Nescafé koffie! Sint Jozef-ulo werd vanmorgen officieel in gebruik gesteld „Jodocus" uit Heemstede verkoos opnieuw de vrijheid plannen voor gemengde r.k. uloschool aan de Richard Holkade Franse chansonnière Souris in Haarlem Amsterdamse Beurs Nieuwe school in Haarlem-Oost Nederlands debuut voor de Kunstgemeenschap Door de vloer gezakt en aan wonden overleden Haarlemmer in beroep tegen villabouw Benadeeld door voorwaarde van Schoonheidscommissie Caféhouder liep een schedelbasisfractuur op Vrachtautobestuurder reed na botsing door „Kleine zelfstandigen worden weggevaagd" Obligaties uitloten Openbaar werkje, dat op bonen afhalen lijkt Slachtoffer van Hirosjima Bewoners Vrijburglaan tegen flatbouw Behandeling bezwaarschrift door Gedeputeerden J. Dekkers jubileerde bij Droste Scheepvaart WOENSDAG 11 APRIL 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT y In aanwezigheid van tal van autoriteiten en andere genodigden is hedenmorgen de Sint Jozef-uloschool voor jongens aan de Gedempte Oudegracht in Haarlem offi cieel geopend. De bijeenkomst, die om elf uur begon, werd geleid door de penningmeester van het bestuur van de R.K. jongensscholen in Haarlem, de heer D. L. M. Smit, die met een serie geestige toespraakjes de ver scheidene sprekers inleidde. Deken W. N. Zijlstra, voorzitter van bo vengenoemd bestuur, deelde de aanwezi gen mee, dat hedenmorgen vroeg in het bijzijn van leerlingen en leerkrachten de school reeds was ingewijd, waarna in de Sint Jozefkerk aan de Janstraat een H. Mis was opgedragen. In zijn openingstoespraak herdacht de ken Zijlstra degene, die jarenlang voorzit ter is geweest van het bestuur van de R.K. jongensschool in Haarlem, wijlen deken J. j, A. Kuilman en „introduceerde" hij bij de aanwezigen de patroonheilige van de nieuwe school. Sint Jozef. Hij sprak daar bij de hoop uit,.dat het de school onder be scherming van deze heilige vele jaren goed mag gaan- Secretaris dr. J. Hoek gaf daarna een overzicht van de gebeurtenissen die geleid hebben tot de bouw van deze nieuwe school, op de plaats waar ook de oude, de eerste R.K. jongens-ulo in Haarlem was opgericht. Hij deelde mee, dat er reeds twintig jaar geleden plannen bestonden tot algehele verbouwing. Hij releveerde hoe op 7 januari 1953 de Haarlemse raad zijn medewerking had toegezegd aan de bouw van het nieuwe complex en bracht hulde aan architect B. Ooms, die er in ge slaagd is op de beperkte ruimte, woeke rend met iedere vierkante centimeter grond, een gebouw neer te zetten, dat har monieert met het oude gevelfront en toch modern is. De spreker braclit dank aan allen, die hebben meegewerkt om de bouw en inrichting in iets meer dan een jaar te voltooien. „Het is niet de bedoeling, R.K. jongens uit de hele stad voor. dit gebouw aan te trekken", aldus dr. Hoek. „Er zijn reeds problemen met betrekking tot het R.K. ulo-onderwijs in Haarlem-Noord met de gemeente besproken, plannen, die binnen kort nader zullen worden uitgewerkt. Wat een dergelijk onderwijs in Haarlem-Oost betreft, de stichting van een R.K. uloschool in dat deel van onze gemeente is zeker ge rechtvaardigd, maar wij zouden voor dit ogenblik met een gemengde katholieke ulo-school kunnen volstaan. Op 1 septem ber 1957 zou een nieuwe school daar kun nen beginnen. Wethouder Geluk heeft ons reeds een terrein aan de Richard Holkade toegezegd". De rijksinspecteur voor het Lager On derwijs, de heer W. Schoenmakers, ont hulde, dat reeds in een rijksrapport date rend uit 1938 de vroegere school „zeer oud en onhygiënisch" was genoemd en dat toen de conclusie luidde, dat er in dit alles'spoe dig verandering moest komen. De rijksin specteur noemde de aanwezigheid van een goed gebouw een noodzakelijke voor waarde voor het vervullen van de eisen, die aan de moderne manier van onderwijs geven gesteld worden. Hij prees het be stuur dan ook g kkig met het nieuwe ge bouw. dat over een uitstekende outillage beschikt, reden waarom hij ten stelligste verwacht, dat de nieuwe school zich zal ontplooien in de richting, die het bestuur wenst. Namens het personeel van de school sprak het hoofd, de heer A. J. B. van Vel- sen, die onder meer vertelde, dat er in zijn school ook ruime aandacht zal wor den besteed aan zang en muziek, declama tie, handenarbeid en