Kerkdiensten TAXI 13.300 TAXI 18000 W. C. van Kampen en F. J. Martens maken 25 jaar deel uit van het bestuur Belangrijk werk verricht voor volkshuisvesting in Haarlem Werk van Jan Visser bij Hoogovens EURO tqmic 11 Federatie woningbouwverenigingen over stijl en distindie gesproken Hevige ontploffing in moffelinrichting VOLKSWAGENVERHUUR Calvinistische en socialistische politiek Woodbrookers streven naar openhartig gesprek Aanbesteding aanleg hulpspoor Nederlandsche Handel-Maatschappïj, N.V. Haarlem als congresstad Amerikanen bezoeken eind april Haarlem „Kinderuitzending Haar lem-Noord" bestaat tien jaar F. M. A. van Schaik 25 jaar ij het G.E.B. bij ZATERDAG 14 APRIL 195 6 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAIN'l Op 23 april ls het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heren W. C. van Kampen en F, J. Martens, respectievelijk gekozen wer den tot voorzitter en tot secretaris van de Federatie van Haarlemse Woningbouwver enigingen. De jubilarissen zullen op woens dagavond 25 april in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann gehuldigd worden. Er zal daarna gelegenheid bestaan de jubi larissen geluk te wensen. De voorzitter en de secretaris zijn niet de oudsten in aantal bestuursjaren. De pen ningmeester, de heer J. Veen, was in de afgelopen zomer dertig jaar in functie en nog steeds vervult hij met grote toewijding het penningmeesterschap. In de afgelopen kwarteeuw heeft de woningbouw de aandacht van velen ge vraagd en in Haarlem en omgeving in het bijzonder van de beide zilveren jubi larissen, die hun tijd gaven ter bevorde ring van de volkshuisvesting. Dat deden zij 'niet alleen in de woningbouwverenigingen, waarin zij zitting hadden, maar ook in de Federatie van Haarlemse woningbouwver enigingen. Zij verdedigden daarin in het bijzonder de doelstellingen, o.a. het ver krijgen van een goede woning, die aan alle eisen voldoet, ook voor de minder draag- krachtigen. Menigmaal moesten zij in de bres staan en speciaal na de bevrijding, omdat er vele malen pogingen in het werk werden gesteld het woongerief te verminderen. Hetzelfde deed zich voor, als er plannen waren wo ningbouwverenigingen uit te schakelen. Voor verhoging van het woongerief en be vordering van de soliditeit hebben de heren Van Kampen en Martens steeds gepleit. Dat de arbeid van hen niet vergeefs is geweest is in het afgelopen half jaar ge bleken. Overal is een streven waar te ne men naar verhoging van het woongerief en het geven van meer waarde aan de woningen voor de toekomst. De heren Van Kampen en Martens heb ben het initiatief genomen tot stichting van het centrum voor bejaarden „De Blinkert" in de omgeving van de Ramplaan. Een groot gedeelte is reeds in gebruik: het wachten is nog op het gereed komen van het verzorgingshuis. Aan dit werk zullen de namen van de jubilarissen verbonden blijven. Tehuis voor ongehuwden Op het ogenblik zijn plannen in voorbe reiding een tehuis voor ongehuwde werk nemers (sters) te stichten. De heren Van Kampen en Martens hebben de stoot er toe gegeven. De jubilarissen hebben in diverse com missies op het gebied van de woningbouw zitting, waarin zij belangrijk werk hebben verricht. Zij hebben gezorgd voor een goed contact met de overheid en samenwerking met gemeentelijke diensten en woning bouwcorporaties. De samenwerking met het Haarlemse gemeentebestuur is naar men ons meedeelt voornamelijk door ADVERTENTIE De kous, die blijft voldoen! kwal. lila 20 denier f. 4.50 kwal. rood 30 denier I. 4.90 kwal. groen 15 denier f. 5.25 kwal blauw 60 denier I. 5.25 AGENT. LV D NAP AMSTERDAM TEL 95060 Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vijf heeft zich in het moffelbedrijf van de heer B. Wolters in de Kloosterstraat te Haarlem een ontploffing voorgedaan. De heer Wolters wilde namelijk twee tien pits-moffelovens in gebruik stellen. Een oven draaide hij