Weerbericht EMMABLOEM-COLLECTE Arrestant ontsnapt uit politiebureau maar er weer spoedig in OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Boelganin en Kroesjtsjev met kruiser op de Oostzee Insluiper drong villa binnen en verwondde bewoonster Benard Israel viert acht jaar onafhankelijkheid I! Ori'ionikidze woensdag in Portsmouth Gemaskerde bandiet stond gewonde jeugdige lerares toe politie te bellen Zonder buit verdwenen Israëlische leiders klagen de grote mogendheden aan Jet woord is aan. Jungschlager opgenomen in ziekenhuis te Djakarta Premier van Bulgarije biedt ontslag aan Bejaarde bromfietser na aanrijding overleden Doe mee aan de strijd tegen de tbc Eerste minister Jonckheer op weg naar Den Haag Vrouw uit trein gevallen en door andere trein overreden „Winner 1956' Dividendvoorstel Ned. Handelmij. tien percent Hoofdredacteur van „De Tijd" verlaat ziekenhuis ITALIAANSE REGENJASSEN Aanvoer van koude lucht houdt aan Weerrapport Echtpaar met auto te water geraakt en verdronken 70e JAARGANG No 238 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 16 APRIL 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 83 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt^dagelijks beh.opZon-en F eestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman mm. WM MOSKOU (Reuter-UP) Premier maar- jchalk Boelganin en partijsecretaris Kroesj tsjev van de Sovjet-Unie zijn zondag aan boord van de kruiser „Ordjonikidze" uit Baltisk aan de Baltische Zee naar Engeland vertrokken. De Sovjet-leiders waren zater dag per trein uit Moskou vertrokken. Bij het vertrek uit Moskou waren vele hoge Sovjet-functionarissen en diplomaten aan wezig. Volgens de plannen zal de „Ordjo nikidze", die 12.800 ton meet, woensdag in Portsmouth aankomen. Het gezelschap telt 45 man, onder wie enige functionarissen uit Engeland. Volgens radio-Moskou zal het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev wellicht de ont- wapenings-conferentie over het dode punt heen helpen. De Westerse gedelegeerden op de ontwapeningsconferentie hopen uit te vinden, of de Sovjet-afgevaardigde Gromi- ko tijd wil winnen tot aan het bezoek van Boelganin en Kroesjtsjev. Het is vandaag de laatste zitting voor de komst van de Sovjet-leiders. Tijdens hun bezoek gaat de conferentie tijdelijk op reces. Gromiko zal het grootste deel van zijn tijd besteden met hen te vergezellen. Het Britse ministerie van Luchtvaart heeft bekend gemaakt, dat de Sovjetleiders op 23 april een indrukwekkende Britse luchtmachtdemonstratie te zien zullen krij- Maarschalk Boelganin (midden) schudt de hand van een der diplomaten, die in Mos kou naar het station waren gekomen, om ie Russische premier en partijsecretaris Kroesjtsjev uitgeleide te doen. gen op de Marham-basis in Zuidoost Enge land, die met Amerikaanse hulp is ge bouwd. Op het perron van het Wit-Russische sta tion in Moskou verwekte Kroesjtsjev hila riteit toen hij de Britse zaakgelastigde mededeelde, dat minister Malenkov bijna besloten had in Engeland te blijven. „Hij houdt erg van Engeland en is er nog vol van sinds hij is teruggekeerd. Hoe hebt u dat klaargespeeld?" Het antwoord luidde: „Dat is een Brits geheim. Wij kennen het en Malenkov kent het nu misschien ook. Maar u waarschijnlijk niet." Het Britse „Genootschap voor heiliging van de Zondag" heeft zijn teleurstelling er over uitgesproken, dat koningin Elizabeth de Sovjetleiders tijdens hun tiendaagse be zoek aan Engeland op zondag zal ontvan gen. Brandstichting Enkele uren nadat de Sovjetleiders hun reis begonnen waren, is in het kantoor te Londen van het Sovjet persagentschap Tass in het gebouw van Reuter in Fleetstreet brand uitgebroken. De politie stelt een on derzoek in, aangezien het zeer waarschijn lijk is dat er sprake is van opzet. De bui tendeur was met benzine besproeid, en in brand gestoken. Het brandje werd ontdekt door twee correspondenten van Tass, die ongewone geluiden bij de deur hoorden. De schade is gering. Een delegatie van de