Limburgse dag op Keukenhof Grote problemen door uitreiking diepzuigvergunning in bollenstreek Kort en bondig Amsterdamse Beurs Kalkzandsteenfabriek of kwekers zullen moeten wijken Bergenaar zou geld voor Sinterklaasfeest in Haarlem verduisterd hebben Haarlemse bloemenmeisjes in actie Bezoek aan Rotterdam en recepties Eremedaille in zilver voor me j. Blankwater Twee jubilea bij firma Van den Broek Jeugdige uitbreker stond opnieuw terecht Oorlog en bewapening Openbaar gesprek Van Niftrik-Buskes Bijna twee mille voor „Humanitas" Collecte voor revalidatie- fonds bracht bijna zes mille op ,,Whitsum" van de ketting Aantal kweekschoolleer lingen neemt toe Svmfonie-orkest van Amerikaans leger naar Hillegom Scheepvaart RUPMA*55.^:" HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Limburgse dag op de Keukenhof is vanmorgen onder een wat aarzelende april zon begonnen .met een défilé van de 600 jaar oude Koninklijke Schutterijvereniging uit Oirsbeek voor het stadhuis van Lisse, op het bordes waarvan de gasten van het gemeentebestuur, dé commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben, de burgemeesters van Maastricht en Roermond, Amstenrade en Oirsbeek, leden van Gedeputeerde Staten en vele andere autoriteiten, het voorbij trekken van de kranige schutterij gade sloegen. Voorafgegaan door het harmonie korps van Lisse, Canita Tuba, en het eigen muziekkorps, marcheerden eerst de tien officieren in hun kleurrijke uniformen, be kroond m.et de sjako met witte haneveren, in stramme pas la.ngs. De lange sabels ge strekt in een martiale groet aan de autori teiten. De stokoude generaal K. Beugels, die al meer dan vijftig jaar „schuttert", opende de stoet, waarin ook de schutters- koning, behangen met een last van zilve ren ereplaten, en de schutterskoningin meeliepen. De optocht werd gesloten door een twintigtal onderofficieren en man schappen, eveneens in het onberispelijke rode en blauioe paradetenue, waaraan al leen de hanenpluim ontbrak. Later werd voor (het raadhuis halt en front gemaakt, waarop de Commissaris der Koningin en burgemeester Th. M. J. de Graaf van Lisse samen de erewacht in specteerden, die vol waardigheid de gewe ren presenteerde. Canita Tuba antwoordde met twee coupletten van het Limburgse volkslied, „Waar in 't bronsgroen eiken hout", dat stram in de houding door de aanwezigen werd aangehoord. Daarna wer den in de raadzaal verversingen aangebo den en kregen de notabelen van Lisse de gelegenheid de schutterskoning en zijn mannen eens van nabij te bewonderen, waarbij al gauw de Limburgse leut in volle omvang loskwam. Voor het défilé der schutterij had bur gemeester De Graaf de Limburgse gasten Een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar en een voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van een drie jaar heeft de officier van Justitie bij de Alkmaarse ar rondissementsrechtbank, mr. A. Reigers man, geëist tegen een inwoner van Ber gen, die reeds zesmaal een veroordeling wegens verduistering op zijn strafblad had staan. De verdachte had zich in het laatste kwartaal van het vorig jaar schuldig ge maakt aan verduistering van gelden, be stemd voor de VARA-speelgoedactie en hij had zich als organisator van een St. Kicolaasfeest voor kinderen uit een tehuis in Haarlem opgeworpen. Als produktie- eontroleur werkzaam bij een firma in Krommenie, had hij zich belast met de in zameling van gelden voor dit feest onder oe arbeiders waarbij een bedrag van bijna f 400 werd bijeengebracht. In Haarlem kregen de kinderen inderdaad een leuke middag aangeboden maar toen de reke ningen kwamen was het geld grotendeels in de (dure) huishouding van de verdach te opgegaan. Hij had nog getracht het gat. te dichten door een fiets, in'huurkoop ver kregen, voor f 100 te verkopen. De eis van de officier was mede gebaseerd op het laatste feit. De rechtbank zal over veer tien dagen uitspraak doen. 3-3Nederl.'47 3% Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Nieuwe Philips pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv Unie Phs. van Ommeren H V A Verg Deli Mijen Amsterd Bank Ned. Handel Mij Rntterd. Bank