Feestelijkheden op Koninginnedag en bevrijdingsdag in Haarlem-N. Bazar onder grote belangstelling vanmorgen geopend lovkll) rns? aankomende naaister HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Anti-Russische acties in Londen afgekeurd Nederlandse deskundigen naar het buitenland Contactavond van oud-mariniers Mej. L. H. J. Blankwater 40 jaar bij Van den Broek Minister Algera opende ANWB-verkeerstechnische leergangen Voor het Bloemendaalse orgelfonds Het Nieuw Jeugdtoneel krijgt rijkssubsidie De „Altair" is waarschijnlijk verloren Auto kwam in botsing met olietrein Nederlandse studenten houden protestbijeenkomst Woensdag op Grote Markt in Delft Tweede technische Nog geen akkoord over 3 percent uitkering in het grafische bedrijf Examens Overeenstemming over 3 uitkering bij Amsterdamse en Rotterdamse haven bedrijven Nederland treuzelt met erkenning klachtrecht hogeschool Rose triptiek voor grens passage met motor voertuigen Seinhuiswachter vocht drie kwartier met dronkeman Scheepvaart 1e VERKOOPSTER DINSDAG 17 APRIL 1956 De afdeling Haarlem-Noord van het co- mité van Nationale feesten bestaat in no vember vijftig jaar. In 1906 is in Schoten je Vereniging Koninginnedag opgericht, ,]je na de annexatie een andere naam kreeg cn later een afdeling is geworden van het comité van Nationale feesten. Het bestuur van de jubilerende afdeling zal op Ko ninginnedag van vier uur tot halfzes in restaurant Bolwerk een receptie houden. Het bestuur is gereed gekomen met de plannen van de viering van Koninginnedag en bevrijdingsdag. In de eerste dagen van mei zullen enkele feestelijkheden worden gehouden. Het centrum van de viering zal weer zijn op de Zaanenlaan, waar kermis vermakelijkheden worden opgesteld. Iets nieuws is de achtbaan en het bestuur ver wacht, dat voor deze attractie grote be langstelling zal bestaan. Op vrijdag 4 mei is de kermis gesloten en op zaterdag 5 mei i-an men voor het laatst een bezoek bren gen aan de attracties op de Zaanenlaan. De opening is bepaald op zaterdag 28 april om twee uur. De leerlingen uit de vijfde klassen van de lagere scholen uit Haarlem-Noord, die aan de aubade op de Grote Markt deel nemen, stellen zich op de hoek van de Kleverlaan en de Schoterweg op en ge zamenlijk trekken zij naar het centrum. De christelijke fanfare „Arti et Religioni" maakt des morgens van acht uur tot half- tien en van vier uur af rondgangen door Haarlem-Noord. De musici stellen zich op het Frans Halsplein op. De kinderen van de leden zullen des ochtends in de Wethouder Westerveld- school bijeen komen. Het cabaretgezel schap „De Vonk" uit Haarlem zal een voorstelling verzorgen van „Avontuurlijke lotgevallen van Pummeltje". Voor de avonduren staat op het pro gramma een openluchtbal in het Juliana- park, waarbij de Haarlemse Oranjeband voor muziek zal zorgen. Dinsdag 1 mei kunnen leden van de ver eniging „Haarlem-Noord" de voorstelling van „J. J. Cremer" in de Stadsschouw burg van „Ferdinand Huyck" bijwo nen. Behalve bij de kermisvermakelijk heden worden velen verwacht op de hoek van de Middenweg en de Zaanenlaan, waar van acht tot halftien de Tiroler Kapel „De Alpenjagers" zal optreden en van tien uur af „De Hooischelf" onder de titel „Als de boertjes op stap zijn". Jean van Sstraaten zal zingen. Rolschaatsenwedstrijd Woensdagmiddag wordt op de Orionweg een wedstrijd rolschaatsen gehouden, waar aan jongens van 11, 12, 13 en 14 jaar kun nen deelnemen. De leiding berust bij de heer J. Hartman, bekend als de organisator van de Muggenronde. Voor zaterdag 5 mei staat op het pro gramma het optreden van „De Alpen jagers" en van „De Hooischelf" op de hoek MiddenwegZaanenlaan. Bevrijdingsdag Op zaterdag 5 mei zullen de kinderen van de leden opnieuw in de gelegenheid zijn deel te nemen aan een voorstelling in de Wethouder Westerveldschool. Het Haar lems kindercircus van de Club- en Buurt huizen zal optreden. Om twee uur des middags wordt op de Orionweg een ringrijderij op losse paarden gehouden. Een wisselbeker is beschikbaar gesteld en winnaars kunnen geldprijzen ontvangen. Des avonds is er van acht uur af een openluchtbal in het Julianapark, waarbij de Oranjeband dansmuziek ten gehore zal brengen. (Van