Agenda voor Haarlem „Vlaggenboom" wordt opgetuigd Nederlandse Opera vertoonde „De Consul" van Menotti 7 Gedroogde Spinnekopjes POTTER'S LINIA Medische verzorging tijdens het weekeinde Emotionele benadering Zeven mille garantie voor orgelconcours Hokken van Speel's dierentuin afgebroken over stijf en distinctie gesproken W II IIHh Sterke Engelse teams de gast van BDHC Examens NS-personeelsraad neemt suggesties vakverenigingen over Nederlandsche Handël-Maatschapp'j, N.V. Scheepvaart ZATERDAG 31 MAART 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In maart. 1950 werd de eerste voorstel ling van de opzienbarende opera „De Con- sUl" Van de in 1911 geboren Italiaanse, doch sinds zijn jeugd in Amerika woon achtige componist Gian-Carlo Menotti in verenigde Staten gegeven. Nog in het zelfde jaar volgden er twaalf niet minder sensationele premières van dit werlc in acht talen, waaronder ook het Nederlands. ,jj het. dan in de Koninklijke Vlaamse Opera, te Antwerpen, in diverse Europese landen. Eindelijk heeft, ook de Nederlandse Opera dit muzikale drama in het reper toire opgenomen, nadat kleinere ensembles reeds latere werken - „Amahl en de nach telijke bezoekersen „De Telefoon" - had den laten zien. Donderdag had in de Am sterdamse Stadsschouwburg (goed bezocht maar lang niet uitverkocht) de eerste uit voering plaats. Er werd gebruik gemaakt van een voortreffelijk zingbare vertaling van Ary van Nierop, die echter in vele ge vallen nauwelijks verstaanbaar over het voetlicht, kwam. „De Consul" speelt zich af in een niet met name genoemde politiestaat: De tot vluchten gedwongen verzetsstrijder John Sorel draagt bij zijn overhaast afscheid zijn vrouw op een visum te vragen voor het- land, waarheen hij zal uitwijken, opdat zij zich. bij hem, kan voegen. Tot krank- zinnigwordehs toe zijn haar pogingen ver geefs. Zij komt niet verder dan tot de balie, waar zij iedere dag opnieuw met nieuwe papieren-om-in-te-vullen wordt afgescheept \ran de consul krijgt zij niet meer te zien dnn een silhouet achter het raam van zijn burea.u. Als John verneemt, dat intussen zijn moeder en zijn zoontje zijn gestorven, komt hij terug om Magda, zijn vrouw, te halen. Om hem van deze levensgevaarlijke stap te weerhouden maakt zij een einde aan haar leven. Doch ook dit is tevergeefs, want de rechercheurs hebben hem bij de uitgang van het consulaat, reeds gearres teerd. Over dit werk, dat grote bijval oogst te, schrijft onze muzikale medewerker Sas Bunge het volgende: Wanneer Magda Sorel in haar radeloos heid vlucht uit de kille ruimte van het consulaat, dat haar en haar man van de vrijheid gescheiden houdt, roept de secre taresse, eindelijk tot enige menselijkheid gekomen, haar na. Drie keer roept zij haar naam: een kreet die ziel krijgt in een lan ge, hoge triller van de violen. En hiertegen doen eerst de fluiten en dan de hoorns een in hoekige sprongen dalende beweging ho ren als een echo door dit voorportaal der vrije wereld, dat wel een ingang maar geen uitgang heeft. ,.De Consul" van Menotti is een drama, verhevigd door de muziek en staat daardoor dichter bij de film dan bij de opera. De componist stelt zijn muzikale middelen in dienst van de handeling op het toneel, maar zijn muzikale instinct be hoedt hem ervoor de handeling alleen te illustreren. dus overbodig met geluid te belasten; reeds bij het ontwerpen van de handeling zijn hem scènes en situaties in gegeven, die de muziek nodig hebben om kleur en betekenis te krijgen. Dit geldt misschien in de eerste plaats voor die fragmenten, waarin de realiteit van magie en