Tvventsche Bank Anaconda Copper Rethlehem Steel U S Steel deneral Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 98''/m 98«/i« 98R/i« 98 s/jo 321 323 314 315 248 ex-d. 250 328 320 ex-d. 465 465 329 329 325 325)4 320% 32014 208 208J4 362% 369 760 775 742 <4 755% 116V» 117 203 203 2C2 203 305 305 134^ 134 y, 147% 15014 247 247 223 223 219 219 235 235 781 /i« 77% 162 162 61 60% 4 413 1 a 44% 78 77 42'% 43% in de raadzaal verwelkomd, waarbij hij de hoop uitsprak dat dit nieuwe culturele contact tussen noord en zuid veel vruchten zou mogen dragen. Commissaris Houben antwoordde met een geestig speechje, dat ook hij verheugd was over het heraankno- pen van de banden met het westen des lands („waarvan zo véle bittere directieven komen, al kunnen wij het daarmee in Lim burg niet altijd eens zijn"). Hij twijfelde er overigens niet aan dat Limburg, Lisse en de Keukenhof het na deze dag best met elkaar zuilen kunnen vinden. Na de officiële receptie en het schutters- De Limburgse schutters trekken langs het raadhuis van Lisse défilé deed burgemeester De Graaf in de raadzaal mededeling van het overlijden van de heer Jungschlager in Indonesië, een droeve tijding, die vooral de Limburgse gasten als stad- en provinciegenoten van de overledene, wel bijzonder zwaar tref fen moest. Ter nagedachtenis van Jung schlager nam men enkele ogenblikken stil te in acht. Vanmiddag begint het folkloristische feest op de Keukenhof met het optreden van de Koninklijke Harmonie uit Maas tricht, de Koninklijke Mannenzangvereni- ging uit Roermond en als hoogtepunt de schutterswedstrijd van de schutterij uit Oirsbeek. „Als wij geen diepzuigvergunning krij gen in de oosterduinen te Noordwijkerhout dan zal de steenfabriek te Hillegom bin nen afzienbare tijd de poorten moeten slui ten wegens gebrek aan grondstoffen. Dit zal dan betekenen, dat er voor 24.000 hui zen per jaar geen kalkzandsteen zal zijn, want die hoeveelheid leveren wij jaarlijks af. Tevens zouden 500 gezinnen word m» gedupeerdL-Aldus s.PJ.3.k de heer Van. Her,makkei ijk-en- dus goedkoop kan plaats waarden sr., directeur van de kalkzand steenfabriek te Hillegom op eén persconfe rentie. De kalkzandsteenfabriek te Hillegom is nu al 52 jaar bezig de duinen af te graven tot op een hoogte van N.A.P. De bollenvel den van nu waren eens duinen.. Baron Van Hardenbroek, de stichter van deze fabriek, zandde de duinen af en verkocht de grond aan de grote bollenkwekers. De tegen woordige directeur, de heer Van Herwaar den, volgt een andere taktiek. Hij verhuurt aan kleine kwekers en dit is ook in Noord wijkerhout zo gedaan. Een afgezand terrein werd verhuurd aan de gemeente, die het weer onderverhuurde. De steenfabriek maakte echter de voorwaarde dat er steeds voor vier jaar zou worden verhuurd, opdat men de grond op een bepaald tijdstip ter beschikking zou hebben als leverancier van de grondstof voor de kalkzandstenen, het zand. In dit geval bleek deze taktiek funest te zijn, want toen men een gedeelte van 30 ha. in de Oosterduinen te Noordwijkerhout wilde gaan „diepzuigen" dit is het zand tot op een twintig tot dertig meter wegzui gen, waarbij een meer ontstaat en men dus de pacht niet wiide verlengen, kwamen de pachtende bollenkwekers in het geweer. De gedupeerden spraken over het vernieti gen van goede bollengrond en de kwekers in de buurt waren bang, dat de grond zou verzilten. In feite is de steenfabriek dus de dupe geworden van haar eigen taktiek. Een ver zoek van de fabriek om een zgn. diepzuig vergunning aan Gedeputeerde Staten werd op grond van de nieuwe ontginningswet af gewezen. Volgens de directeur zonder argu mentatie. Wel heeft er een plan bestaan, enkele jaren daarvoor, om een meer voor recreatie te laten zuigen. Dit is gestrand op onwil van de steenfabriek om de grond te gen een bepaalde (lage)prijs aan de pro vincie te verkopen. Dit „merenplan" van de provincie wordt nu door de fabriek als argument gebruikt om de diepzuigvergun ning te krijgen. De bedrijfsdeskundige heeft bovendien beredeneerd, dat er van verzilting geen sprake zal zijn. Na lang aandringen deelde de heer Herwaarden echter mede, dat