Symfonie-orkest Haerlem Kort en bondigj Gevolgen van de winter worden zichtbaar tussen de lentetooi Route over mooiste deel van de Veluwe reeds uitgestippeld Haarlemse parken en plantsoenen Maar er blijken nog altijd méér vandalen dan de vorst te zijn Lijst van toegankelijke gazons opgemaakt Dê temp waar k'tiaar ioekb De Haarlemse Muggenronde Rijkspolitie verleende overal medewerking Radio Moors SLOT DEFECT? HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 NAREDACÊN? AMBULIN! Limburgse dag op Keukenhof School voethal-finales op zaterdag 21 april Examens Westelijke Randweg tot voorrangsweg verklaard Medische verzorging tijdens het weekeinde Uitbreiding Haarlemse wijk bij station Bloemendaal Jubileum A. H. Nessen Waterpolo Beslissingswedstrijden in Sportfondsenbad Scheepvaart kTIÏÏPFRS TWUten. 'n bualitU.' „Lokalenplarf voor m.t.s. Moederdagtaarten, voor kankerbestrijding Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 14 APRIL 1956 fju het dan lente gaat worden zullen ook Haarlems parken en plantsoenen hun luis- ter weer ontplooien. Waarom zou de lente ze overslaan de winter heeft dat stellig ook niet gedaan. Integendeel: juist wanneer het nieuwe leven ontluikt zullen de som bere contrasten te zien zijn, waar de afgelopen, harde winter voor heeft gezorgd. Er zullen bomen, struiken en heesters tussen zijn die akelig kaal blijven en stukken van gazons welke grauw afsteken bij het andere frisse groen. De dienst voor Hout, Par ken en Plantsoenen is hard bezig de schade te herstellen en lang niet zonder hinder nissen, gezien de moeilijke personeelsvoorziening. Maar juist nu de bevolking van de stad zo sterk toeneemt, moeten niet alleen deze dienst maar alle burgers zich er voor inzetten dat Haarlems natuurschoon behouden blijft. Want de heer Dorresteyn kan met zijn mannen bijvoorbeeld wel 112.000 tulpen-, narcissen- en hyacinten- bollen opkweken op allerlei plaatsen in Haarlem, wanneer er weer een heleboel worden uitgerukt, zoals pas nog in de Hout, dan schiet men daar niet veel mee op. zuid-westen van het voormalige hotel „Den Hout". Hier kan door de jeugd ook gevoet bald worden. Het terrein in de Hout aan de Helenalaan tegenover garage Den Hout. Hier kunnen diverse spelen, onder meer voetbal, be oefend worden. Het gazon aan de Dreef achter de Maar- schalkbank (geen spelen). Het gazon ten zuiden van de Oranjelaan tot aan de korte Spanjaardslaan in De Hout (geen spelen). Het open gazon tegenover perceel Staten Bolwerk 34 (geen spleen). Het gazon van het-westelijk deel van het Kenaupark, de Kattenberg (geen spelen). Het gazon van het meest oostelijke deel van het Frederikspark, grenzende aan de Kleine Houtweg (geen spelen). Het gazon van het plantsoen aan de Heussenssitraat bij het „Molentje" (geen spelen). Deze terreinen zijn door borden aange geven. Zowel het personeel van de politie als van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen, is verzocht er streng op toe te zien, dat deze terreinen niet wor den misbruikt. Alle overige gazons, parken, plantsoenen en bolwerken, zijn niet vrij gegeven. Ook het lopen op of door bovengenoemde be plantingen, hoe onschuldig dit ook moge lijken, moet worden tegengegaan. E>e winter is niet de enige en ergste be dreiging voor het natuurschoon. Zeker, een klein deel ervan is er niet tegen opgewas sen gebleken, vooral de exotische gewas sen. Het meeste bleef echter onaantastbaar voor de langdurige, strenge vorst. Mensen kunnen echter veel meer schade aanrich ten. Dat kan dan nog zonder opzet gebeurd zjjn, zoals bijvoorbeeld bij de strooiploe- gen.' die moeilijk konden verhinderen, dat er ook grote hoeveelheden pekel in de per ken en de gazons belandden, waarbij hier en daar stroken gras geheel zijn verdord. Een dikke sneeuwlaag die alles bedekte maakte toen ook het onderscheid tussen de wegen en de gazons blijkbaar wat moei lijker, zodat er nog veel is vertrapt ook. Dat is echter niet de vernielzucht, die nog altijd, in winter, voorjaar, zomer en herfst, zoveel schade aanricht, dat de mensen van Hout en Plantsoenen er vaak moedeloos van worden. Steeds weer wordt er gewaar schuwd en gestraft, vooral onder de jeugd, en er gaan brieven naar ouders en school hoofden, maar het helpt allemaal nog al tijd bedroevend weinig. 