onze correspondent in Londen) In Engeland wordt de haat-campagne van politieke vandalen tegen Boelganin en Kroesjtsjev scherp afgekeurd. Na pogingen om het Tass-kantoor in Fleetstreet in brand te steken en het met kalk besmeuren van het beeld en het graf van Karl Marx in High Gate, ontving de pers de tele fonische mededeling, dat dit nog slechts het begin van de acties was. De overgrote meerderheid van de Britse bevolking staat achter Sir Winston Churchill, die heeft verklaard dat Boelganin en Kroesjtsjev het recht hebben hoffelijk en met goede wil te worden bejegend. Weinigen verwachten onmiddellijke re sultaten van de komende besprekingen met de Russen, maar er heerst desniette min in diplomatieke kringen een zekere hoop, vooral na de mededeling van minis ter Selwyn Lloyd in het Lagerhuis, dat er enige vorderingen zijn gemaakt in de ont wapeningsbesprekingen. Ook Boelganin en Kroesjtsjev zouden de politieke besprekin gen als het hoofddoel van hun bezoek be schouwen en niet als een propagandastunt. Eden's eerste doel is de Russische mede werking te verkrijgen voor een oplossing in het Midden-Oosten. Londen wil op een nieuwe top-conferentie van de grote vier over dit probleem aansturen. Verder zal de Britse regering bij de Rus sen aandringen op een positievere houding inzake ontwapening. Er is echter weinig hoop, dat de Russen zullen instemmen met de Westelijke plannen tot Duitse hereni ging. Daartegenover staat dat het Kremlin zijn invloed aanwendt om een botsing in het Verre Oosten te voorkomen. In Lon den gelooft men dat de Russen thans in de positie zijn om een regeling met het Westen te treffen, indien zij dat willen. Ook is er kans op verbetering van de handelsbetrek kingen, wanneer blijkt dat de Russen geen wig willen drijven tussen Londen en Washington. Op verzoek van de burgemeester van Damascus zijn de heren G. J. D. Franken en ir. V. P. Koster te 's-Gravenhage, res pectievelijk hoofd en inspecteur van de afdeling Bescherming Bevolking van het ministerie van Binnenlandse Zaken, naar Syrië vertrokken om het gemeentebestuur van Damascus adviezen te geven op het gebied van beveiligingsmaatregelen voor de burgerbevolking. Ir. Th. Voordouw te 's-Gravenhage zal naar Irak gaan, waar hij werkzaam zal zijn bij de bouw van de Mosul Highway Bridge te Mosul. Ir. Voordouw die ingenieur is bij de Rijkswaterstaat, zal eind april naar Lak vertrekken. De heer J. J. A. van Heivoort te 's-Gra venhage zal door de Internationale Bur- gerluchtvaart-Organisatie worden uitge zonden naar Ethiopië, waar hij als radio- deskundige werkzaam zal zijn. De heer Van Heivoort, die in dienst was van de Konink lijke Luchtmacht, zal voorlopig voor één jaar naar Ethiopië gaan. Op Zaterdagavond 21 april houdt de af deling Haarlem van het „Contact Oud-Ma riniers" een feestavond in het gebouw van de C.J.M.V. aan de Lange Margaretha- straat in Haarlem. Aan het programma wordt meegewerkt door het ensemble „The fülverstars' onder leiding van H. Hendrikx, de zanger Henk Ehard, de goochelaar M. Lawrence en het accordeon-duo „The Two Wilco's". Er is bal na. Donderdag 19 april is mej. E. H. J. Blank water, cheffin van de administratie van het Haarlemse bedrijf van de bijna 300-jarige firma Van den Broek, gevestigd aan de Oude Groenmarkt te Haarlem, veertig jaar bij dit bedrijf in dienst. De zestigjarige ju- bilaresse zal donderdagmorgen in de kamer van de directie in tegenwoordigheid van het personeel worden gehuldigd, waarbij zij ook door de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, zal worden toegesproken. Enige leden van het departement Haarlem van de Maatschappij voor Handel en Nij verheid zullen bij de huldiging aanwezig zijn. Bij deze gelegenheid zal ook het ju bileum van een andere bedrijfsgenoot, de heer J. Smits, die er 12'/a jaar in dienst hj, worden herdacht. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft dinsdag te Utrecht de derde nationale verkeerstechnische leer gang geopend en bij die gelegenheid ge tuigd van zijn grote waardering voor het werk van de ANWB, met name met be trekking tot het organiseren van de ver keerstechnische leergangen. „Deze leer gangen aldus de minister hebben in niet onbelangrijke mate er toe bijgedragen, dat er in ons land een toeneming valt te constateren van de belangstelling van de verantwoordelijke autoriteiten in de ver schillende facetten van de verkeersveilig heid en dat het inzicht in de problemen is verdiept. Tn het bijzonder blijkt dit uit de omstandigheid, dat de laatste jaren op zo vele plaatsen in ons land wegverbeteringen zijn uitgevoerd met toepassing van de prin cipes, die op de ANWB leergangen worden gepropageerd." Niet alleen, zo meende de minister, wordt de verkeersveiligheid door de uitvoering van dergelijke werken gediend, doch een niet te veronachtzamen bijkomende winst noemde hij de uniformiteit, die op deze wijze in ons wegennet ontstaat en die maakt, dat de weggebruikers in hoofdzaak slechts met een paar standaardtypen van verkeerssituaties te maken krijgen, die zij gemakkelijk kunnen onderkennen. Dit zal ook de vlotheid van het verkeer gunstig beïnvloeden. Déze vlotheid in de steden kan, volgens de minister, ook nog worden bevorderd door een zekere stroomlijning van de verkeersaders, hetgeen soms met eenvoudige middelen kan geschieden. Hier bij is ook het parkeerprobleem belangrijk en de minister acht het dan ook van groot belang dat in de leergang van de ANWB aandacht wordt geschonken aan de stede lijke problemen en in het bijzonder aan de wenselijkheid bij het ontwerpen van uitbreidingen van meet af aan met de ver- keersbelangen rekening te houden. De Bloemendalers schijnen het Orgel fonds een goed hart toe te dragen, gezien de grote belangstelling, toen de heer J. W. Kramer, kerkvoogd van de Ned. Hervorm de kerk aan het Kerkplein hedenmorgen de bazar opende. Dadelijk na de opening kwamen de kopers opzetten en werd er flink in de beurs getast. De heer Kramer begon met alle aanwe zigen een hartelijk welkom toe te roepen, nu na zeer veel voorbereiding de verkoop dag ten bate van het Orgelfonds was aan gebroken. Dit fonds, dat al vele jaren bestaat, heeft onlangs een krachtige steun ont vangen door de toezegging van een Bloe mendaalse familie, die haar hart aan onze mooie kerk heeft verpand, f 10.000 be schikbaar te stellen, onder voorwaarde echter dat nog dit jaar het orgel-probleem, d.w.z. restauratie of algehele vernieuwing, zal worden opgelost. Drieëneenhalf jaar ge leden hadden enige dames het initiatief ge nomen, .aldus de heer Kramer, door het maken'van handwerken en met de verkoop 'daarvan'dei;kas der kerkvoogdij te ver sterken. Daarvan werd eerst een fraai kleed voor de consistoriekamer gekocht. Daarna werd er een verkoopdag gehouden en kon er een som in het Orgelfonds wor den gestort en thans is men in afwachting van het resultaat van deze dag. Indien dit resultaat evenredig zal zijn met de in spanning die de dames en heren zich heb ben getroost, dan mag men niet ontevre den zijn. Met zeer veel liefde en toewijding is er veel werk verzet en door gezamenlijke krachtsinspanning werden er al zeer veel toegangsbewijzen en loten verkocht. Ook is het comité veel dank verschuldigd aan hen die zoveel goede gaven belangeloos be schikbaar hebben gesteld. Gemeenschap pelijk het mooie doel bereiken, dat is en blijft ons streven; eendracht maakt macht en indien wij onze hulp en kracht van de Heer der kerk mogen verwachten, dan zul- Het Nieuw Jeugdtoneel onder leiding van CTuys Voorbergh heeft van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bericht ontvangen, dat aan de stichting over de periode van januari 1956 tot sep tember 1956 bij wijze van proef een rijks subsidie ten bedrage van veertigduizend gulden zal worden verleend. Aan de subsidieverlening is de voorwaar de verbonden, dat de stichting gedurende deze periode in nauw contact met het bu reau van de Toneelcoördinatie zal werken. De stichting had een subsidie van f 77.000 gevraagd. Zij hoopt nu de resterende f 37.000 door incidentele subsidies van pro vinciale en gemeentelijke instanties te ont vangen. Het 6.140 ton metende Nederlandse ms. „Altair", dat zondagavond naibij de Brazi liaanse havenstad Victoria aan de grond liep, is waarschijnlijk geheel verloren. De „Altair" is grotendeels onder water ver dwenen. Het schip is eigendom van de Rotterdam se rederij Van Nievelt Goudriaan. De