weer uit maar toen hij bij de andere oven op de thermometer wilde kijken sprong deze uit elkaar. De heer Wolters kreeg een deur tegen zijn hoofd en werd tegen de grond geslingerd. Bovendien werden alle ramen vernield en de deuren ontzet. De heer Wolters slaagde er echter toch nog in de gastoevoer af te sluiten. Men vermoedt dat de ontploffing is ontstaan omdat enkele pitten in de oven niet brandden waardoor het gas zich op hoopte. De heer Wolters werd slechts licht gewond. De heren F. J. Marlens (secretaris), W. C. van Kampen (voorzitter), zijn binnenkort 25 jaar lid van het bestuur van de Haar lemse federatie van woningbouwvereni gingen en J. Veen was op 2.9 juli dertig jaar penningmeester. wethouder de heer W. F. Happé tot stand gekomen. De jubilarissen waren ook van de noodzaak overtuigd en zij hebben hun volle medewerking verleend. Gezien de grote verdiensten en het vele werk, dat de heren Van Kampen en Mar tens gedurende vijfentwintig jaar belange loos voor de Haarlemse volkshuisvesting hebben gedaan, waren de aangesloten ver enigingen van oordeel, dat de bijzondere gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. Een commissie van voorbe reiding is samengesteld, dat de plannen voor de viering van de jubilea heeft ge maakt. Daar de jubilarissen grote populari teit genieten, is het te verwachten, dat het op de 25e april een feestdag voor hen zal worden. ADVERTENTIE GARAGE: TWIJNDERSLAAN 35 De Arbeiders Gemeenschap der Wood brookers heeft een tweedaagse bijeenkomst op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei belegd^ waar zij een openhartig gesprek hoopt te organiseren over „Calvinistische en sociale politiek, getoetst aan het Evangelie" en heeft daarvoor uitgenodigd prof. dr. A. J. Rasker, die vrijdagavond spreekt over „Mens en maatschappij in het licht van het Evangelie'" en de heren M. Ruippert en mr. J. P. Hogerzeil die respectievelijk de antirevolutionaire richting en de democra- tisch-socialistische richting zullen toetsen. De leiding van de conferentie hebben dr. A. van Biemen en mej. ds. W. H. Buijs. Zij vindt plaats in het centrum van de Wood brookers aan de Bentveldweg 3 te Bent veld. Iin de uitnodiging om aan dit gesprek deel te nemen wordt er de aandacht op gevestigd dat in de pers en op de publieke tribune de voorstanders van calvinistische en van socialistische politiek vaak vrij scherp tegenover elkaar staan. „Het gevaar is lang niet denkbeeldig, dat de feitelijke tegenstellingen niet sa menvallen met de geestelijke, dat zelfs de eerste om politieke winst worden volge houden, zonder dat men bereid' is na te gaan of er ten aanzien van de laatste wel verschillen in uitgangspunt zijn," aldus de uitnodiging. ADVERTENTIE „Contrabande en Moord" (Lux or). In deze goede Franse onderwereldfilm speelt Raymond Pellegrin weer de rol, die hij on vergelijkbaar kan spelen: die van de kei harde bandiet met een geweten. Het knap pe van de regie in deze film is, dat door schijnbaar onnaspeurlijke details plotseling de sympathieke mensen in de film onmis kenbare boeven blijken en de boeven, even plotseling, mensen met een braaf hartje. Het verhaal is niet erg ingewikkeld. Twee leden van de bende, een smokkelaar en zijn helpster, willen er met een grote partij cocaïne vandoor om samen een nieuw leven te beginnen. Hij laat haar in de steek om de liefde te gehoorzamen die hij voor een simpel, schier ongerept, zangeres je heeft opgevat. Zijn smokkelares-helpster komt hem achterna en nadat zij door de ledder der bende uit de weg is geruimd is de smokkelaar-op-het-goede-pad aan de beurt. Zijn zangeresje redt hem. Het verhaal is vakkundig en typisch Frans verfilmd, sterk van sfeer en met goede dialogen. Het is een spannende ont spanningsfilm van het goede soort. De luxueuze nachtclub, die als het centrum van de cocaïnehandel het meest voor komende en belangrijkste decor in de film