'Natuurlijk kan men daar tegenover stellen, zoals dat onlangs in de raad nog werd gedaan, dat er dringend behoefte is aan vrije speelruimte voor de jeugd. En daar wordt aan gewerkt. Deze dringende behoefte is er natuurlijk mede de oorzaak van, dat er zoveel gevoetbald wordt op gazons. Welke gevolgen dit heeft blijkt wel uit het feit, dat sommige gazons geheel nieuw ingezaaid moeten worden, omdat ze volkomen stuk-gevoetbald zijn. En men zal geen enkele garantie hebben, dat zij over 'n paar jaar weer niet helemaal door de jeugd „ontgonnen" zijn, wanneer 't pu bliek niet meewerkt. Daarom doen de directeur van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de be graafplaatsen, de heer J. A. Dorrestei.jn, en de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, een beroep op alle Haarlemse ingezetenen om gezamelijk tegen verdere ontluistering van de natuur te waken. En waar het hier in het bijzonder de gazons betreft, menen wij hierbij het pu bliek behulpzaam te kunnen zijn door de publikatie van een lijst van de toeganke lijke gazons in de stad en de eventuele be perkingen, die aan het gebruik daarvan zijn gesteld. Deze lijst is ook verstrekt aan het personeel van de gemeentepolitie en van de dienst van Hout en Plantsoenen, De voor het publiek toegankelijke gazons volgen hieronder: De speelweide van het Noordersport park. Voetballen en georganiseerde sport is op deze weide verboden. Het „Kalfje" in het Prinsen Bolwerk. Kier kunnen kinderen en moeders met kinderen zich op mooie dagen wat ver kozen. Spelen kunnen er in geen enkele vorm worden toegelaten. Het gedeelte van de Hout op de hoek van de Paulinalaan en de Wilhelminalaan, ten ADVERTENTIE Donderdag 19 april wordt er op Keuken hof te Lisse een Limburgse dag gehouden. De Commissaris van de Koningin in de provincie Limburg, dr. F. J. M. A. H. Hou- ben en verscheidene Limburgse burge meesters zullen deze dag bijwonen. De Koninklijke zangvereniging Roermonds mannenkoor en de Koninklijke harmonie van Maastricht zullen concerteren en de Koninklijke Schutterij St. Lambertus uit Oirsbeek geeft een demonstratie. In nauwe samenwerking met de Com missaris der Koningin in de provincie Lim burg en de Culturele Baad Limburg heeft de directeur van deze raad, de heer M. Russel uit Venlo, een programma samen gesteld, dat beoogt te zijn een verant woorde vertegenwoordiging van de Lim burgse folklore en het huidige culturele leven van dit gewest. Vorige jaren werden gewestelijke bezoeken uit Zeeland en Friesland aan de Keukenhof gebracht. Per extra trein komen -de gasten don derdag in Lisse aan. Daar zullen zij met de Koninklijke Harmonie, het Roermonds Mannenkoor en de schutterij worden ont vangen door het bestuur van Keukenhof De burgemeester van Lisse zal de ere gasten officieel in het raadhuis ontvangen. De harmonie en het mannenkoor geven op het Keukenhof-terrein concerlen en de schutterij houdt in de middag schietwed strijden op daarvoor opgerichte schietbo- men volgens eeuwenoude traditie. De ere gasten worden in de loop van de dag door het bestuur van Keukenhof ontvangen. De finales van de school-voetbalwedstrij den in Haarlem, die vanmiddag op het HFC- terrein zouden worden gehouden, zijn af gelast. Ze worden nu gespeeld op zaterdag middag 21 april, ook op het terrein van HFC. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen Wijsbegeerte: H. A. Smit, Ottawa (Canada). Bij besluit van B. en W. zijn thans tot voorrangsweg verklaard het Haarlemse ge deelte van de Westelijke Randweg-in-wor- ding, alsmede enkele verbindingswegen. Voorrangsweg worden hierdoor: de Ver- spronckweg, de Brederodestraat, het ge deelte van de Kleverparkweg tussen de Brederodestraat en de Delftlaan, de weg rondom de ronde verkeersgeleider op de kruising Kleverparkweg-KIeverlaan-Delft- laan, de hoofdrijbaan van het gedeelte van de Delftlaan tussen de Kleverlaan en een punt, gelegen op 300 meter afstand van de aansluiting van deze weg op de weg nummer 9 van het Rijkswegenplan 1948. Dit besluit is heden ter openbare kennis gebracht. Het zal ingaan, wanneer de vooxTangs- en voonrrangswaarsehuwingis- borden op de betrokken wegen en verbin dingswegen zijn aangebracht. HAARLEM Artsen: Men raadplege firma Mathot, Grote Houtstraat 39, telefoon 11990. Apotheken: Bos en Vaart-apotheek, Bos- en Vaartstraat 26, telefoon 13290; Cen traal apotheek voorheen Florijn, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; H. Rem mers en zoon, Kruisstraat 6, telefoon no. 10354; Nooi'der-apotheek, Jan Gijzenkade no. 181, telefoon 23821. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, telefoon 22261. Overveen: Dokter J. A. Hollander, Zijlweg 17, Over veen, telefoon 11431.Aerdenhout: Dokter C. Kroon, Burg. den Texlaan 12, telefoon no. 26073. Wijkverpleegsters Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tele foon 25769, bgg. 10920, en zuster A. G. Haagsma, Roemer Vissch er plein 1Heem stede, telefoon 27900. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tele foon 22181; Apotheek De Wilde, Broek- bergerlaan 42, Santpoort-Dorp, telefoon 025608284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320. HEEMSTEDE Artsen: Dokter L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, telefoon 35734 en dokter A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, telefoon no. 39875. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon no. 39818. Apotheken. Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. ADVERTENTIE In Dijkstra's toonzalen hangen honderden lampen in klassieke en moderne uitvoering. Ook het model waar U naar zoekt. Voor iedereen gratis te bezichtigen. Vrijblijvend advies. Steek Uw licht eens op bijD ij k S t F verllchtingsornamentenfabriek SPAARNE 65, tegenover Gedempte Oude Gracht Evenals verleden jaar worden er nu reeds vele voorbereidingen getroffen om de Haarlemse Muggenronde, de fietstocht voor zestig Haarlemse jongens, zo vlot mo gelijk te laten verlopen. De tourleider hoofdagent Hartman voert al weer bespre kingen met een groot aantal fabrieken, alle rennertjes zijn al weer „gecontrac teerd" en ook het korps begeleiders is weer samengesteld. In het begin van deze week zijn een van de leden van de „raad van advies", drs. W. Hazevoet, en de heer Hartman de route nagereden die op papier reeds vaststond en uit hun ervaringen blijkt dat de jongens opnieuw een prachtig gedeelte van Nederland zullen bezoeken. De eerste étappe leidt over de grote weg van Haarlem via Hilversum, Soest en Amersfoort naar Nijkerk, waar de jongens zullen eten en slapen in een grote boerde rij, een flink stuk buiten het dorp aan de Barneveldse weg. Evenals verleden jaar verleende de rijkspolitie in de diverse stadjes en dorpen weer alle medewerking en aan die hulp is het ook te danken dat men beschikte over een groot aantal adres sen waar men een keuze uit kon maken. Na Nijkerk dat overigens bijna ne gentig kilometer van de Spaaimestad is ge legen trekt de karavaan langs Garde ren, El speet en Vierhouten naar Ernst, de tweede étappeplaats, waar men slaapt in een garage en eet in een café. Dit is ook het geval in Eei'beek dat men op de derde dag bereikt via Vaarssen, het Kroondo mein, Elspeet, Apeldoorn, Hoenderloo en Loenen. Daar slaapt men echter in een boerderij. Deze rit is weer iets korter (ruim vijf tig kilometer) evenals het traject van Eer beek naar Lunteren via het vliegveld Ter- let, Hoenderloo. het Nationale park De Hoge Veluwe, Otterloo, Ede (zestig kilo meter). Men eet en slaapt in dit vakantie centrum weer in het kamp „De Wildwal dat verleden jaar bij de jongens zo in de smaak viel. Op de voorlaatste dag gaat de karavaan van Lunteren via De Klomp, Veenendaal, Maarn, Zeist, de pyramide van Austerlitz, De Bilt en Bilthoven naar Tienhoven, waar men ook weer eet in het