het kweken van planten. Onthulling schilderij Vervolgens begaven de aanwezigen zich van het gymnastieklokaal, waar deze bij eenkomst werd gehouden, naar de centrale hal, teneinde getuige te kunnen zijn van de onthulling door wethouder D. J. A. Ge luk van een schilderij van de Haarlemse kunstenaar Poppe Damave, voorstellende een gezicht op havèn en industrie van IJmuiden. Voor de wethouder deze „eerste actieve handeling in de nieuwe school" verrichtte, Het eerste optreden van de in korte tijd als chansonnière onder haar pseudo niem Souris populair geworden Lucienne Rodiolakis in Nederland heeft onder aus piciën van de Kunstgemeenschap op 24 april in de Haarlemse Schouwburg plaats. 7jj is opgeleid aan de Comédie Franqaise, doch voelde zich sterker dan tot het toneel tot de kleinkunst aangetrokken. Als „ster" in de cabaret-revue „Réflexions 1955" ver wekte zij wat men noemt een sensatie in Parijs. Aan het programma wordt verder mee gewerkt door de van origine Belgische zan ger en tekstdichter Jacques Brei, die ook in het cabaret van Patachou optrad en van wie verscheidene langspeelplaten in om loop zijn, door de mimespelers Les Mains 'loly en door het trio Les Trois Horace. die een soortgelijk genre als Les Frères Jacques beoefenen. Haarlem geniet van deze voorstelling de Nederlandse première. Daarna treedt het ensemble nog een week op in het Nieuwe de la Martheater in Amsterdam. Ongeval in Radhoevedorp Dezer dagen waren kinderen aan het spelen in een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Sloterweg te Badhoevedorp, welke woning leeg was. Zij waren op de zolder en de zesjarige Wilma de Vries, gewoond hebbend aan de Sloterweg 344 te Badhoevedorp, zakte door de vloer. Het zag er naar uit, dat de wonden niet ernstig waren en het meisje werd naar haar wo ning overgebracht. Later werd de toestand ernstig en in de nacht van dinsdag op Woensdag is het meisje overleden. gaf hij blijk de mening van de rijksinspec teur over de schoolgebouwen voikomen te delen. „Docenten en leerlingen hebben het recht om te werken in een omgeving, die hun past. Men moet daarom zorgdragen voor een frisse, lichte en esthetisch ver zorgde omgeving". Wethouder Geluk sprak de hoop uit, dat de school eerlang zal kun nen beschikken over een aula, „aange zien een gymnastieklokaal daarvoor in we zen toch niet .geschikt is". Deze bijeenkomst werd door een der oudere leerlingen met gepaste pianomuziek opgeluisterd. De grondverkopen in de Haarlemse ge meenteraad verlopen als regel zonder dis cussie, maar op 14 december van het vorige jaar werden er nogal wat woorden gewijd aan de transactie waarbij de gemeente een stuk bouwterrein op de hoek van de Prins Mauritslaan en de Crayenestervaart zou overdoen aan mevrouw D. N. Verwey-de Goeyen. De oorzaak daarvan was vooral, dat de eigenaar van de aan dat terrein grenzen de villa, de heer A. L. J. Deckers, daar tegen bezwaar had. Toen de heer Deckers enige jaren geleden zijn woning daar wilde bouwen verplichtten B. en W. van Haarlem hem op grond van een advies van de Schoonheidscommissie een erker te bou wen aan de kant van de Prins Maurits laan, hoewel hijzelf die aan de gevel aan de Crayenesterlaan had gewenst. In elk geval had hij erop gerekend, dat hem dan ook aan de zijde van de Prins Mauritslaan een vrij uitzicht zou worden gewaarborgd. Toen dan ook bleek, dat op het aangrenzende stuk grond ook een villa zou worden gebouwd, maakte de heer Deckers tegen die transactie bezwaar, waarbij hij een aantal raadsleden aan zijn zijde vond. De meerderheid van de raad meende echter met B. en W., dat de be paling bij de grondverkoop aan mevrouw Verwey, dat haar villa op een afstand van tenminste negen meter uit de rooilijn zou moeten worden gebouwd, voldoende tege moet kwam aan de wensen van de heer Deckers. De laatste heeft zich echter niet neer gelegd bij dit raadsbesluit en is in beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten, die zijn bezwaarschrift op woensdagmiddag 25 april in openbare zitting zullen behandelen. Ongeval in Gr. Houtstraat Dinsdagavond omstreeks acht uur is in de Grote Houtstraat te Haarlem, tussen de Anegang en de Spekstraat, een zestigjarige caféhouder door een wielrijder aangereden en ernstig gewond naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Het. slachtoffer, de heer K. G., wilde de straat oversteken op het ogenblik, dat een zestienjarige jongen per fiets passeerde. De caféhouder werd aangereden en viel met zijn hoofd op straat. Met een schedel basisfractuur is hij naar het Sint Elisa beths Gasthuis overgebracht. Getuigen van het ongeval wordt ver zocht zich met de politie in verbinding te stellen. Dinsdagmiddag is op de Aalsmeerderdijk in Haarlemmermeer een botsing ontstaan tus sen een bestelauto en een vrachtauto. De bestuurder vat) laatstgenoemde wagen reed door. maar is enkele uren later aangehouden. Hij was afkomstig uit Leimuiden. De bestel auto was zwaar beschadigd. R. Zegering Hadtlers sprak op V.V.D.-bijeenkomst in Haarlem „Sociale wetgeving, een brug of een kloof?" was de titel van de rede, die het lid van de Tweede Kamer de heer R. Zegering Hadders dinsdagavond in hotel „De Leeu werik" in Haarlem hield voor leden van de afdelingen Haarlem, Heemstede en Bloe- mendaal van de V.V.D. De spreker begon met op te merken, dat thans bijna ieder in ons land te maken heeft of krijgt met de sociale wetgeving. De eerste sociale wetten hadden slechts betrekking op bepaalde ca tegorieën van de bevolking, maar lang zamerhand begonnen zij grotere bevol kingsgroepen te beslaan. Zo is zelfs onlangs in de Tweede Kamer een sociale wet aan genomen, die geldt voor het gehele Neder landse volk: de wet op het bodempensioen. De heer Zegering Hadders verklaarde, dat de V.V.D.-fractie spontaan heeft meege werkt aan de totstandkoming ervan, al zijn er zeker enkele bedenkingen tegen deze wet te noemen, die bijvoorbeeld wel eens de kloof tussen zelfstandigen en hen, die „op een loonlijst prijken", zou kunnen ver breden. Zij die in loondienst zijn zullen er namelijk niets van merken, dat zij na 1 januari 1957 een offer moeten brengen om op 65-jarige leeftijd pensioen te ontvangen. De vereveningsheffing van 4 gaat name lijk verdwijnen en met een algemene loon- ronde van 3% komt men juist aan de 7%. die de premie voor het bodempensioen uit maken. Die loonronde is een nieuwe last voor het. bedrijfsleven. Nu heeft de minister wel gezegd, aldus de spreker, dat het de zelfstandigen niet verboden is, bij de in werkingtreding van de nieuwe wet com pensatie te zoeken, maar als zij geen uit kering geven op de winst van het vorige jaar, zal hun personeel spoedig verdwenen zijn. Volgens de heer Zegering Hadders is de wet op het bodempensioen een geraffi neerde manier om de kleine zelfstandigen weg te vagen. Het is de eerste taak van de V.V.D. om dat te voorkomen, want na het verdwijnen van de groep kleine zelfstandi gen zou de Nederlandse samenleving be slist minder rijk zijn. Men moet deze men sen laten meeprofiteren van een sociale wetgeving, die het gehele volk bestrijkt. Een tweede bezwaar van de V.V.D. tegen de nieuwe wet is de kwestie van de aan passing van de bedrijfspensioenen. Bij deze aanpassing worden verkregen rechten aan getast, aldus de spreker. Over de komende regeling van de kin derbijslag voor de kleine zelfstandigen merkte de heer Zegering Hadders onder meer op, dat hij een principieel tegenstan der is van elke vorm van kinderbijslag, omdat deze een verschuiving inhoudt van de individuele verantwoordelijkheid die men moet hooghouden naar de staat. ..Wanneer evenwel toch ook een n.v.-diree- teur met een salaris van 20.000 kinder bijslag ontvangt, waarom dan niet ieder een. dus ook de kleine zelfstandigen?" De spreker zei te hopen, dat men spoedig weer het vooroorlogse principe zal gaan huldi gen: kinderbijslag te beginnen bij het derde kind. De heer Zegering Hadders toonde zich bezorgd over de grote macht van de arbei dersbeweging. „Materieel zijn deze mensen niet meer de zwaksten, politiek de sterk- sten. In een tijdsbestek van dertig jaar hebben zij, die vroeger politiek eigenlijk niets te vertellen hadden wat fout was het zover gebracht, dat zij nu in wezen achter de schermen de macht vormen.Want de georganiseerde arbeiderswereld is in feite een schaduwregering naast onze rege ring; zij krijgt absoluut haar zin." De spreker verklaarde deze successen door de krachtige organisatie, „waaraan zij trouw bleven en waarvoor zij bereid wa ren, steeds offers te brengen." Hij moest tot zijn spijt