WERKSTER Vrouwelijk zowel als Mannelijk personeel f 100 beloning Amsterdamse Beurs Trappen All-round Schilder 15 Scooter reed bromfietser aan Catharina van den Berg vanmorgen gecremeerd „Musicorda" speelde voor ouden van dagen Rocus van Yperen gewond bij auto-ongeluk Grace Kelly met familie naar Monaco vertrokken In Algerije sneuvelden weer honderd rebellen Lacoste eerstdaags naar Parijs Toch cassatie in de zaak Anneke Beekman Grensincident bij Gaza: drie Israëliërs gedood Algemeen debat in Londen over ontwapeningsplannen Malenkov eert Marx met het leggen van een krans Sultan van Marokko met Franco in conferentie Wetsontwerp opheffing unie bij parlement ingediend Ongeluk met gestolen auto; bestuurder gevlucht Scheepvaart De Klompencentrale Goed onderh. WOONHUIS Voorjaars- en Zomerkleding ADVERTEERT IN DIT BLAD ofme/ica ^ANDERHOOG HUIDVERZORGING Of/ m&dcscAe. fasts PONDER D AG 5 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 £en fraaie, nachtelijke opname van een enorm transport in Los Angeles. Een deel van een gigantische windtunnel gaat op weg naar de plaats van bestemming. Gisteravond omstreeks half zes is de 30- iarige H. W. uit Zandvoort, die een brom fiets bereed, bij de kruising tussen Heren weg en Zandvoortselaan in Heemstede, aangereden door een scooter. De brom fietser, die de Zandvoortselaan wilde in rijden en eerst twee auto's had laten pas seren, werd 't uitzicht ontnomen en hij werd vervolgens aangereden door de scooter, die uit de richting Haarlem kwam. De man werd gewond aan zijn rechterbeen. Een lange stoet belangstellenden is he denmorgen getuige geweest van de crema tie van mevrouw Catharina van den Berg- Dikmans, in leven oprichtster en voorzit ster van de afdeling Haarlem van de Vrou wenbond van het N.V.V. De baar, over dekt met de vlag van de Vrouwenbond en voorafgegaan door de vlag van de Partij van de Arbeid, werd tussen een erehaag van leden van de Haarlemse afdeling van de Vrouwenbond de aula binnengedragen, waar op het orgel „Aan de strijders" van D. Troelstra klonk. De landelijk voorzitster van de Vrou wenbond, Nel Kranenburg, die als eerste het woord voerde, zei onder meer, dat de hoeveelheid werk, die de overledene ten bate van de bond heeft verricht, niet bij benadering te schatten is. „Vanaf de op richting van de Haarlemse afdeling heeft zij haar schouders onder het ontzaglijk moeilijke werk gezet; zij heeft de afdeling opgericht, in stand gehouden en uitge breid. Wij zullen haar niet licht vergeten". Mevrouw Ter Horst, sprekend namens het bestuur van de afdeling Haarlem, zei onder meer, dat de afdeling door het over lijden van de zozeer gewaardeerde voor zitster min of meer een schip zonder stuur is geworden. „We zullen met vereende krachten trachten de moeilijkheden op te lossen". Mevrouw Ter Horst dankte de overledene voor al haar vriendschap, goed heid en medeleven. De voorzitter van de Haarlemse bestuur- dersbond de heer P. Voskuilen was van mening, dat het in het bijzonder aan me vrouw Van den Berg te danken is geweest, dat de moeilijkheden, die zich bij de op richting van de Vrouwenbond in Haarlem voordeden, zijn opgelost. Hij schetste, hoe veel belangrijk werk de overledene heeft verricht, onder meer voor het t.b.c.-fonds, voor de kinderen en voor de bejaarden. „Wij zullen steeds in herinnering houden hetgeen zij voor ons gehele volk heeft ge daan'. Namens de algemene bedrijfsbond meu""- 'bilering- en houtbedrijven sprak de heer H. Scholten, mevrouw E. Smitz-Peper na mens de federatie Haarlem van de P.v.d.A. en de heer G. Boerhorst namens vrienden en,bekenden uit kringen van de A.J.C. ent het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Ook de heer J. W. Albers, een huisvriend, sprak enkele waarderende woorden. De baar daalde onder de klanken van „Eens" van Otto de Nobel. Diens „Morgen rood" werd gespeeld toen de aanwezigen, onder wie de voorzitter van het N.V.V. de heer H. Oosterhuis, het gebouw verlieten. De Haajiemse muziek-, zang- en