4 smaken Vier partijen bleven onbeslist in laatste ronde van eerste helft O Niet geplaatste Okawa veroverde titel na overwinning op Watanabe Oud-internationals van Nederland gaan voetballen in Amsterdam Forto (Amsterdam) kampioen in de gemengde competitie Interessant duel tussen Spassky en Panno Oixecq-acdifu Stoffen- Dubbelspel voor de Roemeense meisjes Recette voor: „Schoen van Bep Bakhuijs" Goed spel van HVS tegen VHH: 2-2 5 HET KANDIDATEN-SCHAAKTOERNOOI Geen fusie tussen SHS en Fortuna, zeggen clubbesturen Zaterdag 88 ploegen in Flora-toernooi Berggids Paul Demarchi verongelukt De Geest was poule winnaar in judo-toernooi Damuitslagen VRA speelt tweedaagse cricketmatch in Parijs Sport in 't kort De wereldkampioenschappen tafeltennis ZwitserlandBrazilië eindigde gelijk: 1-1 Oostduitse voetbalteams speelden oefenwedstrijd Koch en Bijster terug uit Parijs Shagretta smaakt beter DE VOLLEY BALCOMPETITIE Olympische kandidaten zijn in training DONDERDAG 12 APRIL 1956 In de negende ronde van het kandidaten-schaaktoernooi werden verschillende par ken rustig opgezet. Met deze ronde werd de eerste helft van de wedstrijd afgesloten, pe vermoeidheid begint een woordje mee te spreken. Dat was bijvoorbeeld te zien aan Filip, die een vermoeide Indruk maakte en dat was ook te zien aan de partij Szabo—Geiler, die in 22 zetten remise werd geschoven. Geiler heeft in deze partij slechts een half uur nagedacht. Hij gaat er kennelijk van uit met zwart remise te maken, maar met de witte stukken op winst te spelen. Pas na afloop bleek dat de variant, die hij had toegepast, niet bijzonder steekhoudend was, want de Hongaar had sich van een duidelijk overwicht kunnen verzekeren. Ook de partijen Keres—Petrosjan en Pilnik —Smyslov gaven rustig positiespel te zien. In de eerste partij verdwenen de dames al gauw van het bord en ontstond er een inte ressant eindspel dat de spelers' ongeveer ge lijke kansen bood. Het werd dan ook remise. Ln de andere partij was Smyslov wat on rustig. Reeds na twee zetten begon hij met grote stappen heen en weer te lopen. Later verzonk hij in diep gepeins, daar de Argen tijn 12 zetten lang een min of meer bekende speelwijze van die SiV'-irne opening volgde, die echter op de 13e zet afweek. Na 20 zetten was de stelling ongeveer in balans maar Smyslov hal veel. meer tijd verbruikt dan zijn' tegemstaraader. Dat was dan ook wel mede de reden, waarom hij twee zetten later remise accepteerde. Dames geruild Dat de dames ook ln de partij Bronstein Filip vlug werden geruild, betekende zeker niet dat de Rus in een vreedzame stemming was. Integendel, hij heeft ons toevertrouwd, dat hij zich had voorgesteld om in de eerste helft van de wedstrijd drie partijen te win nen en 6 remise te maken. De 6 remises heeft hij al, maar gewonnen heeft hij nog slechts eenmaal. De enige kans om derhalve aan zijn eigen verwachtingen te beantwoor den bestaat in het vannen van zijn afgebro ken pairtij tegen Panno en in het overrom pelen van Filip. De anders zo onverstoorbare Tsjech voelde dat wel aan, want vaker dan anders stak hij een sigaret aan en onrustiger dan gewoon lijk dwaalden zijn ogen over het bord. Toch had hij na een. 15-tal zetten een positie be reikt, die een betrouwbare indruk maakte. De partij werd afgebroken. Benjamins Veel aandacht trok het duel tussen de benjamins der deelnemers, Spassky en Panno. Het was in 1954, toen de altijd bewe