erkennen, dat de landbouw, tuinbouw en middenstand geen strijders- organisatie met elan vormen, zoals dat bij de arbeiders wel het geval is. „We moeten in dit opzicht waakzaam zijn". Tenslotte vestigde de heer Zegering Had ders er de aandacht op dat., vooral in de verkiezingstijd, de brede massa van ons volk van bepaalde zijde wordt ingepompt, dat de V.V.D. de partij is in hoofdzaak var. de grote werkgevers. De spreker verklaar de met. nadruk, dat de V.V.D. integendeel totaal onafhankelijk is. Cabaret Na de pauze werd de politiek, op geheel andere wijze, beschouwd door Alexander Pola, Dini de Neef, Rob van Reijn en Wou ter Denijs in het politiek cabaret ,,'t Is Oud, 't blijft, nieuw." „Op het ogenblik loopt in het wandel bos Groenendaal een hertebok rond die ontsnapt is uit de hertekamp in Heem stede". Zo begon een bericht dat wij op 28 oktober van het vo rig jaar in onze krant plaatsten. En dat vormde tevens het begin van een klop jacht die zes weken duurde op het hert dat door velen „Jo docus" genoemd werd en dat na een formi dabele sprong over de omheining van de hertekamp de vrij heid had verkozen.De grote zesender die toen pas in Heemste de was aangekomen trok kris kras door Kennemerland, in de huurt van de Heren weg, bij Bennebroek, later bij de IJmuiden- «se sluisweg, het bui tengoed „Waterland", Velserbeek, de Hee renduinen en latei- weer in de omgeving van Heemstede. Op 17 november slaagde men erin „Jodocus" met behulp van een slaapmiddeltje een weinig suf te krijgen waarna het een vrij eenvoudige opgave was om de bok weer in de hertekamp terug te brengen. Gistermid dag omstreeks half vier is het bijna weer zover geweest. Op dat moment werd er namelijk bij de hertekamp een schaap met twee lammeren uitgeladen en de beroem de zesender werd daardoor zo onrustig dat hij weer een enorme sprong nam en in de richting van de Herenweg wegdraafde. Lang heeft zijn vrijheid nu echter niet ge duurd want korte tijd later keerde hij uit eigen beweging weer terug, hetgeen uiter aard de oppassers in de hertekamp bijzon der verheugde want men herinnert zich nog maar al te goed de speurtochten in de herfst van het vorig jaar toen men eigenlijk wel een beetje tot vermaak van het publiek telkens tevergeefs trachtte „Jodocus" tot reden te brengen. ADVERTENTIE 0 o 100% KOFFIE 100% KOFFIE 100% KOF 100% KOFFIE 100% KOFFIE Er zijn van die gemeentelijke gebeurte nissen, waarvan het voorschrift dat zij openbaar moeten zijn wel een zeer formele zaak is. Iedereen mag erbij zijn, maar het komt bij niemand op van dit recht gebruik te maken. Zo is het ook met de openbare uitlotingen van obligaties van geldleningen ten laste van de gemeente Haarlem. Zeker twee keer per jaar is men aan een derge lijke gebeurtenis toe en zet wethouder Bakker zich op zijn kamer met twee van zijn ambtenaren aan de arbeid, maar zon der enig publiek. Wij hebben ons heden morgen tijdig naar het stadhuis begeven om deze leemte enigszins aan te vullen, want er was weer een dergelijke uitloting. Het onthaal, dat ons van de zijde van de drie mannen in de wethouderskamer ten deel viel, was waarlijk hartverwarmend. „Eindelijk de eerste, die van zijn democra tisch recht gebruik maakt", zo klonk het ons tegen en terwijl ons een kist met lij vige sigaren werd voorgeschoven hoorden wij ook al koffie voor ons verordineren. „Dat is allemaal omdat we het zo leuk vin den", zei wethouder Bakker, „en echt niet om u om te kopen, want we hebben niets te verbergen". „Of heeft u soms zélf een obigatie van één van deze leningen", opperde een van de ambtenaren, de heer J. C. Boutellier. Alleen de gedachte, dat wij in de jaren 1938 of in 1951 (van wanneer de aan de orde zijnde obligatieleningen dateren) dui zend gulden zouden hebben bezeten om zo'n stuk te kopen verstrekte ons reeds een stevige binnenpret. Wij konden dit dan ook krachtig ontkennen en verklaarden ook niet van zins te zijn enigerei druk bij deze uitloting uit te oefenen. Het drieman schap zag er trouwens wel naar uit deze grandioos te kunnen weerstaan. „Nou..", opperde de heer F. T. Redeker, „als me neer nu een obligatie had van de lening van 1951, dan zou hij er zeker geen belang bij hebben dat die werd uitgeloot, want die is vier percent. Zo'n obligatie levert u op op de