kapitein en negen leden van de be manning, die nog aan boord waren, zijn in veiligheid gebracht. De veertien passagiers en een deel van de lading waren reeds eer der van boord gehaald. Veertien dagen gevangenisstraf 2 jaar ontzegging rijbevoegdheid De verkeerskamer van de rechtbank te Rotterdam heeft de 21-jarige landarbeider A. de L. uit Strijen veroordeeld tot een hechtenis van veertien dagen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Hij had op 24 november van het vorig jaar een personenauto bestuurd, die op de Dorpsweg in botsing is gekomen met een olietrein van Pemis. Van de in de auto zittende personen kwam de vader van de landarbeider om het leven, en de 56-jarige L. K., eveneens uit Strijen, werd zwaar gewond. De eis was een maand hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. len wij niet worden teleurgesteld. In een oud notulenboek van de kerke- raadsvergaderingen had de heer Kramer de volgende aantekeningen over het be staande orgel gevonden: „Op den 15en Mei 1881 had alhier de inwyding plaats van een nieuw kerkorgel, een geschenk van den Heer en Mevrouw Borski-Sillem tot een aandenken aan hun 50jarige echtver bintenis. Onze predikant (Ds. J. D. van Arkel) sprak bij die gelegenheid over onze hulde aan God, naar aanleiding van de woorden uit den 92en Psalm: het is 'goed dat men den Heer love en Uwen Naam psalmzinge o Allerhoogste. By zynen mon de betuigde de gemeente haren hartelyken dank voor dit kostbaar en sierlyk geschenk en bad het beweldadigd echtpaar de zege ningen des Heeren toe". Gouden huwelijksfeesten zijn in onze dagen van lossere huwelijksband zeldzaam, zeide spreker cn vooral de schenking van een nieuw kerkorgel, hoewel dit laatste be grijpelijk is, omdat goede orgelbouw thans een uiterst kostbare zaak is. Doch wij hopen dat het financiële resul taat van vandaag ons besluit zal verge makkelijken. Het programma is zeer gevariëerd: ver koop van handwerken en levensmiddelen, mode-show, verloting, cabaret, feestavond. U ziet het, dames en heren, kerk en wereld! En met die woorden verklaarde de heer kramer de verkoopdag voor geopend Maandag zijn protestbijeenkomsten tegen het Wetsontwerp Wijziging Hoger Onder wijswet gehouden door. studenten en hoog leraren in Delft, Leiden, Utrecht, Rotter dam en Amsterdam. Woensdagmiddag om vijf uur wordt op de Grote Markt te Delft een protestvergadering gehouden voor al'le studenten in Nederland. Het ligt in de be doeling, dat na afloop daarvan een petitie zal worden overhandigd aan de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Korten- horst. De besprekingen over een uitkering van 3 percent over 1955 in het grafische bedrijf hebben nog niet tot een akkoord geleid, zo vernamen wij hedenochtend van de zijde van de Algemene Nederlandse Grafische Bond. Er zijn tot nu toe twee ontmoetin gen tussen werknemers- en werkgevers vertegenwoordigers geweest. De werkge vers hebben bij déze besprekingen zich be reid verklaard de 3 percent over 1955 uit te betalen doch hierbij de voorwaarde ge steld dat de werknemers bij hun eisen om loonsverhoging - zoals bekend heeft de regering toestemming gegeven tot verho ging van maximaal zes percent - niet ver der zullen gaan dan drie percent ingaande per 1 september 1956. Hierbij zou tevens niet ter sprake worden gebracht of een prijsverhoging voor alle grafische produk- ten door minister Zijlstra zal worden goed gekeurd De werkgevers hebben tijdens de be sprekingen de mening naar voren gebracht dat van een achterstand in de lonen van het grafische bedrijf geen sprake is, omdat in het grafische bedrijf de vakantierechten het vorig jaar reeds met 3 percent zijn Ver beterd. Daar komt dan nog verder bij, al dus de werkgevers, dat de minister van Economische Zaken een door de boekdruk kerspatroons noodzakelijk geachte prijs verhoging voor handelsdrukwerk van de hand heeft gewezen. De werkgevers menen dan ook dat een verzwaring van de loon kosten na de in 1955 verhoogde loonkosten in de CAO door de bedrijfstak niet te dra gen zou zijn. Tegenover het standpunt van de werk gevers voeren de werknemersorganisaties aan, dat zij de uitbreiding van de vakan tierechten in 1955 niet beschouwen als een uitkering