gelijke Argentijnse grootmeester Najdorf zijn jonge landgenoot als het ware voor zich uitduwde en hem met de woorden „hier is nog een wereldkampioen", voorstelde aan Botwinnik. Panno was toen n.l. jeugd kampioen en misschien heeft hij het ant woord -van Botwinndk: „U weet niet hoe graag ik met u zou willen ruilen" niet eens verstaan,. Nu is hij geen jeugdwereldkam pioen meer, maar niettemin is de huidige titelhouder Boris Spassky, althans op het schaakbord, een erfvijand van hem gebleven.. In Göteborg in 1955 heeft Panno hem in een fraaie party verslagen en daarom was een felle strijd te verwachten. Spassky zou Immers revanche willen nemen terwijl Panno Juist opnieuw wilde bewijzen, dat de titel indertyd by hem niet in onvaardige handen is geweest. In de partij, die de beide jeugdkampioenen in deze ronde speelden, was dit alles orage- veer van de gezichten der spelers af te lezen. Toch kwam het spoedig tot een vrij rustig eindspel, dat ongeveer in éven.vicht was. ADVERTENTIE CRETONNE fris gebloemd1.81 CRETONNE in de moderne kleur stellingen zwart-geel, zwart-groen enz2.98 DAMASTSTOF oud goud, groen enz. 3.95 MODERNE DAMAST zwart-geel,wit-groen enz. 5.45 FRANSE DAMAST in diverse kleuren7.25 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Naar vdj vernemen van de zijde van de besturen van Scheveningen Holland Sport en Fortuna, is er geen sprake van een fusie tussen beide clubs. Dit bericht gaat lijnrecht in tegen de geruchtenstroom, volgens welke de Haagse hoofdklasser in de overtuiging dit seizoen de promotie naar de eredivisie van de KVB niet te kunnen afdwingen besprekingen zou hebben lopen met For tuna, de club van de ex-NBVB-voorzitter G. Joosten. Men was tot de fusie-theorie gekomen, doordat men wist dat Fortuna de laatste tijd in Geileen niet zoveel publiek meer trok en doordat men meende dat de heer Joosten een klimaatverandering speciaal voor zijn wes telijke spelers (Van der Hart, Apel, Arage- nent, Huis) wel gunstig zou achten, daar hij reeds eerder misnoegen heeft getoond over gebrek aan discipline bij zijn spelers. Hiertegenover stelde men, dat in Den Haag een toeschouwersaantal van gemiddeld 15.000 per wedstrijd vrijwel gegarandeerd zou kun nen worden voor een club, waarin De Munck, Van der Hart, Appel, Clavan en (misschien) De Kubber zouden spelen. Nu is echter van bestuurszijde verklaard, dat de geruchten over een op handen zijnde fusie tussen beide clubs uit de lucht gegrepen zijn. Bovendien zou Fortuna voor het pro bleem zitten wat te doen riet haar clubhuis in Geleen, dat f 80.000 heeft gekost. Voorts zit men contractueel aan bespeling yan het Maurits-stadion vast. SpasskyPanno Het verloop van de partij tussen de beide jongste deelnemers: Wit: Spassky (Rusland). Zwart: Panno (Argentinië). Franse verdediging I. e2e4 e7—e6; 2. d2—d4 d7—d5; 3. Pblc3 Pg8—f6; 4. Lel—g5 Lf8—b4 De Mac-Cutcheon-variarat, die tegenwoor dig weinig wordt gespeeld. Vrijwel algemeen staan de experts op het standpunt, dat wit te veel aanvalskansen krijgt. 5. e4e5 h7—h6: 6. Lg5—d2 Lb4xc3; 7. b2xc3 Pf6e4: 8. Ddl—g4 g7—g6; 9. Lfl—d3 Pe4xd2; 10. Kelxd2 c7—c5; 11; Fgl-f3 Scherper Is 11. h4, Pc6: 12. th3, waarna zwart voortdurend rekening moet houden met het loperoffer op gfi. II .Pb8c6; 12. Tal—bl c5xd4; 13. c3xd4 Pc6a5 In een partij Pilnik—Flores, Mar del Plata 1944, volgd'e 13. - -, da5 14. Ke3, Pb4: 15. Tb2, da4; 16. Thbl, a5; 17. Pel met moeilijk te beoordelen kansen. De tekstzet in ver binding met Dc7 is een aanbeveling van Keres, maar na het volgende antwoord is 14.Dc7 wegens 15. Df6 niet mogelijk. 