droom heenbreekt door de muur van papieren formulieren en forma lisme; in het vierde tafreel, als de gooche laar de wachtenden op een bizarre drie kwartsmaat hypnotiseert, alsmede in het ADVERTENTIE Diedrich Landplaegh, eerbiedwaar dig schout in de 17e eeuw placht een zakje gedroogde spinnekopjes op zjjn borst te dragen. Voortref felijk middel tegen keelpijn en ver koudheid beweerde hjj steeds Wy in de 20e eeuw dragen liever een doosje Potter's Linia bij ons. Een Pottertje op de tong geeft al dadelijk weldadige verzachting bij hoest en keelpijn. POTTER'S LINIA in handige- platte doos jes bij alle Apoth. en Drogisten 55 cent. Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM HEEMSTEDE Zondag Artsen: dr. A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, telefoon 39875 en dr. J. G. M. van Walsem, Brons tee weg 32, telefoon 38377. Wijkverpleging: zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Wits tra at 9, telefoon 34673. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. Maandag: Artsen: dr. A. J. van Ravenswaay, Zand- voorlselaan 70, telefoon 27913 en dr. K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 32, telefoon 29805. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dr. Nanninga, tel. 6220. Nieuw Vennep: dr. Van der Weg, tel. 280. Badhoevedorp: dr. Van Glabbeek. LISSE Artsen: le Paasdag dr. A. J. Duijrnaer van Twist, Herenweg 395, tel. 3453; 2e Paasdag dr. J. M. van Dijk, achterweg 6, tel. 3134. HILLEGOM: Artsen: dr. Van der Kaaden, Hoofdstraat 14, telefoon 5114. Greet Koeman en Jan van Mantgem als Magda en John Sorel in „De Consul" van Gian-Carlo Menotti. zesde, waar een dodenmars klank geeft aan Magda's visioen met de deuren, die nergens heen leiden. De instrumentale tus senspelen verbinden op doeltreffende wijze het ene tafreel met het andere; men blijft op de stroom van het drama meegevoerd. Aan de scènes in het consulaat gaat tel kenmale een kort kwasi-onbenullig mo tiefje vooraf, dat de feitelijke wezenloos heid van het gebeuren typeert, waarvan het gefrustreerde parlando van de secre taresse de logische voortzetting is. Menot- ti's vocale schrijfwijze is over het algemeen een aan de gevoelsinhoud van het woord gebonden recitatief, dat op momenten van heftiger ontlading overgaat in lyriek. In het orkest hoort men enkele grondmotie ven, die symbolisch zijn voor een toer stand: de angst, de bureaucratie, de vrij heid. Een oorspronkelijk werk in die zin, dat het de weg wijst naar nieuwe mogelijk heden voor het muziektoneel, is „De Con sul" niet. De betrekkelijke actualiteit van het gegeven doet er naar verlangen het op een ander plan herspeeld te zien, waar in minder woorden, minder zingen en meer bewegingsexpressie om een meer autono me en „ongehoorde" muziek vragen. De auteur duidt een dergelijke omvorming wel aan in de scène der hypnose, maar verliest ook daar muzikaal de grond niet onder de voeten. Oospronkelijk is het werk echter door de oprechtheid, door de wijze waarop het door verontwaardiging bezield is. De componist maakt gebruik van de middelen die hem ten dienste staan om aan zijn overtuiging stem te geven. Dat hij hierbij zijn Italiaanse afkomst niet ver loochent, zoals bij het afscheid aan de wieg aan het einde van het eerste tafreel, is niet belangrijk, want ook dit is deel van zijn oprechtheid en daarmee van de kracht van zijn werk. Conclusie: „De Consul" heeft iets teveel van het „gemengde bericht" en heeft als zodanig kwaliteiten, die het succes zowel bij traditionele operaliefhebbers als bij hen, wie het te doen is om een door muziek