de afwijzing van G. S. niet op het verziltings- gevaar berustte. De directie van de kalkzandsteenfabriek wil met het oog op het werk nu wel weten, wat zij zal mogen doen. Het voortbestaan van de fabriek hangt van de vergunning af. Was men onmiddellijk gaan diepzuigen, voordat de ontginningswet werd aangeno men en had men niet eerst op N.A.P. afge graven, dan zou er nu al een gedeelte zijn verwerkt. Bovendien meent men, dat een fabriek de grondstoffen, die ze al vele ja ren geleden gekocht heeft, niet mag wor den onthouden. Deze mening wordt ge deeld door de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Leiden, de heer T. M. H. van Waveren. In een boekje, waarin dit probleem wordt behandeld, stelt de directie, dat „geen ver standig mens van de kalkzandsteen- industrie zal mogen verwachten, dat zij zelfmoord pleegt ten behoeve van de pach ters, die zij zelf eerst aan een bestaan heeft geholpen". Als uitwijkmogelijkheid voor de kwekers noemt de directie de 160 ha. bloembollengrond, die straks in het Lange- veld bij Noordwijkerhout ter beschikking komen en de geestgronden in Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden, die door het Deltaplan gemakkelijker bereikbaar wor den. Daarbij komt nog, dal men jaarlijks één a twee hectaren, genoeg voor een jaarpro ductie van 250 miljoen stenen zal afzan- den. Het gehele project heeft dus een zeer lange looptijd. Volgens de directie zijn er geen economisch verantwoorde uitwijkmo gelijkheden voor de fabriek. Zou men het zand verder weghalen dan zouden de trans portkosten te hoog komen te liggen. De fa briek ligt bijzonder gunstig in de Randstad Holland, waardoor het vervoer van de fa briek naar de omliggende grote steden ge- hebben Beroep De directie heeft alle hoop, dat haar be roep op de Kroon, na de afwijzende be schikking door Gedeputeerde Staten, met succes zal worden bekroond. Mocht men de vergunning krijgen dan zal toch nog naar een oplossing worden gezocht, waarbij niemands belangen worden geschaad. Er is wel een mogelijkheid, maar deze kan alleen worden verwezenlijkt door de overheid Welke deze mogelijkheid was. kon of wilde de heer Van Herwaarden niet zeggen. Wel. dat dit op nationaal niveau ligt, want de zandvoorziening schijnt grondig onder de leep genomen te moeten worden. De planning van. het bedrijf plus het „landelijke" plan is door de directie aan gegrepen om een boekje „Kalkzandsteen en Bloembollen" samen te stellen, dat naar alle leden van de Staten Generaal, de Pro vinciale Staten en deskundigen gezonden is. Het probleem draait dus om grondstof fen voor de huizenbouw en cultuurgrond voor bloembollen, die een gevolg is van de zandwinning. Beide zijn schaars, maar ..Wat het zwaarst is, zal men echter ook het zwaarst moeten laten wegen", aldus de di rectie van de kalkzandsteenfabriek, daarbij de weegschaal kennelijk naar haar zijde doen overslaand. De bloembollenkwekers spreken precies zo. De gemeente Noord wijkerhout maakt het geheel nog een tikje gecompliceerder door in haar uitbreidings plan sportvelden op te nemen, die op goede bloembollengrond zijn geprojecteerd en waar niet zal worden diepgezogen. De Haarlemse bloemenmeisjes brengen sedert maandag bezoekers aan restaurants te Haarlem een groet door het aanbieden van een narcis. Ook bezoeken zij recepties. Woensdagmiddag waren zij bij de afdeling Haarlem van de r.-k. politiebond „Sint Michaël", die in de Kroonzaal van Brink- ma nn recipiëerde ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. Vanmorgen zullen de m*f jes een bezoek brengen aan het con gres van de bond in het Concertgebouw. Zaterdag zullen de meisjes in het cen trum van Haarlem bloemen uitreiken. Drie Haarlemse bloemenmeisjes brachten woensdag een bloemengroet uit haar stad ln de veertig Amerikaanse super-trailers die bij het Vroesenpark te Rotterdam staan. Onder leiding van de trailer-expert Wally Byam zullen de 120 bewoners dezer trai lers, die van 8 tot 85 jaar oud zijn. met hun wagens een tocht van zes maanden door Europa maken. Rotterdam is beginpunt en eindpunt van deze reis. Vrijdag begint de grote reis door Europa. Met een