14. Dg4—f4 Lc8d7; 15. h2—h4 Ta8—c8; 16. h4h5 g&—g5; 17. Df4—f6 Min of meer noodzakelijk want na 17. de3, Dc7 staat zwart er het beste voor. 17. - - - Dd8xf6; 18. e5xf6 b7—b6 Om thans 19. - - -, Pc4 -f te laten volgen, 19. c2c3 Pa5c6; 20. Ld3—b6 Wit wil graag zijn loper ruilen tegen het zwarte paard om daardoor het veld e5 in handen te krijgen. Zwart wil daar echter niets van weten. 20. - - - Pc6—b8: 21. Lb5—d3 Pb8—c6; 22. Ld3a6 Tc8c7; 23. Thl—el g5—g4 Verplichtingen Schept verplichtingen, omdat deze pion gemakkelijk zwak kan worden aan de andere kamt benut zwart echter de gelegenheid om de paarden te ruilen. Hij moet in ieder geval zorgdragen, dat hij niet een eindspel over houdt van slechte loper tegen paard. 24. Pf3e5 Pc6xe5; 25. Telxe5 Th8—g8; 26. g2—g3 Ld7—a4; 27. Tbl—b4 La4—c6; 28. La6e2 De zwakke pion wordt onder vuur ge nomen. 28. - - - Ke8d7; 29. Tb4—bl Om te z. t. door Tblhlh4 de zwarte g-pion te arresteren. 29. - - - Lc6a4; 30. Tbl—b4 La4—c6; 31. a2—a3 Kd7—d6; 32. Tb4—bl Nu heeft wit een gewichtig tempo ge wonnen, omdat de zet 31. a3 de later moge lijke tegenikans met b5b4 bemoeilijkt. 32. - - Lc6a4; 33. Tbl—b4. Want 33. Thl, b5; 34. Th4, aö; 35. Txg4, Txg4; 36. Lxg4 is na 36. - - -, b4; 37. axb4, axb4; 38. Te3, Tc4 nog altijd niet goed moge lijk, ondanks het gewonnen tempo. De Zweedse posterijen beginnen op 16 april met de uitgifte van een serie speciale postzegels ter gelegenheid van de Olym pische Ruiterspelen 1956, die van 10 tot 17 juni in Stockholm zullen worden gehou den. De Griekse ruiter, die als motief voor de zegels is gebruikt, is getekend naar het voorbeeld op de beroemde fries va.n het Partenon in de Akropolis te Athene. 33.La4d7; 34. Tb4—bl Ld7—a4; 35. Le2—a6 Tg3b8 Dreigt door 36. - - -, b5 de loper af te sluiten. 36. La6e2. Remise. De resultaten De resutaten van de 9de ronde waren, KeresPetrosjan: remise na 41 zetten;,- Filip —Bronstein: afgebroken: SpasskyPanno: remise na 36 zetten; Pilnik—Smyslov: remise na 22 zetten; SzaboGeiler: remise na 22 zetten. De stand luidt nu: 1. Geiler 6 pt.; 2. Keren 5Mi pt.; 2. Smyslov 5 pt.; 4. Petrosan 4Mi pt.; 5. Bronstein 4 pt en 2 afgebroken partyen; 6. Filip 4 pt en 1 afgebr. party; 7/8. Spassky en Szabo elk 4 pt.; 9. Panno 3 pt en 1 afgebro ken part; 10. Pilnik 3 pt. Zaterdag houdt HVS in het Krelagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem haar vierde Flora-volleybaltoernooi, waaraan achtentach tig ploegen deelnemen. Voor het eerst nemen nu ook vier Belgische teams deel, namelijk de dames- en herenploegen van het Ant werpse Sparta cus en Ons Genoegen, Wie met de bekers naar huis zal gaan is moeilijk te zeggen, want het veld van ploe gen met naam is bijzonder groot: Boemerang, AMVJ en US uit Amsterdam; DES en OVC uit Den Haag; Rammelaars en Concordia uit Rotterdam; SOS en SW uit Utrecht en Achilles uit Enschede. Voor de wedstrijd DESSMH (Amster dam), die voor de gewestelijke hoofdklasse gespeeld moest worden, kon geen uitstel ver kregen worden, zodat deze strijd om twee uur in het Krelagehuis plaats vindt. De wed strijden beginnen om half twee. De eind strijden vinden na acht uur plaats. Tijdens een sneeuwstorm over de ijsvlakten van het bergmassief van de Mont Blanc is de