Gesprek over Midden-Oosten in Parijs op losse schroeven Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Molotov en Mikojan kwamen op een Israëlische receptie In Dwingeloo beluistert men „fluisterstemmen" uit het heelal Franse Nationale Vergadering teruggekeerd van reces EMMABLOEM-COLLECJE Washington en Londen willen afwachten ch"WWS&Lm,L/ Mollet zit stevig in het zadel omdat niemand de verantwoordelijkheid voor de Algerijnse kwestie wil over nemen Het woord is aan, 70e JAARGANG No 239 DINSDAG 17 APRIL 1956 301e JAARGANG No 84 Verrassing Feestvreugde Algerijnse rebellen lijden zeer zware verliezen Poujadistische Kamerleden ontvingen dreigbrieven Moeilijk Journalistenfederatie verzoekt dagbladpers loonsverhoging Oostduitse agent kreeg opdracht tot moord woensdag 25 april Kroesjtsjev viert zijn verjaardag op zee Kruiser voert persoonlijke standaard van Boelganin Koningin Juliana stelde grootste radiotelescoop ter zvereld in zverking Weerrapport Bloemengroet Linnaeushof in Djakarta aangekomen Voorlopig nog koud Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 et., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter-AFP) De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zullen op de komende bijeenkomst van de Noordatlantische ministerraad, die op 4 en 5 mei te Parijs wordt gehouden, van gedachten wisselen over de crisis in het Midden-Oosten, zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Hij voegde hieraan toe, dat een Frans voorstel om nog vóór de NAVO-bijeenkomst deze kwestie te bespreken „niet praktisch" was bevonden. Londen en Washington zouden willen afwachten, wat het resultaat van de vredesmissie van de secretaris-generaal van de UNO, Hammarskjoeld, in het Midden-Oosten zal zijn en wat het bezoek van premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev aan Engeland, waarbij eerste-minister Eden en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloya, de Israelisch- Arabische betrekkingen aan de orde zullen stellen, oplevert. De Verenigde Staten hebben een Franse suggestie van de hand gewezen om in mei een speciale bijeenkomst van de „Grote Drie" te beleggen over het Midden-Oosten, aldus verluidt in gezaghebbende kringen te Washington. Volgens Amerikaanse func tionarissen zou zulk een conferentie van de drie ministers van Buitenlandse Zaken „op het ogenblik geen nut hebben." De woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken. Lincoln White, weigerde dit bericht op zijn dagelijkse bijeenkomst met de pers officieel te bevestigen. De Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, en de eerste vice-premier Mikojan zijn maandag in Moskou ver schenen op de receptie van de Israëlische ambassade ter gelegenheid van de Israëli sche onafhankelijkheidsdag. Het was de eerste maal dat leiders van het Kremlin een dergelijke Israëlische ontvangst bij woonden. Met de Israëlische ambassadeur, Svidar, dronken Molotov en Mikojan op de Israëli sche onafhankelijkheid. Zij praatten opge wekt en vriendelijk met de ambassadeur van Israel en andere diplomaten. Een Israëlische functionaris verklaarde zeer verrast te zijn over het bezoek. „Het kan een betekenis hebben," zo meende hij, „omdat zij weten dat hun bezoek over de gehele wereld bekend zal worden." Het bezoek wekte verrassing, omdat in de Sovjet-pers de laatste tijd scherpe critiek op Israel is geleverd, en de Sovjetpolitiek van dit ogenblik er op gericht is de Arabi sche staten, die de Sovjets in de UNO tegen Israel gesteund hebben, voor zich te winnen, aldus tekent Reuter hierbij aan. In Israel werden kanonschoten gelost en fakkels ontstoken op de berg Herzl, Israels nationale heiligdom. Duizenden leden van jeugdbataljons marcheerden door de straten van Jeruzalem in een fakkeloptocht. Hon derdduizenden bevolkten de straten om een groots vuurwerk te aanschouwen of om te dansen op de muziek, die honderden luidsprekers ten gehore brachten. Honderd duizenden anderen sloegen de militaire parade gade, waaraan werd deelgenomen door tanks, artillerie en gemotoriseerde infanterie, die aan de voet van de berg Karmel, door president Itzhak Ben Zvi werd afgenomen in het bijzijn van premier en minister van Defensie Ben Goerion. ADVERTENTIE BARTELJORISSÏR. HAARLEM TEL 13439 FER0. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162' Boven de grondstrijdkrachten gierden militaire vliegtuigen, waaronder straal jagers, door de lucht. Israëlische oorlogs schepen waren ter gelegenheid van de parade langszijde gemeerd. De feestvreugde was in Jeruzalem duidelijk groter dan bij de feestelijkheden van verleden jaar. Israel heeft Hammarskjoeld verzocht met Egypte de kwestie van het blokkeren van de doortocht door het Suezkanaal voor schepen op weg naar Israel te willen op nemen. Hammarskjoeld heeft Ben Goerion geantwoord, dat deze aangelegenheid buiten zijn mandaat valt. Als de betrokken regeringen er echter met hem over willen spreken, is hij bereid te bemiddelen. De diiecteur van het departement voor Pales tijnse aangelegenheden van het Egyptische ministerie van oorlog, kolonel Salah Gohar, maakt een reis langs de verschillende hoofdsteden „teneinde de Arabische staten lot één gemeenschappelijke houding te brengen" ten aanzien van de missie van Hammarskjoeld. Hammarskjoeld en de hoofdwaarnemer van de UNO in Palestina, generaal-majoor Burns, hebben maandag hun besprekingen met leiders in de Libanon voortgezet. Zij spraken met premier Abdalla El Jafi en minister van Buitenlandse Zaken Selim Lahoed over de Israelisch-Libanese be standsovereenkomst. Hammarskjoeld is van plan vandaag naar Lydda, in Israel, te vliegen en van daar per auto naar Jeruzalem te reizen voor overleg met Israëlische leiders. (Van onze correspondent in Parijs) Vandaag is de Franse Nationale Vergadering van zijn Paasreces teruggekeerd en de afgevaardigden, door hun vakantie gesterkt, vinden een indrukwekkend samenstel problemen voor zich: de Algerijnse kwestie, de buitenlandse politiek en het finan^ cieel-economisch beleid. De strijd in Algerije overheerst dat gehele complex. Deze netelige kwestie behoedt het kabinet-Mollet zelfs voor een crisis, die de moeilijk heden op ander terrein onder normale omstandigheden zeer wel zouden kunnen ver wekken. Niemand wil echter de kwellende verantwoordelijkheid voor dit probleem van de huidige regerings-ploeg overnemen. Haar maatregelen hebben trouwens de goedkeuring van de meérderheid der afgevaardigden. Niet dat het aan hartstochtelijke debatten over Algerije zal mankeren. Maar zelfs de communisten, die het met de Algerijnse politiek helemaal niet eens zijn, hebben geen interpellatie aangekondigd. Zij blüven hopen op een volksfront met de socialisten. I Viltmantels in kleuren f 69. PARIJS (Reuter) Tot nu toe zijn de operaties in Algerije in het voordeel van de Franse troepen verlopen. Men schat dat er in de afgelopen drie weken tussen de 500 en 600 opstandelingen gesneuveld zijn. De regering zegt te weten dat de leiders van de opstandelingen verontrust zijn door de Franse successen en dat zij Cairo en de Arabische Liga om hulp verzocht hebben. Maandag zijn volgens de berichten meer dan tweehonderd rebellen gedood en zestig gevangen genomen. Poujadistische Kamerleden hebben brie ven ontvangen, waarin zij door Algerijnse nationalistische opstandelingen met de dood bedreigd worden. Een Franse grond bezitter in Algerije, die lid is van een anti-nationalistische organisatie, heeft aan verslaggevers een brief laten zien waarin hem medegedeeld werd dat hij op 4 april ter dood veroordeeld was wegens „hande lingen tegen Algerije en de mensheid". De brief was geschreven uit naam van „Het nationale bevrijdingsleger". Er staan hon derd beulen gereed om het vonnis te vol trekken, zo heette het. De Poujadisten zijn tegen iedere tege moetkoming van de nationalisten en ver scheidene Poujadistische Kamerleden zou den dergelijke brieven ontvangen hebben. Uit de Cherchel-gevangenis te Blida (Al gerije) zijn maandag 22 gevangenen ont snapt nadat zij een cipier en de vrouw van de gevangenisdirecteur hadden ge dood. Guy Mollet zit voorlopig vrij stevig in het zadel. Tenzij Mendès-France zijn slui merend conflict met de premier leven in blaast. Want merkwaardig genoeg wordt Mollets kabinet eerder van binnenuit door spanningen bedreigd: door sommige socia listen die door de Algerijnse politiek voor een haast onoverkomelijk gewetensconflict zijn geplaatst, door Mendès-France (en enige mede radicalen) die onvoldaan is over de politieke hervormingen en een ter mijn van een maand heeft gesteld waarna hij over zijn al of niet aanblijven zal be slissen. Mendès-France verzet zich overigens min der tegen de doelstellingen van Mollets po litiek dan tegen diens methoden. Hij is vooral beducht dat Mollet zich door de Europeanen in Algerije in de hoek heeft la ten dringen en Mendès' bezwaren worden eigenlijk het best aangegeven door het ver schil tussen de reis die hij in 1954 naar Tu nesië heeft gemaakt en het bezoek dat Mol let enige tijd geleden aan Algerije bracht. Waar Mendès-France een onaangekondigde bliksemreis maakte naar Tunis en de blan ke „colons" voor een voldongen feit zette, daar kondigde Mollet zijn bezoek zo lang van tevoren aan. dat de blanke Algerijnen ruimschoots de tijd kregen hun rotte to maten in te slaan en een demonstratie op touw te zetten, die Mollet grote concessies afdwong. Zou Mendès-France zijn dreigement waar maken en over een maand aftreden dan komt Mollet in een netelige situatie. Op 14 mei moeten Mollet en Pineau naar Moskou en de maand van Mendès-France loopt net voor die tijd af. Zou Mendès- France werkelijk deze met spanning tege- moetgeziene reis willen torpederen? Waar schijnlijker lijkt dat hij met deze kwade mogelijkheid meer druk op Mollet wil uit oefenen. Het is geen geheim dat Mollet en Mendès-France niet bijzonder op elkaar gesteld zijn, een erfenisje uit de tijd waar in Mollet de volle medewerking van de socialisten aan het kabinet-Mendès-France onthield. Met de reis naar Moskou komen we op de buitenlandse debatten in de Assemblée. Vrijwel zeker zal Mollet een soort mandaat van de kamer willen hebben eer hij met de Sovjet-leiders gaat onderhandelen. Hier gaat de „new look", die Pineau aan Frank- rijks buitenlands beleid gaf, de vuurdoop tegemoet. Tegen die „new look" zullen weinig bezwaren rijzen, maar anders staat het met een aantal praktische punten in Pineau's politiek. Deze beminnelijke mi nister die een aantal intelligente theorieën ontwikkelde, heeft, nuchter bekeken, wei nig feitelijke successen behaald. Hij werd door Nehroe op de vingers getikt, toen hij India's premier enige te pro-Franse uit latingen over het Algerijnse conflict in de mond legde, en zijn nogal optimistische verklaringen over het resultaat van zijn onderhoud met de Egyptische premier Nas ser, zijn inmiddels door de houding van de Arabische Liga geducht gelogenstraft. De „flinke" pro-Israëlische lijn, die hij daarop leek aan te kondigen, heeft hij weer schielijk verlaten om zich vrijwel geheel achter de brede rug van Eisenhower te verschuilen. Belangrijker nog in het buitenlands de bat zijn de verhouding met Duitsland en de Europese eenwording, die wordt beli chaamd in de Europese atoomgemeenschap, Euratom. De verhouding tot Duitsland beleeft weer een dieptepunt. De Duitsers zijn gegriefd door het feit dat Mollet de ontwapening vóór de Duitse eenheid heeft gesteld en verdenken hem er van dat hij het in Moskou