voortgestuwd toneelspel, verklaren. De muzikale leiding van de uitvoering berust te bij Eduard Flipse, die het orkest liet spelen in die korte, flitsende stijl, die Me- notti's „filmische" muziek vereist. Van de solisten viel muzikaal in de eerste plaats Louise de Vries op door de wijze waarop zij de rol van de in haar ambt bevroren secretaresse, bij wie later toch het mede leven doorbreekt, vertolkte. Greet Koeman verleende de rol van dé wanhopige Magda Sorel een grote intensiteit en werd hier voor door het publiek warm gehuldigd. Verder werkten onder anderen mee: Mimi Aarden als de moeder, die helaas slecht verstaanbaar zong, Jan van Mantgem als John Sorel en Chris Reumer als de goo chelaar. Hierbij maakt onze toneelredacteur Da vid Koning nog de volgende aantekeningen. Menotti heeft niet alleen de muziek ge componeerd, doch ook het libretto geschre ven. waarmee hij de Pulitzer Prijs en (in 1951) de jaarlijkse onderscheiding van de New Yorkse toneelcritici verwierf. On danks enkele onmiskenbare banaliteiten en anticlimaxen is deze hulde begrijpelijk in een tijd, die arm is aan waarachtige theaterpoëzie. De melodische muziek is noodzakelijk om door te dringen in de ge bieden, die voor proza onbereikbaar zijn. Deze emotionele benadering van het thema onderscheidt het werk van bij oppervlak kige vergelijking verwante pogingen van intellectuele aard of van de „logische ab surditeit" van de veel objectiever inge stelde Kafka. Dit thema is: het verlies der persoonlijk heid, die verdrinkt in de bureaucratische vloed. Dat dit probleem Menotti na aan het hart ligt is duidelijk. Er spreekt uit zijn schepping een afkeer voor de verne dering van de mens tot nummer en een wens tot behoud van zuiverheid, die hem ook artistiek bezielt, al laat hij zich wel gemakkelijk tot compromissen of effect bejag verleiden. In de enscènering van Wolf-Dieter Ludwig werd de symbolische uiting van deze degradatie in het door hypnose gesuggereerde bal niet werkelijk benauwend, mede door een tekort aan fysieke expressie. Chris Reumer had als de goochelaar een aantal trucs (van de illusionist Crochet) geleerd, die hij voor treffelijk lanceerde, maar zonder de wer kelijkheid te veranderen. De regisseur zorgde voor een uitermate suggestief toneelbeeld tijdens de macabere droomscène tijdens de gasverstikking van Magda Sorel, waarmee echter de overbo digheid van deze onthulling van het mo tief, die in wezen een herhaling van het reeds bekende is, niet werd opgeheven. Overigens heeft hij zich uitgeput in een menigte soms te pathetische details. Ik kan mij een strakkere opvoering voorstellen, die ontstellender zou aandoen. Bijzonder goed was het optreden van Nel Duval als de Italiaanse vrouw. Over het algemeen werden de beste resultaten bereikt, waar de aanwijzingen van Menotti, die zelf de eerste uitvoeringen in Amerika regisseerde, getrouw waren opgevolgd. De décors van Nico Wijnberg, vooral de achterdoeken, droegen veel bij tot het bereiken van de gewenste stemmingen. De handicap, dat men bij de Nederlandse Opera niet het systeem van „type-casting" kan toepassen, werd door hevige concentratie zo goed mogelijk overwonnen. De Commissie Internationaal Orgelcon cours zal, zoals men weet, ook dit jaar weer een orgel-improvisatiewedstrijd en een orgelcursus organiseren. Hoewel de belang stelling voor de in 1955 voor het eerst ge houden zomeracadeanie voor orgel niet ge heel aan de verwachtingen beantwoordde, was bij het einde der cursus de waardering der deelnemers zo bemoedigend, dat de commissie dit experiment voort wil zetten. Zij heeft