is, vormt het middel van de regisseur om de combinatie spanning en ontspanning geraffineerd uit te buiten. Marina Vlady speelt verdienstelijk de rol, waarvoor haar serene en toch pittige verschijning haar heeft voorbestemd. N. „The Benny Goodman Story" (Li do) is gewijd aan het leven van de „King of Swing', Benny Goodman. De vermaarde karinettist uit Chicago, die de oude jazz nieuw leven inblies, de man, die swing deed ontstaan, die nieuwe stroming in de jazzmuziek, welke haar vorm zo diepgaand wijzigde. De story onthult dus tevens de geboorte van de swing. Nu hebben derge lijke films altijd één groot nadeel: men wil ermee zowel hen, wie het voornamelijk om een gezellig verhaaltje gaat, tevreden stel len als ook de fervente muziekliefhebbers, die niets liever zouden willen, dan dat de muziekstrook geheel gevuld zou zijn met „hun" muziek. Deze laatste categorie zal bij het zien en beluisteren van „The Benny Goodman story" bedrogen uitkomen. Ze ker, er wordt gemusiceerd in deze film. vrij vaak zelfs, maar de nummers worden zeldzaam geheel uitgespeeld en de muziek klinkt over het algemeen weinig sfeervol en zelden overtuigend. Dat is jammer voor een film, waaraan de namen verbonden zijn van vooraanstaande jazz-musici als Benny Goodman (die alleen achtere de schermen speelt), Teddy Wilson, Lionel Hampton (minder dwaas dan in zijn he dendaagse „concerten", Gene Krupa, Kid Ory, Harry James en Stan Getz. N.R.K. „Met stalen vuist" (R o x y). Dit maal is het Sterling Hayden, die met harde hand regeert in een door terreur bedreigd Amerikaans stadje. De „western", die Stee- ling's heldendaden in beeld brengt mag aanspraak maken op veel spanning en ge weld, maar kan het bij de gerenommeerde westerns niet halen. Van maandag af draait „De duivels van Cascabel". een film van de misdaad en het verdiende loon. „Tussen hemel en aarde" (S t u d i o). Een door haar bezetting markante film over een vlieger (James Stewart) en zijn strijd om de liefde van de vrouw, die hem gedurig zijn leven ziet riskeren en daarbij alle spanningen en martelende onzekerheid moet doorstaan. Een harde film die de dingen precies zegt zoals ze zijn, maar in haar romance het gevoel niet schuwt. On der de vele cinematografische werkstuk ken met dat thema zich onderscheidend door de soberheid van haar betoog en daar door op niveau. „Het grote spel" (M i n e r v a). Alleen in de avondvoorstellingen kan men tot dins dag deze film over het Franse Vreemde lingenlegioen aanschouwen, die een nogal gezochte persoonsverwisseling tot uit gangspunt heeft. In de matinees komen zowaar Watt en 1/2 Watt weer op de prop pen. Woensdag en donderdag draait het grote prentenboek „Versailles, vorsten en vrouwen". „De Grote schittering" (Rembrandt) Het verhaal van de vrouw van Chinese afkomst die in Hongkong als een jong meisje verliefd wordt op een Amerikaanse journalist is vrij eenvoudig. Ondanks aller lei bijna onoverkomelijke moeilijkheden lijkt het een werkelijke liefde te worden die echter abrupt wordt afgebroken dooi de dood van de Amerikaan in Korea. De film krijgt inhoud door het voortreffelijke spel van Jennifer Jones. William Holden blijft bescheiden op de achtergrond. Hij moet dat ook wel omdat Jennifer Jones, zoals gezegd, alle aandacht verdient. De film wordt omlijst door aantrekkelijke en toepasselijke muziek, die door een voortref felijk orkest ten gehore wordt gebracht. H. de G. „Duivelsspel" (Frans Hals) Dit keer weer eens een film, waarvan er toch eigen lijk wel ietwat te veel gemaakt worden. De str.ijd tussen dieven en moordenaars aan de ene kant tegenover een enkele dap pere cowboy is namelijk niet zo origineel en ook de oplossing van het verhaal munt nu niet bepaald uit door vindingrijkheid. Tony Curtis is dit keer de dappere jongen die het met behulp van een vriend (Arthur Kennedy) en een vriendinnetje (Colleen Miller) een heel eind