te hunne koste met Kroesjt sjev en Boelganin op een akkoordje zal gooien. Hun houding inzake de kanalisatie van de Moezel en het Saargebied verhardt zich dan ook alweer. Een crisis in de Frans-Duitse betrekkingen zou funest kun nen zyn voor de kansen van Euratom. De Euratom-conferentie die op 3 mei in Parijs zou worden gehouden, is uitgesteld tot 9 mei. Hoewel het moeilijk is reeds duide lijke symptomen aan te wijzen, kan men. zich niet onttrekken aan de indruk, dat Euratom het bijzonder moeilijk zal krij gen in de Franse Assemblée, ook al omdat de actie in Algerije weer sterkere natio nalistische gevoelens in Frankrijk hebben opgeroepen, die zich of manifesteren in een martelaarsrol of in een wat* voorbarige blijdschap over eigen kracht. Voorbarig, want de euvele consequenties van het Algerijnse conflict zullen zich pijn lijk manifesteren ook op financieel-econo- misch terrein. Door het oproepen van de klein-verlofgangers worden de toch al zwa re lasten van de militaire actie voor 1956 met vijftig percent verhoogd tot 2,3 miljard gulden, tegenover slechts zeshonderd mil joen in 1955. Dit betekent ongetwijfeld nieuwe belastingen en het bedreigt zelfs het plan .van de socialisten voor een al gemeen pensioen voor mensen boven de 65. Dit plan zou gefinancierd worden uit een extra-heffing op automobilisten (spot tend werd gezegd dat iedereen in Frank rijk die een auto heeft, een grijsaard moet onderhouden). Men moet zich afvragen of Frankrijk zich deze regeling zal kunnen veroorloven en dat is vooral voor de socialisten een pijnlijke vraag. Daarbij komt dat het op roepen van tweehonderdduizend klein- verlofgangers waaronder zich vele jonge, gespecialiseerde arbeiders bevinden, voor de Franse economie een zware aderlating betekent. Hoe loffelijk ook de sociale maatregelen van Mollets kabinet mogen zijn, op het gebied van de her-activering van de Franse economie, zijn de initiatie ven van de socialisten pover. Zulks in te genstelling tot de plannen, die Mendès- France indertijd opwierp. Ook op dit punt trouwens heeft de vice-premier ernstige critiek op het regeringsbeleid. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Hoe onwaarschijnlijk het ook lijkt, wanneer we er de temperatuur op gaan nameten, de lenteboden zijn allerwegen verschenen. Zo ook dit ooievaar spaar, dat uit de schaarse woningvoorraad een nest heeft opgezocht en voet bij stuk houdt, al huiveren we nog in de gure wind. Churton Collins Een gunst van een vriend aan nemen is er een bewijzen. Uitkering van drie percent over 1955 en loonsverhoging van zes percent Naar wij van de zijde van de Federatie van Nederlandse Journalisten vernemen, heeft de federatie aan de Nederlandse Dagbladpers verzocht aan de dagbladjour nalisten een uitkering van 3 percent over 1955 toe te kennen en de salarissen met ingang van 1 september met 6 percent te verhogen. Ook voor de journalisten werk zaam bij het ANP en de tijdschriftjourna listen is een dergelijk verzoek ingediend. Aan de Nederlandse Organisatie van Tijdschriftuitgevers te Den Haag, waar van de journalisten niet werken onder een Collectieve Arbeidsovereenkomst, is ver zocht de leden te willen adviseren tot een uitkering van 3 percent over 1955 en een zelfde loonsverhoging als voor de jour nalisten, die wel onder een CAO werken. KARLSRUHE (Reuter) In West- Duitsland wordt de dertigjarige Oostduit ser Wolfgang Wildprett gevangen gehou den, die verteld heeft dat hij eind vorig jaar naar Frankfort is gestuurd door de Oostduitse veiligheidsdienst om daar het hoofd van de NTS (een Russische anti communistische organisatie), dr. Vladimir Porensky, dood te schieten. Daags voordat de moord zou moeten gebeuren (30 decem ber) stelde Wildprett zich echter met de NTS in verbinding. Deze organisatie haalde hem later over zich bij de Westduitse auto riteiten te melden. Het verhaal van Wild prett wordt nu gecontroleerd. Een en ander is door de NTS op een persconferentie te Frankfort meegedeeld. ADVERTENTIE Geef met gulle hand Voor een t.b.c.