nu aan de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en aan de gemeente Haarlem om toekenning van een garantie verzocht, die, wat het aandeel van Haarlem bedraagt, in totaal f 7000 zou dienen te bedragen. B. en W. stellen de raad thans voor, ge hoord het advies van de subsidie-commissie en de subcommissie voor muziek, de ge vraagde garantie te verlenen, echter dit in tegenstelling tot vorige jaren via de stichting „Haarlems Bloei', die als rechts persoon het werk van de Commissie Inter nationaal Orgelconcours draagt. Op de gemeentebegroting voor het lopen de dienstjaar is reeds f 2000 voor dit doel uitgetrokken. Zoals wij reeds bericht hebben is vrij dagmorgen een tweede zending dieren een eland-antilope, een wisent, een lama, twee bruine kamelen en twee olifant schildpadden uit Speel's dierenpark in Bloemendaal naar Tilburg geexpediëerd, waar de dieren zijn ondergebracht in het natuurdierenpark. De heer Speel kan nu de hokken en hekken voor 15 april af breken, waartoe de gemeente Bloemen daal hem verplicht heeft. Het grootste deel van de afbraak is reeds verricht. Er blij ven echter nog dieren op Lindenheuvel in Bloemendaal achter, zoals witte kamelen, lama's bantengs en zwarte zeboe's. Boven dien zullen een bant eng en een witte zee boe in de eerstvolgende weken voor ge zinsuitbreiding zorgen. Alle dieren die thans elders zijn ondergebracht, blijven eigendom van de familie Speel. Een uit zondering hierop zijn de vier herten en twee lama's, die verkocht zijn naar Pur- merend, waar een nieuw hertenkamp wordt gesticht. ADVERTENTIE De kous, die blijft voldoen! lila 20 denier f. 4,50 rood 30 denier f. 4.901 groen 15 denier f. 5.25 blauw 60 denier f. 5.25? AGENT: LV D. NAP AMSTERDAM TEL 95060 Het internationaal hockeytoumooi in Bloemendaal van BDHC is vrijdag begon nen. Op deze eerste toernooidag werden bij BDHC acht wedstrijden gespeeld. Denemar ken toonde zich de zwakste ploeg met twee nederlagen van zesnul. De belangrijkste wedstrijd was ongetwij feld die tussen BDHC en het Engelse Northamptonshire team (12), dat eerder van het Schotse Caledonians met viernul won. Mej. Dekker maakte het enige doel punt voor BDHC, dat oe gelijkmaker was nadat de Engelsen met de rust leidden door een ingeslagen korte hoeksiag van midihalf Dorothy Moffet. BDHC was zeker met haar uitstekende achterhoede niet de mindere van het North amptonshire team, maar in de afwerking waren de Bloemendaals speelsters te traag. Daar tegenover stond het zeer hoge tempo en het goede samenspel van de gasten. Opvallend goed spel werd ook gezien van de Hibernians, een team dat men moet zien als het vertegenwoordigende na tionale elftal van Ierland. Deze ploeg won tweemaal met zes nul, achtereenvolgens van Deventer en van Denemarken. Op maandag treden de Ierse dames in het veld tegen het Nederlands dames hockey-elftal. Op dezelfde dag speelt eveneens het Hol land Touring team, dat op 10 april de tournee van vier maanden naar Australië begint. Southend Ladies won' vrijdag met drie een van BDHC II en met achtnul van BDHC III, waarbij de Engelse hegemonie duidelijk merkbaar was. De uitslagen van de acht wedstrijden van vrijdag luidden: BDHC I—Denemarken 6—0: BDHC I— Northamptonshire 12; Northamptonshire Caledonians 40; BDHC IISouthend Ladies 13; BDHC IIISouthend Lad'ies 08; DeventerHibernians 06; Dene markenHibernians 06; DeventerCale donians 43. Utrecht. Geslaagd voor het kandidaats examen Ned. Recht: L. W. de Valk, Nun- speet; K. J. van de Zande, De Bilt; H. van Roosmalen, Utrecht; mej. C. M. Molema. Utrecht; G. Meihuizen, Leiden; J. Pruim, Hilversum; G. A. Walkate, Utrecht. Apothe