L. Jungschlager overleden Koele ontvangst voor de beide Sovjet-leiders in Engeland Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Beroerte velde het leven dat Sunarjo eiste Zakelijke formaliteit alom in acht genomen Mevrouw Jungschlager bij overlijden aanwezig Het woord is aan Eden wil snel tot zaken komen o4" Levensloop van Leon Nic. Hub. Jungschlager Oproep tot nationale rouw, vlaggen halfstok Geen uitspraak meer in de zaak-Jungschlager Emmabloem-Collecte Open kaart U itstapje T roef kaart Geschenken Weerrapport 'OU fug! 70e JAARGANG No 241 DONDERDAG 19 APRIL 1956 301e JAARGANG No 86 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Leon Jungschlager is vandaag om 13.45 uur Javatijd ongeveer zeven uur Nederlandse tijd in het Tjikini-ziekenhuis in Djakarta overleden De heer Jungschlager is niet meer bij kennis gekomen na een aanval, die hem vanochtend om zes uur heeft getroffen. Alleen mevrouw Jungschlager was bij het overlijden van haar man in het ziekenhuis aanwezig. Geüniformeerde politieagenten hielden de wacht bij zijn kamer en bij de ingang van het ziekenhuis. De heer Jungschlager is overleden na de tweede aanval, die hem om zes uur van ochtend trof. Na de eerste aanval van vier uur 's och- tens kwam hij enige minuten tot bewustzijn, toen een priester hem de sacramenten der stervenden toediende. Daarna is hij niet meer bij kennis geweest. Hij was zes dagen in het ziekenhuis na twee jaar te hebben door gebracht in de Tjipinanggevangenis in Djakarta. Over acht dagen zou de rechter uitspraak doen in zijn proces. De heer Jungschlager is zeven-en-half uur buiten bewustzijn geweest. Hoewel het nog niet officieel bekend is, wordt het onwaarschijnlijk geacht, dat rechter Maengkom een uitspraak zal doen nu de aangeklaagde is overleden. De uitspraak was bepaald op 27 april. Woensdag deelde de officier van Justitie, Sunarjo, aan de pers mede, dat hij er de voorkeur aan zou hebben ge geven, dat de heer Jungschlager in de Tjipinang-gevangenis zou zijn behan deld, gezien de kansen op ontsnapping uit een openbaar ziekenhuis. Het proces Bijna twee maanden geleden is tegen de heer Jungschlager de doodstraf geëist in een van dë meest opzienbarende processen van de laatste jaren, dat in grote delen van de wereld de aandacht heeft getrokken en overal een golf van protesten heeft doen ontstaan. Beschuldigd van subversieve han delingen tegen de Indonesische Republiek, heeft Jungschlager ruim twee jaar in In donesische gevangenschap vertoefd totdat hij deze week naar het Tjikini-ziekenhuis in Djakarta werd overgebracht in verband met zijn klachten over verhoogde bloed druk. De heer Jungschlager heeft van de eer- Leon Nicolaas Hubertus Jungschlager werd op 31 januari 1904 in Maastricht geboren. Na de HBS in zijn geboorteplaats te hebben gevolgd vertrok hij naar Amsterdam, waar hij op de Kweekschool voor de Zeevaart een opleiding voor koopvaardijofficier volgde. Als stuurmans leerling voer hij daarna voor de Stoomvaart maatschappij Nederland. Na deze periode trad hij als stuurman in dienst van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. Na alle rangen te heb ben doorlopen volgde tenslotte zijn benoeming tot gezagvoerder bij deze maatschappij. Bij hei uitbreken van de oorlog met Japan was hij lui tenant ter zee II bij de Marine-luchtmacht in Nederlands-Indië. Na de slag in de Javazge, waaraan hij deelnam, en de overgave aan Japan week hjj met het overgebleven deel van de luchtmacht uit naar Australië, vanwaar hij naar Amerika ging, waar hij de functie bekleedde van hoofdinstructeur voor Navigatie in Jackson (Mississippi), een kamp voor de opleiding van oorlogsvliegers. Na enige tijd werd hij benoemd tot commandant van dit opleidingsinstituut. Leon