escorte van Wegenwacht en rijks politie trekt de stoet eerst naar Breda, waar het gemeentebestuur voor een offi ciële ontvangst zal zorgdragen: daarna gaan de wagens naar België. Aan de grens zullen de Amerikanen door de Belgische Camping Club ontvangen worden. Op het program ma der Amerikanen staan onder andere Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Duitsland en de Scandinavische landen. In september zijn ze weer in ons land. OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte, welke woensdag te Bennebroek gehouden werd. heeft >'n totaal 280,opgebracht, ongeveer 20 minder dan verleden jaar. Het is vandaag een belangrijke dag voor de firma C. J. van den Broek aan de Oude Groenmarkt in Haarlem. Deze firma viert heden namelijk het feit, dat een zeer ge waardeerd personeelslid, mejuffrouw E. H. J. Blankwater, cheffin van de administra tie van dit Haarlemse bedrijf van de bijna 300-jarige firma, veertig jaar geleden de toen nog dunne gelederen van de Haar lemse zaak kwam versterken. Bovendien viert vandaag de heer J. Smitz zijn jubi leum; deze is namelijk twaalf en een half jaar in dienst van het Haarlemse bedrijf. Tijdens de plechtigheid, die hedenmor gen in de kamer van de directie plaats had, voerde allereerst de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, het woord. Deze gaf te kennen, dat het voor een burgemeester geen gewoonte is, alle jubilarissen in zijn stad te bezoeken, „maar wanneer de jubilaris iemand is, die kan bogen op zo'n langdurige, uitstekende staat van dienst en er bovendien een dubbel jubileum te vieren valt, ja dan wordt het toch wel tijd, dat de burgemeester zijn blauwe pak aantrekt". Mr. Cremers wenste beide jubilarissen van harte geluk met deze dag en zei, zich verder speciaal richtend tot mejuffrouw Blankwater, dat zij geleidelijk aan was opgeklommen tot zij dé onmisbare factor in „dit mooie, typisch oud-Haarlemse be drijf" was geworden. De burgemeester speldde haar vervolgens de eremedaille in zilver, behorende bij de orde van Oranje Nassau, op. Mejuffrouw Blankwater toonde zich bij zonder dankbaar voor deze onderschei ding. In haar dankwoord roemde zij de prettige samenwerking met haar directie en zij sprak de hoop uit, dat zij de zaak nog een aantal jaren zal mogen dienen. Vervolgens werden de jubilarissen toe gesproken door de oud-directeur van de zaak, de heer C. J. van den Broek sr., die de grote mate van eerlijkheid en plichts betrachting van mejuffrouw Blankwater roemde, alsmede het grote enthousiasme, waarmee steeds de heer Smitz zijn taak verricht. De directeur van het bedrijf in Haar lem, de heer C. J. van den Broek jr., schet ste in het kort de opkomst van de zaak en sprak er zijn waardering over uit, dat de zestigjarige jubilaresse steeds met het 'niveau van het bedrijf is meegegroeid. Hij overhandigde een „pop met inhoud"; deze pop moest weergeven de hartewens van mejuffrouw Blankwater, een man te zijn, die zich immers meer met de commerciële kant van de zaak kan bezighouden. Na mens het bestuur van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel ontving zij voorts een eervol getuigschrift met bijbe horende draagmedaille. De heer Smitz, „accuraat werker en vriend van ons allen", ontving eenge schenk in couvert, zijn vrouw een fraaie ruiker. Bovendien werd hem de „orde van de Spijkermand" verleend, een onderschei ding'uit het bedrijf zelf. die hem traditie getrouw door de oud-directeur van de zaak werd opgespeld. De directeur van het bedrijf in Amster dam. de heer L. van den Broek, bezag het jubileum uit een andere hoek: hij schet ste de verdiensten en loopbaan van de jubilaresse met behulp van een met bloem stukken versierde reuze-B van Blankwa ter. die vervolgens werd gedemonteerd tot onder meer de T van trouw aan het be drijf, de P van plichtsbetrachting en de I van inzicht in de werkzaamheden. Nadien traden enkele „figuren uit de zeventiende eeuw" naar voren, die voor stelden enige vroegere eigenaars van de van 1660 daterende zaak. Ook een depu tatie van het kantoor in Amstrrdam kwam aan het woord, waarna gezamenlijk aan mejuffrouw Blankwater een schilderijtje