-vrij Nederland MOSKOU (Reuter) Aan boord van de Sovjet-kruiser „Ordzjonikidze", waarmee premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev op weg zijn naar Engeland, wordt vandaag in de Noordzee de 62ste ver jaardag van Kroesjtsjev gevierd. Volgens het Sovjet-persbureau Tass voert de kruiser de standaard van Boelganin. Men. had tevoren nimmer van een derge lijke standaard vernomen, aldus Westelijke waarnemers in Moskou. De Britse politie heeft toestemming ge geven voor een mars van duizenden Poolse bannelingen in Londen op 22 april als pro test tegen Sovjet-overheersing. Op die d>ag zullen de Sovjetleiders door koningin Eli zabeth op het kasteel Windsor worden ont vangen. Sir John Slessor, maarschalk van de R.A.F., heeft op een bijeenkomst van Brit ten en Duitsers, dit weekeinde, te Königs- winter gezegd, dat Boelganin in grote mate verantwoordelijk was voor „het koelbloe- digste verraad van de gehele oorlogsge schiedenis", de weigering der Sovjets om de Poolse troepen onder generaal Borko- morofski, die zich tegen de Duitsers te Warschau in 1944 verdedigden, hulp te bieden. Kisten vol met wodka, Russische wijnen en kaviaar en glaswerk zijn aangekomen met een T.U. 104, het nieuwe Russische straalverkeersvliegtuig. In het Claridge's hotel hebben de Sovjet-leiders de beschik king over de gehele eerste verdieping met vijftig kamers, hetgeen voor een week der tigduizend gulden kost. Boelganin en Kroesjtsjev zijn om veiligheidsredenen van de rest van het hotel geïsoleerd. Tijdens hun verblijf mogen alleen de liften die de eerste etage overslaan gebruikt worden. Scotland Yard heeft de omwonenden van het hotel en degenen, die in de omgeving bij allerlei firma's werken, ondervraagd om na te gaan, of er vluchtelingen van achter het ijzeren gordijn bij zijn. Alle toe gangen tot platte daken in de omgeving van het hotel moeten tijdens het verblijf van de Sovjet-leiders worden afgesloten. De Hongaarse regering heeft een pas poort verstrekt voor de twaalfjarige inva lide Peter Mantuano opdat deze zich bij zijn ouders, vluchtelingen, in Londen zal kunnen voegen. Peter moest achterblijven toen zijn vader acht jaar geleden naar Lon den uitweek. Zijn moeder had vorige week een telegram aan Kroesjtsjev gezonden met verzoek voor Peter te bemiddelen. De Belgische advocaat Eric de Dies- bach, gaat naar Londen om te pogen, de hulp van Boelganin in te roepen voor de vrijlating van een man, die sinds 1945 door de Russen wordt vastgehouden. De man was na de Russische revolutie naar Joego slavië geëmigreerd. In de tweede wereld oorlog streed de man met de Joegoslavische gendarmerie tegen de communistische par- tisanen en daarna tegen de Russen aan het oostelijk front. In november kreeg hij een Belgisch visum om naar Brussel te gaan waar zijn vrouw sinds 1947 woont. Koningin Juliana heeft hedenmiddag te Dwingeloo in Drente de grootste radio telescoop ter wereld in gebruik gesteld. Deze telescoop is opgericht door de „Stich ting Radiostraling van zon en melkweg," waarvan prof. dr. J. H. Oort, hoogleraar in de astronomie aan de rijksuniversiteit te Leiden, voorzitter is. De „spiegel" van de radiotelescoop te Dwingeloo heeft 'n door snede van 25 meter en bestaat uit metaal gaas. Op dit gaas worden de radiogolven van zon en melkweg opgevangen en de parabolische vorm van de „spiegel" kaatst deze stralen terug en concentreert deze op dc antenne, die in het middelpunt van de spiegel bevestigd is. Vandaar worden de golven naar het waarncmingshuis geleid, dat zich aan de onderzijde van de spiegel bevindt. Tot voor kort berustte de wetenschap die zich