Jungschlager was toen inmiddels bevor derd tot kapitein-luitenant ter zee. Na in opdracht van de Nederlandse regering in Londen een cursus te'hebben gevolgd aan de School voor Officier van de Inlichtingendienst in New York werd hij commandant-navigator van een eskader van de Nederlandse Lucht macht. Met dit eskader stak hij nog tijdens de oorlog over naar Australië- Van hieruit nam hij met. de Engelse en Amerikaanse luchtmacht deel aan vele bombardementen. Nog voor de Japan se overgave kwam Leon Jungschlager bij de Ne derlandse Inlichtingendienst. Aan liet einde van de oorlog met .Japan was hij met de Engelse generaal Christeson in Batavia, nog voordat de Nederlandse troepen daar aankwamen. Toen ge neraal Spoor de Inlichtingendienst de NEFIS - verliet werd Jungschlager in zijn plaats tot hoofd benoemd. Na de overdracht van de soe vereiniteit aan Indonesië werd hij in Nederland gedemobiliseerd. Als burger keerde hij daarna naar Indonesië terug, waar hij werd opgenomen in de directiestaf van de KPM als chef van de Nautische Dienst. Lcon Jungschlager was offi cier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden; hij bezat voorts een Amerikaanse en een Engelse onderscheiding. ste dag van zijn aanhouding af ontkend zich aan strafbare handelingen te hebben schuldig gemaakt. Na het pleidooi, dat me vrouw Bouman op 8 maart in het proces hield, sprak hij zelf een pleitrede uit, waarin hij zeide: „Ik, Leon Nicolaas Hu- bert Jungschlager, vechtend voor mijn le ven en mijn vrijheid, verklaar, met God als getuige, onschuldig te zijn aan alle mij ten laste gelegde feiten". Leon N. H. Jungschlager werd op 30 ja nuari 1954 door de politie van Djakarta gearresteerd, nadat reeds eerder een aan tal Nederlanders waren gearresteerd. Na ruim een jaar in voorarrest te hebben doorgebracht, begon op 17 februari 1955 voor het landgerecht te Djakarta het pro ces tegen Jungschlager. Deze zaak, waar aan 64 zittingen zijn gewijd, stond onder leiding van rechter Maengkom. De verde diging werd aanvankelijk gevoerd door de Indonesische advocate mr. Nani Razak en mr. H. Bouman, die later beiden verklaar den, zozeer in de uitoefening van hun functie te worden belemmerd, dat zij de verdediging moesten neerleggen. De landrechter zette op 18 april 1955 de zaak voort buiten aanwezigheid van de verdedigers: de verdachte had uitstel ver zocht. Toen een leugencampagne tegen mr. Bouman begon, gaf de Nederlandse Hoge Commissaris tegenover de Indonesische minister' van Buitenlandse Zaken uiting aan zijn ernstige bezorgdheid over de gang van zaken bij het proces. Medegedeeld werd, dat de verregaande maatregelen te gen mr. Bouman de verdediging ernstig dreigden te belemmeren. Britse verdediger geweigerd Eind april 1955 polste de Nederlandse regering de Britse advocaat Derek Curtis- Bennett inzake het opnemen van de verde diging. Mevrouw Bouman 'deelde intussen de rechter mede, dat zij tot de komst van deze Britse advocaat de verdediging op zich zou nemen. Op 25 mei 1955 werd het verzoek tot toelating van Curtis-Bennett in Indonesië geweigerd. Mr. Bouman moest vluchten voor acties, die de Indonesische justitie op grond van valse getuigenissen tegen hem wilde on dernemen. Mr. Van Empel werd wel toe gelaten tot Indonesië, maar niet om actief de verdediging van Jungschlager op zich te nemen. Getuigen, uit Nederland overgekomen, legden verklaringen af, die door de officier van Justitie onjuist werden geacht want strijdig met die van de getuigen a charge. Op 23 februari eiste de officier de dood straf tegen Jungschlager. Onder andere Amerikaanse, Engelse, Duitse, Franse en Zweedse bladen namen heftig stelling tegen de wijze, waarop te Djakarta de normale rechtsgang geweld werd