toneel vereniging „Musicorda" heeft zich in be trekkelijk korte tijd in stad en omgeving oen uitstekende reputatie verworven door de spontane manier, waarop zij geregeld voor bejaarden en zieken de gewenste ont spanning verzorgt. En dit alles, zonder ook maar het geringste bedrag voor gemaakte onkosten in rekening te brengen. Deze voorstellingen hebben inmiddels het kroon- getal tweehonderd al weer overschreden, op welk heuglijke feit door de afdelings voorzitter van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen woensdagavond in ge- houw St. Bavo met grote waardering de aandacht werd gevestigd. Dit geschiedde voor de aanvang der opvoering van een Programma, dat wegens de grote belang stelling bi.i de leden dezer bond. nu reeds voor de tweede keer moest worden her haald. Deze belangstelling en waardering van zieken en bejaarden is allerminst zonder roden. „Musicorda" mag immers een enthousiast ensemble worden genoemd, waarvan de leden onder leiding van de heer Ab Douwes hun muzikale liefhebberij met plezierige resultaten beoefenen. Uiter aard blijven het. allen amateurs, maar zij zo verstandig zich geheel tot het popu laire genre te bepalen. Het goed bezette dameskoor vormt met het. muziekensemble ?on zeer behoorlijke combinatie, waarbij dan nog enige solisten de gewenste variatie voor hun rekening komen nemen. Alleen Hikt het ons gewenst dat de vocalisten zich hij hun optreden af en toe enige beperking "Pleggen. Nu gebeurde het meermalen dat hun stemvolume de zang van het koor volledig overheerste, hetgeen toch stellig de bedoeling niet kan zijn. Het voor de Pauze ongevoerde schetsje ..De behanger" verwierf wel een groot lachsucces, maar kon toch de conclusie niet verhelen, dat toneelspelen bij dit ensemble allerminst de sterkste zijde vertegenwoordigt. Na de pauze werd het programma geheel meenomen door de Donaustroom-show", e*n soort revue, welke zich afspeelt aan hoord van een schip met vakantiegangers. Ook deze show bestond weer uit een reeks bekende Weense melodieën en andere wijs jes, die door Ab Douwes van verbindende teksten waren voorzien. Deze vrolijke tafe relen verkregen nog meerdere fleur door een ballet onder leiding van mejuffrouw R. Turkenburg. Het publiek in de uitste kend bezette zaal heeft voortdurend blijk gegeven van een grote waardering voor deze uitvoering, die meermalen met spon tane „open doekjes" werd beloond. De directeur van de Koninklijke Mili taire Kapel, de 41-jarige majoor R. van Yperen, die vannacht met zijn auto over de Koningin Wilhelminalaan te Voorburg in de richting Den Haag reed, werd ge dwongen plotseling naar links uit te wij ken voor een bestelauto, die met grote snelheid uit de Van Naeltwijckstraat kwam. Hij reed hierdoor tegen een betonnen mast van de Blauwe Tram. De heer Van Yperen brak de rechterarm en kreeg bo vendien verschillende hoofd- en schaaf wonden. Hij moest naar het Militair Hos pitaal worden overgebracht. Zijn auto werd zwaar beschadigd. De tramleiding raakte defect. De bestuurder van de bestel auto trok zich van het ongeval niets aan en reed door. De commissaris van politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeval zich te willen melden bij de verkeersdienst van de politie, Parkweg te Voorburg. De Koningin en Prins der Nederlanden zullen zich ter gelegenheid van het huwe lijk van Zijne Doorluchtige Hoogheid de Prins van Monaco en mejuffrouw Grace Kelly laten vertegenwoordigen door jhr. mr. W. E. van Panhuys, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, directeur van het protocol en chef van het kabinet, van de minister van Buitenlandse Zaken. Grace Kelly is met het schip de „Con stitution" uit New York in dichte mist naar Monte Carlo vertrokken. Zij werd be stormd door verslaggevers en cameralieden en moest tenslotte door de politie worden ontzet. Haar ouders en nabije verwanten kwamen onder politiegeleide aan boord. Door haar huwelijk zal zij onderdaan wor den van Monaco, maar dat zal haar Ameri kaanse