kersexamen: mej. N. Weiffenbach, Den Haag; G. J. Mulder, Oldenzaal. Doctoraal examen Geneeskunde: C. A. Drogendijk, Dordrecht; A. D. Zijderveld, Utrecht. Semi-artsexamen: R. J. F. Janssen, Roosendaal; M. J. Tapper man, Utrecht; zuster M. J. van de Zee, Utrecht; arts-examen: H. H. Heijmans, Utrecht, A. Th. M. Peters, Lobith. De personeelsraad der Nederlandse Spoorwegen heeft d'ezer dagen de onder handelingen over d<e loonpolitiek en de be slissing van de regering besproken. Met al gemene stemmen heeft de raad besloten de suggesties van de besturen van de erkende vakverenigingen, vertegenwoordigd in de personeelsraad, over te nemen; daardoor is een eensgezind optreden ter zake van de drie erkende vakverenigingen verzekerd. ZATERDAG 31 MAART Minerva: „Leven in de brouwerij", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Paiace: „De zoon van Skidibad", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio; „From here to eternity", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „De robijnen van de Birmaprins", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „De vrolijke vagebond", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Piraten van Tri poli", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouw burg: 8 uur, De Nederlandse Comedie geeft een opvoering van „De Koppelaarster". ZONDAG 1 APRIL Lido: „Ivanhoe", 14 jaar, 11 uur. „Door liefde onteerd", 18 jaar, 23.30 uur. Minerva: „Leven in de brouwerij", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De zoon van Sindbad", 14 jaar, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „From here to eternity", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. „Hansel en Gretiel", alle leeft., 11, 2 en 4.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De robijnen van de Birmaprins", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Tom en Jerry" (tekenfilms), 10.30 uur. „De vrolijke vagebond", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur Frans Hals: „Piraten van Tripoli", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, De Nederlandse Comedie geeft een opvoering van „De Koppelaarster". Nieuwe Kerk: 7 uur, Oecumenische dienst met uitvoering van de Paascantate van Joh. Seb. Bach door het Haarlems Bachensemble o. 1. v. George Robert. Zuiderkapel: 10 uur, Dienst o. 1. v. Ed. W. Pera, 5 uur: dienst o. L v. ds. J. Visser en 8 urn-: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Jacques Teeuwen. MAANDAG 2 APRIL Palace: „De reis van het koninklijk paar naar de West" en „Prinses Beatrix 18 jaar", 10 en 11.30 uur. Minerva: „Leven in de brou- werij'\ alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „De zoon van Sindbad", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „From here to, eternity", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. „Han sel en Gretel", alle leeft., 11, 2 en 4.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Roxy: „De robijnen van de Birmaprins", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Tom en Jerry" (tekenfilms), 10.30 uur. „De vrolijke vagebond", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Piraten van Tripoli", 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, De Nederlandse Comedie geeft een voorstelling van „Van de brug af gezien". Zuiderkapel: 10 uur. dienst o. 1. v. Th. Dikkes. Gebouw „Cultura" 10.30. 