Scheuring in Franse kabinet over Algerijnse kwestie Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opnieuw botsing bij Gaza na een rustige zondag Sovjet-leiders teleurgesteld over Brits reisprogramma 4/ Hammarskjoeld vertrekt vanavond uit Rome naar Beiroet in de Libanon Conflict over onderhandelen: Nu of later Eden blijft besprekingen echter als het voornaamste punt beschouwen jee ee nuKKu oqetemm Het woord is aan, Limburgse kolen worden duurder Met ingang van 1 mei Mendès-France dreigt af te treden als het zo doorgaat Benarde toestand Dreigende boycot Nieuwe 3Y2 Staatslening, 400 miljoen, looptijd 30 jaar, koers 99 Gromiko acht akkoord over ontwapening verkleind Bourguiba voorzitter van Tunesische Constituante Ex-senator Gerrit Snider doet beroep op Amerikaanse regering Vrij veel bewolking Weer rapport 70e JAARGANG No 232 MAANDAG 9 APRIL 1956 301e JAARGANG No 77 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Redactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. prukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Onder de bekistingen, die maandenlang het strakke beton van het nieuwe viaduct in de Rijksweg Haarlem-Velsen aan het oog hebben onttrokken, zijn deze fraaie lijnen verborgen geweest. Het viaduct gaat over de open tunnelbak voor het weg verkeer heen en in de nooordelijke afrit van dit viaduct, dat binnen afzienbare tijd in gebruik komt, ligt het tweede viaduct, dat over de lange bak van de spoorwegtunnel leidt. CAIRO (Reuter/AFP/UP) In de land- strook van Gaza zijn „vele Israëliërs" ge dood en gewond bij een nieuwe botsing, aldus deelde een Egyptische woordvoerder vandaag in Cairo mede. Twee Egyptische soldaten werden gewond. Het Arabische legioen meldde gisteren, dat bü een treffen met een Israëlische patrouille, die op Jor daans gebied doordrong, twee Israëlische soldaten en twee leden van de Jordaanse burgerwacht zijn gedood. De Israëliërs zou den ook een Jordaans dorp hebben bescho ten zonder dat er slachtoffers gevallen wa ren. Zaterdag werd bij Gaza een Israëlische vrouw door een Egyptische brandgranaat gedood. Na afloop van een onderhoud, dat ge- neraal-majoor Burns, het hoofd van de UNO-organisatie voor het bestand in Pa lestina, zondag met de Israëlische premier, Ben Goerion, heeft gehad, is medegedeeld dat middelen besproken zijn om een ver ergering van de toestand langs de demar catielijn in de kuststrook van Gaza te voorkomen en om de veiligheid in het ge bied te herstellen. Volgens welingelichte kringen te Jeru zalem heeft Bums medegedeeld dat, als het bewijs geleverd is dat de jongste inci denten bij Gaza op last van de Egyptische regering zijn uitgelokt, Egypte zich in de positie van aggressor zal plaatsen. In af wachting van de afloop van het onderzoek, dat is ingesteld om de verantwoordelijk heid vast te stellen, had Burns de hoop uitgesproken, dat Israel geen enkele offen sieve actie zou ondernemen. Premier Ben Goerion had in zijn hoedanigheid van mi nister van defensie verklaard, dat Israel zich zijn vrijheid van handelen voorbe- De prijzen van huisbrandkolen uit de Limburgse mijnen worden, naar de Volks krant meldt, met ten minste vijf gulden per ton verhoogd. Dit komt neer op een gemid delde va"h veertig cent per hectoliter. De verhoging gaat in per 1 mei en zal waar schijnlijk trapsgewijze worden doorgevoerd. Vermoedelijk zullen de thans geldende winterprijzen worden gehandhaafd als de lenteprijzen van het nieuwe kolenjaar. Bij het van kracht worden van de zomer- en winterprijzen zullen dan de gebruikelijke verhogingen volgen. Of de verhoging tot vpf gulden beperkt blijft, hangt af van de besprekingen, die de brandstoffenhandel in de komende weken met het ministerie van Economische Zaken zal voeren over de winstmarges van de detailhandel. De prijsstijging hangt samen met de