Britse elektriciteits bedrijven, onder leiding van Lord Citrine, is per vliegtuig naar Moskou vertrokken voor een bezoek aan elektrische centrales in de Sovjet-Unie. De 12800 ton metende kruiser „Ordjonikidze". Jungschlager is ter observatie opgenomen in het Koningin Emma-ziekenhuis (Tjikini) te Djakarta. Hij lijdt aan verhoogde bloed druk. Het was hem toegestaan zaterdag jongstleden een dokter te bezoeken. Jung schlager is thans voorlopig voor vier dagen ter observatie in het ziekenhuis opge nomen. Het paviljoen, waar Jungschlager is ondergebracht, wordt dag en nacht zwaar door de politie bewaakt. De behandelende geneesheer van de heer Jungschlager is de internist professor Sla- met. In de nacht van zaterdag op zondag is in een villa aan de 's Gravenweg te Rotter dam een roofoverval gepleegd. De over valler sloeg de 28-jarige geschiedenis-lera res mej. mr. A. Schaberg, die zich op dat moment alleen in het grote huis bevond, met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor zij vrij ernstig werd gewond. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld kon mr. Schaberg naar huis worden teruggebracht. De overvaller is zonder buit verdwenen. Mej. Schaberg was in diepe slaap toen omstreeks kwart over twaalf een man, die op een uitbouw, waarin zich de garage be vindt, was geklommen haar slaapkamer binnendrong. „Ik werd wakker doordat ik met een of ander voorwerp hard op mijn hoofd werd geslagen", vertelde mej. Scha berg. „Er zat een man op de rand van mijn bed. Met zijn ene hand hield hij me vast en in de andere had hij het voorwerp waarmee hij me sloeg. Ik kon niet veel zien want er was geen licht. „Waar is het geld", riep hij. „Er is nooit geld in huis", ant woordde ik, als er iets is dan is het hier naast in de slaapkamer van mijn ouders. Hij ging naar die kamer maar was onmid dellijk terug, kennelijk zonder iets te heb ben gestolen". „Ik heb erge pijn", zei ik, „ik moet een dokter bellen. Dat was niet overdreven want het bloed gutste langs mijn gezicht. Hij deed het licht aan en toen zag ik een BELGRADO (Reuter) Volgens het Joegoslavische persbureau Tanjoeg heeft de Bulgaarse eerste minister, Voelko Tsjer- venkov, verzocht om ontheffing van zijn functie. Tsjervenkov heeft het premier schap reeds zes jaar achtereen vervuld. Er is ernstige kritiek op hem uitgeoefend na de ontluistering van Stalin. Tsjervenkov, die in 1948 de resolutie te kende tot uittstoting van Joegeslavië uit de Cominform, is sinds de veroordeling van de „persoonsverheerlijking" door Bulgaar se communistische leiders scherp gecriti- seerd. Tanjoeg meldt, dat de Bulgaarse Na tionale Vergadering in Sofia bijeengekomen is om het verzoek van Tsjervenkov te be handelen. Op de agenda staat de verkiezing van een nieuwe eerste minister. Als voornaamste kandidaat voor deze functie beschouwt men Anton Joegov, het oudste lid van het politiebureau en organisator van het verzet tegen de nazi's in Bulgarije. Na de oorlog werd hij minister van Binnenlandse Za ken. In 1950 werd hij, nadat critiek op hem was geoefend wegens „gebrek aan waak zaamheid", minister voor de Industrie. In 1952 herwon hij invloed en werd vice- premier. De secretaris van de Bulgaarse commu nistische partij, Todor Zjivkof heeft naar verluidt de vorige week de veroordeling van „onschuldige kameraden" een van de ..verderfelijke gevolgen" van de persoons- cultus, die rond Tsjervenkof geschapen was, genoemd. ADVERTENTIE De 60-jarige bromfietser L. W. uit Bus- sum is op de rijksweg te Naarden door een in de richting Amsterdam rijdende per sonenauto aangereden. Het slachtoffer werd naar het Diaconnessenziekenhuis overgebracht en is daar overleden. JERUZALEM (Reuter) Premier Ben Goerion van Israel heeft zondag in een ra diorede zijn land gewaarschuwd dat het wellicht een zwaardere proef te doorstaan zal hebben dan die van de Arabisch-Israe- lische oorlog in 1948. Hij zei: „Voor iedere klap zullen wij er twee teruggeven". Hij verklaarde dat de bewapening van Egypte