reeds bekende café „Het Kikkertje". Vermoedelijk slapen de jongens daar in een school De zesde dag'staat er een korte étappe op het programma naar Haaidem (veertig kilometer) waar men weer in de Diepen- brockstraat aankomt. Twee groepen De heer Hartman heeft het plan opgevat om in tegenstelling tot de gang van zaken tijdens de eerste Muggenronde de deelne- mertjes te verdelen in twee groepen zodat zowel de jongeren als de ouderen een kans maken op een van de prijzen die nu reeds in -het bezit van de toerleider zijn. Dit laatste wil echter in het geheel niet zeggen, dat er geen giften meer aangebo den kunnen worden. Integendeel, want de heer Hartman gaat van het standpunt uit Lanen genoemd naar gouverneurs-generaal B. en W. van Haarlem hebben een aantal straten in aanleg tussen de spoorlijn naar Velsen, de Delft, de verlengde Orionweg en de Cornelis van der Lijnlaan ter hoogte van het station Bloemendaal dus namen gegeven. In aansluiting op de reeds bestaande wijk, welke met uitzondering van de Lode- wijk van Deijssellaan geheel gewijd is aan bekende figuren van de Verenigde Oost- indische Compagnie, krijgen de nieuwe lanen de volgende namen: Laurens Reael- laan voor de weg die met een hoek van negentig graden van het Rijcklof van Goensplein naar de Lodewijk van Deijssel laan ten zuiden van het Mendelcollege, Christoffel van Swollaan voor de verbin ding tussen Coi'nelis van der Lijnlaan naar Laurens Reaellaan, eveneens met een hoek van negentig graden, de De Carpentierlaan en de Van Diemenlaan voor de verbin dingen tussen de Christoffel van Swollaan en de Laurens Reaellaan (ten zuiden van het Mendelcollege en tenslotte het Pieter Bothlaantje parallel aan de spoorlijn tus sen het Rijcklof van Goensplein en de Orionweg. Al deze lanen zijn genoemd naar gouverneurs-generaal van het vroe gere Nederlands-Indië. Wij herinneren eraan, dat dit gehele complex wordt volgebouwd door het aan nemersbedrijf Biesterbos uit Castricum, dat ongeveer tweehonderd middenstands woningen op stapel zet. Een deel van dit complex wordt uitgevoerd in flatbouw, waarvan zeven blokken in stroken ge bouwd worden tussen het Pieter Both laantje en het noord-zuid-lopende deel van de Laurens Reaellaan. In de toekomst zal het voetbrugje tussen de Zaanenlaan en de Cornelis van der Lijnlaan over de Delft iets worden ver legd, zodat, het in het verlengde komt van de Cornelis van der Lijnlaan. Maandag 16 april hoopt de heer A. H. Nessen, wonende Kennemerstraat 60 te Haarlem, de dag te vieren dat hij veertig jaar verbonden is aan de melkinrichting „Kranenburg". Thans is hij werkzaam als controleur. Maandagmiddag van drie tot vijf uur wordt in de melkinrichting aan de Gedempte Raamgracht 25 een receptie ge houden. In het Sportfondsenbad in Haarlem worden dinsdagavond twee beslissingswedstrijden ge speeld. In de eerste wedstrijd binden HPC 3 en DWT 3 de strijd aan om het kampioen schap van de vierde klasse. Na afloop van deze wedstrijd zullen HPC en HVGB 2 een wedstrijd spelen om het kampioenschap eerste klasse. Om kwart over negen wordt met het spelen van de eerste wedstrijd be gonnen. ADVERTENTIE Nergens bent U zó eoht met vacantfte als In ZWITSERLAND Kijk uft het venster van Uw hotel kamer en U ziets kleine witte booties op een rimpelloos watervlak..,, vriendelijk glooiende hellingen.... majestueuze gebergten.... Dót is vacantie in Zwitserland. het land van de blauwe meren Feest in Zwitserland 50 jaar Simplon-tunnel 150 jaar Simplon-pasweg Inlichtingen, prospectussen en vacantlekron» „naarZwltseriand", bij de erkende reisbureaus en het NATIONAAL ZWITSERS VERKEERSBUREAU, Koningsplein 11, Amsterdam, Tel. 31400 dat „zijn" jongens allemaal loon naar wer ken moeten krijgen. En tijdens de ronde zal er door de Haarlemmertjes gewerkt moeten worden. Deze keer zal het name lijk niet alleen op fietsen aankomen. Tij dens de rit zullen op diverse plaatsen an dere wedstrijden ingelast worden zoals hardlopen, koekhappen e'n appelduiken. Voorts komen er natuurlijk weer diverse