af schaffing van de maximumprijzen door de hoge autoriteit der Kolen- en Staalgemeen schap en de jongste ontwikkeling op de buitenlandse kolenmarkt, speciaal in Duits land. De brandstoffenhandel meent dat bij deze nieuwe prijsverhoging beter dan voor heen aandacht dient te worden geschonken san zijn winstmarges. De federatie van brandstoffenhandelaren vergadert vandaag in Utrecht om zich over deze kwestie te beraden. (Van onze correspondent in Parijs) In de gesprekken, die hij in de afgelopen dagen met premier Mollet en de uit Algiers overgekomen minister Lacoste heeft gehad, heeft Pierre Mendès-France, vice-premier zonder portefeuille in het Franse kabinet, verklaard: „Het is niet onmogelijk, dat ik mij gedwongen zal zien binnenkort af te treden". Plet menings verschil over de Algerijnse politiek tussen de socialistische premier en de radicale leider is daarmee in een acuut stadium gekomen. Hoewel de socialisten in het algemeen nog willen aannemen dat Mendès-France zijn dreigement niet waar zal maken, heeft Mollet toch zaterdag de socialistische ministers bijeen geroepen om gezamenlijk de politieke gevolgen van een eventueel aftreden van Mendès-France te hespreken. De radicale ministers, die de andere belangrijke vleugel van het „republikeinse front" uitmaken, zullen waarschijnlijk heden avond vergaderen. Het is thans de grote vraag, in hoeverre Mollet en Lacoste tegemoet zullen kunnen en willen komen aan de principiële eis van Mendès- France: „Terstond onderhandelen met de Algerijnse nationalisten over een staken van het vuren en een nieuw statuut voor Algerije". Zij zullen daarbij tevens onder druk komen te staan van grote groepen in hun eigen partij. Het links-socialistische blad „Franc-Tireur" moedigt Mollet aan voor vrede in Algerije te kiezen. (Van onze correspondent in Londen) De Britse premier, Sir Anthony Eden, voelt cr weinig voor zich te laten afbren gen van zijn plan om uitvoerige besprekin gen te houden met Boelganin en Kroesj- tsjev,waarvoor een belangrijk gedeelte van de tijd die z(j in Groot-Brittannië zullen doorbrengen, is uitgetrokken. Dat Boelga nin en Kroesjtsjev opnieuw de klacht heb ben laten horen dat het officiële program ma hun weinig gelegenheid biedt in aan raking met de gewone man te komen,wordt in Londen toegeschreven aan de geestdrif tige verhalen van Malenkov over zijn er varingen. Nadat de Sovjet-leiders hun grie ven al eerder hadden geuit tegenover de Britse ambassadeur in Moskou, was men gezamenlijk tot de slotsom gekomen dat het te laat was om het programma te wijzigen. Boelganin en Kroesjtsjev willen een her haling van hun Indiase tournee, waar zij voortdurend door de massa omringd wer den. Men vreest in Londen dat Boelganin en Kroesjtsjev, wanneer zij eenmaal in Engeland zijn, pogingen zullen doen zich los te maken van het officiële programma om meer in contact te komen met de be volking. De Britse uitnodiging had, en heeft nog altijd, een tweeledig doel, door rechtstreek se gedachtenwisselingen na te gaan wat de Russen beweegt en of er werkelijk iets po sitiefs met hen te bereiken valt, alsmede hen te laten zien hoe een vrij democratisch land leeft. Eden heeft echter duidelijk ge maakt dat het accent op de politieke be sprekingen dient te liggen. De Britse pers is overigens ontstemd over de weinige faciliteiten voor journalis ten tijdens de tournee. Zoals de zaken op het ogenblik liggen, zijn de bladen in de meeste gevallen aangewezen op de indruk ken en verslagen van enkele reporters, die tot de gebeurtenissen toegelaten worden. Zekere machten (Reuter) Premier Boelganin en partij secretaris Kroesjtsjev hebben in een ver klaring, die het Sovjet-persbureau Tass heeft gepubliceerd, gezegd, dat er „zekere machten" zijn, die „geen ruimer contact van Sovjetleiders met het Britse volk wil len