3 en 6 uur, Conferentie van de Verenigde Pinkstergemeenten met medewerking van zangkoren en de Pentecostal Sisters. Spre kers: C. Neeser en A. Muller. Begijnhofkapel: 8 uur, Interkerkelijke samenkomst. Zang- dienst van 7.30 uur af. DINSDAG 3 APRIL Minerva: „Leven in de brouwerij", alle leeft., 8.15 uur. Palace: „De zoon van Sind bad", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Zes vrouwen en één man", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: From here to eternity, 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Hansel en Gretel, alle leeft., 11 en 2.15 uur. Lido: „Lady and the tramp", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan en de Wazuri-diamanten", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Tom en Jerry" (tekenfilms), 10.30 uur. „De vrolijke vagebond", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Piraten van Tripoli", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Minerva-theater: 2 uur, Het Leids kindertoneel geeft een opvoering van „Op de Hercules" met Bulletje en Bonestaak. ADVERTENTIE ,De bank regelt mijn zomervakantie" Voor buitenlands geld en reischeques ga ik altijd naar mijn bank, de Nederlandsche Handel-Maatschappij. Deze maakt het mij zeer gemakkelijk, want ook mijn reisbagage- en ongevallenverzekering wordt door haar verzorgd. Hebt u ook al een exemplaar van de reisfoMer van de N.H.M. met tal van praktische wenken? Deze folder >s gratis verkrijgbaar. ALLE BANKZAKEN OVER DE GEHELE WERELD AGENTSCHAP HAARLEM Spaarne 56 - Tel. 13990, 13998, 13999 en 11896 met kantoren te Haarlem-N. (Rijksstraatw. 43) Heemstede (Binnenweg 91), Ovcrveen (Bloemend.weg 299) Algenib, 29 te Suez. Alphacca, 28 v. Vitoria n. New York. Abbekerk, 1-4 te Port Said verw. Aludra, 31 te Bhavnagar. Ampenan, 30 te Corpus Christi. Amstelland, pass. 30 Ouessant n. St. Vincent. Agamemnon, 30 v. New York n. Curagao. Aldabi, 30 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alpherat, 30 te Norfolk. Angolakust, 31 te Lagos. Amstelkroon, 29 740 m. w. St. Vincent n. Gibral. Askot, 20 te Bilbao. Argos, 30 te Tel Aviv. Albireo, 30 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Algenib, 31 v. Port Said n. Genua. Blitar, 31 te Padang. Borneo, 31 te Tj. Priok. Bussum, pass. 29 eil. Masira n. Continent. Bintang, 30 v. Semarang, 31 te Surabaja. Bandjermasin, 29 v. Oosthaven, 30 te Tj. Priok verw. Barumun, 30 1e Falfak. Britsum, 29 430 m. n.o. Flores Az. n. Key West. Camitia, 29 te Stockholm. Castor, 29 te Jacksonville. Camerounkust, pass. 30 Finisterre n. Dakar. Cistula, 30 te Singapore. Caltex Utrecht, 30 v. Port Said n. Rotterdam. Cleodora, 30 v. Miri n. Singapore. Corilla, 5-4 te Geelong verw. Crania, 29 te Calcutta. Cradle of Liberty, 2!) 70 m. o. Malta n. Pt. Said. Caltex Leiden, pass. 31 Gibraltar n. Rotterdam. Diemerdijk, 29 te Portland Oreg. Dordrecht, 29 te Birkenhead. Duivendijk, 29 te San Francisco. Dorestad, 30 te Liverpool verw. Delft, 31 te Curagao. Eemland, pass. 28 St. Paulsrock n. Recife. Elizabeth B. 30 te Bermuda. Eos, pass. 30 Finisterre n. Wismar. Esso Amsterdam, pass. .30 n. Malta n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 30 Bizerta n. Sidon. Esso Nederland, 30 te Fawley. Erinna, 30 v. Chittagong n. Pladju. Ena, 3-4 te Curagao verw. Esso Nederland, 29 190 m. z.z.w. Ouessant, 30 te Fawley verw. Friesland KRL, 30 v. Marseille n. Rotterdam. Gaasterkerk, pass. 30 Finisterre n. Antwerpen. Gadila, 30 v. Port Moresby n. Port Darwin. Graveland, pass. 30 Kaapverd. eil. n. Las Palmas. Garoet, pass. 30 Sabang n. Madras. Guineekust, 29 v. Cape Coast n. Winneba. Gaasterkerk, pass. 31 Ouessant n. Antwerpen. Gordias, 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Grootekerk,, 31 te Hamburg. Hathor, 29 te