 1. 10.30: Hoogmis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 8: Paas- zangdienst van „De Open Deur", spr. Ds. G. Snijders, van Haarlem. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 19.30: Ds. T B. van Houten, van Aalsmeer. Maandag: Geen dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ka pel. 9: Paasdienst voor jongeren van 12 jaar en ouder. Ds. J. E. Drost. 10.30: Ds. J. E. Drost. 12: Paasdienst voor kinderen van 5- 12 jaar in de Kapel. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., van 's-Gravenhage. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 9 en 10.45 Ds. D. ter Steege. 19: geen dienst. De Toorts. Geen dienst. Maandag. Dorpskerk. 10.30 Ds. W. B. A. Smits van Rotterdam. Chr, Geref. Kerk. Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg. 3.30: Ds. J. P. Geels. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Maandag 10: Ds J. Kroon. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. Maandag 10.30 Ds G. H. v. d. Woord. Vanmorgen is in het Diaconessenhuis aan de gevolgen van wonden, bij een aan rijding opgelopen, overleden. De heer J. J. Kruzeman, gewoond hebbend in een rust huis in het Westerhoutpark te Haarlem. Vrijdagmorgen wilde hij de Wagenweg ter hoogte van het Westerhoutpark oversteken en hij werd aangereden door een zandauto, die met matige gang in de richting Haarlem reed. De heer Kruzeman werd ernstig ge wond naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij vanmorgen is overleden. Gedurende de tweede helft van april treedt het Slowaakse folkloristische ensem ble Sl'uk, nationaal danstheater van de volksrepubliek Tsjeehoslowakije, bestaan de uit meer dan negentig personen, waar onder zangers en musici, in Nederland op. Op 29 april heeft er een voorstelling in het Haarlemse Concertgebouw plaats. De tour nee begint op 13 april in de Houtrusthal in Den Haag. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: C. J. Borst en M. H. v. d. Berg; H. F. B. Lammers en J. A. M. Va- sen: Th. F.' J. L. Heuvelmans en S. Groot; R. M. Klep en M. J. Westerkamp; G. H. Drontmann en H. M. L. Hootsmans: L. Re- mund en H. den Breejen; B. P. Plantenga en W. A. Heijbroek. GETROUWD: J. C. van Nifterik en A. Sluiter; R. K. van Spengen en C. S. A. Muller. GEBOREN: Josephus Johannes Hendricus Maria, z. van H. J. Koehorst en M. W. Krom hout; Paul Nigel, z. v. N. A. Santing D. J. Williams; Louise Cornelia, d. v. G. Ver- rijzer en M. Schuitemaker; Benerictus Fran- ciseus Adrianus, z. van J. A. de Backker en P. H. M. Kompier; Gertrudis Veronica Maria, d. van J. Hulseboseh ^.n V. M. Redeker; Anita Mar ja Alida, d. van G. F. Jasperse en M. Bakker; Jozef Adrianus Maria, z. van G. J. Willemse en C. C. Bakker. OVERLEDEN: Th. W. L. M. de Winter, 74 j., Overboslaan 22; mej. E. C. P. van Aken, 82 j„ Pieter Hooghstraat 2; Wed. C. Broers van. Muijen, 81 j„ Zandvoortselaan 123; D. W. Terlouw. 51 j., Heemst. Dreef; Wed. F. L. J. Kuvener—Zurink. 75 j.: Wed. K. M. Bier boom—de Laat. 82 j.: Wed I. H. M. van der Wegvan Dam. 60 j., Groenendaalkade 6.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15