over de winst van dit jaar. De vraag of de lonen met drie percent of meer omhoog moeten gaan willen zij wel afhan kelijk stellen van de beslissing van de mi nister van Economische Zaken over een eventueel verzoek tot prijsverhoging. Een afspraak „nu reeds van drie percent en hoger gaan we niet", noemt de bond voor barig. Men gaf ons te kennen dat men de ont wikkeling met zorg tegemoet ziet en dat een ernstige situatie in het grafische be drijf zou kunnen ontstaan als voor de gra fische werknemers geen gebruik zou wor den gemaakt van de in de regeringsver klaring geopende mogelijkheden tot loons verhoging. Men wacht thans het resultaat van het interne beraad van de grafische, werkgevers af. Nijmegen. Kandidaatsexamen le gedeelte Geneeskunde: V. J. Buys, Arnhem; H. L. C. Giebels, Helmond; J. J. Michels, Terwin- selen. Amsterdam. Gemeente-Universiteit. Docto raal examen Economie: H. H. Brouwer, Haarlem. Groningen. Cum lande gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde: de heer J. E. A. van den Heuvel te Groningen op een proef schrift, getiteld: „Cytological Aspects of the Crystalline Lens". Kandidaatsexamen Ge neeskunde (2 a): P. Bitter, Duduque (U.S.A.); J. N. Slager, Eindhoven; R. G. Massaro, Heer len; A. E. Marcus, Zwolle; L. F. Bock, Veen- dam; F. C. P. Moll, Vlaardinigen; C. J. Rhee, Hengelo; S. Kuhar, W. J. de Graaf en J. Kooy, allen te Groningen. Tussen de bij de C.A.O.'s in de havenbe drijven van Amsterdam en Rotterdam be trokken organisaties van werkgevers en werknemers zijn onderhandelingen gevoerd over de uitkering van maximaal percent over 1955. Over dit punt is overeenstem ming bereikt. Alle werknemers, die het ge hele jaar 1955 in dienst zijn geweest van de Centrale voor Arbeidsvoorziening of de Stichting Samenwerkende Havenbedrijven en dit op 1 mei nog zuilen zijn, komen voor een uitkering van anderhalve week loon in aanmerking. Zij, die in 1955 korter in dienst zijn geweest, zullen een. uitkering naar verhouding van hun diensttijd ont vangen. De beide scheepvaartverenigingen zullen aan haar leden-ondernemingen aanbevelen aan hun eigen vaste, onder de C.A.O.'s val lende personeel een zelfde uitkering te doen. Wanneer werknemers op grond van bestaande winstdelingsregelingen of door middel van nadere uitkeringen reedis een aandeel in de bedrijfsresultaten over het jaar 1955 hebben ontvangen of nog zullen ontvangen* dan kan hiermede bij de bere kening van de 3 percent uitkering over 1955 rekening worden gehouden. Tevens zijn besprekingen geopend over de toepassing van de differentiatiemoge lijkheid der lonen, zoals ih het regerings- communiqué van 19 maart is bedoeld. Rechten van de mens In de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa in Straatsburg hebben gisteren enige afgevaardigden de Europese conventie voor de Rechten van de Mens ter sprake- gebracht. Zij vroegen wat het ministerscomité gedaan heeft om te bevor deren dat meer staten dan tot nu toe het individuele klachtrecht zouden aanvaarden. Dit individuele klachtrecht is het recht van particulieren om in Straatsburg bij een Europese commissie klachten in te dienen over schending van de rechten van de mens. In dit klachtrecht is voorzien in de Europese Conventie voor de Rechten van de Mens, maar zó, dat het alleen toepasse lijk is in stalen die het uitdrukkelijk heb ben erkend. Dat hebben tot nu toe 7 van de 15 ondertekenaars gedaan. Nederland behoort niet tot deze 7. Op de hierboven vermelde vraag heeft de voorzitter van het ministerscomité, de Italiaan Martino, geen rechtstreeks ant woord gegeven. Hij verklaarde enkel, dat de regeringen die het individuele klacht recht nog niet hebben erkend, deze kwestie opnieuw in overweging hebben genomen. Naar wij vernemen zijn, wat Nederland betreft, de kansen op erkenning van dit klachtrecht aanzienlijk gestegen. Wellicht zullen daarover binnenkort nadere mede delingen worden gedaan. Dit zou bijvoor beeld kunnen gebeuren bij de behandeling van het begrotingshoofdstuk van Buiten landse Zaken in de Eerste Kamer. Het is de bedoeling dat dit hoofdstuk in de ver gadering van 1 mei a.s. aan de orde zal zijn. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend inzake de financiering van de bouw en inrichting van de technische ho geschool te Eindhoven. In het ontwerp wordt voorgesteld de ministers van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en van Financiën te machtigen in 1956 ten laste van het rijk een bijdrage van ten hoogste 5.5 miljoen gulden te ver strekken in de kosten van de bouw, de in richting, de salarissen en de exploitatie van de nieuwe technische hogeschool. Ten einde het onderwijs in september 1957 goed voorbereid te kunnen beginnen, aldus de Memorie van Toelichting, dienen in 1956 kredieten ter beschikking te wor den gesteld voor het complex definitieve onderwijsgebouwen, waarvan de kosten geraamd worden op rond f 60 miljoen, zal nog niet geheel met het voltooien van de cursus, namelijk in vijf jaar na het begin van het onderwijs, behoeven te worden op gericht. De investering, nodig in de jaren 1957 tot en met 1962', zal een bedrag vor deren van circa f 5 miljoen per jaar, waar van de bouwwerkzaamheden een bedrag van 3'/2 a 4 miljoen* per jaar zullen uit maken, totaal dus 30 miljoen in zes jaren. Bovendien zal nog tweemaal de toeken ning van een krediet van f 5 miljoen nodig zijn voor het stichten van een representa tief hoofdgebouw, waarna het in 1957 op te richten paviljoenencomplex ten behoeve van zijn uiteindelijke bestemming ontruimd zal kunnen worden. Het verlenen van een krediet van totaal 40 miljoen gulden boven het thans in deze machtigingswet ge vraagde bedrag, acht de regering toerei kend voor het voltooien der technische ho geschool met een capaciteit voor in totaal 1000 studenten, inclusief de representatieve gebouwen. Zij is va» oordeel, dat de verde re uitbouw en voltooiing van de tweede technische hogeschool te zeer afhankelijk zullen zijn van de in 1965 bestaande ver houdingen dan dat 't haar raadzaam voor komt daaromtrent nu verdere ramingscij- fers te geven. Ter gelegenheid van het feit. dat de Wegenwacht 10 jaar bestaat, zullen de „gele rijders" in de komende week op de journaalprogramma's in de bioscopen te zien zijn. We zien hier een opname op de rijksweg tussen Den Haag en Utrecht. Voor een aantal Europese laaiden, waar bij Nederland is de rose triptiek van kracht geworden, een document dat recht geeft met een motorvoertuig één reis over een grens te maken. Het nieuwe document ver vangt niet de carnets of de triptieken, maar is speciaal bedoeld om houders van motor voertuigen die een keer of enkele keren per jaar een grens oversteken, te helpen. Zij kunnen zioh nu vervoegen op een aantal plaatsen op weg naar de grens en hun wordt dan, na overlegging van de papieren van de wagen en een identiteitsbewijs, on middellijk de triptiek uitgereikt. Het do cument heeft geldigheid voor Oostenrijk, België, Denemarken, Engeland, Italië, Lu xemburg, Noorwegen, Nederland, Zwitser land en Tsjechoslowakije. Verwacht wordt dat deze lijst spoedig zal worden uitgebreid met Frankrijk, West-Duitsland en Spanje. Ongeveer drie kwartier lang heeft de 55-ja.rige seinhuiswachter van een post aan de SmeetlanSsedijk te Rotterdam de seinen niet kunnen bedienen. Verscheidene treinen op de lijn RotterdamDordrecht hebben daardoor vertraging gekregen. De seinhuiswachter was al die tijd in een vechtpartij gewikkeld met een man, die onder invloed van sterke drank verkeerde en zijn seinhuisje was binnengekomen. Hij bleek later een 28-jarige spoorlegger te zijn. Toen de seinhuiswachter hem gelast had weg te gaan, was de man hem te lijf gegaan. Na een vechtpartij die bijna drie kwartier duurde, ging hij weg. Later is hij in zijn woning aangehouden. Aalsdijk, 15 v. Port Sudan n. Aden. Almkerk, 16 te Rotterdam. Abbedijk, 16 te Londen. Amsteldiep. 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Anker. 16 v. Hampton Roads n. Amsterdam. Aagtedijk, 17 te Rangoon. Abbekerk, 16 te Port Swettenham. Amerskerk, 17 te Hongkong. Andijk, 16 te LLe Havre. Atje Ray S, 16 v. Rotterdam n. Hampton Roads Amstelbrug, 16 v. Brunsbüttel n. Montreal. Algenib, pass. 16 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Almdijk, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Alphard, 17 te Buenos Aires. Aludra, 17 te Karachi. Amstelland, pass. 16 Kp. Frio n. Montevideo. Arkeldijk, 16 v. Rotterdam n. Antwerpen. Breda. 