Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Parijs overweegt oproepen van 75.000 klein-verlofgangers Hammarskjoeld confereert in Cairo met premier Nasser Ernstig autobusongeluk te Nieuw-Lekkerland; drie doden Straaljager neergestort Nieuwe aanklacht wegens demoralisatie van het leger had komisch staartje Israel klaagt bij de Veiligheidsraad over Egyptische commandoraids Het woord is aan WOENSDAG 11 APRIL 1956 Lonen in zuivelindustrie met zes percent omhoog Landbouw beslist vandaag over verhoging van drie percent Jeugdige overvallers op taxichauffeur in arrest Gestolen auto bij Zundert in een sloot gereden Supra-nationale Atoomgemeenschap Tweede Kamer is ervoor Mollet legt Straatsburgse functie neer Sovjet-minister overleden CPN „nam kennis van critiek op kameraad Stalin" Illinois voor Stevenson en voor Eisenhower Minister Staf kreeg inlichtingen uit Parijs Aanhoudend koud President Sukarno neemt Sovjet-invitatie aan Kremlin biedt Indonesië economische hulp aan Getuige UImer beschuldigt officier Soenarjo Weer rapport 70e JAARGANG No 234 301e JAARGANG No 79 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Prinses Beatrix heeft een korte paasvakantie in Kopenhagen doorgebracht. Dinsdag middag keerde de prinses per K.L.M.-vliegtuig terug naar Nederland. Men ziet haar hier temidden van de andere passagiers op het platform, van Schiphol. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse ministerraad, die vanmiddag In voltallige zitting onder voorzitterschap van president Coty bijeen komt, zal naar verluidt haar goedkeuring hechten aan het oproepen van 75.000 klein-verlofgan gers van de lichting 1953. Er zullen deze maand nog 35.000 naar Algerije vertrek ken. De resterende veertigduizend zullen vóór 15 mei volgen. Het restant van de klein-verlofgangers, 120.000 man, zal zich paraat moeten houden om later naar Noord-Afrika te gaan. Na de nogal op aangevochten gronden genomen, justitiële maatregelen tegen Claude Bourdet, de hoofdredacteur van France Observateur, alsmede enige wilde heren van Trotzkystische en anarchistische bladen, die hun misnoegen hadden uitge sproken over de militaire actie in Algerije, is in Parijs weer een gerechtelijk onder zoek gelast wegens demoralisering van het leger. Het is gericht tegen professor Mar- rou van de Sorbonne, die in de vrije tri bune van Le Monde in een artikel getiteld ..Frankrijk mijn vaderland" had verklaard, dat hij tegen concentratie-kampen en re présailles is gekant en derhalve wel enige bezwaren koestert tegen de campagne van het Franse leger in Algerije. Op last van een militair rechter van instructie hebben vijf inspecteurs het huis van de hoogge leerde heer doorzocht om de documenten te vinden, waaruit hij de stof voor zijn artikel zou hebben geput. Min of meer tot verbazing van de politie verklaarde de professor dat het bewuste stuk gewoonweg aan zijn brein ontsproten was. Met be roepsmatig wantrouwen doorsnuffelde de politie nochtans nauwgezet de hooggeleerde kwartieren, waarbij overigens uitsluitend aantekeningen over een aantal heiligen werden aangetroffen. Niet zo verbazing- Tijdens besprekingen tussen de kern commissie van de Zuivelindustrie enerzijds en de werknemersorganisaties, betrokken bij de CAO voor de Zuivelindustrie, ander zijds, is overeenstemming bereikt over de door de regering geboden gelegenheid de lonen in de zuivelindustrie met zes percent te verhogen. Binnenkort zal nog overleg worden ge pleegd over de verbetering van enkele ar beidsvoorwaarden, zoals de uitbreiding v^n het aantal vrije middagen van dertien op zesentwintig per jaar. Wanneer ook over deze punten overeenstemming wordt be reikt, zal de nieuwe CAO in de zuivel industrie op 1 mei van kracht worden. De zuivelindustrie maakt voorts gebruik van de drie percent verruimingsmogelijk heid door de vakantietoeslag met twee percent te verhogen, een half percent van het totale loonbedrag in de zuivelindustrie te besteden aan toeslagen van zeven gul den per week op de weduwenpensioenen, terwijl het