toestaan". De Sovjetleiders verklaren geen uitnodigingen van „gastvrije Britse burgers" te hebben kunnen aanvaarden, omdat het voorgeschreven program zulks niet toelaat. Hoewel hun verblijf met twee dagen kon worden verlengd, stonden op het program toch geen bezoeken aan on dernemingen en instellingen in Schotland en Wales en ontmoetingen met de bevol king. Volgens de verklaring „wekt dit te leurstelling". De Sovjet-leiders, aldus de verklaring, „hechten grote betekenis aan de besprekingen met leiders van de Britse regering en andere openbare personen, maar zouden ook zeer gaarne gewone men sen willen spreken, die in fabrieken en ondernemingen werken, daar zij dergelijke ontmoetingen beschouwen als een van de belangrijke middelen tot het verstevigen van vriendschappelijke betrekkingen tus sen het Britse en Sovjetrussische volk". Malenkov opgetogen De Sovjet-minister voor de Elektriciteits voorziening, Malenkov, die een bezoek van drie weken aan Groot-Brittannië heeft ge bracht, is zaterdagmiddag met een Sovjet- straalpassagiersvliegtuig uit Londen te Moskou teruggekeerd. De zeer goed ge luimde Malenkov ontving verslaggevers in zijn vliegtuig. Hij verklaarde buitengewoon ingenomen te zijn over zijn reis. „De warm te, waarmede ik werd verwelkomd, vormt de prettigste herinnering aan mijn bezoek", zo zei hij. Malenkov zei vele technische za ken te hebben gezien, doch voor hem was het contact met het volk het voornaamste geweest. Hij zei er zeker van te zijn dat ook Boelganin en Kroesjtsjev op zeer aan gename wijze zouden worden ontvangen. Malenkov geraakte bijna in vervoering, toen hij beschreef hoe hij gedurende zijn reis bevriend was geworden met het Britse volk. Hij vond iedereen en alles in Groot- Brittannië „wonderbaarlijk". Hij kon geen woord van critiek vinden. Hij zei zelfs de gast van een aantal „kapitalisten" te zijn geweest. „Ook door hen ben ik warm ont vangen". Malenkov was ook onder de in druk gekomen van de concentratie van ar beidskrachten en hulpbronnen in Groot- Brittannië. Malenkov werd op het vliegveld door zijn vrouw en dochter ontvangen. Zijn vrouw plaagde hem. ermede, dat hij op zijn reis door Britse meisjes was gekust. Malenkov: „Ik zal de foto's weg moeten houden". „Te laat, ik heb er al een paar", zo zei zijn vrouw. M Niet alleen op het militaire front in Al gerije, waarin het afgelopen weekend bij felle gevechten weer honderden doden vielen, is de toestand kritiek. Het is nu zeer goed mogelijk dat op het politieke front in Parijs op korte termijn een kabinetscrisis dreigt. Wat zijn de redenen voor de onte vredenheid van Mendès-France? Het rechts-socialistische blad „Combat" dat de dreigementen van de radicale leider ont hulde, meldde dat P.M.F. al sinds enige tijd misnoegd is over de financieel-economische politiek van de regering, maar dat hij daar op toch niet de socialistisch-radicale coalitie wilde doen stranden. Wat Mendès- France echter met de grootste zorg vervuld is, dat Mollet en Lacoste zich hebben laten intimideren door de Franse bevolking in Algerije. Tijdens Mollets reis naar Algerije, zo meent Mendès-France, had de premier met harde hand moeten optreden tegen de ambtenaren en politiemannen, die tegen hem ageerden, en had hij de Algerijnen moeten tonen, dat men ook tegen de Euro pese extremisten durft optreden. Hoewel Mendès-France niet afkerig is van de mili taire maatregelen, die Mollet trof, wil hij die positie van sterkte onmiddellijk ge bruiken om over de vrede te onderhan delen. Hij is het volstrekt niet eens met het plan van Mollet eerst de orde te herstellen en vervolgens vrije verkiezingen te hou den, waarin de vertegenwoordigers van het Algerijnse volk naar voren kunnen komen, die dan met Frankrijk over een nieuw sta tuut voor Algerije zouden kunnen onder handelen. Mendès-France