15 v. Rotterdam te Antwerpen. Billiton, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Bloemfontein, 15 te Amsterdam. Bussum, pass. 15 Kp. St.s Vincent n. Fawley. Bantam, 16 140 m. n.n.o. Sibutupasage n. Cebu. Baarn, 16 te Amsterdam. Banka, 16 te Bona. Baud, 16 te Ambon. Banda. 17 te Rotterdam. Britsum, 16 Keywest n. Hamburg. Caitex Leiden. 16 80 m. z.w. Cyprus n, R'dam. Cleodora, 16 360 m. o. Ceylon n. Curacao. Celebes, 16 te Amsterdam. Camerounkust, 15 te Lagos. Camphuys, 16 te Makassar. Castor, 16 te La Guaira. Camitia, 16 te Curacao. Cirrus. 16 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caitex the Hague, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Coryda, 17 te Abidjan. Duivendijk, 16 te San Francisco. Drente, 16 v. Soerabaja n. Baiikpapan. Delft, 16 190 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Delfland, 16 v. Amsterdam n. Las Palmas. Enggano, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Eemiand, 16 te Rio Grande Do Sul. Erina, 16 100 m. o. Kp. Padaran n. Hongkong. Esso Rotterdam, 17 v. Rotterdam n. Sidon. Esso Amsterdam, 16 v. Antwerpen n. Rastanura Esso Nederland, pass. 16 Ras al Hadd n. Mena el Ahmadi. Gaasterkerk, 16 te Antwerpen. Gordias, pass. 15 Ouessant n. Algiers. Gadila, pass. 16 Billiton n. Singapore. Gaasterland, 16 te Recife. Haulerwijk, 15 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Hersilia, 26 v. Georgetown n. San Felix. Hermes, 16 te Punta Arenas. Hilversum, pass. 15 Runsal Jebel n. Melbourne. Hydra, pass. 15 Puerto Rico n. Morrisville. Ilector, 16 te Thesaloniki. Hoogkerk, 16 v. Djibouti n. Penang. Hecuba, 17 te Rotterdam. Helena, 17 te Paramaribo. Isis, 15 te Amsterdam. Hos, 17 Texel n. Gothenburg. Ivoorkust, 17 te Amsterdam. Indrapoera, 18 Belawan verwacht. Japara KRL, pass. 16 Finisterre n. Bilbao. Kenia, 16 te Amsterdam. Kaïelysia, 15 v. Bandarmashum n. Gibraltar. Kellia, 16 te Rotterdam. Kabylia, 16 v. Singapore n. Aden. Kara, 16 v. Yokohama n. Baiikpapan. Kota Inten, 17 te Tj. Priok. Krebsia, pass. 16 Azoren n. Bordeaux. Kalabahi, 16 te Antwerpen. Karimata, 13 v. Tj. Priok n. Singapore. Kasimbar, 16 te Tabèrfane. Korenia, pass. 16 Brunsbüttel n. Rotterdam. Korenia, 17 te Rotterdam. Kota Agoeng, 17 te Halifax. Kalydon, 17 te Stockholm. Karimun, 17 te Baiikpapan. Kyiix, 16 te Curacao. Lemsterkerk, pass. 15 eil. Masira n. Ummsaid. Lekkerkerk, 16 v. Abadan n, Suez. Linge, 15 v.t Rotterdam n. Hamburg. Leopoldskerk, 16 v. Cyprus n. Nederland. Mataram, 16 v. Aden n. Suez. Maashaven, 16 te Las Palmas. Madoera, pass. 16 Sydney n. Melbourne. Mariekerk, 16 te Marseille. Maashaven, 16 te Las Palmas verw. Meerkerk, 16 te Djibouti. Musi, 16 te Sigli. Maaskerk, 16 te Las Palmas. Nigerstroom, 16 v. Dakar n. Amsterdam. Notos, pass. 15 Algiers n. Beyrouth, Orestes, pass. 15 Kp. St. Vincent n. Madeira. Oberon, 16 te Philadelphia. Ophir, 16 te Belawan. Oostkerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranjefontein, 17 te East London. Peperkust, 16 te Bordeaux. Poeiau Laut, pass. 15 Kp. Bon n. Amsterdam. Prins Casimir, 15 v. Rotterdam n. Chicago. Perna, 17 v. Singapore n. Rangoon. Prins Philips Willem, pass. 16 Kp. Vilano naar Teneriffe. Plancius, 16 te Makassar. Poseidon, 16 te Carupano. Prins Fred. Hendrik, 17 te Rotterdam. Parkhaven, 16 te Rotterdam. Polydorus, pass. 16 Keywest n. Houston. Prins Willem IV. 17 te Antwerpen. Rotula, 17 te Rotterdam. Raki, 15 80 m. z.w.-punt Kreta n. Pt. Said. Ridderkerk, 16 v. Lorenzo Marques n. Beira. Rempang, 16 te Antwerpen v. Bremen. Rondo, 16 te Amsterdam. Rita, 16 v. Telokanson n. Pladju. Rijnland, 16 500 m. w. Landsend n. Philadelphia. Ruys, 17 te Okinawa. Rijnkerk, pass. 16 Kp. Finisterre n. Genua, Sheratan, 16 te Mena AlAhmadi. Stad Vlaardingen, 16 te Newportnews. Stentor, 15 te Rotterdam. Sarangan, 16 v. Port Said n. Gibraltar. Schie, 17 te Volos. Saroena, 16 te Pulubukom. Siberoet, 16 v. Makassar, 18 te Menado verw. Sabang, 16 te Belawan. Schelpwijk, 16 330 m. zo. Fao n. Baiikpapan. Scherpendreclit, pass. 16 Key West n. R'dam. Sibajak, 18 Sydney verwacht. Sirrah, 17 te Rastanura. Talisse, pass. 15 Bona n. Halifax. Tomini, 17 te