niet alleen de vrede van Israel bedreigd, maar die van de gehele wereld en dat de landen die Egypte van wapens voorzien en Israel deze wapens weigereneen grote verantwoordelijkheid op zich nemen. ..Het geweten van de grote mogendheden heeft gefaald toen de nazi-dictator zes miljoen Europese Joden naar de slachtbank leidde. Zal dat geweten weer falen nu de Egypti sche dictator en zijn bondgenoten dezelfde plannen hebben voor Israel zelf?" Verder verklaarde hij, dat hoewel Israel zich nu hoofdzakelijk met zijn verdediging bezig moet houden, de immigratie moet doorgaan. „In de eerste jaren van ons be staan hebben wij 700.000 Joden uit het buitenland ontvangen en wij staan nu voor een nieuwe golf immigranten", zo zei hij. President Itzhak Ben Zvi verklaarde in een radiorede tot het Israëlische volk, dat Westelijke en Oostelijke mogendheden on der Arabische druk Israel het recht van zelfverdediging en bewapening ontnemen. De Arabische staten vallen ons dagelijks aan en hebben bekend gemaakt van plan te zijn het grondgebied van Israel te ver overen en hebben niet alleen steun gevon den bij onze vijanden, maar ook bij die landen die hebben verklaard vriendschap te voelen voor Israel zowel in het oos ten als in het westen. Vele van deze lan den vechten om de vriendschap van de Arabieren en zenden hen grote hoeveelhe den wapens van goede kwaliteit om oor log te voeren tegen Israel". De president deed een beroep op het ge- woensdag 25 april Benoeming Jan Odé Met ingang van 1 september is, als op volger van de heer George Stam. benoemd lot directeur van het Amsterdams Conserva torium de heer Jan Odé, thans hoofdleraar piano. Vrijdag had de rijkspolitie meer in de weg stond. wal leek het pleit voor Van te Hoofddorp de hand weten Inmiddels had ook de Cer- B. beslecht te zijn, maar te leggen op een dertigjarige berus in het waslokaal ont- helaas viel de agent, in zijn Haarlemmer G. van B., die dekt, dat de vogel gevlogen haast om zijn prooi te grij- ervan verdacht wordt, een was en werd er groot alarm pen, waarbij slechts de aantal fietsen te hebben geslagen voor alle posten brugleuning hem behoedde ontvreemd. De man werd en agenten in de straat- voor een onvrijwillig bad, overgebracht naar het dienst. in het koude water van de hoofdbureau aan de Smede- Een kwartier later meende Burgwal, straat te Haarlem waar hij een rijwielagent, op pa- Inmiddels was echter assis- in afwachting van zijn voor- trouille langs het Spaarne. tentie komen opdagen in de geleiding voor de officier ter hoogte van de Melkbrug vorm van een tweede poli een paar nachten gratis lo- in een eenzame wandelaar tieman, die de hijgende gies kreeg. de voortvluchtige te her- vluchteling op de Lange He- Zondagmorgen om half acht kennen. Nog niet geheel ze- renvest kon opvangen, kreeg Van B. onder de hoe- ker van zijn zaak, besloot Vandaar werd hij linea rec- de van een cipier gelegen- hij zijn toevlucht te nemen ta weer naar de Smede- heid, zich in het washok tot een beproefde krijgslist straat getransporteerd, waar van het arrestantenlokaal door luide 's mans naam te de deur zich om vijf voor wat op te frissen. Terwijl roepen. achten achter hem sloot hij daarmee bezig was, ge- De wandelaar reageerde Precies 25 minuten had hij lukte het hem, de aandacht daarop met in looppas over dus van zijn zelf-veroverde van zijn bewaker een ogen- te gaan en snel de Melkbrug vrijheid genoten, blik af te leiden en de benen over te lopen. Zo goed bleek Van B. rvas vrijdag bezig te nemen. Via een achter- hij dit spel te verstaan dat geweest fietsen te verkopen ieur belandde hij op een de achtervolgende agent in de Haarlemmermeer. De binnenplaats die omheind aanvankelijk alle moeite rijkspolitie van Hoofddorp is door een drie meter hoge had, de vluchteling in het vond in dit feit aanleiding muur. Op de vleugelen der oog te houden. Hij kreeg de Haarlemmer naar het liefde (de man zou zich na- echter hulp van een mati- bureau van politie over te melijk zondag zijn gaan neuze gasfitter, die op zijn brengen. Daar bekende hij verloven), kostte het hem fiets naast Van B. bleef rij- fietsen gestolen te hebben weinig moeite, dit obstakel den en zich ondanks diens die hij voornemens was in te overwinnen, ivaarna hij talrijke misleidingsmanoeu- de Haarlemmermeer te ver- op het terrein van een be- vres niet liet afschudden kopen. Van B. deelde mee lendende G.E.B.