en een spiegel en aan de heer Smitz een reproduktie en een boek werden aangebo den. Nadat ook de heer Wim Paauw. die enige tijd bij de firma werkzaam is ge weest. had gesDrnken. volgde een dank woord van mejuffrouw Blankwater. Opnieuw werd hedenmorgen de zaak be handeld van de 26-jarige schilder W. R. uit Zaandam, tegen wie reeds eerder door de officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, anderhalf jaar jeugdgevangenis was ge- eist, maar die twee dagen vóór de uit spraak uit het Huis van Bewaring ont snapte en anderhalve dag later weer werd gegrepen. In de uitspraak, welke op 5 april geschiedde werd hervatting van het onder zoek gelast. „Waarom ben je weggelopen?" vroeg de president, mr. E. J. W. Top de verdachte. „Je had nog zó gezegd dat je je leven anders zou gaan inrichten en dat je schoon schip wilde maken, enzovoort. Van dat voornemen ben je dus wel weer gauw af gestapt." „Ik wilde mij niet aan mijn straf ont trekken", zei de verdachte, „ik wou er al leen maar eens even uit". „Ja, daar meende je zelfs recht op te hebben", zei de president, „en je hebt ook nog een lange brief aan de rechtbank ge schreven over je recht op vrijheid. Maai de staat denkt daar anders over". „Hij wilde zijn leven veranderen", zei de officier van justitie in zijn requisitoir, „want hij liad ergens tedere banden aan geknoopt, die hem er toe noopten een streep onder dit verleden te zetten. Ik vond hem de kwaadste niet, en heb geprobeerd hem te helpen. Zo kon ik voor hem bereiken dat hij zijn gevangenisstraf zou kunnen doorbrengen in de jeugdgevangenis te Zutphen. Dat heeft me genoeg moeite ge kost. Maar twee dagen voor de uitspraak bewees hij dat het hem geen ernst was met al die voornemens en hij ging er van door. En na zijn aanhouding is hij bij het verhoor gaan draaien, kortom: alle moeite die ik voor deze verdachte gedaan heb is vergeefs geweest". Na deze feiten kan er van jeugdgevangenisstraf niets meer ko men, zo meende de officier en hij eiste een gevangenisstraf van een jaar en zes maan den. In tegenstelling met de officier van ju stitie meende de raadsman van de ver dachte, dat: deze niet volgens een tevoren beraamd plan was tewerk gegaan maar volkomen impulsief, toen zich een gelegen heid voordeed. Hij vroeg zich af waarom het oordeel van de officier van justitie over de verdachte zo veranderd kon zijn, dat hij een gewone gevangenisstraf eiste. Zijn beweegreden was namelijk destijds geweest, dat deze verdachte beter niet in aanraking kon komen met mensen in een gevangenis. Hij drong toch aan op plaat sing in een jeugdgevangenis, en de ver dachte zelf sprak ook deze wens uit. „Het gaat er helemaal niet om je zwaar der te straffen omdat je uitgebroken bent zo zei de president, „maar de kwestie is of de jeugdgevangenis wel iemand zal accep teren, die je helemaal niet vertrouwen kunt". De rechtbank deed hedenmorgen om streeks twaalf uur uitspraak: een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Oecumenische Raad van Kerken van Haarlem en Omgeving organiseert een openbaar gesprek tussen prof. G. C. van Niftrik en ds. J. J. Buskes over het vraag stuk van oorlog en bewapening. Dit zal wor den gehouden op donderdagavond 26 april om acht uur in de Doopsgezinde Kerk. De van 3 tot en met 7 april in Haarlem gehouden inzameling ten hate van „Huma nitas" heeft 1914.40 opgebracht, ongeveer achthonderd gulden minder dan verleden jaar, als gevolg van het tekort aan collec tanten. HAARLEM EN OMGEVING Onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer P. C. T. A. Boekhoud te Haar lem, afdelingschef bij Van Gelder N.V. Koninklijke Papierfabrieken te Amsterdam, de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend. Zegelkunde. De heer D. Rühl uit Heemstede, docent in de hergldiek aan de Academie voor beeldende kunsten in Am sterdam zal op woensdag 25 april in Brink- mann te Haarlem voor de Nederlandse ge nealogische vereniging een lezing houden over het onderwerp: „Ontstaan en ontwikke ling van de Zegelkunde". ADVERTENTIE De onlangs in Haarlem, Heemstede en Bloemendaal gehouden collecte ten bate van het revalidatiefonds van de algemene Nederlandse invalidenbond heeft in totaal f 5988,06 opgebracht. In Haarlem werd 3900,94 opgehaald, in Heemstede 541.82 en in Bloemendaal 985,30. Bovendien werd aan giften nog een bedrag van 560 ontvangen. Het Nederlandse motorschip „Whitsum" is. nadat de partijen het eens zijn geworden over de bergingsvordering. waarvoor het schip aan de ketting gelegd was, weer vrij gegeven. (U.P.) Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers is het aantal leerlingen bij de normale kweekschoolop leiding gestegen van 12.774 in 1954 tot 13.478 in 1955. Bovendien telde de in april 19o5 ingestelde spoedopleiding 1 896 leerlingen Er werden, de spoedopleiding buiten be schouwing gelaten, in 1955 ongeveer even veel leerlingen tot de kweekscholen toege laten als in 1954 4.309 en 4.338). Het aantal uitgereikte onderwijzersakten aan de kweekscholen bedroeg 3.020. Voor het staatsexamen slaagden 448 personen. Naar aanleiding van een bloembollenten toonstelling. welke onder auspiciën van de „Keukenhof" verleden jaar in Stuttgart is gehouden, speciaal voor de Amerikaanse be. zettingstroepen, komt het Symfonie-orkest van het zevende Amerikaanse leger een be zoek brengen aan de bloembollenstreek. Uit erkentelijkheid wil het symfonie-orkest enkele concerten geven in Nederland. De be doeling was een concert te geven op de „Keu kenhof", maar dit. is niet uitvoerbaar, want men heeft daar geen plaats voor het plus minus tachtig man tellende orkest. De Stichting VVV Hillegom heeft nu de organisatie van dit concert op zich genomen, dat zal plaats hebben op 23 april a.s. in de grote zaal van „Treslong" te Hillegom. Het tweede concert zal gehouden worden in Alk maar. Dit orkest heeft in het buitenland een grote vermaardheid verkregen en kan worden ge lijkgesteld met de grote orkesten in Neder, land. Het programma voor maandag a.s. ziet er als volgt uit: Variations on a theme of Hav- den (Brahms), Symphony no 2 (Sibelius). Symphony no 4 in D Minor (Schuman). Almkerk, 18 v. Schiedam te Rotterdam. Aalsum, 18 v. Karachi n. Bombay. Adonis. 18 te Curagao. Akkrumdijk, 18 te New Orleans. Ahoth, pass. 17 Kp. Finisterre n. Rio de Janeiro Alphacca, 18 te Philadelphia. Appingedijk, 18 te Montevideo. Algenib. 19 te Antwerpen verw. Alkaid. pass. 18 Madeira n. Antwerpen. Amerskerk, 18 v. Hongkong n. Manilla. Amsteldiep, 18 v. Hamburg n. Hampton Roads Antonia, 19 te Tjilatjap. Atje Ray S, pass. 18 Scillys n. Hampton Roads Arendsdijk, 20 te Los Angeles verw. Arendskerk. 19 te Brisbane. Arkeldijk, 18 v. Antwerpen n. New Orleans. Alwaki, 19 v. Aden n. Karachi. Amstelveen. 19 v. Bandarshapur n. Abadan. Andijk, 19 te Antwerpen. Boissevain. 17 v. Durban n. Mauritius. Banka, pass. 18 Malta n. Port Said. Bantam, 20 te Tegal verw. Beninkust. 19 te Takoradi. Barito, pass. 18 Str. Karimata n. Timordilly. Bintang, 19 te Kidjang. Britsum, 17 170 m. v. Miami n. Hamburg. Breda, 18 te Amsterdam n. Curagao. Baarn, 18 v. Amsterdam n. Bremen. Bussum, 19 te Fawley. Clavella, 17 v. Curagao n. Trinidad. Congokust, 17 te Rotterdam. Caltex The Hugue. pass. 18 Kreta v. Rotterdam Caltex Delft, pass. 17 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 19 Bizerta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 19 v. Curagao n. Vlissingen. Camitia, 18 v. Curacao n. Durban. Cradle of Liberty, 18 v. Pt. Said n. Philadelphia Crania, 18 v. Port Said n. Curagao. Delfshaven, pass. 18 Kp. St. Vincent n. Melilla Delft. 18 te Amsterdam. Diemerdijk, 18 v. Cristobal n. Southampton. Dougedijk, 18 v. Londen n. Bremen. Elizabeth B. 19 te Oran. Enggano, 17 v. Hamburg n. Port Said. Erinna. 19 te Hongkong. Eemdiik, 18 te Vera Cruz. Eemland. 18 te Porto Alegre. Esso Amsterd., pass. 17 Cherbourg n. Rastanura Felipes, 18 te Pulubukom. Friesland SSM, 17 v. Kopenhagen n. Gdynia. Friesland KRL, 18 v. Hamburg n. New Orleans Gadila, 19 te Singapore verw. Gordias, pass. 17 Kp. Finisterre n. Algiers. Gabonkust, 17 v. Freetown n. Amsterdam. Gooiland, 18 v. Bahia n. Recife. Guineekust, 18 v. Dakar n. Le Havre. Gaasterkerk, 19 te Rotterdam. Heelsum, pass. 17 Bahamas n. Houston. Hecuba. 