ritten, waarvan de estafette zoals wij reeds meldden een nieuwigheidje zal zijn. Voordat het echter zover is moet er na tuurlijk nog heel wat gebeuren. Er volgen nog tientallen besprekingen, de jongens moeten nog trainen enzij moeten zich gedurende de komende maanden bijzonder netjes gedragen omdat elk foutje hen op strafpunten kan komen te staan. De eerste serie strafpunten is namelijk reeds geval len wegens het stoken van een vuurtje aan de spoorbaan en de heer Hartman is niet van plan om evenals vorige keer bij de start deze strafpunten kwijt te schelden. De Haarlemse schilder Jan Visser, die deze maand een expositie van zijn werk in de kantine van de Hoogovens houdt, maakte dit portret van Tineke Visser, die vrijdag avond aan het concert van het symfonie orkest Haerlem als piano-soliste meewerkte. ADVERTENTIE lVUll L1VÜ ZIJLSTRAAT HAARLEM 99 Wat door een stevig georganiseerde ver eniging van amateur-musici onder goede leiding tè bereiken is, werd vrijdagavond succesrijk en overtuigend gedemonstreerd op het voorjaarsconcert van het Symfonie- Orkest Haerlem, dat in de gemeentelijke Concertzaal plaats had. De dirigent Mari- nus Adam had een stijlvol programma voorbereid, dat de technische capaciteiten van het orkest niet overschreed en waar aan uitvoerenden en publiek genoegen konden beleven. Met de deur in huis vallend werd be gonnen met het Concert voor hobo- en strijkorkest van Corelli, door Barbii'olli be- wei-kt. Arie Butter was solist en wel een zodanige, dat men kon vergeten dat hier een dilettant aan het werk was. Ook de zeer verzorgde, uiterst toonzuivere en deli cate begeleiding van het strijkersensemble droeg er veel toe bij om dit openingsnum mer tot een absoluut gave prestatie te maken. Daarna kwam de eerste fluitist van het orkest, jan Poolman, als solist op het voor plan om het Concert in G van Mozart te vexdolken, een werk dat niet te onderschat ten eisen stelt, ook aan het orkest. Op een kleine schommeling na verliep de uitvoe ring echter bijzonder verdienstelijk. De so list kreeg met zijn uitvoerige cadenzen ge legenheid zijn vlotte speeltechniek en ex pressieve toon te laten gelden. Het derde programmanummer was nog eens een concert, namelijk het Piano concert in A van Mozart, uitgevoerd met Tineke Visser, een leerlinge van Piet Vin cent aan de Muziekschool van Toonkunst, als soliste. Doorgaans wat bescheiden van toon, was de interpretatie overigens voor treffelijk beheerst. Een fijnzinnige vertol king van de interessante orkestpartij deed de rest om dit prachtige concert tot een groot succes te maken. Tenslotte liet Adam ons kennis maken met de Vierde Symfonie in Bes van Niels W. Gade, een werk dat uit de gewone concertpraktijk verdwenen is, doch dat niettemin genoeg aantrekkelijke kwali teiten heeft nu de musiceergeest van een amateurorkest te dienen. Het is melodieuze muziek, die weliswaar geen sterke per soonlijkheid verraadt, maar goed gecon strueerd is en met zin voor de roman tische kleurgeving georkestreerd. De hout blazers van het orkest konden er zich rijkelijk in uitleven. Het niet zeer omvang rijke Schei-zo gaf ons van het geheel de treffendste indrukken. Marinus Adam slaagde erin de symfonie een levendig élan te geven en op weinige uitzonderingen na een toonzuiver samenspel te bereiken. Het was aldus een avond waarop „Haer lem" zijn goede reputatie verstevigd heeft. JOS. KLERK ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Uit het jaarverslag 1955 van de middel bare technische school in Haarlem blijkt dat de MTS een „lokalenplan" heeft toege zonden gekregen om na te gaan of door verbouwing en uitbreiding van het Haar lemse MTS-gebouw de nieuw te verkrijgen ruimte aan dit „lokalenplan" kan voldoen. Amersfoort. 