Singapore. Tankhaven 1, 16 te Bangkok. Taria, 16 210 m. z.o. Kp. Guardafui n. R'dam. Tjipanas, 16 te Yokohama. Tjitjalengka, 166 te Osaka. Trajanus, 14 820 m. n.o. Sombrero eil. n. P. Limon. Tabian, 16 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Teucer, 16 90 m. w. Jambo Rode Zee n. Djeddah. Tamo, 17 te Montevideo. Tara, pass. 17 Madeira n. Antwerpen. Tjisadane, 17 te Montevideo. Waterland, pass. 15 Fern. Noronha n. Paysandu. Waal, 15 te Amsterdam. Wonosobo, pass. 15 Malta n. Beyrouth. W. Alton Jones, 16 te Mena el Ahmadi. Wieldrecht, 16 te Einswarden. Willem Ruys, 17 te Colombo. Willemstad, 16 te Trinidad." Zuiderkruis, pass. 14 Wight n. Las Palmas. KLEINE VAART Adara, pass 16 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas, 14 v, Lefkas n. Gibraltar. Amazonas, 16 te Rotterdam. Albergen. 16 v. Algiers te Huelva verw. Arnoudspolder, 17 v. R'dam te Lissabon verw. Audacia. 17 v. Rotterdam te Cardiff verw. Bree Helle, 16 v. Londen te Rotterdam. Bierum, 15 te Bremen. Baarn, 16 te Amsterdam. Bfeda. 15 te Antwerpen. Bab T, 13 v. Barry n. Nantes. Crescendo, 16 v. Hamburg te Rotterdam. Diligentia, verm. 16 v. Huil n. Duinkerken. Ellewoutsdijk, 16 v. Nordenham te Gateshead. Farel, 16 v. Vlissingen n. Newcastle. Flevo, 16 te Rotterdam n. Amsterdam. Frans v. Seumeren, 16 v. Gravenchon naar Southampton. Glory, 16 te Antwerpen. Hannah Boege, 16 v. Curacao n. Kingston. Harold, 17 v. Sandefjord te Glasgow verw. Heemraadsingel, 16 v. Newport Mon te R'dam Henrica B, verm. 16 v. Rotterdam n. Hul. Heerengracht. 16 v. Rouaan te Rotterdam. Ilias, 15 te Antwerpen n. Amsterdam. Isis, 16 te Amsterdam n. Curacao. Ida D, verm. 16 v. Calais n. Hansweert. Janny. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. .Julia Mary, 14 v. Manchester n. Lissabon. Joost, 13 te Bordeaux. Kaap St. Vincent, 14 v. Swansea n. Antw. Kemphaan, 16 v. Huil te Hamburg. Kaap Falga, 14 v. Port Talbot te Amsterdam Keizersgracht, 16 v. Hobro. Larix, 14 v. Middlesbrough n. Nantes. Lelystad, 16 v. Falkenberg te Roterdam. Lindesingel, 16 v. Randers te Bristol verw. Marjan, 17 v. Swansea te Veizen verw. Merwestad, verm. 16 v. Gent n. Hansweert. Meuse, 16 v. Le Havre te Antwerpen. Myfem, 17 v. Stockholm te Rouaan verw, Mypuck, 16 v. Hansweert te Cardiff. Midas, 16 te Hamburg n. Kopenhagen. Marcella, 16 v. Vestman eil te Harburg. Nassauhaven, verm. 16 v. Halmstad n. Felken- berg. Nieuwehaven, 17 v. Rotterdam te Malmö verw. Noorderlicht. 17 v. Randers te Cardif verw. Noordstad, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Nero,. 14 te Amsterdam n. Gdynia. Nestor, 16 v. Curacao n. Guanta. Neeltje B. 16 v. Swansea te Antwerpen. Oranjepolder. 16 v. Nantes n. Bordeaux. Poortvliet, 16 v. Rotterdam te Harlingen. Ponza, 14 v. Bayonne n. Huil. Pavo, 14 v. Grangemouth n. Nantes. Phidias. 15 te Cadiz n. Faro. Plato, pass. 13 Gibraltar n. Malta. Roelof Buisman, 16 v. Par te Amsterdam. Stentor, 15 te Rotterdam n. Amsterdam. Strabo, 16 te Hamburg n. Kopenhagen. Stella Maris, 16 v. Zeebrugge te Middlesboro. Sambre, 16 v. Parijs te Rotterdam. Tilly, 14 v. Bayonne n. Londen. Theano, 16 v. Dublin te Amsterdam verw. Trito, 16 v. Rotterdam te Dublin. Volharding, 16 v. Rotterdam te Tanger verw. Wickenburg, 16 v. Casablanca te Duinkerken. Wubbina, 16 v. Humber te te Antwerpen. SLEEPVAART Ebro, 14 1180 m. o.no. Trinidad met tanklichter Humber, 14 150 m. n.nw. Perimmet 2 bakken Hudson, 14 600 m. w.nw. Bombay. Noordzee. 15 v. Port Said n. ss. Albina. Oostzee. 15 180 m. w.nw. Alexandria. Witte Zee. 14 met stoomschip te Hongkong. Zwarte Zee, 14 400 m. w.zw. Madeira met boor installatie. KLEIN MAAT-ATELIER vraagt voor direct Goed loon. Goede soc. voorz. 2 wk. vak. in aug. Aanmelden: Planetenlaan 146, Haarlem. MELKINR. GEBR. SLOOTEN - Schipholweg 965 vraagt EEN PERSOON bekend in Melkinrichting en EEN ARBEIDER voor diverse werkzaamheden Plaats een Groentje HUISHOUDELIJKE ART., centrum Haarlem gevraagd. Zij moei leiding kunnen gevèn aan enkele, jongere krachten, werklust en verantwoordelijkheidsgevoel hebben. Leeftijd boven 25 jaar. Goede salariëring. Uitv. soil, met opgave van vroegere werkkring onder no. 2287.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3