aangedaan. Me vrouw Bouman vroeg in een dramatisch pleidooi vrijspraak, waarna Jungschlager in een indrukwekkend betoog zich on schuldig verklaarde en Gods hulp voor zijn rechter afsmeekte. Gedurende de 64 zittingen zijn in totaal 78 getuigen gehoord, van wie 29 a charge, 38 a décharge en 11 deskundigen. Op 8 maart bepaalde de rechter de uitspraak op 27 april. Op 14 april werd de heer Jung schlager voor observatie in het ziekenhuis opgenomen wegens klachten over verhoog de bloeddruk. Juist vandaag heeft de verdedigster van Haagse demonstratie afgelast In verband met het overlijden van de heer Jungschlager wordt de aangekondigde betoging op 21 april 1956 te 15.30 uur in 's-Gravenhagc afgelast, aldus deelt het Na tionale Comité-Jungschlager mede. Het Na tionaal Contactcomité Jungschlager heeft een communiqué uitgegeven, waarin het het Nederlandse volk oproept de vlaggen halfstok te hangen als teken van rouw. de heer Jungschlager, mevrouw Bouman, een verklaring overgelegd aan rechter Maengkom van de Amerikaanse schout- bij-nacht W. R. Sheeley, waarin de ver klaringen van getuigen a charge in het proces, dat een vliegtuig van de Ameri kaanse ambassade in Djakarta zou zijn ge bruikt voor illegale „droppings" wordt verworpen. Vice-admiraal Sheeley is thans waarnemende rechter en auditeur-militair bij de Amerikaanse Marine. De verklaring, gedateerd Washington 11 april, bevat meer dan 100 fotocopieën van het logboek van het Amerikaanse marine-vliegtuig, dat tussen augustus 1951 en februari 1953 door de Amerikaanse ambassade is gebruikt. De hoofdgetuige in het proces, Manoch, had verklaard deel te hebben genomen aan iliegale „droppings" door dit vlieg tuig, dat volgens hem werd bestuurd door een zekere Kennedy. Manoch zei, dat het vliegtuig hoofdzakelijk 's nachts voor deze doeleinden was gebruikt. Het logboek toont aan, dat er nooit een piloot met de naam Kennedy, noch een passagier genaamd Manoch aan boord is geweest. Voorts toont het aan, dat in de betreffende periode slechts drie nacht vluchten zijn gemaakt: een van 25 minu ten in oktober 1951, een in de Philippijnen in januari 1953 en een voor een reis naar Surabaja in dezelfde maand. De verkla ring van Sheeley werd met een speciale koerier naar rechter Maengkom gezonden, die in Soekaboemi, 90, km ten zuiden van Djakarta, verblijft. Mevrouw Bouman ont ving inmiddels ook uit Nederland nieuwe bewijsstukken, dat Jungschlager in Neder land vertoefde in de periode, waarin hij volgens de getuigen a charge bij benden in West-Java was gezien. Een fotostudio in Maastricht heeft haar een orderboek ge zonden waaruit blijkt, dat de heer Jung schlager daar op 5 juli 1950 pasfoto's liet maken. Deelneming De Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer Freeman Matthews, heeft een telegram gezonden aan de zuster van de heer Jungschlager, mevrouw A. van Kan—Jungschlager, waarin hij mede na mens zijn regering en het Amerikaanse volk zijn deelneming betuigt met het over lijden van haar broer. Het telegram volg de op een brief, die de Amerikaanse am bassadeur gisteren aan mevrouw Van Kan- Jungschlager heeft gezonden in antwoord op een schrijven van haar aan mevrouw Eisenhower, waarin zij de aandacht van de echtgenote van de Amerikaanse president vroeg voor het proces. De Nederlandse regering is diep geschokt door het overlijdensbericht van de heer Jungschlager, dat onder zulke uiterst tragi sche omstandigheden plaatsvond. Zij heeft aan mevrouw Jungschlager haar deelne ming betuigt. Radio wijzigde programma De radionieuwsdienst van het ANP heeft vanochtend om kwart over tien in een extra uitzending over beide zenders mede deling gedaan van het overlijden van de heer Jungschlager, waarbij een overzicht werd gegeven van de levensloop van de overledene en zijn ervaringen in de laat ste jaren. De omroepverenigingen deden deze uitzending volgen door een minuut stilte en plechtige muziek. De AVRO brak haar uitzending „Arbeidsvitaminen" af. De NCRV kon haar uitzending „Te Deum Laudamus" voortzetten. Woensdagmiddag zijn Koningin Juliana en Prins Bernhard voor een verblijf van vijf dagen in Amsterdam gearriveerd. Men ziet hier het koninklijk Paar tijdens de inspectie van de erewacht der Studenten- ■•■op-hnnr:d -poor hel no'eis or> de Dam. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S De heer Jungschlager tijdens het tegen hem gevoerde proces in Djakarta. Prof. Hartman: Hoe groter onzin, hoe geleerder commentaren. (Van onze parlementaire redacteur) Met betrekking tot de strafzaak, die te gen Jungschlager gaande was kan worden opgemerkt, dat tengevolge van de dood, op grond van het ook thans in Indonesië geldende recht, aan de strafvervolging een eind is gekomen. Met andere woorden: de uitspraak in deze zaak valt niet meer te verwachten. Zo wil het nu eenmaal de van kracht zijnde bepaling op het gebied van Strafrecht en Strafvordering. ADVERTENTIE Reik 't comité de helpende hand En geef u op als collectant(e) Woensdag 25 april (Van onze correspondent in Londen Te oordelen uit de onmiskenbaar koele wijze, waarop de Britten premier Boel ganin en partijsecretaris Kroesjtsjev hebben ontvangen, mag worden aangenomen dat het bezoek van de Sovjet-leiders, ook wat het uiterlijke aangaat, een gans ander karakter zal dragen, dan dat van de uitbundige Malenkov. In Portsmouth toonde het samengestroomde publiek bij het aan de wal gaan van Boelganin en Kroesjtsjev weinig geestdrift. Niemand juichte. Er werd alleen hier en daar gezwaaid, toen de stoet van tien auto's naar het station vertrok. De Sovjet-leiders keken strak en groetten af en toe met een langzame handbeweging. Achterin de auto's, die op hen volgden, zaten dicht opeen gepakt leden van de Russische lijfwacht, grote zware mannen in lichte jassen en breed gerande hoeden. Ondanks alle veiligheidsmaatregelen ging er iets verkeerd-, een bloemenverkoper met een mand narcissen trok zich van dc strenge afzetting bij het station niets aan en liep langs de stoet auto's zonder ook maar een blik op de Sovjetleiders te werpen, die hem rakelings passeerden. De officiële begroeting na het verlaten van de Sovjet-kruiser duurde maar enkele minuten. Met een uit zeven Pullmanwagons bestaande speciale trein begaven de Sovjet leiders, vergezeld door de Britse onder minister van Buitenlandse Zaken, Lord Reading, de Britse ambassadeur in Mos kou, Sir William Hayter, de Russische onder-minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko en de Sovjet-ambassadeur in Londen, Malik, naar het Victoria-station in Londen. Ook hier zakelijke formaliteit. Geen vlaggen, geen volksliederen. Ten slotte is dit geen staatsbezoek. De trein stond nauwelijks stil, of Boel ganin stapte met uitgestrekte hand glim lachend op premier Eden af. Eden, die lange tijd had lopen ijsberen, leek nerveus en gespannen. Ook Boelganin en Kroesj tsjev konden moeilijk uit de plooi komen. Vooral Kroesjtsjev keek somber en voelde zich kennelijk onwennig bij de terughou dende Britten. De vriendelijke woorden, die wederzijds gesproken werden, ver mochten het ijs niet te breken. Het kan zijn dat de Sovjet-leiders be seften, dat de Britse regering hen heeft laten komen met het strikt zakelijke doel, te verlangen, dat zij nu eindelijk open kaart spelen. De Britten zijn niet in de stemming om zich op een dwaalspoor te laten brengen. Men herinnert zich maar al te goed Kroesjtsjev's felle tirades tegen Groot-Brittannië en het Westen tijdens zijn tocht door