13 te Nagoya verw. Aardijk, 12 180 m. z.w. Óuessant n. New Orleans Alwaki, 12 100 m. w. Kreta n. Port Said. Alphacca, 13 te Boston. Alblasserdijk, pass. 13 Vlissingen n. Havana. Adonis, 11 v. New Orleans n. Willemstad. Algenib, pass. 14 Gibraltar n. Antwerpen. Almkerk, 13 v. Bremen n. Hamburg. Amerskerk, 13 v. Nagoya n. Hongkong. Abbekerk, 14 te Penang. Amstelstad, 13 te IJmuiden. Annenkerk, 13 te Mombasa. Antonia, 14 te Pladju. Agamemnon, 13 v. Guanta n. Cristobal. Arendsdijk, 12 v. Balbao n. Los Angeles. Alderamin, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Amedijk, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Birmingham. 13 v. Rotterdam te Harltngen. Blitar, 12 250 m. n.w. Surabaja n. Surabaja. Basilea, 13 te IJmuiden verw. Both, 13 te Ampenan Bussum, 13 d\v. Algiers n. Landsend. Baarn, 13 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bali, 13 v. Minikoy n. Suez. Bennekom, 13 v. Tocopilla n. Arica. Boschfontein, 14 te Dar Es Salaam. Breda, 13 te Roterdam. Bantam, 14 v. Manilla n. Cebu. Congokust, 13 te Bordeaux. Callisto, 16 te Birkenhead verw. Caltex Leiden, 14 te Sidon. Caltex Nederl., 12 60 m. n. Alexandrië n. R'dam. Caltex The Hague, pass. 12 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht, 12 160 m. z.z.w. Óuessant naar -Port Said. Celebes, 12 dw. Helgoland n. Hamburg. Crania, 12 60 m. o. Guardafui n. Suez. Cradle of Liberty, 12 45 m. z.z.w. Masira eil. n. Philadelphia. Camitia, 16 t.e Curacao verw. Coryda, 16 te Abidjan verw. Camerounkust, 13 te Abidjan. Caltex Utrecht, pass. 13 Oporto n. Sidon. Corilla, 15 te Kwinana verw. Domburgh. pass. 13 Finisterre n. Casablanca. Delfland, 13 te IJmuiden verw. Doris, 12 240 m. z.w. Óuessant n. Rotterdam. Duivendijk. verm. 14 v. Nanaimo n. S. Francisco. Delft, 13 175 m. n. Azoren n. Amsterdam. Ena, 22 te Reykjavik verw. Erinna, 13 v. Singapore n. Hongkong. Esso Amsterdam, pass. 13 Óuessant n. Antw. Eemdijk, 14 te Tampico. Esso Nederland, 13 dw. Aden n. Kuweit. Friesland SSM, pass. 13 Skagen n. Kopenhagen. Fairsea, 11 te Colombo. Gadila, 13 te Balikpapan. Groote Beer, 13 te New York. Gaasterkerk. 13 te Bremen. Ganymedes. 13 v. Port Au Prince n. Leixoes. Guineekust, 13 v. Takoradi n. Freetown. Gaasterland, 13 v. Rotterdam te Harlingen. Hector, 13 te Piraeus. Hydra, 12 te Port of Spain. Hersilia, 13 te Georgetown. Heemskerk, 13 v. Genua n. Port Said. Hera, 12 1380 m. n.o. Curacao n. Curacao. Hathor. 13 te Alexandrië. Hermes, 13 te Cristobal. Hilversum, 14 v. Ummsaid n. Melbourne. Hoogkerk, 15 te Djibouti verw. Ilos, 13 te Amsterdam. Isis, 14 te Rotterdam. Iberia, 13 te Bilbao. Ivoorkust, 13 te Le Havre. Japara, KPM, 14 te Hongkong verw. Kellia, 13 v. Roterdam n. Londen. Kenia, 14 te Rotterdam. Kinderdijk, 13 te Antwerpen. Kermia, 14 te Curacao. Koratia, 13 te Abadan. Kara, 13 v. Sasebo n. Yokohama. Kastor KNSM. 12 v. Kingston n. Willemstad. Katelysia, 14 te Bandarmashur verw. Kasimbar, 13 te Larat. Kopionella, 13 te Batoonrouge verw. Korovina, 17 te Curacao verw. Krebsia, 20 te Pauillac verw. Korenia, 12 v. Nordenham n. Hamburg. Kalinga, 13 v, Suez n. Mena Al Ahmadi. Lekhaven, 13 te Rosario. •Le Maire, 13 200 m. w. Manilla n. Kobe. Leto, 13 260 m. o.n.o. Diego Garcia n. Aden. Laagkerk. 13 te Colombo. Lutterkerk, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Antw. Maasdam, 14 te Rotterdam verw. Maas, 13 te Roterdam. Mijdrecht, 12 v. Buenos Aires n. Durban. Makkum, 13 v. Hansweert te Vlissingen. Mapia, 14 t.e Singapore. Mitra. 13 te Rotterdam. Manoeran, 13 v. Pladju n. Tjilatjap. Muiderkerk, 13 rede Suez. Malvina, 13 v. Shimotsu n. Mirl. Meerkerk. 13 dw. Sukrabaai n. Aden. Minjak, 13 te Balikpapan. Macoma, 14 te Algiers verw. Marpessa. 13 te Rotterdam verw. Macuba, 12 210 m. z.w. Tokio n. Miri. Madoera, 12 50 m. n. Cooktown n. Melbourne. Mariekerk, 12 160 m. n.o. Finisterre n. Marseille. Moordrecht, 14 v. R'dam n. Mena Al Ahmadi. Nias, 13 te Bahrein. Notos. 13 te Ceuta. Orestes, pass. 13 Kp. Vilano n. Madeira. Prins Casimir, 12 te Rotterdam. Prins Maurits. 12 v Glasgow n. Montreal. Polyphemus, 13 te Djibouti. Poseidon, 13 te Pto. Cabello. Plancius. 13 te Surabaja. Peperkust, 13 v. Amsterdam n. Bordeaux. Perna, 13 te Singapore. Prins Willem George Frederik, 13 te Montreal. Prins Willem 2, 13 te Montreal. Pygmalion, pass. 13 Lizard n. Rotterdam. P. G. Thulin, 13 v. Seven Islands n. Philadelphia. Polydorus. 