bekende berggids Paul Demarchi uit Chamoix om 't leven gekomen. Twee leden van zijn gezelschap, dat de vorige week don derdag was vertrokken, worden nog ver mist. Demarchi, die 43 jaar oud is geworden; was al twintig jaar gediplomeerd berggids. Hij nam deel aan ontelbare grote bestijgin gen en aan ongeveeer veertig reddingsacties. In het gebouw Emporum in Rotterdam is een nationale invitatiejudo-toernooi ge houden waarvan de bruto-opbrengst door de organisator aan de vertegenwoordiger van het Koningin Wilhelm in a fonds werd aangeboden. Het was een bedrag van ƒ419,50. Als winnaar van de vijf poules, waarin de 25 judoka's waren ondergebracht, kwa men de Utrechters De Jong, Kamerbeek, De Waal en Sm it j es, alsmede de Haarlemmer De Geest naar voren. In een halve com petitie bleken deze judoka's aan elkaar gewaagd en slechts De Jong, De Waal en Smitjes konden ieder één overwinning boeken. De uitslagen van de beslissende partijen tussen deze drie judoka's waren: De Jong wint van De Waal op beslissing van de scheidsrechter; De Jong wint van Smitjes; De Waal wint van Smitjes op beslissing van de scheidsrechter. Door deze resul taten werd de bruine-bander De Jong win naar van dit toernooi. De uitslagen vara de finalewedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap Kenne- merland zijn: Hoofdklasse: J. PoppenH. v. Berk 02; A. de JongF. Slot 11; B. DukelP. v. d. Berg 20; G. Postma—H. Beliën 1—1; H. v. BerkH. Beliën 11; F. SlotB. Dukel 11. Eerste klasse: G. Hekelaar—C. Lodder 20. Tweede klasse: D. v. AsA. Albers 02. .Teugdklasse: P. Kok jr.—J. Beliën 35, J. Beliën jeugdkampioen van Keranemerland 1956. J. Beliën is lid van St. Bavo en komt nu uit in het Provinciaal jeugdkampioen schap. DAVIS. De Amerikaan Davis legde de 120 yards horden af in de goede tijd van 13.8 sec., slechts 0,3 sec. boven het wereldrecord van Attlesey. Op 5 en 6 mei speelt de Amsterdamse Cricketclub VRA in Parijs een tweedaagse wedstrijd tegen de Standard Athletic club. De cricketers uit de Franse hoofstad ko men op de eerste pinksterdag (20 mei) naar Amsterdam voor een eendaagse wedstrijd tegen VRA. WALES—NOORD-IERLAND. Een voet balwedstrijd tussen de nationale ploegen van Wales en Noord-Ierland is geëindigd in een gelijk spel, 1—1. Bij rust leidde Wales met 1—0. De finales van de wereldkampioen schappen in Tokio werden gisteren bUge- woond door de Japanse kroonprins Akihito, zijn broer prins Yoshi en zuster prinses Snga. Vooral de eindstrijd in het dames dubbelspel was uitermate spannend. De Roemenen wonnen de eerste set, maar de Japanse meisjes kwamen sterk terug in de beide volgende. Angelica Rozeanu speelde als een „duivelin" en tikte haar teamgeno te Zeiler herhaaldelijk op de schouder om haar aan te moedigen. In de laatste twee sets scoorde Rozeanu herhaaldelijk met ballen, die precies op de rand van de tafel belandden en die haar tegenstandsters tot wanhoop en tenslotte ook in tranen brach ten. De Roemeense meisjes wonnen met 21—14, 14—21, 15—21, 21—19, 21—9.. Angelica verklaarde, dat zij na haar nederlaag in het enkelspel er niet over dacht, zich uit de wedstrijdsport terug te trekken. Zij zou zich nu meer gaan toeleg gen op het dubbelspel. Zij achtte Japan ook voor de toekomst een van de sterkste landen bij de wereldkampioenschappen. Enigszins droevig was de finale van het dames enkelspel. Toen de derde set ten einde was, liepen beide Japanse