brengt. Dat wordt echter aan het slot van de film pas duide lijk wanneer alle dieven ingerekend zijn. Voordat het echter zover is wordt er braaf geschoten en gemoord, geslagen en gevoch ten, hetgeen voor een keertje misschien wel aardig is maar wat op den duur toch wel gaat vervelen. Gelukkig loopt er in deze film een man rond die af en toe werkelijk grappige opmerkingen plaatst, dat is voor dit genrp rolprenten in feite al een bij zonder grote aanbeveling. H. de G. „Frou-Frou" (Cinema Pal ace). Voor het eerste deel van deze voortreffe lijke Franse Cinemascope-Eastmancolor. film heeft de scenarioschrijver leentjebuur gespeeld bij Shaw's Pygmalion. Vier rijke pretmakers-op-leeftijd ontdekken in een Parijse nachtclub anno 1900 het geestige, wel van de tongriem gesneden en niet on knappe bloemenmeisje Frou-Frou en ne men het op zich, het volkskind tot een grande dame te transformeren. Frou-Frou wordt op hun kosten geïnstalleerd in een dure villa, gekleed in de duurste toiletten en getraind in de conversatie van de mon daine „salons". Het lukt allemaal boven verwachting en als Frou-Frou tenslotte haar entree in de uitgaande wereld maakt, is zij werkelijk een schoonheid van grote allure geworden, die met een slag „tout Paris" aan haar voeten brengt. Ook haar vier beschermers, een Russische prins, een Italiaanse graaf, een gepensioneerd kolonel en een schatrijke zakenman worden smoor lijk verliefd op haar en doen haar, tegen de afspraak in, de verleidelijkste voorstel len. Inplaats van op hun avances in te gaan schenkt Frou-Frou haar hart aan een jonge, knappe losbol, wie het echter alleen om een avontuurtje te doen is en die haar daarna dan ook prompt in de steek laat. Uit angst, terug te vallen in haar armoedige bestaan van voorheen volgt het meisje dan de Russische prins naar zijn vaderland, maar hun verschil in leeftijd en levensstijl is te groot dan dat zij gelukkig met hem wordt. Na de bolsje wistische revolutie keren zij en haar prins berooid en ongelukkig in Parijs terug. Daar wordt Frou-Frou door haar hoog adellijke lotgenoten zo genegeerd en ge plaagd, dat zij besluit, met haar knorrige oude prins te breken en haar lot opnieuw in eigen handen te nemen.. De straat is het enige wat haar overblijft, maar juist ails zij in wanhoop dit moeilijke besluit geno men heeft, ontmoet zij bij toeval een van haar vier vroegere weldoeners, de rijke zakenman Sabatier, die nog altijd verliefd op haar is. Hij vraagt haar ten huwelijk, maar juist als Frou-Frou op het punt staat zijn aanzoek aan te nemen, ontmoet zij een jonge schilder, met wie zij nog een maal een korte idylle beleeft. Voor het eerst leert zij nu werkelijk het geluk ken nen, maar als zij zich realiseert hoe arm, kans- en talentloos haar minnaar is, ont breekt haar toch de moed, haar lot aan het zijne te verbinden. Inplaats daarvan kiest zij de geborgenheid van een liefdeloze ver bintenis met de rijke Sabatier. H. C. De spnnrwegwerken hij Heemstede Naar wij vernemen zal op 24 april te Utrecht de aanbesteding plaats vinden van het grondwerk voor de aanleg van een hulpspoorbaan ten behoeve van de spoor- wegwerken bij Heemstede. De hulpspoorbaan is aan de westzijde van de bestaande spoorbaan Haarlem Leiden geprojecteerd en begint ter hoogte van de Pijlslaan in Haarlem. Zij wordt on geveer 1700 meter lang. Men hoopt dit hulpspoor in het najaar In gebruik .te kunnen nemen, waarna met de ophoging van de spoorbaan kan worden begonnen. Deze werken zijn nodig voor de bouw van de viaducten over de Zandvoortselaan in Heemstede en over de vijfhonderd meter ten noorden daarvan aan te leggen oost west-verbinding tussen de Herenweg en de toekomstige westelijke randweg langs de Houtvaart naar de Zijhveg en verder. Bij de Hoogovens te Velsen wordt deze maand werk geëxposeerd van de Haar lemse schilder Jan Visser, dat de werk nemers tijdens hun rust in de