13 v. Baltimore n. Houston. Prins Philips Willem, 13 v. Dover n. Teneriffe. Rijnland, pass. 12 Terschelling n. Philadelphia. Raki, 13 v. Bona n. Pt. Said. Roebiah, 13 v. Port of Spain n. Kaapstad. Rotti, 14 te Vizagapatam. Rotula, 14 te Southampton. Rondo, pass. 13 Finisterre. 16 te A'dam verw. Schelp wijk, 13 te Fao. Sheratan, pass. 12 Socotra n. Mena A1 Ahmadi. Senegalkust, 13 te Dakar. Sliedrecht, 12 v. Banias n. Philadelphia. Stad Rotterdam, 13 v. Rotterdam n. Narvik Stentor, 14 te H. v. Holland verw. n. Dordrecht. Samarinda, 13 v. Mombasa n. Aden. Stad Amsterdam, 13 te Newportnews. Sinabang, 14 te Biak verw. Straat Malakak, 13 210 m. n.o. Brisbane. Sunetta. 20 te Abadan verw. Straat Bali, 14 te Singapore. Straat Soenda, 13 v. Montevideo n. Kaapstad. Stentor, 12 110 m. z.w. Óuessant n. Dordrecht. Stad Breda, 13 te Monrovia. Statue of Liberty. 13 te Mena A1 Ahmadi. Sibajak. 15 te Melbourne verw. Stad Schiedam, 13 te Vlaardingen. Titus, 12 v. A'dam, 13 dw. N.hinder n. Barbados. Teucer. 14 te Port Said. Tjipondok. 13 te Kobe. Tiberius, 13 v. Demarara n. Trinidad. Tiba, 13 te Esbjerg. Tara. 13 v. St. Vincent n. Antwerpen. Troilus, 13 te Amsterdam v. Indonesië. Taria, 13 1000 m. z.o. Guardafui n. Rotterdam. Tjisondari, 13 90 m. z.o. Albany n. Surabaia. Tiitjalengka, 13 180 m. w.z.w. Okinawa n. Osaka. Trajanus, 12 1020 m. w.z.w. Fayal n. Pto. Limon. Triton, 13 te Port of Spain. Victory, 13 v. Vlissingen n. Hansweert. W Alton Jones, 12 60 m. o. Aden n. Mena A1 Ahmadi. Westertoren, 12 v. Malta n. Piraeus. Woensdrecht, 12 240 m. z.o. n. Portland. Wonogiri, 12 440 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Wieldrecht, pass. 13 Kp. Finisterre n. Einswarden. Woensdrecht, pass. 13 Kreta n. Portland. Wonosobo, pass. 13 Gibraltar n. Beyrouth. Westland, 13 te Rio de Janeiro. Willem Barendsz, 13 te Votland v. Stockholm. Willem Ruvs, 13 v. Singapore n. Belawan. Wickenburgh, pass. 13 Burlings n. Duinkerken. Zeeland KRL, 12 nog te Khorramshar. Zeeland SSM, 12 te Hull. Zijpenberg, 13 te Port Talbot. Zuiderkruis, 13 v. Amsterdam n. Kaapstad. KLEINE VAART Aurora, 13 v. Newcastle te Rotterdam. Arcturus, pass. 13 Vlissingen n. Gent. Annie G, 13 v. Londen n. Amsterdam. Afiena, 13 v. Zaandam te Kolding. Albergen, verm. 13 v. Algiers n. Huelva. Audacia, verm. 14 v. Rotterdam n. Bristol. Arctic, verm. 14 v. Rotterdam n. Londen. Bierum, 13 v. Newcastle te Rotterdam. Bab T, 11 v. Mostyn n. Barry. Beekbergen, 13 v. Marans te Libourne verw. BINNENLAND Aardgas. Burgemeester en wethouders van Delfzijl stellen de gemeenteraad voor een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gul den uit te trekken voor de stichting van een aardgasdistributiebedrijf. Het plan tot stich ting van een dergelijk bedrijf is gemaakt door ir. A. H. Sirks te Haarlem. HAARLEM EN OMGEVING Verandert onze stad? Voor r.-k. midden standsleden spreken op donderdag 19 april in het Krelagehuis in Haarlem hoofdinge nieur A. v. d. Steld, chef van het uitbrei dingsplan Haarlem en dr. H. Dekkers C.s.s.R. van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Insti tuut te Den Haag over het onderwerp: „Verandert onze stad?" Fiets. Op 12 april zag een Haarlemmer zijn fiets die hij reeds sinds 22 maart kwijt was op de Kampervest in Haarlem staan. Hij waarschuwde de politie en uit het onderzoek is gebleken dat de fiets op dat ogenblik toe behoorde aan een Haarlemse opkoper die het rijwiel van een andere Haarlemmer had gekocht. Deze laatste was door een 43-jarige transportarbeider in het bezit van de fiets gesteld. Deze transportarbeider verklaarde dat hij de fiets had gevonden bij de groente markt aan de Koudenhom. Hij is in ver zekerde bewaring gesteld. Val Een eigenaar van een meubelfabriek in de Nieuwe Raamstraat te Haarlem is vrij dag toen hij een ladder wilde beklimmen van deze ladder afgevallen. Hij klaagde over pijn in de rug en werd voor onderzoek naar de Deo vervoerd. In de komende