beurs, dus het is een strop wan neer u die er uitgeloot krijgt, 't Is wat an ders met die lening van 1938, want die is maar drie percent" Maar wij hadden geen van beide en za gen dus met een integere oogopslag toe, hoe een enorm blik vol lootjes werd ge opend waarvan enige handenvol op het groene tafelkleed belandden. Zij werden bij groepjes van vijf geschikt om het tel len te vergemakkelijken: er moesten er 112 zijn. De obligatielening van vier mil joen van 1951 zou namelijk uitgeloot wor den tot een bedrag van 120.000: dat was 112 obligaties. Daarna werden de 112 loot jes open gemaakt, een gezellig werkje, dat even aan bonen afhalen op een regenach tige vakantiedag deed denken. Men kan er ook een prettige conversatie bij voeren maar het viel ons op, dat deze in dit geval wel geheel in de sfeer bleef: het ging over enige bijzonder succesrijke leningen en leidde onder meer tot de slotsom: „Tja, er zit geld onder de mensen Maar misschien bleef de conversatie zo gemodelleerd omdat de uitloting nu echt openbaar was. Wellicht waren er anders een paar markante bakken verteld, dat zullen wij als publiek nooit weten. Weldra heerste echter alleen de stem van de wethouder, die de nummers voor las, terwijl de beide anderen noteerden. Wij hebben die niet allemaal opgeschreven omdat zij dezer dagen tóch in ons blad komen ais officiële publikatie. Al deze moeite konden wij ons dus besparen. Wij hpbben slechts even oen incident venoteerd. toen wethouder Bakker een lotnummer oplas, waarvan hij meende dat het tevens het jaartal was. waarin Floris de Vijfde door de edellieden werd vermoord. Dit werd bestreden. Toen de looties voor de andere, vier per cents geldlening werden uitgelegd hebben wij de feitelijke openbaarheid van deze uitloting weer opgeheven door heen te «aan. Verheugd over het feit dat wij vijf iaar geleden geen duizend gulden hadden gehad om zo'n obligatie te nemen. Anders zou zij natuurlijk nèt een van deze num mers hebben gehad. Als men geen geld heeft kan men stroppen lijden, dachten wij met lichte tred. H. B. TOKIO (United Press). Japanse bladen melden het overlijden van de 74-jarige Sjo- taronkinoshjta uit Hirosjima ten gevolge van de atoombom-ontploffing in 1945. Dit is de zesde bewoner van Hirosjima die dit jaar overlijdt ten gevolge van radioactiviteit ver oorzaakt door de eerste A bom explosie. Vanmorgen had voor een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noordholland de behandeling plaats van het bezwaarschrift dat een aantal bewoners van de Vrijburg laan in Overveen hadden ingediend tegen het verlenen van een bouwvergunning op grond van de Wederopbouwwet door B. en W. voor de bouw van een achttiental flats in drie woonlagen aan de Dompvloedslaan. Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, die voor de bezwaarden optrad, stelde in het licht dat de bewoners van de Vrijburglaan zich terecht verzetten tegen het bederf in esthe tisch opzicht van de omgeving. De gehele week zal de achterzijde van het flatgebouw met wasguirlandes getooid zijn, omdat men in de moderne flatbouw vaak nog niet zo ver is deze ook met droogkelders uit te rusten. Intussen had mr. Van Löben Seis behalve esthetische argumenten ook nog juridische tot zijn beschikking. Hij wees erop, dat een vergunning welke op grond van de Weder opbouwwet wordt verleend, vooruitloopt op eventueel in het uitbreidingsplan aan te brengen wijzigingen thans is de om geving van de Dompvloedslaan voor villa- bouw bestemd terwijl de gewraakte ver gunning ook strijdig is met de bouwvooi- schriften. Wilde men op grond van de woning- en grondschaarste dan toch tot flatbouw overgaan, dan had de gemeente de krotwoningen aan de Dompvloedslaan daartoe moeten slopen: dan was van een werkelijke verbetering sprake geweest. Op dit alles heeft de vertegenwoordiger van de gemeente Bloemendaal, mr. L. C. Kolff, natuurlijk gereageerd met de opmer king,dat in deze tijd van woningnood elke mogelijkheid om tot woningbouw over te gaan. moet worden aangegrepen. En wat de juridische kant betreft: gezien de ontwik keling vau de woningbouw van laag- naar hoogbouw ligt het geheel in de lijn der dingen, dat et uitbreidingsplan en de bouwvoorschriften intijds aan de nieuwe situatie zullen worden aangepast. Gedeputeerden zullen later uitspraak doen. Dinsdag was het veertig jaar geleden, dat de heer J. Dekkers, Ten Katestraat 43, in Haarlem, in dienst kwam bij de N.V. Droste's cacao- en chocoladefabrieken in Haarlem. De heer Dekkers, die vakman op de suikerwerkerij is, werd dinsdagmorgen ontvangen en toegesproken door de directie, waarbij hij een penning en het vererende getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en een gratificatie in ontvangst mocht nemen. Vervolgens werd hij gehuldigd door het jubileumfonds, dat hem een leunstoel aan bood. Ook zijn afdelingschef, de heer J. Beilschmidt, voerde het woord. 