staatsburgerschap niet beïnvloeden. Zij zal dubbele nationaliteit hebben. Op de vraag of zij een kroon zou dragen ant woordde Grace: „Zeker niet". Behalve door haar ouders, broer en zuster, werd Grace vergezeld door tachtig bruidsmeisjes en bloemenmeisjes. ALGIERS (Reuter/A.F.P.) -In Algerije zijn dinsdag en woensdag meer dan hon derd opstandelingen gesneuveld. Belang rijke hoeveelheden wapens werden buitge maakt. Een wapendepot en documenten vielen in handen der Franse troepen. Woensdagochtend heeft een brand de „vlooienmarkt" van Oran verwoest. Twee verbrande lijken van marktkooplieden, die in hun slaap verrast werden, zijn geborgen. In de stad Constantine waren woensdag alle mohammedaanse winkels gesloten. Verzetslieden zouden des nachts de winke liers bevolen hebben hun winkels te sluiten. Intussen blijven versterkingen Algerije binnenstromen. Woensdag zijn 981 jonge Franse dienstplichtigen per schip in Algiers aangekomen. Robert Lacoste, de in Algiers residerende Franse minister, vertrekt eerst daags naar Parijs om met premier Mollet de kwestie van nog meer troepen voor Algerije te bespreken. In deze week zullen per dag vierduizend man nieuwe troepen aan land komen. Langs de kust patrouilleren 23 oorlogs schepen. Voor het einde der week zal een eskader Mistral-straaljagers uit Orange, in het zuiden van Frankrijk, naar Algerije vliegen. Overval Opstandelingen hebben bij Gafsa in zuid- Tunesië drie auto's overvallen en vier Europese inzittenden ontvoerd. De andere inzittenden van de wagens lieten zij onge moeid. Twee van de auto's werden in brand gestoken. De reizigers die ongemoeid gela ten werden, werden door een patrouille van de politie aangetroffen toen zij te voet op weg waren naar Gafsa. Drie der ont voerden werden vermoord teruggevonden. In de mohammedaanse wijken van Casa blanca in Marokko heeft de politie uitge breide razzia's uitgevoerd en een twintig tal arrestaties verricht. Wapens, vracht wagens en grote hoeveelheden gestolen goederen werden in beslag genomen. Naar verluidt zijn 25 Marokkanen uit de gevan genis van Casablanca ontsnapt. Betoging In Tripolis, de hoofdstad van Libië, heb ben tweehonderd jongeren, voor het me rendeel studenten, een protestbetoging ge houden tegen de Franse politiek in Algerije en tegen een aanslag, die onlangs is ge pleegd op de Egyptische ambassade te Parijs. Voor het gebouw van de Franse ambassade kwam het tot een treffen met de politie, die de betogers met hulp van versterkingen verspreidde. De eerste advocaat van de gezusters G. M. L. van M. en E. M. van M., mr. M. M. G. Th. de Kort uit Bussum heeft, naar eerst nu bekend wordt, cassatie aangete kend tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij de dames respectie velijk werden veroordeeld tot drie en zes maanden gevangenisstraf. Tegen de ex pleegmoeder van Anneke Beekman, mevr. G. M. L. van M., werd door het hof bevel gegeven tot onmiddellijke gevangenneming. Beide dames en het meisje zijn nog steeds voortvluchtig. Mr. De Kort is sedert 1948 advocaat van de gezusters Van M. Door ziekte was hij verhinderd als hun raadsman bij de behan deling der zaak voor de rechtbank op te treden. Toen en bij het hof trad mr. F. J. M. Nederveen uit Roermond als hun raads man op. Ook de derde veroordeelde in deze zaak, de vertegenwoordiger C. J. F. B. uit Voor schoten, de vroegere pater A. heeft tegen het hem opgelegde vonnis, twee maanden met aftrek, cassatie aangetekend. De pro cureur-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam is, gelijk al eerder werd bericht, niet in cassatie gegaan,. De zaak zal dus over enige tijd voor de Hoge Raad der Ne derlanden in Den Haag dienen. JERUZALEM (Un. Press) Aan de Egyptisch-Israelische grens bij Gaza heeft weer een grensincident plaatsgehad, waar van, zoals gebruikelijk, twee tegenstrijdige lezingen worden gegeven. Van Israëlische zijde heet het, dat drie Israëliërs zijn ge dood bij een artillerieduel, dat ontstond nadat Egyptische posten het