meisjes Op zaterdag 21 april zal in het Olympisch stadion, in Amsterdam een wedstrijd worden gespeeld tussen oud-internationals van Ne derland en België ten bate van de actie ..De schoen van Bakhuis". Zoals bekend is deze actie enige tijd geleden begonnen met het doel televisietoestellen te kunnen aanbieden aan sanatoria. De wedstrijd zal staan onder leiding van de vroegere internationale scheidsrechter Hans Boekman en is tot stand gekomen op initiatief van de oud-internatio nals Hans Tetzner en Jan de Boer. Het Olympisch stadion is voor deze spe ciale gelegenheid gratis beschikbaar gesteld en ook alle spelers verlenen belangeloos hun medewerking. Men heeft voorla goede hoop ontheffing te krijgen van de vermakelijk heidsbelasting. Inzet van de wedstrijd is een in brons ge goten voetbalschoen van Beb Bakhuijs en het ligt in de bedoeling deze wedstrijd jaarlijks te herhalen, beurtelings in Nederland en België. Mocht dit slagen, dan zullen de recettes van de toekomstige ontmoetingen afgestaan worden aan liefdadige instellingen De voctbalwedstryd Zwitserland—Bra zilië is geëindigd in een gelyk spel, 11. De ruststand was 10 in het voordeel van de Zwitsers. Vierendertigduizend toeschouwers woon den de ontmoeting bij. Voor rust waren de Zwitsers aanzienlijk sterker. Slechts het uitzonderlijk goede doelverdedigen van Gilmar maakte dat de Helveten maar een maal konden scoren. Het doelpunt kwam van de voet van binnenspeler Pastega. In de tweede helft kwamen de Brazilia nen meer in de aanval. Acht minuten na de onderbreking zorgde Gino voor de gelijk maker. Het laatste kwartier was voor de Brazilianen, de Zwitserse grendel-verdedi ging bleek echter te hecht. Bakhuijs - wiens actie voor de sanatoria tot nu toe zo'n succes had - in zijn glorietijd. in beide landen. Op verzoek van de Belgen is de minimumleeftijd voor de spelers ge steld op 35 jaar. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Nederland Doel: Halle (Go Ahead) Achter: Pellikaan (Longa) en Wilders (Blauw Wit) Midden: Bas Paauwe (Feyenoord). Schij- venaar (EDO) en Van Stoffelen (Ajax) Voor: Wels (Unitas), De Vroet (Feyen oord), Roozen (Haarlem), Kick Smit (Haar lem) en Mijnders (DFC). Reserves: Keizer (Ajax) en Stijger (Blauw Wit). België Doel: De Raedt (La Garatoise) Achter: Aernoudts (Berchem Sport) en Coppens (FC Mechelen) midden: Van Alphen (Beerschot), Vercam- men (Lyra) en Devos (Beerschot) Voor: Van der Wouwer (Beerschot), Voor hoof (Lierse SK), Raimond Braine (Beer schot), Van Ingelghem (Daring) en Van Beeck (Antwerp FC). Reserves: Mondele (Daring). Gedopt (Ant werp FC) en Gommers (Beerschot). Bep Bakhuijs zal de aftrap doen. de tranen over de wangen. Okawa vroeg Watanabe of zij wilde verder spelen. Het leek, alsof Okawa haar enkel had ver stuikt en de Hongaarse speelster Zeiler kwam al met een verband aandragen. Maar dit bleek niet nodig. Okawa won de laatste set met vrij groot overwicht. Beide meisjes huilden nog onder het verder spe len. Okawa won met 2115, 1321, 23—21, 9—21, 21—16. De overwinning van Okawa, die niet to1 de geplaatste speelsters had behoord, was een grote verrassing. Deze 23-jarige kan toorbediende vond zelf, dat zij wat geluk kig aan het kampioenschap was gekomen. Zij had geen enkele van de buitenlandse cracks als tegenstandster gehad, haar con currente Watanabe had in Japan als de grote favoriete gegolden. Dubbelspel De finale van het heren