met de sterrenhemel bezig hield, vrijwel uitsluitend op het zichtbare of foto grafeerbare, op de waarneming van het licht. Sinds enkele jaren kunnen de astro nomen echter ook het heelal horen. De „fluisterstem" uit de diepten van het universum vertelt allerlei wetenswaardig heden en geeft soms de bevestiging van wat reeds vaak vermoed maar nimmer be wezen kon worden. In 1931 ontdekte de Amerikaanse astro noom Jansky dat elektromagnetische trillingen onze aarde van uit het heelal be reiken. In 1939 was een andere Amerikaan, Reber, de eerste om die ontdekking vorm te geven door met een bepaalde soort an tenne deze radiogolven uit het heelal op te vangen. In 1942 slaagden de Engelse astro noom Hey en zijn medewerkers er in, de uit het heelal komende radiostraling te determineren als afkomstig van de zon. De nieuwe radiosterrewacht te Dwingeloo zal zich voornamelijk met het onderzoek van deze straling bezig houden. Bij de ingebruikstelling zijn toespraken gehouden door de burgemeester van Dwingeloo, de heer W. A. Stork, door de Commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr, J. Cramer, door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. J. M. L. Th. Cals, door prof. dr. J. H. Oort en door de voorzitter van de Ne derlandse Organisatie voor Zuiver-weten- schappelijk Onderzoek, prof. dr. H. Wagen voort. Na de toespraken werd een film vertoond van de bouw van de radio telescoop. (van hedenmorgen 7 uur) «sa Weer8\ v* d toestand* -5 De seringen en anjers welke door de di rectie van de Linnaeushof te Bennebroek ter gelegenheid van de opening van dat bloemenpairk de vorige week naar de ver dedigster van Jungschlager, mevrouw M. Bouman in Djakarta, zijn gestuurd, zijn daar nu aangekomen. „Mijn hele huis staat er vol mee", heeft mevrouw Bouman gezegd, die haar grote erkentelijkheid jegens deze geste heeft geuit. De Bilt: In de luchtdrukverdeling boven West-Europa komen slechts langzaam en kele kleine wijzigingen voor. Een depressie, die gisteren het Alpengebied vanuit het zuiden naderde, was vanmorgen tot Tsje- choslowakije gevorderd en trekt nu verder in de richting van de randstaten in Scan dinavië. Op de Noordzee en de Britse eilanden stijgt de luchtdruk. Onder deze omstandigheden blijft de wind in de noord- hoek en houdt de aanvoer van koude lucht uit Scandinavië, waar het 's nachts matig vriest, aan. Het front van deze koude lucht lag vanmorgen bij de Alpen. Het ging ver gezeld van een neerslaggebied, dat in Duitsland uitgebreide sneeuw veroorzaakt beeft. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome zwaar bew. nevel onbewolkt sneeuw regenbui onbewolkt licht bew. zwaar bew. nevel geheel bew. onbewolkt regen licht bew. regen sneeuw regen regen regen regen licht bew. zwaar bew. onbewolkt s'S nno ono n n nw w windstil n nw nnw wnw nno w n nnw w w zzo O zzo ozo z M V s 2 3 -3 0 -3 0 -4 0 1 1 0,1 0 0 0 0 0 0,2 5 11 9 33 3 20 2 15 10 0,1 4 7 3 27 7 35 11 0,1 11 0 14 1 Den Helder licht bew. matige n 3 0 Ypenburg licht bew. matige n 2 0 Vlissingen zwaar bew. zw. nnw 3 0 Eelde zwaar bew. zw. nno 2 0 De Bilt zwaar bew. matige n 4 0 Twente zwaar bew. mat. nno 2 0 Eindhoven licht bew. matige n 2 0 Vlv. Z.-Limb. geheel bew. matige n 1 0 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden en over wegend droog weer. Matige noorde lijke wind hier en daar nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur. 18 april Zon op 5.39 uur, onder 19.45 uur. Maan op 12.02 uur, onder 2.27 uur. Maanstanden 18 april 0.28 uur: eerste kwartier 25 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water In IJtnulden Woensdag 18 april Hoog water: 9.05 en 21.49 uur. Laag water: en 4.15 en 16.57 uur. Donderdag 19 april Hoog water: 10.26 en 23.18 uur. Laag water: 5.26 en 18.28 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1