India, Birma en Afghanistan en ook nog verontrustende opmerkingen daar na. Nog dieper zijn de Britten gegriefd door de anti-Britse Sovjet-activiteit in het Midden-Oosten. Weinigen geloven, dat het de Russen" alleeen maar te doen zou zijn om door middel van wapenleveranties aan Egypte, en ander gestook diplomatiek een stem in het kapittel te krygen. Tegenover de verzoenende verklaring uit Moskou over het Midden-Oosten staat Londen vooralsnog terughoudend. Men herinnert zich ook menige euvel daad van het Sovjet-regime, waarbij zo wel Boelganin als Kroesjtsjev nauw be trokken zijn geweest, met. name de op hand in Warschau tegen de Duitsers tij- 'ens de bevrijding, die Boelganin bewust -.eeft laten mislukken. Boelganin en Kroesjtsjev zijn twee ge- ieel tegenovergestelde typen. Van de •lanke maarschalk met zijn aristocratisch /oorkomen en zijn beheerste houding draalt ongetwijfeld het meeste gezag af. Van de gedrongen boerse Kroesjtsjev met ujn nogal sluwe blik gaat iets onguurs uit, al stond hij er wat hulpeloos bij toen 3oelganin zijn rede met een duidelijke en velluidende stem voorlas. Toen de Sovjet-leiders het perron be raden klonk van verre gejuich van de nenigte, die op een afstand was gehouden. Dok hoorde men afkeurend, langgerekt Doe-geroep. Buiten het station juichten en •.waaiden Russische vrouwen en kinderen de Sovjet-leiders toe, die al eerder van de dames Gromiko en Malik bloemen hadden ontvangen. Twee meisjes wierpen bij het vertrek ruikers in de auto. Veiligheids maatregelen blijken maar betrekkelijk te zijn. Overal bij het station stonden mensen voor de ramen. Er waren enkele anti- i Sovjet demonstraties. Iemand torste een banier, waarop stond „Vrijheid voor de Oekraine", verderop werd geroepen „Weg met het communisme" en werd er ge zwaaid met exemplaren van een fascistisch orgaan. De stoet van zeventien auto's werd door een haag politiemotoren in snel tempo naar het Claridge's-hotel geloodst. Langs de weg stonden de toeschouwers hier en daar in dichte rijen, maar op sommige plekken stond helemaal geen publiek. Nieuwsgierig personeel van Claridge's hing uit de ramen. Van de gevel wapperde naast twee „Union Jacks" een smoezelige Sovjet- vlag. Boelganin en Kroesjtsjev werden snel naar binnen gewerkt, maar bij de in gang draaiden zij zich vlug nog even om en zwaaiden met hun hoeden naar de menigte. Boelganin en Kroesjtsjev hebben gister middag een aantal Londense bezienswaar digheden bezocht. Het verkeer werd tijdens het spitsuur stopgezet. De Londenaren keken in stilte toe. In de Westminster Abbey, waar de vesper werd gezongen, stonden Boelganin en Kroesjtsjev een ogen blik zwijgend bij het graf van de onbe kende soldaat. De directeur van de Royal Festival Hall vertelde hoe goed de akoestiek van de concertzaal wel is. Hij voegde er aan toe dat deze minder goed zou zijn als de zaal met drieduizend Russen in bontjassen en bontmutsen zou zijn ge vuld. Kroesjtsjev antwoordde dat er in Rus land tijdens concerten geen bontjassen werden gedragen. „U denkt waarschijnlijk dat wij allemaal beren zijn." Toen Kroesjtsjev zijn handtekening in het gas tenboek zou plaatsen werd hem een ball point-pen overhandigd, die niet werkte. „Wij maken ze beter," zei hij geamuseerd. Hii haalde zijn eigen pen te voorschijn en zei: „Ik schrijf met een Amerikaanse vul pen." Bij het verlaten van het gebouw wuifde en knipoogde hij tegen een groepje meisjes, die op het kantoor van het con certgebouw werken. Gisteravond bood de Britse minister van Fuitenlandse Zaken. Selwyn Lloyd, de Sovjetleiders in Claridge's een diner aan, waarbij ook Eden en enkele andere minis ters aanwezig waren. Aan de intieme maal tijd werd de vraag aan de orde gesteld wat er gedaan kan worden