vuur openden op een Israëlische patrouille, die ruim schoots op Israëlisch gebied was. Volgens een Egyptische woordvoerder was het vuur geopend uit Israëlische stel lingen. Egypte heeft bij de wapenstilstands commissie geprotesteerd. De Israëlische UNO-delegatie heeft te New York verklaard dat de Israëlische verliezen te wijten zijn aan „de weigering van premier Nasser om opdracht te geven tot een staking van het vuren. De Israëli sche delegatie zei dat de aanval „sterk af steekt bij de vredesprëdikingen van de Egyptische UNO-gedelegeerde". In Djeddah (Saoedi-Arabië) is officieel bekend gemaakt dat Saoedi-Arabië mili taire straalvliegtuigen van Egypte koopt en dat het eerste eskader verleden maand is geleverd krachtens het door beide landen gesloten militaire verdrag. Egypte krijgt op het ogenblik MIG-straaljagers en Iljoesjin bommenwerpers en heeft een aantal ver ouderde Britse straaljagers. Personeel van de Saoedi-Arabische lucht macht wordt gedeeltelijk opgeleid door Amerikanen in de luchtbasis Dhahran in het oosten des lands. Enkele Officieren krijgen een opleiding in de Verenigde Staten. LONDEN (Reuter-UP) Op de ontwape ningsbesprekingen te Londen is een alge meen debat gehouden over de verschillende voorgelegde projecten. De Britse afgevaar digde Nutting stelde vragen over het Sovjet russische plan aan de Sovjet-gedelegeerde Gromiko. doch verkreeg geen bevredigende antwoorden. Gromiko stelde op zijn beurt vragen aan dè Amerika^an^è gedelegeerde Stassen over de nieuwe Amerikaanse voor stellen. Gromiko's vragen werden van' Amerikaanse zijde „belangrijk en scherp zinnig" genoemd. Nutting heeft Gromiko verzocht duidelijk zijn bezwaren te willen formuleren tegen het Frans-Britse voorstel. Stassen zal Gromiko vandaag beantwoor den. President Eisenhower heeft op zijn we kelijkse persconferentie in Washington ge zegd. dat het grote geschilpunt tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie is dat het Kremlin eerst de bewapening wil be perken en daarna een doelmatig stelsel van toezicht in het leven wil roepen, terwijl het Witte Huis eerst overeenstemming wil over de wijze, waaroD een gesloten overeen komst kan worden uitgevoerd en nage leefd, alvorens een ontwapeningsverdrag te ondertekenen. Hij voegde hieraan toe dat de Ve'-enigde Staten eerst voor een bepaald „proefgebied" een controlestelsel in wer king willen zien. LONDEN (Reuter/AFP) Malenkov heeft vandaag met de Sovjet-delegatie een krans gelegd op het graf van Karl Marx op een Londens kerkhof. Aan de krans was een kaart gehecht waarop in het Rus sisch stond: „Kar-1 Marx, de grondlegger van het wetenschappelijk communisme, van de delegatie van de Sovjet-elektrische industrie". Malenkov heeft zich verbaasd getoond over de wijze waarop in Engeland over belasting van het elektriciteitsnet wordt voorkomen. Men vermindert daar op de „spitsuren" de spanning van het net. Ma lenkov zei lachend: „Als men in de Sovjet- Unie hoort dat u het hier op die manier doet, zal men het daar ook willen doen, en dat zal mij moeilijkheden bezorgen". Hij voegde hier aan toe dat men in de Oeral op een zeker tijdstip dezelfde me thode gevolgd had. Toen echter bleek dat de produktiviteit hier zeer door vermin derde, heeft men een wet aangenomen waardoor ingenieurs die de netspanning verminderen, bestraft kunnen worden. Naar vernomen wordt, heeft premier Boelganin de Britse ambassadeur in Mos kou gevraagd of het programma voor het bezoek van hem en Kroesjtsjev aan Groot- Brittannië niet zodanig gewijzigd kan wor den, dat men wat meer van de Britse in dustrie te zien krijgt en ook „de gewone man" ontmoet. Men is nu overeengekomen, dat bij alle officiële gelegenheden ver tegenwoordigers van de vakbeweging en andere arbeidersverenigingen zullen wor den uitgenodigd. RABAT (Reuter) De Sultan van Ma rokko, Sidi Mohammed Ben Joessef, is met een Spaans vliegtuig uit Rabat (Marokko) in Madrid aangekomen, waar hij met het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, be