kantine kun nen bekijken. Moeilijk is Vissers werk niet voor het publiek. Betrekkelijk nauwkeurig en wat schools geeft hij de natuur weer, ook wanneer deze misschien als mooi kan worden ondervonden zonder dit uit schil derkundig oogpunt te zijn. Ik denk bij voorbeeld aan een schilderij van gele en paarse irissen, waarbij me deze toch altijd al zo moeilijke kleurtegenstelling maar weinig bekoren kan. Liever zie ik de litho, die Visser maakte naar een zelfde onder werp. Iets dergelijks is het geval met een litho van een opkomende bui boven zee in vergelijking met het doekje van een zee bi.i avond. Daarentegen heeft het schilderij „Winter aan zee" iets bekoorlijks door de eenvoud en de bijna naïeve behandeling van de voorgrond. Technisch kan Visser, gezien sommige schilderijen met bloemen of planten, die we zo vaak van hem zagen, de zaak echter wel aan. Zie ook wat dit betreft de portret tekeningen, die ik eveneens prefereer boven de schilderijen. Het best geslaagd lijken me toch de lithografieën, waarbij de kunstenaar gedwongen was zich beper kingen op te leggen en door de grotere eenvoud van behandeling tot sterkere za ken kon komen. BOB BUYS ADVERTENTIE „Mijn band met de bank is van grote waarde** De Nederlandsche Handel-Maatschapplj heeft voor mïjn zaak veel te betekenen. Ik .heb er een rekening-courant. Daarom gireer ik ook via die bank. En Ik maak gebruik van zovele andere bankdiensten, o.m. bij de financiering van commerciële transacties, het verkrijgen van handels informaties en de inning van vorderingen. ALLE BANKZAKEN OVER DE GEHELE WERELD AGENTSCHAP HAARLEM c-paarne 56 - Tel. 13990, 13998, 13999 en 11896 met kantoren te Haarlem-N. (Rijksstraatw. 43) Heemstede (Binnenweg 91), Overveen (Bloemend.weg 299) SANDHURST Op dinsdag 17 april wordt op het terrein van het sportpark „Klein Zwitserland" aan de Klatteweg in 's Gravenhage een hockeywedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Koninklijke Lucht macht en een ploeg van de cadetten van de Military Academy Sandhurst (Engeland). Verscheidene organisaties en bonden hebben Haarlem uitgekozen voor het hou den van congressen en bondsvergaderin gen. Volgende week wordt in het Concert gebouw de jaarvergadering gehouden van de R.K. bond van politiepersoneel „Sint Michaël", op 18 mei congresseert de Ver eniging van Vrouwelijke Vrijmetselaren, op zaterdag 26 mei komen de leden van de Nedrlandse Journalistenkring en van de Katholieke Journalistenkring in restaurant Brinkmann bijeen, op 1 en 2 juni houdt de Nederlandse Tafelronde een congres met vijfhonderd deelnemers, op 2 en 3 juni komen natuurwachters uit het gehele land in Haarlem bijeen, op 12 en 13 juni houdt de Bond van Gereformeerde mannenver- enigingen bondsdagen, eind juli wordt een congres gehouden van de Conference of international Minded Schools, op 4 en 5 juli de vergadering van de Vrije Universiteit en op 13 en 14 september het congres van de Nederlandse Vereniging van Gemeente belangen. Uw zenuwen wordt U ADVERTENTIE volledig de baas met In de tweede helft van april zullen weer vele buitenlandse gezelschappen naar de bollenstreek komen; daarbij zijn diverse organisaties op het gebied van de land bouw. De gasten zijn voornemens ook be zoeken te brengen aan Haarlem. Op 24 april wordt in Haarlem verwacht de Rhode Island Horticulture Society, op 27 april Texas Flower Society, op 28 april The National garden guild en op 30 april United States Camelia Society. Op 14 april 1946 nam een viertal perso nen, de heren F. de Haas, H. Loevezijn, J. Nieman en mevrouw Hessen, het initia tief tot het oprichten van een vereniging, welke zich ten doel stelde kinderen met een minder sterke constitutie elk jaar een prettige veertien-daagse vakantie buiten de stad te bezorgen. De kinderen worden dan gedurende deze vakantie toevertrouwd aan de hoede van pleegouders, die zich te voren als zodanig