dubelspel werd enige tijd vertraagd doordat de Tsjechen Ivan Andreadis en Ladislav Stipek wei gerden te beginnen. Zij voelden zich ge hinderd door Japanse fotografen. Het Ja panse dubbel boekte een gemakkelijke overwinningen in drie sets doordat de ner veuze Tsjechen bijzonder slecht speelden: 21—13, 21—10, 21—11. De wereldtitel in het gemengd dubbel spel werd bij verrassing veroverd door het Amerikaanse paar Leah NeubergerErwin Klein, dat in de finale een overwinning boekte op het favoriete koppel Ann Hay- donIvan Andreadis (Gr.-Brit./Tsj.-Sl.) met 21—18, 17—21, 21—18, 17—21, 21—14. Derde titel Het derde wereldkampioenschap voor dit jaar kwam in Japans bezit toen Ichiro Ogimura in de finale van het heren en kelspel de verdediger van de titel Toshiaki Tanaka met 21—13, 22—24, 21—18, 18—21, 2113 versloeg en zijn in 1954 in Londen veroverde en een jaar later aan Tanaka verloren titel terug won. Ogimura kreeg hiermee zijn tweede kampioenschap in To kio. Hij had n.l. samen met Tomita ook het heren dubbelspel gewonnen. Voor de voorbereiding van het Olympisch voetbaltoernooi is in Berlijn een selectiewed strijd tussen twee Oostduitse elftallen ge speeld. Sepp Herberger woonde de snelle, doch teleurstellende ontmoeting bij, teneinde te kunnen bepalen welke spelers eventueel voor een plaats in aanmerking kunnen komen. De meest prominente spelers, Tröger, Weise, Zapf en Schalier, ontbraken wegens verwondingen. Slechts linksbuiten Wirth, doelman Spiek- nagel, alsmede de middenspelers Rohsbi- galle, Schoen, Giersch en Kaiser werden aangemerkt als kanshebbers voor Melbourne. Opvallend was de goede conditie van de spe lers. Er waren 20.000 toeschouwers bij de wedstrijd, die door het B-team met 1—0 is gewonnen. De Utrechtse wielrenner Koch en dc Haar lemmer Cor Bijster die door de KNWU voor een maand waren uitgezonden naar Parijs om daar een speciale stayerstraining te volgen zijn al na een week teruggekeerd. Er bleken bij de training moeilijkheden te zjjn. Het Pare des Princes was niet beschikbaar, om dat er op de wielerbaan speciale tribunes waren neergezet voor belangrijke voetbal wedstrijden, Wel hebben zij nog even getraind op de Croix de Berny-baan vele tientallen kilo meters buiten Parijs. Koch heeft en vijf mi nuten achter de motor gezeten. Bijster hele maal niet. Ook de Australiër Arnold en de Engelsman Bunker, die naar Parijs waren gekomen om te trainen, hebben de lichtstad verlaten. Zelfs voor de Franse kampioen Quegnet. was te weinig oefengelegenheid. Bijster en Koch hebben toen in arrenmoede maar besloten naar Nederland terug te keren. ADVERTENTIE AMERICAN VIRGINIA HALF ZWAAR ZWAAR Het Amsterdamse Forto heeft gisteravond door een zege op Die Raeckse in de ge mengde-competitie tussen Haarlemse en Amsterdamse ploegen het kampioenschap behaald. Het werd hierby geholpen door het gelijkspel dat stadgenoot VHH de Haarlemse kampioen HVS afdwong. Van de zeven ontmoetingen die voor deze competitie gespeeld werden, eindigden er vier in een puntenverdeling, CIOS won van AMVJ, terwijl Velox (dames) en Die Raeckse (heren) respectievelijk tegen SMH leidster in de dames-afdeling en Forto verloren. In het begin ging de strijd tussen de herenploegen van Die Raeckse en Forto gelijk op. Sterk verdedigend, met de Gebrs. De Graaf als uitblinkers, liepen de rood- witten na 3-2 snel uit tot 8-3. Er volgde een terugslag toen een aantal set-ups