18 te Amsterdam. Houtman, 18 te Beira. Heemskerk, 18 v. Port Said n. Port Sudan. Hermes, 18 te La Union. Hydra. 17 400 m. n. Haiti n. Morrisville. Hebuca, 18 te Amsterdam n. La Guaira. Hector, 18 te Izmir. Hathor, 18 te Piraeus. Haulerwijk, pass. 17 Plymouth n. H. Roads. Hilversum, 17 390 m. vv. Bombay n. Melbourne. Haarlem, 20 te San Juan Porto Rico verw. Isis, 19 v. Amsterdam n. Curagao. .Tapara, 18 v. Bilbao n. Rotterdam. Java. 18 v. Belawan n. Singapore. Kalinga, pass. 17 Aden n. Abadan. Keizerswaard, pass. 17 Kp. Bon n. Mena A1 Ahmadi. Kermia, 17 v. Pta.' Cardon n. Buenos Aires. Korovina, 17 te Curagao. Karimata, 19 te Singapore. Kertosono, 18 v. New York n. Newportnews. Kryptos, 19 te Suez. Katelysia, 17 100 m. n.n.w. Muscat n. Gibraltar. Koratia, 17 100 m. z.o. Ras Al Hadd n. Balik papan. Kopionella, 18 v. Texascity n. Curagao. Kota Agoeng, 19 te Boston Mass. Leopoldskerk, 17 120 m. o. Kreta n. Nederland. Leto. 17 150 m. z.o. Guardafui n. Aden. Lemsterkerk. 18 rede Ummsaid. Lutterkerk, 18 te Antwerpen. Laetes, 19 te Djibouti. Rio Grandelaan 53, Overveen, Tel. 24588 Wettelijke aansprakelijkheid Lekkerkerk, pass. 19 eil. Masira n. Suez. Loosdrecht, 19 te Hamburg. Macona, 18 v. Algiers n. Marseille. Mariekerk. 18 te Genua. Mauree, 17 v. New York n. Rotterdam. Muiderkerk, 18 te Genua. Malvina, 17 100 b. z.o. Formosa n. Miri. Metula. 17 415 in. z.w, Yokohama n. Yokohama. Maas, 18 te Iissabon verw. Mentor, 17 v. Demarara n, Nickerie. Maasdam, 18 v. Rotterdam n. New York. Meerkerk. 19 v. Djibouti n. Port Said. Notos, pass. 17 Malta n. Beyrouth. Nanusa. 19 te Kuweit. Nestor. 18 v. Guanta n. Demarara. Orestes. 17 v. Madeira n. Trinidad. Ovula. 17 v. Pladju n. Surabaja. Omala, 17 95 m. z.o. Str. Messina n. Beyrouth. Ondina. 18 v. Port Said n. Curacao. Oranjefontein. 18 v. Pt, Elizabeth n. Kaapstad. Oldekerk, pass. 19 Kp. Leeuwin n. Aden. Poelau Laut, pass. 17 Gibraltar n. Amsterdam. Parkhaven, 17 te Rotterdam. Polydorus, 18 te Houston. Prins Willem 3, 17 te Rotterdam. Purfina Nederland, 17 v. Porti. n. Las Piedras. P. G. Thulin, 18 te Philadelph. v. tSeven Islands. Polyphemus, 18 v. Port Said n. Halifax. Prins Willem George Frederik. 19 te Pt. Alfred. Peperkust, pass. 19 Kp. Finisterre n. Dakar. Prins Johan Willem Friso, 18 v. Rotterdam, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Ruys, 17 v. Okinawa n. Hongkong. Raki, 18 v. Suez n. Djeddah. Roepat, 17 200 m. o. Gibraltar n. Alexandria Rijnland, 18 540 m. n. Azoren n. Philadelphia, Rijnkerk. pass. 18 Gibraltar n. Genua. Sloterdijk. 18 te Baltimore. Sommelsdijk, 18 te New York. Saroena, 19 te Pladju. Sheratan, 18 v. Mena A1 Ahmadi n. Santos. Stad Vlaardingen, 18 v. Newportnews n. Nederl. Silindoeng, 18 te Zanzibar. Soestdijk, 17 te Mobile. Sarangan. 17 110 m. z. Kreta n. Gibraltar. Schelpwijk, 670 m. z.o. Fao n. Balikpapan. Straat Banka, pass. 17 Sabang n. Bombay. Stentor, 18 et Amsterdam n. Barbados. Stanvac Talang Akar, 18 te Surabaja. Sirrah. 19 v. Rastanura n. Melbourne. Sliedrecht. pass. 19 Gibraltar n. Philadelphia. Sumatra. 18 te Basrah. Saidja. 19 te Bangkok. Sibajak. 19 v. Sydney n. Surabaja. Statue of Liberty, pass. 19 Aden n. Suez. Talisse, pass. 17 Gibraltar n. Halifax. Tero, 18 te Rotterdam. Taria, pass. 18 Aden n. Rotterdam. Trompenberg, 18 v. Houston n. Brownsville. Tiberius, 17 v. Grenada n. S. Lucia. T.iitialengka, 18 te Yokohama. T.iiwangi. 18 te Surabaja. Tra.ianus, 17 180 m. n. Sombrero eil. n. P. Limon. Triton. 18 v. Georgetown te Trinidad. Tamo, verm. 19 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tiba. pass. 18 Holtenau n. Wismar. Tiibadak. 18 v. Melbourne n. Adelaide. Tjipondok, 18 te Moji, - Tara. pass. 19 Kp. Finisterre ri. Antwerpen. Tiisadane. 19 te Buenos Aires. Van Cloon. 18 100 m. o.z.o. Albany n. Adelaide. Van Neck, 17 v. Shanghai, 18 te Esingtao. Vasum, 17 150 m. n.o. Aden n. Gibraltar Van Riemsd k, 18 te Singapore. W Alton Jones, 18 v. Mena A1 Ahmadi n. Sue?. Willem Barendsz. 18 v. Vlaardingen te R'dam. Wonogiri, 19 te Penang. Wonosobo, 18 te Beyrouth. Weltevreden. 18 te Antwerpen. Westertoren. 