meent, dat dit herstel van de orde, zo het al mogelijk zou zijn, zoveel meer bitterheid te weeg zal brengen, dat onderhandelingen steeds moeilijker zullen worden. Vooral waar het Algerijnse volk zich in zijn geheel duidelijk solidair toont met de rebellen. De socialistische ministers verwijten Mendès-France, dat hij zijn bezwaren tegen hun beleid niet eerder duidelijk heeft ge maakt en slechts op onderdelen critiek heeft geuit. Dit verwijt doet wat vreemd aan. Mendès-France heeft eenvoudig vast gehouden aan de beginselen waarvoor het „republikeinse front" in de verkiezings campagne heeft gepleit. De socialisten hebben, onder druk van rechts, die princi pes gewijzigd. De positie van het kabinet wordt zeer benauwd. Niet alleen door de barsten die het gaat vertonen. Minister Lacoste heeft verklaard, dat Frankrijk nog vijf maanden de tijd heeft om de Algerijnse kwestie in het reine te brengen. Hij doelde schijnen. daarbij op de naderende zitting van de UNO-assemblee, waar de anti-koloniale mogendheden zware druk op Frankrijk zullen uitoefenen. De Arabische landen beginnen Frankrijk steeds meer de voet dwars te zetten en over enkele dagen be gint „ramadan," de Mohammedaanse vasten, naar traditie het sein waarop span ningen in Islamitische landen in alle hevig heid plegen uit te barsten. CAïRO Reuter/AFP) Abd-El Krim, die in 1920 een opstand der Rif-Kabylen leidde en thans in Caïro verblijf houdt, heeft er bij de politieke commissie van de Arabische Liga, die in de Egyptische hoofd stad vergadert, op aangedrongen Frankrijk politiek, economisch en cultureel te boy cotten. „Frankrijk poogt de spanning in Marokko en Tunesië te verminderen door voor te wenden, dat het deze landen poli tieke vrijheid verleent. Het doet dit, omdat het zijn handen vrij wil hebben om tegen de Algerijnse nationalistische beweging te kunnen optreden," aldus Abd-El Krim. De bijeenkomst der commissie wordt bijge woond door de ministers van Buitenlandse Zaken der staten-leden van de Arabische Liga. De Syrische regering en het pan- arabische perscongres in Djedda (Saoedi- Arabië) hebben hetzelfde voorstel gedaan als Abd-El Krim. Het Syrische parlement had reeds een resolutie aanvaard, waarin op een boycot van Frankrijk werd aange drongen. ADVERTENTIE BARTELIORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 WINDJACKETS - PANTALONS Blijkens mededeling van het ministerie van Financiën is de minister voornemens over te gaan tot de uitgifte van een 3'4 percent 30-jarige staatslening groot f 400 miljoen, waarvan reeds bij rijksfondsen zal zijn geplaatst f 100 miljoen. De lening zal worden uitgegeven tegen een koers van 99 percent. Onder voorbehoud van versterk te of algehele delging zal de lening, te be ginnen op 1 mei 1957, worden afgelost in 30 jaarlijkse termijnen en wel afwisselend 3 percent, 4 percent en 3 percent per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren 10 percent der lening wordt gedelgd. De rente gaat in op 1 mei 1956. De cou pons zullen verschijnen halfjaarlijks op 1 mei en 1 november. De storting op de toe gewezen schuldbewijzen zal moeten ge schieden op 1 mei 1956. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zul len worden afgegeven in stukken van f 1000 en deelneming in de lening in de vorm van schuldregisterinschrijvingen zal kunnen geschieden tot bedragen van ten minste f 100.000. Het ligt in de bedoeling de inschrijving open te stellen op donderdag 19 april 1956 van 9 tot 16 uur, bij het agentschap van het ministerie van Financiën te Amster dam. De opneming van deze lening in de notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Het prospectus van deze lening zal bin nenkort, vermoedelijk op 13 april, ver- DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's „De Zakenwereld": Gezond zakendoen is gebaseerd op bevrediging