mislukte. De stand kwam hierdoor op 11-9 voor Die Raeckse. Maar spoedig was ook deze kleine voorsprong geheel teniet gedaan: 11-11. Enige aarzelingen in de Die Raeckse-ploeg bezorgden de gasten de eerste winst, 15-12. In de tweede set namen de hoofdstede lingen een 5-1 voorsprong. Die Raeckse, die De Nobel als aanvaller node miste kon door te weinig aanvalskracht Forto het niet moeilijk genoeg maken, zodat de groen-witten steeds een voorsprong konden behouden. Wel werd het voor Forto nog even kritiek toen Die Raeckse tot 12-11 ophaalde, maar het gevaar werd door de Amsterdammers spoedig bezworen: 15-11. In de derde set namen de Amsterdam mers het wat te gemakkelijk op met het gevolg dat Die Raeckse zelfs een 14-7 voor sprong nam. Met een time-out trachtte Forto de bakens te verzetten, maar de achterstand was te groot, met 15-11 won nen de Haarlemmers deze set. In de laatste set kwam de kracht van Forto toch wel duidelijk tot uiting. Forto plaatste Die Raeckse voor een 7-2 achter stand. Wel reduceerden Jac. Moolenaar en de zijnen de stand tot 7-5 en 9-8, maar dit had toch weinig te betekenen, want Forto ging hierna regelrecht, op zijn doel af: via 13-9 (time-out voor Die Raeckse) naar 15-9 HVS op dreef Ondanks het feit dat de HVS'ers tegen VHH niet verder dan een gelijkspel kwa men waardoor Forto buiten het bereik van de Haarlemse kampioen kwam kun nen Clay en zijn mannen toch op een bij zonder goede wedstrijd terugzien. VHH kwam met een sterke combinatie uit de hoofdstad, maar de Haarlemmers lieten zich niet intimideren en sloegen er lustig op los. In de eerste set gaf HVS aanvankelijk de toon aan: 5-1 en 6-2. Het aanvalsspel was goed verzorgd, maar VHH verdedigde sterk. Via 6-5 en 919 kwam de score weer in evenwicht: 11-11. Zelfs kwamen de gasten nog voor, 13-12. Maar HVS eiste de eerste game voor zich op. In de tweede game was van enig krachts verschil voorlopig geen sprake. Via 7-7 bleven de partijen gelijk opgaan tot de stand 11-11 bereikt werd. Maar toen trok ken de gasten aan het langste eind en met 15-11 kwam de balans weer in evenwicht: 1-1. De derde game bracht echter een groot HVS-overwicbt. Na een 10-1 en 12-3 voor sprong werd deze set met 15-4 gewonnen. Mocht men verwachten dat ook de laatste set wel een Haarlemse zege zou worden, het kwam anders uit. VHH had zich van de vorige set volkomen hersteld en het spel van de HVS-ploeg werd er na .de helft van laatste set was het VVGA dat speelde. Met voor VHH uit de serve een groot aantal punten scoren, zodat HVS na een 7-6 ach terstand, via 9-6 (time-out) voor een 12-6 achterstand geplaatst werd. Ook een twee de time-out hrac'ni in de situatie geen ver betering, zodat HVS met 15-o deze set verloor. CIOS won Van de Haarlemse herenploegen bracht CIOS het er nog het best vanaf, de toekom stige sportleiders wonnen van AMVJ met 16-14, 15-10, 15-10 en 9-15. Velox won tegen VVGA de eerste sets met 15-5 en 15-13. De derde set had een spannend eind en Velox had nog een kans deze game te winnen. Op 16-15 voor VVGA kwam Velox n.l. in het bezit van de serve. Maar dé serve werd gemist en VVGA won met 17-15. In de laatste set was het VVGA dat speelde met 15-6 ging deze game voor Velox verloren, zodat de blauw-witten na een 2-0 voor sprong toch met een puntenverdeling ge noegen moesten nemen. Dames Die Raeckse heeft tegen Amstelland de zege voor het grijpen gehad. Nadat Die Raeckse de