resterende gedeelte van de drie percent bestemd zal worden voor de overige secundaire arbeidsvoorwaarden. Landbouw drie percent Vandag zal het Landbouwschap beslissen over een loonsverhoging in de landbouw van drie percent over 1956, ingaande 1 mei en een uitkering ineens van drie percent in die ondernemingen die over 1955 een dergelijke uitkering uit de winst kunnen betalen. Een optrekken van de lonen tot zes percent wordt thans in kringen van de landbouw niet mogelijk geacht. ADVERTENTIE Veulen lederen jassen ƒ175. /an de vijf ontsnapte knapen, die hij Oldebroek een taxichauffeur overvielen, zijn de vier nog voortvluchtigcn te Zundert door de marechaussee's gearresteerd. Zij waren met de gestolen auto naar de Bel gische grens gereden. Even over de grens in België kregen zij moeilijkheden aan de auto. Men zond hen toen terug over de grens. Nadat zü de auto in een sloot langs de weg hadden gereden in de buurt van het plaatsje Putte, werden zü door de po litie te Zundert gearresteerd. De in Zundert gegrepen knapen waren afkomstig uit het Psychopedagogisch in stituut voor moeilijk opvoedbare jongens „De Dreef" te Wapenveld, waar zij onder toezicht leefden en werkten. Zij genoten daar een gecontroleerde vrijheid, die het hun mogelijk maakte met toestemming het instituut in hun vrije tijd gedurende enke le uren te verlaten. De vier in Zundert gegrepen knapen zijn de 19 jarige H. J. P. L. uit Tilburg, de 25- jarige W. V. uit Breda, de 22-jarige P. W. V. uit Ede en de 19-jarige L. v. D. zonder vaste woonplaats. De knapen zijn op transport gesteld naar Zwolle. CAIRO (Reuter-AFP) Dag Hammars kjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, is in Cairo aangekomen en heeft dinsdag besprekingen gevoerd met de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken. Bjj het onderhoud was het hoofd van de commis sie van UNO-waarnemers in Palestina, ge- neraal-majoor Burns, aanwezig. Tevoren had» de Amerikaanse ambassadeur in Cairo met premier Nasser gesproken. Nasser zal Hammarskjoeld vandaag ontvangen. Ham marskjoeld heeft verklaard dat zich in het gebied van Gaza ten hoogste tien van de 42 UNO-waarnemers bevinden. Zij kunnen het werk daar niet aan. Mogelijk zal hij voorstellen waarnemers te werven in Scan dinavië. Alle Arabische landen zullen naar ver mogen de taak van Hammarskjoeld verge makkelijken, zo heet het in een resolutie, die het politieke comité van de Arabische Liga heeft goedgekeurd. Ingeval Ham marskjoeld een nieuw voorstel aangaande Palestina zou opperen, zouden de Arabische landen met elkaar overleg plegen alvorens te antwoorden, aldus de resolutie. Israel heeft er bij de bestandscommissie over geklaagd dat twintig Jordaniërs Israë lisch gebied zijn binnengedrongen en daar een patrouille hebben beschoten. Een Jor- daniër was gedood en een gevangen geno men. Van Jordaanse zijde is deze infiltratie tegengesproken. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft met; de Congres leiders de crisis in het Midden-Oosten be sproken. De leider der Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden verklaarde later, dat de regering voorlopig niet van plan is troepen naar het. Midden-Oosten te sturen. Als hef gevaar daar groter wordt, zei hij. moet daartoe machtiging worden gevraagd Dreigement Volgens de Israëlische radio heeft Burns Nasser verzocht de commando-activiteit in Israel te doen staken en hem te laten weten wanneer aan dit verzoek is voldaan. Israel heeft de aandacht van de Veiligheidsraad gevestigd op de activiteit van Egyptische commando's op Israëlisch gebied en de of ficieren van het geregelde Egyptische leger ervan beschuldigd de operaties dezer com mando's te leiden. Israel heeft de Veilig heidsraad officieel meegedeeld dat het zich vrijheid van handelen voorbehoudt zolang Egypte zich niet onvoorwaardelijk bereid verklaart zich van vijandige daden te ont houden. Ophef De Egyptische pers heeft in grote op maak berichten over de Egyptische com mando's gebracht. Volgens sommige bladen opereren driehonderd