sprekingen over de toekomst van Spaans- Marokko is begonnen. De sultan zei voor zijn vertrek in een korte toespraak dat de „edele houding, welke de Spaanse regering en haar hoofd tegenover onze zaak hebben aangenomen, onze hoop versterkt, dat de Spaans-Marokkaanse onderhandelingen met succes bekroond zullen worden". Ben Joessef werd op het vliegveld door gene- raad Franco verwelkomd. De „Super Con stellation", waarmede de sultan en zijn gezelschap reisden, was door de Spaanse regering beschikbaar gesteld. DJAKARTA (ANP) De Indonesische regering heeft vandaag het nieuwe wets ontwerp tot eenzijdige opzegging van de Nederlands-Indonesische Unie en de R.T.C.- overeenkomsten bij het parlement inge diend. Het parlement heeft besloten de debatten over dit wetsontwerp op 20 april te beginnen. Men verwacht, dat de be sprekingen op 21 april zullen kunnen zijn voltooid. De minister van Financiën Wibisono is voorzitter van de staatscommissie, die be last is met het indienen van voorstellen aan het kabinet, teneinde de gevolgen van de opheffing der R.T.C.-overeenkomsten in beschouwing te nemen. Hij zei, dat de commissie haar werk zal beginnen zodra economische en financiële deskundigen zijn aangewezen als toegevoegde leden der commissie. De commissie is dinsdag door het kabinet ingesteld. Vice-voorzitter is de minister van Buitenlandse Zaken Abdul- gani. Leden zijn de ministers van Econo mische Zaken Burhanuddin en de minister van Staat voor Planologie ir. Djuanda. De voorzitter noemde Prawiraneg^ra, de gou verneur van de Bank Indonesia, als een van de deskundigen, die mogelijk benoemd worden als technische adviseurs van de commissie. Te Elden nabij Arnhem is een personen auto door nog onbekende oorzaak gekan teld en totaal vernield. De bestuurder van de wagen onttrok zich aan het politieonder zoek door liftende in de richting Arnhem te verdwijnen. Later bleek, dat de auto te Meppel was ontvreemd. 3-3'/,% Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 998/ie 323 318 273% 452 349 332 326% 219% 374 3C5 751 733 116% 206% 202 305 137 154% 24-7% 223 226% 238 80% 166 60% 46% 81% 45% Openings koersen 98% 99r'/i6 324% 318 273 332 453 349% 336 329 219% 375 305 764 744 116 207% 203 3C5 135 154% 247% 223 226% 238 81% 166'/, 60% 46% 81% 45% Agamemnon, 4 te Curagao. Aldabi, pass. 3 Ouessant n. Antwerpen. Alhena, 4 te Villè Constitution. Alkaid, 3 v. Vitoria n. Las Palmas. Alphard, 4 te Santos. Amsteiland, pass. 3 Madeira n. St. Vinc^n1. Appingedijk. 4 te Buenos Aires. Arkeldijk, 3 te Rotterdam. Abbedijk. 4 v. Bremen n. Middlesbro. Algenib. 6 te Genua verw. Alwaki, pass. 4 Gibraltar n. Marseille. Amor, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Algiers. Annenkerk, 4 te Port Said. Almdijk, 3 350 m. n. Azoren n. Le Havre. Amstelstad. 3 1710 m. z.w. Bishoprock n. A dam. Angolakust. 3 v. Lagos n. Matadi. Axeldijk., 3 nog rede Vitoria Abbekerk, 5 te Djibouti. Adonis. 4 v. Miragoane n. Houston. Albireo. 5 te Las Palmas. Alblasserdijk, 4 v. Rotterdam. 5 te Londen. Alderamin, 4 v. Valencia n. Antwerpen. Alpherat, 3 v. New York n. Trinidad. Altair. 4 te Montevideo. Arnedijk, 4 te Antwerpen. Almkerk, 5 te Amsterdam. Roissevain, 4 te Kaapstad. Bandjermasin. 4 te Pangkalpinang. Barito, 4 te Singapore. Barumun, 5 te Merauke verw. Batoela, 4 te Priok. Bontekoe, 4 te Priok. Britsum, 3 950 m. o.n.o. Bermuda n. Key West. Banka, pass. 5 Gibraltar n. Barcelona. Cleodora, 4 v. Singapore n. Pladju. Camerounkust, 4 te Dakar. Camitia, pass. 4 Ouessant n. Curagao. Cistula, 5 te Balikpapan. Charis, 3 v. Bremen n. Hamburg Corilla, 3 120 m. z.w. Kangeroe eil. n. Geelong. Corilla, 5 te Geelong. Charis, 4 te Hamburg. Caltex Leiden, 4 te Rotterdam. Galtex Pernis, 4 te Rotterdam. Caltex The Hague, 5 te Rotterdam. Duivendrecht, pass. 4 Ouessant n. Houston. Delfland, 4 te Amsterdam. Duivend k, 5 te Vancouver. Dongedijk, 5 te Rotterdam. Dorestad, 5 te Amsterdam. Eemland, 3 v. Salvador Bahia n. Rio de Jan. Esso Amsterdam, 4 v. Sidon n. Antwerpen, Erinna, 6 te Pladju verw. Eendracht, pass. 3 Bosporus n. Gibraltar. Eos. 5 te Wismar. Esso Nederland, pass. 4 Gibraltar n. Mena Al Ahmadi. Friesland KRL. 5 te Rotterdam. Felipes, 3 v. Tjilatjap n. Pladju Farmsum, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Groote Beer, 4 v. Rotterdam n. Halifax. Gaasterkerk, 4 v. Rotterdam. 