18 v. Suez n. Perzische Golf. Willemstad, 18 v. Barbados n. Plymouth. Witmarsum, 19 v. Jacksonville n. Le Havre. Wonosari. 18 v. Singapore n. Madras. I.Tssel. 18 v. Ceuta n. Rotterdam. Zuiderzee. 17 370 m. o.n.o. Key West n. New Orleans. Zuiderkruis, 18 Las Palmas n. Walvisbaai. KLEINE VAART Adara. pass. 18 Vlissingen n. Plymouth. Ambiorix. verm. 19 v. Amsterdam n. R'dam. Amigo, pass. 18 Vlissingen n. Hansweert. Astra, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Adine, 19 v. Lissabon te Antwerpen verw. Amigo, 18 v. Londen te Hansweert verw. Arcturus, pass. 18 Vlissingen v. Gent n. zee. Anna B. 18 v. Rotterdam n. Immingham. Algarve, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Badzo. 18 v. Londen n. Rotterdam. Barendsz, pass. 18 Vlissingen n. Basse Indre. Barrcuda, 18 v. Middelharnis te Londen verw. Bestevaer. 18 v. Teignmouth te Terneuzen. Borelly, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T. 16 v. Nantes n. Requejada. Castor, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen, neuzen. Daniel, 18 te Vestervik v. Stockholm. Duurt, 18 v. Emden n. Le Boucau. Da Capo, 18 v. Guersney te Antwerpen. Diet, 18 v. Newcastle te Vlissingen. Deni, 18 v. Rotterdam n. Londen. Driebergen, 18 v. W.-Hartlepool te Grangemouth verwacht. Ellewoutsdijk, verm. 18 v. Gateshead n. Ter- Erasmus. 18 v. Amsterdam te Numansdorp. Erkalin. verm. 18 v. Middelharnis n. Sunderland. Elisabeth Roorda, 18 v. Rotterdam n. Harlingen. Elsenburgh, pass. 18 Dungeness n. Casablanca. Eibergen. 18 v. Methil te Lorieng. Glory, 18 te Rotterdam v. Antwerpen. Glory. 18 v. Antwerpen te Rotterdam. Hoc Vinces, 18 v. Rotterdam n. Grimsby. Hoogvliet, verm. 18 v. Groningen n. Bristol. Henriette, 18 v. Hoorn n. Sunderland. Havik, pass. 18 Vlissingen n. Hansweert. Henrica B. 18 v. Rotterdam te Hull verw. Ida Pieter, 18 v. Rotterdam te Hansweert. Jan Kreumer, 18 v. Rotterdam n. Londen. Johannes, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Jonan. 18 te Middelburg v. Londen. John M. v. Hamburg te Rotterdam verw. Jen.io, 18 v. Vlissingen n. zee. Jura. 18 v. Vlissingen n. zee. Joost, 14 v. Bordeaux n. Immingham. Kemphaan. 19 v. Hamburg te Londen verw. Kaap Falga. 17 te Zaandam v. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 17 te Antwerpen v. Swansea. Leuvehaven, 18 v. Antwerpen te Rotterdam. Lireco. 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Lies. 18 v. Antwerpen te Vlissingen. Lindesingel, 18 v. Bristol n. Newport. Leuvehaven, 18 v. Antwerpen t, Rotterdam. Lijnbaansgracht, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Larix, 14 v. Middlesbrough n. Nantes. Merwehaven, 18 v. Casablanca te Cork. Muphrid N. verm. 18 v Rotterdam n. Hamburg. Marjan, 18 v. Velsen n. Numansdorp. Marcella, 18 v. Harburg te Vlaardingen. Matthew. 18 voor Oskarshamn. Midas. 17 te Hadersiev n. Kopenhagen. Noorderlicht, verm. 18 v. Cardiff n. Swansea. Nassauhaven. verm. 18 v. Falkenberg n. R'dam. Nieuwehaven, 18 v. Malmö n. Gothenburg. Odilr, pass. 18 Vlissingen n. Felixstow. Oosterburgh, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Plato, 17 te Malta n. Catania. Phidias, 17 v. Faro n. Lisbao. Ponza, 14 v. Bayonne n_ Hull. Ransel, 18 v. Middelharnis n. Portsmouth. Rio, 18 v. Amsterdam n. Tegelen. Schokland, 18 v. Goole te Hansweert verw. Surte, 18 te Amsterdam v. Hull. Silvretta, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Sian, 18 v. Rotterdam te Duinkerken. Swift, 18 v. Rouaan t, Rotterdam. Tilly, 14 v. Bayonne n. Londen. Volente, 18 v. Vlissingen n. Ipswich. Westerdok, verm. 17 v. Londen n. Amsterdam. Westereems, 18 v. Rotterdam te Liverpool verw. Westpolder, 18 v. Oporto n. Antwerpen. Westerhorn, 18 v. Liverpool te Ellehmereport. Wilca, verm. 18 v. Rotterdam n. Londen. SLEEPVAART Ebro, 17 630 m. n.o. Trinidad n. Trinidad. Gele Zee wordt afgelost door Loire. Hudson, 17 v. Rastanura te Bombay. Humber. pass. 17 Aden n. India. Loire 17 v. Maassluis n. Falmouth v. aflossing. Oostzee, 17 150 m. w.z.w. Kreta n. Engeland. Poolzee. 18 v. Algiers te Hamburg. Waterweg, 17 v. Maassluis n. Italië (verkocht). Zwarte Zee, 17 850 m. z.w. Madeira n. Maracaibo.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7