commando's op Is raëlisch gebied van de Negeb in het zuiden tot aan Haifa. De Israëliërs verbergen hun verliezen, aldus deze berichten, om het mo reel van de bevolking niet te schaden. „El Akhbar" schreef in een hoofdartikel: „De commando's zijn de nieuwe veiligheidsraad. Zij hebben de rol van de UNO overgeno men tot deze herleefd zal zijn." Radio-Jeruzalem meldt dat de chef van de Israëlische generale staf, generaal Mosje Dayen. de doodstraf heeft bekrachtigd die is uitgesproken tegen een gevangen geno men Egyptenaar. De Arabische Liga heeft besloten Arabi sche propagandabureaus te openen in de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Duitsland, India en Latijns- Amerika. De Liga heeft voorts aanbevolen, dat de Arabische landen diplomatieke be trekkingen aanknopen met die landen,waar ook Israel een diplomatieke vertegenwoor diging heeft. (Van onze parlementaire redacteur) Met 64 tegen 12 stemmen verenigde de Tweede Kamer zich met de conclusie van de commissie van Buitenlandse Zaken naar aanleiding van de gedachtenwisseling over het plan-Monnet inzake een supra-natio nale Europese Gemeenschap op het gebied van de atoom-energie. Met de communis ten en de Staatkundig Gereformeerden stemde prof. Oud (VVD) met zijn frac tiegenoten tegen. Zij vonden de tijd nog niet rijp om zich met een dergelijke oplos sing te verenigen. Ook prof. Gerbrandy was tegen, omdat hij de stichting van zulk een organisatie in strijd met het Neder lands belang achtte, daar zij zou schaden wat wij nu reeds tezamen met anderen in dezen ondernemen. Ook zag hij in dit alles slechts een „caricatuur" van eenwording of eenmaking van West-Europa. wekkend trouwens bij een strijdbaar rooms katholiek, die zich slechts één maal van 1940 tot 1944 tegen het gezag heeft verzet. Aangezien zij moeilijk met docu menten over de Heilige Augustinus konden aankomen, stelden de politiemannen zich tevreden met het meenemen van de door slag van het bewuste artikel. Ware deze aangelegenheid niet zo bijzonder komisch uitgevallen, dan zou men zich zo langza merhand ernstig gaan afvragen of deze procedure niet een demoralisering van Frankrijks vrije pers inhoudt. Wanneer iedereen, die in stede van miltaire acties, onderhandelen met de algerijnse nationa listen aanbeveelt, terstond met de justitie in aanraking komt, dan wordt de discussie over dit belangrijke probleem wel moeilijk. (Reuter/U.P.) „Le Monde" heeft gepro testeerd tegen de huiszoeking. Balans Volgens officiële cijfers, zijn in de af gelopen zestien maanden in Algerije 5.724 personen, onder wie vele burgers, door het optreden der rebellen om het leven ge komen. De Franse veiligheidstroepen ver loren in deze periode 672 man aan doden, 1.484 aan gewonden en 261 aan vermisten. Bij een gevecht in Oost-Algerije, dat drie dagen heeft geduurd, zijn tenminste veertig militairen en meer dan 250 opstan delingen gedood. Voor het eerst werd ge meld, dat de rebellen in ruime mate be schikken over zware machinegeweren en mortieren. De opstandelingen, die de strijd ontketenden door een hinderlaag voor een militaire kolonne te leggen, zouden worden geleid door de Mohammedaanse nationa listische leider Ben Boelaid Moestafa, die in november uit een Franse gevangenis ontsnapte. Campagne De Franse communisten hebben een campagne geopend voor vredes-onderhan- delingen in Algerije. In politieke kringen gelooft men, dat de communisten niet lan ger voor de regering zullen stemmen. De regering-Mollet steunt op een minderheid en moet om aan het bewind te kunnen blijven stemmen hebben uit partijen, die niet in het kabinet zijn vertegenwoordigd. De Nationale Vergadering komt dinsdag terug van vakantie. Verschillende invloed rijke leiders hebben laten weten, dat zii Mollet vragen wensen te stellen. De com munistische organisatie „Union de la jeu- nesse Républicaine de France" (UJRF). heeft opgeroepen tot een „strijd zonder pardon" tegen de mobilisatie-plannen van de regering. De secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, die op zijn