5 te Amsterdam. Gordias, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Gaasterland, 4 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Hermes, 3 v. La Guaira n. Willemstad. Hoogkerk. 5 te Genua verw. Hera, 3 510 m. n.o. Flores Az n. Curagao. Houtman, 3 460 m. z.w. Sabang n. Mahe. Helder, 4 v. San Pedro n. Pto. Plata. Hilversum, pass. 4 Suez n. Mena Al Ahmadi. Hector, 4 te Lissabon verw. Heelsum. 4 700 m. o.n.o. Flores Az. n. Houston. Heemskerk, 4 v. Rotterdam n. Sydney. Hecuba. 5 te Rotterdam. Haarlem, 4 v. Amsterdam n. W.-Indië. Indrapoera, 3 v. Suez n. Beiawan. Jason, 4 te Amsterdam. Japara KRL, 4 v. Port Said n. Napels. Kalinga, pass. 4 Ouessant n. Mena Al Ahmadi. Kaetlysia. 4 te Port Said. Kellia, 4 te Rotterdam. Kopionella, 4 te Curagao. Kenia, 4 v. Port Said n. Rotterdam. Kalydon, 5 te Gotenburg. Kryptos, 5 te Abadan. Kara, 3 280 m. z. Kp. Padaran n Hongkong Kertosono, 3 260 m. n.o. Madeira n. New York. Koratia, 3 130 m. z.o. Diamantpunt n Mena Al Ahmadi. Kermia, 4 te Cabimas. Krebsia, 4 v. Curagao n. Maracaibn. Kyoix, 4 v. Curagao n. Corpus Christi. Korenia, 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Kota Baroe, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Laurenskerk, 4 v. Aden n. Suez. Lemsterkerk, 5 te Port Said. Leto, 4 v. Fremantle n. Aden. Luna, 3 70 m. n.n.o. Kp. Vilano n. Oran. Lindekerk. pass. 4 Gibraltar n. Antwerpen. Lutterkerk, 4 v. Port Said n. Antwerpen. Lieve Vrouwekerk. 5 te Antwerpen. Mapia, pass. 3 Ceylon n. Beiawan Modjokerto, pass. 4 Algiers n. Port Said. Metula, 5 te Singapore. Myonia, 4 v. Pladju n. Surabaja. Madoera, 4 te Makassar Maetsuycker, 4 te Priok. Meliskerk, 3 360 m. w. Minikoy n. Aden. Metula, 5 te Singapore verw. Mitra, 3 300 m. n.o. Fayal n. Hamburg. Maashaven. 5 te Rotterdam. Maaskerk, 4 v. Kaapstad n. Las Palmas. Mariekerk, 4 te Rotterdam. Merwede. 5 te Las Palmas. Muiderkerk, 3 v. Cochin n. Aden. Nestor, 4 v. Houston n. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 5 te Rotterdam. Oberon, 4 te Aruba. Oranje, 3 v. Napels n. Southampton. Oranjefontein, 4 te Port Elizabeth. Orion, 3 v. Beyrouth n. Famagusta. Ovula, 4 te Semarang. Oldekerk, 4 v. Port Kembla te Sydney. Osiris, 4 te New York. Oostkerk, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Orestes, 4 v. Rotterdam, 5 te Amsterdam. Poelau Laut, pass. 4 Aden n. Djeddah. P G. Thulin, 3 600 m. o. Kp. Race n. Sev. Islands. Polyphemus, pass. 3 Sabang n. Colombo. Prlns Alexander, 3 840 m. o.n.o. Kp. Race naar Montreal. Pr. Fred. Hendr., 3 410 m n. Fayal n. Le Havre. Prins Willem 2, 3 410 m. o. Kp. Race n. Quebec. Poseidon. 4 te New Orleans. Prins Willem v. Oranje, 4 v. R'dam n. Antw. Rita, 3 v. Telokanson n Pladju. Rondo. 5 te Napels. Raki, 5 v. Southampton n. Bona. Rijnland, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Scnelpwijk, 4 te Suezkanaal n. Perzische Golf. Scherpendrecht, pass. 3 Abaco n. New Orleans. Sloterdijk, pass. 3 Scillys n. Halifax. Stad Breda, 3 v. Rotterdam n. Monrovia. Sumatra. 4 te Bahrein. Schie, 4 te Alexandrië. Sliedrecht. pass. 4 Algiers n. Banias. Salatiga, 4 v. Singapore n. Cebu. Slamat, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Sabang, te Palembang. Saidja. 