van werkelijke behoeften. houdt totdat Egypte ondubbelzinnig en on voorwaardelijk de verzekering zou hebben gegeven, dat het, overeenkomstig de wa penstilstandsovereenkomst, geen enkele vijandige daad zal begaan. Bij het onder houd, dat Burns had aangevraagd, was de Israëlische minister van Buitenlandse Za ken, Mosje Sjarett, aanwezig. Israel heeft in een nota aan de voorzit ter van de Veiligheidsraad Egypte verant woordelijk gesteld voor incidenten bij Gaza, die het „onvermijdelijk gevolg" worden genoemd van het feit dat Egypte geen order tot het staken van het vuren aan zijn troepen heeft uitgevaardigd on danks herhaald aandringen van de UNO- autoriteiten. Noo dmaatre gelen Sinds woensdag zijn bij de incidenten aan de Arabisch-Israelische grenzen tot dusver tien Israëliërs en 68 Arabieren om het leven gekomen. Bij Gaza is het zondag rustig geweest. Berichten uit Beiroet, Da mascus en Amman, die in Cairo zijn ont vangen, gewagen van verscherpte defen siemaatregelen aan de grenzen van de Ara bische landen met Israel. Het Israëlische kabinet heeft zondag een aantal noodmaat regelen getroffen. Het ministerie van De fensie heeft machtiging gekregen mate rieel te vorderen ten behoeve van de na tionale veiligheid. Het parlement zal in speciale vergadering bijeengeroepen wor den voor het goedkeuren van een aanvul lende begroting van vijftig miljoen pond voor het aankopen van wapens. De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, die uit Londen in Rome is aangekomen op weg naar het midden oosten, heeft Burns geadviseerd voorlopig in Jeruzalem te blijven. Het lag aanvanke lijk in de bedoeling, dat hij naar Rome zou komen voor een bespreking. Hammar skjoeld heeft vanmorgen een onderhoud met Paus Pius XII gehad. Vanavond vliegt hij naar Beiroet, de hoofdstad van de Li banon. KOPENHAGEN (Reuter). De Sovjet onderminister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, heeft zaterdag in een voordracht voor Deense studenten te Kopenhagen ge zegd, dat op het gebied van ontwapening de Sovjet-Unie en het Westen het minder eens zijn dan op sommige ogenblikken in het verleden. „Het begint duidelijk te wor den dat de Westelijke mogendheden in de praktijk zijn tegen een overeenkomst die ten doel heeft het gebruik van atoomwa pens te verbieden, zo zei hij. Volgens Gro miko is de mening van het Westen, dat de afschaffing van atoomwapens tot een latere datum kan wachten, en dus geen deel be hoeft uit te maken van een ontwapenings programma, een stap achteruit. Gromiko neemt in Londen deel aan de ontwapeningsconferentie van een subcom missie van de UNO, waarin ook de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Canada en Frankrijk vertegenwoordigd zijn. TUNIS (Reuter/AFP) Habib Bour guiba, de leider van de Tunesische Neo Destour (Nieuwe Grondwetpartij), is met algemene stemmen gekozen tot voorzitter van de Tunesische grondwetgevende ver gadering, het eerste gekozen parlement van Tunesië. Zij zal de eerste Tunesische grondwet opstellen. De vergadering is zondag door de Bey van Tunis, Sidi Lami- ne, officieel geopend. De Bey heeft de handkus uit zijn begroetingsprotocol ge schrapt. De 97 afgevaardigden kozen de secretaris-generaal van het algemeen ver bond van Tunesische arbeiders, Hamed Ben Salah, tot eerste vice-voorzitter. Bourguiba heeft de vergadering ver zocht, een grondwet samen te stellen, die voorziet in „bestuurs-continuïteit en sta biele instellingen". Alle Tunesische burgers zouden gelijke rechten moeten hebben. Bourguiba drong ook aan op Tunesische vertegenwoordiging in internationale orga nisaties en nauwe banden met andere Noordafrikaanse landen en landen van het Middellandse Zeegebied. Men verwacht, dat de vergadering de Bey vergroting van haar bevoegdheden zal verzoeken om haar in staat te stellen een begroting