3-3 «4% NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Neder 1 Ford N Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rottsrd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 987/ie 98% 325 54 316 26354 460 330 326 X 3215-j 210 365 54 307 755% 735% 113 54 203 200% 315 132% 149% 247 219 22254 237 80 165 J4 608/i. 45% 80 44% ex-d; Openings koersen 98T/ig 98% 322 315 260 326 460 325 323 54 318 210 36054 306 744 725 112 203 200 315 132 149 247 219'/, 22254 237 79 162 59% 45 7954 44% Araor. 10 v Malta n. Alexandrie. Angolakust, 11 te Luanda. Annenkerk, pass. 10 Kp. Guardafui n Mombasa. Argos. pass. 10 Malta n. Antwerpen. Averdijk, 10 te Brownsville. Amsteldiep, 10 te Le Havre verw. Aludra, 10 rede Bombay. Attis, verm. 10 v. Pto. Cabello n. Pta. Cardon. Abbedijk. 11 te Newport. Aegis, 12 te Rotterdam verw. Alderamin, 11 te Antwerpen. Almkerk, 10 v. A'dam. 11 v. IJmuid. n. Bremen. Amstelstad, pass. 11 Scillys n. Amsterdam. Alblasserdijk, 10 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alioth, 11 te Rotterdam. Alpherat, 10 v. Port of Spain n. Rio de Janeiro. i Bali, 9 te Colombo, i Blitar, 8 v. Penang n. Singapore I Bussum, 9 90 m. z. Kreta n. Landsend. Banka, 10 te Genua n. Bona. Bintang, .9 te Surabaja n. Oosthoek. Breda, 10 te Bremen. Bloemendaal, 10 te Willemstad. Bloemfontein. 10 v. Southampton n. Antwerpen. Boissevain, 11 te Durban. Congokust, pass. 8 Las Palmas n. Bordeaux. Cottica, 8 v. Paramaribo n. Plymouth. Charis, 8 te Amsterdam. Caltex The Hague, 10 Gibraltar geoass. n. Sidon. Callex Pernis. 9 230 m. o. Fayal n. Curacao. Camitia, 9 480 m. z.w. Fayal n. Curacao. Gorilla, 9 130 m. w.z.w. Kangeroe eil. n. Kwinana Castor KNSM, 9 te Auxcayes. Cleodora, 11 te Singapore verw. Caltex Delft, 10 te Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 11 Bizerta n. Sidon. Caltex Utrecht. 10 v. Rotterdam n. Sidon. Delfland. 8 te Hamburg. Daphnis, verm. 10 v. La Guaira n. Pto Cabello Duivendreeht, 9 230 m. w. Flores Az. n Houston. Doris, 10 300 m o.n.o. Fayal n. Rotterdam. Dongedijk, 10 v. Rotterdam te Londen. Esso Nederland, 10 v. Suez n. Kuweit. Enggano, 8 te Amsterdam. Esso Den Haag, a rede Beyrouth. Elizabeth B, 9 1380 m. vv. Madeira n. Casablanca. Eendracht, pass. 11 Algiers n. Gibraltar. Eemland, 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Gaasterland, pass. 9 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 8 te Amsterdam. Gooiland, 10 te Santos. Gadila, pass. 10 Timor n. Balikpapan. Groote Beer, 11 te Halifax. Guineekust, 10 te Takoradi. Hathor, 9 te Piraeus. Heemskerk, pass. 9 Gibraltar n. Marseille. Hoogkerk, 11 te Port Said verw. Helder, Iff te Ponce. Hera, 9 700 m. z.w. A/.oren n. Curacao. Hermes. 10 te Pto. Limon. Haarlem. 9 480 m. n.o. 480 m. n o. Flores Az. n. Hilversum, 9 60 m. z.o. Rasfartak n. Ummsald. San Juan Pto. Rico. Hecuba, 9 te Hamburg. Heelsuni. 9 680 m. w.z.w Azoren n. Houston. Helder, 10 v. Ponce n. Rotterdam. Hestia, 11 te New York. Tvoorkust, pass. 8 Las Palmas n. Le Havre. Isis, 10 v. Breinen n. Hamburg. Indrapoera, 9 150 m. z.o. Kp. Guardafui n. Be- lawan. Iberia, 10 v. Rotterdam n. Bilbao. Jason, 9 80 m. z.z.w. Landsend n. La Guaira. Japara KRL, 10 v. Genua n. Marseille. Kalydon, 8 v. Malmö n. Rotterdam. Kylix, 9 te Corpus Christi. Keizerswaard, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Kota Inten, 11 te Padang. Kabylia, 9 110 m. w. Sharksbay n. Singapore Kaimana, 10 te Makassar. Kara. 10 te Sasebo (Japan I. Korovina. 9 240 m. n.o. Fayal n. Curacao. Kaloekoe, 11 te Manokwari verw. Katelysia. 