-werkplaats Op het verzoek van de dat hij vier fietsen in Haar- terecht kwam. De poort vq,n vluchteling „Mag ik achter- lem had gestolen, een in deze openbare dienst was - op zittenkreeg hij geen Barneveld, een in Veenen- wellicht vanwege de open- gunstig antwoord. Hij moest daal en een in Den Haag baarheid. - niet gesloten, zo- maar lopen. Zaterdag is de man naar dat niets 's mans vrijheid Nabij de brug over de Burg- Haarlem overgebracht. hele Israëlische volk vrijwillig te helpen bij het aanleggen van versterkingen. Zondag werden in Israel de doden her dacht die zijn gevallen in de Arabisch-Is- raelische oorlog van 1948. Deze herden kingsdag gaat vooraf aan Israels onafhan kelijkheidsdag. Hammarskjoeld voldaan De secrtaris-generaal van de UNO Dag Hammarskjoeld is zaterdag uit Cairo via Gaza in Beiroet aangekomen. Morgen gaat hij naar Israel en vervolgens naar Damas cus en Amman. In de tweede fase van zijn missie zal hij naar Cairo terugkeren. Ham marskjoeld verklaarde in Cairo datgene bereikt te hebben waar hij voor gekomen was. Volgens waarnemers betekent dit, dat zijn eerste doel: een onmiddellijk onvoor waardelijk staken van het vuren aan de grens tussen Egypte en Israel, bereikt heeft. Diplomatieke waarnemers te Cairo zijn van oordeel, dat Hammarskjoeld thans zal trachten Israelisch-Egyptische instem ming te verkrijgen met het terugtrekken van hun strijdkrachten tot buiten schoots afstand en een belangrijke versterking van het UNO waamemerskorps. Incidenten bij Gaza Zeven Israëlische militairen zijn zaterdag gewond toen hun auto over twee mijnen reed in de buurt van Gaza op Israëlisch gebied. In het gebied van Gaza hebben Israëlische en Egyptische voorposten el kander zaterdag met automatische wapens beschoten. Volgens een Israëlische militai- j re woordvoerder begonnen de Egyptena- ren met vuren en werd dit door de Israe- liërs beantwoord. Aan Israëlische zijde vielen volgens deze woordvoerder geen slachtoffers. PARIJS (Reuter) Frankrijk heeft kort geleden acht My stère-straaljagers aan Is rael geleverd, aldus hebben functionarissen van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. In antwoord op vragen zeiden zij, dat deze acht Mystères deel uitmaakten van een zending van twaalf, die Israel verscheidene maanden geleden in Frankrijk heeft besteld. De Amerikaanse democratische afge vaardigde Celler heeft verklaard, dat zes Sovjet-onderzeeboten onder Egyptische vlag varen. Desondanks, aldus Celler, weigert Eisen hower Israel toe te staan, onderzeeboot- jagers te kopen een zuiver defensief wapen. Celler zei dit op een conferentie te Trenton van het „Verenigd Joods appèl." De Britse luchtmacht heeft zaterdag haar laatste vliegveld in de zone van het Suez- kanaal ontruimd. Slechts een kleine groep van de Koninklijke Britse luchtmacht (RAF) zal in Port Said blijven om toe te zien op de laatste fase van de terugtrek king van RAF-personeei en -uitrusting. Premier Nasser heeft deze mededeling met vreugde begroet. „Wij nemen van niemand bevelen aan," zo verklaarde hij. Manoeuvres Meer dan zestig oorlogsschepen van de marines van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk, Turkije, Portugal, Griekenland en Italië doen mee aan de ma noeuvres van de Noordatlanitische Ver dragsorganisatie in het Middellandse Zee gebied. Straaljager-bommenwerpers en „Canberra's" van de RAF doen mee aan de gesimuleerde aanvallen op konvooien. Tsjechoslowakije voert onderhandelingen over de verkoop van wapens aan Soedan, aldus heeft de premier van Soedan, Ismail El Azjari, te Cairo verklaard, in antwoord op vragen