dagen zullen alle tien Heemsteedse banketbakkers hun cliënten loten te koop aanbieden, waarvan de win nende nummers recht geven op een extra grote en fraaie taart voor moederdag, die jaarlijks op de tweede zondag in mei wordt gehouden. Deze actie is georganiseerd door het Koningin Wilhelmina Fonds in een dertigtal plaatsen van ons land, waarbij men aanneemt dat de medewerkende ban ketbakkers op deze wijze ongeveer dertig duizend gulden voor de kankerbestrijding zullen bijeenbrengen. De trekking geschiedt vrijdagavond 11 mei onder toezicht van de Heemsteedse politie, zodat de gelukkige winnaars hun taart nog voor moederdag in ontvangst kunnen nemen. HAARLEM. 13 april 1956 ONDERTROUWD: 12 april, F. van der Weide en E. A. van Bruggen. BEVALLEN van een zoon: 11 april, Chr. Bovendorpvan Klaveren; 12 april, G. Ver- hageFelix; G. M. Taalvan Kempen; 13 april, E. Hand graafvan der Zon; G. Koppen Wolf; A. M. Goedemansvan Avezaath. BEVALLEN wan een dochter: 12 april, M, PeuteLasschuit; G. WijkhuizenRoozen- daal; G. van der Wegde Graaf; J. M. de Vriesvan Zeeland; 13 april, C. M. van Schaick—van Wieringen; J. E. Blom Luijten. OVERLEDEN: 10 april, C. van Schooten, 75 j„ Zomerstraat; 12 april, A. Pronker, 74 j., Hazepa terslaan. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIAIIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Berkelstroom, 13 v. Londen te Amsterdam. Badzo. verm. 14 v. Rotterdam n. Londen. Concepcion, 10 v. Sao Francisco do Sul te Rlo Grade do Sul. Cornells Houtman. 14 te R'dam verw. v Bergen. Diligentia, 13 v. Sarpsborg te Huil verw. Export 2. 13 v. Londen te Rotterdam. Ella, 13 v. Rouen n. Parijs. Eljo, 11 v. Marseille n. Rotterdam. Eibergen, 13 v. Huil 1e Methil verw. EUewoutsdijk, 13 v. Hobro n. Nordenham. Erkalin, 13 v. Franeker n. Londen. Frans v. Seumeren, verm. 14 v. Einden n. Gra- venchon. Flevo, 11 v. Oporto n. Leixoes. Gerrie S, verm. 13 v. Viana n. Guersney. Hendrik B, 13 v. Huil te Rotterdam. Hannah Boege, 13 v. Barranquilla n. Curacao. Hathor, 13 te Alexandrië n. Beyrouth. Haaksbergen, 13 v. Pt. Lyautey n. Agadir. Heemraadsingel, verm. 13 v. Newport n. R'dam. Henrica B, 13 v. Goole te Rotterdam. Ilias, 11 v. Lissabon n. Antwerpen. Ilos, 13 te Amsterdam n. Gothenburg. Isis, 13 te Antwerpen n. Rotterdam. Joost, 11 v. Gijon Mussel n. Bordeaux. Jaba, 13 v. Par te Amsterdam. Julia Anna, pass. 13 Brunsbüttel n. Quimper. Jan Kreumer, verm. 14 v. Londen n. R'dam. Kaap Falga. 11 v. Port Talbot n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 11 v. A'dam te Manchester. Lijnbaan, 13 v. Hansweert te Rotterdam verw. Larix, 11 v. Rotterdam n. Middlesbrough. Maartje, pass. 13 Vlissingen n. Hansweert. Mira, 12 te Islay. Maas, 13 te Rotterdam n. Lissabon. Meidoornsingel, 13 v. Newport te R'dam verw. Merak N, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwestad,, 13 v. Ardrossan te Gent verw. Muphrid N, 13 v. Huil te Immingham. Marjan, 13 v. Breskens te Swansea. Monica, verm. 13 v. Waterford n. Preston. Nero, 12 v. Amsterdam te Hamburg. Nassauhaven, 13 v. Rotterdam te Malmö. Nero, 12 te Hamburg n. Amsterdam. Oranjepolder, 13 v. Safi te Nantes verw. Procyon, 14 v. Amsterdam n. Londen. Paloma, verm. 13 v. Aalborg n. Amsterdam. Phidias, 11 v. Valencia n. Cartagena. Pavo, 11 v. Bayonne te Grangemouth. Ponza, 11 v. Nantes n. Bayonne. Silvaplana, 13 v. Kopenhagen n. Malmö Strabo, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Stella Maris, v. IJmuiden te Rotterdam. Stientje Mensinga, 13 v. Amsterdam n. Brest. Strabo, 13 v. Huelva te Amsterdam. Tilly, 11 v. Nantes n. Bayonne. Tine, 13 v. Huil te Amsterdam. Twee Gebroeders, 13 v. Rotterdam te A'dam. Vrijburgh, 13 v. Londen te Rotterdam. Vindieat Atque Polit, verm. 14 v. A'dam naar Bremen. Vrouwenpolder. 13 v. Duinkerken te Rotterdam. Willem Barendsz, 13 te Votland n. Stockholm Westereems, 13 v. Billingham te R'dam verw. Zevenbergen, 13 v. Adam te Napels verw Zeehaan, verm. 16 v. Rotterdam n. Agadir.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15