tocht naar het Midden-Oosten Rome aandeed, is door de Paus in het Vaticaan ontvangen. Een autobusongeluk te Nieuw-Lekker- land heeft dinsdagmiddag drie doden ge- eist: twee jonge vrouwen en een man. Om streeks kwart over vier kwam een bus van de „Twee Provinciën", die met bestemming Utrecht om drie uur uit Rotterdam was vertrokken, te Nieuw-Lekkerland. In een van de vele bochten van de kronkelige Lekdijk, ter hoogte van perceel 74, be woond door de heer J. P. van Vliet, heeft de 40-jarige chauffeur A. Scherpenisse uit Nieuwpoort in een impuls iets te veel naar rechts uitgehaald toen hij een hem nade rende Rotterdamse bestelwagen voor zich zag. Het rechter voorwiel kwam in de berm en met een snelheid, die volgens oog getuigen tussen de 40 en 50 kilometer moet zijn geweest, botste de bus half op de dijk, half op het dijktalud rijdend tegen de vooruitspringende muur van het hoog tegen de dijk gebouwde perceel 73. Daarin sloeg de bumper een groot gat. De hevige schok deed de bus de dijk afkantelen, waarbij enkele inzittenden uit de bus wer den geslingerd en er onder kwamen. Met de kap schoof hij tegen de onderdijks ge legen hofstede van de heer Van Vliet. Een kozijn werd vernield. Drie passagiers wer den op slag gedood: de 31-jarige gehuwde straatmaker C. van Dam uit Meerkerk, de ongeveer 30-jarige mevrouw Groenen dijk-Keesmaat en de circa 34-jarige me vrouw Vogelesang, beiden uit Alblasser- dam. In een kwartier hadden omstanders en twee artsen alle vijfentwintig passa giers via de gebroken achterruit bevrijd. De chauffeur was ernstig doch niet levens gevaarlijk gewond en is in het Dordtse Gemeenteziekenhuis opgenomen. Een pas- sagiere kreeg een schouderfractuur, acht anderen liepen snij- en schaafwonden op. Buspassagiers hebben verklaard dat de tegenligger niet geheel rechts heeft ge houden. De chauffeur van deze auto ech ter, die zijn wagen juist had gedraaid, be weert het tegendeel. PARIJS (Reuter). De Franse premier, Guy Mollet, is afgetreden als voorzitter van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa. Hij bekleedde deze post sedert 1954. In een brief aan de eerste vice-president van de vergadering. Antonio Boggiono-Picov zegt Mollet af te treden wegens de moeilijk heid om de taak van voorzitter te verenigen met verantwoordelijkheden van zijn premier schap LONDEN (AFP-Reuter) De Sovjet-mi nister voor bouwnijverheid, Pavel A. Joedin. is onverwacht op 53-jarige leeftijd overleden, aldus meldt het Sovjet-persbureau Tass. Joedin was kandidaat-lid van het centrale comité van de partij. Volgens radio Moskou heeft de Sovjet mi nisterraad besloten tot een nationale begra fenis voor Joedin. De urn met de as van de overledene wordt morgen in de muur van het Kremlin op het Rode Plein ingemetseld. Leerzaam voor alle communisten Het partijbestuur van de CPN heeft in zijn zitting van 8, 9 en 10 april het twin tigste congres van de Communistische Partij in de Sovjet-Unie besproken en de besluiten van dat congres „met instemming begroet." Het partijbestuur deelt mede „kennis te hebben genomen" van de critiek op kameraad Stalin als algemeen secretaris en acht bestudering van deze fouten zeer leerzaam voor alle communisten. Het partijbestuur zegt: „De figuur van Stalin zal de geschiedenis ingaan als een van de bekwaamste denkers en organisa toren van de Marxistisch-Leninistische beweging. De nagedachtenis aan zijn toe wijding aan de zaak van het Socialisme v/ordt door gemaakte fouten niet aange tast. Het betrof hier beleidsfouten en een overtreding van de communistische orga nisatiebeginselen. Piloot redt zich, villa en kantoorgebouw in brand In het middaguur is boven de gemeente Woudenberg een straaljager neergestort. Het vliegtuig is gevallen op een gebouwtje, dat bij een daarnaast staande villa, ge naamd „Sonnevanck" behoort. De piloot is een kilometer verder per parachute neer gekomen achter de Fortafabriek. Hij is slechts aan zijn gezicht gewond. De villa staat in brand en zal waar schijnlijk voor een groot deel verloren g?an. Er hebben