op een persconferentie aan het begin van een bezoek van tien dagen aan de Egyptische hoofdstad. In Cairo zal hij de bijeenkomst van de raad der Arabische Liga bijwonen. De premier verklaarde dat een Soedaanse commissie bezoeken heeft gebracht aan Engeland, Frankrijk, België, India, Pakistan en Tsjechoslowakije om te onderhandelen over wapenaankopen. Hij zei dat op het ogenblik in Khartoem met Tsjechische vertegenwoordigers wordt on derhandeld. gemaskerde man van middelbare lengte. Hij droeg een lichte regenjas. Zijn stem klonk niet onbeschaafd. „U kunt vijf mi nuten nadat ik ben weggegaan bellen", zei hij. „U gaat niet dood, het loopt wel los". Toen verdween hij zonder de telefoonlijn door te snijden. Kort daarop heb ik de po litie gebeld". Mej. Schaberg is naar de buren gelopen waar men de 'uiteraard hevig verschrikte lerares direct alle hulp heeft geboden. De politie was zeer snel ter plaatse. Met een ziekenauto van de GG en GD is het slacht offer naar het Coolsingelziekenhuis ge bracht waar haar verwondingen zijn be handeld- Mej. Schaberg, die een diepe hoofdwonde heeft en een gezwollen oog, zal de eerste tijd rust moeten houden. Haar ouders zijn nog dezelfde nacht uit Antwerpen, waar zij zich bevonden, terug gekeerd. De politie is tot de conclusie gekomen dat de overvaller in de slaapkamer van de ouders wel het licht heeft aangeknipt maar er niet is binnengegaan. Bij de scha kelaar zaten bloedvlekken. De ouders wa ren sinds dinsdag afwezig. De invaller moet hebben geweten dat mej. Schaberg alleen thuis was. Bij het onderzoek is ook de politiehond Presto ingeschakeld. Conflict tussen Gouverneur Struykens en Antilliaanse regering De eerste minister van de Nederlandse Antillen, de heer E. Jonckheer, is per vlieg tuig uit Willemstad vertrokken voor een bezoek aan Den Haag. Op het vliegveld verklaarde de heer Jonckheer dat het hier een routinebezoek betrof. Betrouwbare politieke waarnemers menen echter, dat dit bezoek direct aanleiding vindt in een conflict tussen gouverneur Struykens en de huidige Antilliaanse rege ring. De moeilijkheden zouden zijn ontstaan uit een verschil van mening inzake de wet telijke bevestiging van de regeringsbeslui ten betreffende de reorganisatie van de Antilliaanse landsregering. Men meent te weten dat de regering van de Nederlandse Antillen de tussenbeide komst van gouverneur Struykens als een ernstige inbreuk beschouwt in de binnen landse aangelegenheden van het land en op de autonome rechten, die op 29 december 1954 aan Suriname en de Antillen zijn ge waarborgd. Zaterdagmiddag is onder de gemeente Waddinxveen een vrouwelijke passagier uit de trein gevallen, die om 12.02 uur uit Gouda in de richting Den Haag vertrok ken was. Het slachtoffer werd aangereden door een uit tegenovergestelde richting aankomende trein en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het van Itersonziekenhuis te Gouda. Het treinverkeer ondervond door dit ongeval enige vertraging. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's V auvenargues De hartstochten hebben de mens zijn rede geschonken. De raad van commissarissen van de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. heeft besloten aan de eerlang te houden jaarlijkse algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het dividend op de gewone aandelen over 1955 te bepalen op tien percent, betaalbaar in contanten. In 1955 was het dividend ook tien percent De heer W. A. M. van der Kallen, hoofd redacteur-directeur van het dagblad „De Tijd", die bij een auto-ongeluk op 27 fe bruari onder Wassenaar ernstige kwetsuren opliep, is zover hersteld, dat hij het R.K. Ziekenhuis in het Westeinde in Den Haag heeft mogen verlaten. ADVERTENTIE BARTEL10RISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FER0. B0LSTR. 46 A'DAM TEL. 717162 Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens het weekeinde bevond zich boven ons land een uitgebreid wolkendek, dat samenhangt met een front dat de begrenzing vormt van koude