5 )e Priok verw. Saroena, 4 te Pladju. Schouten, 3 v. Surabaja n. Makassar. Sheratan, 3 140 m. z.w. Port Elizabeth n. Mena A1 Ahmadi. Siberoet, 3 v. Rangoon n. Singapore. Sibigo, 4 te Bangkok Solon, 3 b. Maracaibo n. Port Au Prince. Stad Amsterdam, 3 280 m. w,n,w, Flores Azoren n. Newportnews. Stad Vlaardingen, 3 360 m. n.n.o. Fayal n. Hamp ton Roads. Stanvac Selo, pass. 3 eil. Banka n. Singapore. Stanvac Talang Akar, 4 te Singapore. Statue of Liberty, 3 160 m. w.z.w. Kreta n. Mena A1 Ahmadi. Straat Bali, 5 te Moji Straat Malakka, 4 te Balikpapan. Stentor, 3 750 m. n.o. Paramaribo n, Dordrecht. Stad Arnhem, 6 te Hamburg verw. Stad Schiedam, 3 te Melilla. Saragan, 5 te Colombo. Stad Leiden, 5 te Port Elizabeth. Statue of Liberty, 5 te Port Said. Sommelsdijk, 5 v. Bremen n. Rotterdam. Tegelberg, 3 v. Penang n. Mauritius. Telamon, 3 te Baltimore. Trompenberg, 4 v. Bermuda n. Houston. Tankhaven 1, 4 te Penang. Tankhaven 3. 3 v. Sungeigerong n. Priok. Taria, 3 500 m. o.n.o. Singapore n. Rotterdam. Tjipanas, 4 te Hongkong. Tjitjalengka. p. 3 Anamba eil. n. Hongkong. Tiberius. 3 980 m. n.o. Paramaribo n. Paramaribo. Tjiluwah, 4 te Hongkong. Tjisadane, 4 510 m. n.w. Tristan da Cunha n. Rio de Janeiro. Tomocyclus, 4 v. Curagao n. Maracaibo. Trajanus, 2 100 m. z.w. Landsend n. Pto. Limon. Titus, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Tjikampek, 4 v. Moji n. Hongkong. Tjitjalengka, 4 200 m. z.w. Kp. Adaran n. Hong kong. Tomori, 4 te Semarang verw. Talisse, pass. 5 Perim n. Port Sudan. Tara, 4 v. Santos n. Antwerpen. Themisto, pass. 4 Key West n. Engeland. Tiba, 5 te Aarhus. Van Linschoten. 3 v. Freetown n. Dakar. Van Cloon, 3 1000 m. w. Amsterdam eil. naar Fremantle. Van Waerwijck, 4 v. Dar Es Salaam n. Beira. Waterland, pass. 4 Finisterre n. St. Vincent. Waingapoe, 5 te Priok. Waterman, 3 20 m. w.z.w. Kp. Palmas n. Las Palmas. Willem Barendsz, 3 360 m. z,w. Kp. Las Palmas. Waal. 4 te Antwerpen verw. Witmarsum, 4 v. Brownsville n. New Orleans. Willem Ruys, 5 te Tj. Priok. Willemstad, 4 v. La Guaira n. Curagao. Yapeyu, 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Zuiderzee, 3 500 m. n.o. Azoren n. H. Roads. KLEINE VAART Annie G, 4 v. Amsterdam n. Londen. Arak, 4 te Waldegem v. Setubal. Algarve, 3 v. Swansea te Amsterdam. Att S. 3 v. Hansweert n. Vlaardingen. Algave, 3 v. Amsterdam n. Swansea. Amigo, verm. 3 v. Colchester n. Middlesbro. Anna B, verm. 3 v. Tonnay Charente n. Bayonne. Arnoudspolder. verm. 3 v. Oporto n. Antwerpen. Advent, 3 te Puttershoek. Alcetas. 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Adriaantje Elizabeth, pass. 3 Vliss. n. Selzaete. Alja, 3 te Vlaardingen. Ardeas. 4 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Attis, 3 v. Curagao n. Guanta. Amstelstroom, 4 v. Antwerpen te Londen. Adine, verm. 4 v. Rotterdam n. Lissabon. Appingedam, 3 v. Jersey n. Antwerpen. Arak, pass. 4 Vlissingen n. Terneuzen. Audacia, 4 v. Middelharnis n. Cardiff. Bill S, 3 v. Amsterdam n. Antwerpen. Badzo, 3 v. Rotterdam te Londen verw. Batavier, pass. 3 Le Four n. Bordeaux. Beekbergen, 3 v. Port Lyautey n. Marans. Borelly, 3 v. Rotterdam n. Stockholm. Bree Helle, 3 v. Rotterdam n. Londen. Bab T, 31 te Nantes v. Rotterdam. Bebox, 3 v. Cardiff n. Belfast. Brouwersgracht, 4 v. Amsterdam n. Rotterdam. Bergsingel, 4 te Vlissingen n. Rotterdam. Bram, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Coolhaven, 3 v. Kopenhagen te Rotterdam. Da Capo, verm. 4 v. Rotterdam n. Oporto. Delfzijl, 4 v. Vlissingen n. St. Maartensdijk. Dora, 4 te Vlissingen. Delft, 3 v. Curagao n. Rotterdam. Deo Favente, 3 te Amsterdam n. Rotterdam. Deni, verm. 3 v. Antwerpen n. Breskens. Duurt. 4 v. Hull te Rotterdam. El jo, 3 te Malat.. Ellewoutswijk, 4 v. Ramsgate te Rotterdam. Eems, 3 v. Rotterdam te Gdansk verw. Fiducia, 4 v. Maassluis n. Londen. Herman Buisman, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Hunze 6, 3 v. Groningen n. Hamburg. Heinr. Lorenz, 4 v. Kingston n. Port Au Prince. Hermes, 3 v La Guaira n. Curagao. Heemraadsingel, 4 v. Rotterdam n. Maassluis. Hans, 3 te Preston. Ilias, 3 v. Barcelona n. Tarragona. Ida D, 3 v. Barry te Antwerpen. Jan, 3 v. Rotterdam n. Esbjerg. Jell, 3 v. Rotterdam n. Londen. Jantje Eppiena, 3 v. Par te Terneuzen. Joost, 29 te Lowestoft v. Bayonne. Jason, 4 te Amsterdam n. La Guaira. Jupiter. 