9 140 m. o.n.o. Aden n. Bandarmashur. Karimata, 5 te Makassar n. Semarang. Karimun, 11 te Manilla verw. Kalydon, 10 te Rotterdam. Korenia, 10 v. Rotterdam n. Nordenham. Kota Baroe, 10 te Rotterdam. Leuvehaven, pass. 9 Kp. St. Vincent n. R'dam. Lindekerk, 9 te Antwerpen. Laertes. 10 v. Penang n. Djibouti. Linge. 12 Ie Rotterdam verw. Lutterkerk, pass. 9 Pantellaria n. Antwerpen. Lemsterkerk. 9 200 m. n. Massawah n Ummsaid Liberty Bell, 9 135 m. n.w. Muscat n Püadelphia Linge, pass. 9 Ouessant n. Rotterdam. Laurenskerk, 10 v. Port Said n. Genua. Macona, 8 dw. Madeira n. Casablanca. Muiderkerk. 9 v. Aden n. Suez. Mijdrecht, 9 te Buenos Aires. Maashaven, pass. 10 Kp. Finisterre n. Casablanca. Malea, 10 v. Singapore n. Hongkong. Marpessa, 10 v. Stanlow n. Rotterdam. Mataram, pass. 10 Ceylon n. Aden. Merwede. pass. 10 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Maasdam, 9 680 m. n.w. Fayal n. Cobh. Madoera, 9 200 m. n.o. Pt. Darwin n. Melbourne. Meliskerk, pass. 9 Kp. Elba Rode Zee n. Suez. Metula, 9 290 m. z.z.o. Saigon n. Yokohama. Modjokerto, pass. 10 Suez n. Djeddah. Macorna. 11 rede Casablanca. Meerkerk, 11 v. Karachi n. Aden. Maasland, 11 te Buenos Aires. Marlekerk, 10 v. Rotterdam n. Calcutta. Maureen, 11 te Beaufort. Nigerstroom, 8 v. Lagos n. Takoradi. Nias, 10 te Damman. Nieuw Holland. 9 v. Surabaja n. Tj. Prlok. Oostkerk, 9 te Rotterdam. Oranjestad, 8 te Amsterdam. Oranjefontein. 7 te Durban. Ouwerkerk, 11 te Hongkong. Orion. 10 te Kalyvia. Papendrecht, 8 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 9 te Quebec. Purfina Hellas. 9 v. Schiedam te Antwerpen. Polyphemus. 9 120 m. w.n.w. Minikoy n. Djibouti Prins Casimir, pass. 10 Bremerhaven n. Hamb. Prins Willem 3. 10 w.z.w. Scillys n. Le Havre. Pygmalion, 10 740 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Pendrecht, pass. 9 Daedalus n. Napels. Roggeveen, 10 v. Hongkong n. Singapore. Poseidon. 10 te Aruba. Peperkust, 11 te Amsterdam. Prins Frederik Hendrik. 10 v. Le Havre n. Rouen. Rotti, 11 te Colombo. Roepat. 9 v. Halifax n. Alexandrië. Rita, 9 v. Priok n. Pladju. Rondo. JO v. Marseille, 16 te Amsterdam verw. Sehiedijk, 9 te Baltimore. Singkep. 8 v, Philadelphia n. Europa. Sloterdiik. 10 te Halifax verw Straat Makassar, 8 v. Durban n. Pt. Elizabeth. Sommelsdijk. pass. 9 Vlissingen n. New York. Sarangan, pass. 10 Kp. Guardafui n. Suez. Sibajak, 10 v. Fremantle n. Melbourne. Statue of Liberty, pass. 10 Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Samarinda, 9 v. Tanga n. Mombasa. Schelpwijk, 9 490 m. o.n.o. Aden n. Fao. Senegalkust. 9 140 m. w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Sirrah, pass. 9 Sukrabay n. Abadan. Stad Schiedam, 9 70 m. n.w. Oporto n. R'dam. Schouten, pass. 9 Tarakan n. Hongkong. Sheratan, 9 325 m. o. Zanzibar n. Mena Al Ah madi Siberoet. 12 te Makassar verw. Sigli. 9 320 m. z.o. Saigon n. Shanghai. Stad Alkmaar. 9 270 m. v. Dakar n. Kaapstad. Stad Amsterdam, 9 670 m. o. Newportnews. Stad Breda, 9 90 m. z. Las Palmas n. Monrovia. Stanvac Benakat. 10 te Bangkok. Stanvac Djirak, 9 180 m. w. Kp. Cambodja n. Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 10 te Saigon. Sunetta, 9 270 m. o. Madras n. Abadan. Straat Malakak, pass. 10 Torresstraat n. Brisbane. Slamat. 10 v. Suez n. Belawan. Stad Dordrecht, 11 te Bougie. Stad Leiden. 9 v. East-Londen n. Durban. Straat Mozambique, 10 v. Mauritius n. Belawan. Tabian, pass. 10 Straat Banka n. Pladju. Telamon. 10 te New York. Tjikampek, 10 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tibia. 9 v. Bukom n Pladju. Tomini. 9 150 m. o. Ceylon n. Belawan. Tankhaven 3, 11 te Belawan verw. Tjimenteng, pass. 9 n. Pt. Formosa n. Kobe. Talisse, 9 te Suez n. Port Said. Tiberius, 9 v. Paramaribo n. Demarara. Titus, 10 te Amsterdam n. Barbados. Trajanus. 9 560 m. w. Fayal n. Pto. Limon. Tabian, pass. 10 Strat Bnka n. Pldju. Tjisondari, 10 180 m. o Adelaide n. Surabaja. Tjisadane, 11 te Santos. Tarakan, 11 v Belawan n. Colombo. Teucer, pass. 11 ten n. Maluta n. Port Said. Tomori. 11 v. Surabaja n. Pladju. Van Cloon. 9 750 m. o. Amsterd. eil. n. Fremantle. Vasum, 9 110 m. z. Runsaljebel naar Mena Al Ahmadi. Van Cloon. 10 800 m. w.z.w. Fremantle. Van Noort, 10 v. Melbourne. 11 te Devonport. Westerdam, 9 te Rotterdam. W Alton Jones, 9 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Waterman. 