Sevilla. Haarlem, 30 te Amsterdam. Heemskerk, 31 te Rotterdam. Indrapoera, pass. 30 Messina n. Port Said. Isis, 1-4 v. Hamburg te Rotterdam verw. Java, pass. 30 Malta n. Port Said. Jupiter, pass. 29 Gibraltar n. Amsterdam. Kalinga, pass. 28 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Keizerswaard, 29 te Curagao. Kellia, 28 v. Rotterdam n. Gothenburg. Katelysia, 30 v. Port de Bouc, 4-4 te Port Said verw. Kota Agoeng, 30 te Suez. Kryptos, 30 v. Djibouti n. Abadan. Kermia, 31 te Pta. Cardon. Kinderdijk, 31 te Norfolk. Korenia, 30 v. Rotterdam n. Stockholm. De zestien meter hoge larix-mast, die al en kele dagen op het Houtplein stond en gisteravond in volle kaalheid reeds in het licht van schijnwer pers, is vanmorgen vlaggenboom gewor den. De vlaggen, die spiraalsgewijs rondom de mast zijn beves tigd, zijn beurtelings oranje, rood, wit en blauw. De topvlag is 1.75 meter lang, de onderste vlag is 3.75 meter lang. Ondanks de korte voorbereidingstijd, is het de heer Dorre- steyn dus toch gelukt de vlaggen gemaakt te krijgen, zodat de Haarlemmers, en ver moedelijk ook reeds vele buitenlanders tijdens de Paasdagen het feestelijk, aanzicht van de vlaggenboom hebben. Kabylia, 1-4 te Geelong verw. Kalinga, 31 te Rotterdam verw. Kalydon, 30 te Rotterdam verw. Kenia, pass. 30 Perim n. Rotterdam. Kermia, 31 te Maracaibo verw. Khasiela, 10—12 april techn. proefvaart. Kopionella, 3-4 te Curagao verw. Koratia, 29 420 m. z.o. Christmas eil, 4-4 te Miri verw. Korenia, 29 v. Rotterdam n. Oslo. Korovina, 29 te Rotterdam verw. Kota Baroe, 30 te Rotterdam. Lissekerk, 28 v. Rotterdam n. Basrah. Lawa, 29 te Los Angeles. Lindekerk, 31 te Genua. Lemsterkerk, 30 v. Marseille n. Port Said. Lombok, 31 te East-Londen. Liberty Bell, 30 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Langkoeas, 29 450 m. w. Bombay n, Tj. Priok. Lutterkerk, pass. 29 Aden n. Port Said. Malvina, 29 te Miri. Mapia, pass. 28 Kp. Guardaful n. Belawan. Marisa, 29 te Freetown. Malea, 30 te Singapore. Merwede. 29 v. Takoradi n. R'dam via L. Palmas. Modjokerto, 30 v. Zeebrugge n. Port Said. Macuba. 29 te Sorong verw. Maleo, 31 te Singapore verw. Minjak, 29 v. Palopo n. Posso. Mirza, 3-4 te Suez verw n. Perz. Golf. Nias, 28 te Rastanura. Nieuw Amsterdam, 28 v. New York n. South.ton. Notos, 29 v. Wismar n. Amsterdam. Oranjefontein, 29 te Kaapstad. Oranje, pass. 29 Perim n. Suez. Osiris, 28 v. Santiago de Cuba n. Philadelphia. Oldekerk, 31 te Sydney. Oostkerk, 30 v. Boulogne n. Rotterdam. Overijsel, 31 te Manilla. Osigli, 30 t, Tj. Priok. Omala, pass. 29 Westkust Sardinië n. Malta. Ouwerkerk, 31 v. Singapore n. Bangkok. Prins Philips Willem, pass. 28 Las Palmas n. Le Havre. Purfina Nederland, pass. 28 Tunis n. Portland. Poelau Laut, pass. 30 Minikoy n. Djeddah. Poseidon, 30 te Houston. Prins Willem George Frederik, 31 te Halifax. Pendrecht, 30 v. Rastanura n. Mena Al Ahmadi. Prins Maurits. 31 te Rotterdam. Ridderkerk, 29 te Durban. Roebiah. 31 te Los Angeles Rondo, 29 n.w. Perim n. Suez. Schiedijk, 29 te New York. Senegalkust, 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Sommelsdijk, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Salatiga, 30 te Singapore. Schouten, 30 v. Singapore n. Semarang. Stanvac Talang Akar, 29 v. Sungeigerong, 3-4 te Port Swettenham verw. Sliedrecht, 30 v. Isle of Grain n. Banias. Stad Vlaardingen, 30 v. Vlaard. n. Hampt. Roads, Statue of Liberty, pass. 30 Finisterre n. Mena A1 Ahmadi. Straat Malakka, 29 v. Singapore te Tj. Priok. Samarinda, 31 te Beira. Stad Amsterdam, 29 100 m. z.w. Scillys naar Hampton Roads. Stad Arnhem, pass. 29 Madeira n. Hamburg. ton Roads. Sunetta, 29 Rangoon. Sabang, 30 te Surabaja. Sibigo. 