continentale lucht en zachte, van oorsprong oceanische lucht. In de nacht van zondag op maandag begon een gebied met opklaringen zich uit het noordwesten over onze omgeving uit te breiden. In de nacht van zondag op maandag daalde tij dens opklaringen, de temperatuur in het noorden en westen plaatselijk tot om het vriespunt. Het vliegveld Eelde meldde zelfs een minimumtemperatuur van min twee graden, zodat zware nachtvorst is opge treden. Intussen is bij de Afrikaanse kust een depressie verschenen, die een sirocco doet opsteken. Tegen de zuidelijke berghellingen van de Italiaanse alpen wordt warme lucht g dwongen op te stijgen en dit heeft over vloedige regens in de Povlakte tot gevolg. Mede onder invloed van het warmte transport uit het zuiden beginnen de baro meters in west-Europa flink te stijgen. Dit betekent voor het weer bij ons, dat de noordoostelijke wind koude lucht uit noord- Duitsland blijft aanvoeren, terwijl ook wolkenvelden zullen binnendrijven. In de komende nacht zal op plaatsen waar nog opklaringen voorkomen, opnieuw nacht vorst optreden. De regenkansen zijn voor morgen gering. In de temperatuurverdeling komt weinig verandering. (van hedenmorgen 7 nur) Weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo sneeuw Kopenhagen sneeuw geheel bew. nno geheel bew. n zzw Zeker 8500 personen hebben dit weekeinde de internationale hondententoonstelling Winner 1956" in het Amsterdamse RAI- gebouw bezocht. Zij konden daarbij kennis maken met de Engelse bulldog „Bonzo of Bulldene" van de heer J. Fris uit Vogelen zang, die tot de „beste hond van de ten toonstelling" werd uitgeroepen. Hier kijkt Bonzo ons aan. Tussen Scheemda en Heiligerlee is in de nacht van zaterdag op zondag een per sonenauto, waarin het echtpaar De Haan- Schuurman uit Meeden was gezeten, in het Winschoterdiep gereden, waarbij beide echtelieden verdronken. Het ongeval ge beurde bij een brug over het kanaal, bij Scheemdermeer, waar de auto in een bocht naar rechts te ver links heeft aangehouden en langs de brug in het kanaal is ver dwenen. Een zoon van de slachtoffers bemerkte zondagmorgen, dat zijn ouders, die naar Scheemda waren gegaan niet thuis ge komen waren. Bij het later ingestelde onderzoek van de rijkspolitie werden spo ren van autobanden gevonden naast de brug. Toen de wagen uit het water was opgehaald bleek alleen mevrouw De Haan zich nog in de wagen te bevinden. Het stoffelijk overschot van haar man is later in de nabijheid gevonden. Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Eerlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven o w w nw n a S S -2 -1 -1 1 2 -1 0 1 4 5 25 0 0 0 0,1 6 0 0 0 7 0,2 half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew. n geheel bew. n regen nnw 8 27 zwaar bew. o 10 9 regen windstil 12 22 regen ono 3 2 nevel nno 9 0,6 geheel bew. windstil 8 4 geheel b w. w 9 3 regen nno 10 1 regen windstil 8 47 half bew. windstil 10 0 zwaar bew. w 7 geheel bew. z 18 onbewolkt mist licht bew. licht bew. licht bew. matige n 4 mat. nno 3 zwakke n 3 zwakke no 1 matige n 3 geheel bew. zwakke n 3 geheel bew. zwak. nno 3 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. matige n 3 Neerslag laatste 24 uur. 0.4 0 0 0 0 0,1 0,1 0,1 0,6 4 xxrvyyvxrrrrxxxxxxxxxrricrr. .-«vw-v-vYyyyneooo AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maan dagavond tot dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met overdrijvende wolkenvelden, maar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en noord. Vannacht hier en daar nachtvorst, morgen over dag dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. 17 april Zon op 5.41 uur, onder 19.43 uur. Maan op 10.44 uur, onder 1.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 16 april Hoog water: 7.06 en 19.35 uur. Laag water: 2.43 en 15.07 uur. Dinsdag 17 april Hoog water: 7.56 en 20.36 uur. Laag water: 3.28 en 15.53 uur. :°zwxonriyxnco30Moooocoo»x>xiaMxu!io, •joocjooc

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1