zich geen persoonlijke on gevallen voorgedaan. Militairen uit Soes- terberg assisteren de plaatselijke brand weer. In het kantoorgebouwtje, waar het vlieg tuig op neerstortte, is vroeger de Boeren leenbank gevestigd geweest. Het is geheel uitgebrand. Belendende percelen zijn be schadigd door de rondvliegende stukken van het vliegtuig. CHICAGO (United Press) De demo craten in de Amerikaanse staat Illinois schenken hun vertrouwen aan Adlai E. Stevenson, zo blijkt uit de tot dusverre be schikbare uitslagen van de voorverkiezin gen in deze staat waar Stevenson geboren is. Toen de helft der stemmen geteld was, bleek Stevenson 429.760 stemmen te heb ben. Senator Estes Kefauver had 9.012 voorkeurstemmen. In de republikeinse „primary" kreeg pre sident Eisenhower tot dusver 297.003 stem men en senator Knowland 14.626. 's-GRAVENHAGE (ANP) De minis ter van Oorlog en van Marine heeft vorige week in de vergadering van de Eerste Ka mer medegedeeld, dat hij de Nederlandse vertegenwoordiger te Parijs had verzocht om van de geallieerde opperbevelhebber in Europa, generaal A. M. Gruenther, ophel dering te vragen met betrekking tot de re cente publikatie in de „Neue Ruhr Zei- tung", welke publikatie door verschillende leden der Kamer ter sprake was gebracht. De minister deelt thans in een brief aan de voorzitter van de Eerste Kamer mede, dat hij van generaal Gruenther persoon lijk, bij brief gedagtekend 6 dezer, de in lichtingen ter zake heeft ontvangen. Op 29 maart had de generaal op zijn hoofdkwartier een bijeenkomst gehad met 20 Duitse journalisten en een groep van 37 Duitse jeugdleiders. Op deze bijeenkomst had generaal Gruenther zelf gedurende ongeveer 40 minuten aan de hand van ver schillende kaarten en grafische voorstel lingen voorlichting over de huidige militai re situatie gegeven en vervolgens nog een half uur verschillende vragen beantwoord. Van het ter bijeenkomst verhandelde was een opname op een geluidsband gemaakt. Uit de van die opname gemaakte tran scriptie, welke minister Staf in haar geheel ter kennisneming is toegezonden, blijkt, zo deelt de minister mede, dat generaal Gruenthers mededelingen wel zeer onzui ver in de onderwerpelijke publikatie in de „Neue Ruhr Zeitung" zijn weergegeven, even onzuiver als de indruk is, welke de betrokken journalist in zijn artikel ves tigde, als zou hij een twee uren lang per soonlijk onderhoud met de generaal heb ben gehad. De journalist heeft alleen de voorlichtingsbijeenkomst bijgewoond en van de generaal geen andere verklaringen ontvangen. De minister besluit zijn brief met de tekst van de verklaring, welke generaal Gruenther op 5 dezer heeft afgelegd te genover leden van de internationale groep van radio-omroepverenigingen te Parijs. DE BILT, woensdag 10 uur: Nadat de temperatuur gistermiddag in de zachte lucht, die met zuidwesten-winden werd aangevoerd, op enkele plaatsen in ons land tot 19 graden was gestegen, is in de afge lopen nacht belangrijk koudere lucht uit het noorden ons land binnengestroomd. Dit ging met regen gepaard. In het noorden van het land klaarde de lucht na de koufrontpassage weer op, met het gevolg dat de temperatuur daar in de nanacht plaatselijk tot iets beneden het vriespunt daalde. Boven het zuiden van het land werd het front aanmerkelijk ver traagd, onder andere omdat er in Engeland een storing in het front was ontstaan. Daardoor bleef er in het zuiden veel be wolking, waaruit af en toe wat regen viel. Het ziet er naar uit dat ons land zich de komende vierentwintig uur dichtbij het front zal blijven bevinden tussen de koude en warme lucht in het overgangsgebied. Er blijft daarom vooral in het zuiden van het land kans op wat regen. De kans dat ons land weer in de zachter lucht komt is I gering. 