4 te Buitenhuizen n. Amsterdam. Koh I Noor, 4 te Amsterdam n. Rotterdam. Kongsbru, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Kaap Falga. 1 te Harlingen v. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Amsterdam n. Ramspol. Kattegat, 3 v. Amsterdam n. Harlingen. Leendert B, 3 v. Runcorn n. Livorno. Lelystad, 3 v. Varberg te Rotterdam. Lucas Bols 2, 4 v. Dordt te Rotterdam. Liberty, 3 v. Amsterdam n. Harlingen. Louise, 3 v. Delfzijl té Groningen. Larix, 3 te Rotterdam v. Southampton. Leliegracht, 4 v. Amsterdam n. Antwerpen. Libelle, pass. 4 Vlissingen n. Greenwich. Maymere, pass. 4 Vlissingen n. Londen. Marin, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Moby Dick, 4 te Genua v. Teignmouth. Manto, 3 v. La Pallice n. Amsterdam. Mars. 3 v. Delfzijl te Groningen. Mirfak N, 3 v. Rio Grande Do Sul n. P. Alegre. Mariscal Lopez, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Meuse, 3 v. Stockholm te Rotterdam, Midsland, 3 v. Rotterdam n. Leith. Marcella, 3 v. Rotterdam te Glasgow verw. Merak, 3 v. Gdynia te Amsterdam. Muphrid, 3 v. Swansea te Gent. Nassauhaven, verm. 3 v. Halmstad n. Dordrecht. Neeltje B, verm. 3 v. Barcelona n. Avonmouth. Nieuwehaven, 3 v. Rotterdam te Malmö verw. Nottingham, 4 v. Goole te Rotterdam verw. Nassauhaven, 6 v. Halmstad te Dordt verw. Orion, 3 v. Beyrouth n. Famagusta. Oosterdok, 3 v. IJmuiden te Amsterdam. Prinses Wilhelmina. 3 v. Swansea te H. v. Holl. Pav.o, 31 te Gijon Mussel v. Goole. Ponza, 30 te Londen v. Bordeaux. Procyon, 4 v. Londen n. Amsterdam. Prudentia, 4 v. Amsterdam n. Capelie a.d, IJsel. Philetas, 4 te Amsterdam n. Rotterdam. Plato, 3 v. Hamburg n. Amsterdam. R. L. Russ, 3 te Antwerpen. Rubato, 4 te Genua v. Savona. Realta. 3 v. Rotterdam n. Ronneby. Sont, 3 v. Cardiff te Rotterdam. Stella Maris, verm. 3 v. Kingsby n. Rotterdam. Spoorhaven, 3 v. Rotterdam, 4 te Antwerpen. Stientje Mensinga, pass. 4 Dover n. Boston. Timo, 3 v. Dordt te Rotterdam. Tilly, 31 v. Bordeaux n. Hull. Thaletas, 3 v. Napels n. Riposto. Trito, 4 v. Dublin te Belfast. Unitas, 3 te Whitehaven. Veritas, pass. 3 Terneuzen n. Chattam. Velox, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Venus, 4 te Vlissingen v. Ostende. Wexford, pass. 4 Vlissingen n. Boston. Willem Barendsz, 4 v. Vlissingen n. Stockholm. Willemstad, 3 v. Trinidad n. La Guaira. Wilca. verm. 4 v. Londen n. Rotterdam. Zevenbergen, 3 v. Amsterdam n. Napels. SLEEPVAART Blankenburg, 3 v. Terneuzen n. Rode Zee. Ebro, 3 140 m. n.o. Madeira n. Trinidad. Gele Zee, 3 te Malta v. Genua. Oceaan. 3 v. Gent te Maassluis. Poolzee, 3 v. Izmir te Algiers. Rode Zee, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen voor ieder die bewij zen kan dat onze niet van prima kwali teit zijn! Trappen in alle soor ten, van 2 tot 12 tre den in voorraad, v.a. f 1.50 per trede. Koffie-, Thee- en Sui kerbussen, crème, van f 11.35 voor f 4.50. Beschuitbussen, crème van f 6.10 voor f 1.90. Prima emmers van f 8.65 voor f 2.95. Alles eerste kwaliteit emaille. Glasservies 30-delig f 8.95. Ruime sortering Tuinstoelen. Verder alles voor de schoonmaak. Dr. Leydsstraat 10 Haarlem - Tel. 11784. i Bev. 7 kamers, fl. zolder, goede st. Haafl.-Noord, ten westen Rijksstraatweg. Per 1 mei leeg te aanv. Koopprijs f 18.000. Br. no. 2152. DAMES, laat bijtijds uw verzorgen bij het le klas maatatelier van mevrouw L. VERKAART-BERKHOUT Planetenlaan 146, tel. 23512. Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. GEVRAAGD Een bij STOOP'S BAD, Overveen Voor hef schoonhouden van onze moderne kantoor lokalen zoeken wij Hulp aanwezig. Aanmelding: Techn. Groothandel C. J. v. d. Broek, Oude Groenmarkt 20. Gaarne verstrekken wij u deskundig advies Verkrijgbaar bij: PARFUMERIE Grote Houtstraat 128 Telefoon 20536 Haarlem E 336 Wij vragen voor spoedige indiensttreding Leeftijd 1823 jaar. voor de ponskaartenafdeling en andere afdelingen op onze kantoren. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. DROSTE'S 1ACA0- EN CHOCOLADEFABRIEKEN, H.Y, HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11