11 te Southampton. Willem Barendsz, 10 175 m. w. Kp. St. Vincent. 14 te Vlaardingen verw. Wonorato, 10 v. Calcutta n. Belawan. Wieldrecht, pass. 9 Pantellaria n. Einswarden. Waterman, pass. 10 Kp. Finisterre n. Southampt. Westertoren. 9 100 m. w. Algiers n Malta. Waal, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Waterland, 10 v St. Vincent n. Pavsandu. Westland. 10 v. Montevideo n. Rio de Janeiro. Willemstad, 10 te Cristobal. Wonogiri. pass. 11 Guardafui n. Belawan. Woensdrecht. 11 te Sidon. Zeeland KRL, 9 rede Kuweit. KLEINE VAART Alcetas. 10 v. Roenne n. Kopenhagen. Attis. 10 v. Pt. Cabello n, Pt. Cardon. Alja, pass. 10 v. Vlissingen n. Cork. Anna B. verm. 10 v. Bayonne n. Rotterdam. Aco, verm. 10 v. Portsmouth n. Miridelharnls. Arctic, verm. 11 v. Londen n Rotterdam. Admiraal Nelson, 10 v. Londen te Rotterdam. Argus. 10 v. Gotenburg te Rotterdam. Arnoudspolder, 10 v. Antwerpen te Rotterdam- Boreas, 8 v. Istanbul n. Bourgas. Breda. 9 v. Hamburg n. Bremen. Bab T. 9 v. Requejada te Mostyn. Batavier 3, pass. 9 St. Vincent n. Casablanca. Birmingham. 9 v. Harlingen te Grangemouth. Barracuda, 10 v. Rotterdam te Middelharnis. Badzo, verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Batavier 1, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Cobri, 10 v. Vlissingen n. Chatham. Concepcion, pass. 9 Kp. Sta. Martha Grande n. Rio Grande Do Sul. Crescendo. 9 v. Hamburg te Rotterdam. Daphnis, 10 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Dido, 9 v. Genua n. Sanfeliu Daje Böhmer, 10 v. Amsterdam n Hamburg. Deni. 10 v. Rotterdam te Londen verw. Diligentia. 10 v. Naestved te Sarpsborg verw. Elsenburgh. 10 v. Casablanca te Duinkerk, verw Eibergen. 10 v. Barcelona te Huil. Erkalin. 10 v. Ipswich te IJmuiden. Evertsen, 10 v. Amsterdam n. Antwerpen. Ella, 9 v Gotenburg te Rotterdam Export 2, 9 v. Rotterdam n. Londen. Express 9 v. Rotterdam n. Aberdeen. Flevo, 8 te Oporto n. Leixoes. Feroeia. 10 v. Ipswich te Rotterdam. Fram, 10 v. Vlissingen n. Huil. Hannah Boege. 10 v. Cartagena n, Barranquitla Heinrich Lorenz, 10 v. Cd. Trujillo n. Santiago du Cuba. Heemraadsingel, 9 v. Maassluis te Glouchester. Henrica B, 10 v. Boston n. Goole. Herman Buisman, 9 v. Rotterdam n. IJmuiden. Hoe Vinces, 10 v. Duinkerken te Rotterdam. Hoogland, 9 te Rotterdam. Ilias, 8 te Faro n. Lissabon. Ida D. 10 v. Rotterdam te Pasajes. Joost, 9 v. Goole te Gijon Mussel. Julia Mary. 6 v. Belfast te Manchester. Jan Kreumer, verm. 11 v. Rotterdam n Londen. Kaap Falga, 8 v. Harlingen te Glouchester. K Grammerstorf, 10 v. St. Vine. n. Pto Cabello. Kemphaan, 10 v. Hamburg n. Huil Kitty, 9 v. Rotterdam n. Queensborough. Leuvehahven, pass. 9 Kp. St. Vincent n R'dam. Mentor. 8 te Paramaribo n, Demerara. Meidoornsingel, verm. 710 v. Newporl n R'dam. Merwehaven, 9 v. Tanger te Casablanca. Ma.vmere, pass. 10 Vlissingen n Londen. Monica, 10 v. Preston te Dublin. Morag. pass. 10 Vlissingen n. Terneuzen. Maasborg, 10 v. Vlissingen te Amsterdam. Matthew, 10 v. Ipswich te Newcastle verw. Marietje Böhmer, 11 v. Hamburg te R'dam veru Marjan, 10 v. Breskens n. Swansea. Merak N. 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Maartje, 10 v. Vlissingen n. Pt. Yarmouth. Nottingham,9 v. Rotterdam n. Harlingen. Nautic, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Nieuwehaven, 10 v. Gotenburg te Rotterdam. Nobistor, 10 v. Port Au Prince n. Sant. de Cuba Nieuwland, 9 v. Rotterdam te Grangemouth. Nottingham, 10 v. Rotterdam te Harlingen. Nassauhaven.10 v. Rotterdam n. Malmb. Oosterburgh, 9 v. Oskarshamn n. Rotterdam. Phidias, 7 v. Cartagena te Barcelona. Procvon, 9 v. Amsterdam te Londen. Philetas, 9 v. Rotterdam n. Tunis. Ruby. 10 v." Vlissingen n. Londen. Rose Marie, pass. 10 Vlissingen n. Pt. Talbot. R L. Russ, 10 te Bremen n. Hamburg Swallow, pass. 9 Holtenau n. Stockholm. Spes, 10 v. Rotterdam te Sarpsborg verw. Spora, 10 v. Huil te Goole. Spurt, 10 v. Terneuzen te Londen. Schippersgracht. pass. 9 Brunsbüttel n. Heisin1 Surte, 9 v. Amsterdam te Huil. Stella Prima, 10 te Tel Aviv. Tine, 10 v. Huil n. Middelharnis. Trio. pass. 10 Vlissingen n. zee. Tromp, 10 v. Amsterdam n Miririleshro. Tempo. pass. 9 Holtenau n S'nckholm. Viking. 10 v Brugge te v Westpolder. 10 v AnUv

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7