om de spanning tussen Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie te verminderen. Eden maakte duidelijk dat hij streeft naar oprecht begrip tussen beide landen als een eerste stap ter beëindiging van de koude oorlog. Eden's nieuwste troef kaart is het besluit van de Verenigde Staten om lid te worden van de economische af deling van het Bagdad-paet. Londen hoopt dat Washington zich spoedig geheel bij het pact zal aansluiten. Boelganin en Kroesjtsjev zullen vanmid dag en vanavond in Downing Street be sprekingen voeren, die morgen en tijdens het weekeinde op Chequers, het officiële landgoed van Eden, worden voortgezet. Gedurende de eerste dag van het bezoek zijn vier personen gearresteerd. Men zag bij het Claridge's hotel drie mannen door de politie wegleiden. Gewapende recher cheurs van Scotland Yard op de daken staan telefonisch met elkaar in verbinding. Boelganin en Kroesjtsjev zullen koningin Elizabeth twee Russische paarden aanbie den. De baby-beer „Nikki", die in de tuin van de Sovjet-ambassade vertoeft, is ken nelijk bestemd voor prins Charles en prin ses Anne, die in Windsor aanwezig zijn als Boelganin en Kroesjtsjev daar zondagmid dag de thee komen gebruiken. De „Pravda", het officiële dagblad der Sovjet-Russische communistische partij, meldt, dat de meeste Britten zich oprecht verheugen over het bezoek, waaraan het toevoegde: „er zijn echter andere krach ten, die geen belang hebben bij een wel slagen der besprekingen". Na gewag te hebben gemaakt van berichten van Lon dense correspondenten, volgens welke fascistisch gezinde elementen de kop heb ben opgestoken en zich op onbeheerste wijze hebben laten gelden"; vervolgt de Pravda: „Wij kunnen er niet over zwijgen dat de Britse pers de afgelopen week anti- Sovjet-Russische artikelen heeft gepubli ceerd, met het voor de hand liggende doel een sombere geest van zenuwachtige ge prikkeldheid in het land te doen ontstaan. ADVERTENTIE De Oudste (van hedenmorgen 7 uur) Weers M 5-S a 6B O rj 2 C toestand s 41 E V 01 zS Helsinki onbewolkt nnw -2 3 Stockholm onbewolkt windstil 0 0 Oslo onbewolkt zzo 1 0 Kopenhagen licht bew. nnw 2 0 Aberdeen zwaar bew. windstil -1 0 Dublin onbewolkt w 2 0 Londen onbewolkt windstil -1 0,1 Amsterdam licht bew. nnw 1 1 Brussel licht bew. nno 1 3 Parijs zwaar bew. nno 2 0,3 Bordeaux licht bew. no 3 0 Grenoble zwaar bew. windstil 2 0,5 Nice onbewolkt w 6 0 Berlijn sneeuw n 1 2 Frankfort regen nno 2 2 München zwaar bew. w -1 2 Zurich mist wzw 0 3 Genève nevel nno 2 0,5 Locarno onbewolkt o 4 7 Wenen zwaar bew. wnw 4 4 Innsbruck sneeuw windstil 1 8 Rome nevel zzo 11 0 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. mist half bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. Vlv. Z.-Limb. mist Neerslag laatste matige n zwakke n zw. nno zwak. no mat. nnw zwakke n mat. nnw 0 zwak. nw 0 24 uur. 0,1 1 0,1 0 0,1 0,1 4 1 onnnrmmr »-* ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM IEL 13439 FERD* B01STR. 48 A DAM TEL 717162 STURKA SPORTKLEDING VERANDERLIJKE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van don derdagavond tot vrijdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en overwe gend droog. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst, morgenmiddag ongeveer dezelfde temperaturen als vanmiddag. Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen. 20 april Zon op 5.35 uur, onder 19.48 uur. Maan op 14.40 uur, onder 3.20 uur. Maanstanden !5 april 2.40 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 19 april loog water: 10.26 en 23.18 uur. Laag water: 5.26 en 18.28 uur. Vrüdag 20 april Hoog water: 11.59 en uur. Laag water: 7.01 en 20.05 uur. HAAA tnmmiin A* i

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1