beschikbaar hebben ge steld. Dat de oprichters van de vereniging „Kinderuitzending Haarlem-Noord" volle dig in hun opzet zijn geslaagd moge blijken uit het feit, dat er veie leden zijn, die tien jaar geleden tot de eerste gelukkigen be hoorden en thans nog geregeld contact onderhouden met hun vroegere pleeg ouders. Een niet gering deel van haar succes dankt de vereniging aan diverse hulpkorpsen van vrouwelijke vrijwilligers in de provincies Utrecht, Groningen en Friesland, welke dames ieder jaar opnieuw tijd noch moeite sparen om het de kinderen zo veel mogelijk naar de zin te maken. Verleden jaar leed de véreniging een ge voelig verlies door het overlijden van een van haar oprichters en penningmeester, de heer F. de Haas. Het bestuur bestaat thans uit de volgende personen: de heer H. Loe vezijn, voorzitter, de heer Feenstra, secre taris, de heer Schous, penningmeester, mevr. Pater, tweede secretaresse, de heer Smit, tweede penningmeester en mevr. Winkelman en mej. J. de Haas, commissa rissen. Ter viering van dit tienjarig bestaan houdt de vereniging heden in zaal „Zomer- lust" te Santpoort een feestavond, waaraan zal medewerken de muziek-, zang- en to neelvereniging „Musicorda" onder leiding van de heer A. Douwes. De heer F. M. A. van Schaik, chef van de afdeling gasfabrikage bij het Gemeente lijk Energiebedrijf te Haarlem, hoopt vrij dag 20 april zijn zilveren jubileum in dienst van de gemeente te vieren. Na aanvanke lijk op de grote vaart werkzaam te zijn ge weest, kwam de heer Van Schaik op 20 april 1931 als machinist bij het gasbedrijf. Op 1 januari 1943 werd hij opzichter, op 1 januari 1946 inspecteur, welke titel twee jaar later gewijzigd is in technisch ambte naar. Op 1 januari 1949 technisch hoofd ambtenaar en op 1 januari 1954 technisch hoofdambtenaar eerste klasse. De heer Van Schaik heeft een mooie staat van dienst bij de gemeente en thans is hij chef van de afdeling gasfabrikage bij het GEB. ZONDAG 15 APRIL 1956. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. B. van Ginkel, van Amsterdam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag Gerf. kamer 4: Bidstond. Zondag 10.30 Ds. R. Bijl— sma, van Monnikendam. Oosterkerk, Zorner- kade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesser kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Ds. E. Pot. 10.30: Jeugddienst Ds B van Gelder Ge bouw Vrijz Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. P. Brakman, van Naarden. Kapel Sarep- ta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk Dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. J. H. W. Dickhout, van IJmuiden Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. E. Saraber, van Voorschoten. Jans. kapel, Jansstraat. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jeugdkapel Noord, Molenaerstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen; Oost, Zomerkade. 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat. Dhr. P. van Zalinge. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Service presidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Aile-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerdeo in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking in de Broe. derkerk. Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Eng. taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gem., Ged. Oude Gr. 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 rd. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Geb. „Beth-El". 2: Evangelisatiedienst. Dins dag 7.30: Bidstond, Br. N. A. Matray. Nederl. Herv. Evangelisatie, Gebouw Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. L. v. d. Sluijs, van Alpen a. d. Rijn. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum. Stadsevangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. W. F. Kloos, van Gouda. 7: Ds. Buiten. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Herhaling van de rouwdienst, gehouden op 4 april te 's-Gravenhage bij de begrafenis van de heer J. A. Bruijn (bandopname). 8: wekkingssamenkomst, Zuiderkapel, Zuider. Jeugdsamenkomst o.l.v. Theo Dikkes. Op- straat 15. Donderdag 8: Ds. J. Visser, van Amsterdam. Vrije Evangelische Gem„ Voor. helmstraat 3. 10 en 4.30: Evg. C. J. W. Faa- sen, van Sliedrecht, Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische zang- dienst. Zondag 10.30: Dhr. Z. H. de Groot, van Amsterdam. 12: Zondagsschool. Evang. Lutherse Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. 10.30 Ds. W. Spliethoff. Jeugdge- bouw Schoterweg, hoek Pijnboomstraat. Dinsdag 8: Jonge-leden.kring, Louis de Co- lignylaan T4. Donderdag 7.30: Ds. G. Kroes. Wees- en Oudeliedenhuis. 8: Wijkavond Wijk I. Gebouw Theosophia, Nassauplein 8. Ds. H. J, A. Haan. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Rem. Geref. Gem.. 10.30 Ds. F. Kleijn, van Wassenaar. Geref Kerk. YVilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57.59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5.30: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9 en 5: Ds. D. J. Roos.Gereform. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. Bos. Geref. Gem., Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Geref. Gem., Lange Mar- gathastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem-, Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. W. van Dijk. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. S. M. A Daalder. Baptiste Gem., Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 815: Jeugdsamenkomst. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstraat 14 10 en 7.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gem., Paul Krugerstraat 36. 10: Samenkomst. 12: Zondagsschool. 5: Dienst. Maandag 3 en 8: Bijz. samenkomst. Spr. Zuster Scheffer uit Duitsland. Gem. van Christus. Spruitenbos. straat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst. 8: Evan, gelisatiesamenkomst. 3: Ged. Oude Gracht. Zondagsschool. Maandag Roosveltstraat 1. Damesbijbelstudie annex handwerken. Dins dag. Ged. Oude Gracht. 8: Engelse bijbelstu die o.l.v. een Engels Evangelist. Donderdag 8: Prediking uit het Evangelie van Johannes. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gr. 47 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbel lezing, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: door K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samen komst. Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. O.R.G., Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Zevende.Dags Adventisten, Jacob straat 6. Zaterdag 10: Gemeensch. Bijbelstu die 11: Prediking. Zevendedags.Baptisten Gem.. Parklaan 21. Zaterdag 10: Prediking. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. Zondags school 10.30 uur. 5: Dienst. Soefi-Beweging. Aula Gymnasium. Prinsenhof. 11: Universele eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmo. nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. HAARLEM NOORD. Ned. Herv. Kerk. Ju. Spr. Dhr. H. J. Kort, Heemstede, lianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zon dag 10: Dr. G. Ph. Seheers. Immanuëlkerk. 10: Ds G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Seheers. Sions kerk, Eksterstraat. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Jeugdkapel, Schoterweg. 10: Dhr. J. Huizinga. Stichting „Petra" Noorderkapel (eind Minahassastraat)Donderdag 8: Dhr. J Klein Haneveld, evangelist te Bodegra ven Ned. Prot. Bond. Gebouw Berkenstr. 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver Doopsgez. Gem., Noorderkapel. Indischestraat. 10.30: Ds Snaayer. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk Kloppersingel 55-57. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5- Ds H W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op bet Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. Kapel huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.4'5: Vicaris Mej. S. R. C. van Kempen. Irenekapel, Meer Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwen- en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. A. J. van Leu. sen, arts te Velsen. Geref. Kerk. Koediefs- Camplaan 10: Dr A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. laan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. BLOENMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Ds. R. v. d. Mast. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in „Maranatha". 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45 Zondagsschool in „Marana tha". Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30Dr. J. C. A. Fetter, Rem., van Den Haag. Geref. Kerk, Vijverweg. 8.45, 10..30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. van Duin, te Wasse naar. Vrü-Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Verspers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. de Ru, van Zandvoort. 10: Jeudkapel 12.15 jaar in „Irene". Dhr. L. Kip. 10.15 Zondags- sgchool Julianakwartier, Koningin Wilhel- minaschool, Dompvloedslaan. 12: Zondags school Ramplaankwartier, Beatrixschool en „Irene". Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel 12 tot 15 jaar in De Stal. 10.30 Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, v. Lennepweg. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. G. J. de Nie, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 7: Ds. J. O. Norel, van Beverwijk. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk. Ned. Herv. Kapel), Pastorieweg. 3.30: Ds. J. C. Maris. Rem._Geref. Gem., Gebouw „Spaarnborg", Wüstelaan 75. 10.30: Mej. Ds. F. W. Rappold. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord 7: Ds. J. v. d. Blink. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. M. C Don, van Nieuw Vennep. Geref. Kerk. 9.45 en 5: Ds. C. Klap wijk. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knotterus. 5: Ds. C. Jongeboer, uit Lim. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. A. van Rijn, van Haarlem. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. C. Hoekema, van Heemstede. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk Art. 31. 10 en4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdenist. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Dienst. 9.30: Jeugdkapel in Ds. A, Bikker, van Amsterdam, de nieuwe consistoriekamer. Dhr. A. C. Reu ijl. Kapel Het huis in de duinen. 19.30: Ds. C. de Ru. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. 17: Dr. P. Richel, van Heemstede. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Brederodestraat 43. Dinsdag 3: Dhr. J. W. van Zeijl. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: J. Salverda. 7: vie. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (art. 31). 8.30: Ds. C. P. Plooy. 3: Dienst. Geref. Gem. 10 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Gem. 10 en 7: Ds. Salomons. Doopsgez. Gem. 10.30: mej. H. Buis, van Aalsmeer. ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 930: Ds. J. A. van Boven. 6.30: ds. H. P. Swets, van Rijk. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. Chr. Geref. Kerk. Zaterdag 7: Interkerkelijk Avondgebed. Zondag 9.30 en3: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: vie. L. C. Baljé. 7: Ds. Moerman, van Aalsmeer. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. BADHOEVEDORP. Ned. Herv. Kerk. Im. manuëlkerk, 10: Ds. F. Visser, van Amster dam. 6.45: Ds. H. J. Langman, van Amster dam. Jeugddienst. Kapel „Rehoboth", 10: Dhr. E. J. Brugman, van Amsterdam. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. P. Warmenhoven. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. P. D. van Royen, van Beilen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11