eerste set met 15-8 had gewon nen. werd de tweede met 15-9 verloren. De derde set werd echter weer in winst om gezet, zodat er een redelijke kans op een overwinning was. Temeer toen na uitste kend spel, waarbij de dames v. d. Haar, Takken en Andrea zich in de aanval onder scheidden, een 11-4 voorsprong werd geno men. Maar deze voorsprong bleek toch nog niet voldoende voor een overwinning. Am stelland won deze set met 16-14! HBC d=ed voortreffelijk werk door VHH een punt af handig te maken, setstanden (HBC-VHH)- 7-15, 15-3, 17-15 en 7-15. Velox moest aan leider SMH beide pun ten afstaan. De resultaten van de Blauw- witten vallen in deze competitie tegen. De setstanden werden 15-12, 15-8 en 15-6. In de eerste klasse heren won HVS 2 met 3-1 van de ClOS-reserves, terwijl bij de dames Onze Gezellen van de Velox-reserves met 3-1 won. De uitslagen van woensdag luidden: Heren: CIOS 2—HVS 2 1-3, Die Raeckse —Forto 1-3, Velox—WGA 2-2, WSH— Spaarnestad 3-1, HVS—VHH 2-2, CIOS— AMVJ 3-1, WIK 3PWN 2 0-4. OVRA 2— Rapiditas 2 3-1, Readv 2Gios 2 3-1. Dames: Velox 2—OG 1-3, Velox—SMH 0-3, HBC—VHH 2-2, Rapiditas 2—OSS 0-3, Die RaeckseAmstelland 2-2, HBC 4Sizo 3-1, Haarlem 2—AW 2-2, Velox 3—PSVH 2 3-1. Op de atletiekbaan van het fraaie sport park „De Vijf Sluizen" in Vlaardingen liep gisteren een in oranje trainingspak arestoken meisje in matig tempo enkele ronden. Het was een van de Olympische kandidaten, Puck van DuyneBrouwer, die reeds vanaf november op deze baan traint. Puck liep enige rondjes om zich wat los te maken voor dat de bondscoach van de KNAU, de heer J. Grootewal .zou komen voor een training onder zijn leiding. Meestal werkt Puck Brou wer alleen haar programma af. Het schema voor mevr. Van DuyneBrouwer werd door de heer Grootewal en Pucks trainer, de heer C. Mahieu, in onderling overleg samen gesteld. Puck van Duyne-Brouwer Vier maal in de week loopt zij afwisselend op de 100 meter, de 200 meter en op 150 meter. Voorlopig is voor de 100 meter, welke zij tien maal, afgewisseld met korte pauzes, achter elkaar loopt 14 sec. vastgesteld. De 200 meter, die zij dinsdagmiddag op het pro gramma had staan, loopt zij thans 5 maal achtereen in 28,5 of 29 seconden, nadat zij van de winter begonnen is met 35 seconden. Huls Belangrlijke steun heeft zij ondervonden van de gemeente Vlaai-dingen, die de familie Van Duyne een huis heeft aangeboden als woningruil vlak bij de atletiekbaan, zodat zij niet meer zoals vroeger 15 tot 20 minuten door weer en wind behoeft te fietsen voor zij aan de traning kan beginnen. Bondscoach Grootewal uitte niet alleen zijn tevredenheid over Puck van DuyneBrou wer, maar ook met de vorderingen van de andere kandidaten was hij in zijn schik. Hij heeft behalve Puck nog zes andere atleten onder zijn bijzondere leiding. Natuurlijk eveneens in samenwerking met de club- coaches. De sprinter Aad van Hardeveld, de tienkamper Eef Kamerbeek, de vèrspringer Henk Visser en de hoogspringsters Nel Zwier en Dini Hobers en de lange afstand loper Janus van der Zande. Al deze kandidaten neemt hij zo mogelijk eenmaal per week afzonderlijk onder zijn leiding. De overige dagen vier en som migen zelfs vijf dagen per week werken zij op eigen gelegenheid of onder leiding van de clubtrainer het programma door. Allen zijn in november reeds begonnen en hebben de gehele winter de training voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7