30 te Jesselton. Schelpwijk, 30 v. Bona n. Perzische Golf. Stad Dordrecht, 30 te Ceuta. Stad Haarlem, 29 470 m. n.o. Flores Az. n. Hamp- Seven Seas, 30 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Slamat, 30 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Tjisadane, 29 te Kaapstad. Talisse, pass. 30 Minikoi n. Djibouti. Tomini, pass. 30 Perim n. Belawan. Tjisondari, 29 v. Melbourne n. Adelaide. Tankhaven 3, 30 te Penang. Tiberius, 29 540 m. w.zw. Madeira n. Paramaribo. Tankhaven 1, 30 te Tj. Ubang. Tjibanjet, 31 te Tj. Priok verw. Talisse, pass. 30 Minikoy n. Djibouti. Trajanus, 30 v. Amsterdam n. W.-Indië. Van Noort, 31 te Melbourne. Vasum, 29 150 m. o. Algiers n. Mena A1 Ahmadi. Van Neck, 30 te Penang. Waal, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Woensdrecht, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Waibalong. 30 te Ampenan. Willem Ruvs, 29 v. Colombo n. Belawan. Zeeland SSM, 31 v. Methil o. Rotterdam. KLEINE VAART Antares, 29 v. Hamburg te Ticngemeten. Amstelborg, 30 v. Duinkerken te Rotterdam. Arctiv, 29 v. Londen te Rotterdam Aeneas, 29 45 m. n. Oran n. Rotterdam. Alcetas, 29 110 m. z.z.w, Ouessant n. Rotterdam Alja, 30 te Delfzijl n. Brunsbüttel. Atlas. 30 v. Napels n. Tel Aviv. Bab T, 29 v. Rotterdam n. Nantes. Birmingham, 29 v. Grangemouth te Rotterdam. Boreas, 29 70 m. n.o. Ceuta n. IstanbuL Breda, 29 te Emden. Castor, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Curasao, 29 v. Londen te Rotterdam. Charis, 30 te Amsterdam. Diannel, 30 v. Delfzijl te Goole verw. Equator, 29 v. Le Havre te IJmulden, Export 2, 29 v. Londen te Rotterdam. Eljo, 29 v. Port Lyautey n. Malta. Fortuna, 30 v. Goole te Rotterdam. Fraternite, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Gaasterland, 29 v. Rotterdam n. Harlingen. Hado, pass. 29 Vlissingen n. Southampton. Heilo, 30 v. Mistley te Rotterdam. Hans. 29 te Par, Haarlem, 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hector. 30 te Rotterdam. Hera, 29 v. Amsterdam n. Curagao. Ida D, 2.9 v. Silloth, 30 te Barry verw. Ilias, 28 v. Lissabon n. Barcelona. Jason, 30 te Antwerpen. June, 30 te Purmerend. Joost, 29 v. Bayonne te Lowestoft. Julia Mary. 29 rede Leixoes. Kaap Falga, 28 v. Goole n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 27 v. Swansea n. Amsterdam. Luna. 30 te Rotterdam. Lydia, 29 v. Dordt te Rotterdam. Maasborg, 29 v. Bremen te Gent. Midas. 28 v. Catania n. Messina. Morag, 29 v. Ardrossan te Gent. Maria Theresia, 29 v. Port Talbot n. Scharzen- hütten. Maria Theresia, 29 v. Port Talbot n. Schwarzen- Mera, 29 v. Ilheos te Rotterdam. Notos, 29 v. Wismar n. Amsterdam. Nero, 28 v. Bari te Amsterdam. Ophidia, 29 v. Rotterdam n. Gibraltar. Orestes, 30 te Antwerpen. Pavo, 27 v. Goole n. Gijon Mussel. Ponza, 29 v. Bordeaux te Londen. Phidias, 30 v. Rotterdam n. Gibraltar. Plato, 31 te Amsterdam. Rose Marie, 29 v. Rotterdam n, Terneuzen. Realty, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Stella Maris, 29 v. Rotterdam n. Kopenhagen Spirit, 30 v. Portsmouth te Rotterdam. Senior, 30 v. Stettin te Londen verw. Trianca, 29 v. Sanesteban te Rotterdam. Triton, 30 v. Par te Rotterdam. Twee Gebroeders, 29 v. Rotterdam n. A'dam. Tilly, 29 v. Sables d'Olonnes n. Bordeaux. Urm a jo, 30 v. Parkington te Rotterdam. Vrijburgh, 30 v. Londen te Rotterdam. Westerdok, 29 v. Londen te Amsterdam. SLEEPVAART Nestor, 28 te Hendrik Ido Ambacht.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9