1 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Fliegende Blatter: Wanneer men zegt: hij heeft smaak, bedoelt m,en: hij heeft mijn smaak. DJAKARTA (ANP) Volgens berich ten uit Palembang in Zuid-Sumatra, waar Sukarno opbouwwerken bezoekt, heeft de president officieel de uitnodiging tot een bezoek aan de Sovjet-Unie aanvaard. Vol gens deze berichten zei Sukarno te hopen, dat hij eind augustus, na de installatie van de grondwetgevende vergadering, naar Moskou zal kunnen vertrekken. De Sovjet-Unie heeft niet alleen het hoofd van de Indonesische staat en een parlementaire missie uitgenodigd voor een bezoek, maar heeft ook economische hulp aangeboden. De ambassadeur van de Sov jet-Unie in Djakarta Zjoekov, die kortge leden in Djakarta is teruggekeerd van be sprekingen met zijn regering in Moskou, heeft verklaard, dat hij aan de Indonesi sche regering een plan heeft aangeboden voor economische hulp dat ook hulp op het gebied van landbouw en industrie inhoudt. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken zei, dat de regering het aanbod bestudeert. Hij verwees naar de regeringsverklaring, waar in premier Ali Sastroamidjojo zei, dat In donesië bereid is gebruik te maken van de bekwaamheid en bereidheid van commu nistische landen om andere landen bijstand te verlenen. Hij legde er daarbij de na druk op, dat de goede betrekkingen met de Verenigde Staten konden worden ge handhaafd. DJAKARTA (ANP) Aan het eind van de 45ste zittiing in de zaak-Schmidt heeft getuige Ulmer de oficier van Justitie Soenarjo ervan beschuldigd, dat deze hem met de dood bedreigd zou hebben. Hij toonde een patroon, die hij in zijn cel had gevonden, waarvan hij niet kon zeggen, hoe deze daar gekomen was. Op deze zitting sprak Ulmer alle ver klaringen, die hij voor de politie had afge legd, tegen. Hij zei deze te hebben afge legd. nadat politie-ambtenaren hem hadden geslagen. Ook getuige Baden werd gehoord. Hij antwoordde op vragen dat hij de politie vijf plaatsen, waar „droppings" waren uit gevoerd, had getoond. „Ik heb plaatsen aangewezen, die dicht bij de weg en vlak bi? politieposten lagen, zodat het duidelijk moest zijn, dat daar geen „droppings" mo gelijk waren." De plaatsen, die in het proces-verbaal worden genoemd, zijn inderdaad de plaat sen die ik heb verzonnen. Hij zei nooit „droppings" te hebben meegemaakt. Beklaagde Schmidt merkte op, het vreemd te vinden, dat de politie Baden pas tien maanden na zijn arrestatie die plaatsen liet aanwijzen. Bovendien kloppen deze niet met die, welke anderen aanwezen. De volgende zitting werd "bepaald op dinsdag 24 april. Dan zullen getuigen M. C. Dunais, P. J. H. Wiersma en H. de Braai worden gehoord. (van hedenmorgen 7 uur) til Weers- - 68 iè 2- toestand o c 5E 2 Z S Helsinki sneeuw o 0 Stockholm sneeuw n -1 7 Oslo zwaar bew. nw 0 1 Kopenhagen licht bew. w 2 1 Aberdeen onbewolkt w -1 0 Londen zwaar bew. o 8 5 Dublin motregen no 7 9 Amsterdam zwaar bew. n 4 2 Brussel regen nno 7 0,5 Parijs nevel no 8 0 Bordeaux licht bew. ozo 9 0 Grenoble zwaar bew. windstil 3 0 Nice onbewolkt windstil 6 0 Berlijn zwaar bew. wnw 3 3 Frankfort zwaar bew. zzw 9 0 München zwaar bew. zw 6 0 Zürich zwaar bew. zzo 2 0 Oenève licht bew. zw 6 0 Locarno zwaar bew* windstil 4 0 Wenen zwaar bew. w 12 0 Innsbruck licht bew. w -1 0 Rome nevel windstil 8 0 Den Helder licht bew. matige n 4 2 Ypenburg lichte regen matige no 4 1 Vlissingen geheel b w. matige no 5 1 Eelde licht bew. zwakke w 1 2 De Bilt zwaar bew. zw. nnw 5 2 Twente zwaar bew. zw. nw 3 4 Eindhoven lichte regen zw. ono 4 2 Viv. Z.-Limb, geheel bew. mat. nno 5 0,5 Neerslag laatste 24 uur. X)mrinnrm*t rrrm». VYTOO AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woens dagavond tot donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen, maar plaatselijk ook wat regen. Zwakke veranderlijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 12 april Zon op 5.52 uur. onder 19.35 uur. Maan op 6.07 uur. onder 21.49 uur. Maanstanden II april 3.39 uur: nieuwe maan 18 april 0.28 uur: eerste kwartier !5 aoril 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 11 april Hoog water: 3.54 en 16.10 uur. Laag water: 11.50 en uur. Donderdag 12 april Hoog water: 4.29 en 16.45 uur. Laag water: 0 09 en 12.29 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1