op te ma ken en toezicht op de regering te houden. De regering van premier Tahar Ben Am- mar treedt af. Daarna zullen terstond on derhandelingen over de vorming van een nieuwe regering beginnen. Men verwacht, dat de vice-premier Bahi Lagdham, die se cretaris-generaal van de Nieuwe Grond wetpartij is, de nieuwe premier zal worden. De zaak Jungschlager De in Nederland geboren ex-senator Gerrit Snider (Snijder) heeft een oproep tot de Amerikaanse regering gericht om het leven van de Nederlander Leon Jung schlager te redden. De uit Monnikendam afkomstige grijze ex-senator en voormalige pionier in Alaska, zei dat het proces van Jungschlager een farce was en „een van de vele gruwelijke daden welke door de Indonesische communisten begaan zijn". Snider, die vele vrienden in Indonesië heeft, verzocht de Amerikaanse regering in dit proces tussenbeide te komen en een officieel protest bij Indonesië in te dienen, „opdat het ter dood brengen van een on schuldig man voorkomen kan worden". (U.P.) Het KNMI deelt mede: Bij de Alpen be vindt zich een hogedrukgebied, dat ook in ons land het weer beïnvloedt. Hieromheen wordt langs het Iberisch schiereiland door zuidelijke winden lucht uit de subtropen gevoerd welke boven Engeland naar het oosten ombuigt en dan over Nederland stroomt. Tussen IJsland en Noorwegen ligt een cen trum van een oude ocaandepressie, aan wel ker achterzijde koude poollucht over IJsland naar het zuiden wordt getransporteerd. Bo ven Schotland buigt deze stroming cm naar het oosten. Het front dat de scheiding tussen polaire en subtropische lucht markeert, loopt over Schotland en de Noordzee naar Zuid- Scandinavië. Het gaat vergezeld van een neerslagzöne. De wolkenvelden ervan reik ten vanmorgen tot over een deel van ons land. langzaam naar het zuiden verplaatsen. Er Het front zal zich in de komende 24 uur blijft vrij veel bewolking. De wind blijft tus sen west en zuidwest. In het temperatuur- verloop komt geen belangrijke verandering. ADVERTENTIE BVJST ehou HAARLEM, Houtplein hoek Raamshtgel Tel. 14384 AMSTERDAM, v. Baerlestraat 154-t5ó Tel. 712054 (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand ^2 .3 O 3 '2 Helsinki geheel bew. nnw Stockholm zwaar bew. windstil Oslo motregen z Kopenhagenzwaar bew. zzw Aberdeen geheel bew. windstil Dublin zwaar bew. zzw Londen mist wzw Amsterdam geheel bew. zw Brussel geheel bew. zw Parijs half bew. windstil Bordeaux onbewolkt windstil Grenoble onbewolkt windstil Nice onbewolkt nw Berlijn regen zw Frankfort zwaar bew. windstil München geheel bew. zw Zürich onbewolkt windstil Genève onbewolkt windstil Locarno onbewolkt windstil Wenen zwaar bew. w Innsbruck zwaar bew. windstil Rome onbewolkt ono T. 2 zS -1 0,8 -4 0 0 0,7 0 0,1 0,1 0 0 0 0 -1 0 6 0 4 0,2 3 0 1 0 -3 0 -3 0 -0 0 1 0 Den Helder geheel bew. vrij kr. zw 6 Y pen burg geheel bew. vrij kr. wzw 6 Vlissingen geheel bew. mat. zw 5 Eelde zwaar bew. mat. wzw 7 De Bilt geheel bew. mat. zw 6 Twente0 geheel bew. mat. zw 6 Eindhoven zwaar bew. vrij kr. zw 4 VTv. Z.-Limtlicht bew. zwak. zzw 4 Neerslag laatste 24 uur. 0,1 0 0 1 0,1 2 0,1 ^CCCCCrxxycyY^y-rrcormrcccrxxyrycrr^-<xxx:cr\^iyy)or<~n-rry-tyxo WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Droog weer met veranderlijke bewol king met vooral in het zuiden van het land flinke opklaringen. Overwegend matige wind tussen west en zuidwest Weinig verandering in temperatuur. 10 april Zon op 5.57 uur, onder 19.31 uur. Maan op 5.15 uur, onder 19.14 uur. Maanstanden 11 april 3.39 uur: nieuwe maan 18 april 0.28 uur: eerste kwartier !5 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 9 april Hoog water: 2.50 en 15.04 uur. Laag water: 10.34 en 22.59 uur. Dinsdag 10 april Hoog water: 3.22 en 15.36 uur. Laag water: 11.13 en 23.32 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1